Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#47051) PROTRON válasza Faterkam (#47050) üzenetére


PROTRON
addikt

Engem érdekelne hogy Kingston A2000-hez képest egyező ár esetében 250 GB méretben rendszer meghajtó számára ajánható-e a hosszútávú tapasztalatok szerint?
Csak mert jelenleg ezért az összegért 250-esben csak ez van, meg Adata s6000pro, amiben nem bíznék, vagy 2,5 sata.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#47052) Faterkam válasza PROTRON (#47051) üzenetére


Faterkam
addikt

A fiam gépében 512Gb-os A2000 van. Ez annál gyorsabb. És az új gépben ez az egyetlen tárhely, tehát a rendszer is a Cruciálon van. 3 év gari, simán vállalható, jó és gyors. Tapasztalat még nálunk nem nagyon van, pár napos a cucc :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#47053) Graphics válasza Faterkam (#47050) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem szoltam :DDD

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47054) Pyttawrx válasza Faterkam (#47050) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Valamit nem jól mérsz.
Ez gyárilag 2400/1800-at tud.
és Dram less model.
Vagy nem jól tudom?

[ Szerkesztve ]

(#47055) Faterkam válasza Pyttawrx (#47054) üzenetére


Faterkam
addikt

Passz, első mérés 0Fill beállítással. Ez jött ki. Aztán néztem, a honlapon én is a megadott adatokat ;)

(#47053) Graphics: Mi olyan vicces? :F

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#47056) PROTRON válasza Faterkam (#47052) üzenetére


PROTRON
addikt

No igen, tapasztalat még nálatok nem nagyon van, ezért kérdezek inkább hosszabb tapasztalattal rendelkezőket az SSD szerelők-profi felhasználok között, de köszi.
Egyébként nálad 1TB méret van, aminek mások a paraméterei mint egy irodai gép esetén 250GB méretben.
Másik dolog hogy lehet valami papíron 1-2 reklámozott adatban gyorsabb, ha egyébként a tényleges terhelés alatt meg belassul, mert ott meg más részei dolgoznak. ;)
Mert pl az hogy DRAM less, az már egy negatív tulajdonság, de annak a megértéséhez hogy miért számít, jobban bele kell ásnunk magunkat mint sem csak a crystaldiskmark adatait összevetjük két típusnak.

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#47057) Graphics válasza Faterkam (#47055) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Semmi, nem láttam a P2-t.

:R

De a mérésnél valami nem kerek amúgy.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47058) Werkly


Werkly
őstag

Kérdezném tőletek, hogy az normális e, hogy a saját gép alatt a HDD-k méretei ki vannak írva de az NVMe SSD--nél nem szerepel adat. Ez így oké?

(#47059) Graphics válasza Werkly (#47058) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tudnád ezt képpel illusztrálni?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47060) Faterkam válasza PROTRON (#47056) üzenetére


Faterkam
addikt

Átlagos felhasználásnál nem veszel észre úgysem különbséget. A Win mindkettőn hasít, de hát ez a dolga az SSD-nek ;)

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#47061) PROTRON válasza Faterkam (#47060) üzenetére


PROTRON
addikt

Ismételten köszönöm a rám fordított energiát és a hozzászólást, de ha nem haragszol a hosszabb tapasztalatokra vagyok kíváncsi az adott méret és típussal kapcsolatban.
Nem ellened szól, de nem akarok úgy járni mint rengetegen az kezdetekkor biztonságosnak ítélt Kingston A400-asokkal, amikről pár év elteltével derült ki hogy random meghalnak magukkal rántva a rajtuk tárolt adatokat.
Ahogy nem szeretnék még egyszer olyanba belefutni mint az Adata SU650-el, hogy papíron tudja amit kell, de mindennapi felhasználás során rengeteg területen belassul HDD tempóra. Pedig az elvileg WD green alternatíva, még is gyengébbnek tapasztaltam.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#47062) Graphics válasza PROTRON (#47061) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

