Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#48751) isti732712 válasza Pyttawrx (#48750) üzenetére


isti732712
aktív tag

Szia Pyttawrx

Egyértelmű egyszavas válasz :C

Köszi :R

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#48752) Doky586 válasza V60 (#48743) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Természetesen a számítógép nem gondolatolvasó. A gyakrabban használt os lemezét a biosban kell első helyre tenni, a ritkábban használtat neked kell a gyorsmenüből kiválasztani. Nemis értem hogy gontoltad hogy majd ő kitalálja mit akarsz.? :)

Win10-en ki kell kapcsolni a gyorsindítást. [kép]

(uefi)bios már 20 éve lényegében ugyanúgy működik. (Csak kis egyszerűtés volt az uefi miatt). A hdd/ssd-k közül általában csak 1db szerepel a bios boot listában. Ez az egy a bios bbs menüjében választható ki.

[ Szerkesztve ]

(#48753) IzI


IzI
senior tag

Hi

"Microsoft DirectStorage API szoftvertechnológiájára is optimalizált"
Ez mennyire marketing szöveg ? samsung 990 pro mellé írják.
Nyilván nem lehet még kiróbálni ezt a tulajdonságot,mert még nem jött ki ilyen játék.

(#48754) Sdi válasza Maksabali (#48744) üzenetére


Sdi
addikt

Újra átnézve az általad linkelt topikot, ott nem annyira a meghajtók hibájára hivatkoznak, hanem inkább a meghajtók és a crucial saját kezelőprogramjának inkompatibilitására. Az írják, hogy a program nélkül és úgy egyébként az ssd-k rendesen működnek. Egy ember gariztatta csak. Az először általad problémának felhozott szakadozott olvasásról nincs szó.
A hdtune benchmarkon kívül más tesztprogrammal próbáltad már, és ott is fars értékeket adott ?

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#48755) Ablakos


Ablakos
őstag

Nem konkrét ssd-hez fűződik a kérdésem...
Évek óta hányódik a fiókban néhány ssd-hez kapott "akármik". A kérdésem, hogy mire valók ezek az egyik felükön ragasztócsíkos műanyag valamik?

(#48756) Raymond válasza Ablakos (#48755) üzenetére


Raymond
félisten

Ezeket akkor adtak amikor megjottek a 7mm magas SSD-k hogy az olyan helyre ahova eredetileg 9,5mm magasat vartak be lehessen az ujabbakat is szerelni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48757) Pyttawrx válasza Raymond (#48756) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Így van, csak ugye minke, hisz 98%-ban vagy van keret ahova lehet rögzíteni az ssd-t, és mivel a csavarhelyek nem változnak, így a csatlakozás (Sata interfész), is oda esik, tehát sem rögzítés, sem más funkciója nincs. Persze jó hogy gondolt a gyártó erre, de nah minek. :D
Micron, vagy milyen SSD-nél volt ez jó, hogy levehető, ez és akkor a vastagabbból kaptunk egy vékonyabbat, hogy a 7mm-es helyre is jó legyen. :) Nekem is van vagy 5-6 db

(#48758) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Sziasztok!

Van egy külső Samsung T5 SSD, ami családtagé volt, rám maradt, de le van jelszavazva. Van rá bármilyen módszer hogy fel lehessen oldani? Ha nincs, akkor hogy lehet visszaállítani használható állapotba? (nyilván az adatok elvesznek).

Google keresések sajnos nem sokat segítettek. :(

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#48759) Ablakos válasza bollokcs80 (#48758) üzenetére


Ablakos
őstag

"Samsung shall not be liable for loss of user data caused by forgotten or stolen passwords. In an effort to keep the device as secure as possible, there is no password recovery option. If the password is forgotten, users need to have T5 to be restored to factory setting through online service rendered by our customer service centers. Please keep it in mind that all user data placed in T5 will be lost by factory reset and be cautious not to forget or misplace your password."
Sorozatszám vagy valami egyedi azonosító van az eszközön. Azt kell tudni a fenti műtétre.

