Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#47701) baro32 válasza Pyttawrx (#47700) üzenetére


baro32
aktív tag

Oké köszönöm szépen az építő jelegű hozzászólásokat mindenkinek :R
Még egy infó: játszottam vagy 2órát evvel a Rogue mage gvent kártyajátékkal és 51-52'c közt maradt a hő , de már tényleg nem akarom teleszemetelni a topikot majd beszerválok egy kis hűtést valamikor utána majd jövök beszámolóval hogy mi változott.

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#47702) Imi1981 válasza King Unique (#47688) üzenetére


Imi1981
veterán

Szia! Az eszközkezelő látja! Mit kéne most csináljak?
A lemezkezelő nem nyílik meg míg csatlakoztatva van az ssd (usb3 - sata kábellel) .

[ Szerkesztve ]

(#47703) Pyttawrx válasza baro32 (#47701) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Teljesen jó a tapasztalat megosztás. Köszi.
De ez nagyon jó érték.

(#47704) Graphics válasza Imi1981 (#47702) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor az az SSD szerintem halott ügy.

Ott akkor valami baj lesz.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47705) Istyu74 válasza Pyttawrx (#47703) üzenetére


Istyu74
aktív tag

Sziasztok,
Most vettem egy Samsung 970 Evo Plus 256-os ssd-t
Hd Sentinel szerint 100/98 -as 11tb írt adattal 100 napot ment.
Ezzel eddig semmi gond, viszont nagyon melegszik, 80 fok fölé is föl megy, DiskMark64 alatt.
Átlagban mikor csak a Windows fut, netezek 50-60 fok között van a hőmérséklete.
Normálisak ezek a hőfokok ? Lehet ettől valami baja ? Be lassulás akadozás ?

Üdv, István.

(#47706) Imi1981 válasza Graphics (#47704) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem bírtam várni így letöltöttem a Linux mint cinamion - t és pendriveról indítottam. Ez látja! Most próbálom formázni de nem csinál semmit. Valami itt nagyon elcsesződött. El is raktam fiókba. Sajnálom azért mert Windowsnak jó lett volna még de már túlságosan idegesít így inkább abbahagytam.

Szerencsére az amit vettem WD Blue 3D NAND 2.5 1TB tökéletesen működik és nagyon elégedett vagyok vele! Nem lassúl és nem melegszik 400 GB rá másolása közben sem! 37 fok volt a legmagasabb. Igaz hdd-ről másoltam 100-120 MB/s-el de akkor is nagyobb melegedésre számítottam.

(#47707) Raymond válasza Istyu74 (#47705) üzenetére


Raymond
félisten

Normalisak, ez a modell ilyen. Ha tul meleg akkor throttling van, de ezt a gyakorlatban nem igazan veszed eszre mert annyit jelent hogy 3500GB/s helyett 2500GB/s-el olvas csak. Ha hosszabb ideig van 80 folott akkor meg tovabb esik, de itt mar percekrol van szo es mondjuk nem jellemzo vagy gyakori hogy 150-300GB-t irsz ra egyszerre.

Ha zavar akkor vegyel ra egy bordat, az majd 60 alatt tartja.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47708) Graphics válasza Istyu74 (#47705) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

250GB-os lesz az, nem 256-os, kivéve ha PM981-et vettél.

A másik, nem tudjuk milyen környezetben használod, picit részletesebben írj.

Ha PC bordát rá, ha laptop akkor fémlapka.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47709) Istyu74 válasza Raymond (#47707) üzenetére


Istyu74
aktív tag

Rendben, köszi a gyors választ.
Graphics
Egy Pc ben van nyitott házban, passzív vga alatt.

[ Szerkesztve ]

Üdv, István.

(#47710) King Unique válasza Imi1981 (#47702) üzenetére


King Unique
titán

Ott lehet a SATA-USB adapter is hibaforrás, ha valami gagyi típus, ahogyan maga az USB-port is, ha USB 3.X helyett csak USB 2.0, vagy asztali PC-nél hátlapi port helyett előlapi port. Ha van lehetőség SATA-n csatlakoztatni, akkor úgy is célszerű lenne kipróbálni.
Ha az előbbiek megfelelően tesztelve lettek és nem azok a hiba forrása, akkor viszont értelemszerűen az SSD.

