Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2951) MC Pite válasza Parci (#2950) üzenetére


MC Pite
veterán

Ez így van, bőven tudok jobbat és rosszabbat, de ha valaki téged olvas, akkor tizes skálán jóval lentebb pozícionálja mint valójában van; de erre többen is írtunk, ennyi.

[link]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2952) pyg


pyg
csendes tag

Köszönöm a hozzászólásokat...

(#2953) arn


arn
félisten

tegnap volt a kezemben egy d3100 (egyik ismerose), komolyan mondom, mintha 10 evet visszarepultunk volna az idoben :) meg akkor is, ha egy belepo szintu cucc volt par eve.

***

ez a sok dedikalt tekero komolyan bazirgalasra ingerli az embert :) a 35ossel pl tok szivesen fotozok manual fokusszal. kar, hogy nem kozvetlen a fokuszgyuru rajta. a fokuszpeak a leghasznosabb.

ugy lenne amugy a legprofibb a dolog, hogyha arcdetektalasnal auto az arcba nagyitana bele. szuk melysegelessegnel zavaro, hogy belenagyit, aztan felrehuzva komponalok, es lehet elcsuszik az elessegpont.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2954) madgie válasza arn (#2953) üzenetére


madgie
titán

Nekem itt a D300 a polcon, brutál műszer, még az aura is profizmust pulzál körülötte, de egyszerűen gőzgép :DDD

X-A1 van itt valakinek? (Stauffenberg rémlik valahonnan) Felmerült egy kósza gondolat az agyam távoli sarkában, hogy vennék egyet nagyonócsóé', rá meg a Sami 12/2-t. Helyette kicsit takarítanék mft fronton, a két pótváz (G3, E-P1) meg a friss halacska mehetne eladásra. Persze semmi nem biztos, csak kattog valami a fejemben :D

(#2955) Parci válasza arn (#2953) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a minap én is végigtapiztam minden nikont megint, és azt kell mondanom, hogy d7000-től kezdődik az élet. időnként majdnem elcsábulok gondolatban (mert forintért már tuti nem) egy d5300-ra, de egyszerűen egy nagy krumpli, minimális fogással, kevés tárcsával stb. persze egy d800-at kézbevéve (és az még gyengébb is ilyen téren, mint a d700) meg inkább a milc-ek tűnnek játékszernek.

anyhow, nem cipelek én már ilyen dögöket.

madgie: x-a1 duplakit most nagyon adja 184-ért :K (persze onnan már csak +30k egy x-e1 kit :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2956) madgie válasza Parci (#2955) üzenetére


madgie
titán

De nekem nem kell sem a kit, sem a 27-es :) 77k német ebay-en a vadiúj X-A1 váz. Jó, ez nem "nagyonolcsó", az 40 ezer lenne :DDD

(#2957) Stauffenberg válasza madgie (#2954) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nekem van és múltkor próbálkoztam csillagfotóval a 16-50mm-el. Nem volt rossz, csak Budapest külvárosában a fényszennyezés eléggé extrém. Az üveg maga viszont szépen vette a próbatételt, CA és coma szinte zéró és nyitott rekeszen is szépen firkál. :)

Pont most utazom vidékre, kis faluba pár napot pihenni, de sajnos nincs nálam fotóállvány... :( majd kitalálok valamit, remélem egy kis Tejút foszlány is megcsíphető lesz. :P

(#2958) madgie válasza Stauffenberg (#2957) üzenetére


madgie
titán

Az az igazság, hogy a halszemmel defishelek ezerrel, akkor meg már értelmesebb volna valami egyenestartó nagylátó, és a Sami 12/2 pont tökéletes lenne a célra. Bónusz, hogy az X-A1 is kicsit jobban bírja a magas érzékenységet, mint az E-M10. Szóval elméleti szinten baromi jól hangzik, hogy a Sami-Fuji dolgozik az egyik állványon, a másikon meg mondjuk az E-M10 a maradék három fixem valamelyikével.

szerk: talán elsőre logikusabb volna teljes Fujira váltást csinálni, de fenemód megszerettem az E-M10-et. No meg ilyen "olcsó", de jó fixhármas nincs Fujiéknál, mint az mft-nél a 14-20-45.

