Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17501) OPiiPO válasza TomMusic (#17498) üzenetére


OPiiPO
addikt

viszont a Sony fejegység átlagon felül jól szól, valamint ez a fajta digit klíma is jól teljesít

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#17502) Cyrin válasza TomMusic (#17498) üzenetére


Cyrin
addikt

mostmá abbahagyhatnád ;]

ez már jól néz ki, de minél több kütyü van benne annál több romolhat el, és lehet rá költeni, és te ebből az irányból is nézed. viszont a szélvédőfűtés nagy királyság, volt a mondeomba.
1.6-osra azt mondja a fordos szerelő, a 100 lovas megbízhatóbb.
nekem is ilyen nagy kerekek voltak a mondeon, nagyon utáltam, amikor gumit kellett rá venni. most végre 15-ös van a focuson, ezek a gumiárak sokkal jobban bejönnek :D

(#17503) ReFleXx válasza kcsa (#17500) üzenetére


ReFleXx
addikt

2004 decemberi gyartas, 2008 decemberi elso pecset, az 4 ev

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#17504) Cyrin válasza flymi (#17490) üzenetére


Cyrin
addikt

Müködik az összes hangszóró.

(#17505) kcsa válasza ReFleXx (#17503) üzenetére


kcsa
veterán

A megadott évjáratból (feltételezem első forgalomba helyezés, és így a gyártás ideje nem számít), és a hiányzó pecsétek számából én így láttam. Tévedés jogát fenntartom :)

(#17506) Anulu79


Anulu79
addikt

Egy kis infó a pillanatnyi henger kihagyásomra. Meg lett a bűnös. Ezért volt a kihagyás. Gyertya cserekor nem néztem át őket mert úgy gondoltam, hogy ha új akkor nem lehet baja. De tévedtem. :)

(#17507) ReFleXx válasza Anulu79 (#17506) üzenetére


ReFleXx
addikt

Tul kicsi volt a hézag?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#17508) TomMusic válasza Cyrin (#17502) üzenetére


TomMusic
őstag

Hehe. :DDD

Viszont most nézem, a klíma és fejegység körül olyan fényes felületű, fa jellegű berakás van. Hát az valami végtelenül hányinger. Tetszik az egyéltalán ezen a bolygón valakinek?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#17509) Cyrin válasza TomMusic (#17508) üzenetére


Cyrin
addikt

Át lehet fóliázni.

(#17510) TomMusic válasza Cyrin (#17509) üzenetére


TomMusic
őstag

Az igaz.
Na, akkor valaki vegye már meg nekem. :DDD

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#17511) bajnokpityu válasza Cyrin (#17502) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Brutal jó blokk volt a régi 100lovas 1.6os.takarekos,lelkes,megbizhato.
Ugy vettem megarveresrol enyémet, hogy 2.5liter olajat öntöttem bele, h elerje a pálcát. Tehát nyilván nem nagyon volt előtte cserélve az olaj vagy20 30e kmen keresztül. Nálam volt innentől 100e kmen keresztül. 6os atlaggal eljart, és nem volt mozgó utakadaly.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17512) Anulu79 válasza ReFleXx (#17507) üzenetére


Anulu79
addikt

Igen ez lehetett a gond. Ha másik gyertya volt a helyén akkor semmi hiba. Most vettem egy újat és azzal sincs baj.

(#17513) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ma végigjártam a város összes benzinkútját hazafelé szépen sorrendben, ahogy útba esnek guminyomás ellenőrzés céljából, mert a 11L fogyasztás valahogy nem tetszett.
Avia -> nem működött, cserébe a bal elsőm laposabb lett.
Shell -> ahogy befordultam már el is zavartak, nem jó a kompresszor.
Mol -> Már a pisztollyal a kezében várt a kutas srác, mind a négybe kellett rakni bőven.
2,1 barra töltöttem mind a négy kereket, elsőkbe talán egy fél bar-ral több ment. Lehet elég lett volna a 2 is, elég hidegek vannak még...