(#47711) Imi1981 válasza King Unique (#47710) üzenetére


Imi1981
veterán

Tegnap gépbe is beraktam sata csatlakozón de úgy se volt jó (ugyan azt produkálta) . Ehhez én már kevés vagyok és türelmem sincs. Majd felrakom hardveraprora egy ezresért. Én már nem kínlódok vele. Szerencsére az új 1 tb ssd miatt ez már nem is érdekel igazán.

(#47712) ubyegon2 válasza Imi1981 (#47706) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ez látja! Most próbálom formázni de nem csinál semmit. Valami itt nagyon elcsesződött.

Gyanítom, hogy ritkán használsz Linuxot...ha mondjuk fájlkezelőben látja az eszközt és még rá is kattintottál, hogy beolvas-e valamit, akkor ezzel a meghajtóval a particionáló programok nem fognak műveletet végezni mindaddig, amíg csatolva van! Azt sem tudjuk, hogy mi az ami látta szerencsétlen SSD-t, mert a Linux Mint Cinnamon biztosan nem, a Nemo, Gparted vagy a Disks alkalmazás látta?

sudo smartctl -x /dev/sda

Persze egy terminal parancs kimenete hasznos lenne, elég sok infót kiír, ha meg lesz kedved, meg lehet nézni valamikor, mit tud kezdeni vele egy oprendszer, akár live módban is. ;]

(#47713) Imi1981 válasza ubyegon2 (#47712) üzenetére


Imi1981
veterán

Nem értek a Linuxhoz amúgy. Sajátgép (Linuxon más volt a neve) látta és a gparted. Gparted - el próbáltam formázni majd partíciót törölni majt patriciós tábla helyrehozását de mindegyiknél valami olyat írt, hogy a kimenet és bemenet nem működik.
Esetleg aki ért hozzá Windows 10 pro-n megpróbálhatja helyrehozni teamvieweren keresztül! Biztos vannak olyan módszerek amiket én nem tudok megcsinálni. Linux live-on nem tudom működne e a teamviewer vagy anydesk. Ha igen ott is meg lehet próbálni. De persze ha van kedve valakinek. Ha nem akkor megy a fiókba egyelőre.

(#47714) ubyegon2 válasza Imi1981 (#47713) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Ha a live-ban az asztalon megjelenő balfelső ikonra kattintottál, akkor valami ilyesmi képet kellett látnod:

Gyanítom, hogy a nagyobb ablakban a felismert meghajtóra rákkattintottál, ha igen, azzal felcsatolódott az SSD és a Gparted ezzel nem kezd semmit, amíg le nem választod, ezt akár magában a Gpartedben is megteheted(jobb gomb az adott meghajtón és ott a Leválasztás-ra katt, egyébként kis lakat ikon is jelzi, ha tiltott a lemezművelet).

Windowsom nincs, de live-ban szerintem ezt a műveletet senki nem csinálná meg távban Linux alatt, nem szerencsés visszavonhatatlan lemezműveletet így megcsinálni, nem biztonságos, max ha egyetlen meghajtó van a gépben plusz a live-ot futtató eszköz.

[ Szerkesztve ]

(#47715) Imi1981 válasza ubyegon2 (#47714) üzenetére


Imi1981
veterán

Na ezt még holnap megnézem mert igen rákattintottam és nem választottam le. Nem tudtam hogy le kell. Köszönöm a tippet! :R Nem vesztek vele semmit ha megpróbálom.

