Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#47851) King Unique válasza ginola (#47847) üzenetére


King Unique
titán

Ha támogatja a régi PC az AHCI módot, akkor azt eleve a BIOS-ban kell bekapcsolni, + a Windowsban is átállítani a klónozás előtt / után, lásd a téma topikjában leírtakat, inkább abba a topikban valók az ilyen Windows specifikus kérdések, nem ebbe.

A TRIM meg eleve támogatott és alapértelmezetten bekapcsolt az újabb Windowsoknál, azt normál esetben nyilván nem kell külön bekapcsolni, ami ugyancsak az adott Windows topik témája. + Az egy dolog, hogy Windows szinten engedélyezve van a TRIM parancs küldése, ellenben hogy ténylegesen működik-e, a driver továbbítja-e, stb., az már egy másik, lásd pl. az SSDOK program mit mutat.

[ Szerkesztve ]

(#47852) ginola válasza varmi2 (#47849) üzenetére


ginola
addikt

Köszi mindenkinek!
Lenovo M83 WIN7-tel.Az mennyire baj, ha IDE módban menne az SSD? Milyen hátránya lenne?

[ Szerkesztve ]

(#47853) Doky586 válasza ginola (#47852) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

nagyon

(#47854) Pörp


Pörp
senior tag

Hi!
[kép]
Samsung EVO 870 1TB, SATA. Folyamatosan szektorhibára meg adatátviteli hibára hivatkozva romlik a kondició. Tápkábel csere és SATA kábel csere nem segített.Mi okozza?

(#47855) Graphics válasza Pörp (#47854) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Firmware frissítés, vagy lassan kiderül, hogy ez a szeria a Samsungnál problemas, par napja írt valaki hasonlókat, ha fentebb görgetsz

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47856) Permet Elek válasza Pörp (#47854) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Nézz be az alaplap bioszába. Hátha ott nincs valami jól beállítva. Amúgy én is ezt tapasztalom egy 500-as evo 870-el.

[ Szerkesztve ]

(#47857) Pörp


Pörp
senior tag

Köszönöm, megnézem a javaslatokat. :R

(#47858) Maelephant


Maelephant
aktív tag

Sziasztok, MX500-asom van, 2 TB, és én is belefutottam a linken is olvasható problémába (a frissített, 7.x verziószámú Crucial Storage Executive hol nem látja a meghajtót, "firmware error" hibát ad, a program lényegében használhatatlanná vált). Ha bárkinek van további infoja, legyen kedves megosztani velem. A meghajtó egyébként működik.

[link]

(#47859) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Sziasztok. Az mennyire normális, hogy a sebesség 0 és 300 között ingadozik másoláskor ssd és ssd között?

[ Szerkesztve ]

(#47860) Graphics válasza Permet Elek (#47859) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Milyen termékről van szó? :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47861) Permet Elek válasza Graphics (#47860) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Van egy 2,5 870 evo ami ugye szerintem hibás, egy crucial bx500, és egy pcie wd blue.

A crucial vadonat új.

Nem tudom mi lehet a Hiba. Alaplapon biost frissítettem, a biosba beállítottam mindent patentra, a wint újraraktam.

[ Szerkesztve ]

(#47862) Graphics válasza Permet Elek (#47861) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Engem az érdekelne , hogy miről másolsz mire.

A 870-ről másolsz a BX-re, vagy milyen PCIe WD-ről van szó.

Szeretek tippelgetni, de könnyebben tudok mit mondani, ha pontosítjuk a dolgokat. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47863) Permet Elek válasza Graphics (#47862) üzenetére


Permet Elek
senior tag

Lehet hülyének fogsz nézni, de mikor milyen kedve van. Nem volt jó. Újratelepítem a gépet, jó, majd meghibban. Újratelepítem, az egyik jó, a másik nem, és így tovább. Ott tartok, hogy kivágom az egész gépet. Ugye onnan indultunk, hogy a 870 evo 3tb írással 16 szektorhiba 233 adatátviteli hiba.

