Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#48051) Jim74 válasza MaCS_70 (#48050) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm :R.
Akkor gondolom legegyszerűbb BIOS-ból a secure erase-t futtatni és kész.

(#48052) gabo9201 válasza Graphics (#48037) üzenetére


gabo9201
senior tag

Köszönöm a megerősítést! Akkor cserélem, tartalékba megmarad a régi is. :R

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#48053) gabo9201 válasza gabo9201 (#48034) üzenetére


gabo9201
senior tag

Sziasztok!

Megtörtént a csere, lenne még néhány kérdésem.
Az előző posztban rosszul írtam, mert a régi 120GB-s SSD nem Kingston A400 hanem V300.
Csináltam összehasonlító tesztet, ugyanabban a gépben, ugyanazzal a kábellel, csak az SSD és a Win változott. A régi 120GB-s egy 2014-ben telepített agyon szemetelt Win7 alatt futott az új 480-as pedig egy frissen telepített, lefrissített Win10-en.
A gép:
Lap: Asus P8H67-M EVO
CPU: Intel i5 2320
RAM: 2x4GB Dual DDR3 1600Mhz (a proci csak 1333-at tud) Kingston HyperX

Az első kérdésem, hogy mennyire normális az, hogy az Aida64 a régi V300-ra azt írja, hogy UDMA 6-al megy az új WD-re pedig csak UDMA 5-öt ír?

A második kérdés pedig a CrystalDiskMark által mért értékekkel kapcsolatos.
Látható, hogy némely értékek jelentősen növekedtek, de a mérésben pirossal kiemelt olvasási és írási sebességek a régi 120-asnak nagyságrendekkel többet mutatnak. Ennek lehet valami oka vagy simán csak a WD azokban a tesztekben valóban ennyivel lassabb? Egyébként maga a gép szépen fut nagyon, nem érződik lassabbnak egyáltalán, inkább kicsit gyorsabb (nyilván a friss rendszer sem hátrány).

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#48054) zizidor válasza gabo9201 (#48053) üzenetére


zizidor
senior tag

Az UDMA5 100 MB/s, az UDMA6 133 MB/s átvitelre képes.
Ha ez igaz lenne, nem mértél volna 550-et.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#48055) Graphics válasza gabo9201 (#48053) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nagyon ne hagyatkozz az értékekre, a Kingstonban még egy Sandforce vezérlő van, ami erősen tömörített, más értékek jönnek ki, és máshogy is kellene őket mérni elvileg.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48056) gabo9201 válasza zizidor (#48054) üzenetére


gabo9201
senior tag

Köszönöm! Ez nekem is furcsa volt. Azóta visszakötöttem a HDD-t is a gépbe és Win7 alatt az is UDMA6-ot írt most az is UDMA5 szóval valószínűleg a Win10 miatt ír mást.

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#48057) gabo9201 válasza Graphics (#48055) üzenetére


gabo9201
senior tag

Köszönöm! :R
És véleményed szerint a mért értékek a WD tudásának megfelelőek?

Megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=gabo9201

(#48058) FanTomasz21


FanTomasz21
tag

Sziasztok. Most vásároltam PCXből egy kingstone ssd-t nincs öt perce hogy kibontottam és beszereltem a gépbe. Ez fogadott hdd sentinelben... Mi ilyenkor a teendő? Tényleg kuka?

(#48059) varmi2 válasza FanTomasz21 (#48058) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mikori a hd sentinel?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#48060) Raymond válasza FanTomasz21 (#48058) üzenetére


Raymond
félisten

"Mi ilyenkor a teendő?"