(#47716) ubyegon2 válasza Imi1981 (#47715) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Igazán nincs mit! Ennyit még érdemes megpróbálni! :K Amúgy nem vagy az egyetlen, aki live alól felcsatolt meghajtón akar műveletet végeztetni Gparted-del! :N

Ha valami miatt nem akarná a formázást, akkor inicializáld, ne vacakolj vele! Gparted / Eszköz / Particiós tábla létrehozása....de figyeld erősen, melyik meghajtón csinálod! ;]

(#47717) Imi1981 válasza ubyegon2 (#47716) üzenetére


Imi1981
veterán

Kipróbáltam de nem. Ugyan azt írja ki és tutira le volt választva! Semmilyen műveket nem sikerül neki. Ennem lőttek.
Köszönöm eddigi segítséged! Már tényleg nem bajlódok vele tovább. Tanultam belőle máskor előtte és nem utólag kérdezek ha valami nem tiszta.

[ Szerkesztve ]

(#47718) Imi1981 válasza ubyegon2 (#47716) üzenetére


Imi1981
veterán

Utolsó probalkozásként próbáltam telepíteni rá a Linux mintet de az sem sikerült!
Gondoltam oké megpróbálom a Windows 10 pro - t telepíteni rá és már telepíti! Törölni kellett a partíciót (addig az se tudott semmit csinálni) a Windows telepítővel majd újra létrehozni partíciót és már megy is! Csak ugye ezt semmi mással nem tudtam megtenni! Ugye ilyenkor létrehoz 4 partíciót. Hát kíváncsi leszek a végére. Ha sikerül a telepítés akkor utána mivel és hogyan formázzam, hogy használható maradjon? Nem akarom megint elcseszni.
Vagy Windows telepítővel formázzam majd lépjek ki a telepítőből?

Végzett a telepítéssel és jó! Jó az ssd!

[ Szerkesztve ]

(#47719) Imi1981 válasza ubyegon2 (#47716) üzenetére


Imi1981
veterán

Utolsó hsz-em ebben a témában. Töröltem a patriciókat Windows telepítővel majd létrehoztam partíciót szintén Windows telepítővel és leállítottam a telepítést! Utána már csak usb3 - sata kábellel csatlakoztattam Windows 10 pro - ra és minitool partition wizard - al sikerült rendesen patricionálni (előtte még nem látta a Windows) és tökéletesen működik! Érdekes, hogy az aomei partition assistant nem tudta megcsinálni. Köszönök minden tippet és segítséget mindenkinek! Végül magam oldottam meg aminek örülök :DD .

(#47720) King Unique válasza Imi1981 (#47719) üzenetére


King Unique
titán

Ahhoz hogy a korábban rendszermeghajtóként funkcionáló SSD-t teljesen törölni és újraparticionálni + újraformázni lehessen, nornál esetben nyilván nem kell se live Linux, se a Windows telepítője, se AOMEI és MiniTool particionáló programok, mivel megoldható a már telepített Windows alatt is pl. parancssorban (DiskPart), mint már említve lett előzőleg.
Ha esetedben nem ment, akkor ott vagy átmeneti csatlakozási probléma volt SATA-n / USB-n, vagy a nálad telepített Windowsnál nem stimmelt valami amit lehet egy újraindítás megoldott volna, vagy az előzőleg már említett tárolóhelyként lett beállítva az SSD és azért nem ment, vagy esetleg az SSD-vel volt valami gond átmenetileg ami később megszűnt, ennyi.

Végül csak sikerült megoldani, oké, gratulálok.

[ Szerkesztve ]

(#47721) Imi1981 válasza King Unique (#47720) üzenetére


Imi1981
veterán

Parancssoros dolgokhoz nem értek így azzal nem is foglalkoztam. Lehet béna vagyok kicsit ebben de azért nem egyszer lett újraindítva a gép és nem egy usb3 és gépen belül sata csatlakozón próbáltam! Semmi nem tudott vele mit kezdeni! Vagy lefagyott vagy próbálkozás után hibát dobott(Linuxon és Windowson is) . Parancssoros dolog lehet jó lett volna nem tudom de mint írtam ahhoz nem értek. Windows telepítővel meg elsőre sikerült! Az is észlelte a hibát de tudta törölni majd utána létrehozni partíciót. Nekem ez így most megfelelt és legalább nem kell kidobjam az ssd-t.

Ja a most gépen futó (másik ssd-n) Windows 10 pro tökéletesen működik és legálisan aktivált! KB 2 hete frissen telepítve.