[ Szerkesztve ]

(#2959) sasa134 válasza madgie (#2958) üzenetére


sasa134
addikt

A Sami 12/2 van mft-re is, az nem opció? Nekem is megtetszett az üveg, lehet ez a 12/2 - 25/1.8 - 45/1.8 se rossz sor

Avanti Roma

(#2960) Parci válasza sasa134 (#2959) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

vétek 2x-es szorzóra "elpazarolni" a samit...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2961) madgie válasza sasa134 (#2959) üzenetére


madgie
titán

Úgy van, ahogy Parci mondja, ekv 24mm és ekv 18mm között óriási a különbség.

(#2962) Stauffenberg válasza madgie (#2958) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Én is kacérkodom az E-M10 gondolatával, de az a bajom, hogy ha valamiért elhagyom a Fujifilmet, akkor mindenképpen olyan rendszerért tenném, amivel megfelelő minőségben tudok videózni is. Ilyen szempontból a Panasonic GX7 lenne egy egész jó arany középút, főleg mivel a Sony még mindig több vázat jelentet meg egységnyi idő alatt, mint objektívet és a Canon meg... na az még viccnek is béna.

De most egyelőre elvagyok az X-A1 mellett is, videózni meg csak úgy szoktam, hogy elhozom valamelyik céges gépet. Fotóra meg az X-A1 nagyon príma kis gép, szinte csak utcán használom, ott meg tök jól tudok vele feltűnés nélkül mozogni, csípőből tüzelve kihajtott LCD képernyővel. Azért az X-T1/X-E2 fókuszrendszerét szívesen átmenteném ebbe is, azok sem világelsők, de ennél a mezei CDAF-nél azért sokkal jobbak.

[ Szerkesztve ]

(#2963) arn válasza Parci (#2955) üzenetére


arn
félisten

hat en nezegettem a d610et 2.8as zoomal, az is hasonlo arban lett volna... a fuji sem konnyu, de az 2x akkora volt. en csak akkor vennek ekkora vagy ennel nagyobb dogoket, ha munkaeszkoz lenne.

meg azert az xt1 keves gep mellett tunik mar jatekszernek :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2964) Parci válasza arn (#2963) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az x-t1 nem az én ligám árban...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2965) arn válasza Parci (#2964) üzenetére


arn
félisten

Ido kerdese :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2966) MC Pite válasza arn (#2953) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha középtájt van az arc esetleg, af mellett is működik (E2-őn) hogy belenagyít a tárcsa benyomásásra.

madgie: 35ös (az inkább a 25ös párja) meg a 60as újonnan megvan 240 körül egy kis keresgéléssel, igaz, használtan se nagyon olcsóbb. Használt XF18-assal 300ba beleférhetsz ha nem azonnal egyszerre akasz minden üveget. Nem azt mondom hogy olcsó, de ki lehet szemezgetni...

Arra leszek kíváncsi mikor lesz valami kézzel fogható a Sigma üvegekből...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2967) Mr.Csizmás válasza MC Pite (#2966) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

lens turbon gondolkozok, egy 50/1.8-as üvegből egy 35/1,2-t csinálni... :U :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2968) Parci válasza Mr.Csizmás (#2967) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

annál olcsóbb és jobb egy fuji 35/14...

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2969) Mr.Csizmás válasza Parci (#2968) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

[link]

ez 20k lenne, és rá egy 50/1.8 pancake. csak nem olyan vészes, játszani jó lesz max. :F

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2970) Parci válasza Mr.Csizmás (#2969) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez annyit is ér. de nincs már türelmem évek (!) óta újra és újra elmagyarázni, hogy nincs olyan, hogy valami szuper jó, olcsó és mégsem mindenki azt használja. ha akarsz "olcsón" egy szar speed boosteres manuális 50-est, hajrá. szerinted mi kerül az eredeti speed boosteren 4-500 dollárba? az "extraprofit"?

