Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-01 20:13:33

LOGOUT.hu

Ford topik téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17551) olasz61


olasz61
tag

Lehet hogy haldoklik az akkum holott még rendesen indít,hidegen mindig csak 12.20V körül van a feszültség még töltés után is.

(#17552) Real_Necro válasza Real_Necro (#17549) üzenetére


Real_Necro
veterán

Kimérték Lestiben. Semmi baja, le van merülve... szóval vagy a Lidl töltő bugos, vagy az autónál lesz valami elektronyos bibi. Rá rakom 1 napra valami hagyományos töltőre aztán megmérem kocsit mit vesz fel nyugalmiban.

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#17553) varsam


varsam
őstag

sziasztok,

tervezem hogy megpucolom az autóban az EGR szelepet, EGR hűtőt és a szívócsövét.

Ha ezeket megbontom, akkor milyen tömítéseket kell cserélnem? Tudnátok segíteni cikkszámmal, vagy valami leírással? Esetleg robbantott ábra?

Az alany: 2009-es Ford Mondeo 2.0TDCi, 140LE, QXBA motorkód, kombi.

(#17554) Mikulásbá válasza Real_Necro (#17552) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Melyik LIDL-s töltőd van?

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#17555) Real_Necro válasza Mikulásbá (#17554) üzenetére


Real_Necro
veterán

Rosszul emlékeztem, Aldis:

„Az, ami törvényes, az ugye nem lehet etikátlan. Ez etikátlan, ezért lehetne törvénytelen, de ami nem törvénytelen, az nem is helytelen. Ha helytelen lenne, törvénytelen is lenne.”

(#17556) darvinya válasza Real_Necro (#17555) üzenetére


darvinya
titán

Hát…kapcsolóüzemű táp(töltő) nem igazán jó ólom akkuhoz.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17557) Mikulásbá válasza darvinya (#17556) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Állítólag elég okosak ezek,nekem 2 LIDL-s van,feltöltik az akkut rendesen.

ASUS ROG Zephyrus GX703HS-K4008T eladó!

(#17558) bajnokpityu válasza darvinya (#17556) üzenetére


bajnokpityu
félisten

stabilizáció után egyenáram lesz, teljesen mindegy milyen előtáp van a töltőben.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17559) darvinya válasza Mikulásbá (#17557) üzenetére


darvinya
titán

És (#17558) bajnokpityu

Kapcsolóüzeme annyit jelent, hogy gyorsan ki-bekapcsolgatjuk feszültséget.
Érthetőbben, mikor felfut kivánt feszültségre, akkor megszakítja az áramkör, és ez ismétlődik jobb esetben GHz-en.
Egyenirányítás itt nem számít, mert négyszögjel így is meg van.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17560) bajnokpityu válasza darvinya (#17559) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ha pufferkondit raksz a végére, akkor az akkor is ad feszt, amikor a PWM moduláció alapján nem kéne feszt kiadnia. innentől elég nagy kondival kvázi egyenáram lesz. és elég nagy kondit raknak rá a valóságban.

tehát tök mindegy mi az előtáp.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17561) darvinya válasza bajnokpityu (#17560) üzenetére


darvinya
titán

Elég nagy kondit látsz ebben a csoda kütyüben, mert én biztosan nem látok.
Akkora kondi kellene, amekkora most maga a kütyü.

Ebben minimális alkatrész van, ami biztosan nem simítja el a lüktető feszt/áramot.
Ez ólomsavas akku maga a halál.

Volt valódi töltöm, ami még rendes trafós volt méretes kondival.
Az felélesztette 6-7 éves akkut is.
De ezek csak tönkre teszik még jobban.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17562) bajnokpityu válasza darvinya (#17561) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nekem egy accumatem van. Egy olyan aksi, amire a ford már bejelzett, hogy cserélni kéne, pár napot rádugtam, és 67%ig feltornászta. egy hét alatt se merül le, pöccröff volt -10ben.

ugyanigy tett a pici robogó akksival is, simán feléledt, sőt, volt olyan 2Vig meritettt akksi is, amit utána évekig használtunk, annyira xar teknika...