(#47722) Egon válasza Egon (#47659) üzenetére


Egon
nagyúr

Ha valaki hasonlóképp járna egy ilyen lap+ssd kombóval: vettem egy 3 mm-es hűtőbordát, az még pont befér alá (1-2 mm szabad hely marad a vga hűtő felett), és ez elég volt ahhoz, hogy 10 fokkal csökkenjen az ssd hőmérséklete, egyelőre huzamosabb terheléssel sem tudtam 56 fok fölé vinni.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#47723) Graphics válasza Egon (#47722) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ennyi.

Linkeled mit is vettél?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47724) Pyttawrx válasza Egon (#47722) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ez szuper 66-ról indultunk… :C
Tényleg dobhatnál egy linket a bordáról. Sőt ráhelyezve egy képet is. :)

(#47725) Egon válasza Pyttawrx (#47724) üzenetére


Egon
nagyúr

Ilyet vettem: [link]
A képpel ellentétben, nem műanyag fülek fogják rá az ssd-re a bordát, hanem 4 db erős, merev, vastag gumit (mint a befőttesgumi, csak ezt nem bírod elszakítani, meg nyilván nem öregszik úgy stb) adnak hozzá, no meg két hővezető padot, úgyhogy ennyiért szerintem elég jó vétel, a legtöbb ssd-re nem hiszem hogy ennél több kellene.
Nincs az az Isten, hogy én most még egyszer szétszedjem a gépet, egy kép kedvéért... :N
Jah, és a 66 fok az terhelés alatt volt annyi, de terheletlenül is bőven 50 fok felett volt a cuccos.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#47726) Pyttawrx válasza Egon (#47725) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Köszi.

(#47727) ubyegon2 válasza Imi1981 (#47721) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Olvasva utóbbi pár hsz-edet, majdnem írtam is, hogy öröm és boldogság van, de rémlett a thread elejéről, hogy mintha említetted volna a Vertex nevet.... Így már értelmet nyert az, amit a Linux és többnyire a Windows particionálási anomáliákról írtál. Sajna a Vertex az ilyen, a Vertex 3 vezet persze, de a többinél sem kizárható, hogy a vezérlője vacakol/adja meg magát éppen. A tipus és az előjelek alapján szerintem vedd úgy, hogy ennek kampeca, csak még villantott egyet. Az rendszeres egyébként, hogy a Windows eltünteti a particiókat a Linux elől és nem látod a rajta lévő tartalmat, de itt particionálásról lett volna szó, olyan meg nem létezik, hogy egy hibátlan SSD-t Linux alatt nem lehet particionálni/inicializálni! :N

Parancssoros dolgokhoz nem értek így azzal nem is foglalkoztam.

Ehhez nem is kell érteni, Linux alatt nyomsz egy Ctrl+Alt+T kombót, bemásolod az adott parancsot és elmented a kimenetet, ennyi kb(live alatt persze), amihez nem értesz, az a kimenet tartalma lenne inkább, lassan én is csak vakarom a fejem, hogy mi micsoda, oly régen elemzegettem ilyeneket....

itt egy ilyen pastebin kimenet, csak hogy lásd milyen infókra voltam kíváncsi:

860 evo smartctl -x

[ Szerkesztve ]

(#47728) ubyegon2 válasza ubyegon2 (#47727) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Pont azért veszek meghajtók esetén megbízható terméket, mert nem akarok garival foglalkozni, épp a termék szenzitív jellege miatt és ugye a Samsung EVO sorozat az a kategória, ahol nem érdekel a garancia.