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2971) Mr.Csizmás válasza Parci (#2970) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ok, meggyőztél, akkor spórolás lesz :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2972) G.Guido


G.Guido
csendes tag

Üdv,
Szeretne vki esetleg egy jóárasított, garanciális X-E1-et?

(#2973) jjeahh válasza Mr.Csizmás (#2971) üzenetére


jjeahh
nagyúr

azért camdiox speed booster-ről pl én jókat olvastam, ha széleken ken, én letojnám, középen legyen éles oszt cső :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#2974) arn


arn
félisten

no, hogy par csaladi esemenyt vegigfotoztam a fujival, azt kell mondanom, hogy kepminosegben egyertelmuen elorelepes, ha visszatekintek a korabbi fotokra (em5 + pana 25 1.4 / fuji xt1 + 35 1.4): szinek, felbontas, kontraszt, mikrokontraszt teren. ezek igazi csaladi fotok, nem szoszolos kepek, gyors feldolgozassal.

meg mindig finomitok a gyorsgombokon, de alapvetoen harom fokuszt hasznalok, kozelre manual a szuk melysegelesseg miatt, gyorsabb akcioknal kozepso fokusz, neha probalkozok arcdetektalassal.

az baromi jo, hogy tok gyorsan lehet a modok kozott valtogatni a sok dedikalt gomb miatt. a q menut nem is hasznalom - pedig az omdn eleg alap volt. az alap beallitasoknal is inkabb a fizikai gombokon nezek gyorsan vegig, ha vmi el van tekerve, vissza is tudom kattintani.

az elso funkciogombra rakerult a fokuszmezovalasztas, megnyomom, aztan utana siman lehet a kurzort nyomkodni, hogy nem kell elvenni a keresot a szemem elol.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2975) madgie válasza arn (#2974) üzenetére


madgie
titán

Lassan jövök, vigyázat :D (ebay-eztem az előbb egy X-A1 vázat).

Már csak el kéne adni a G3-at, E-P1-et...

(#2976) OPiiPO válasza madgie (#2975) üzenetére


OPiiPO
addikt

erre kíváncsi leszek :C

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#2977) MC Pite válasza OPiiPO (#2976) üzenetére


MC Pite
veterán

Semmi extra, hivatalos milc tesztelő az úr :D . Ugyan X100 meg X-A1-el csak kerülgeti a forró kását, a topicból kellett volan lecsapni az X-E1-re. Ki tudja, tán még az OMD pozíciója is megremegne - de lehet hogy pont ezért nem azt szerezte be. Legalábbis pont azzal lenne értelme összereszteni.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2978) madgie válasza MC Pite (#2977) üzenetére


madgie
titán

Te Pite, a múltkori 14/2.8 ajánlódat még szó nélkül hagytam, de most kimorgom magam... de ne aggódj, csak röviden.

X-E1 nem kell a Sami 12/2 mellé, mert nem kihajtható az LCD. UWA fix kukucskával halál, az egész lényege a helyezkedés, lent/fent lövés, stb. Nem teleobjektív ez, hogy összenyomjuk a teret szembű'.

...és nem, nem kell a Fuji 14/2.8 sem, pont a Sami 12/2, pont az X-A1, már leírtam mindről, miért. (objektív: fényerő és nagyobb látószög, gép: kihajtható LCD és Bayer CFA)

(#2979) MC Pite válasza madgie (#2978) üzenetére


MC Pite
veterán

Hm, a kihajtható kijelző + uwa kombóban van valami :R
A bayer részen átsiklottam ha volt... :B
Tudom, nálad ez egy célkombó lesz. Én nem szegmentálom ennyire a cuccokat, nálam az összhatás számít elginkább, meg hogy élvezzem használni/visszanézni az eredményt.
De elfogadom hogy vannak akiknek a kisebb gépek pont jók tudnak lenni...

