Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#47452) Tim82


Tim82
nagyúr

Sziasztok!

Jól gondolom, hogy az alábbi kondíció kijelzés HD Sentinel bug (korábbi verziókban a kondíció 100% volt), tekintve az üzemidőt/írásmennyiséget? (Hynix SC401 M.2 SATA SSD egy 2,5" SATA adapterrel, nem hiszem, hogy az utolsó tesztelés óta - a fiókban - romlott volna 77%-ot az állapota, mielőtt elővettem volna, hogy újra gépbe kerüljön. :) )

Jeleztem már reportban a fejlesztőnek nemrég amúgy, így csak megerősítés kellene, hogy a bug a valószínű.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#47453) Graphics válasza Tim82 (#47452) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

SSD Life, vagy CrystalDiskInfo-val is nézz rá :)

Elképzelhető, hogy a HDS nem ismeri fel.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47454) Tim82 válasza Graphics (#47453) üzenetére


Tim82
nagyúr

SSD Life:

CrystalDiskInfo:

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#47455) Graphics válasza Tim82 (#47454) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Használni kell
:K

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47456) Tim82 válasza Graphics (#47455) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ez egy OEM SSD persze (azért is vettem elég régen olcsón) - a nálam töltött ideje eddig nagyrészt a fiókban telt, a megvétel-kori tesztelés után most került csak használatba.

Jól gondolom, hogy egyszerűen csak nem tud az OEM firmware miatt egyik program sem korrekt adatokat kiolvasni az SSD állapotáról?

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#47457) Graphics válasza Tim82 (#47456) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen, ez az esélyes, nekem is van hasonló SSD-m a fiókban, amiről a HDS nem tud korrekt infóval szolgálni :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47458) Tim82 válasza Graphics (#47457) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm. :R

A használat miatt nem aggódom amúgy, marad ez a gépben (ha mégis meghalna, van helyette tartalék SSD, nem kerül az adott gépre semmilyen pótolhatatlan adat stb.).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#47459) M0RGI válasza Graphics (#47450) üzenetére


M0RGI
őstag

Akkor ebbe az alaplapba egy nvme-s ssd-t téve is csak két sata portom marad?

link

[ Szerkesztve ]

(#47460) Graphics válasza M0RGI (#47459) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az általad linkelt lap technikai specifikációi között nem látok ilyen korlátozást.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47461) M0RGI válasza Graphics (#47460) üzenetére


M0RGI
őstag

Köszönöm! 😉

(#47462) Visormail válasza Pyttawrx (#47448) üzenetére


Visormail
addikt

Nem, azt eladtam már rég. Viszont most elkezdtem rá felfigyelni, hogy ha nem fut a firefox a háttérben, olyankor nem indul újra a gép játék alatt sem. Egyébként mindig menni szokott játék alatt, netrádió is szól.
Szóval utánakerestem és találtam olyat akinek a firefox elindítása önmagában mindig ugyanilyen újraindulást okozott és megállapították, hogy a hardveres gyorsítás miatt. Így azt kikapcsoltam benne és utána tudtam warface-ezni. Hogy a hardveres gyorsításnak mi baja, úgy hogy cseréltem vga-t, másik driver, másik windows és a hiba meg állandó, arra még nem jöttem rá.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#47463) Visormail válasza Visormail (#47462) üzenetére


Visormail
addikt

Vagy ez is csak átmenetileg segített, most így is restart volt.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#47464) ACE-


ACE-
addikt

Tudom úgy ellenőrizni a TRIM működését hogy nincs a gépen semmilyen admin jogom?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#47465) fatpingvin


fatpingvin
őstag

Sziasztok!

a kérdésem talán topikidegen, ezesetben hálás lennék egy útbaigazításnak, de talán ennek van a legtöbb köze a kérdéshez:

Felmerült bennem, hogy ugye mostanában vannak ezek a JMicron vezérlővel szerelz, USB 3.0-NVMe külső adapterek, amikbe bele lehet bökni egy NVMe SSD-t, az USB oldalon meg azt megjeleníti egy blokkeszközként.

Namármost, és innen jön a kérdésnek a még én mércémmel mérve is hülye oldala: ulvasgatva ezeknek a vezérlőknek a specifikációit, számomra nem világos, hogy ha ezek tudják a NVMe protokollt, akkor lényegében ezeknek tudniuk kell bármilyen PCIe eszközzel is legalább kommunikálni, elvégre a NVMe az lényegében PCIe kiterjesztés.

innen jön a kérdésem, ugyanis rákeresve erről még kudarc bbeszámolót sem találtam: vajon működőképes lehet egy ilyen NVMe adapterbe belepakolni egy PCIe breakout boardot és abban működésre bírni egy bármilyen tetszőleges PCIe eszközt? vagy akár csak odáig eljutni hogy a host rendszer lássa hogy ami az USB buszon ül az nem egy blokkeszköz? most nyilván nem arra gondolok hogy usb-n fogunk eGPU-t pakolni a gépre, leginkább első körben a technikai kivitelezhetőség érdekel.

bármi ötlet ennek kapcsán? Valaki akinek van ilyenje és Linuxot használ esetleg fel tudná velem venni a kontaktot?

