Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17802) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Valaki rakott már össze mk 1.5-ös focus belső teret? Az utas oldali légzsák fedelet kellene visszarakni, de sajnos a kesztyűtartó levétele nem jó, mert akkor sem férsz hozzá... :(((
Szerelt már valaki ilyet?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#17803) darvinya válasza Sub-ZeRo (#17802) üzenetére


darvinya
titán

Légzsákfedélhez egész műszerfalat kell leszedni.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17804) Sub-ZeRo válasza darvinya (#17803) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Hát az k...va jó... :(((
Köszi!

[link]

Ezen a videón még csak a sima 1-est szedi szét, meg a fedél neki nem csavaros. De ha kiveszed a műszerfalat, a légzsákfedelelt hogy passzintod bele a légzsákkal? Mert az ugyebár egy és össze van csavarozva a fedél meg a légzsák. Ahhoz, hogy a fedelet rá tudd rakni, elsőnek a műszerfalnak kell a helyén lennie, nem a fedélnek. :F

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#17805) darvinya válasza Sub-ZeRo (#17804) üzenetére


darvinya
titán

Gyárban a műszerfalat egybe rakják be, azaz műszerfalat kívül összeépítik, aztán rakják be egészet.
De ha pattintós a fedél, akkor egyszerűbb előbb légzsákot ráerősíteni, utána bepattintani helyére.
Csak vezetékek legyen bekötve és lassan/finoman legyen a bepattintás, nehogy beinduljon a légzsák.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17806) #31600896


#31600896
törölt tag

Sziasztok!

Feltűnően le van ülve az autóm hátulja még üresen is. Lemértem a felni felső peremétől a sárvédőig a távolságot, és beigazolódott. Elől kb. 20 cm van, hátul pedig csak 18. 15-ös felnim van, esetleg akinek ugyanekkora felnije van megtenné, hogy megmérje a sajátját? Nem hiszem, hogy alapból ilyen lenne. Ha ez nem normális dolog, akkor mi az oka? Rugóra gondolok elsősorban.

(#17807) #31600896 válasza #31600896 (#17806) üzenetére


#31600896
törölt tag


Képekkel szemléltetve.

(#17808) flymi válasza gabor9991 (#17796) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hát lehet hülyeséget mondtam. Fekete és könnyű.
Nem rágcsáltam meg miből van. Gondolom alu, de úgy néz ki mintha műanyag lenne.
A lényeg, hogy ha kézbe vesszük az a rész ne kotyogjon.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#17809) Sub-ZeRo válasza darvinya (#17805) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Pattintós a fedél, csak érdekes, mert a légzsákhoz kell csavarozni. Csak ha hozzá csavarod, (nekem nem ment) nem igazán tudod a helyére bepattintani. :F
A pattintás nem ment, nem a csavarozás.

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#17810) #31733248 válasza #31600896 (#17806) üzenetére


#31733248
törölt tag

Javaslom, nézd meg ezt, főleg, ha rendszeresen terhelve van az autód hátulja. Ügyes dolog és alig kerül pénzbe, bátran ajánlom.

(#17811) gabor9991 válasza #31600896 (#17807) üzenetére


gabor9991
őstag

Hátsó
Első

Gyári rugókkal ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#17812) #31600896 válasza #31733248 (#17810) üzenetére


#31600896
törölt tag

Ez az, hogy nincs terhelve. Lehet az előző tulaj által volt. Utánanézek jobban.

(#17813) #31600896 válasza gabor9991 (#17811) üzenetére


#31600896
törölt tag

Neked hány cm a távolság? Én pont fordítva tartottam a szalagot. Úgy látom azért elől jobban leül a tied, gondolom a motor súlya miatt. Na nekem meg hátul durvább.

(#17814) gabor9991 válasza #31600896 (#17813) üzenetére


gabor9991
őstag

(#17815) molnarpeter válasza #31733248 (#17810) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Fb csoportokban felbukkant néhány ezresért hasonló nemrég.

(#17816) molnarpeter válasza #31600896 (#17807) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Nézd meg a rugók két végét, ha nincs letörve belőle, akkor ez ilyen valószínűleg. Lehet, hogy elöl cserélve volt pl.