Ha lesz még ilyen összeülős akármi, akkor a két uwát összehasonlíthatnánk, legalábbis kipróbálnám élőben is a samit. :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2980) madgie válasza MC Pite (#2979) üzenetére


madgie
titán

Több, mint 300km-re lakom Pesttől, legutoljára valamikor 2008 körül lehettem fotótalálkozón :D

(#2981) MC Pite válasza madgie (#2980) üzenetére


MC Pite
veterán

Nekem csak 70, te nyertél :DDD

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2982) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

megjött az m42 adapterem....hát ez se sokkal kisebb, mint mft-n :U :D RF-re kellene áttérni :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2983) lolchief70 válasza madgie (#2975) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Sziasztok!

Én is kinéztem egy X-A1 kitet.
Általános felhasználást tervezek vele, főleg automata módban esetleg "félautomata" módban, sok családi fotó gyenge fényviszonyok mozgó gyerekek.
Eddig kompakt vonalon mozogtam pld. Sony HX-9V.
Megfelelő választás szerintetek a fenti célokra?

Kérdésem az, hogy akinek van külföldről valamilyen fényképező, mit kért a Fuji Magyarország a garancia esetleges érvényesítésénél?
Az X-A1-nél a markolat mennyire jól áll kézbe?
Tudom ez szubjektív:) Meg ajartam nézni élőben de nem nagyon találtam Magyarországon bemutatódarabot az üzletekben. Van ötlet, hol tudnám megnézni élőben?

madgie: Bocsi nem csak Neked akart menni a kérdés! :)

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#2984) madgie válasza lolchief70 (#2983) üzenetére


madgie
titán

Nem tudom a garanciát, nem is érdeklődtem felőle. Most van egy licites kit ,lehet jó lesz a végére az ár, privátban pár perce elküldtem neked a linket.

306 euró lett a vége a linkelt kitnek (plusz 19 posta), nem lett ez olyan ócó, mint vártam :(

[ Szerkesztve ]

(#2985) makszi


makszi
aktív tag

Sziasztok!

Nem sok esélyt látok, hogy lesz bátor jelentkező de hátha.
Július 9-13-ig egy hosszú hétvége erejéig tudna-e nekem valaki kölcsönözni egy Rokinon 12mm f/2.0 vagy hasonló nagylátó X bajonettes optikát? Cserébe adok ez időszakra viszonzásul egy Fuji 35/1.4-et.

A kérés oka: Rómába megyek hosszú hétvégére, és oda jobban kéne egy nagylátó, mint a 35-ös.
Természetesen ha szükséges írhatunk papírt vagy bármi hasonlót...

Előre is köszönöm! :R

(#2986) Mr.Csizmás válasza makszi (#2985) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

pm :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2987) Stauffenberg válasza lolchief70 (#2983) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"sok családi fotó gyenge fényviszonyok mozgó gyerekek"

Nekem is X-A1 van, de még szerencse, hogy erre pont nem akarom használni, mert ez egy kifejezetten gyenge pont. Sajnos az AF rendszer nagyon bizonytalanná válik gyenge fényviszonyok között, mozgó gyerekekhez meg még talán jó fényviszonyok között sem az igazi.

Az új hibrid AF-es gépek (X-E2 és X-T1) már talán igen, de azt mondanám ennyi pénzért inkább MFT vonalon néznék körül, azok alkalmasabbak lesznek.

Nagy kár amúgy, mert az X-A1 zseniálisan jól boldogul kevés fénynél, már ami az érzékenységet és képminőséget illeti.

(#2988) madgie válasza Stauffenberg (#2987) üzenetére


madgie
titán

A peaking jó benne? Nekem úgyis MF üveg lesz hozzá, így az érdekel, nem az AF :D

(#2989) Ijk


Ijk
nagyúr

Kezdek megbarátkozni az X10-el, nekem a raw+lightroom fog úgylátszik beválni.
Néhány kép, remélhetőleg nyáron azért akad majd valami téma is, jó utazó fényképező lesz belőle.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2990) lolchief70 válasza Stauffenberg (#2987) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Köszi!
Most kicsit elszomorodtam. :O
Miben tud többet például egy E-PL5 mint az X-A1 gyenge fényviszonyoknál?
Itt nézegettem a képeket:
http://www.dpreview.com/reviews/image-comparison/fullscreen?attr18=daylight&attr13_0=fujifilm_xa1&attr13_1=fujifilm_xm1&attr13_2=nikon_j3&attr13_3=oly_epl5&attr15_0=jpeg&attr15_1=jpeg&attr15_2=jpeg&attr15_3=jpeg&attr16_0=200&attr16_1=200&attr16_2=200&attr16_3=200&normalization=full&widget=1&x=0&y=0

