Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2701) arn válasza G.Guido (#2700) üzenetére


arn
félisten

Reviewokban nem tunt olyan rossznak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2702) MC Pite


MC Pite
veterán

18-55 rekeszek: 35mm 3,6os rekesz, 27-28mm-ig (középállás 35 és 23 között) 3,2, és sokat használom ezen.

Arcfókusz átlagos fényeknél okés, ellenfényt (főleg a hatvanas) nem szereti. Tesztek alapján az alsó harmadban gyengén muzsikál az arcfókusz. Persze szereti ha nem túl kicsi az arc a kompóban, és a két szem közé állítja a fókuszt. 99%ben ezt használom portréhoz, emberekhez (végre már gyorsgombra rakható a be/kikapcsolása).

(#2693) Stauffenberg : Nem is kell már sehova rekeszelni az XF27-est ;]

Követő fókusz: Amíg félig lenyomom a gombot, addig folyamatosan keresgél, akár statikus témánál is rá-rápróbál, így van. (A prefókuszt én nem használom, nélküle is odarántja hamar.)
Viszont ,mozgó témánál ha sikerül nagyjából rajta tartani a célponton a fókuszpontot akkor egész jó, kutya/kölök legtöbb esetben megfogható vele, legalább a fele-kétharmada éles nálam (némi gyakorlással javulhat, de nehezen tartom a célpontot a négyzetet).

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2703) Gondwana


Gondwana
addikt

Van-e már valakinek valamilyen bennfentes infója, mikor várható Magyarországon TCL-X100?

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#2704) arn


arn
félisten

ez az 50-230 milyen obi? baromi ritkan hasznalom ezt a tartomanyt, de lehet erdemes lenne egyet elrakni a borondbe - allatkert, delfinarium, stb helyeken jol johet. ebayen kitbol eleg olcson lehet venni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2705) MC Pite válasza arn (#2704) üzenetére


MC Pite
veterán

Korrekt (árához képest főleg). 1, 2.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2706) Parci válasza G.Guido (#2698) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez megvolt?

AF-C Continuous Tracking Autofocus

At default settings, AF-C doesn't work. Strange, but true, you have to reset a menu item to get it to work:

Press MENU OK button > SHOOTING MENU > AUTOFOCUS SETTING > set PRE-AF to ON.

When PRE-AF is ON, the X-T1 is always trying to focus even if you're not touching it, but more importantly, now all my AFC shots actually are in focus.

Weird is that the image in the finder is always hunting in and out of focus, but fear not, the actual images are almost all perfect when you've got PRE-AF set to ON. Next year maybe Fuji will fix the hunting problem, but so what if it hunts before we take the picture; the key is that the AFC images are now in focus when shot.

I'd turn PRE-AF back OFF in AF-S, since it sucks battery power. Sadly the X-T1 isn't smart enough to let us set PRE-AF differently for one mode or the other.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2707) arn válasza Parci (#2706) üzenetére


arn
félisten

hat ez igy tenyleg baromsag... nekem sima s modban ne turaztassa az obit.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2708) arn


arn
félisten

vesztesegmentesen csomagolt rawot nem ismerik? :F

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2709) MC Pite válasza arn (#2707) üzenetére


MC Pite
veterán

Én ahányszor próbáltam nem volt jobb pre af-el, nem tudom van-e még ilyen a T1-nél...
Két esetben használom a afc-t (pre af-et soha): Mozgó célpontról sorozat (statikusnál furcsa ahogy próbálkozik, meg minek) illetve extrém kevés fény+alacsony kontraszt mellett valamiért jobb hatásfokkal talál fókuszt (akárcsak a korábbi vázak, bár ott még nagyobb volt a különbség). De ilyenbe még csak provokálással futottam, normál körülmények között nem találkoztam vele.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2710) arn válasza MC Pite (#2709) üzenetére


arn
félisten

van meg ilyen benne...