(#48760) Doky586 válasza bollokcs80 (#48758) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Megkérded tőle.. :B

(#48761) Czimby


Czimby
addikt

Vettem egy apacer AS2280Q4-et amihez adtak gyári hűtőbordát.
Viszont az alaplapomon(Asus tuf b550) is van gyárilag.

Melyiket érdemes használni?
Az SSD mellé kapott ugye egy rendes borda formailag, igaz felé hosszú mint az alaplapé ami csak egy vastag lemez.
Súlyra egyformák megmértem.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#48762) bollokcs80 válasza Ablakos (#48759) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Igen, erre jutottam én is. Ezt lehet kezdeményezni a samsung.com/hu-n az ügyfélszolgálatnál?

#48760Doky586: Sajnos már nem lehetséges.... :(

B.Cs.

(#48763) Graphics válasza Doky586 (#48760) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

"A rám maradt" erősen hordozza azt az információt, amit le kéne vágni ..

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48764) Maksabali válasza Sdi (#48754) üzenetére


Maksabali
kezdő

Úgy kezdődött ez az egész történet, hogy először elszállt egy M2 Sata 500Gb meghajtom!
Szerencsére egy toshiba wincsin( amit egyébként már nem használtam) az adatok jó része megvolt. Beraktam ezt a winyot, és elkezdtem bemásolni arra a Crucial MX500 SSD-re amiről most szól a történet. Azt vettem azonban észre, hogy baromi lassan megy a másolás erre az SSD-re! Akkor kezdtem el nézegetni különböző programokkal, úgymint, Hard Disk Sentinel, Crystal DiskMark, és a HdTune.
A Crucialnál ez volt az eredmény

Miközben a másik két SSD-nél meg ilyen értékek voltak!
Kiváncsiságból a HardDiskSentinel programmal egy felület tesztet küldtem rá a Crucial SSD-re, ami után érdekes módon az SSD írási sebessége megjavult, és azóta is hasonlóak az értékek!

Viszont A HdTune értéke az ugyanolyan maradt, amilyen volt, amit már előzőleg feltöltöttem.
Ezekután töltöttem a Crucial saját programját, ahol pedig ugye firmware hibát írt ki a program.
Majd hogy érdekesebb legyen a dolog, megnéztem az SSDOK programmal is az SSD-t, ahol a program alignálási hibát jelzett. Fogtam magam, átraktam minden adatot az SSD-ről, más SSD-k re, akkor pedig ilyen lett a HdTune tesztje!

Eltünt a sok tüske, viszont 600GB-nál ott maradt egy!
Többször ellenőrizve is ugyanez maradt az eredmény.
Nos ezek után töröltem mind a két particiót , és csak egy új particiót hoztam létre az SSD-n, aminek most ez lett az eredménye!

Viszont a két másik SSD-nél pedig ezt mutatja a HdTune

és azért ezek az értékek egy kicsit jobbak mint a Crucial SSD-é!
Na szóval most itt tartok!
Elnézést, ez egy kicsit hosszú lett, de a történet sem egyszerű!

[ Szerkesztve ]

(#48765) Raymond válasza Maksabali (#48764) üzenetére


Raymond
félisten

Egy "trukk" a CDM-hez: nyisd ki a File menut es nezd meg a harmadik opciot ;)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48766) Márton válasza Raymond (#48765) üzenetére


Márton
nagyúr

:DDD
vagy alt+print screen

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#48767) Maksabali válasza Raymond (#48765) üzenetére


Maksabali
kezdő

Köszönöm a segítséget, de én a PicPick programot használom a képernyő mentésekhez!

(#48768) MaCS_70 válasza Maksabali (#48767) üzenetére


MaCS_70
félisten

De minek képernyőt menteni, ha maga a program megteszi saját maga? Sokkal egyszerűbb, kevesebb kattintás.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48769) Maksabali válasza MaCS_70 (#48768) üzenetére


Maksabali
kezdő

A PicPick programot már régóta használom, és megszoktam, míg a CDM programot pedig csak most az ssd hiba miatt használtam!

(#48770) isti732712 válasza Maksabali (#48764) üzenetére


isti732712
aktív tag

Ez a sebesség egyébként sem fedi a valóságot!!! A gyártói oldalon 560/510 van megadva!