(#17817) darvinya válasza Sub-ZeRo (#17809) üzenetére


darvinya
titán

Értem, hogy pattintás nem megy, mert biztosan alulról pattintható be, s nem.felülről.
Emiatt kell lebontani a műszerfalat.
Felülről segéd feszítő kell, hogy azon keresztül nyomodjon be a fül.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17818) SzlobiG válasza bajnokpityu (#17791) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mennyiért ment el? (jöhet privibe).

Mik az igények? Ahogy olvasom az MK4 is jó volt, csak újabbat akarsz.

(#17819) bajnokpityu válasza SzlobiG (#17818) üzenetére


bajnokpityu
félisten

800at buktam két év alatt, ha még emlékszel, h mennyi volt.
Mentem egy sportfutomuves mk5el, az tok olyan volt, mintha a sima mk4emben ültem volna. Csak ez PS volt, ennyi. Ezért ilyen szobajott.
Viszont ertekvesztest is figyelembe véve superbet keresek. És lehet feladom a kombi partolasomat. Kicsit drágább most, drágább a szervize is, kicsit szarabbul felszereltebbek is, de úgy látom, jóval kevéssé esik be az áruk. És superb felnottesebb, modernebb, jobb minőségűnek tűnik kívül is, belül is.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17820) jupp008 válasza bajnokpityu (#17819) üzenetére


jupp008
senior tag

A Superb általában cégesként vezettem, jó autó szeretem, de azért az utolsó mondatodat megcáfolnám, főleg a minőséget illetően. Sztem semmivel sem jobbak az anyagok (beltér) mint ami most van a Mondiban.

[ Szerkesztve ]

(#17821) bajnokpityu válasza jupp008 (#17820) üzenetére


bajnokpityu
félisten

2016 utániról beszélsz?
hát, ami mk5ben ültem, érintésre kcisit recsegett, mind a műszerfalnál, mind az ajtóknál. superb nem. ebből gondolom, hogy később fog menet közben percegni.

másik, ami mk4ből ülve át feltűnő volt, hogy mennyivel hhirtelenebb a superb féke. kb minden autóé hirtelenebb, ebben látszik azért, hogy 2007es fejlesztés.
gond, hogy nem figyeltem erre külön az mk5 próbaúton.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17822) #31733248 válasza bajnokpityu (#17819) üzenetére


#31733248
törölt tag

Én Skodáról váltottam Fordra, úgy, hogy már korábban is a Superb-ben gondolkodtam, de már akkor is elvetettem. Pár ezer kilométert vezettem már, de soha nem szólított meg, pedig kézenfekvő választás lett volna. Azóta sem bántam meg, hogy nem azt vettem, nem panaszkodhatok a választásom miatt. Az értékvesztés mértéke pedig számomra inkább megnyugtató volt a Fordnál, legalábbis ha az 5 éves, benzines Mondeókat nézem.

[ Szerkesztve ]

(#17823) jupp008 válasza bajnokpityu (#17821) üzenetére


jupp008
senior tag

Ja nem, boccs ... a 2016 előttiekre vonatkozóan mondtam.

@Econ
Dettó ugyanez. Így váltottam Octaviáról.

(#17824) bajnokpityu válasza jupp008 (#17823) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nagyon más a régi superb meg az új. Nagyobb a difi mint a 4 és 5os mondi közötti difi.

Nekem is nagy tsis oktáv volt mondi előtt. Okti is steril volt, mondeo nagy stabil gép, a szó jó értelmében. Okti megtrefalt párszor h elvesztette hirtelen a tapadast elől, majd mák, és megtapadt. Hasonlóan erzelemmentes a superb. Szoval sportosan vezetni tuti jobb a mondeo.

Viszont superb csendesebb, stresszmentesebb, rohadt erős a feke mk4hez képest. Ezért kérdeztem az mk5 féket.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17825) bajnokpityu válasza #31733248 (#17822) üzenetére


bajnokpityu
félisten

5 éves benzines mondeo ertekveszteset honnan látod? Van 1.6 és 2.0 turbo. Mindkettő hulladék motor. Superbnel a régiben fosok voltak szintén, de az új superb már nagyon jó tsi ket kapott. Csendesen, erősek, problemamantesek, és ha akarod takarekosak.

Mk5 mondeo új az 1.5 de már van hengerfejes 2 éves a topicban, varhatoan gariban cserélik.

Ezekhez a dieselek illenek, eladások nagy része mindkét esetben diesel. Ami meg mindkét esetben jó motor.

