Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2851) Gondwana válasza MC Pite (#2850) üzenetére


Gondwana
addikt

Már csak az X100s Auto-ISO 1/500s zárlimit-kiterjesztést hiányolom, ezzel valahogy nagyon nem sietnek! (Vagy legalább egy szerencsétlen 1/250... a fullmanual alatt működőképes AutoISO+Expókorrekcióról nem is álmodok már, pedig tényleg az lenne a legegyszerűbb...)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#2852) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

jön a fuji 90/2, hell yeah! nagyon érzik, hogy mi kell :R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2853) arn


arn
félisten

kezdek raerezni a rendszerre :) nem csak a gep kivan mas megkozelitest, a rawok is... most mar tobbet ki tudok hozni belole, a 14-55 is egeszen megtaltosodott.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2854) Parci válasza arn (#2853) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na azér'..! :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2855) MC Pite


MC Pite
veterán

Azt én is megfigyeltem hogy jobban rá kell hangolódni mint az átlagra (de megéri). Tipikusan ilyen az E1, amit elsőre lehet részben csalódás is, de ha az ember kicsit kiismeri, rengetegen bizonyítják hogy elég sokat tud.

A 135 mm ekv mire fasza, portré, 'csak úgy' fényerős kistele?

Többen nyomkodják szavazásokon hogy legyen FF a következő nagy fuji. Kérdem én: Mi a gyíknak? Isot (az igazit) átlag apcnél kicsit jobban bírja, jóval kompaktabban, dof kontrol is ott van a ff nyakában, főleg hogy ezek már nyitva is karcolnak... inkább folytassák így APSC fronton :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2856) arn válasza MC Pite (#2855) üzenetére


arn
félisten

Epp azt neztem a dpreviews tesztben, hogy isoban a xtrans apsc is zajmentesebb, mint a ff lapkak. Dinamikaban lehetne jobb, a felbontas ugyis inkabb az obin mulik.

Illetve akkor leshetnenk, hogy milyen obik jonnenek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2857) Ijk válasza MC Pite (#2855) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem nem lesz FF Fuji, túl sok van már ebben a rendszerben hogy arra a vízre evezzenek. Már nem emlékszem minden pletykára, de egy középformátum esélyesebb, és ésszerűbb is lenne.

Én meg lehet hogy beleugrok egy X10 vásárlásba, 80k-t már talán megér a kompakt, aztán eladom a 18-70-et. :P

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2858) Parci válasza Ijk (#2857) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ajánlom, jó cucc. az af vacak/lassú, más baja nincs.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2859) Ijk válasza Parci (#2858) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az a baj hogy az X20 már jóval drágább, azt is néztem.
Mellette meglesz a D200 ha kell a gyors AF, a 35 f1.8G és a 50 f1.8D vel, és szerintem egyszer ha lesz család, barátnő, gyerek stb. akkor megint veszek egy 85 f1.8D-t.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2860) Parci válasza Ijk (#2859) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

d70 + 18-70-nek így semmi értelme, ahelyett az x10 sokkal többet ad. az x10 amúgy az én szememben jobb gép, mint az x20, de legalábbis van egy nagyon komoly előnye, az exr lapka.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2861) arn válasza Parci (#2854) üzenetére


arn
félisten

ujrageneraltam par kepet... [link]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2862) rbalint88


rbalint88
addikt

Vállalkozó kedvűeknek X-Pro1: [link]

(#2863) Szulita28 válasza Parci (#2860) üzenetére


Szulita28
senior tag

Az X20-ban már nem ez van? Viszont az már hibrid AF-es, vagy mi a szösz, ugye?
Az EXR előnye a dinamikában jön elő?

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#2864) Parci válasza Szulita28 (#2863) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, igen és igen

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2865) Parci válasza arn (#2861) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem vágom, hogy mi volt régi, mi új, miben javult stb. de biztos sokkal jobb lett :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2866) Szulita28 válasza Parci (#2864) üzenetére


Szulita28
senior tag

Milyen tájékozott vagyok :DDD
Köszi

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#2867) arn válasza Parci (#2865) üzenetére


arn
félisten

a regi az nincs fenn - pl eddig arra nem figyeltem, hogy itt sokkal tobb a mikrokontraszt tartalek, mint mftnel. viszont a dinamikai hatarok nem beeges formajaban jelentkeznek, hanem inkabb osszenyomja a vilagos es sotet reszeket, igy kicsit befakulhat a napos reszeken. kicsit meg ki kell gyepalni a beidegzodeseket, hogy ne olyan helyeken keresek hiabakat, mint a mft rendszernel.

a vazzal valo osszeszokas is nekem van vagy fel-egy ev, amire ismerem, hogy az adott korulmenyek kozott mit kell kompenzalni. mindig azt hiszem, hogy mar tudok mindent rola, aztan visszatekintve folyamatosan jovok ra uj dolgokra.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2868) MC Pite válasza arn (#2856) üzenetére


MC Pite
veterán

Azt se feledd el, hogy gyakorlatban kb fél fé-et csalnak isoban. (Van ahol egyet mondanak, de ott világosabb a kép, a vak is látja; plusz záridő alapján elve 2/3 jön ki).