Az itteni képek nagy ISO érzékenységgel jól példázzák ha automata módban vaku nélkül akarok fotózni?
Mert a végeredmény sokkal jobban tetszik a fujinál mint az olympusnál.
Tudnál linkelni egy-két általad készített képet auto módban beltérben kevés fénynél?

(#2991) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#2987) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mazsi lesprintelt, épp javasolni akartam, hogy fényerős mf üveg + iso toszogatás, és odacsaphat a fókusznak.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2992) arn válasza Stauffenberg (#2987) üzenetére


arn
félisten

Az af init lassabb lehet, de ha kb rajta van, gyorsabb mint az omd. Esetleg a prefokuszt erdemes bekapcsolni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2993) Mathiask válasza Stauffenberg (#2987) üzenetére


Mathiask
senior tag

"még szerencse, hogy erre pont nem akarom használni, mert ez egy kifejezetten gyenge pont. Sajnos az AF rendszer nagyon bizonytalanná válik gyenge fényviszonyok között, mozgó gyerekekhez meg még talán jó fényviszonyok között sem az igazi."

Csak a félreértések elkerülése végett: egy 60-80-Ft-os kompakthoz képest azért sokkal jobb nem?
Csak mert ha valaki idetéved mert szimpatikus a gép és ezt olvassa akkor el tudom képzelni hogy akkor szomorúan bemegy az MM-be és vesz egy kompaktot mondván hogy ha az X-A1-el nem lehet gyereket fotózni akkor jó lesz 40-ért valami hisz a szomszéd is azzal fotózza a gyerekét, jobb lesz az.

(#2994) lolchief70 válasza Mathiask (#2993) üzenetére


lolchief70
aktív tag

Hát ezen agyaltam én is.
Ha egy 80 ezres kompaktnál nem jobb akkor nem cserélnék. :)
Pld. E-PL5 AF miben tud, vagy tudhat többet mint X-A1?

(#2995) Tin_Shield válasza lolchief70 (#2994) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Gyorsabb és határozottabb az E-PL5 autófókusza mint az XA-1-é. Ez akár egy MM-ben kipakolt demógépen is megfigyelhető. Érdemes Stauffenberg tanácsát megfontolni, nem jutyúbos tesztvideók alapján mondja, nem is felületes próbálgatások alapján (mint én), hanem tapasztalt felhasználóként.

(#2993) Mathiask
nem feltétlenül, némelyik kompaktnak igencsak harapós az autófókusza, persze inkább a 100e+ kategóriában.
Csak hát a képminőség...

(#2996) Stauffenberg válasza madgie (#2988) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem nagy eresztés a focus peaking, az etalon továbbra is a Sony, de egyébként használható. Amikor én csillagokat fotóztam simán és könnyen be tudtam állítani egy-egy fényesebb csillag alapján az élességet (belenagyított liveview mellett meg aztán főleg gyerekjáték). Az a baj, hogy nem színezhető, csak fehér színű, sokat segítene, ha be lehetne állítani valami rikító színt. Így kicsit olyan mint amikor Photoshopban maximumra húzod a sharpen csúszkát és csúnya fehér recék jelennek meg az élek mentén (csak megszorozva azt százzal). :)

(#2992) arn: Neked X-T1 van ha jól emlékszem, azért az egészen más dimenzió, mint a korábbi CDAF-es Fujik. A tiédben már ott van a szenzorra integrált PDAF is, az nagyon sokat segít a mozgó témáknál. A hibrid AF-es vázak már bőven elég jók.

