Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2351) istvan170 válasza Stauffenberg (#2350) üzenetére


istvan170
aktív tag

Mindenképp, hú de fájt is rá a fogam. Nem ment el időben a Nikon. Mindegy, holnap ha minden jól megy, itt az X-E1, azzal vigasztalódom.
Reméljük az X-E2, X-T1 is megzuhan egyszer! Bár nem tudom ezek hol kezdtek. Meg az obikra leszek kíváncsi. Azért a héten a 199$-os fix 27 USA-ban kicsit megakasztott. Gyanítom itt ilyen nem mostanában lesz.

(#2352) Stauffenberg válasza istvan170 (#2351) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Elég sűrűn akcióznak XF 27mm objektívet odaát. Annyira olcsó 200 USD-ért, hogy onnan megrendelni is sokkal jobban megéri. Múltkor már futottam ezzel egy kört, csak nem jött meg időben a fizum és lecsúsztam róla, de azóta kétszer is volt akciósan XF 27mm 200 dolcsiért.

Érdemes eBay-en vásárolni olyan hivatalos eladótól (pl: Adorama) ami úgy adja fel a csomagot, hogy rögtön kifizeted a közterheket. Olcsóbb, mint neked befizetni rá a vámot és áfát a NAV-nak, már csak azért is, mert ilyenkor az eladó az eBay raktárába küldi, ami olyan EU-s országban van ahol alacsonyabb az áfa. Onnan az eBay küldi tovább neked és EU-n belül nem kell újra megfizetni az áfát.

Nagyjából 60-70k körül van az akciós XF 27mm tokkal vonóval, áfával, vámmal, szállítással együtt.

(#2353) Parci válasza Stauffenberg (#2352) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért nézzetek rá, hogy mennyi most egy fuji x-a1 + 16-50 + 27 kit a fujiweb.hu-nál (meg gondolom máshol is). meglepően jó áron van.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2354) istvan170 válasza Stauffenberg (#2352) üzenetére


istvan170
aktív tag

Egyébként mitől ilyen mostoha ez az obi a Fujinál? (árban) Vagy más Fuji üvegre is van ilyen alkalmankénti akció? Csak mert én még nem találkoztam mással. Nekem nem volt értelme berendelni kintről, mert elég jó áron lett egy nagyobb csomag részeként (sajnos persze nem 70-ért) ráadásul holnap kézben lesz, anélkül meg még egy darabig csak a vázat forgatnám.

(#2355) MC Pite válasza Freddy76 (#2348) üzenetére


MC Pite
veterán

Fárasztó már, szólogassál be másnak, aki vevő rá, köszi. Vagy mutass olyat ahol azt mondtam rá hogy gyors. Azt idézgetheted.
Az, hogy nem használhatatlan (ahogy egyesek állítják) és nem tetű lassú, átlag usernek is alkalmatlan, kompaktoktól is kikapó; az nem egyből azt jelenti hogy gyors - készült videó is egy fél tucat különböző fényeknél, hogy mindenki maga döntse el hogy neki ez milyen sebességű; kész.

istvan170 Nem mostoha, egy 2,8as fényerejű (XC kategóriájú?) palacsintácska, nem illik többet elkérni érte mert a kutya sem fogja venni. Akcióznak, hogy versenyképesebbek legyenek, ennyi. A mostani kb a reális ára szerintem (milc/dslr vonalon ha megnézel pár hasonló obit, palacsintákat vagy fényerős 35ösöket ).

A 10-24et kezdhetnék már akciózni :D De szerintem az csak jövőre fog bekövetkezni, 56 meg 10-24 egyelőre hiánycikk...