A korábbi jpg motorral/profillal nem is játszanál rawwal :D. Az újnál a kontrasztolyan brutál, mint régen az Astiánál (most astia meg proviva ugyanolyan kontrasztos). Nagyon durván vágja a shadowst, mai napig nem találtam jobb megoldást mint felhúzgálni (S-1 vizsgálatának újra nekifutok, de infó még mindig kevesebb és úgy tűnt párszor az arcok bánják). Meg újragyúrok egy esti profilt is ha hazaérek, ProNegStd C+2 NR-2 1/60 alapon, meglátjuk gyakorlatban milyen lesz - volt most pár kép ahol már zavaróan mosott -2őn is a szűrés, és persze csomó szinte bebukott rész is volt.
Érdekes egyébként hogy ezért kevesen sírnak, így valószínű nem is kapunk új film módot; vagy ha nem is újat, ezt a kontraszt vágást kb 2 fé-kel lentebb kéne költöztetniük, és kisebb meredekséggel.

Ijk, X10 jó kis vas - de mivel cukkolunk ha eladod a 18-70et? :D Sportra úgyse ezt használod, de ha több kell, ott a huszas. A képeit jobban szeretem a tizesnek, többiben meg a huszast.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2869) arn válasza MC Pite (#2868) üzenetére


arn
félisten

szvsz amiatt "csalnak", mert alulexponaljak, majd swesen felhuzzak, hogy ne egjen be. minel nagyobb a dinamikaja a szenzornak, annal tobbet lehet vele igy trukkozni. de a jpg valszeg nagyjabol megfelel a kijelzett erteknek. a stikli ott van, amikor ez mar visszaut, mert ok, hogy nem eg be, viszont annyira "muanyag" lesz a kep, hogy fortelem, de inkabb ez a kisszenzoros kompaktok sajatossaga.

rawban lehet allitani ezeket a modokat utolag, ennek a dr modnak sincs kulonosebben jelentosege.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2870) arn


arn
félisten

lehet el kellene gondolkodnom par manual uvegen :) ha gyereket tudok vele fotozni (igaz nem szalad), akkor statikus temanal se lehet rossz. focus peak amugy - ez a tavmero szeru megoldas szvsz max statikus temakhoz hasznalhato.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2871) rbalint88


rbalint88
addikt

X-E1+markolat+35/1,4 mennyit érhet? Inkább úgy kérdezem, hogy mennyiért lehet reálisan eladni két héten belül. Egyben, külön. Ha valakinek valami kell belőle, sikítson privátban.

(#2872) rbalint88 válasza rbalint88 (#2871) üzenetére


rbalint88
addikt

Az obi nagyon kapós, a váz nem kell senkinek? :)
Dobozos, minden tartozékos, tartalék akkuval, markolattal, thumbs up támasszal. Irányárként 120-at jelölném meg, no, valaki? :)

(#2873) Stauffenberg válasza rbalint88 (#2872) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Csizmás akar X-E1-et venni, hátha őt érdekli a váz. Újonnan már nem sokáig lesz, pár napja lett discontinued.

Az objektív meg nem csoda, hogy kapós. Az egész rendszer legnépszerűbbje, nagy az igény a használt darabokra. Nekem is kéne, de most nincs rá keret.

(#2874) Mr.Csizmás válasza Stauffenberg (#2873) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

már kifizettem

nekem végül olyan nettó 140-150 körülre jött ki :( fakk da szisztem

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2875) Ijk


Ijk
nagyúr

Ma vettem egy X10-et, de a képminőséggel nem vagyok maradéktalanul elégedett. Azt írták tesztekben hogy 6MP jpeg-je a legjobb, úgyhogy arra állítottam. A kijelzőn baromi szép minden, de a monitoron nézve nem estem hanyatt. Őszintén szólva ilyen minőséget a Nokia N8-al is meglövök, a D200 meg bucira veri még a 18-70-el is.

