Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) alba-regia


alba-regia
aktív tag

Sziasztok!

Hamarosan én is gyarapítom az X100S tulajdonosok számát. D610 mellé érkezik utazós, mindenhová hurcolós gépnek.

A fórumon éppen csak átfutottam a típusra való keresést. Néhány kérdés azonban felmerült bennem. Korábban olvastam, hogy néhány X100 blendéjével volt valami probléma. Ez megszűnt a gyártás során, ill. valakinél előjött? Fw frissítés után kezeli az utángyártott akksikat?

(#2552) MC Pite válasza alba-regia (#2551) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem tudok a 100S-nél ilyen hibáról, 100asnál javították ezt és a vakupapucsot, sőt, gari időn túl is.

Nem tudok arról hogy bármikor is összeakadtak volna utányártott akukkal ez nem a nikon.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2553) alba-regia válasza MC Pite (#2552) üzenetére


alba-regia
aktív tag

A Nikonra tervezett vakut egyébként tudja vezérelni?

(#2554) MC Pite válasza alba-regia (#2553) üzenetére


MC Pite
veterán

TTL-esen? Nem. A commander mód az optikai slaveket tud csak vezérelni, illetve _elvileg_ a canon ttl kompatibilis kábel (gondolom vezeték nélküli ttl-es cuccokkal is megy) átviszi a ttl-es Fuji vakuk jelét.

Ráadásul a fuji vakuk eléggé elhanyagoltak. Az EF20 pici és méretéhez képest gyors, kis derítőlappal ügyes tud lenni. Az EF42 batár nagy, af fény nem működik, és tudásához képest mocsok drága.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2555) Gondwana válasza alba-regia (#2551) üzenetére


Gondwana
addikt

Majd te is ùgy jàrsz, hogy D610 csak fizetős melòhoz lesz cipelve, mert amint tudjuk, amit 35mm-en nem lehet lefotòzni, azt amùgy sem... (nàlam a 7D jàrt ìgy)

Vaku: X100s-en Canon 580exII vagy Oly FL36R amiket hasznàlok, iso/blende bepötyög, Olynàl slave is működik, Canon csak kàbellel (vagy a gép tetején, de olyant meg minek)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#2556) alba-regia válasza Gondwana (#2555) üzenetére


alba-regia
aktív tag

Remélem, hogy úgy járok! Az utóbbi időben a Nikonról a Sigma 35 1.4 Artot szinte le sem lehetett robbantani. Ezen kívül leggyakrabban a 85-ös volt rajta. Zoom objektív szinte csak kirándulásnál volt rajta (ott is 28-35 körüli gyújtótávolságot használva), ill. az előző kettő teljesítménye miatt az 50-est is hanyagoltam.

Így az ekv. 35mm hétköznap szinte mindenre jó lehet az X100S-en.

(#2557) alba-regia


alba-regia
aktív tag

(#2558) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv,

kérdés: vakuból mit érdemes használni? olcsó, deríteni, stb. alap dolgokra.

EF-20-ast láttam, hogy átcímkézett sunpak. :F

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2559) MC Pite válasza Mr.Csizmás (#2558) üzenetére


MC Pite
veterán

EF20. EF42 'felét' nem lehet kihasználni, nagy, drága.
EF20 pici, gyorsan (méretéhez képest) tölt, tenyérnyi lappal indirekt is nagyon fasza (TTL ugye). EZ így készült, előtte lévő beépítettel.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2560) Mr.Csizmás válasza MC Pite (#2559) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

wow. azaz érdemes venni egy sunpak 2000-eset?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2561) MC Pite válasza Mr.Csizmás (#2560) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem. Normálisan csak a fujis fog működni.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2562) Mr.Csizmás válasza MC Pite (#2561) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ohhh :o

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2563) Gondwana válasza Mr.Csizmás (#2560) üzenetére


Gondwana
addikt

Ha már vakut kérdezel...
Egész ígéretesnek hangzik, erre be is cserélném az Oly FL36R-emet.
(Snupakot úgy vegyél, ha újra tudod flashelni)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#2564) Mr.Csizmás válasza Gondwana (#2563) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

300$ :O

lehet flashelés lesz belőle.

szerk: nope

The Sunpak model has two variants: Canon and Nikon. The Fujifilm EF-20 has a different pin configuration.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2565) MC Pite válasza Gondwana (#2563) üzenetére


MC Pite
veterán

Jól hangzik... Bár részben a ledes rész miatt vettem kínai mauálvakut, általánosra meg fasza az EF20.
De ha nem lenne vakum... hát akkor is sok érte, de jó lenne. :B

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2566) MC Pite


MC Pite
veterán

Amcsiban már kezdenek kikopni a polcokról az X-E1ek, (és milyen áron :O ) úgyhogy húzzon bele aki erre vágyik!