Stauffenberg Nem tudom már pontosan hol, talán bhpoto, talán adorama, passz, (nincs normális net itt,nem tudom meglesni) ötödikéig van megint 200$ért, ha most rendelni akarsz.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2356) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

60-as makró, és 14-es van valakinek? :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2357) MC Pite válasza Mr.Csizmás (#2356) üzenetére


MC Pite
veterán

60as jelen. 14es nem rémlik a topikból...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2358) Mr.Csizmás válasza MC Pite (#2357) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mutatsz vele saját makrót?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2359) MC Pite válasza Mr.Csizmás (#2358) üzenetére


MC Pite
veterán

Flickr vagy a korábbi picassa album (infóból látod mivel készült), többet nem tudok sajna, többek között mert nem vagyok otthon még pár napig. (A lepkés kép DCR250el készült. Makróüveg meg új vaku teszteléséből lett az explored; büszke nem vagyok rá, de ez van :) )
Inkább egy portréobi, ami tud elég precíz lenni (hosszú utat jár be közelfényképezésnél a fókuszmoci) makrózáshoz, a nagyítása egy raynox-al együtt tud csak 1:1 lenni. Viszont így univerzálisabb talán :).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2360) Mr.Csizmás válasza MC Pite (#2359) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

álmodozok egy kicsit, és gondolkozok, hogy 56, vagy 60 :B (btw. akkor 56, mert nem igazán makrózok úgyse)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2361) MC Pite válasza Mr.Csizmás (#2360) üzenetére


MC Pite
veterán

Az egyik 1000 dolcsi, a másik 400 (és használtból van egy csomó). Van még kérdés? :) Az egyik benga nagy (relatív persze, mert abszolútban és szenzorhoz képest elég korrekt méret) a másik meglepően kicsi. Szal alma meg körte.

Mondok mást: tedd félre azt az apróságot mennyi az árkülönbözet. Nézz méretet, súlyt, képeket. Ha szeretsz félalakos portrét is csinálni, gondolkodj el nyitva mi lesz az eredmény az 56ossal :D. Szóval ha egyet levehetnék ugyanazért a pénzért egy polcról, persze, elsőre az 56os felé nyúlnék, majd elkezdenék filózni, hogy nekem tényleg az kéne, vagy inkább a 60as.

16-55 2,8at is korábban egyértelműnek gondoltam hogy megveszem, de most hogy láttam saccperkábé hogy mekkora lesz, szinte biztos hogy nem fogom. Töpörtyű mellette az 56os :(

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2362) Mr.Csizmás válasza MC Pite (#2361) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

hja... :)

sami 8 + 23+35+60 sor milyen lenne? +55-200 zoomkodni.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2363) MC Pite válasza Mr.Csizmás (#2362) üzenetére


MC Pite
veterán

Előbb legyen egy-kettő a kezedben, hogy lásd hogy merre kívánsz tovább :). 23 vs 35 megint hasonló mint a fentebbi összehasonlítás (tudom, ekv 35 meg 50 azért jóval nagyobb különbség, embere válogatja melyiket preferálja).

XC50-230 egyébként egész olcsón van, bár _néha_ az XF55-200 is jó árban van (ebay).
Közben sikerült tagre szűkíteni: flickr XF60 - hát ezekkel sokkal nem leszel bentebb :D
Innentől 72-ig szinte csak a hatvanast próbálgattam.

Sami 8as projektet támogatom, valaki szerezzen és próbálgassa mennyire jó lehet defishingelni, engem érdekel. :D Vagy, megveszem, egy hétig nyúzom, és adom tovább mondjuk 5k-val olcsóbban; ha vkit érdekel ez az obi és nem szeret külföldről rendelni.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2364) Mr.Csizmás válasza MC Pite (#2363) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

a 10-24 gondolom drágább azért.

a bőrtokát hol csórtad, és mennyiért?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2365) MC Pite válasza Mr.Csizmás (#2364) üzenetére


MC Pite
veterán

Ebay, HK-ból tizendollár (fuji x-e1 leather case), ha gyorsabban kell, kb duplája rémlik .de vagy .co.uk-ból. Korrekt, főként az X-E1-hez. Az akasztója nem nagy szám, illik triplán fűzni.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2366) rbalint88 válasza MC Pite (#2355) üzenetére


rbalint88
addikt

"le lehet zizzenni a sérómról" :P

(#2367) MC Pite válasza rbalint88 (#2366) üzenetére


MC Pite
veterán

Ohh, sorry, nem vágok ilyen menő szövegeket, de jegyeztem :D

Most néztem a fujiwebes akciókat, pl A1 kit + 27mm 185k? Korrekt.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2368) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

samyang 12/2, X bajonettes (is)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2369) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#2368) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Mind a négy ma bejelentett Samyang objektív jön Fujira.

