Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#48601) Graphics válasza bzs73 (#48600) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Magician külső házban lehet nem fogja látni

Minitool Partition Wizarddal tegyél egy próbát esetleg.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48602) bzs73 válasza Graphics (#48601) üzenetére


bzs73
őstag

igen külső házban van, csak notim van, megpróbálom

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#48603) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

sebesség-anomáliában tudnátok tanácsot adni?

adattárolásra, külső házba, vettem egy használt Intel 660p 512GB NVME drive-ot ma, kb egy évig volt rendszerlemez, 91% war, 20TB írás, semmi vészes. két Orico 10gbps házam van, de mindkettőnél furák a számok.

tesztkörnyzet:
- Dell E7400 portjain (mindkét USB-A és az USB-C/Tunderbolt 3.0 porton is)
- MSI B550I Gaming Edge alaplap alábbi két portja: USB 3.2 Gen 2 10Gbps (Type-A) és USB 3.2 Gen 2 10Gbps (Type-C)

nvme házak:
- az első, régebbi ház (elvi max 10Gbps): Orico PVM2-C3
- a második, mai ház (direkt nem a 6, hanem 10Gbps-tt vadásztam): Orico M212C3-G2

kábelek:
- egy régi Anker USB-A to C kábelem volt itthon (ez tippre max 5gpbs)
- a régi Orico ház USB-C to C kábele (ez elvielg 10gpbs)
- az új ház USB-A/C to C kábele (ez is 10gbps elvileg, bár C-ről A-ra az adapterrel váltva feleződik a sebesség, úgy vettem észre)

nem tesztelgettem külön, csak Win alatt, egy 4 és egy 8GB fájl mozgatása a gépek SSD-je között (ezek 512GB Micron NVME PCI 3.0 és egy SX8200 1TB PCIE 3.0).

az USB-A kábelekkel max 270-300MB/s körüli tempót értem el. feltételezve, hogy ezek 5gbps portok, így ez 200MB/s-el rövidebb, mint az elvi maximum.
érdekes, hogy a Dell Thunderbolt 3.0 portján USB-C to C kábellel is 400MB/s körül maxoltam ki, míg az MSI lapom USB-C 10Gbps portján ugyanez a kábel 630MB/s körül hozott, de ez is kb fele az elvi maximumnak. gyakorlatilag mindkét ház konzisztensen ugyanazokat a számokat hozta minden kábellel és porton. az oké, hogy nem is hozhat 1250MB/s-t, de azt hittem 900MB/s-t megfoghatnak.

1) mi lehet a gond? ennyit tud az Intel 660p? ezen csodálkoznék ilyen rövid sprintek esetén.
2) ennyire sz*rok a gyári Orico kábelek? ezt el tudom képzelni.
3) ennyit tud egy 10Gbps Orico tok? ez szomorú lenne.
4) ha van hasonló pici, fém, 10Gpbs USB-C házra tippetek 15k-ért, megköszönöm, visszaviszem az Orico-t, de neten nem nagyon láttam, hogy gond lenne velük

köszi előre is minden tippet :R

és külön köszi, ha tudtok ajánlani normális minőségű, rövid, USB 3.2 Gen 2x1 vagy USB 3.2 Gen 2x2 kábelt... csípem az Ankert, szinte mindenem az, de kabaré, hogy a 140W-os csúcsszuper 15 ezres kábelüket nem hajlandók csak USB2.0-val kiadni. nézhetem a fiókban, ha nem töltésre kell...

ui.: a régebbi nvme ház volt használva Steam könyvtárnak egy SX8200-vel, arra alkalmatlan, túlmelegedett és kifagyott játéktól függően. adattárnak viszont nem lehet probléma, ha néha 50-60 fokra melegszik, annál többet HDS nem mért, amíg diskpart-tal megdolgoztam. az meg nem egy nagy füst, szóval nem hiszem, hogy a hőmérséklet a gond.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#48604) Graphics válasza hoffman_ (#48603) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Háznak sztem semmi baja.

Viszont az SSD egy QLC-s típus. Elvileg van mellette dram , de azert ezek a lassabb SSD-k között van.

Orico cuccom van, igaz az 5Gbps kiadas, azt a gyari kabellel is tudja.

Gyari Orico kabellel mindent koppra tudott.