(#2993) Mathiask: Egy 80 ezres kompaktnál persze, hogy jobb, de ez kicsit olyan mintha azt kérdeznéd, hogy a Ford Focus jobb-e az olcsóbb Suzuki Swiftnél. Ha az X-A1-et a saját árkategóriájában nézzük, akkor sok téren kiemelkedően jó, de ez nem az AF rendszere.

Nem használhatatlan, de ilyet nem is állítottam. De kevés fénynél hajlamos téveszteni, ilyenkor érdemes növelni az AF mező méretét, ez növeli az esélyét, hogy találni fog egy pontot amire élesre állíthat, esetleg be lehet állítani folyamatos AF-re, ekkor folyamatosan keresgél, monitoroz, ez növeli a sebesség érzetét, mert mire félig lenyomod az exponáló gombot a pre-AF már jó eséllyel majdnem beállt élesre. De ez extrém módon zabálja az energiát.

Meg persze nem árt a kontraszt alapú AF rendszer lelki világát kiismerni. A kontrasztos képi elemekre tud élességet állítani, míg a homogén felületekkel nem birkózik meg. A kevés fény pedig csökkenti a kontrasztérzetet (a saját szemednek is, hát még egy szenzornak ami különösen érzékeny rá).

[ Szerkesztve ]

(#2997) Mathiask válasza Stauffenberg (#2996) üzenetére


Mathiask
senior tag

"Nem használhatatlan, de ilyet nem is állítottam."

Tudom, tudom, csak nem akartam hogy valaki félreértse és abszolút értelmeben úgy vegye hogy "használhatatlan".

(#2998) MC Pite


MC Pite
veterán

A hibrid fókuszrendszer előttiek nem kapkodósak, de némi rutinnal használható, illetve a 60-80ezres kompaktoknál jobb. Eleinte rutin nélkül az X10es lenyomta az X-E1-emet kevés fénynél. Aztán rájöttem pár dologra... Ne menjünk 27mm f/3,2 fölé lehetőleg, af fény-t hagyjuk kibontakozni (gyengus), statikus témára (igazán erre jó, mozgóra nem nagyon a régieknél) AF-C-re átkapcsolás, egy kis gyakorlás, és több mint ezer képből pl lagzin sem igazán lett ronttt képem fókusz miatt (nikon tükrös kint volt tartaléknak, de egyszer sem kellett). De erre nem ilyen gép (csak cdaf) való, meg nem fényerőtlen üveggel.

EPL5 harapósabb az E1/M1/A1-nél; ezek kb az EPL3 szintjén vannak nagyságrendileg.
X-E1, kitobi, egy izzó fényénél, ahova már illene fényerős fix inkább.
Persze ha mozog a téma... az szívás, az sehol sem a belépő modellek pályája (esetleg a panáké, tán még nikon 1). A fujis kevés fényes AF-C-s érdekesség bővebben itt.

Focus peaking: E2 megkapta a szinezést, hátha következől frissítésnék a régebbiek is...

Akik próbálgatják, az elnevezés becsapós! Az alacsony azt jelenti hogy már alacsony kontrasztnál is pöttyöz, a magas csak nagy kontraszt különbségnél; azaz nem a segítség mértéket jelenti az alany/magas, épp ellenkezőleg!

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2999) arn válasza Stauffenberg (#2996) üzenetére


arn
félisten

Xt1re irtam, massal nincs tapasztalatom. De nem veletlenul vartam ki idaig, az omd utan. Most vmiben lassabb, vmiben gyorsabb. De a milcek teteje rohadt gyors mar osszesegeben.

Amugy gyors burst modban a kep szele mar nem aktiv folyamatos fokusznal.

***

Fokuszpeak nalam allithato arnyekra es csucsfenyre. Eltero szinekkel. En pirosra allitottam csucsfenynel, portrenal igy latom a legjobban a szemcsillogast. Epuleteknel esetleg meg erdekes lehet az a tavmeroszeru fokusz.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3000) MC Pite


MC Pite
veterán

Frissített X-T1 jön

És jövő héttől várható a 18-135...

Offos nyálcsorgatás...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.