8mm f/2.8 UMC Fish-eye II
10mm f/2.8 ED AS NCS CS
12mm f/2.0 NCS CS
8mm T3.1 Cine UMC Fish-Eye II

Csillagfotósok örülhetnek, a Samyang hagyományosan nagyon jó az UWA gyártásban. Mondjuk egy ekv. 35mm üveget még szülhettek volna. :D

(#2354) istvan170: Semmi mostohaság nem gyötri azt az objektívet, csak alapból drága. Ez a Fujifilm X rendszer legnagyobb hiányossága, mindenhol máshol azzal indul a történet, hogy van legalább egyetlen egy fényerős fix objektív 200 dolcsi körül. Az XF 27mm szépen rajzol, sokak szeretik ezt a látószöget és az f/2.8 fényerő is megbocsátható a kis mérete miatt. Viszont alapból 450 USD és ezzel ő a legolcsóbb üveg. Ez sokakat elriaszt a rendszertől, ezért van az, hogy szinte folyamatosan akciózzák. Marketing szempontból jobb, mert azt érzékelteti, hogy van miről lecsúsznod és gyorsan beleugrasz a vásárlásba, de január óta már harmadszor akciózzák le 200 USD-re. Gyanítom elég sűrűn lesz még ilyen, ezért nem izgatom magam, hogy most rögtön kiszórjam rá a zsetont. Most "új bringa" projekten dolgozom. :)

[ Szerkesztve ]

(#2370) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Bár nem ma hangzott el (2013/dec), de most visszataláltam a cikkhez. [link]

Csak arra reagálnék, hogy Pite az "XC kategória" jelzővel állt elő. Valóban abszolút igaz az XF27mm-re, hogy simán lehetne XC-nek is hívni, mivel ez nem minőségi megkülönböztetés a Fujifilm részéről, hanem a kompakt méretet jelölné.

"Keep the size of XC lens with larger aperture value is almost impossible, because the optic technology is limited and cannot be solved easily, unlike technological limit."

Szóval az XC objektívek az apertúra rovására lennének kicsik. Az esetleges olcsóságukat az okozhatná, hogy a súlycsökkentés miatt több műanyagot alkalmaznak.

(#2371) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#2370) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

eddig azt hittem, hogy az XCheap jelölés... :DDD :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2372) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#2371) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Van benne valami, de a Fujifilm szeretné inkább azt éreztetni, hogy az olcsóság következmény és nem tervezési szempont. Kevesebb üveg, kevesebb fém = kisebb és könnyebb -> Egyben olcsóbb is.

Bár igazából tök mindegy, innen és onnan is meg lehet közelíteni ugyan azt. De az szinte biztos, hogy a nagy fényerő csak az XF objektívek kiváltsága lesz, nem nagyon várhatók olcsó, igazán fényerős XC objektívek.

(#2373) rbalint88


rbalint88
addikt

Egész jó a kis krumpli :)

(#2374) jjeahh válasza rbalint88 (#2373) üzenetére


jjeahh
nagyúr

XF1? vagy új macsek? :DDD a tele végén hogy teljesít?

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#2375) deja vu válasza rbalint88 (#2373) üzenetére


deja vu
addikt

Elmehetne egy Nike Air Max reklámnak. Egyébként nem tudtad, hogy ez már csak a brazilok körében menő? ;] Lomtalanításnál is sokszor pipás cipőben nyomják az ipart.

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#2376) rbalint88 válasza jjeahh (#2374) üzenetére


rbalint88
addikt

XF1, igen. A macska unokatesómé és idióta, amúgy már 10 éves kb :)

deja vu: kabbe, jó? :) airmax még mindig menő, amúgy meg egy-másfél évesen így bírják, szóval nem csak a vakvilágba fizetsz ki értük egy rakat pénzt. plusz nem divatból vettem, hanem mert kényelmes. mondjuk asszonyé 13 volt, mert gyerekcipő, 37-es :DDD

[ Szerkesztve ]

(#2377) tacto


tacto
aktív tag

Sziasztok, probaltam utanajarni, egyelore sikertelenul.
Aki esetleg probalkozott manualis, adaptalt objektivekkel: ugy tunik, keptelen vagyok eltuntetni az lcd-n a kis kek savot (distance indicator), ami azert kisse zavar komponalaskor. X-M1-rol van szo amugy. Lehet, en vagyok buta, de nem is sikerul letiltani, bar kiixelem a megflelo menupontban. Ertelmezesem es a manual szerint ez csak a nativ adapterrel tunik el automatikusan, a sima kinai femadapterek hasznalata ezzel egyutt jar. Valakinek esetleg van ellenkezo tapasztalata?