Nálad mennyi a matek az elvi maximumra, mert annal kevesebb lesz.[link]

Ha van lehetőség, én tesztelném egy másik SSD-vel is.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48605) King Unique válasza bzs73 (#48600) üzenetére


King Unique
titán

Ha USB-s külső házban van az SSD, akkor másik USB-porton és másik USB-kábellel ki lett próbálva, maga a külső ház jó és megfelelően kezel 4 TB-os meghatót, az USB-s tápellátás megfelelő, a Windows újraindítása és az eszköz újracsatlakoztatása után is fennáll a probléma?
Első körben az előbb leírtakat célszerű ellenőrizni, kipróbálni, meg normál esetben nyilván a beépített lemezkezelővel is tudni kellene inicializálni az SSD-t.

[ Szerkesztve ]

(#48606) bzs73 válasza King Unique (#48605) üzenetére


bzs73
őstag

ez mind megvolt. 1 éve használom, eddig semmi gond nem volt.

If a second or you are the first to lose.

(#48607) hoffman_ válasza Graphics (#48604) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi, bocs, közben szerkesztettem.

igen, az ok, hogy QLC, nem is csúcsot dönteni választottam. elvileg ez 512GB-os Intel 660p elméleti maximuma 1800MB/s read-write. a házak elvi maximuma 1250MB/s. ha a kábel rendben és az alaplapon a PCIE 3.0 is teker, ahogy kell, akkor én azt hittem, hogy ezek a házak már tudják a 900-1000MB/s-t hozni ezekből a cuccokból is rövid ideig. kábeltől függően a 400 vagy 630MB/s a teljes másolás alatt konzisztens volt.

kéne egy komolyabb drive-al próbálni ezek szerint?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#48608) Graphics válasza hoffman_ (#48607) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát valamit bele kéne próbálni, mondjuk egy 970 Evo-t vagy OEM-et belőle.

Mondanám, hogy adok kölcsön egyet, ha kell.

De az SX8200-ast nem tudod belepattintani?

Másik: a Dell esetében mi a forrásmeghajtód?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48609) hoffman_ válasza Graphics (#48608) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi a felajánlást, de megoldom máshogy, ez most csak átmeneti - ezzel együtt is, szerintem nincs gond a 660p-vel. az SX8200 van a fő gépemben, emiatt nem fogom kikapni, szétrobbantani ezt az SFF csodát... áh, nem éri meg.

a Dell is rendben van szerintem, egy 512-es Micron 2200S van benne, 1300MB/s körüli írás maximum és 2000 feletti olvasás.

szerk.:
lehet, hogy én vagyol eltévedve, mert egy 900-1000MB/s körüli benchmark maximum érték, amit tud a drive+ház, az sosem lesz real-world 900MB/s. ezesetben a 630MB/s Win10 másolásnálk még akár jó is lehet. most ezen akadtam meg, ahogy kicsit jobban nézegetem ezeket a házakat.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#48610) King Unique válasza hoffman_ (#48603) üzenetére


King Unique
titán

A 10 Gb/s USB 3.2 Gen 2 (= USB 3.1 Gen 2) adatátviteli sebesség eléréséhez mind a külső háznak, mind az USB-kábelnek, mint a PC-n / Macen lévő portnak tudnia kell a 10 Gb/s adatátvitelt, valamint magának az operációs rendszernek is. Ha ezek közül bármelyik is pl. csak USB 3.0 (5 Gb/s) adatátvitelt támogat, akkor az utóbbi értékére fog csökkenni, redukálódni az adatátviteli sebesség. + Nyilván magának a külső házban lévő SSD-nek is kellően gyorsnak kell lennie, máskülönben annak adatátviteli sebessége lehet a szűk keresztmetszet.
A 10 Gb/s-os USB 3.2 Gen 2 (= USB 3.1 Gen 2) szabványnál az 1250 MB/s csak az elméleti effektív érték a 128b/132b kódolás okán, ellenben az a gyakorlatban max. ~ 900-1000 MB/s körül szokott lenni (példa).
A fájlkezelős fájlmásolás egy dolog, aminek értékét több tényező is befolyásolhatja - pl. fájlméret, forrás- és célmeghajtó adatátviteli sebessége, SSD-nél DRAM cache megléte - , pont ezért első körben szintetikus tesztet szokás futtatni - lásd az előbb linkelt példát - , az mutatja meg mit tudna a belső / külső SSD, amihez Windowson használhatók az ATTO, CDM, AJA, WinSAT disk, stb programok.
Ha magánál az SSD-nél nincsen megfelelő méretű DRAM cache (vagy HMB megoldás), akkor nem meglepő, ha fájlmásolásnál illetve tartós írásnál egy idő után belassul és nem tudja végig tartani a tempót, pont ezért is javasolt első körben szintetikus tesztet futtatni.