SU650 sose volt alternatíva. Kalap kaka volt mindig is. :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47063) --ka válasza PROTRON (#47061) üzenetére


--ka
senior tag

Az Adata SU800 a PH! által ajánlott a WD Green-nel egy kategóriában.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#47064) Graphics válasza --ka (#47063) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem egészen, az SU800 egy DRAM cache-s modell, a WD Green meg nem

Az SU800 - WD Blue - MX500 - 860 Evo említhető egy termékkategóriában a teljesség igénye nélkül.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47065) --ka válasza Graphics (#47064) üzenetére


--ka
senior tag

...akkor írják át az ajánlót a topik gazdák! :D
Én onnan vettem.

Tessék:

Általános felhasználásra, operációs rendszer alá - megbízható, belépőszintű SSD-k:
WD Green SATA SSD 2,5" és M.2 (3év) Áttekintés
Patriot Burst 2,5" (3év) Áttekintés
PNY CS900 2,5" (3év) Áttekintés
Crucial BX500*** 2,5" (3év) Áttekintés (melegebb a többinél pár fokkal /3-5°C/, ez nála normális)
Intel 540s 2,5" és M.2 (5év) Áttekintés Specifikáció
Adata SU800 (3év) Áttekintés Specifikáció

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#47066) koby11h


koby11h
aktív tag

Intenso TOP 256 GB SSD-hez (még a kék-piros desgin) létezik bármilyen management program?
Mint a Samsung Magician, Transcend SSDScope, WD Dashboard vagy hasonlóra gondolok.
HD Sentinel 6.01.12540 szerint 100% de van adatátviteli hiba, több hibás szektor is és így nem nagyon tudok hinni a Sentinelnek. Mintha nem jól kezelné... de a tulaj szerint 100% és kész.
Crystal Disk Info 97%, hiba adatok ugyan azok - és sajnos szaporodnak. CRC hiba egyik gépben még #09 volt, másikban #0A, sajátomban már #0C érték.
Ti megbíznátok így benne? Rendszer meghajtónak szeretnék berakatni egy gépbe, én meg nem tudom jó ötlet-e. Nem akarok sokszor telepítgetni miatta :)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#47067) Pyttawrx válasza koby11h (#47066) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Azt az intensot kerülni kell. Ha jót akarsz kerüld. :)

(#47068) Raymond válasza koby11h (#47066) üzenetére


Raymond
félisten

Nincs hozza semmilyen kulon program. A SMART adatok szerint egyebkent semmi baja. Az a CRC lehet kabelproblema is, mindegyik gepben ugyanazt a kabelt hasznaltad?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47069) koby11h válasza Raymond (#47068) üzenetére


koby11h
aktív tag

Pyttawrx: hidd el én kerülném :)

Nem, egy Asus K53, majd egy Dell Inspiron 3542 és végül a saját IcyBox-om, három külön gép, három külön vezérlő, három külön kábel...
A K53 hibás volt, onnan lett kivéve, a Dell Inspironban kb. 3 hónap alatt megdöglött a Windows rajta. Most egy asztali gépbe szeretnék berakatni. Én meg nem szeretném.

Én sem találtam, csak leírásokat...

[ Szerkesztve ]

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#47070) PROTRON válasza Graphics (#47062) üzenetére


PROTRON
addikt

Nem itteni ajánlás volt, hanem utánaolvasás nélkül, pusztán adatlapok alapján nézegettem, így jött ki az értelmezés. :)

Ellenben továbbra is áll a fenti kérdésem. :)

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#47071) Graphics válasza PROTRON (#47070) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Őszintén, nem tudtam visszafejteni a konkrét kérdést, ha tudok válaszolok.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47072) kuyarashi


kuyarashi
őstag

Sziasztok!