Oktav egyébként focus kategória.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17826) #31733248 válasza bajnokpityu (#17824) üzenetére


#31733248
törölt tag

Hidd el, hogy az új Superb semmivel sem csendesebb, vagy stresszmentesebb, mint az új Mondeo. Az elődhöz képest lehet, de az újnál több helyen ki is emelték, hogy sokkal luxusautósabb lett, mint korábban. Ezért is tetszett meg.

"5 éves benzines mondeo ertekveszteset honnan látod?"

Itt látom, érdemes megnézni.

"Mk5 mondeo új az 1.5 de már van hengerfejes 2 éves a topicban"

Hozzak 50 skodás ellenpéldát? :) Az 1.5 Ecoboost az eddigi tapasztalatok alapján nagyon megbízható motor, ellentétben a közismerten problémás 1.4 TSI-vel. Az 1.5 TSI-ről egyelőre csak találathatunk, ezért arra nem mondok semmit.

[ Szerkesztve ]

(#17827) SzlobiG válasza #31733248 (#17826) üzenetére


SzlobiG
félisten

Az 1.4 TSI mióta szíjas nincs vele probléma ergo kb 2013 óta. :) Ezenfelül kevesebbet is fogyasztanak általában mint az ecoboost motorok.

(#17828) molnarpeter válasza jupp008 (#17820) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az újabb Superb óriásit fejlődött, szinte Passat belül (ugyanolyan alaposan kitalálva és összerakva, csak nyilván más anyagokkal a VW alá pozícionálva). Nem akarom elrontani senki játékát, de pár részlet szembeötlően zavaró volt Mk5 Mondeo-ban, Mk4.5 és Skodák után is. :R Használtan nagy fegyvertény a Ford ára, nyilván a dízeleket látom jobban, azok potom pénzért mennek, nyilván később is lejjebb megy az áruk, benzinesből egy hibrid Mk5 városba elég biztonságos választás lehet, Skoda még nem volt alternatív hajtással. Eltérő körülmények, eltérő szempontok :)

(#17829) bajnokpityu válasza #31733248 (#17826) üzenetére


bajnokpityu
félisten

nagy meglepi már nem ér TSIvel, évek alatt már kiforrottak. ettől még a hirük szar, de simán vennék megint 1.8 vagy 2.0 tsit újra. meg szijas 1.4et is 2013tól. ha nem hajtod, takarékos, mindegyik erősebb, mint papiron, nem problémások, stb. 80-100e kmnál lánccsere, és csók. szerelve 140e, ennél a ford szija se olcsóbb.

és értem én, h benzin meg hahu, de az nem sokat jelent, h mennyiért keresnek madarat :) én tutibiztos nem vennék se 1.6 ot se 2.0t. (környezetem hibaszázaléka: 100% szar volt :)

ha kiszűröd az 1.5-re, akkor nem marad túl sok. amiket anno 6ért megvettek, azt most 3 évesen 70e környékén 4.5ért adják, ennyi. ez jól hangzik, de el is kelnek?

egyébként durva, hogy 1db titanium 1.5 kombit találtam, kékben :W

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17830) Pikkolo^^ válasza bajnokpityu (#17821) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Nekem 2010-es S-Max van és a fékkel kapcsolatban ugyanez a tapasztalatom. Nyomni kell, hogy fogjon ezért is lesz a következő betét más gyártmányú. Talán akkor nem lesz ilyen "gyenge".

(#17831) kcsa válasza Pikkolo^^ (#17830) üzenetére


kcsa
veterán

Mindenféle autóhoz volt szerencsém - a vw csoport termékei más hangolásúak. Kisebb pedálerővel is könnyen a kormányba harapsz pl egy régebbi ford után. De nem tudom hogy melyik a jobb - emez szerintem jobban adagolható.