Magician vagy elindul vagy nem, vagy fél órát pörög mire észhez tér. Frissítettem a szoftvert. A magician szerint jó az ssd.

(#47864) Graphics válasza Permet Elek (#47863) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem a kérdésre kaptam választ :D...

Azt kérdezem, hogy MIRŐL másolsz MIRE?

( vagy nem jól tettem fel a kérdést?)

"Sziasztok. Az mennyire normális, hogy a sebesség 0 és 300 között ingadozik másoláskor ssd és ssd között?"

Innen indultunk, próbáljuk meg ezt újra megfejteni. Az lenne a lényeg a kérdésemben, hogy miről mire...

Remélem így érthető.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47865) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

Bármiről bármire. Oda vissza másolgatok felváltva. Mint írtam mikor milyen kedve van. De most akkor mindhárom ssd kuka?

[ Szerkesztve ]

(#47866) Graphics válasza Permet Elek (#47865) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Samsungot vedd ki a "játékból".

Klónozd át a BX-re az egészet, és próbáld ki úgy mi történik..

Ha a BX-re másolsz, akkor értelemszerűen be fog lassulni, mert az egy DRAM cache nélküli modell, így igen, leeshet a rá való íráskor.

a "WD PCIe" nekem meg sajnos megint nem mondott így sokat. Azt is kérdeztem már jó pár bejegyzéssel fentebb ,de nem kaptam rá választ sajnos.

Segítenék én, de ez barckochba lett :D .

Rengeteg infót eltitkolsz előlem, ez így felesleges köröket futás.

Még kérdezek párat, hátha kapok rá választ.

Milyen számítógépről van szó, értem hogy asztali PC, de megteszed, hogy leírod a konfigot?
Mi annak a PCIe WD-nek a típusa?

Sokkal könnyebben haladnánk a megoldás felé, ha ezeket úgy az elején leírod.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47867) Permet Elek


Permet Elek
senior tag

A samsung is csinálja. Ha sokáig nullán marad, kiírja hogy hiba és egyből kapok egy hozzáférhetetlen fájlt és egy hibás szektort. De most épp gond nélkül ír és olvas.

Most a crucial írásánál hullámzik. De volt, hogy gond nélkül írt.

Ezért nem értem a dolgot.

A WD blue M2-es pcie-es

(#47868) Graphics válasza Permet Elek (#47867) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Crucial-t leírtam miért.

A WD nekem így megint nem mond semmit, Sn570, Sn550 bármi lehet.

De ne haragudj meg érte, én nem kérdezősködök tovább. Ezt egy darab kérdés-válaszból ki tudtuk volna hozni... 2,5 órája meg a kérdezősködés, és alapvető infókat nem írsz le.

Következő 2,5 órát én nem fogom végigvárni, mire érdemi infó kijön ebből.

Üdv. :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47869) Rowon


Rowon
veterán

Sziasztok,

SLC ssd-t nem igazán találok a neten, konkrétan a newegg-en volt 2 féle, abból az egyik 500 dollárért, de meglepően réginek tűnt a dizájnjuk is. Nem akarok venni, csak kíváncsi vagyok rá, hogy hogyan néz ki és mit tud.

Ilyen típust már nem is gyártanak?

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#47870) Graphics válasza Rowon (#47869) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem. Max ipari környezetbe.

15 évvel ezelőtt találsz. [link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47871) Rowon válasza Graphics (#47870) üzenetére


Rowon
veterán

"A új Transcend modellek összefüggő adattömbök kezelésekor 42 MB/s-os olvasási, illetve 33 MB/s-os írási tempót érnek el.
...
A gyártó 8, 16, illetve 32 GB kapacitású SSD-i Németországban rendre 178, 311 és 444 eurós ajánlott áron kerültek piacra."