Majd kipróbálom mit hoz raw-ban, szerintem kiviszem majd valamikor az egész hóbelebancot, d200, N8, X10 és lövök összehasonlító képeket. Ha RAW-ban sem javul a helyzet akkor becserélem valamire 3 napon belül, vagy lesz egy eladó X10-em.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2876) Parci válasza Ijk (#2875) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igazi profi vagy, ha az egy napos gép képességeit már tutira kiismerted... :(((

A mód, M size jpg fine, DR400, Astia vagy Provia profil, zajszűrés off kezdésnek. zajból attól még lesz, ahogy a d70-en is van (a d200 persze, hogy leveri például felbontásban, meg az alapérzékenységen amúgy is egy nagyon erős versenyző). a képek így nem ugranak majd le a monitorról, de marad bennük szép tartalék utómunkára. mobilhoz pedig köze sincs a képének. a d70-től semmiben sem marad el.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2877) Ijk válasza Parci (#2876) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ehhez melyik raw feldolgozó a legjobb?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2878) Parci válasza Ijk (#2877) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyik sem. de a legújabb lr már bőven vállalható. mac-re meg vmi irident developer van, amit dicsérnek, de még életemben nem láttam.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2879) MC Pite válasza Ijk (#2875) üzenetére


MC Pite
veterán

Pontosíts, miben nem tetszik?
rengeteg múlik a beállításokon. Astia módit is lesd meg, dinamikakiterjesztés is legyen lehetőleg auton.
Shadowsra esetleg adhatsz plusz egyet ha szeretnél kicsit okontrasztosabb képet.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2880) Stauffenberg válasza Ijk (#2875) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Csak két kérdés: Miért nem néztél vásárlás előtt tesztfotókat? Azok sem tetszettek? Ha tetszettek, akkor látható, hogy mi hozható ki a gépből. Ha nem sikerül, az inkább user error. Ismerd ki jobban a cuccot.

(#2881) MC Pite válasza Ijk (#2877) üzenetére


MC Pite
veterán

Úgy is mondhatnám go flickr, X10; és ha úy érzed hogy a nálad lévő képek nem olyanok mint ott vannak, pontosíts milyen téren, és kiderítjük, mert akkor user beállítás kérdése csak.

Szerk: Akkor legyen 200, az még természetes, de egész korektül dönti el hogy mikor kell magasabb dinamika. Ha laapból 400on van, a zajon és a tompa csúcsfényeken fog rágódni olyan képeknél is aminél nem indokolt.

Veviát 'hagyjuk', érdekességnek jó de hue is megcsúszik nem csak a szaturáció .Astia viszont leééemes az X10-el szerintem. Egyébként érdekes hogy HR módban is hasonló dinamikát produkál mint exr-ben, nem vágom miért, de tesztekben is ezt láttam. Függetlenül attól hogy próbálgattam csak, a nagygépen sem használok 10+ megapixelnyi felbontást.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2882) Parci válasza MC Pite (#2879) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ne legyen autón. döntse el, hogy mi a cél, ne a gép döntsön. de ha nem akar utómunkát, akkor is inkább dr400 és velvia szerintem. az exr szenzor lelke a hardveres hdr, botorság nem használni, hr módban is gyenge a felbontás, nem az az erőssége. de elég is a 6 mp, cserébe +2 fé dinamika :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2883) Ijk válasza MC Pite (#2879) üzenetére


Ijk
nagyúr

Dobok be képet:
[1] 2
Ezeket DR400-ban lőttem, M Jpeg. Túl kompaktosak, műanyagok, olyan mintha lenne valami erőltetett élesítés rajtuk. Itt egy régebbi d200 18-70-es kép is.
X10 vs D50

Majd kipróbálom raw-ban is mit lehet kihozni belőle.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2884) Parci válasza Ijk (#2883) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csak meg kellene lőnöd ugyanazt, ha egyáltalán bármit hasonlítani akarsz. árnyékos, kontrasztszegény részeken ugyanis a d50 is ugyanúgy vérezni fog. illetve a jpg egyéb beállításokat is tessék végignézni. nálam a mód, m méret, dr400, astia, élesség -1, zajszűrés -2, a többi default.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2885) Stauffenberg válasza Parci (#2884) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Lehet az X10 esetében elég a -1 élesség is, de én X-A1-en a minimumra (-2) állítottam, de így is élesít egy keveset, de így pontosan csak annyit amennyi még ízléses. Filmmódok közül default, de a shadows megér legalább egy kevés kiemelést, mert szereti lecsapni a feketéket (de azt vettem észre, hogy utólag is elég jól visszahozhatók még a részletek, mert nem teljesen buktatja be).