gondolj bele, ha Ghzel PWMelné a feszt, akkor olyan picike ideig kell pufferként működnie, hogy kb egy körömnyi kondi elég. bármely mai kapcsi tápot láttam, mindben volt a kimeneten egy egy sorbakapcoslt kondi.

ha nem lenne, akkor kihúzás után azonnal megszűnne a kijelzője ezeknek, közben 2-3mp után halványulnak el.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17563) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

A DENCKERMANN mennyire jó minőség a szűrők terén?
Másik kérdésem, fiestához vennék olajleeresztő csavar tömítést. A Febi tömítése (ezt néztem ki) például az Ajusa vagy az Elringhez képes "csak" 1,8 mm vastag, míg ez a másik kettő az 2,1 mm vastagok. A többi adat az megegyezik egymással. Van jelentősége a mínusz 0,3 mm-nek?

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#17564) molnarpeter válasza bajnokpityu (#17562) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Úgy rémlik, neked már van okos akkufelügyelet, ami miatt nem mindig tölti fel teljesen mindig a generátor az akkut. Ha lehúzod a testkábelen a kis szenzort, maxon tartja.

(#17565) gabor9991 válasza Jenne (#17563) üzenetére


gabor9991
őstag

Szűrő ből normálisan vegyél, mondjuk gyárit vagy Mann filter vagy hengst is jó.

(#17566) Jenne válasza gabor9991 (#17565) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Köszi a választ. Inkább csak rákérdeztem erre a névre, mert még nem hallottam.. Eddig is vagy MANN vagy Hegst szűrőket használtam, (olaj/pollen/levegő) maradok ezeknél, nem akarnék váltani. A HENGST nagyon bevált eddig nálunk a családi autóinkon, mind a három területen.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#17567) gabor9991 válasza Jenne (#17566) üzenetére


gabor9991
őstag

Uhhh, telefonról voltam az előbb, nem figyeltem, hogy milyen bénán átjavította amit írtam :B
Nem ismerem a denckermann márkát, de gyanítom, hogy valami kínai gyártmány lehet.

(#17568) kcsa válasza Jenne (#17566) üzenetére


kcsa
veterán

Lengyel brand, a németes hangzás ellenére.

Speciel pont ilyet vettem Hengst után (csábítóan olcsó volt :) ), általános minősége nem tűnt rossznak, a légszűrő is méretpontos volt (sajnos ez annyire nem evidens, mint amilyennek tűnik).

A pár éves totalcar teszt alapján annyira nem félek a fél-noname szűrőktől sem.

(#17569) molnarpeter válasza kcsa (#17568) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Filtron is jó hírben áll :)

(#17570) olasz61 válasza molnarpeter (#17564) üzenetére


olasz61
tag

A modern akkufelügyelet pedig, ha már úgyis ott van, úgy próbál sakkozni, hogy mindig 80% fölött legyen a töltési szint, de ne feltétlenül 100%, hogy motorféknél lehessen töltögetni. Gyorsításnál lekapcsolja a gerjesztést, gázelvételnél szabályozottan tölt. Ha valamiért hosszú ideig 80%-on reked az akksi, beindulhatna a másodlagos szulfátosodás, ezért ilyenkor frissítési fázist iktat be, amelynél akár 15,2 voltra is megemeli a töltőfeszültséget. Beépített szulfátlanító, ha úgy tetszik.
Végül is jó ez a technika?

(#17571) Jenne válasza molnarpeter (#17569) üzenetére


Jenne
senior tag

Filtron az nem prémium minőség, "csak" a közép kategória.
A WIX európai leányvállalata/része, alapból lengyel volt de a WIX felvásárolta, hasonlóan mint a Continental a cseh Barum gumigyárat, majd később a szlovák Matador gumigyárat is.
A Continental sem adja át az első vonalbeli fejlesztéseit sem a Barumnak, sem a Matadornak, hiába Continental csoport tagok, csak a másod vagy talán inkább a harmad vonali fejlesztéseket. Ez az ára, ha egy nagy multi bekebelezi a kisebb gyártókat. (Lásd : Volvo/Iveco-Ikarus buszok) Én próbáltam egyszer a Filtron olajszűrőket, a család három autójából kettőben. Rábeszéltek a boltban. Mindkét autónál az olajcsere után rendszeresen fel-fel villant az olajnyomás-hiányra figyelmeztető jelzés. Tiszta ideg voltam tőle. 200 Km után nem bírtam tovább, olajszűrő cserék és megszűnt a hibajelzés. Hengst szűrőre cseréltünk vissza. Azóta is ez a márka van használva, vagy MANN vagy ritkábban a Purflux. Ezekkel eddig még sosem volt gondunk.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#17572) molnarpeter válasza Jenne (#17571) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Itt csak szűrőbetét formában volt, panasz nélkül. Nem is tudtam, hogy Wix tulajdon, sokáig elért a kezük :D