[ Szerkesztve ]

(#48611) Graphics válasza hoffman_ (#48609) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A 660P nem túl acelos, az 512-es 1500/1000 értéke sajnos karcsú. ( 1800-at sose tudott, az az 1TB-os)

Szerintem be is esik , ezert, amit írtak is, küldd meg szintetikus teszttel..

De szerintem írás közben nem is fogsz tobbet kihozni belőle. Szerintem a QLC miatt kifullad.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48612) bzs73 válasza Graphics (#48601) üzenetére


bzs73
őstag

Minitool Partition Wizarddal mit csináljak? látja, de nem tudom mit csináljak a progival.

If a second or you are the first to lose.

(#48613) King Unique válasza bzs73 (#48606) üzenetére


King Unique
titán

Mármint a felsoroltak mind oké és sehol nincsen semmi hiba?
Az érdekes, mert akkor nyilván a lemezkezelőben is simán tudni kellene a külső házban lévő SSD-t inicializálni, majd particionálni és formázni. Ahogyan az szintén, hogy ha eddig aktív használatlan volt a külső házban lévő SSD, akkor mégis hogyan lett inicializálatlan. A tévé vagy te törölted, vagy mégis hogyan?

"Minitool Partition Wizarddal mit csináljak? látja, de nem tudom mit csináljak a progival."

Azt amit a lemezkezelővel, inicializálás, majd particionálás és formázás.
De normál esetben ezekhez nem kell 3rd party program, nyilván megoldható a beépített lemezkezelővel is. Ahol az utóbbinál nem derült ki, hogy mi a hibaüzenet. Ha I/O hiba, akkor az tipikusan eszközhibára utal.

[ Szerkesztve ]

(#48614) bzs73 válasza King Unique (#48613) üzenetére


bzs73
őstag

nem tudom. utoljára sony tv-re volt dugva, 1-2 napja, lejátszott kodi mindent, tv kikapcsolt állapotába lehúztam róla, és most semmi nem látja. tv-se, win sem. hd szentinél meg everest meg hibátlannak írja.

If a second or you are the first to lose.

(#48615) hoffman_ válasza King Unique (#48610) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi szépen a részletes választ neked is. azóta pár hsz lepörgött, kicsit árnyaltam. amiket írsz, nyilván mind helyes, de a legtöbbel tisztában voltam, kicsit csapongva fogalmaztam, de a 900MB/s-nek meg kéne lennie, ez a konklúzióm.

ezzel együtt is, valami kutya el van ásva. egy 2019-es attom van csak, mert új portablet már nem találok, installert meg nem használok. az atto elhasal a vége fele, de ebben - crashig legalábbis... - jönnek a szintetikus számok. friss cdm meg nem mér semmit, valami nekem akkor sem kerek, 20 perce ülök az üres mérés felett.

win 10 másolás is, ahogy írtam, teljesen konzisztens. azt gondolom, hogy minden összetevő támogatja a 10Gpbs-t, a portok tuti, az OS-ek és a hardverek is - kivéve, hogy a kábelt még igyekszem kizárni. így viszont csak az Orico vezérlője maradna. ez meg akkor ennyi valószínűleg. kár.

(kábel kérdésben, lényeges, hogy USB 3.2 Gen 2 = USB 3.1 Gen 2, ezzel tisztában is vagyok, kabaré, amit az USB-vel műveltek mostanában)

Graphics:
köszi. amit elsőre találtam, ott mindhárom méretre 1800/1800-at írt, ezen elegánsan átléptem, pedig baromság, a 1500/1000 már reálisabb (de az SSD szempontjából szerintem az is több, mint 640MB/s-t kéne kiadjon)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#48616) Graphics válasza hoffman_ (#48615) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

File size-ra kicsit nagyobbat állíts be mint 256MB.