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#17514) Sub-ZeRo válasza flymi (#17513) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Könyv szerint kell a gumikba tolni a bárokat, nem csak úgy, hogy hideg van. Nekem 2,2 előre, 3,1 hátra, ha 5 ember ül benne és a futó fent van. Ez könyv szerint.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#17515) flymi válasza Sub-ZeRo (#17514) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

3,1? :U Nem is fér bele annyi. :N Vagy?... :U Ezek szerint mégis.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#17516) Sub-ZeRo válasza flymi (#17515) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Dehogynem fér. 195/60 R15. Ha nem férne bele a könyv nem írná... 🙄

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#17517) TomMusic válasza Sub-ZeRo (#17514) üzenetére


TomMusic
őstag

"Kövessétek a könyvet"
[link] :DDD

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#17518) OPiiPO válasza TomMusic (#17517) üzenetére


OPiiPO
addikt

köszi, már régen láttam, lassan meg kell megint néznem az egészet egyben :R

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#17519) Sub-ZeRo válasza TomMusic (#17517) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

"ezen az oldalon... " 😁😁😁

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#17520) Real_Necro


Real_Necro
veterán

1 éves Exide akkun 4V-ot mértem a hétvégén. Szerintetek zárlatos, vagy szulfitos?
1 hete még pöccre indult a kocsi... és nem maradt rajta semmi.

Kérdés, lehet e így gariztatni, van még elvileg 1 év...?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#17521) ReFleXx válasza Real_Necro (#17520) üzenetére


ReFleXx
addikt

Ha van jó töltöd akkor probald meg tölteni.
lidl/aldis töltö kepes ra hogy innen feltöltse, de benne van hogy zárlatos lett jo par cella.
milyen akksi tipus ez pontosan exiden belul?

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#17522) DeFranco válasza Real_Necro (#17520) üzenetére


DeFranco
nagyúr

miért ne lehetne? megvetted, betetted, tönkrement. szerintem sima ügynek kellene lennie.

(#17523) #31600896


#31600896
törölt tag

Üdv.
Szerintetek milyen nyamvadt hibája lehet a kocsimnak?
Hidegen jól megy, majd ha bemelegszik a motor és lelassítok, vagy megállok (körforgalom, tankolás...), akkor gyorsításkor check lámpa villogni kezd, nehezebben gyorsul, zakatolóbb hangja van a motornak, kicsit ráz a kormány, váltáskor rángat az autó, gázadásra olykor meglódul, majd megtorpan majd megint megindul jobban húzni. Elérek egy 70-es tempót minden frankó, gyorsíthatok nem szabályoz le 80-90-re, mint régen a Fiesta gyújtótrafó hibával. Hétvégén viszem szerelőhöz. 1.4 benzin Mk2 Focus.
Tavaly volt vezérlés szett cserélve, mikor megvettem.

(#17524) DeFranco válasza #31600896 (#17523) üzenetére


DeFranco
nagyúr

trafó, kábelkorbács, gyertya területen néznék szét.

esetleg üzemanyagellátás, üzemanyagpunepa.

(#17525) #31600896 válasza DeFranco (#17524) üzenetére


#31600896
törölt tag

:R

(#17526) gabor9991 válasza #31600896 (#17523) üzenetére


gabor9991
őstag

Villógó check engine lámpa égéskimaradást jelezhet, ha van hibakód olvasód meg tudod nézni melyik henger hibás ilyenkor.
Alacsony fordulatról, nagy gázzal gyorsítva, ha durrog/rángat akkor nagy valószínűséggel gyújtás probléma lesz.
Ezt így nagyon ne erőltesd mert a katalizátorba jutott elégetlen üzemanyag a katalizátort is tönkreteszi.

(#17527) DeFranco válasza gabor9991 (#17526) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nekem anno kétszer fordult elő hasonló, egymástól vagy 3 évre időben, hogy kánikulai pályázás után egyszer csak fogta magát a kocsi és elkezdett gázadásra egyre jobban rángatni, folyamatosan csökkenő teljesítménnyel (először még lehetett tartani a 70-et, aztán 50, 40, és így tovább)

először akkor amikor hatvantól mogyoródra érkezve belekerültünk a hungaroring miatti dugóba és onnan már csak döcögve tudtunk kigyorsítani, majd pécsről csepelre befutva, ahonnan még valahogy eljutottunk a népligetig vészvillogózva, tojással a pedál alatt, de ott megállt a félidő presszónál a tudomány.