***

ezt a high performance modot hasznaljatok? nem eszi az akkut?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2711) MC Pite válasza arn (#2710) üzenetére


MC Pite
veterán

Tech support told me it increases the processor speed (thereby using more voltage hence 20% decrease in battery life) which will up the sensor reading speed of the autofocus (speeding that up) in both single and burst modes, reduces shutter lag as well as photo review processing and also in camera RAW to Jpeg conversions.

Én nem használom...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2712) arn válasza MC Pite (#2711) üzenetére


arn
félisten

Nem hiszem, hogy csak ennyi lenne, 20% orajelnovelest pcn sem igen lehet szemre eszrevenni, itt meg ugyancsak "pattogosabb" ittott. Egyelore bekapcsoltam, alkalmi fotozaskor ugysem lovok tobbszaz kepet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2713) arn


arn
félisten

a wifis filemasolas nalatok mukodik? az install program nem igazan allitja be magat a tuzfalhoz, de kikapcsolva be tudom regisztralni mindket oldalon a kutyuket. viszont az otos pontot a linkrol mikor latom? beregisztralas utan semmi nem tortenik, max ki tudom torolni a gepet a menubol. hogyan erem el, hogy rakerdezzen a masolasra?

[link]

jo lenne megoldani, mert ez a memkartya ajto ugyancsak gyengecske, a folyamatos nyitogatas nem hiszem, hogy tul jot tesz neki.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2714) MC Pite válasza arn (#2713) üzenetére


MC Pite
veterán

Röviden: Jól.

Hosszabban: Szarul.
Amikor rawokat is másolok, néha megáll, elem ki-vissza segít. Másik bajom, hogy 1 pc-t lehet hozzáokítani, hiába tűnik úgy hogy többet is. De amíg jpegeket tolok fel, 99%jól megy, mire odaérek a noti elé, addigra már a a képek egy része fenn is van.
Fn gomb hosszan lejátszás módban elindítja az átvitelt, vagy menüből nem tudom fejből.

Installálás összelövés haladó feladat, el van kissé baltázva, és a menüpontok is logikátlanok, több helyre vannak szétszórva. De egyszer rájössz, menni fog :D

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2715) Stauffenberg válasza arn (#2713) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én karácsony körül szórakoztam a Windows-os klienssel, de jó látni, hogy azóta sem változott semmi és továbbra is használhatatlan.

Nem sokról maradsz le. Korábban írtam már róla egy örömteli posztot.

A legidegesítőbb benne, hogy iszonyú lassú, mivel egyesével végigmegy az összes fotón, hogy az már fel van-e másolva, ennek a tempója nagyjából 1 fotó/másodperc. Ha van a memóriakártyádon 1500 fotó, akkor fél óra csak azzal megy el, hogy ellenőrzi mit másolt fel eddig... csak ezután jöhet a fájlátvitel. Közben meg minden egyes leellenőrzött fotó után feldob egy infó buborékot, hogy "Ezt a fotót ellenőriztem, megvan már, megyek a következőre, addig sétáltass kutyát, eltart még egy darabig", na meg nincs lehetőség kijelölni csak bizonyos fotókat az átvitelhez. Szóval ha csak 2 fotót akarsz és van több ezer másik előtte, akkor egy órán keresztül is babrálhat vele.

A PC fájlátvitel borzalmas. Ellenben okostelefonra és táblagépre rendszeresen másolgatok át (csak JPEG-et tud, de nekem ilyenkor elég), na az nagyon kényelmesen, egyszerűen és villámgyorsan működik. Nem értem a PC klienset miért nem lehetett így megoldani. Vagy csak nyíljon meg egy mappa amiben kotorászva át tudod másolni a szükséges fotókat... mintha csak egy memóriakártyát dugtál volna be a gépbe.

[ Szerkesztve ]

(#2716) arn


arn
félisten

Haz igen, az lenne a legegyszerubb, ha latnam meghajtokent, azt csok. A szarnak kell varialni.

mar kezdem erteni, hogy miert volt lassu az egesz eddig... azt hittem a hw miatt, de ugy latszik, hogy a programozasi resszel hadilabon allnak. ezek azert olyan dolgok, amit egy kisebb fejlesztoi csapat seccperc alatt elintezne.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2717) Stauffenberg válasza arn (#2716) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Engem azért idegesít, mert a bőr tokot mindig le kell tekernem az aljáról, az én vázamon az akku mellett kell berakni a kártyát, nem oldalt egy külön kártyahelyen. Majd idővel veszek olyan tokot aminek nyitható az alja.