A kérdésem, hogy Samsung SSD kapcsán a gyártó vállal-e garanciát papírok nélkül, kizárólag a sorszám alapján. (Az SSD még elméletileg hibátlan, most vásárolnám használtan, de nincs papírja, viszont jó vétel volna, ha lenne egy kis biztonsági tartalék jótállás formájában.)
Anno írtam már a Samsungnak ilyen ügyben és úgy emlékszem, hogy akkor nem jött össze.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#47073) Graphics válasza kuyarashi (#47072) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem valószínű.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47074) PROTRON válasza Graphics (#47071) üzenetére


PROTRON
addikt

Erre gondoltam:

"Engem érdekelne hogy Kingston A2000-hez képest egyező ár esetében 250 GB méretben rendszer meghajtó számára ajánlható-e a hosszútávú tapasztalatok szerint (szerk.: a Crucial SSD M.2 P2 típus) ?"

Mert ugye válaszként kérdeztem, ezért eredetileg nem írtam bele a típust. :)

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#47075) Graphics válasza PROTRON (#47074) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Gyárilag is szerelnek rengeteg új notit QLC-s SSD-kel, nem ördögtől való dolog, viszont az is tény, hogy hosszútávon a TLC lehet jobb megoldás.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47076) Raymond válasza Graphics (#47075) üzenetére


Raymond
félisten

Na ja, ez a tema az elso SSD-k ota megy. Jo az MLC de jobb az SLC mert tovabb birja, jo a TLC de jobb az MLC mert tovabb birja most pedig jo a QLC de jobb a TLC mert tovabb birja.

Azert mara fontos lett a "hosszutavu" pontos definicioja, mert nalam mostanra lett a gepben levo 5 SSD-bol 4-en osszesen 67TB iras. Az egyiknel nem tudom mennyi mert a Crucial m4 nem szamolja de 53874 Power On Hours van rajta ugyhogy nem mai gyerek.

Ez kb. a legolcsobb, legotvarabb, kismeretu (120-256GB) TLC-s termekek 75TBW-je kornyeken van. A 3+ eves 970 EVO elegge nyuzott rendszer/mindenes meghaton van a legtobb iras ami 32TB (25732 power on hours).

En manapsag azon a velemenyen vagyok hogy a TBW es az ebbol adodo hosszutavusag lenyegtelen egy SSD-nel, ami nalam a spec-ekbol es a teljesitmenybol a legfontosabb az SLC cache merete/funkcionalitasa es az ebbol adodo folyamatos terhelhetoseg ideje es az SLC-bol kifutas utanni irasi sebessege.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47077) kuyarashi


kuyarashi
őstag

A vezérlő hamarabb száll el, mint a nand, ugyanúgy, mint led lámpákban a "vezérlés", vagy a táp. A memória mérete lassan "kopik", ahogy a led anyaga, az oled vagy plazma gázanyaga is. Ez mind-mind lassú folyamat.

iNEO DSGN • (csillagászati maszkok, alkalmi faldekorációk, exkluzív termékek) • https://ineodsgn.hu/

(#47078) PROTRON válasza Graphics (#47075) üzenetére


PROTRON
addikt

Igazából annyira lusta voltam, megse néztem hogy QLC-s a Crucial P2, mert valójában nem is feltételeztem.
De mivel feltételezem hogy dram less, így nálam elvágódott mint opció. Köszi.
Amúgy hosszú táv alatt én NEM a gyári TBW-t értem, hanem a Kingston A400-hoz hasonló, random, gyártói hiba okán nagy mennyiségben bekövetkező adatvesztéseket, 3 éven belül.