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#48771) isti732712 válasza isti732712 (#48770) üzenetére


isti732712
aktív tag

Mx500 itt az enyém

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#48772) Graphics válasza isti732712 (#48770) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az 1TB-os modell adatait tetted be képnek. :)

De sztem az 500-asnál hiába írnak annyit, kevesebb lesz./lehet

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48773) isti732712 válasza Graphics (#48772) üzenetére


isti732712
aktív tag

Igen mert Maksabali nak 1 terrás van, ezért!

De tök mindegy mert amit a gyártó oldal közöl az soha nem annyi, az csak egy érték, bár ez így eléggé nem korrekt, de 5-10 MB ide vagy oda az semmit nem számít, szerintem nem érzékelhető!

Az 500 as értéke meg ugyan az :)

[ Szerkesztve ]

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#48774) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Üdv!

Bevásároltam pár SSD-ből, hogy kicsit igazoljam a mostani állapotokat.

Így a következő részeredmények születtek vezérlő-NAND tekintetében.

Intenso TOP 256GB
- SMI2259XT vezérlő ( SM2259XA bufferless)
- Sandisk 112 layer BiCS5 TLC NAND.
- Nincs DRAM

Silicon Power S55
- SMI2259XT vezérlő ( SM2259XA bufferless)
- Intel 144 layer QLC NAND.
. Nincs DRAM

Van még két Teamgroup SSD egy CX2 és egy GX2
Ezekből még nem tudtam információt kinyerni a vezérlők kapcsán. Teszteredmények később.

Azokon HPS2227N és HPS2227I azonosítót kapok az FW-re, keresés alapján ennek is Silicon Motion vezérlőnek kéne lennie.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48775) Pyttawrx válasza Graphics (#48774) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

128gb s11 [link]
de a 256-os verzió, több vezérlővel van,

(#48776) Graphics válasza Pyttawrx (#48775) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez már túl régi teszt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48777) Graphics válasza Pyttawrx (#48775) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De majd ha lesz opcio a 120-128-asokat is tesztelem, csak arra már szűkül az igény. :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48778) Pyttawrx válasza Graphics (#48776) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Értem. Még emlékszem mikor jöttem az intenso ssd-vel (még szét is szedtem a topik kedvéért), az volt a legszarabb SSD, ami volt a világon. :D
Ez 2019-ben volt, amikor volt pár olyan ssd-m
Nyilván annál is mégobban érvényes az, hogy a kevés eladott db szám miatt nincs róla sok feljegyzés. Igen és még SN száma sincs

(#48779) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Lehet nem SSD specifikus a kérdésem, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Adott egy 120 GB SSD, rajta egy Win8 rendszerrel. Kevés a szabad hely, 3-10 GB között ingadozik, ugyanakkor ha a C gyökerében végignézem a mappák méreteit, kb 75 gigányi adatot tudok összeszámolni, ebben benne van a lapozófájl is a gyökérben. Szerintetek hova lett a többi szabad hely?
Újratelepítés sajnos nem játszik, mert ez egy szerver gép, minden be van drótozva. Arra gondoltam, teszek bele még 1 db 120-as SSD-t, és a lapozófájlt arra irányítom át, azzal talán valamennyi hely felszabadulna.
Ez egy könyvelőirodában van, alapvetően rengeteg, de kis méretű adatokkal dolgoznak.

Mit gondoltok, hol lehet a trükk?

Köszönök minden választ!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#48780) tasiadam válasza csabyka666 (#48779) üzenetére


tasiadam
veterán

Nincs overprovision rajta?

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#48781) koby11h válasza csabyka666 (#48779) üzenetére


koby11h
aktív tag

Mennyiből van 3-10 GB szabad?
Másik partíció? System Volume Information esetleg? Lomtár ürítés gondolom volt, temp-ek törlése esetleg.
Egyébként 240-es bele, Macrium Reflect-el klónozás és próba, ha 30-60 percre leállítható.