(#17573) Pardise


Pardise
senior tag

Fb csoportban többen írtak h a műszerfal be van esve és hullámos. En ha a műszerfal végébe teszem a kezem érzem a gumi tomitest. 2018as mondeo. A legtöbb mondeoban ilyen.

Tudom szar képek, hetvegen csinálok rendeset.

[ Szerkesztve ]

Your car, your life ;)

(#17574) Tsebacsi válasza Pardise (#17573) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A Focus felső műszerfal illesztése pl. a jobb oszloponál sem a legszebb, de érdekes, hogy csak fél évvel az átvétel után tűnt csak fel :(((

Ja a riasztósom sikeresen eltörte a bal szellőző keret egyik rögzítőfülét, honnan lehetne ilyen keretet beszerezni szerintetek 3,5 focushoz? :O

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#17575) Pardise válasza Tsebacsi (#17574) üzenetére


Pardise
senior tag

Reg észrevettem de a fene sem foglalkozott vele csak miután többen írtak h ez nem normális.

Your car, your life ;)

(#17576) zozek


zozek
tag

Sziasztok,

2007-es focusból melyik 1.6-os motorral érdemesebb venni? 101 Le vagy a 116?

(#17577) gabor9991 válasza zozek (#17576) üzenetére


gabor9991
őstag

Sima 1.6-ban kevesebb dolog tud elromlani, de mindkettő megbízható.

(#17578) molnarpeter válasza Tsebacsi (#17574) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Megvan a letörött darab? Műanyaghegesztőnél adnék egy esélyt neki.

(#17579) Tsebacsi válasza molnarpeter (#17578) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Annyira drága lenne egy ilyen műanyag darab? Szerintem lehet megvan a letörött fül, de inkább újat (vagy bontottat) tennék bele. Nem zavaró a dolog csak a tudat, hogy ilyen, az bssza a csőröm.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#17580) molnarpeter válasza Tsebacsi (#17579) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Márkakerben vagy cromax/Csergő megér egy kérdést, van-e külön. Én sajnálnám kidobni, ami menthető, ezen még csak nem is látszana a javítás... kevesebb szemét :)

[ Szerkesztve ]

(#17581) darvinya válasza molnarpeter (#17580) üzenetére


darvinya
titán

Oldószer mentes műgyanta is elég, erősebb lesz mint maga a műanyag.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17582) TomMusic


TomMusic
őstag

Akár ez is jó vétel lehet: [link]
Tetszik a C-Max is. :D

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#17583) Anulu79


Anulu79
addikt

Ha valamelyik vákuumcső meg van repedve akkor azt hogyan tudom megkeresni, hogy melyik az?

(#17584) kcsa válasza Barni22 (#17454) üzenetére


kcsa
veterán

Te vagy a mondeo klubos fórumban is a panaszoddal? :) (vagy van egy másik áldozat is :D)

(#17585) mtade válasza Anulu79 (#17583) üzenetére


mtade
aktív tag

Ha járó motor mellett a repedt csőre féktisztítót fújsz, egy kicsit megemelkedik az alapjárat.

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#17586) gabor9991 válasza mtade (#17585) üzenetére


gabor9991
őstag

Mondjuk ezt megnézném egy dízelnél ahol a vákuumot egy vákuumszivattyú állítja elő :D

(#17587) Mágus2 válasza Anulu79 (#17583) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

És gabor9991:
Kézi vákuum pumpával, amin van mérőóra. Vákkumot csinálsz a rendszerben és nézed, hogy tartja-e vagy esik, ha esik, egyenként kell ellenőrizni a csöveket szintén ezzel a módszerrel, egyik végét a pumpára, másik végét befogod. ;)

Ilyet használok:

[link]

Ezzel tudod tesztelni a turbók vákuum labdáját, EGR szelepeket, mindent, amit vákkum mozgat. Légteleníteni is lehet vele, folyadékot leszívni, és átkapcsolva nyomást is elő tud állítani, nem csak vákuumot.