De én sem szeretem azt a fedelet nyitogatni. Annyira nem bízom benne, mert nem rugós a retesz, ha elkopik, akkor onnantól fityegni fog az ajtó.

(#2718) MC Pite


MC Pite
veterán

Remélhetőleg jön friss kliens...
Annyira nem vészesen lassú (ok, 1500nál tekerhet, de a már meglévőkön gyorsan átmegy). Egy átlagos 100 kép felmegy 2 perc alatt, sokszor még az előszobában (hazaérve) rányomok, mire beérek a géphez kb felé is értek.
Azért ráférne még egy kis reszelés, az tuti. :K

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2719) gyorgyi84


gyorgyi84
tag

Sziasztok,

Van itt valaki aki dslr-röl vàltott XT-1 re és megvan elégedve fokuszàval ?... végül is az érdekelne mennyire kompromisszumos !
( Igazàbol izgö-mozgo gyerekeket és sportot nem fotozok,de fényszegény környezet elég gyakran ! )

A màsik dolog pedig ami érdekelne,h a vakuszinkront netàn ràdios vakukioldoval lehet-e növelni 1/180-rol ?

köszi :)

(#2720) Stauffenberg válasza gyorgyi84 (#2719) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szerintem ezt csak egy személyes próba fogja megválaszolni neked. Mondhat akárki akármit, mindenkinek mások az igényei, más a stílusa. Van akinek ez már bőségesen elég, megint mások meg képtelenek együtt élni vele. Ez még a teszteket olvasva is kijön... az egyik helyen dicsérik az AF rendszert, hogy milyen gyors, megint másik helyen meg fintorognak rajta. Gondolom az egyik oldalon főleg statikus témákat fotóztak napfénynél, másik helyen meg ficánkoló gyereket kevés fénynél.

[ Szerkesztve ]

(#2721) arn


arn
félisten

Ha nem koveto fokuszrol van szo, szvsz a mai jobb kontrasztalapu af jobb, pontosabb, megbizhatobb, tobb lehetoseggel (tobb fokuszpont, arcfelismeres, etc). Persze van olyan alacsonykontrasztu szituacio, ahol meg lehet fektetni, de 90%ban nekem jobb valasztas.

Mit takar a fenyszegeny kornyezet?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2722) gyorgyi84


gyorgyi84
tag

Köszönöm.
Persze ha lesz lehetöségem akkor kiprobàlok egyet.
Fényszegény környezet alatt templom belsök, fogadàsok, rendezvények,stb.-re gondolok.

(#2723) arn válasza gyorgyi84 (#2722) üzenetére


arn
félisten

Az semmi... Olyat kezbol fotoztam omdvel. Statikus temaknal spec egy omd szvsz jobb, mint egy ff rendszer, mert a fenyeros fixekkel is mukodik a kb 5fet tudo stab.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2724) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

edigitalban mit szívtak?? :U wtf

xm1 kit ezüst 240e [link]
xm1 kit+vaku+akku 195e [link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2725) Gondwana válasza Mr.Csizmás (#2724) üzenetére


Gondwana
addikt

Régi készlet vs. új raktárkészlet, ennyi - én pl. a GH1 + 14 + 45-ömet egy az egyben becserélném egy XA1 alapkitre...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#2726) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

mitakon 35/0.95 X-mount :Y mf persze. :U

[link]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2727) Stauffenberg válasza Gondwana (#2725) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én meg eszem a kefét, hogy amikor én vettem az X-A1 kitet, akkor csak sima 16-50mm-el volt csomagolva, ennyi volt az összes választék (az is egy kicsit drágábban mint amit most linkeltél). Most meg alig drágábban van XF 27mm-el dupla kitben is.