Bevállalom, ha mégis baja lesz, akkor a samukalapács javítja meg. [link]

Párszor írtam, hogy szét kell verni az SSD-t, ha baja lesz, ezt belátta a Samsung is, de legalább szétbarmolás után garizza is a hibás terméket! :K

Hibás SSD? A Samsung azt kérheti, hogy zúzzuk szét

Samsung asks customer to destroy high-end 980 Pro SSD before sending it back for RMA

[ Szerkesztve ]

(#47729) Nova91


Nova91
tag

Sziasztok,

Van egy ilyen Adata SSD-m. A windwos van rajta és a programok. Pár hetente, havonta kifagy az egész gép, teljesen mindegy, hogy mit csinálok, akkor is ha csak magába megy. Az újraindítás nem segít, csak ha kikapcsolom a gépet, utána mintha mi sem történt volna. Elvittem a speedshop szervízbe ahol napállítólag okig tesztelték és semmi sem történt, most hozhatom el. Láttatok már ilyen SSD problémát vagy valószínűbb, hogy a géppel van valami? Sata portokat végig próbáltam, a hdd sentinel sem mutatott semmit.

Segítséget előre is köszönöm

(#47730) Graphics válasza Nova91 (#47729) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez még egy klasszikusan jó SSD az ADATA-tól.

A gépedről nem tudtunk meg sokat, így ott kezdeném a hibakeresést, ha van lehetőség egy másik SSD-vel tesztelni a gépet, és akkor kibukik a hiba oka is, akár egy átklónozott rendszernél is.

Eseménykezelő, és társai, de ez már hibakeresés inkább.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47731) CsengődiGeri válasza Graphics (#47730) üzenetére


CsengődiGeri
tag

Kicsit láma a kérdés.Tényleg igaz, hogy az MLC-s SSD-k továbbírják a strapát mint a TLC-sek? És mi van a vezérlőkkel azok is strapabíróbbak ezekben az SSD-k ben?
Csak azért kérdem mert TLC-s szinte már nincs is a piacon csak néhány darab horror áron. Ezeket szerverekbe szánják?

(#47732) varmi2 válasza CsengődiGeri (#47731) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az slc jobban birja, mint az mlc. Az mlc jobban birja, mint a tlc. A tlc jobban birja, mint a qlc. Ez köztudott. De a tlc is bírja addig, amit sosem fogsz elérni, otthoni körülmények között. Ezek csak a nand chippekre vonatkoznak. A vezerlőnek semmi köze ehez. De minél jobban haladunk a ma azaz a tlc és a qlc felé, annál bonyolultabb és kifinomultabb vezérlő kell.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#47733) Graphics válasza CsengődiGeri (#47731) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igaznak igaz, csak már ezeréves berögződés. :)

MLC-t nem kapsz nagyon újan, mert gazdaságilag a TLC-nek jobb a kihozatala is, meg a 3D és a tömbösített megoldások felé megyünk, minél nagyobb cellaréteg irányába.

Elvileg az a jobb, ha minél több NAND-ra oszlik el a mennyiség, mert jobban párhuzamosítható írás-olvasás kapcsán, de manapság már egy NAND-ba is van 1TB-os kivitel.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47734) llacee


llacee
őstag

Sziasztok
Van egy Samsung 860evo 2tb-os ssd-m, de számlám nincs hozzá.
Eladó sorba került, de nem akarok senkit félretájékoztatni a garanciával kapcsolatban.

Tudomásom szerint 5év garancia van a vásárlástól számítva, vagy ha kisker számla nincs, akkor a rányomtatott gyártási időtől számítva 5év a gyári garancia.

Jól tudom?

Köszönöm

(#47735) ubyegon2 válasza llacee (#47734) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Amit írsz az részben igaz csak, de legalábbis feltételekkel, de két éve még ez volt a helyzet, a hsz-ben a hivatalos garanciális feltételek, amiben ott van az általad említett mondat*, a kereskedők persze sokszor jogtalanul követelik a számlát, de ez már úgyis gyártói garanciális lenne, de miért is lenne az, hiszen egy 860 EVO-ról van szó. Egyébként ha baja lesz, akkor úgyis szét kell verni! Nem vicc, Samunak samukalapácsot!

*Amennyiben nem áll rendelkezésre a vásárlást igazoló, érvényes dokumentum, a korlátozott
garancia időtartamát a Termék gyártásának dátuma határozza meg

[ Szerkesztve ]

(#47736) CsengődiGeri válasza Graphics (#47733) üzenetére


CsengődiGeri
tag

Köszi a választ. Csak azért kérdeztem mert én még egy MP500 NVMe-t nyúzok ami MLC-s és azon gondolkodtam érdemes-e lecserélni egy újabb NVMe-re ami TLC-s. A mérete még bőven jó, nem nőttem ki csak sebeséségileg meg a tartáságilag gondoltam a cserére de ha nem fontos maradok ennél.

