Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2501) G.Guido válasza Stauffenberg (#2498) üzenetére


G.Guido
csendes tag

Annyira nem intim. ;) Imádom az X rendszert, de van egy másik is, ami közel áll a szívemhez és most lehet, hogy lenne lehetőség váltani. De nem szeretném elkiabálni. :)

MC Pite: nem cserélhető...

(#2502) TayRol válasza G.Guido (#2501) üzenetére


TayRol
veterán

Innét csak FF-re vezet az út.:D

(#2503) G.Guido válasza TayRol (#2502) üzenetére


G.Guido
csendes tag

Azért nem csak...;)
Egyébként van FF...filmes! :D

(#2504) MC Pite válasza G.Guido (#2501) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem neked ment az az üzenet...

Lehet tudni melyik rendszerre váltanál, vagy ezt továbbra is fedje homály?

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2505) G.Guido válasza MC Pite (#2504) üzenetére


G.Guido
csendes tag

Inkább még fedje homály! ;)

(#2506) MC Pite válasza G.Guido (#2505) üzenetére


MC Pite
veterán

Szerintem biztos erre váltasz ;]

X-T1 dpreview.

Ezt a képet nem bírom ki hogy ne szúrjam be :B

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2507) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

üdv :)

mennyire éri meg SLR magic-ból felszerelkezni fujira? (keresgélek valami manual fényerős fixet)

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2508) MC Pite válasza Mr.Csizmás (#2507) üzenetére


MC Pite
veterán

Annyiért?! Ahhoz igen közel a használt remek natív üveg!
Milyen gyutáv kell? Én Planarokkal szemeznék a helyedben inkább, tűrhető ár, elég jó minőség. És könnyebb eladni utána.
23/35/50mm környékén keresel?

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2509) lamantin


lamantin
tag

Ha valamelyikőtök érintett, írjon bátran: vásárolnék Fuji X100 -ast.
privát üzenet vagy telefon (harminc2774748). Kimondottan X100 érdekelne, X100S csak nagyon (nagyon-nagyon :) ) jó ajánlat esetén. Szép esztétikai - és hibátlan műszaki állapot feltétel, garancia nem.
Budapesti átvétellel.
:R

(#2510) Mr.Csizmás válasza MC Pite (#2508) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mindhárom....vagyis bármi, de főleg 50 mm-ig, onnantól már tudok adapterezni teléket is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2511) Parci válasza Mr.Csizmás (#2507) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

gyakorlatilag egyik ilyen újabb mf üvegben sincs ráció, semmi. kivéve talán a samyang nagylátókat. szerintem ne erőltesd ezt a témát (úgy értem, nem először próbálkozol gondolatban, de sajnos elég zsákutca ez a vonal, nem elég olcsóak ahhoz, hogy bármi értelmük legyen).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2512) Mr.Csizmás válasza Parci (#2511) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor marad a vivitar 20, 24 és társai, Ai-s üvegek, etc. :U adapterrel együtt is olcsóbbra jön ki.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2513) Parci válasza Mr.Csizmás (#2512) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

így van, mf üveget csak olcsón szabad! 50/1,4-2,0 van dögivel stb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2514) rbalint88 válasza Mr.Csizmás (#2512) üzenetére


rbalint88
addikt

szerintem az f2,8-4-es kitobival még mindig előrébb lennél, mint kitudjamilyen nagylátókkal szívni. a Fuji üvegek azért eléggé khm, nemszarok. szerintem még a kitobi is megüti azt a szintet, mint az egyszerűbb-olcsóbb régi obik. ami meg nagyon jó lenne, abban anyagi oldalról megint nincs ráció.

(#2515) Mr.Csizmás válasza rbalint88 (#2514) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

sakkozni kell a pénzzel, egyelőre xe-1 váz jönne ki nekem, és szeretnék egyet, mielőtt kivonják a forgalomból. kitobihoz még hozzá kellene tennem egy hónapot pénzügyileg. :/

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2516) rbalint88 válasza Mr.Csizmás (#2515) üzenetére


rbalint88
addikt

külföldről se jönne ki kitobival? vagy használt szett?

(#2517) Mr.Csizmás válasza rbalint88 (#2516) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

magán megoldás okosba, hazai garis beszerzés, kb. angol árba jönne ki, nem ez a lényeg, hanemhogy ne vonják ki a forgalmazásból, mielőtt meglenne a kitobis verzióra az ára :D az a para most, hogy csak váz, vagy kitobi is.