Az Adata SX6000 pro-ban sem bízom.
Köszi.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#47079) Graphics válasza PROTRON (#47078) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor meg mit túráztatsz itt? ( TLC amúgy, ha közben nem variáltak)

:DDD ;]

Felesleges az A400-hoz hasonlítani, ott megvolt a hiba oka.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47080) PROTRON válasza Graphics (#47079) üzenetére


PROTRON
addikt

Nono ha mind a kettő(Kingston A2000 és a Cricual P2) TLC-s, akkor miért értekeztél előző válaszodban a QLC-ről? Kezdesz megkavarni, ki is túráztat kit? :D
Nem az A400-hoz hasonlítom, hanem az azzal kapcsolatos hiba miatt, inkább itt kérdezek olyanokat akik kezében évente több száz SSD fordul meg, mint hogy internete olvassak random oldalakat.
Tehát még1x, az érdekelt, hogy mik a meghibásodási tapasztalatok az adott crucial típussal kapcsoaltban.
Nem érdekelt hogy az A400-nál jobb-e vagy sem. :)

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#47081) Raymond válasza PROTRON (#47080) üzenetére


Raymond
félisten

Gondolom mert a Crucial P2 az kozel egy eve mar QLC-s. Eredetileg TLC-vel ekzdett de tavaly nyaron valtottak QLC-re ugy hogy maradt a P2 nev.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47082) Graphics válasza PROTRON (#47080) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tour de Flash SSD :DDD

Crucial magának gyárt, a Kingston egy brand.

Az olvasás is van annyira hasznos, mint a kezedben lévő termék. Mert előbbire is sok időt lehet szánni. :)

Szakmai ismeret.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47083) PROTRON válasza Graphics (#47082) üzenetére


PROTRON
addikt

47800 hsz??
Mond mester mit iszol, adjál már belőle. :D
Eléggé sokszor írtam már be ide hogy tudjam hogy a Crucial magának gyárt. :P
Ellenben ha csak beírom hogy "Crucial P2" ennek a forum motornak a szutyok keresőjébe, lényegében 3 eszmefuttatás szerepel, amiből az egyiknek az eredménye hogy lassú volt ezért visszavitte garanciába az illető...nem túl sok.

#47801 Raymond
Köszönöm szépen, akkor marad a közben kialakult szemlélet róla. De még a kollega sem volt biztos benne hogy TLC vagy QLC. :D

Pedig már kezdtem megörülni, hogy nem kell minden irodai PC-be sata SSD-t tenni, de ha nem akarok fejfájást marad az.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#47084) Graphics válasza PROTRON (#47083) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Teljesen biztos vagyok benne, hidd el.

Napi szinten olvasom a netet SSD-kel kapcsolatban. ;]

Biztos van, aki ennél is több időt szán erre, de a top10-be beférek :DDD

Erre mondtam, hogy gyakorlati tapasztalat is sokat számít, de mint írtam, a megfelelő kutatómunka sem lebecsülendő.

Még nem tartunk ott hozzászólásszamban sem, 47800-as még nincs :DDD . Mondd mit iszol?

Szerintem pihenjünk rá. A választ már megkaptad. Régóta vagy itt, ne fussunk felesleges köröket.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47085) valakky válasza PROTRON (#47080) üzenetére


valakky
aktív tag

javaslom az amazon-t ezügyben, mint az itteni topikhoz aránylag jóval relevánsabb forrást.
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#47086) Graphics válasza valakky (#47085) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azzal az a baj, mint az Árukeresővel, hogy aki elegedett sem fog házalni az infoval mindig

Aki viszont panaszos, az a legkisebb user errort is a termékre keni.

De mintának mindenképp jobb.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47087) Pyttawrx válasza PROTRON (#47083) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen, ez sajnos ezért van belépő kategóriában.
részemről nem ajánlott még mindig. :)

(#47088) valakky válasza Graphics (#47086) üzenetére


valakky
aktív tag

kifejezett, jellemző hibatípust azért elég jól tudnak hozni az amazonos értékelések, semmi komolyabbat nem veszek már anélkül, hogy ne néznék rá. (bár nem annyira szórakoztatóak mint alzás tótnyelvű gépifordítások) meg azért látszik az is, hogy ki az anyai részről típushibás vevő :DDD

[ Szerkesztve ]

(#47089) PROTRON válasza Pyttawrx (#47087) üzenetére


PROTRON
addikt

Köszi a választ és tájékozódási pontot. :)

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#47090) mgabesz


mgabesz
csendes tag

Sziasztok.