Köszi előre is!

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#47466) varmi2 válasza fatpingvin (#47465) üzenetére


varmi2
nagyúr

Válasz biztos nem.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#47467) King Unique válasza fatpingvin (#47465) üzenetére


King Unique
titán

Azok az USB 3.X NVMe külső adapterek szabványos M-key / B+M-key M.2 PCIe NVMe (és némelyik akár M.2 SATA & M.2 PCIe NVMe) SSD-khez valók (példa), nem akármilyen PCIe eszközhöz.

A külső házas, adapteres témának egyébként van külön topikja, ami az itteni téma összefoglaló legelején világosan fel van tüntetve, de erre a kérdésre ott is ugyanez lenne a válasz, meg ott az előbb leírtak szerinti adapterek a téma, nem az "egyéb".

[ Szerkesztve ]

(#47468) fatpingvin válasza King Unique (#47467) üzenetére


fatpingvin
őstag

köszönöm a választ :) és elnézést az offtopikért.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#47469) ACE-


ACE-
addikt

SK hynix BC501 nVME-s alapban 70 fokos, de terhelés alatt felmegy 78-ra is, ez mennyire gáz? Kéne rá hűtő? Milyen ajánlotok?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#47470) varmi2 válasza ACE- (#47469) üzenetére


varmi2
nagyúr

Igen, kell rá.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#47471) Graphics válasza ACE- (#47469) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bármilyet. :) Nincs konkrét ajánlás.

Mindegyik általában egy darab fém.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47472) ACE- válasza Graphics (#47471) üzenetére


ACE-
addikt

Értem csak ez olyan furcsa kiképzésű, hogy a csatlakozós végén van egy nagy darab chip, a többi részén szinte semmi, gondoltam erre van valami távtartós egyéb megoldás hogy felfeküdjön rendesen a chip felületére a borda...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#47473) Graphics válasza ACE- (#47472) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Arra van a thermalpad. :)

Merthogy az kell alá, és ez jár is a hűtőkhöz.

Azért van így, mert ebből készült rövidebb verzió is, ugyanezzel az elrendezéssel.

2242-2260-2280

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47474) ACE- válasza Graphics (#47473) üzenetére


ACE-
addikt

Értem, és a 78 fok egyébként sok? Az fölé szinte sosem megy...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#47475) Graphics válasza ACE- (#47474) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Bordát rá. :) Ahogy javasoltuk.

Ha csak egy fémlapkát teszel rá thermal paddal, vagy bármi, de hűtsd. :) Élettartamnak nem fog jót tenni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47476) --ka válasza ACE- (#47474) üzenetére


--ka
senior tag

...és tapintásra is annyinak tűnik?
Vigyázz, a 78 fok Celsius már képes fájdalmat okozni (néhány másodperc alatt harmadfokú égést is)!

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#47477) Pyttawrx válasza ACE- (#47469) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen, szükséges rá.

(#47478) Peter668


Peter668
csendes tag

Sziasztok!

Két OEM meghajtó sebességtesztjét szeretneém bemutatni, az alanyok Samsung PM961 és SM961 mind a kettő 512 GB, belakott rendszer, a teszt file 64GB.

Ami talán érdekes lehet, látszik hogy az MLC nagy fájlméretnél magasabb írási teljesítménnyel bír.

(#47479) Graphics válasza Peter668 (#47478) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez jó, de melyik az MLC, mert legjobb tudásom szerint mindkettő TLC.

Vagy a SM MLC-s?

Szerk.: bocs tévedtem, megvan a cikk. :R

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47480) Doky586 válasza Peter668 (#47478) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kíváncsiságból összehasonlítottam a saját sata ssdmmel:

Tehát az nvme rnd Q32 esetén 32%-al, míg Q1 esetén mindössze 6%-al gyorsabb nála. Mondhatni észrevehetetlen a különbség a gyakorlati életben. :DD
Írásban még le is győzi a sata az nvme-t.

[ Szerkesztve ]

(#47481) Graphics válasza Doky586 (#47480) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

32% azért észrevehető :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47482) Doky586 válasza Graphics (#47481) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Még a 2x vagy 3x arány is épphogy észrevehető a gyakorlatban. Persze tesztekben nagyon jól mutat. :B

(#47483) Graphics válasza Doky586 (#47482) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Valós használatnál én azért megérzem a SATA és a NVME közti különbséget.

Főleg ha sokáig az egyiket, majd a másikat használja az ember.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47484) Peter668 válasza Doky586 (#47480) üzenetére


Peter668
csendes tag

Azért próbáld ki nagyobb fájlmérettel, mondjuk 32GiB, kíváncsi vagyok.

Én nagyobb álományokkal szoktam tesztelni, ot azért előfordulhat eltérés, úgy gondolom a manapság a GiB teszt file nem mérvadó, egy kiesebb mobilvideó is nagyobb tud lenni.