1. Telepitsd a legujabb HDS-t
2. Profit

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48061) King Unique válasza FanTomasz21 (#48058) üzenetére


King Unique
titán

"Összes indulás / leállás száma"

Látszik, hogy fel sem ismerte a HDS rendesen az SSD-t, ilyenkor nem meglepő a fals állapotértékelés. Ha muzeális programverziót használ a felhasználó az aktuális stabil (6.01) / béta (6.01.7) verzió helyett (user error), akkor pedig szintén nem meglepő az eredmény...
+ Ugye van az SSD gyártójának saját diagnosztikai szoftvere - lásd KSM (Kingston SSD Manager) - is és elsődlegesen annak az állapotértékelése a mérvadó.
Na persze az is igaz, hogy a Kingston A400 egy hírhedt sorozat és nem igazán ajánlott, jellemző lehet a SATAFIRM S11 hiba , stb., vagyis annál akár az ilyen állapot sem lenne annyira meglepő. Bár az ilyen probléma egy vadonatúj SSD-nél inkább gyári hibás termék esetén lenne reális.

[ Szerkesztve ]

(#48062) Graphics válasza FanTomasz21 (#48058) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát :D

Én visszaküldeném, azért mert vettél egy híresen szar A400-ast. :)

Amúgy a többit leírták.

Nem nagyon értem, hogy a képernyőmentés során a HDS verziója miért titok, anélkül nem tudunk segíteni sem.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48063) FanTomasz21 válasza Graphics (#48062) üzenetére


FanTomasz21
tag

nem titok, nem gondoltam hogy ennyire számít mert múlt héten egy ugyan ilyen ssd-t ugyan ezzel a hdd sentinellel néztem és ott nem volt probléma. 5.01 pro. megpróbálom frissebb verzióval! Köszi a tippet

(#48064) Graphics válasza FanTomasz21 (#48063) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Túl régi, tegyél fel újat.

A régi A400-asod FW-jét még ismerte a HDS, az újét már nem.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48065) FanTomasz21 válasza Graphics (#48064) üzenetére


FanTomasz21
tag

Köszönöm mindenkinek az új verzióval minden rendben

(#48066) Graphics válasza FanTomasz21 (#48065) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Gané leszek, de egy hiba még mindig van :D hogy A400.

Legyen hozzá szerencséd. Létfontosságú infókat ne tárolj rajta.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48067) #71316224


#71316224
törölt tag

980 pro támogatja a DirectStorage technológiát?

(#48068) Raymond válasza #71316224 (#48067) üzenetére


Raymond
félisten

Nem az SSD-nek kell tamogatnia.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48069) #71316224 válasza Raymond (#48068) üzenetére


#71316224
törölt tag

Valahol olvastam pcie 4.0 ssd-k már támogatják a sata nem

(#48070) MaCS_70 válasza #71316224 (#48069) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én is úgy tudom, hogy a Direct Storage követelményei között az szerepel, hogy PCIE 4.0 vagy 5.0 NVMe SSD.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48071) KaiotEch válasza Zamma (#47951) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Köszi számomra ez a "Elfoglalt embereknek" rész hasznos volt. :R Be quiet tetszene is, de kicsit borsos az ára, iPon-on van 1 értékelés, és csak 5°C-ot hozott egy amúgy sem gyors SSD-nél. Attól én is többet várnék, azt megteszi az 1500Ft-os is szerintem :D

[ Szerkesztve ]

(#48072) Raymond válasza #71316224 (#48069) üzenetére


Raymond
félisten

A specben az NVMe ajanlott, gondolom azert mert nem nyernel semmit ha csak SATA sebessegel olvasod be az adatokat a GPU-nak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48073) #71316224 válasza Raymond (#48072) üzenetére


#71316224
törölt tag

Samsung 990 pro hivatalos oldalán már fel van tüntetve hogy directstorage támogatást élvez, vajon ez érvényes 980 pro-ra is?

(#48074) Raymond válasza #71316224 (#48073) üzenetére


Raymond
félisten

Teljesen mindegy mit irnak oda, nem az SSD-nek kell tamogatnia, technikailag semmi koze hozza csak arrol olvassak be az adatokat. Ezert ajanlas az NVMe SSD mert arrol sokkal gyorsabban olvassa be az adatokat a GPU-hoz ahol aztan a dekodolas tortenik. Egy 10 eves 2.5" SATA SSD-vel is mukodik a DirectStorage, csak sok ertelme nincs mivel nem tudod a GPU-t taplalni eleg adattal amit dekomprimalnia kene. Egy PCIe 3.0-as NVMe SSD-vel vagy annal gyorsabbal viszont mar igen es igy ertelmet nyer a DirectStorage hasznalata.