Ez a kemény, nem a kád sarka. Köszi, hogy megosztottad, elámultam a számokon.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#47872) moma válasza Doky586 (#47829) üzenetére


moma
őstag

nah ma kicserélték az alaplapot. és sajnos úgy tűnik beállítottam anno a bitlockert, de azóta nem kérte a jelszavát és fogalmam sincs hova írhattam fel :( szóval asszem buktam az adatokat. szerencsére a legfontosabb dolgok online vannak, de azért kellemetlen.

King Unique: köszi a tippeket :R

[ Szerkesztve ]

we all deserve a bit of luck.

(#47873) Pyttawrx válasza moma (#47872) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Dehogy buktad, a ms fiókbn ott lesz! Biztonság menüben, ha jól emlékszem

(#47874) moma válasza Pyttawrx (#47873) üzenetére


moma
őstag

asszem sajna nem ms fiókkal telepítettem :DDD nem tűnt úgy, hogy hasznos dolog lenne :C

we all deserve a bit of luck.

(#47875) Pyttawrx válasza moma (#47874) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nem kell ahhoz azzal telepíteni. Akkor ne nézd meg. :DD

(#47876) moma válasza Pyttawrx (#47875) üzenetére


moma
őstag

Találtam egy MS accountomat és amúgy ott volt a laptop alatta. De azt írja, hogy nincs bitlocker recovery key eltárolva. Azért kösz, hogy nem hagytad annyiban, mert legalább most megnéztem :R

Amúgy amikor wint telepítettem kérdezte, hogy akarok e MS accountot használni vagy a nélkül tolom és úgy emkékszem, hogy azt választottam hogy nem kell az ms account ezért gondoltam, hogy nem lesz elmentve, azt viszont akkor nem tudom, miért volt ott a laptop.

Amúgy kb azaz esélyem, hogy magyarországon valahol fel van írva egy papírra csak most jó ideig nem ott vagyok, szóval az a terv, hogy másik ssdt teszek be laptopba és valahogy arra felrakni wint. És ha esetleg előkerül ez a key, akkor visszarakni ezt és bebootolni ebbe. Jobb ötletem nincs. Annyira nem para amúgy, mert legtöbb adatom dropboxban van. De azért ezaz tuti volt csak az ssdn is, tipikusan asztalon.

we all deserve a bit of luck.

(#47877) Pyttawrx válasza moma (#47876) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem. Legalább kiderült

(#47878) ginola


ginola
addikt

Sziasztok

8Gb RAM esetén milyen lapozófájl beállítása ajánlott?
Jelenleg így van beállítva. Így jó lehet?

(#47879) Pyttawrx válasza ginola (#47878) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia.
Hagyd automatán.

(#47880) ginola válasza Pyttawrx (#47879) üzenetére


ginola
addikt

Vagyis így?

(#47881) Pyttawrx válasza ginola (#47880) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

:K, bár az a 8 gb az sok nem?
De kérdezz rá a megfelelő topikbna is, pl win10 topik

[ Szerkesztve ]

(#47882) baro32 válasza Pyttawrx (#47881) üzenetére


baro32
aktív tag

Én úgy tudom hogy ez normális mert ilyenkor azért foglal le annyi lapozó(virtuális memóriát) amennyi a fizikai ram mivel ha elküldi aludni a gépet vagy hibernálja akkor a memóriát menti ki ide hogy adatvesztés nélkül gyorsabban el tudjon indulni a gép de ha rosszul tudom majd kijavít valaki :)

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#47883) tomp válasza ginola (#47878) üzenetére


tomp
félisten

Én anno már 6GB RAM-nál se használtam lapozófájlt. :)
Most 16GB-nál meg főleg.

(#47884) Doky586 válasza tomp (#47883) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem használni kell, hanem automatikusra állítani. . :D

(#47885) Probert75 válasza Doky586 (#47884) üzenetére


Probert75
addikt

Amióta SSD-t használok és 16 majd 32GB memória van a gépemben, azóta sose volt lapozófájl. És nem nyávogott, hogy miért nincs.