(#2378) MC Pite válasza tacto (#2377) üzenetére


MC Pite
veterán

A disp/back gombbal átváltasz az egyéni nézetre, amire érvényes amiket be/kipipálsz?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2379) tacto válasza MC Pite (#2378) üzenetére


tacto
aktív tag

Koszonom a tippet!

(#2380) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Most már szinte biztos vagyok benne, hogy a következő gépemen lesz valamilyen kereső. Akár X100-féle OVF, akár EVF.

Hétvégén voltam odakünn verőfényes napsütésben és bár használhatatlannak nem mondanám, meg be lehet kapcsolni az LCD-re a napfény üzemmódot (megemeli a fényerőt meg talán a kontrasztot is), de valahogy mégis hiányzik az, hogy az arcomhoz emeljem a gépet.

Azt továbbra is tartom, hogy a szememnek fárasztó egy EVF-be kukucskálni, de sok helyzetben még mindig jobb, mint az LCD-vel komponálni. Azért az élő hisztogram igencsak jól jön, hogy lássam lesz-e kiégés/bebukás, de azért csak jó lenne pont azt látni amit látni akarok.

Ha nem decemberben vettem volna gépet, hanem ma, akkor X-E1 lenne szerintem.

(#2381) turtlebrain


turtlebrain
csendes tag

Üdvözlet mindenkinek,

Ez az első hozzászólásom itt, remélem nem tekintitek spam-nek. Lenne egy eladó XC 50-230 objektívem fekete színben. Teljesen új darab, vázon még nem volt. Külföldről rendeltem egy kit részeként, közben viszont rájöttem, hogy én ezt nem fogom tudni (ki-)használni, ezért még most, új korában szeretném valakinek olyannak átadni, akinek szüksége is van rá. Az objektívre 2 év német garancia van, de az első fél évben vállalom az ügyintézést, ha esetleg bármi probléma felmerülne. Talán ez így korrekt.

Az előzményekben láttam, hogy nem igényel különösebb bemutatást az objektív, én is főleg jókat olvastam róla.

Ára: 89e Ft

Ha valakit esetleg érdekel egy XF 18-55, ami szintén új, akkor a kettő együtt is szóba jöhet.

Köszönöm a figyelmet és szép napot!

(#2382) Dotahpakeb válasza rbalint88 (#2373) üzenetére


Dotahpakeb
csendes tag

Én spórolnék cementre is stb. Bocsi. Nem akarok itt trollkodni, de átláthatod miről van szó. :B

(#2383) Gondwana


Gondwana
addikt

Eddig még nem volt egy hozzászólás sem törölve ebből a topicból, hadd ne ez legyen már az első! Persze, tudja mindenki, hogy itt nem kellene hirdetni, van erre célterület, de talán maradhatna még törlés-szűz ez a topik...

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#2384) rbalint88 válasza jjeahh (#2374) üzenetére


rbalint88
addikt

így

(#2385) turtlebrain válasza Gondwana (#2383) üzenetére


turtlebrain
csendes tag

Vettem és ígérem ez volt az első és utolsó ilyen eset. Sajnálom, de nem néztem végig mind a 2500 hozzászólást, hogy mi itt a szokás, ezért is kezdtem rögtön szabadkozással. :) Ha probléma, akkor természetesen törlöm a hozzászólást. :B

[ Szerkesztve ]

(#2386) Stauffenberg válasza turtlebrain (#2385) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Fórumszabályzat. Nem szokásjog. A hirdetések a direkt erre a célra létrehozott Hardverapróra valók. Ha mindenki a termék topikjába írná meg, hogy van eladó cucca, akkor villámgyorsan megtelnének eladókkal (na most gondolj bele egy népszerűbb mobil topikjában mi lenne, minden csak érdemi beszélgetés nem).