Ja, és jön az XF 16/1,4... [link]

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2567) sasa134


sasa134
addikt

Üdv! A 18 f2 üvegről mi az általános topic-vélemény? Olvastam teszteket, van rendesen CA, meg lassúcska AF, de a képek mégis tetszettek. köszönöm

Avanti Roma

(#2568) MC Pite válasza sasa134 (#2567) üzenetére


MC Pite
veterán

70-80 körül ha a méret számít(+fényerő+rekeszgyűrű), akkor okés. Ha nagyon a méretre mész, ennyiből simán ideér 27mm-es. (vagy egy 16-50)
Ha a gyutáv érdekes, egy tizessel-huszassal megtoldva 18-55 hozza azt a minőséget amit az xf 18mm-es.
A topikban nem tudok senkiről akinek lenne.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2569) sasa134 válasza MC Pite (#2568) üzenetére


sasa134
addikt

értem , köszi. Inkább úgy kérdezem akkor, hogy f2-n használható-e? a méret lényeges, egy casual fényerősnek (gondolnám...), de persze ha f4 körül kezd karcolni akkor felejtős...

Igazából az van, hogy szeretném magam meggyőzni az X mellett, egy Oly E-M10-zel szemben de nem megy. Jó, A1-et megkapok 200Eur-ért használtan (talán kibékülök az evf hiányával), kell egy nem túl szűk fix, ez lenne a 18-as, de hogyan tovább...(nem a kínálattal van baj.. :DDD )

köszi azért, marad az E-M10, csak egy kósza ötlet volt

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#2570) melon válasza sasa134 (#2569) üzenetére


melon
tag

Nekem van, azzal vettem az X-Pro1-et kitben. Azota lett egy 60-asom is, es a 60-as egyertelmuen elesebb mar a legnagyobb rekesznel is. Engem viszont nem erdekel, hogy nem borotva nyitva, f4-tol, de foleg f5.6-tol meg mar nekem teljesen megfelel. Pici es konnyu, szeretheto obi.

Itt egy pelda foto f/2-n [link] es f/5-on [link] (ne az esztetikumot nezd, de talan pixelkukkolni jok)

(#2571) MC Pite


MC Pite
veterán

Hát vazze, a hatvanas egy makró obi :D

X-A1 duplakitben jó (árban van), 16-50 meg 27mm-es 185 újonnan. Ha nem kell az evf, persze.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2572) sasa134 válasza melon (#2570) üzenetére


sasa134
addikt

Nagyon köszönöm a hasznos infót
A képeket monitoron megkukkolom.

Avanti Roma

(#2573) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

az milyen, hogy dxo-n nincs xe-1 teszt?! :F

összenéztem volna az 5D-vel :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2574) melon válasza MC Pite (#2571) üzenetére


melon
tag

"Hát vazze, a hatvanas egy makró obi :D "

Ezt nem ertem, mire irtad? Tudom, hogy makro obi, azert emlitettem meg, mert csak az az egy masik Fuji obim van jelenleg, tehat ez az egyetlen osszehasonlitasi alapom.

(#2575) Gondwana válasza Mr.Csizmás (#2573) üzenetére


Gondwana
addikt

Te most azt az oldalt kérdezed, ahol a GH1 szenzora majdnem veri a 40D fénymàsolòsat? A mellécsomagolt nyakpànt szélessége milyen sùlyozàssal szerepel a szenzorpontszàmban?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#2576) alba-regia


alba-regia
aktív tag

A nemrég vásárolt X100S eddig bevált, szépek a színei, még a nyers RAW utómunkázás nélkül is megállná a helyét, stb.

Egy problémám viszont van. Többször előfordult, hogy közelebbi témára próbáltam fókuszálni makró mód nélkül (megszokásból), és a gép elkezdett kerregni, majd kiírta, hogy kapcsolja ki a fényképezőgépet. Visszakapcsolva minden rendben ment tovább. Nyilván a megoldás az, hogy ilyenkor makró módba kapcsolok. Ez a "kerregéses" (gondolom a fókuszmotor járt fel-alá) dolog másnál is előfordul?

(#2577) MC Pite válasza melon (#2574) üzenetére


MC Pite
veterán

Hát a makróobik a legélesebbek mind közül.

alba-regia: Még nem hallottam. Fw verzió?

Csizmás: DXO sok olyat mér, amit más nem/máshogy tapasztal, én egy ideje nem nézem a szenzor összehasonlításaikat.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2578) melon válasza MC Pite (#2577) üzenetére


melon
tag

Jaa, igy mar ertem, oke. Az viszont nagyon tetszik a 60-asban, hogy a bokeh is szep nagyon, az is mindig jellemzo a makroobikra?