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2518) jjeahh válasza Mr.Csizmás (#2517) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a kitobit viszont később is megkapod nem? addig amíg összejön rá a pénz meg lehet valami filléres manuállal kattogni :D

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#2519) rbalint88 válasza Mr.Csizmás (#2517) üzenetére


rbalint88
addikt

az egyetlen rendszer, ahol megvenném a kitobit, az a fuji. bár van váz, ahol az oly 12-40 f2,8 kitobi, de azért na :)

Provident! :DDD

(#2520) Mr.Csizmás válasza jjeahh (#2518) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

akkor viszont drágább lenne a kitobi... :D még több spórolás :U

délután felrakom a vekerára az összes vackomat :DDD

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2521) rbalint88 válasza Mr.Csizmás (#2520) üzenetére


rbalint88
addikt

ebayre meg a veséd ;]

(#2522) Stauffenberg válasza Parci (#2511) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Egyetértek, semmi értelmét nem látom az olyan új MF objektíveknek amik annyiba kerülnek mint egy használt Fujinon. A minőségről nem beszélve.

A Zeiss Planarra vonatkozó korábbi tanács teljesen helytálló, de sok fasza üveg van még rajtuk kívül.

A Samyangból meg tényleg csak az UWA-k érik meg, bár azért a 85mm f/1.4 sem rossz, de azt sosem tenném crop vázra, az FF-en adja igazán. Most, hogy belebuzultam az asztrofotózás témakörbe, már várom mit pirít az új Samyang 12 mm. Amit eddig láttam belőle, az alapján képközépen jó, de a sarkok fele erősödik a CA és nem is kicsit. Ez csillagok esetén nem túl szerencsés.

(#2523) MC Pite válasza Mr.Csizmás (#2520) üzenetére


MC Pite
veterán

Sokkal könnyebb lenne számolni ha lennének összegek. 60k körül lősz egy használt 16-50et ebayről... Hacsak nem filléres M42 orosz üveget veszel, manuállal se jössz sokkal olcsóbban ki. Vagy rendelsz akciós 27est, és ötös buktával eladod - százszor jobb alternatíva!
Adapter euból (hogy időbe jöjjön meg mennyi? Huszas alatt elég gyengus manuálok vannak. Slr magic ára vicc (kinti fuji üveg árakhoz képest) nézz körbe ebayen használt XF üvegek terén.

És következőleg konkrét üveget és árat mondj, hamarább tudunk segíteni.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2524) Mr.Csizmás válasza MC Pite (#2523) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

18-55 kellene mindenképpen, a fém építés + fényerő miatt nagyon kőne.

adapter csak nem vészes, az xf-m42 elvileg csak egy esztergált fémdarab. obi már van hozzá, amit mindenképp használnék rajta.

[ Szerkesztve ]

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2525) Mr.Csizmás válasza Mr.Csizmás (#2524) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

ebből sztem vivitar 24 lesz, nem vackolok más mf üvegekkel, és összegyűjtöm inkább a kitobis árat. :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2527) MC Pite válasza Stauffenberg (#2522) üzenetére


MC Pite
veterán

[link]

22-én várható az új fw?...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2528) tacto


tacto
aktív tag

(#2529) Mr.Csizmás válasza tacto (#2528) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

nini, téged is látni? :) anno a te E-520-asoddal kezdtem az ipart :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2530) tacto válasza Mr.Csizmás (#2529) üzenetére


tacto
aktív tag

Igen, igen, tenyleg :K
Egyre jobban tetszik a Fuji, a 12mm ma jott meg. Idom kb. semmi, gyors elso benyomasok: szepnek nem szep, a frontlencse feloli kopeny muanyag, nagyon nehezen jar (es nemileg hangosan) a zoomgyuru. Remelem, ez utobbi valtozik, es nem a koreai gyari szoras mellektermeke. Ha elfogadhatoan teljesit, szuper, mert olcso es pici.

[ Szerkesztve ]

(#2531) Mr.Csizmás válasza tacto (#2530) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

mennyi lett HUF-ban összesen a 12-es?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2532) tacto válasza Mr.Csizmás (#2531) üzenetére


tacto
aktív tag

106 postaval.
Lengyelorszag, hivatalos disztributor, 2 ev europai gari.

(#2533) tacto válasza tacto (#2532) üzenetére


tacto
aktív tag

...es van egy icipici jateka a bajonetten, ez mondjuk a bejaratos zoom gyuru miatt is van igy, erre mondjuk eleg haklis vagyok. Masutt is olvastam mindezt, biztos feature...

[ Szerkesztve ]

(#2534) Parci válasza tacto (#2533) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

fókuszgyűrű lesz az..

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2535) tacto


tacto
aktív tag

Az lesz, az lesz, jogos.

Egy darab zoom objektivem van, epp tegnap hasznaltam, fixacio.

[ Szerkesztve ]

(#2536) MC Pite válasza tacto (#2532) üzenetére


MC Pite
veterán

Lehet tudni honnan? Akár jöhet privátba is. :R
2 vagy 3 év most akkor az eu-s?