(#2384) rbalint88: Ne a fórum saját feltöltőjét használd, sokat roncsol a fotókon sajnos.

(#2387) rbalint88 válasza Stauffenberg (#2386) üzenetére


rbalint88
addikt

flickr-nél van lehetőség thumbnaillel beillesztésre?

(#2388) TayRol válasza rbalint88 (#2387) üzenetére


TayRol
veterán

jaja, a 320-as kis képet tedd be.

(#2389) rbalint88 válasza TayRol (#2388) üzenetére


rbalint88
addikt

XF1 set
AMTS 2014. csak az XF1-et vittem, szerintem elég is volt.
egyszerűbb így, aztán majd ha lesz még több kép, akkor azokkal bővül.

[ Szerkesztve ]

(#2390) istvan170


istvan170
aktív tag

Megígértem, hogy írok pár sort az X-E1-ről. Mint laikus, Nikonról váltva. Ezzel is szeretném segíteni azokat, akik gépvásárláson gondolkodnak. Ne csak mindig kérdezni járjak ide. Eléggé lement az ára, jó választás lehet. Szerettem a Nikont... az elején, aztán már nem vittem sehova. Kicsi gép kellett, DSLR nekem már nagy volt sétálgatni, motorozni. D5100 volt előtte, 15e expo ment bele, nagyrésze minimálisan utómunkázva. Hobbi szinten fotózok, saját szórakoztatásomra. Kereső kellett. MFT kiesett, a szenzorból (képminőségből) nem akartam engedni, ráadásul OMD szérián a kereső szerintem rossz helyen van. Opcionális keresős gépek ugyanez. Szóval X-E1 méret nekem tökéletes, nem is értem miért nem mindenki a sarokba teszi a keresőt. Megvettem hozzá egyből a 27-es pancake-t, teljesen elégedett vagyok vele. Nikkor 35 1.8 után élesség nagyon rendben van, rekesz is ok, kb. a Nikont is le kellett rekeszelni ennyire. Ráadásul sokkal kissebb méretű, a látószöge pedig nekem jobban fekszik. Kint is, bent is használhatóbbnak ítélem. EVF minden várakozást felül múlt, sokkal jobban tetszik, mint az OVF. Sötétben szaggat kicsit, viszont látni vele. A gép minősége nem hagy kívánnivalót maga után, jó kis váznak tűnik. (Nikonnal se volt bajom ilyen szempontból) Fuji ISO-ban brutál, képminőség sokkal jobb, mint a D5100-é. ISO 6400 is kellemes. JPEG hihetetlen, nem is tervezek a továbbiakban mással foglalkozni. A gép kezelését még szokom, de teljesen normális. Máshova kell nyúlni, gombok, tárcsák jók. Nikonon is az volt. X-E1 kijelző papíron kisebb, rosszabb, nem kihajtható. A valóságban ebből semmit nem venni észre, kivéve, hogy tényleg nem kihajtható. Most pedig jöjjön, aminek jönnie kell. AF -et szokni kell. Alkalmanként nem talál fókuszt, de messze nem annyira rossz a helyzet, mint amilyennek esetenként leírják. Ha nincs fókusz, pici mozdítás, van fókusz. Gyorsan mozgó témánál persze baj, de kárpótlásul nincs félrefókuszálás. Nagyjából ennyi, mindenki bátran vegye meg, aki kevés buzizással, jó képeket szeretne. Sokunknak nem való a DSLR, de szinte mindenkinek az van, aki elhatározza, hogy akkor ő most fotózni fog. A 90%-nak felesleges. Nem használja ki, meg se tanul fényképezni. (Magamat is több szempontból ide sorolom.) Aki pedig akar, ezzel is meg tud csinálni mindent. Ráadásul többször fogja vinni a gépet, sok szép pillanatról nem fog lemaradni, és nem kell telefonnal bohóckodni. Köszönöm a fórumtagok segítségét a választásban! Bocs a hosszért!