(#17832) bajnokpityu válasza kcsa (#17831) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Megtanulod a hirtelent is adagolni 3 fékezés után. Es onnantól biztonságosabb a hirtelen felépült fekero

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17833) kcsa válasza bajnokpityu (#17832) üzenetére


kcsa
veterán

Ennyire nem vészes a helyzet szerintem. De a vészfékasszisztens is tök jól működik, nem zavar. Értem és ismerem a kettő közötti különbséget, de nem érzem ekkora előnynek :)

Más a helyzet viszont ha már eldöntötted mit szeretnél, és engem is meg akarsz győzni róla :D

[ Szerkesztve ]

(#17834) Anulu79 válasza DeFranco (#17789) üzenetére


Anulu79
addikt

A Pennyre nem is gondoltam. Ma lehet, hogy be is szaladok oda is hátha szerencsém le, De már a Lidl-nek is írtam, hogy lesz-e még náluk valamikor. :)

(#17835) bajnokpityu válasza kcsa (#17833) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Hat, elég nagy a difi. Persze nagyobb fektavval lehet kompenzálni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17836) kcsa válasza bajnokpityu (#17835) üzenetére


kcsa
veterán

Nem fog gyengébben, csak nagyobb az erőigény. Miért fékezne amaz jobban? Itt is hamar elkattog az ABS, onnantól meg mindegy hogy X vagy 2X erővel fékezel...

(#17837) #31600896 válasza #31733248 (#17810) üzenetére


#31600896
törölt tag

Írtam nekik mailt, de Focussal nem foglalkoznak.

(#17838) Pikkolo^^ válasza kcsa (#17833) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Félelmetes amikor elkezdesz fékezni és nem úgy lassul ahogyan illene. 2 év alatt sem szoktam meg.

(#17839) lizakattila válasza Pikkolo^^ (#17838) üzenetére


lizakattila
senior tag

Kicsit "megnyugodtam", mert nekem is az volt az első észrevételem, hogy nagyon kell taposni, hogy fogjon. Meg is nézettem, mikor szervízben voltam, mondom biztos cserés lesz a fékbetét, de mondta a szerelőm, hogy abszolút nem kopott.
Kb egy negyed lenyomásig nagyon finoman fog, onnan elkezd "harapni", de akkor is sokkal erősebben kell nyomni, mint amihez szoktam.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#17840) darvinya válasza Pikkolo^^ (#17838) üzenetére


darvinya
titán

És (#17839) lizakattila

Aki régi típusú autón tanult és sokáig olyat vezetet, annak szokatlan az új fékasszisztens működése.
Pl: én is hülyét kaptam szervokormánytól, mert nem ahhoz voltam szokva.
De már ABS féket is nehezen tudom megszokni, mert magam vagyok az ABS.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17841) Jenne


Jenne
senior tag

Na megint tanultam valamit.
Rendőrségi közúti ellenőrzés ma délelőtt a 6-oson ...rövid volt, csak a biztonsági öv bekapcsolt állapotát, az elsősegély egységdoboz, az elakadásjelző és a láthatósági mellény meglétét ellenőrizték. Tök udvariasak volt a két fiatal és igen csak csinos rendőr nő. Viszont megdicsértek, mert 5 db láthatósági mellény volt az autóban... :) Még az előző autómból maradt 3 mellény és vettem az újhoz anno még 2-őt, így lett 5 mellény. A jogszabály azt írja elő (eddig ezt nem tudtam), hogy ahány személy ül az autóban, annyi láthatósági mellénynek kell az autóban az adott helyzetben lennie. Tehát a jogszabály értelmében az nem elegendő, ha 1 vagy 2 mellény vagy csak és mondjuk négyen ülnek éppen akkor az autóban. Mondjuk ez így logikus. :K

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#17842) flymi válasza Jenne (#17841) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Nofene. Akkor ma már ketten tanultunk valamit.
Mondjuk szerintem tök fölösleges egy egész ruhatárat tartani a kocsiban.
De ha ez az előírás, akkor mindenki hozzon/vigyen magával egyet. :)
Szerencsétlen nagycsaládosok. Kollégámnak 5 gyerkőce van + a két szülő, akkor ezek szerint ha tele a kocsi 7 darab mellénynek kell lennie benne.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#17843) gabor9991 válasza flymi (#17842) üzenetére


gabor9991
őstag

Nem kell.Csak az elakadásjelző háromszög kötelező.

(#17844) olasz61 válasza Jenne (#17841) üzenetére


olasz61
tag

Ha megállsz kereket cserélni és ha kiszállnak pl.mind az öten ajánlott.
A kötelező és ajánlott KRESZ tartozékok illetve felszerelések személygépkocsikba, teherautókba.