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#48782) Sdi válasza Maksabali (#48764) üzenetére


Sdi
addikt

Mivel nálad a cdm is mutatott jelentősen eltérő értékeket, így valóban lehet probléma a meghajtóddal.
Én is beszereztem egy 1 terrás modellt. Ezen M3CR043 firmware van. A crucial csodaprogramja erre is firmware error-t ír, és képtelen kezelni.
A hdtune üres meghajtónál egyenletes tempót mutatott:
[kép]
a cdm és atto tesztprogramok normális értékeket produkáltak:


Aztán rámásoltam 600 giga filmet.
A hdtune grafikonja jelentősen változott, a foglalt részek olvasásakor jelentős lassulást produkált:

a cdm és atto eredmények szinte egyáltalán nem változtak.
Én a tune eredményeit továbbra is az újabb vezérlő nem megfelelő ismeretének tudom be / régi a program /.
A cruciál saját programjának a viselkedését nem tudom mire vélni.
Egy biztos, a meghajtó tökéletesen működik.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/

(#48783) csabyka666 válasza tasiadam (#48780) üzenetére


csabyka666
addikt

Huh azt nem tudom, micsoda, de utánaolvasok!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#48784) csabyka666 válasza koby11h (#48781) üzenetére


csabyka666
addikt

120 GB a teljes méret.

A gépet le lehet állítani, de mondtam a főnöknek, nem vállalok felelősséget az adatokért. Nagyobb SSD kellene, ez tiszta sor!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#48785) yanna válasza csabyka666 (#48784) üzenetére


yanna
őstag

Csak van néhány biztonsági mentés... :F

(#48786) csabyka666 válasza yanna (#48785) üzenetére


csabyka666
addikt

Persze, de azokból nem lehet pikkpakk visszaállítani az egészet, aztán arra meg nincs idő, hogy napokig ne tudjanak dolgozni.

Van egy könyvelős szoftver, de a supportjuk borzasztó körülményes, segítséget érdemben én még nem kaptam tőlük.

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#48787) MaCS_70 válasza csabyka666 (#48783) üzenetére


MaCS_70
félisten

Overprovisioning: az SSD meghajtók nem szeretik, ha teljesen teleírják őket, mivel így nincs játékterük az egyes területek írási terhelésének a dinamikus elosztására. Ezért mindig szabad helyet kell hagyni rajtuk. Tekintettel viszont arra, hogy az egységsugarú felhasználó hajlamos púposra tölteni a meghajtóját, a hasznos területet gyárilag / segédprogrammal eleve kisebbre veszik, hogy maradjon játéktér a terheléskiegyenlítésre. Ez jellemzően 5-15% közötti érték. Ezért van például az, hogy sor gyártónál nem 128-258-512... a kapacitássor, hanem 120-240-480 GB.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48788) Graphics válasza Pyttawrx (#48778) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na majd kikutatom ezekben mi lapul még. :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48789) MaCS_70 válasza Sdi (#48782) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem azért van némi logika abban, hogy lassabb ott az írásteszt, ahol vissza kell pótolni a területre írd adatokat.

De lehet, hogy ez nem így működik, meg aztán nem tudom, hogy a HDtune eleve SSD-re mennyire alkalmas.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48790) koby11h válasza csabyka666 (#48786) üzenetére


koby11h
aktív tag

Ezért írtam, hogy a 120-as SSD-t klónozni egy új nagyobbra, a 120-ast kikötni, félretenni és a nagyobbról indítani a szervert. Ha nem jó valami, akkor az általában indulás után hamar kiderül. Akkor simán vissza a 120-as és mást kell kitalálni.
Én ezzel próbálkoznék.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#48791) csabyka666 válasza MaCS_70 (#48787) üzenetére


csabyka666
addikt

Értem már. Nem hinném, hogy ez a gond, annyira nincs telerakva, 10 giga hely is van szabadon általában, mégis hiányzik még 20 GB...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#48792) csabyka666 válasza koby11h (#48790) üzenetére


csabyka666
addikt

Nyilván, de ha klónozás közben beüt valami, és megsérül az eredeti...?!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#48793) MaCS_70 válasza csabyka666 (#48792) üzenetére


MaCS_70
félisten

Miért sérülne meg az eredeti klónozás közben? Az eredetit csak olvassák, ha éppen nem csap villám a gépbe, nem forog nagyobb veszélyben, mint sima használat közben, sőt.... (Akkor meg úgyis mindegy...)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48794) makoss


makoss
addikt

Üdv!