(#2391) jjeahh válasza rbalint88 (#2389) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hm, valami telén lőtt bokehes portréd nincs? :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#2392) rbalint88 válasza jjeahh (#2391) üzenetére


rbalint88
addikt

majd lesz :) egyelőre még nem volt érkezésem rá, sem alanyom. na meg arra csak jobb a GX1 a két biotarral :)

(#2393) Parci válasza istvan170 (#2390) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"Fuji ISO-ban brutál, képminőség sokkal jobb, mint a D5100-é."

ez maximum jpg-ben igaz (már csak azért is, mert ugyanaz a szenzoruk, csak a színszűrő más elrendezésű).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2394) Dotahpakeb válasza istvan170 (#2390) üzenetére


Dotahpakeb
csendes tag

Elolvastalak. Igen, érteni lehet az érzelmi részét is. A tükrös cipelése mindig is gond volt, csak a milc korszak előtt ez nem volt értelmezhető (2010). Aki látta a kompaktokhoz képest a különbséget a tükrösre ruházott be és boldogan cipelte nagy büszkén. Ma már a kompaktok is javultak az igen széles milc választék mellett alternatíva maradt a könnyed jpeges lövöldöző höbbistáknak. Nagyon meggondolandó a családi hobbizós használatra a tükrös, mert pillanatok alatt felesleges súly válhat belőle. Eladni meg bukórepülés. Sokak értik ezt. A mobiltelefonok is gyakrabban kerülnek elő a képminőség javulás miatt, ami meg mindenféle fényképezőt visszaszorít.

(#2395) istvan170


istvan170
aktív tag

Igen, JPEG-re írtam, elnézést, ha félreérthető volt.

(#2396) Stauffenberg válasza Dotahpakeb (#2394) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem csak az amatőröknek lehet igénye a jó JPEG-re. A Fujifilm (vagy éppen az Olympus) legnagyobb dobása volt a profik szemében, hogy mennyire jó minőségű és használható JPEG-et tudnak ezek kiköpni magukból. Egy profi sem feltétlenül szeret RAW-ot buzerálni, belövi a gépet RAW + JPEG üzemmódra és csak akkor nyúl a nyershez ha valami el lett baszarintva a JPEG-ben és helyre kell állítani.

Nekem például volt olyan, hogy a Budai várban sétáltam pár hete és kifejezetten erősen lilás fényben úszott a naplemente. Ez annyira megzavarta a gépet, hogy az AWB teljesen rossz értékre lett behúzva. Most nincsenek nálam azok a fotók, de már amúgy is meg akartam mutatni, hogy bár a Fujifilm fénymérője és AWB módja zseniálisan pontos tud lenni, ebben az esetben úgy elkefélte, hogy ilyen zavarodottságot még életemben nem láttam.

(#2397) Dotahpakeb válasza Stauffenberg (#2396) üzenetére


Dotahpakeb
csendes tag

A milcemmel én is letojom a raw-ot. Pontosat exponál. Alig ég ki, sötét rész alig zajos, a dinamika színben és átfogásban izmos. Csak időpocsékolás a raw ha ezt nézem.

(#2398) Stauffenberg válasza Dotahpakeb (#2397) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem mondanám időpocsékolásnak. Csak egyszerűen nem mindig akar ezzel tökölni az ember. A gyártók többségét nem érdekli a JPEG minősége, csak van és kész. Úgy vannak vele, hogy aki fennakad a Canon, Nikon vagy Pentax JPEG minőségén, az hajlandó RAW-ból bűvészkedni. Ez persze akár igaz is lehet, de vannak olyanok akik jobb szeretik, ha a jól felhasználható RAW-hoz minőségi SOOC JPEG társul.

(#2399) jjeahh válasza Stauffenberg (#2398) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ha a pufferem bírná a raw+jpeget... :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#2400) istvan170 válasza Stauffenberg (#2398) üzenetére


istvan170
aktív tag

Igen, én is a tökölést untam meg. Hiába jó a RAW, meg tele van lehetőséggel, hazamentem 50-100 képpel akárhonnan, és órákat ültem a gép előtt, mire azt kaptam, amit akartam. A Fuji JPEG-re meg ránézek, és tetszik. A RAF most is ott figyel, ha valamelyik képemtől mégis mást szeretnék.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.