(#47737) llacee válasza ubyegon2 (#47735) üzenetére


llacee
őstag

Köszönöm!

(#47738) Graphics válasza CsengődiGeri (#47736) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Felesleges cserélni , ha működik, érdemi előrelépést nem fogsz vele elérni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47739) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy PM981a-t és belefutottam ebbe a neten. Kell nekem ezt a firmware-t telepíteni és ha igen hogyan, mert amit letöltöttem innen nem csinált semmit. :DDD

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#47740) Graphics válasza Sennalacy (#47739) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha nincs Dell géped hozzá, akkor nem nagyon fogsz tudni frissíteni.

Ez egy OEM termék.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47741) Pyttawrx válasza Sennalacy (#47739) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha rendesen működik, akkor nem kell neked az az fw.

(#47742) Graphics válasza Sennalacy (#47739) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Compatible Systemet ha lenyitod mely gépekkel tudnád frissiteni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47743) Sennalacy válasza Graphics (#47742) üzenetére


Sennalacy
aktív tag

Köszi srácok, akkor kihagyom. :)

Lenne még egy kérdés. Mi az ajánlott az alaplapi socketek közül. A CPU közeli, vagy a távolabbi? Ha jól értem az előbbi többnyire a cpu vezérlőjével megy (aorus masternél vissza van kötve a chipsethez is) utóbbi meg az alaplapi chipset. 4 slotban van ram, nem tudom, hogy ennek lehet-e köze hozzá, de ha a sebesség szempontjából mindegy akkor nem a cpu-t terhelném vele. :F Van egy z390 MSI Tomahawk lapom a távolabbin van hűtőborda viszont a cpu közelire van jobban airflow.
Továbbá az ssd-n lévő papír matrica kiváló szigetelő, ami nyilvánvalóan rontja a hűtőborda hatékonyságát. :W Szerintetek szedjem le? De úgy később, ha netán eladom problémás lehet, hogy nincs rajta semmilyen adat.

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#47744) Graphics válasza Sennalacy (#47743) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Vannak nem szigetelő matricák is, és minimális hőkülönbséget okoz esetleg.

Esetemben is rajta van.

Vagy lemelegíted, felragasztod valahova és ha annyira el akarod adni ráteszed. ( nem befolyásol semmit, OEM termék amúgy is)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47745) Sennalacy válasza Graphics (#47744) üzenetére


Sennalacy
aktív tag

:R

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#47746) kellcucc


kellcucc
aktív tag

Sziasztok!
Előre is elnézést, hogyha erről volt szó, de eléggé last minute kezdek el ezzel foglalkozni és nincs időm utánajárni/utánaolvasni.
Adott egy Dell 5537 (256GB samsung Pro ssd-vel). Illetve, egy 500GB Samsung 970 evo plus ssd. Az 500 gigás evo plus ssd-n vannak olyan szoftverek, amelyeket használnék a laptopon, mert elköltözök (és az evo plus az a jelenlegi pc-mben van, de azt nem viszem magammal, csak az ssd-t). Így vettem egy rog strix arion-t, amivel én naív módon azt hittem, hogy az 500 gb-t ssd-t "pendriveként"/külső vinyóként fogom tudni használni. Próbáltam úgy, hogy a laptopban hagytam a 256-ost és úgy bootolni az evo plusról, de nem működött, próbáltam úgy is, hogy kiszedtem a 256-ost és úgy external boot usb-ról, de így se működött.
Tudnátok abban segíteni, hogy mit nézzek meg, hogyan tudnám bebootolásra bírni a 970 evo-ról a külső rog arion házban?
Nagyon köszi a választ.

(#47747) Pyttawrx válasza kellcucc (#47746) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Hol akad el a boot folyamat.