Pont ezért jó a Q-menü, zseniálisan finomhangolható a JPEG-ek íze.

(#2886) madgie válasza Parci (#2878) üzenetére


madgie
titán

Irident Developer... brrr. Leszedtem anno, de még a Raw Therapee-nél is csálébb a dolog :(

(#2887) arn válasza Ijk (#2877) üzenetére


arn
félisten

Ha az xt1bol indulok ki, capture one.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#2888) Ijk


Ijk
nagyúr

Ma fotózáshoz tökéletesen szar idő van, de azért lőttem a két géppel képet:
1 2
Rawból azért többet ki lehet hozni, LR-al próbálkoztam, ill nikonhoz capture NX-et használok.

Kíváncsi vagyok mit mondotok, nyilván arról nem akarok vitázni milyen a téma és mennyire művész, mivel most nem ez a lényeg.
Jövőhéten ha kisüt a nap még persze lövök képeket.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2889) jjeahh válasza Ijk (#2888) üzenetére


jjeahh
nagyúr

dinamika, színmélység..de nem értem, azt várod, hogy az a pöttöm szenzor hozza, amit egy aps-c? 2/3"-től, jpegben sztem ez több mint jó, raw-ból meg olyan képeket lehetne kihozni gondolom, hogy ahol nem számít a dof, tuti mindenki valami jóval "komolyabb" gépre tippelne róluk..egy bizonyos szinten felül (és sztem ez a gép hozza azt a szintet), ha nem vagy bokehfan, és van türelmed komponálással, raw-al bíbelődni sztem tök jól el lehet kattogni minden mai géppel, ha az ergonómia stb. megfelelő :) ugyan csúcskompaktot nem próbáltam, de dolgoztam többször d7000-el meg 60d-vel az ősöreg 4/3 szenzoros e-p1 mellett, és utómunka közben rá kellett döbbenjek, hogy csupán annyi volt az észlelhető különbség a képek között, hogy a két nagygép raw-jából többet vissza tudtam húzni pl. a bebukott, kiégett területekből, és a színekkel, bőrtónussal nagyon meg kell szenvedni az e-p1 után a canikon rawoknál :DDD de a végeredményről meg nem mondaná senki, hogy melyik készült az öreg kisebb szenzoros cuccal :N

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#2890) Parci válasza Ijk (#2888) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

és neked hol és mi a bajod ezeknél a képeknél?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2891) Ijk válasza jjeahh (#2889) üzenetére


Ijk
nagyúr

Másik topikban szét lett fikázva a 18-70 d200 kombóval lőtt néhány képem, hogy ezt bármelyik mai csúcskompakt lazán hozza. Gondoltam ha ez így van, akkor miért is ne vegyek egy kompaktot hurcolászni, a dslr meg marad néhány fixszel művészkedni. Így nem kell drágán rendszert váltani és a mobilitás is meglesz.
Nyilván nézegettem tesztképeket a neten, de az mindig elég csalóka, ugyanis lehet találni egész jókat, míg dslr-ekkel készültekből is rengeteg rossz van. Persze lehet nem ástam magam bele eléggé.
Nyilván az egyéni igények is mások, de nekem eddig hiányzik belőle az a "mélység" amit a nagy szenzor nyújt. Persze nem mondom hogy rossz, de azért nem úgy látom hogy hozza a szintet. Nyilván még tovább tesztelem, remélhetőleg lesz holnap napsütés. Raw-ban azért határozottan jobbnak tűnik, DR400-as jpeg-ek nekem a Nokia N8 szint.
Viszont az f2-es nagylátó igen jó dolog, mondjuk nem értem hogy ezeket a szenzorokat miért nem iso 50-es, vagy akár iso 25-ös alapérzékenységre fejlesztik. Ugyanis erősebb fényben még iso 100-on is rekeszelni kell, ami ilyen kis érzékelőnél nem épp jó dolog.

Még tesztelgetem, aztán ha úgy látom, becserélem valami belépő milc kitre, vagy egy 50 f1.4-re.