az első esetben elég volt kicsit kigurulni a parkolóba meg sem kellett állni, a második esetben 15 perc járdán felnyitott motorháztetővel állás és vállat vonogatás után simán hazamentem döccenés nélkül.

mint kiderült a kábelek voltak megégve a trafó és a gyertyák között, és ez okozott gyújtáskimaradást az extrém meleggel (mindkétszer piszok kánikula volt) keverve.

már mindenre gondoltam, mert check engine-t nem dobott, azt hittem a benzinpumpa melegedett el mert már kevesebb volt a tankban aztán a szerelő derítette ki mi a gond.

[ Szerkesztve ]

(#17528) #31600896 válasza gabor9991 (#17526) üzenetére


#31600896
törölt tag

Most a Focus az otthoni garázsban figyel, nem hajtom. Gyertyák 1 éve lettek kicserélve, meg a 4. gyújtókábel. A Check engine az folyamatosan ég egyébként, még lambdaszonda csere után is, de időnként gyorsításkor villogni kezd, majd ha elérek egy bizonyos sebességet ismét ég folyamatosan. Akkor valami nagy eséllyel a gyújtás körül van. :R

Ez a rángatás, meg időnkénti nehezen gyorsulás 1-2 hete jelentkezett. Fura, mintha a gázpedállal játszadoznék olyan érzetet kelt. Kezdetben ritkábban csinálta, tegnap már naponta többször is.

[ Szerkesztve ]

(#17529) Real_Necro válasza ReFleXx (#17521) üzenetére


Real_Necro
veterán

Lidl töltőm van, az is 4V-ot ír, aztán át megy Errorba, de próbáltam hagyományos trafós töltővel, azzal sem moccan.

Exide Excell 60Ah (EB602 ha minden igaz)

Lestinél vettem, holnap szerintem beviszem hozzájuk, mondjanak rá valami okosat. Tavaly február elején vettem náluk.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#17530) ReFleXx válasza Real_Necro (#17529) üzenetére


ReFleXx
addikt

Lestinél vettem anno en is akkut a Focusba, emlékszem mondta az arc, hogy már mindegyik akksira csak 1év garit adnak. Ez vagy 5 éve volt. Azota megint változott ez a dolog?
Ha neked 2ev van akkor látogass el hozzajuk mindenkepp ja.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#17531) Real_Necro válasza ReFleXx (#17530) üzenetére


Real_Necro
veterán

A garilevelet előszedtem, azon 2 év van bekarikázva. Tavaly február elején vettem.

Szerk.:

Mondjuk az oldalukon az van, hogy garancia 12 hónap, termékszavatosság 2 év... de ki tudja... max veszek egy új banner-t...kipróbálom azt.

[ Szerkesztve ]

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#17532) Mikulásbá válasza Real_Necro (#17531) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Inkább Exide Premiumot nézz.

(#17533) Goose-T válasza Mikulásbá (#17532) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha az X gyártó Y terméke tönkremegy egy év alatt, akkor biztos jó ötlet helyette az X gyártó Z termékét megvenni. ;]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#17534) molnarpeter válasza ReFleXx (#17530) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szintén Lesti boltból vett electric power 70 Ah akku szolgál Golfban bő éve, feszültség alapján továbbra is kicsattanó állapotban :D

(#17535) ReFleXx válasza molnarpeter (#17534) üzenetére


ReFleXx
addikt

en anno Lesti boltbol Lesti akkot vettem 3evet birt a Focusban.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#17536) olasz61


olasz61
tag

Ha már akku a téma magam szeretném cserélni de a jobb oldali csavarját nem látom a leszorító lemeznek,nem akartam feszegetni nehogy szétbarmoljam a tartó dobozt.Miért nem tudták felülre tenni mint a bal oldalit.
Focus mk2 2006 1.6 benzines.

(#17537) Mikulásbá válasza Goose-T (#17533) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

:K

A Premium verziót mindenhol dicsérik!Én is azt vettem ősszel,még rátölteni sem kellett,a telet simán kihúzta,pedig főleg rövid utakat járok.