Persze így jár aki olyan hülye, hogy frissen megjelent gépet vesz... :D No nem mintha akkor ez ne lett volna így is jó vétel, de így meg aztán...

(#2726) Mr.Csizmás: Aki nagyon DOF buzi annak biztosan érdekes lehet, de szerintem akkor inkább ennyiért egy XF 35mm f/1.4. Az még cserébe nagyon derék minőségű is.

[ Szerkesztve ]

(#2728) jjeahh válasza Mr.Csizmás (#2726) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha hozza azt, amit a HyperPrime tesója sztem jó kis cucc ennyiért

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#2729) Gondwana válasza Stauffenberg (#2727) üzenetére


Gondwana
addikt

Pár napja, két hete meg egy éve volt, hogy vettem az X100s-t, valahol 945€ körül jött ki, erre most itt egy ajánlat Dél-Szerbiából, fekete X100s 850€-ért. (Mondjuk, az enyémre még mindig egy évvel több garancia van, mint erre a feketére)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#2730) arn


arn
félisten

samyangek miert nem kepesek af obit csinalni? :F

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2731) Parci válasza Stauffenberg (#2727) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha nem taszítana valahogy az x-a1/x-m1 váz (fogásra, érzésre, kezelésre) az x-e1-hez képest, lehet, hogy beleugrottam volna, most is elmélázok néha..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2732) Stauffenberg válasza Parci (#2731) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én sem kedvelem pucéron. Olyan mint egy szardellás doboz. Bőrtokkal viszont egészen más, finomabb a tapintása és kap egy kis kitüremkedő markolatot tőle. Már sosem használom nélküle, úgy összenőttek.

(#2733) arn


arn
félisten

no par kritikai eszrevetel, igy ket nap hasznalat utan:

* xt1 - a dedikalt szervek szuperek, viszont a kurzorgombok kiallhatnanak jobban, mert a felsonel pl a gumiboritas hasonlo szinten van. ket gomb van nekem fura helyen, a video record gomb (szvsz tok felesleges - volt hogy amikor az evfet bamultam, veletlenul benyomtam), es az elso funkciogomb (ezt is sikerult markolaszas kozben benyomni). az ergonomiaval olyan nagy elvarasaim nincsenek, az em5ot is szerettem, ez is ok. nem egy em1, de siman szokhato.

az evf az brutal jo egyszeruen, nagy, jol konnyu vele az expoziciokorrekciot is beallitani. ami viszont kb semmit nem er, az a gumiharang. omdre direkt megvettem a nagyobb gumit, baromi sokat szamitott. itt oldalfenynel konkretan alig latom az evfet, a kezemmel arnyekoltam. a szinek szuperek, a dinamika sem rossz, kb mft sony koruli lehet. a mikrodinamikaban viszont nagyon tetszik, fixel szuper plasztikus lesz minden.

az arcdetektalas nem jo, de legalabb nezekes :) ez spec sokkal hatekonyabb volt az omdn. a vegen inkabb visszaalltam a kozeppontos fokuszra.

* 18-55 - kezdem azt hinni, hogy eleg nagy szoras van az egyes darabok kozott. a tesztek alapjan volt ahol marmar fix szintu kepeket csinalt, mashol meg szerintem a turaobit sem erte el durva szinhibakkal. az enyem vhol a ketto kozott van, titkon remeltem, hogy jobb lesz, kicsit csalodas. nincs szep rajza, kifejezetten "zoomos", messze van pl az oly 12-40tol. a szinek szepek, de belerondit, hogy nem homogen az elesseg. lehet elesiteni, de nem tul jo eredmennyel. a stab egesz jo, de neha belekotyog az elessegbe. a kites ara is sok, az en peldanyom nem tobb egy jobb kitobinal.