2GB mondjuk.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48617) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!
Augusztusban összeraktam egy minden komponensében új gépet.
2 Samsung 980 1TB Nvme SSD került az alaplapra.
Az eslőn win és programok, játékok, torrent nincs. A másikon ment az írás/olvasás nagy mennyiségben. Ez idő alatt töbször megtelt és mentettem le róla.
Ma egy külső HDDm vacakolt ezért felraktam egy HDsentinelt, ez az érdekes kép fogadott:
[kép]
A program szerint ez alatt a 4hónap alatt a rendszer SSD 22 napot futott és 436 TB-t írt. :Y
A másik SSD ami napi szinten "dolgozott" pedig 4nap működési időt ír és 6TB forgalmat.
Alapból a működési idő eltérését nem értem a két lemez között. A 436TB írást pedig kizártnak tartom. Lényegében arra a lemezre a win és programok telepítését leszámítva nem írtam adatot. Nyílván cache és temp mappákat írnak a programok de a foglalt tárhely kb stagnált ez idő alatt.

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#48618) hoffman_ válasza Graphics (#48616) üzenetére


hoffman_
nagyúr

megnéztem 1GB-al, de ugyanúgy elhasal, csak kicsit később. a Crystaldiskmark szintén nem fut le, látom a tálcán a fejléceket, mintha utolsó Seq. tesztnél halna meg.

gyanús még, amit King Unique is írt, nagyon csirke benne a DRAM cache, 256MB, nem tudom, hogy az okozhat-e ilyet, elég fura jelenség. az összes hosszú szintetikus teszt kilövi.

#48619, King Unique
nem arról van szó, hogy a CDM nem ér semmit, hanem hogy nem mér semmit :) egyszerűen nem kapok eredményt. rég használtam, bevallom töredelmesen (és köszi, igen, ebből van portable, azt néztem. nincs fóbia, de van elég vackom), és úgy emlékszem, hogy nem 20-30 perc volt egy eredmény. a drive LED meg sem mukkan ezeknél a teszteknél. valami nagyon funky.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#48619) King Unique válasza hoffman_ (#48615) üzenetére


King Unique
titán

Hol hasal el az ATTO? A mellékelt screenshoton pont az látszik, hogy nagyobb méretű fájloknál összejön a 800-9xx MB/s érték, igaz nem 256 MB-os, hanem legalább 1 GB-os, vagy akár 2 / 4 GB-os fájlmérettel javasolt tesztelni, hogy ne dobja meg a RAM cache az értéket.
A CDM miért nem mér semmit? Azzal is kb. pár perc alatt le kellene futni a teljes tesznek egy ilyen gyors meghajtónál, ha esetedben 20-30 perc után sincs eredmény, akkor ott eleve gondok vannak.
Amúgy abból letölthető portable változat is, amit telepíteni sem kell. Meg ha programtelepítési fóbia van, akkor ennyi erővel adott a beépített WinSAT disk használatának lehetősége is.
Ha a külső ház vezérlője lenne a gyenge láncszem és az limitálná az adatátviteli sebességet 6xx MB/s értékre, akkor a szintetikus teszteknél nem 800-9xx MB/s érték jönne ki. Vagyis inkább maga a külső házban lévő SSD lehet az, ha nincsen vagy túl kicsi méretű a DRAM cache, meg ha az említett QLC miatt lassabb az írási sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#48620) Raymond válasza hoffman_ (#48618) üzenetére


Raymond
félisten

Ez egy lassu SSD a QLC miatt. Ha mar elfogyott az egyebkent is kis mennyisegu SLC cache akkor olyan 80MB/s vagy 150MB/s max sebessegel ir, mar nem emlekszek pontosan mennyi.

Szerk: az 512GB-osnal 75% telitettseg felett mar csak 6GB az SLC cache.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48621) hoffman_ válasza King Unique (#48619) üzenetére


hoffman_
nagyúr

köszi újfent! láss csodát 4GB-al végre lefutott végig az ATTO.
értékelem a válaszokat ilyen csip-csup apróság ügyben.
megálmodom, tárolásra valószínűleg jó lesz USBC-vel, aztán megnézem a két házat egy komolyabb SSD-vel.