Végre sikerült beszerezzek egy Samsung X5 külső SSD-t, örültem is betyárul, mert igen kevés helyen találni, de sajnos nem tartott sokáig az örömöm mivel igen rosszak a mért eredmények Thunderbolt 3 illetve 4 csatlakozókon CrystalDiskMark méréssel és másolással.
Be kellene még állítani valamit a biosban vagy mi a gond? :R

Furcsa, hogy ha a NUC-ról (Samsung 980 Pro) x5-re másolok igen lassú:

Viszont fordítva, X5-ről NUC-ra gyorsabb:

Ugyanazokkal a fájlokkal néztem.
2 db Thunderbolt csatija van a NUC-nak, mind a kettőt néztem. :(

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#48795) makoss


makoss
addikt

A NUC 11-ben lévő Samsung 980 Pro mért eredményei szerintem jók:

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#48796) WiZARD


WiZARD
addikt

~11 éves Samsung PM830 (oem Dell forrásból) meghajtót ma nyugdíjaztam.
Hibátlanul müxik most is, 64 TB írás ment rá, ~10,6 év 24/7 működés mellett.

(2 év, 12 TB írást elvitte az egyik FW frissítés, és 0ról számolt azóta)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#48797) King Unique válasza makoss (#48794) üzenetére


King Unique
titán

A Samsung X5 egy Thunderbolt 3 interfészes külső SSD, aminek 40 Gb/s Thunderbolt 3 / 4 porton olyan adatátviteli értékeket kellene tudni Windows 10 alatt is, mint pl. ennél és ennél a tesztnél.
A Windows 10-nél minden szükséges eszközillesztő (drver) telepítve lett, valamint naprakészre lett frissítve? Csak mert volt akinél a chipset driver hiánya miatt volt lassú a külső meghajtó írási sebessége, amit a driver telepítése megoldott (példa).
Ugyanazon NUC mini PC-n másik operációs rendszeren (akár pendrive-ról bootolt Linux live rendszer) próbálva sem hozza a kívánt sebességértékeket a külső SSD?
Előfordult már olyan is, hogy valakinél a gyárilag mellékelt Thunderbolt / USB-C kábel hibája miatt nem hozta a kívánt értékeket a külső SSD, amit végül a kábel cseréje megoldott.

[ Szerkesztve ]

(#48798) makoss válasza King Unique (#48797) üzenetére


makoss
addikt

Köszi az infót!
A drájvernak majd utánanézünk...
A kábel gyári, de majd az is tesztelve lesz.. :R

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#48799) Maksabali válasza Sdi (#48782) üzenetére


Maksabali
kezdő

Az tény hogy a HdTune legfrissebb változata a Pro 5.75-ös változat is 2019-es, tehát elég régi!
Azt viszont nem értem, hogy a másik 2 ssd-mnél miért nincs gondja a WD-s és a Samsungos ssd-kel, hiszen az értékek nagyjából megegyeznek a CDM eredményeivel. Az ATTO tesztelő programot nem ismertem, de most letöltöttem, és ráküldtem mind a 3 ssd-mre.
Szinte teljesen egyforma értéket mutat a te crucial ssd-del a teszt.
Viszont érdekességképpen az 500 Gb Samsungnál az olvasási eredménye az egész kis file-nál sokkal magasabb a másik két ssd-hez képest!

Hát egyenlőre ennyi!
Különben egy ssd-t milyen hibával lehet esetleg garanciában cserélni?
Nincs még féléves sem a Crucial MX 500-am!
Köszönöm a segítségedet! :R

(#48800) Raymond válasza csabyka666 (#48792) üzenetére


Raymond
félisten

Ha latni akarod mi van ott pontosan es mekkorak a meretek akkor WinDirStat telepites, jobb gomb az ikonra es Run as Administrator.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.