Napellenző leszedve, ha lehet fordítva felrakva, ill másik fuji obi mellé rakva kaphatunk képet? :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#2537) tacto válasza MC Pite (#2536) üzenetére


tacto
aktív tag

ebay, fotonia.poland es hasonlo neveken fut. Lengyel reseller, vagy disztributor.
Fura modon, folyamatosan dragul...meg a posta is.
Nincs Fuji nativ objektivem, sorry...A halszemnel (pl.a 7,5mm m43 rendszerre) egy hangyanyival nagyobb es nehezebb. Remelem, hasznalni is lesz lehetosegem, idom mostanaban.

[ Szerkesztve ]

(#2538) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

helios 40-2

álom bokeh, 0,1 fe-vel kevesebb mint a samyang 85, meg 30 dekával nehezebb, de szerelmes lettem.... :B

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2539) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

indexen van eladó 18/2 és 60/2.4, ha érdekel valakit :U

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2540) jjeahh válasza Mr.Csizmás (#2538) üzenetére


jjeahh
nagyúr

nekem midkettő kéne egyformán, samy színek, kontraszt tetszik, és elég pengének is tűnik, helios bokeh meg nagyon perverz :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#2541) Mr.Csizmás válasza jjeahh (#2540) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egyik analógfilmes elvtárs a heliost preferálná, mert az nyitva is éles. már csak a 12/2 samira kell alternatíva :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2542) jjeahh válasza Mr.Csizmás (#2541) üzenetére


jjeahh
nagyúr

arra nincs sztem, max a voigtlander 12mm vagy 15mm heliar, de azok gondolom még drágábbak :)) és sötétebbek is

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#2543) tacto


tacto
aktív tag

Azert a 15mm Heliarom sokkal jobb volt, balga fejjel mar csak mult idoben. A Samyang viszont szelesebb legalabb.

(#2544) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

XC 50-230 mennyire kelendő?

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2545) Stauffenberg válasza Mr.Csizmás (#2544) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Kicsi itthon a Fuji használt piac. Nehéz megmondani, hogy mit mennyiért és mennyi idő alatt lehet eladni.

(#2546) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Szerintetek mennyire várható időben egy x100s utód?

(#2547) Gondwana válasza lugosi (#2546) üzenetére


Gondwana
addikt

Szívem szerint ha kidobnának egy X101s-t vagy akármilyen jelölésű testvérmodellt ekvivalens 90mm f/2 körül, az összes fotós cuccomat adnám el rögtön dupla-bukóval, hogy megvegyem. Ekvivalens 35mm fixüveg kategóriában az organikus szenzorig nem számítok semmi újra (bár akkor sem teljesen logikus lépés egy újabb szenzoros X100s-utód kitolása, mert már közel nem lenne akkora felvevőpiaca, mint az X100s-nek, konkrétan naaagyonnagyot kellene tudnia, hogy én is elgondolkozzak a váltáson).
Persze, jön most ugye, a TCL-X100, viszket is a tenyerem, de amíg nem kell senkinek a GH1 az üvegeimmel szinte ajándék-áron, addig... addig úgyse kapható még Magyarországon...

A fullframe-hisztéria szerintem hülyeség/betegség, akkor inkább 6x9 legyen! Súlyos, hogy kb. ott van az X100s+Pana DMW-LW46 kombóm, mint az EOS 28mm f/1.8 egy ödémakettőn (nagylátószögnél nem DOF-buzulunk, kontraszt, élesség viszont... Jó, nem alap-ison, de középtájon, ahol beltérben kell)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#2548) Stauffenberg válasza lugosi (#2546) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Szeptember, Photokina.

Az X100 és az X100s is a két évente Németországban rendezett szakvásáron mutatkozott be.

(#2549) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, akkor lehet hogy megvárom az év végét, nem sürgős. Nem feltétlen az új modell miatt, hanem az első vásárlók kedvéért, mert én valamelyikük x100s-ét veszem akkor meg ;)

B terv, lehet hogy addig veszek egy x100-at használtan.

(#2550) MC Pite válasza lugosi (#2549) üzenetére


MC Pite
veterán

Egy szavazat a b tervre. Ha ez kell, csapj le, együttélés után lesz tuti hogy szerelem-e.
Kíváncsiságból az X30at is várom. Igazából 20ban is hétvégi próbálgatás alapján a 'kicsit hibrid' kereső tetszik leginkább - X100 szintű ovf-re vetített infóval mennék is bankot robbantani, végre látnám mi kerül a képre (szűken szoktam komponálni, páromnál ez nem égető kérdés).
Inkább vennék X100at kisgépnek a magam részéről, de párom morci lenne a fix gyutáv miatt, és hát elsősorban az övé a gép.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.