* 35 - amennyire sokat vartam a tesztek alapjan a zoomtol, annyira nem vartam sokat ettol. az mfts pana 25os baromira jo obi, de sikerult tobb szempontbol is ralicitalni. nagyon plasztikus, kromatikus aberracio alig. hatranya, hogy kevesbe sebes a zoomhoz kepest, a bokeh kevesbe kremes, mint a panae. a vegeredmeny nagyon bejon, biztos, hogy ez lesz foleg a gepen.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2734) Mr.Csizmás válasza arn (#2733) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

na mi a f.... :U remélem az én 18-55-ösöm jó lesz. :U :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2735) Freddy76 válasza arn (#2733) üzenetére


Freddy76
addikt

Sebesség? Anno írtad odaát, hogy nem nyűgözött le az x-e2, x-t1 sebessége, sem az af, sem az általános működési sebesség. Most mi a véleményed?

Tudnál összevetést végezni a korábbi és a mostani szetted között? Tudom, hogy bizonyos szempontból almát a körtével, de ha választanod kellene, hogy melyikkel élsz tovább? Egy x-t1+35/1.4, e-m5+25/1.4 összevetésből melyik lenne a győztes?

Az tetszik, hogy kritikus vagy, te vagy az első itt, akit nem bolondított magába elsőre a fuji :DDD

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#2736) b.vr válasza arn (#2733) üzenetére


b.vr
őstag

"az arcdetektalas nem jo, de legalabb nezekes :) ez spec sokkal hatekonyabb volt az omdn. a vegen inkabb visszaalltam a kozeppontos fokuszra."

ha ez így, akkor ez nagyon gyász... :(
(főleg hogy az e-m5 arcdetektálása megbízhatóság terén elmaradt a pana gh2től is rabimiki összevetésében)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#2737) MC Pite válasza b.vr (#2736) üzenetére


MC Pite
veterán

Ezt mondjuk célszerű finomítani hogy milyen körülmények között. Hétvégén vikendházban bandáztunk, egy szem gyenge izzó fényénél, sokszor ellenfénynél 75% ban találta meg az arcokat (amit megtalált azt jól is fókuszálta). Átlag szobai világításnál nálam 95%, kültér 99% (két szem látszik ha egyik félig is, arc kép magasságának minimum negyede, és nem az alsó negyedben van).
Nem árt összeszedni mikor megy jól és mikor nem (portré vagy közös szelfinél elég nagy az arc a képen ahhoz hogy simán ráharapjon, ott nem kérdés).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2738) arn


arn
félisten

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2739) b.vr válasza MC Pite (#2737) üzenetére


b.vr
őstag

Ezt ne nekem írd, én mit finomítsak rajta? :)

"Oscar bácsi meg nem gyütt"

(#2740) Freddy76 válasza arn (#2738) üzenetére


Freddy76
addikt

Ne fotózzál már, a kütyü nem arra való, hanem kütyüzésre :N . Azt tudom, hogy tudsz fotózni, azt nem tudom, amire rákérdeztem :DDD .

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#2741) arn válasza Freddy76 (#2735) üzenetére


arn
félisten

azzal szerintem nincs gond - a shutter lag, af, indulas, ilyesmiben szvsz jobb, mint az omd. maga a 35os nem egy tul sebes obi, a 25os jobb. tehat ha elkapja a fonalat, nincs semmi gond, de ha elkezd, ideoda turazni, akkor tunik lassunak. abban is jobb, ha keves a feny, akkor is biztosabban fokuszal, ott az omd zuhant meg.

(#2736) b.vr: nemtom, en szerettem az em5 arcdetektalasat. neha oda is arcot vizionalt, ahova nem kellett volna, de gyors volt, es pontos.