Tehat a 990Pro-val ugyanugy mukodik mint egy 980Pro-val, 970-el, WD SN570-el, Kingston KC2500-al stb.

Erted? Ez kb. olyan kerdes hogy tamogatja-e az merevlemezed a Windows 10-et?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48075) TBT


TBT
addikt

500 GB-os Samsung 860 EVO SSD-t mire érdemes formázni (Windows / Office programcsomag meghajtónak)? MBR vagy GPT? Windows alapból MBR rendszerre formázta, de ahogy olvastam néhány külföldi oldalon, ez nem igazán jó.
Ha valóban nem megfelelő, akkor hogyan tudom GPT-re "átalakítani" ?
Előre is köszönöm a választ! :R

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#48076) Doky586 válasza TBT (#48075) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha nincs rajta OS akkor mindegy.

(#48077) Graphics válasza Doky586 (#48076) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem van rajta OS. :) Nem gondolom, hogy isokat tárol rajta. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48078) zizidor válasza TBT (#48075) üzenetére


zizidor
senior tag

Ne foglalkozz vele, a Windows telepítő megcsinálja olyanra, ami neki kell.
Főleg a rendszerindítástól függ (CSM - MBR, UEFI - GPT), utólag ne variáld.

[ Szerkesztve ]

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#48079) King Unique válasza TBT (#48075) üzenetére


King Unique
titán

Ezt most rendszermeghajtóként használt SSD amire a Windows lett / lesz telepítve, vagy másodlagos meghajtó adattárolási célra? :F

Ha az előbbi, ott eleve legacy (CSM) / UEFI szerinti telepítés függvénye a célmeghajtónál (SSD) az MBR / GPT. Ahol ilyenkor másik Windowson nyilván nem kellene előzetesen inicializálni + particionálni + formázni, máskülönben ílyen, ilyen és ílyen probléma lehet. Majd inicializálja + particionálja + formázza a Windows telepítője az SSD-t a telepítésnél, sőt ha már van rajta partíció, akkor azt javasolt a telepítésnél törölni. + Ha már fel lett telepítve a Windows BIOS/MBR módban és UEFI-s a PC, akkor megoldható utólag az UEFI/GPT-re konvertálás is ha nem opció az újratelepítés a 0-ról, lásd MBR2GPT program használata.
Ha az utóbbi, akkor alapesetben (pl. 512e szektorméret) 2 TB-os tárolókapacitásig lehet MBR és GPT séma szerint egyaránt inicializálni a HDD / SSD meghajtót, ahol a GPT sémának valóban lehetnek bizonyos előnyei az MBR-rel szemben (összehasonlítás). Tehát 2 TB-ig jó az MBR is és maradhat akár olyan az SSD, de akár át is lehet utólag GPT-re konvertálni annak előnyei miatt.

[ Szerkesztve ]

(#48080) pappkarcsi


pappkarcsi
senior tag

sziasztok!
vettem ma egy sa400s37 ssd-t. Van esély, hogy ehhez is le lehet tölteni az Acronis true image szoftvert clone céljából? Vagy ajánlotok valami mást helyette?
köszönöm! :R

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#48081) Graphics válasza pappkarcsi (#48080) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vidd vissza. :)

Ez egy sz.r SSD.

Amúgy Macrium Reflect.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48082) TBT válasza Doky586 (#48076) üzenetére


TBT
addikt

Van már, telepítés után néztem meg a lemezkezelőben. De akkor ezek szerint nem probléma az MBR? A Windows 11 telepítője csak nem hibázik? :)

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#48083) pappkarcsi válasza Graphics (#48081) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

így lesz. bx500 helyette vagy samsung?