Mas, most vettem csak eszre PZ-n az XF 23 tesztjet, volt mar? Na nem mintha nem lehetett volna eddig is tudni, hogy eleg jo, de en mindig szeretem olvasni, birom a szerzo kritikus hozzaallasat. Persze mar ezelott eldontottem, hogy a 23-as lesz a kov obim, meg ha sokaig is kell varnom, mig megvehetem.

(#2579) alba-regia válasza MC Pite (#2577) üzenetére


alba-regia
aktív tag

Legújabb, 1.2 fw van rajta.

(#2580) alba-regia


alba-regia
aktív tag

Megvan a fókuszmotor morgásának és a kikapcsolásnak az oka.

Vettem a gépre egy 49mm-es UV szűrőt, mivel eléggé sérülékeny a lencse napellenző nélkül. Normál módon (hogy a peremes rész kifelé legyen) nem lehetett rá felcsavarni, csak fordítva. Csodálkoztam is rajta, de közben kiderítettem, egy menetes közdarabra lenne szükség ahhoz, hogy normálisan legyen rajta a szűrő. Mivel ez nincs, néha fókuszállításkor kitolja a lencse végét, ami hozzáér a szűrőhöz. Ilyenkor egy restarttal újrakalibrálja magát szerencsétlen.

Csak azért írom le, hogy nehogy valaki szintén így járjon.

(#2581) MC Pite


MC Pite
veterán

Hogy ilyenkor nem vagyok megint otthon... Végre itt az új fw E2-höz, a 2.0!

[link]

Here is the list of improvements.
-Enhanced EVF including the world’s fastest* display lag-time of 0.005 seconds
-Selectable colors for outlines for Focus Peak Highlight
-Added functions that can be assigned to the Fn (Function) button

-Added “Suppressed Flash” option when selecting flash mode
-The phenomenon is fixed that in FILM SIMULATION Bracketing, third picture is recorded as “ASTIA” although the third picture is set as “PRO Neg. Hi”.

Firmware 2.00 adds two new options that can now be assigned to any of its four function (Fn) buttons: face detection and view mode (aka EVF/LCD setting). - ooooyeah :)) (Utóbbi ugyan menüponthoz visz, de ez is valami.)

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2582) Gondwana válasza alba-regia (#2580) üzenetére


Gondwana
addikt

Én a lencsesapkát nem tartom egy praktikus opciónak point&shot felhasználásnál (point&rumble&shot), így először csak egy üvegétől megfosztott 49mm szűrőt tekertem a gépre. Utána lett utángyártott 49mm szűrőtartóm is, most azon lakik egy HOYA HMC 49mm (már régen IR-fotóztam, másért meg nincs okom letekerni). A másik járható út egy 52mm-49mm step-down ring beszerzése, amit megfordítva a gépre tekersz, és máris tekerhetőek rá a 49mm cuccok (én egy ilyenre tettem egy 49-46mm step-downt és ezen lakik a Pana DMW-LW46-om)
Már csak a TCL-X100 elérhetősége kell, hogy megváltozzon (kb. 60.000HUF rá az ingerküszöböm, nem is nagyon kellene, hogy több legyen a végén)

Makrózásnál én leszoktam a tulipán-üzemmódról, egyszerűen AF-mode áttolom MF-re, majd az AE-L megnyomása prefókuszál nekem egyet, a többit meg kézzel-lábbal kiélesítem (tekerés, előre-hátra mozgatás).

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#2583) gerjus válasza sasa134 (#2567) üzenetére


gerjus
aktív tag

Nekem sokaig volt, szerintem pont hogy nem lassu az AF az ujabb firmwarekkel plane es hatarozottan eles volt nyitott rekeszen is (no nem a szeleken term). Ha mar a szeleknel tartunk azok viszont sosem lesznek tokeletesen elesek meg 8-11 rekesszel sem de azert eleg kozelrol kell nezni hogy ez kijojjon. Regebbi kepeim kozott talalsz kepeket vele. En a 14 miatt adtam csak el nem a minosege miatt.

Udv
G

Never trust a computer you can't throw out of the window! - http://www.flickriver.com/photos/gerjus/

(#2584) optikus válasza alba-regia (#2580) üzenetére


optikus
senior tag

Neten rakeresve kb az elso talalat az hogy beakad a szurobe...

Buy books not gear.

(#2585) alba-regia válasza optikus (#2584) üzenetére


alba-regia
aktív tag

optikus: Természetesen mindenre rá lehet keresni, így a fórumra sincs szükség. Nem gondoltam, hogy ilyen probléma előfordulhat egy egyszerű UV szűrő felhelyezésekor. Én kérek elnézést, hogy nem jutott eszembe!

Gondwana: Közben rendeltem rá utángyártott fordító gyűrűt. Így a szűrőre való kupak is használható lesz rajta. A gyárit sajnos drágább pótolni, nem akarom azt elhagyni.