(#2737) MC Pite: mongy ugyanolyan korulmenyek kozott :)

***

tokeletes gep nincs, es nem is lesz :) mindben mas a kompromisszum. szvsz az omd es ez is jol hasznalhato vaz, nem lesz semminek korlatja, mashogy kell oket hasznalni. a 18-55 lehetne jobb.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2742) arn válasza Freddy76 (#2735) üzenetére


arn
félisten

ha a vazak erdekelnek... kepminoseg teren a fujibol tobbet ki lehet hozni az biztos. en is azert vagtam bele. az xe2re tuti nem valtottam volna, az xt1 tetszett. viszont az 2x annyi, mint az em10, annyit tuti nem er meg. jobb vaz persze, de mar maga az em5 is nagyon jol sikerult. legnagyobb elonye szvsz a kepminoseg, az evf, a dedikalt tarcsak. ami nagyon fog hianyozni az a mindenutt mukodo stab, es az olcsobb obik. fujira nem tervezek olyan arzenalt, mint a mftre, de azert mar most lenne par dolog:

* ezt a zoomminoseget szivesen becserelnem nagyobb atfogasra, jobbra szamitottam, de majd meglatjuk.
* alternativ gumiharang
* potakku
* esetlegesen egy olcso tele, meg az a samyang 12 eleg jonak tunik

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2743) arn


arn
félisten

meg vmi... az omd melle nem lett volna sok ertelme egy gm1 vaznak. a fuji melle egy 20assal mar nincs atfedes :) ha olcson kezdik kiszorni, majd lehet be is szerzek egyet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2744) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

XA1 vs XM1 duplakit (a két olcsó zoommal) melyik éri meg? :U (fuji ajánlás)

ui.: áttévedtem az angolokhoz keresgélés közben: XF1 refurb ~40k :o persze nem nálunk. [link]

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2745) Freddy76 válasza arn (#2742) üzenetére


Freddy76
addikt

Nekem is tetszik nagyon az x20 képminősége, és a nagy fujiké is... Tetszik az egész kezelés, megjelenés. Nem tetszik, hogy méretben azért egy kis ugrás az e-m5/10-hez képest (ez a két másik célkeresztben lévő játékos), nem tetszik, hogy a 18-55 kifejezetten nagy, és nem tetszik, hogy marha drága. Az x-e2+18-55 kitből bőven kijön egy e-m10+14-42+25/1.8(de a 25/1.4 is)+45/1.8.

Nálam az x-e2 játszana, szintén a 18-55-tel és a 35/1.4-el, az x-t1 túl van az ingerküszöbömön árban.

Azért jó, hogy nem tudok dönteni, mert így nem veszek semmit, és elvagyok az x20-szal. Buképarádén kívül mindent meg tudok ezzel is oldani :))

"Uram, Ön részeg." "Hölgyem, Ön pedig csúnya. De én holnapra józan leszek."

(#2746) arn válasza Freddy76 (#2745) üzenetére


arn
félisten

en az em10et valasztanam

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2747) Parci válasza Mr.Csizmás (#2744) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

amelyik szenzort akarod. én az x-a1-et venném. bár kilóra jobb vétel most az edigitalos x-m1 duplakit (27/2,8-cal, természetesen).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2748) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#2744) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Ezt kérdezted korábban. Az X-A1 bayer szenzoros, az X-M1 meg X-Trans. Leírtam, hogy melyik miben jobb vagy gyengébb. Ha nem vagy pixelkukkoló, akkor tökmindegy.

Az X-M1, egy kicsit elegánsabb műbőr borítást kapott (mint a többi X-váz), de ezt egy bőr féltok amúgy elfedi.

A korábbi 80k felárat semmiképpen nem érte meg, most a két dupla kit között már csak bagó a különbség. Nekem most így már megérné, mert tetszik a fekete-ezüst színkombináció, ami X-A1 esetén nem elérhető. Na azért a full fekete sem rossz. Beleraktam egy barna tokba és így is állat. Meg nem is olyan feltűnő.

Szerk: Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a Fujifilm a nyári főszezonban ki akarja szórni a két belépő modellt és ősszel Photokina alatt jönnek az újak. A hibrid AF rendszer... csak az az egy legyen meg benne és semmi más új feature nem érdekel, minden másban jó már a mostani is.

[ Szerkesztve ]

(#2749) Mr.Csizmás válasza Parci (#2747) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

16-50+50-230 dk

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2750) Parci válasza Stauffenberg (#2748) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

külön nehézségekbe ütközne most már nem beletenniük... remélhetőleg ennél azért több izgalom vár ránk.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.