Raymond:
neked is köszi. nem vártam csodát, de azért meglepett. azt hittem, hogy rábiggyesztik az elvi maximum 1500...1800-at, akkor azért egy fél percig elcsordogál 1GB/s körül. ezek szerint nem.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#48622) King Unique válasza hoffman_ (#48621) üzenetére


King Unique
titán

Ez ugyanaz az SSD és külső ház? Csak mert előzőleg még F meghajtó volt USB 3.2 Gen 2 (10 Gb/s) szabványnak megfelelő reális értékekkel, most meg E meghajtó irreális értékekkel, olyan olvasási sebességhez már USB4 / Thunderbolt 3 / 4 szükséges :))

[ Szerkesztve ]

(#48623) Raymond válasza hoffman_ (#48621) üzenetére


Raymond
félisten

A telitettsegtol fugg, ennyi az SLC cache rajta:

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48624) hoffman_ válasza King Unique (#48622) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ehh, a read értékekre elegánsan fittyet hánytam. fáradt vagyok már úgy fest.
nem, teljesen jogos, az a E\ az a PCIE3.0 SX8200 1TB egyik szeletkéje.
akkor mégsem örülök az ATTO-nak :D

Raymond:
igen, ebbe belefutottam az Anandtech cikkben, ezért lett végül 500 és nem 250GB, mert 200Gb felett tárolnék rajta. thx!

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#48625) Doky586 válasza bzs73 (#48600) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

HDS információk fül Biztonság menüpontról még csinálj képet.
Ha sata-n bekapcsolod az ata jelszót és átrakod usbre akkor is pont így néz ki, de erről 'tudnod' kéne.

(#48626) Doky586 válasza Hooper (#48617) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mikori a HDS..? 10 éves? (gondolom ezért törölted a képről fejlécet, hogy ez ne derüljön ki) Használj friss verziót.

(#48627) bzs73 válasza Doky586 (#48625) üzenetére


bzs73
őstag


erről?

If a second or you are the first to lose.

(#48628) Graphics válasza Doky586 (#48626) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tuti direkt törlik ...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48629) bzs73 válasza Doky586 (#48625) üzenetére


bzs73
őstag

Ha sata-n bekapcsolod az ata jelszót és átrakod usbre akkor is pont így néz ki, de erről 'tudnod' kéne. Ezt nem értem. Soha nem írtam jelszót, nem kapcsoltam át semmit. 2 tv-n használtam kodival, ill ezen a notin.

If a second or you are the first to lose.

(#48630) tasiadam


tasiadam
veterán

üdv

Van proxmox alatt egy 840 EVO-m amin fut 3 VM, zabbix, emiatt pörög mindig az SSD. Amikor költöztem át vele, feltűnt, hgy rohadt meleg a gép (a hűtésétől függetlenül). Lebontottam, az SSD forró volt. Mennyire jellemző ez a 840-re, hogy 50+c? Ha annyira nem, mely SSD-k hűvösebbek és megbízhatóak? Próbálom lekérni a tempet, hddtemp azt mondja, nincs sensor az SSD-ben :D

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#48631) Hooper válasza Doky586 (#48626) üzenetére


Hooper
őstag

6.01 "nagyuram". Még írtam is h most raktam fel.. 0.47mp leszedni a hivatalos oldalról és elidnítani. majd nyílván a 10évs floppyk között keresgélek a kamrában.

Nem értem ezt a passzív agresszív, még akkor is megrögződéssel állítok valamit ha fingom nincs hozzáállást :D

Igen azért töröltem, hogy ki ne derüljön.. de mi?! :D
"Képmetszővel" szoktam dolgokat lemeteni.
1.mert csak. 2. mert gyorsgombról ez van a legközelebb. 3.mert megszoktam -remélem szabad csak azért mert Te máshogy csinálod-. 4. mert nem szeretek posztolni 1/1 teljes asztalképet ahol lehetnek privát dolgok mert semmi közöd hozzá. 5. mert próbálom csak a lényeget lemeneti.

Megnéztem más alkalmazásban is (FRISS), mint catalyst, samsung magician. ott van az a 436 terra írás. [kép] - igen azóta már FWt is frissítetem
Szóval szeretnék visszakanyarodni az eredeit kérdésemhez, köszönöm szépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#48632) Doky586 válasza bzs73 (#48627) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ok, szerencsére (vagy sajnos) ez nem az a (jelszó) gond amire gondoltam.