Szeretnék megoldást találni a következő problémámra.
Néhány nappal ezelőtt vásároltam egy Samsung 860EVO típusú 500 GByte-os SSD-t.
Migráltam rá a laptopom teljes merevlemezét.
Működik rendesen, azonban az SSDok1.5.6.0 alignálási hibát jelez két partíción is.
A Minitool partition wizard 11 Pro azonban azt írja ki az align parancsra, hogy minden rendben. Próbáltam a legújabb 12.6-al is hasonló eredménnyel.
A kérdés, hogy melyiknek higgyek?
A képeket mellékelem.
Előre is köszönöm a segítséget.

Üdv:.
Gabi



[ Szerkesztve ]

(#47091) ubyegon2 válasza mgabesz (#47090) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Működik rendesen, azonban az SSDok1.5.6.0 alignálási hibát jelez két partíción is.

A képet sem kell megnéznem ahhoz, hogy extended(kiterjesztett) particióra tippeljek. :) Azt sajna tévesen jelzi incorrect-nek az SSDOK, ne vedd figyelembe. Ha nem extended egyébként, az se gond, ő annak érzékeli.

[ Szerkesztve ]

(#47092) Doky586 válasza mgabesz (#47090) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ellenőrizd a D partíció kezdetének eltolását [link] 3.pont.

(#47093) Digidroid


Digidroid
tag

Sziasztok!
Van egy, nem egészen 10 éves Lenovo G580-as laptopom, melybe másfél éve egy Western Digital Blue 3D NAND 2.5 1TB SATA3 WDS100T2B0A SSD-t installáltam HDD Caddy igénybevételével. A közeljövőben költöznék át róla új gépre (a teljes tartalmát szeretném majd átmásolni). Azonban észrevettem egy apróbb problémát, miszerint a 2019-ben ráírt adatokat kb 4-6mb/s-el, a 2020-as adatokat 30-60mb/s-el olvassa, a frissekkel nincsen problémám. Ahogy utána keresgéltem látom nem egyedi az eset. Tudok tenni érdemben valamit ezen probléma megoldása érdekében, hogy a másolás ne egy hétig tartson.. :F


(#47095) Pyttawrx válasza Digidroid (#47093) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Sata-II az átviteled. Ki kéne venni mindkét háttérttárat, és SATA-III interfészre kötni, úgy jobb lesz a helyzet

[ Szerkesztve ]

(#47096) zizidor válasza Digidroid (#47093) üzenetére


zizidor
senior tag

A dokumentáció szerint az Intel HM76 chipnek van két SATA3 portja, kérdés hogy miért nem azokat használja a laptop a meghajtókhoz. Annyit biztosan érdemes lenne kipróbálni, hogy megcserélni a kettőt. Ha a belső port SATA3, akkor az jobb az SSD-nek, a HDD-nek meg mindegy, a legtöbb még a SATA1 sebességét nem éri el, lazán elvan a caddy-ben. Feltéve persze ha a boot meghajtó beállítható probléma nélkül.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#47097) Pyttawrx válasza zizidor (#47096) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Tudtommal ennek 2 sata-II lesz, ennek a notinak nem?
Rosszul emlékszem? :D

(#47098) zizidor válasza Pyttawrx (#47097) üzenetére


zizidor
senior tag

Nincs kizárva. Nem ismerem ezt a típust, csak rákerestem a műszaki adataira, ott írták a HM76-ot, annak az adatainál meg hogy 6 SATA port, ebből 2 SATA3.

Ha tényleg csak SATA2 portok vannak, akkor ennyi, nincs értelme variálni.

[ Szerkesztve ]

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#47099) Pyttawrx válasza zizidor (#47098) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

De laptopról van szó. Hogy lenne benne 6 sata port. :D

(#47100) zizidor válasza Pyttawrx (#47099) üzenetére


zizidor
senior tag

Nem a laptopban, hanem a HM76 vezérlő chipben. :D
Nyilván nem csak laptopban használják.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.