A KRESZ szerint a közlekedésben csak olyan gépjárművel szabad részt venni, amely a jogszabályban meghatározott műszaki feltételeknek megfelel. A kötelező felszerelések megléte műszaki feltételnek minősül a 6/1990. KÖHÉM rendelet alapján, így aki azokkal nem rendelkezik, KRESZ-szabályt sért. A rendőr az ellenőrzés során a körülmények alapján dönt, hogy figyelmeztetést alkalmaz, bírságol, vagy ha az érintett nem ismeri el a szabálysértés elkövetésének tényét, akkor feljelentést készít.

A ,,B’’ Kategóriába sorolt személygépkocsik kötelező felszerelése:

,,B” típusú érvényes és hiánytalan elsősegély doboz.Elsősegély doboz
Elakadásjelző háromszög

Ezen felül az ajánlott felszerelések a következők:

Pótkerék
Izzókészlet
Láthatósági mellény
Vontatókötél
Bikakábel
Tűzoltó készülék

Szerszámkészlet az alapvető feladatok ellátásához (kerékcsere, izzócsere…)

A ,,C”” kategóriába sorolt tehergépjárművek kötelező felszerelése.

,,C”” típusú érvényes és hiánytalan elsősegély doboz
Elakadásjelző háromszögElsősegély doboz tartalma
Tűzoltó készülék

Ezen felül az ajánlott felszerelések a következők:

Pótkerék
Izzókészlet
Láthatósági mellény
Bikakábel
Szerszámkészlet az alapvető feladatok ellátásához (kerékcsere, izzócsere…)

(#17845) darvinya válasza Jenne (#17841) üzenetére


darvinya
titán

Anno, mikor gyerekeim 10 alattiak voltak, akkor is vettem méretükben mellényt, s ott volt kocsiban.
Persze azóta már felesleges, mert kinőtték. :D

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17846) #31733248 válasza SzlobiG (#17827) üzenetére


#31733248
törölt tag

(#17827) SzlobiG

Mondjuk inkább úgy, hogy kevesebb lett az 1.4 TSI-vel a probléma.

(#17828) molnarpeter

Számomra (egy kisebb autóflotta PoHutól történő bérlése miatt) a Passat-Superb vonal lett volna a természetes folytatás, de valahogy nem... Megértem azokat, akiknek mondjuk a Passat jobban tetszik, de ők is értsenek meg engem: nekem a Mondeo jobban bejön. Ízlések és pofonok... Kacérkodtam a szintén vonzó külsejű Mazda6-tal is, de az sem tudott meggyőzni, mint ahogy a Kia Optima sem.

(#17829) bajnokpityu

A Mondeo/Fusion párosba szerelt 1.5 Ecoboostot kifejezetten megbízható, típushibáktól mentes motorként emlegetik, szóval bizakodó vagyok. A fékasszisztens valóban jó dolog, teljesen egyetértek.

(#17847) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Az oldalsó zsebben nagyon csörömpölnek a cuccok (multifogó, csavarjúzó, stb...), arra gondoltam ki kéne bélelni valamivel. Ötvennégyezresekre gondoltam először de inkább valami szövet anyagra tettem a voksom, valaki csinált már ilyet? Mivel lehetne a műanyagra szövetet felrögzíteni, csakhogy ne másszon el?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#17848) #31600896 válasza flymi (#17847) üzenetére


#31600896
törölt tag

Szombaton kibéleltem a bal első ajtó könyöktámaszát, de a zene puffogása, kanyarodáskor hallható ajtókárpit zörgés továbbra is megmaradt. :((( :((( :(((

Új patentek nem értek fabatkát se, lehet keresek bontott, hibátlan állapotú ajtókárpitot hátha azzal jobb lesz. De zsákbamacska ez is.

Nem tudna valaki tanácsot adni, hogy lehetne hangszigetelni egy már korábban többször leszedett műanyag kárpitot? Jobb felső sarkoban a patent is kiszakadt az ajtókárpitból, letört egy darabka belőle. Mármint a kárpitból ahol a patentet bele kell dugni. Azt vissza lehet ragasztani?

(#17849) darvinya válasza flymi (#17847) üzenetére


darvinya
titán

Én külföldről rendelt termékek bélelő szivacsába raktam ilyeneket, s többet nem csörgöt semmi.

(#17848) x_424

Neked is ilyen szivacs kellene, ami rendesen kitámasztja a kárpitot.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17850) kelly416 válasza flymi (#17847) üzenetére


kelly416
veterán

Béleld ki láthatósági mellénnyel, kellemetlent a haszontalannal...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.