Ez alapján végig ellenőrzöm és állítom.

[ Szerkesztve ]

(#47886) King Unique válasza Probert75 (#47885) üzenetére


King Unique
titán

A lapozófájlt nyilván nem javasolt Windowsoknál letiltani még sok RAM esetén sem, ami a téma topikjában már többször ki lett tárgyalva (példa). Na meg ha pl. maga a Microsoft is pont a bekapcsolt állapotot és automatikus kezelést javasolja a linkelt leírás 4. pontjában, akkor nyilván megint nem nagyon van miről beszélni a tekintetben, hogy miért is kellene kikapcsolni.

Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?

Inkább a linkelt útmutató alapján történjen a "végig ellenőrzöm és állítom", mert az egyes régebbi cikkek, bejegyzések tele vannak értelmetlen és teljesen felesleges lépésekkel, javaslatokkal. Sőt, a Microsoft már 2009-ben leírta, hogy lényegében a Windows 7 is már fel van készítve az SSD-k megfelelő kezelésére és a felhasználónak nem nagyon kell külön állítgatni, letiltani semmit, még sem sikerült felfogni és megérteni egyes cikkek íróinak...

[ Szerkesztve ]

(#47887) Probert75 válasza King Unique (#47886) üzenetére


Probert75
addikt

"4. Indexelés kikapcsolása:
Start menü/ futtatás keresőjébe be kell írni azt hogy: "services.msc". Keressük meg a Windows Search szolgáltatást és kattintsunk rá kettőt.
Kattintsunk a Leállítás gombra és az indítás típusát állítsuk így: "Letiltva""

Itt hol javasolja?

"Ha használja valaki a hibernálást, akkor természetesen nem érdemes letiltani.
Viszont ha nem használjuk, akkor érdemes letiltani azt, mert nem mindegy, hogy feleslegesen foglalja-e el a rendszer meghajtón a fizikai RAM méretének megfelelő 75 vagy 100%-át, ( vagy akárcsak 3.18GB-ot , Windows 10 ) a hiberfil.sys fájl, melyet a rejtett és rendszerfájlok megjelenítésével tehetünk láthatóvá."

A te linkedben is azt mondja kikapcsolható, ha nem használsz hibernációt. Én nem használok!

"Nagyobb memória igényű játékot (többet is próbáltam) és mindig az adott játék crashel out of memory címszóval, ha valaki tudna segíteni azt megköszönném nagyon."
Játszom nagyobb memória ígényű játékkal és még nem találkoztam ilyennel. De még Photoshop használatakor sem, pedig köztudott hogy az is nagy igényű.

[ Szerkesztve ]

(#47888) King Unique válasza Probert75 (#47887) üzenetére


King Unique
titán

Ha ott azt írja, hogy tiltsuk le az indexelést, vagyis javasolja, akkor miért az "Itt hol javasolja" kérdés?

"A most már lassan 4 éves Flash SSD topikbeli tapasztalatok, és a nemzetközi oldalakon olvasható írási terhelésről történt beszámolók és eredmények alapján ki merem jelenteni, hogy semmilyen más, SSD kímélő beállításra nincsen feltétlenül szükség.
Bármi máson változtatni, vagy bármi mást beállítani az SSD kímélése,a biztonság, vagy a gyorsaság miatt, teljesen felesleges."

Ezeket is sikerült elolvasni abban a bejegyzésben?

"Tehát ez utóbbi kérdés a felhasználói szokástól függ inkább, mintsem hogy élettartam kímélő megoldás lenne."

Vagyis a lényege az, hogy a hibernálás kikapcsolása is csak opcionális, de semmiképpen sem kötelező, az SSD kímélése miatt megint kb. felesleges.