(#2586) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

jackar 34/1,8 milyen lehet fujin? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2587) MC Pite válasza Mr.Csizmás (#2586) üzenetére


MC Pite
veterán

Már én is nézegettem. Röviden, szar. Hosszaban: az olcsó szart tálalják drágán. Lőjél vmi m42-est vagy hasonlót tiznx-ért, hogy ne álljon benne sok pénzed amíg az XF35-re gyűjtesz. Ebayt lesve olykor kicsivel száz fölött mennek el (igaz, már korábban is mentek 400 juró környékén is), éljen az árcsökkentés. Igaz, eu-n kívül igazán olcsó, de postával ez nem biztos hogy gond. De EU-ban is akad 1-2 hetente jó áron.

Ugyanezt megveheted talán fujian név alatt jóval olcsóbban.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2588) jjeahh válasza Mr.Csizmás (#2586) üzenetére


jjeahh
nagyúr

sztem a fujian vagy egyszerűen cctv 35mm F1.7 kb. ugyanezt nyújtja képileg jóval olcsóbban, csak a tálalás egyszerűbb, nincs luxuscsomagolás, napellenző

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#2589) OTika válasza Gondwana (#2582) üzenetére


OTika
aktív tag

Ezt láttad már? TCL-X100

(#2590) Parci válasza Mr.Csizmás (#2586) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hányszor kell még leírni, hogy szarok ezek a manuális izék..? tényleg szarok. nincs ingyenebéd, nincs, egy sem. régi 50 mm-es obi még lehet érdekes, mert az olcsó. esetleg régi 105 mm-es. de az újabb mf obik vagy túl drágák, vagy csak simán drágák és szarok.

x rendszerhez x rendszerű obit kell venni, kész, nem érdemes mást.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2591) jjeahh válasza Parci (#2590) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ez azért erős, ha a mai mércével szarok is, egy mai obi sem adja pl egy olcsó mocsok helios vagy jupiter képi világát, tair, meyer-ekről nem is szólva + manuálozni is van akinek élvezet...persze ez a jackar tényleg átverés :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#2592) Parci válasza jjeahh (#2591) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

de én nem a régi és olcsó mf obikról beszéltem. azok közepesek és olcsók. az ilyen jackar és egyéb újak viszont úgy szarok, hogy drágák. semmi értelmük.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2593) Mr.Csizmás válasza Parci (#2592) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ok főnök :R

gondolom samyang only akkor 3rd party mf obiból.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2594) Mr.Csizmás válasza Parci (#2592) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

esetleg nikkor ai 35/2? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2595) MC Pite válasza Mr.Csizmás (#2594) üzenetére


MC Pite
veterán

20000 alatt bármi amiről jót írnak, felette én csak planart vennék, afölött csak natív obit. Ez minden jövőbeni kérdésedre is válasz! :)

Megjegyzem az 35 ös meg adapter nemvkicsi, nem könnyű, kicsit rekeszelni sem árt, nem annyira jónak tűnik kitobi mellé.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2596) MC Pite


MC Pite
veterán

Megint futottam egy kört a 16-55 méretével... hmm...
A 18-135 alig lesz nagyobb a 18-55nél, ez sokaknak jó hír gondolom (a tokok nagyjába is be fog szerintem férni).


Fujinon XF 56 mm f/1.2, XF 10-24 mm f/4, XF 18-135 mm f/3.5-5.6 OIS, XF 16-55 mm f/2.8 OIS i XF 50-140 mm f/2.8 OIS

X-T1 18-55el, és a 16-55-el. Hasonlításképp egy 56os.
Fentről még nagyobbnak tűnik:

Árban meg méretben ugyan két obit váltana ki (18-55 meg a hatvanas), de pfff...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2597) Parci válasza Mr.Csizmás (#2594) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jó a nikkor 35/2 ai, nemrég adtam el a sajátomat. na de 35-40e ft, kell még az adapter, nem kicsi és nem könnyű. nem egyszerűbb egy fuji 27/2,8-at legózni? de a lényeg, hogy régi canon, olympus, nikon stb. üvegek között vannak jók, bár csak a legjobbak teljesítenek még korrektül a mai vázakon.

én nem vacakolnék velük, az biztos. de a nikon 35/2 az tényleg egy jó üveg. 50/1,4-1,8 is korrekt. 105/2,5 zseniális.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2598) Parci válasza MC Pite (#2596) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

uhh, ez eléggé ungodly... viszont a 18-135 nekem előre tetszik :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2599) neevous válasza Parci (#2597) üzenetére


neevous
tag

A 105-ös Nikonnal lőtte meg Steve McCurry az Afghan girl képet. Elég bitang.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#2600) Parci válasza neevous (#2599) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a legjobb a megfizethető mf nikkorok közül mind, én is nagyon szerettem.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.