[ Szerkesztve ]

(#17538) ReFleXx


ReFleXx
addikt

dejo hogy most beszelunk az akksikrol, anyam hivott elobb hogy nem indult a kocsija reggel, lemerult az akksi :D
valami 3-4eve cserelt perion akksija volt.

2020-as dakota közmondás: "Intel a csórók AMD-je"

(#17539) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

2003-as ford KA, ami nem központizáras, hogyan tehető azzá, és kb menniybe kerülhet ez?

ahogy láttam, a rádó 2 dineshez közelít méterileg, de lehet hogy csak 1 dines, jól sejtem?
ezesetben a gyárit ha cserélni szeretném, egy konzol és egy egydines rádió szükséges?

köszönöm

(#17540) Cyrin


Cyrin
addikt

valami értelmesen kinéző dísztárcsát tud valaki 15-ös méretben? fordos nem lehet, mert lelopják a parkolóban, szóval jó az "igénytelen olcsó" is :)

(#17541) molnarpeter válasza seadrone (#17539) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fb csoportokban kérdezd körbe a zár kérdést, lehet lesz bontós is egyből, aki adni tudja a gyári alkatrészeket.

Rádióra csak 1DIN keretet látok, kibújó kijelzős cuccal lehet esetleg próbálkozni.

(#17542) kcsa válasza seadrone (#17539) üzenetére


kcsa
veterán

A régi gyári rádió egészen konkrétan 1.5 DIN méretű. Nem néztem utána, de ha elfér mehet bele 2dines fej is a műszerfali betét cseréjével, de jó eséllyel csak 1din lesz a méret.

(#17543) seadrone válasza kcsa (#17542) üzenetére


seadrone
őstag

elég az 1 din, a kérdés elméleti volt, köszi :)

(#17544) molnarpeter válasza Cyrin (#17540) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] vagy Aldi-Lidl :D Fox Ring tiszta Octavia gyári, Silverstone meg Mondeo dísztárcsához hasonlít...

(#17545) Real_Necro válasza Mikulásbá (#17532) üzenetére


Real_Necro
veterán

Exide csak akkor lesz, ha gariban cserélik. Van egy olyan kikötés a garilevélen, hogy ha 11V alatti a kapocsfeszültség, akkor ugrik a gari. Ugyanakkor a 4V miatt mintha zárlatos lenne, de majd a szakik megmondják... ha nem cserélik gariban, megveszem a legolcsóbbat, ami bele megy.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#17546) molnarpeter válasza Real_Necro (#17545) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Unixnál ha lemerült akkut viszel, kb már amiatt is kicserélik :D

(#17547) Real_Necro válasza molnarpeter (#17546) üzenetére


Real_Necro
veterán

Nincs messze Lestitől (17. kerület). Lehet akkor ha nem veszik vissza gariba, érdemes átgurulnom unixhoz?

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#17548) molnarpeter válasza Real_Necro (#17547) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Cégtől kb szomszédban van az Unix, szóval gyakran betérünk. Egyszer mesélte az eladó, hogy feltöltve hozták vissza az akkut, elég egyértelmű volt az utalás :D Valami legolcsóbb 2 év garis kéne neked szerintem, ha ezz ennyit bírt (kedvezmény nélkül már nem biztos, hogy megéri). Mondjuk otthon EP, Banner, sőt random használt is van néha, de pár gépre és autóra mérten jobban van kapacitás odafigyelni, nameg van több csepptöltő is a békebeli és az Aldis mellé, mind tervezetten felül bírja. Sok a rövid táv?

[ Szerkesztve ]

(#17549) Real_Necro válasza molnarpeter (#17548) üzenetére


Real_Necro
veterán

Főleg rövid távokat megy (második autó), de Lidl töltőt rá szoktam rakni rendszeresen.
Az a furcsa, hogy előjele nem volt, kb 1 hetet állt, de előtte pöccre indult. Ha bizonyíthatóan valami merítette, akkor viszont első dolgom lesz, hogy kimérem mekkora áramot vesz fel alapból.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#17550) korpas15


korpas15
tag

Sziasztok! A Ford Fiesta ST 2.0 2006 megbizhatónak mondható? Vagy problémás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.