(#47748) kellcucc válasza Pyttawrx (#47747) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Szia!
Internal ssd nélkül, mikor csak usb-ról próbáltam, ott akadt el, hogy nem érzékelte. Akkor újraindítottam, F12-nél beállítottam az usb flash-t és utána kiírta, hogy scan and repair stage 1-2-3, betöltögetett szépen és utána talált pár hibát, amit vagy kijavítok vagy continue without repairing. Bármelyik opcióra kattintottam, végül nem kezdett el működni, újrabeindításkor megintcsak nem ismerte fel. Amikor először a boot beállításokban beállítottam az usb flasht, azután másodikra már egy hasonló usb flasht is felismert, picit más volt a neve, de ugyanúgy kiírta, hogy rog , szóval mintha máshogy de mégegyszer tudta volna azonosítani az usb tartalmat..(ez lehet azért volt, mert egy idő után átdugtam a másik usb portba). Ez segítő válasz volt?

(#47749) King Unique válasza kellcucc (#47746) üzenetére


King Unique
titán

"Tudnátok abban segíteni, hogy mit nézzek meg, hogyan tudnám bebootolásra bírni a 970 evo-ról a külső rog arion házban?"

Mármint ha a Samsung 970 EVO Plus rendszermeghajtó és Windows van rajta, ami a laptopba téve lett rá telepítve belső meghajtóként, majd átraktad az SSD-t egy USB-skülső házba, akkor annyira nem meglepő, ha arról úgy nem bootol a Windows... Ahhoz normál esetben Windows To Go szerinti telepítés - mivel standard módon nem támogatja a telepítést USB-s meghajtókra - szükséges, vagy utólagos local install to Windows To Go átkonvertálás. Vagy USB-n csatlakoztatva jó esetben akár automatikusan is képesek átváltani WTG módra a modern Windowsok, de a standard az előbbi 2 megoldás.

Ha a laptopban M.2 PCIe NVMe SSD van és rendszermeghajtóként működött, akkor nyilván támogatja arról a bootolást, aminek akkor elvileg USB-n csatlakoztatva is működni kellene, meg ha a külső ház is támogatja. Utóbbit az ASUS ROG Strix Arion esetén ugyan nem említi a gyártó, de általában alap funkció szokott lenni.

[ Szerkesztve ]

(#47750) kellcucc válasza King Unique (#47749) üzenetére


kellcucc
aktív tag

Az evo plus-on win10 van, amit gépben használok (NVME), a 256 pro-n win7, ez sata 3, ami végül is a laptopom elsődleges és egyetlen vinyója. Plug & Play volt a gyári hdd-jével. Az nvme-hez kellett a rog strix arion port átalakítás miatt...
Mikor bent volt a laptopban a 256 pro és külsőként rácsatlakoztattam az evo-t, akkor felismerte ugyanúgy, mint a másik külső hdd-met vagy egy pendrive-ot. Viszont azok a szoftverek, amik az evo-ra voltak telepítve a számítógépemen, nem működtek a laptopon ilyen formában (csak pont a legfontosabbat néztem, ami kellett volna). Szóval adatot tudtam volna másolni stb, csak épp a szoftver és a beállításait nem tudtam elindítani, elérni. Ha kivettem az ssd-t, egyáltalán meg se mukkant, még úgy se, ha usb-ról kértem a boot-ot.

A laptopba téve nem lett telepítve belső meghajtóként, csak a boot-ban állítottam be, hogy usb-ról bootoljon.

King: analfabéta vagyok a témában, de pont ugyanezt feltételeztem....hogyha kiszedem a laptopból a 256-ost és a számítógépben egyetlen meghajtóként használt nvme ssd-t bootoltatom usb-n keresztül - hisz beépíteni nem tudom, mivel nincs hozzá foglalat a laptopon belül - akkor a laptop is be fog tudni bootolni vele. De nem...

https://www.youtube.com/watch?v=HUPtFkrtWHo
5:50-től ugyanez a hiba, csak én talán a continue-ra és a use a device-ra mentem, lehet a troubleshootra is, de nem találtam megoldást.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.