Parci: Igazából az egyik d200-al a másik az X10-el lett lőve (mindkettő raw-ból feldolgozva), kíváncsi vagyok így vakon mi a vélemény erről a két csodálatosan művészi képről. :)

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2892) Parci válasza Ijk (#2888) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyik képe sem "kompaktos", pláne nem teló szint. az egyik kontrasztosabb, de ki is égett. közel sem látom, amit állítasz, miszerint az egyik jó, a másik rossz. de csak egy percem volt rá, utána elkezdett ordítani a gyerek. amúgy ha nem lenne már egy x10-em, most megvenném a tiéd bagóért ahelyett, hogy győzködnélek.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2893) Ijk válasza Parci (#2892) üzenetére


Ijk
nagyúr

Azért kérdezek másokat mert nálam van valamennyi placebo, mivel tudom melyik-melyik.
Sajnos ott van még hogy Capture NX-et használtam mindig, LR-ot meg soha. De szerintem RAW-ból már elég meggyőző az X10, holnap még tesztelem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2894) Stauffenberg válasza Ijk (#2893) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Gyanítom a kontrasztosabb, kissé kiégett fotó lesz az X10 a valamivel szűkebb dinamika miatt. Ettől függetlenül mindkét fotó teljesen vállalható. Vagy az elvárásaid voltak túl magasak, vagy azoknak a hangoknak nincs igaza akik szerint az X10 abszolút hozza a D200 szintjét.

(#2895) Ijk válasza Stauffenberg (#2894) üzenetére


Ijk
nagyúr

A d200-al lőtt égett be. ;]
(Ebben van némi user error, mert különböző rekeszen akartam lőni ezért A módban csináltam a képeket, de f2-n úgyis túlexponált volna a fuji, így lőhettem volna M-ben is, a lényeg hogy a d200-al valószínűleg lentebbre mértem fényt és túlexponált a fujihoz képest. De nem is labor szintű összehasonlítás volt a célom, hanem hogy rawban mit tud az X10)

A lényeg tehát hogy hozza a d200 szintjét, a többi az agyam szüleménye. :D
Csak tegnap kicsit beparáztam a jpeg-ek miatt.

Azért a stabilizátor adja, az f2-es nagylátóval.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2896) Parci válasza Ijk (#2895) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

először is, én sosem azt mondtam, hogy hozza a d200 szintjét. mindig d70-et mondtam, nem véletlenül, ugyanis az x10 felbontásban ma már gyenge, ráadásul a d200 lapkája alapérzékenységen pazar. az x10 sokkal zajosabb, hogy rögtön egyet mondjak. a d70-től viszont a világon semmiben sem marad el.

ami a két fotót illeti, én egyáltalán nem érzek nagy különbséget. eleve a más tónusgörbe adja azon belül is a nagyját.

arra figyelj, hogy a dr400 miatt sajnos 1/1000s lesz a legrövidebb záridőd. emiatt sajnos néha ki kell mászni ebből a módból (vagy rekeszelni, de kompaktnál az mindig rizikós).

amúgy én is capture nx user vagyok, nagyon szeretem azt a szoftvert, de a nikon épp kinyírta. szóval felőlem a nikon meg is rohadhat, már semmi sem köt hozzájuk. és ahogy az olajszóró zárjaikat és félrehordó af-jüket nézem egy-egy modellnél, nem is baj (ez nem is az én véleményem egyébként, egy volt szomszédomat idéztem emlékezetből, csak annyira megmaradt)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2897) Ijk válasza Parci (#2896) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem te mondtad, nem is utaltam rád.
D70-et nem ismerem, D50-nél nem lehet sokkal rosszabb, a D50 képminőségével még ma is elégedett lennék.

Igen ha nagyon szőrözni akarok már iso 100-on van zaj, de nem vészes. Ezért is indulhatnának iso 25-ről ezek a fényerős obis kompaktok.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#2898) Parci válasza Ijk (#2897) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a d50 ilyen értelemben = d70. az x10 mindenben van olyan jó, dinamikában meg jobb is. az obija pedig körbekarcolja a 18-70-et háromszor.. ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2899) MC Pite válasza Ijk (#2893) üzenetére


MC Pite
veterán

Flickeren megnézted a képeket vele?
Használd egy hetet, aztán utána térjünk vissza rá, addig ne :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2900) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

az rx100 mk1 ára kezd leesni a parci-féle egyenértékes közelébe, ezért egy pillanatra megremegtem. végülis hatalmas 1"-os szenzor, zeiss lencse stb. aztán egy picit végiggondoltam, hogy a hatalmas szenzornak 1 fé előnye van az x10-éhez képest. ezt szinte azonnal elveszti az obi fényereje miatt, majd bőven hátrányba is kerül. dinamikában biztos nem jobb, és az obi rajza közepes a fujiéhoz képest. egyedül felbontásban jobb, meg persze kisebb a gép (de ez nálam már hátrány, kompaktos a kezelése, szemben a fujival, amit öröm használni).

így nem lett rx100-am most sem :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.