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#48084) Graphics válasza pappkarcsi (#48083) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

BX/MX500 akár.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48085) Pyttawrx válasza pappkarcsi (#48083) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

BX az meleg ssd, vagy az MX amit javasolt Graphics, vagy akkor Samsung csak nem az evo/qvo 870

(#48086) Doky586 válasza TBT (#48082) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha van rajta OS és a géped 10 évnél fiatalabb akkor probléma.
MCT-vel készített iso nem hackelt módon telepítve nem hibázott volna. NEM így csináltad, hanem hibásan. :((

(#48087) TBT válasza Pyttawrx (#48085) üzenetére


TBT
addikt

Samsung EVO 870 már nem ajánlott kategória?

#48086
MCT-vel készített Windows 10 Pro pendrive (nem Windows 11, elírtam) - itt vásárolt számlás termékkulccsal. De majdnem 10 éves, konkrétan, 7,5-8 éves a proci és alaplap. :DDD

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#48088) Pyttawrx válasza TBT (#48087) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Idézek a Milyen SSD-t vegyek topik összefoglalóból:
Samsung 870 EVO***2,5" (5év) Áttekintés Vélhetően ugyanolyan megbízható lesz, mint az elődje. Kevés, (de eddig pozitív) tapasztalat miatt egyenéőre ide kerül, de vélhetően átkerül a megfelelő helyre.

Ez idő óta több negatív tapasztalat jött rá, bad sectorok, de egy sem halt még meg, azaz sajnos nem lett olyan jó mint az elődök, ezért ezt inkább még nem javasoljuk, helyette van az mx500 vagy a wd blue 3g (02-es, nem az új SA510), azok megbízhatóak még mindig és árban is jobbak

(#48089) Doky586 válasza TBT (#48087) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Az MBR az ami nem ajánlott OS alatt.
Az UEFI-t kellett volna választanod. [link] [link]
Ebben is sok hasznos dolgot írtak neked: #48079

[ Szerkesztve ]

(#48090) zizidor válasza TBT (#48087) üzenetére


zizidor
senior tag

Ha az alaplap legacy (CSM) módra van állítva, akkor így pont jó, emiatt nem lesz vele probléma. Annyi, hogy így nincs secure boot, de azt amúgy sem mindenki használja.
Én igen.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#48091) TBT válasza Doky586 (#48089) üzenetére


TBT
addikt

Köszönöm! :R

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#48092) King Unique válasza TBT (#48082) üzenetére


King Unique
titán

Tehát rendszermeghajtó, ahol az előző válaszban már le lett írva, hogy maradhat akár MBR is az SSD, de akár GPT-re is lehet konvertálni utólag, meg ha UEFI-s PC-nél cél az UEFI boot előnyeinek kihasználása.
Ha legacy BIOS-os a PC, akkor reális és oké, hogy BIOS/MBR mód szerint lett telepítve a Windows 10. Viszont ha UEFI-s, akkor nem feltétlen, ahol ilyenkor nyilván nem a telepítő, hanem a felhasználó hibázott a telepítésnél, hogy nem UEFI szerint telepítette...
Legközelebb meg inkább Windows 10 topik, annak a témája ez, nem SSD specifikus.

[ Szerkesztve ]

(#48093) pappkarcsi válasza Pyttawrx (#48088) üzenetére


pappkarcsi
senior tag

w7 alá lenne, lapozofájl nélkül, amin egy böngésző van használva egy oldalt frissítgetve.
ha ilyen használat alatt bármi meghal 2-3 éven belül, akkor..
mx500 lesz.
köszi!

Regisztrált: 2007 - 99 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#48094) Pyttawrx válasza pappkarcsi (#48093) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Arra nem kell SSD sem. De akkor jobb talán egy PNY CS900, vagy WD GREEN SSD is, ha nem HDD lesz.

[ Szerkesztve ]

(#48095) yanna


yanna
őstag

Üdv Srácok!
Arról van valami referencia infó, hogy fiókban tartott tartalék ssd-nek mennyi a szavatossági ideje? Adat nincs rajta, amolyan vésztartalékként tartott, mint pótkerék az autóban.

[ Szerkesztve ]

(#48097) yanna válasza Doky586 (#48096) üzenetére


yanna
őstag

"Adat nincs rajta" :U

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.