[ Szerkesztve ]

(#17588) mtade válasza gabor9991 (#17586) üzenetére


mtade
aktív tag

Benéztem, bocs. Túl sok fordos fórumon olvasgatok. :(

Thinking is the hardest work there is, which is probably the reason why so few engage in it. // Henry Ford

(#17589) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Videjót még nem töltöttem fel a szervo visításáról, de majd megejtem, napok kérdése... :D
Unixban voltam. Mondták, h hétpöcsétes papír kell. Szerelőm megcsinálja és akkor megint csere lesz. :K
Ma is voltam Kaposváron (~60km oda vissza), hát el élmény volt. Végül is a borzalmas is egy fajtája az élménynek.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#17590) zozek


zozek
tag

Sziasztok,

Egy 2007-es 1.6 101 LE focusba milyen olaj és gyertyát ajánlott?

(#17591) gabor9991 válasza zozek (#17590) üzenetére


gabor9991
őstag

gyári olaj
gyári gyertya

[ Szerkesztve ]

(#17592) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Mondit lefoglalózták. Az értékvesztésétől eltekintve egyébként szerettem, jó volt vezetni, praktikus volt, és nem volt vele baj.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17593) zozek válasza gabor9991 (#17591) üzenetére


zozek
tag

Köszönöm :)

(#17594) DeFranco válasza bajnokpityu (#17592) üzenetére


DeFranco
nagyúr

mi leszen helyette?

(#17595) zozek


zozek
tag

Olaj,levegő szűrőből milyen márka?

(#17596) Jenne válasza zozek (#17595) üzenetére


Jenne
senior tag

Mármint olajszűrő/levegőszűrő és még pollen/szagszűrő (aktívszenes) ?
Én a Hengst vagy a MANN szűrőket használom, ezek prémium kategória, ezen gyártók termékeit javaslom. Vagy még a Purflux, ami szintén prémium kategória. Ezek első beszállítói az európai autógyáraknak.
Éppen ma vettem a helyi partnerautónál a fiam dízel fiesztájába olaj/levegő és pollenszűrőt. Hengst-et vettem. Tavaly az Unix-nál vettem ezeket, és nagyon boldog voltam, hogy olcsóbban, unix kártyára kedvezménnyel kapom. Na a mostani végösszeg a három szűrőre (a tavalyi unix-árhoz képest) csekély 5 ezerrel volt kevesebb. Levegőszűrő egy ezressel, pollen szűrő (aktív szenes) 2500-al és az olajszűrő is bő ezressel volt olcsóbb. Ugyan azokat vettem most is, csak nem az unixnál.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#17597) bajnokpityu válasza DeFranco (#17594) üzenetére


bajnokpityu
félisten

fogalmam sincs, megy az elmélkedés.
most robogóval járok be melózni, és a legközelebbi autós nyaralás, amire kell az július vége, tehát akár a nagycsaládos 2.5millát is fel tudnám hazsnálni.

addig meg ott a sportárs.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#17598) Cyrin válasza zozek (#17590) üzenetére


Cyrin
addikt

nekem most csinálta a ford márkaszervizes szerelő, azt mondta olajból Shell Helix-et raknak bele a merkaszervízben is, gyertya csak gyári, olajszűrőből is gyárit rakott bele.

(#17599) darvinya válasza bajnokpityu (#17597) üzenetére


darvinya
titán

Közel nyár előtt nem érdemes autót venni, mert többe kerülnek.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#17600) patomi


patomi
őstag

Skacok,
A tetőm vajon miért nem nyílik ki teljesen? Elektromos napfénytető van a kocsin és ha megnyomom a gombot (ugye teljesen benyomom) akkor végállásig hátra kéne mennie. De csak eddig megy hátra:

Viszont ha újra megnyomom a gombot és nyomva tartom, hátra megy teljesen:

Vajon ez mitől lehet? Ha jól emlékszem korábban nem volt ilyen. Lehet valamiért elfelejtette a végállást? :F

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.