Úgy tapasztalom hosszú távon azért van előnye a nagyobb tempónak, a satával szemben, van a gépemben az is, OEM PM863a.

(#47485) Doky586 válasza Peter668 (#47484) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs lényegi változás. Felesleges a 32GiB..

Ez ugyanaz az ssd csak másik partíció.

[ Szerkesztve ]

(#47486) Peter668 válasza Doky586 (#47485) üzenetére


Peter668
csendes tag

Én látok egy kis írási teljesítmény csökkenést, igaz nem éri el a 10 %-ot.

Ezeket a méréseket csak téjékoztatásul tettem fel, hátha valakinek segít, vagy éppen nincs ideje/kedve nagy álományokkal tesztelni.

A végére akkor legyen itt egy 32 GiB teszt, az alany PM961.

(#47487) Doky586 válasza Peter668 (#47486) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Viszont az R+W értékem drasztikusan megnőtt.
Az nvme 168-as írásához képest a sata3 373 R+W értéke már több mint duplája..! :))

(#47488) Doky586 válasza Peter668 (#47486) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Átkapcsoltam a 2. sort hogy a default módszer szerinti RND mérést végezze, míg a 3. sor maradt az nvme szerinti RND mérésen, bekapcsoltam a MIX oszlopot 60% olvasás 40% írással:

Sata-n láthatólag nincs különbség hogy rnd T1 vagy T16 közt.
Oprendszer sebesség szempontjából szerintem a 3.oszlop 3.sor kereszteződésében levő érték a legsokatmondóbb érték. és sok programnál is (nem játékok). Ebben láthatóan a sata jobban is teljesít mint az nvme. Persze erősen típus függő.

Pont ugyanilyen beállítással te is futtatnál egy tesztet? Kíváncsi vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#47489) Peter668 válasza Doky586 (#47488) üzenetére


Peter668
csendes tag

A jövő héten tudok tesztelni...... :)

(#47490) Raymond válasza Doky586 (#47488) üzenetére


Raymond
félisten

"Ebben láthatóan a sata jobban is teljesít mint az nvme."

Itt inkabb arrol van szo hogy a kolleganal valami nincs rendben. A bizarr irasi eredmenyekbol latni, hogy a QD1 es a QD32 ugyanazt produkalja.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47491) Doky586 válasza Raymond (#47490) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálad nagyobbat mutat a 3.sor 3.rublikája nvme-n?

(#47492) HZoli87 válasza Doky586 (#47491) üzenetére


HZoli87
veterán

3 éves AORUS NVME SSD. Ennél már akkor is voltak gyorsabb típusok.

Én elégedett vagyok vele, 5 év garancia volt rá, 800 TBW (512 GB-os modell), ma is hibátlanul végzi a dolgát.

(#47493) Raymond válasza Doky586 (#47491) üzenetére


Raymond
félisten

Termeszetesen. A kolleganal a QD1 es QD32 eredmenyek szinte egyformak, ez hulyeseg. Az ott kb 32K IOPs es az az SSD sokkal tobbet tud.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47494) Visormail válasza Visormail (#47463) üzenetére


Visormail
addikt

Szerdán betettem az új ssd-t, a régit kivettem, új windows telepítés. Két napig jó volt, ma sorozatba újraindul a gép warfacenél. Most annyit változott, hogy már nincs beakadt torz hang sem, csak fekete képernyő és reset. Akkor mégse az ssd volt rossz.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#47495) Doky586 válasza Raymond (#47493) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Valószínű mert Peter668-nak dram nélküli nvme ssd-je van és hiába tud 3000 MB/s seq sebességet, Rnd4k Q32T16-ban gyengébben teljesít mint az én dram-os sata3-as ssdm.
Ha lenne benne dram akkor olyan jól teljesítene mint HZolié ami valóban a többszörösét tudja.

[ Szerkesztve ]

(#47496) Raymond válasza Doky586 (#47495) üzenetére


Raymond
félisten

Nem, a PM961 a tobbszoroset tudja random IOPS-ban, azok az eredmenyek valami telepitesi vagy beallitasi problemara utalnak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47497) Doky586 válasza Raymond (#47496) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

IOPS-ot eggyikünk sem mért csakis MB/s-et

(#47498) Raymond válasza Doky586 (#47497) üzenetére


Raymond
félisten

OK, es szerinted az a mondjuk 150MB/s hogy jon ki 4kB payload-al?

150MB = 153600kB
153600 / 4 = 38400
150MB/s = 38400 IO/s

Ha nincs kedved szamolni akkor a CDM-ban jobbra fent atkapcsolhatod hogy miben mutassa az eredmenyt.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47499) Doky586 válasza Raymond (#47498) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem jó a MB/s

(#47500) Raymond válasza Doky586 (#47499) üzenetére


Raymond
félisten

De azert erted hogy ez miert badarsag ugye?:

"IOPS-ot eggyikünk sem mért csakis MB/s-et"

IOPS-ot mindig mersz ezek alatt a tesztek alatt, mivel ha nincs IO akkor nem mertel semmit.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.