(azért sajnos mert így ha az előttem hozzászólók módszerei nem működnek akkor nagy eséllyel végleg tönkrement)

(#48633) LámaZ


LámaZ
addikt

Beleütköztem egy problémába, amely nem biztos, hogy a ti asztalotok, de akkor legyetek szívesek irányítsatok át a megfelelő topikba.
Van egy régebbi, de okos, full HD-s Samsung tévém. Modell: UE32D6530
Ez a Tv tud felvételt készíteni a műsorokról, bár sokáig nem tudtam használni ezt a funkciót, mivel kiírta, hogy túl lassú a pendrive (USB-eszköz).
Gondoltam, hogy rácsatlakoztatok egy pici SSD-t, amely csak elég gyors lesz neki. És tényleg!
Fel is veszi a műsort, amely később EZEN a tévén le is játszható. A probléma ott van, hogy ha átviszem a tárolóeszközt egy PC-re, az nem tudja beolvasni, szerint formázatlan az SSD.
Gondolom, sőt, biztos vagyok benne, hogy a Samsung titkosítja az adathordozót, hogy külső eszközön ne lehessen ne lehessen hozzáférni az adatokhoz.
Van erre valamilyen megoldás?

Legyen minden jó!

(#48634) King Unique válasza LámaZ (#48633) üzenetére


King Unique
titán

Azt értelemszerűen pl. Samsung LCD és LED TV-k topikban kellene megkérdezni, hogy az adott tévénél van-e tartalomvédelem, titkosítja-e a felvett tartalmat, milyen fájlrendszerre formázza az USB-s külső SSD-t, ezen megoldás működik-e az adott tévénél, stb., mivel eleve nem ennek a topiknak a témája.

[ Szerkesztve ]

(#48635) varmi2 válasza LámaZ (#48633) üzenetére


varmi2
nagyúr

Nem a Samsung titkositja hanem ez így működik a szerzői jogok miatt. Minden tv így működik, ami műsort felvesz, csak azon a tv-n játszható vissza.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#48636) LámaZ válasza varmi2 (#48635) üzenetére


LámaZ
addikt

Köszönöm a választ neked és King Unique-nak is.

Legyen minden jó!

(#48639) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Lexar NM760-ról egy kis beszámoló. 18.300Ft sikerült megvennem, kb másfél héttel ezelőtt. 512GB 5év garival. SN770-el volt versenyben. Dell 7420-as notiba lesz, egy SN530 (2230) gyárit váltott. Elvileg Gen3 X4 a notebook amit tud.

Szerintem elég meggyőző. Átlagos használat mellett: 13-15tab Chromeban, 2-4tab Edgben, Outlook 2019, Spotify mennek. Így tud 34-35 fokot. Telepítés közben ez felment 59 fokra.

Most már csak az olvasási értéket furcsállom, hiszen elvileg ez Gen3-as notebook. :F

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#48640) Graphics válasza Cold5 (#48639) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mérési mód jól van belőve?

Mert az írás is sok :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48641) Cold5 válasza Graphics (#48640) üzenetére


Cold5
senior tag

Segíts kérlek, mit kellene csinálnom?

Az a gond, hogy nem tudom elhinni, egyébként, hogy ez egy Gen3 as vezérlő ebben a gépben, ahhoz túl "új" a gép... De a specs egyébként Gen3-nak írja.... :U

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#48642) Graphics válasza Cold5 (#48641) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Attoval is mérj

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48643) Márton válasza Cold5 (#48641) üzenetére


Márton
nagyúr

Settings/NVMe ssd - ha erre gondolt a kolléga

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48644) Cold5 válasza Graphics (#48642) üzenetére


Cold5
senior tag

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#48645) Cold5 válasza Márton (#48643) üzenetére


Cold5
senior tag

Most átllítottam, ahogy írtad:

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#48646) Márton válasza Cold5 (#48645) üzenetére


Márton
nagyúr

Tuningoltad a 3.0-át :DDD
(vagy tényleg 4.0-ás már)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48647) Graphics válasza Cold5 (#48644) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezek alapján ez gen4 lesz valamiért.

De majd később oknyomozok.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48648) Márton válasza Cold5 (#48645) üzenetére


Márton
nagyúr

Erősen gen4 gyanús.
Mit mond a CrystalDiskInfo a Transfermode-nál? (kiírja az aktuális és a max. támogatottat is)
Vagy megnézheted te magad is az eszközkezelőben

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48649) ubyegon2 válasza Cold5 (#48639) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha ilyen van neked, akkor az up to Gen4

Internal slots-nál ugyan nem ír semmit....

[ Szerkesztve ]

(#48650) Márton válasza ubyegon2 (#48649) üzenetére


Márton
nagyúr

storage-nál írja a Gen 3 PCIe x4 NVMe-t, de akkor csak lassúak a doksi frissítéssel..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.