Ha a linkelt példában az illetőnél és másoknál is gondot okozott a kikapcsolt lapozófájl, akkor vajon mennyire általánosítható az, hogy esetedben állítólag nem, az utóbbi alapján akkor mindenki nyugodtan kikapcsolhatja? Esetleg tudsz linkelni a Microsofttól olyan leírást, javaslatot, ami azt taglalja, hogy SSD használatánál okvetlenül ki kell kapcsolni a lapozófájlt, hibernálást és le kell tiltani mindazt, amit abban a bejegyzésben javasolnak, meg amikor már 13 éve leírták, hogy azokra nem feltétlen van szükség? Ha nem, akkor valójában miről is beszélünk? :B

[ Szerkesztve ]

(#47889) norba69 válasza King Unique (#47888) üzenetére


norba69
senior tag

A hibernálás kikapcsolását én akkor látom javasolhatónak, ha sok ram van a a gépben, és kisméretű ssd-ről fut a rendszer. Ekkor, ha nem használják a hibernálást, a kikapcsolással felszabaduló tárhely jól jöhet.

(#47890) King Unique válasza norba69 (#47889) üzenetére


King Unique
titán

Igen, akkor valóban lehet értelme a kikapcsolásnak, vagy még akkor sem feltétlen kell teljesen, mivel modern Windowsoknál eleve változtatható a hibernációs fájl mérete.

How to Specify Hiberfile Type as Full or Reduced in Windows 10

(#47891) Doky586 válasza Probert75 (#47887) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Minek kikapcsolni bármit?
Az nem válasz hogy szerinted nem kell.
Mindössze helyspórolás lehetne az ok, de a mai meghajtók világában nem látok rá okot, még a kis ssdken is elfér min 1GB lapozófile. Nem vagyok skót. :B

A hibernálást is legtöbben használják (mégha nemis tudnak róla) a neve hybrid alvás, amit az alvás gomb csinál alapbeállítás szerint. Asztali gépnél ez biztosítja hogy áramszünet esetén ne omoljon össze altatáskor a gép. Laptopon csak akkor kell ha lemerül.

Pagefile kikapcsolása pedig a fagyás utáni hibanaplózást akadályozza meg. Ezek egyikét se áldoznám fel hogy 1GB-al több film férjen el a C-n.

[ Szerkesztve ]

(#47892) Pyttawrx válasza Probert75 (#47885) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A cikk már elavult régen, ma már ezek nem kellenek az ssd-k miatt.
Nem kell állítgatni semmit az ssd miatt.

És itt zárhatjuk is ezt a szálat, köszi mindenkinek!

(#47893) ginola


ginola
addikt

Sziasztok
Van e értelme 850 Evot, 860 Evora cserélni?
Ha nem mit ajánlanátok?

(#47894) Pyttawrx válasza ginola (#47893) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Probléma van vele?
mi lenne az ok a váltásara?

(#47895) ginola válasza Pyttawrx (#47894) üzenetére


ginola
addikt

Nincs vele semmi probléma.
500 GB vs. 1 TB.

(#47896) Graphics válasza ginola (#47895) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azt neked kell tudnod, mekkora tárhelyre van szükséged. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47897) Pyttawrx válasza ginola (#47895) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Jah hát tényleg neked kell tudni. Mi ide nem kellünk, de igen a 860 evo jó választás lesz, de még a 870-es is.

[ Szerkesztve ]

(#47898) UberMutant válasza Pyttawrx (#47897) üzenetére


UberMutant
őstag

viszont az 1TB helyett 2TB ajánlott. :D

(#47899) Pyttawrx válasza UberMutant (#47898) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

A tárhely kiválasztása, nem ajánlás kérdése. Azt mindenki maga dönti el.

(#47900) Graphics válasza Pyttawrx (#47897) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

870-est én már nem merem említeni, egyre több hiba bukkan fel velük kapcsolatban. :(

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.