Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#48351) asynur válasza Sdi (#48291) üzenetére


asynur
tag

Sikerült feltennem a Samsung 970 EVO Plus-ra a Jonsbo M.2 GREY hűtő-t és röviden tesztelgetni is itt vannak az eredmények ha valakit érdekel:

HWiNFO64 két szenzort lát, 1. "assembly" 2. controller

Előtte:
-Idle 1.:39°C 2.: 50°C
-Benchmark* alatt 1.: 51°C 2.:70°C

Utána:
-Idle 1.:41°C 2.: 42°C
-Benchmark* alatt 1.: 43°C 2.:46°C

*:4-5 perc CrystalDiskMarkt 8

Gyanítom hosszabb tesztelgetés alatt ez menne azért feljebb is, de így elsőre jónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#48352) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok!

Egy Samsung 970 EVO Plus-hoz fogok rendelni egy EKWB hűtőbordát, és e kapcsán a következő kérdés merült fel bennem:

Az SSD-ről a címke eltávolítása garanciavesztéssel jár?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#48353) Rowon válasza jolti05 (#48352) üzenetére


Rowon
veterán

Igen: [link]

Szerk.: a Tiéd matricáján is elvileg rajta van a szöveg: "warranty void if label removed."

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#48354) Graphics válasza jolti05 (#48352) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ne vedd le.

Vannak hővezető matricák gyárilag. Azt nem tudom, hogy az pont ilyen -e, de markáns eltérés nem lesz

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48355) jolti05


jolti05
őstag

Köszi a gyors válaszokat, akkor marad a matrica! :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#48358) MaCS_70 válasza Graphics (#48136) üzenetére


MaCS_70
félisten

Graphics, Pyttawrx, köszönöm!

Kicsit olyan vagyok, mint a néni a viccben, akit arra figyelmeztetnek, hogy a kosara tele van mérgesgombával. Mire Ő: "Tudom lelkem, tudom! De nem enni lesz a gomba, csak eladni..."

A lényeg az, hogy életemben eddig 1 db. m.2 SSD-val találkoztam...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48359) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Új Lenovo notebookot szereztem be, benne egy 256 GB-os SAMSUNG MZALQ256HBJD-00BL2 SSD-vel.

Tekintettel arra, hogy a 256 GB nekem kevés, betennék helyette egy 1 TB-os 970 EVO-t, ez az OEM 256-os meg menne az asztali gépbe rendszerlemeznek.

A kérdésem az, hogy ennek a megoldásnak van-e műszaki hátulütője.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48360) MaCS_70 válasza zizidor (#48340) üzenetére


MaCS_70
félisten

Raid0 / JBOD:

Korábban elhangzott, hogy JBOD esetén egy lemezegység halála esetén a teljes adattartalom elvész.

Ez szerencsére nem így van. Mivel a rendszer ilyenkor nem csíkozza szét a fájlokat, sőt, kifejezetten próbálja őket egyben tartani, csak a hibás meghajtó adattartalma vész el.

Ez nem csak az elmélet, volt már szerencsém többször is JBOD-ból maradt lemezeket olvasni, és szépen egyszerűen olvashatók voltak rajtuk a fájlok.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48361) ii77


ii77
tag

Sziasztok,
12.01-én sikerült lecsapnom iPon-nál egy APACER 1TB AS2280P4U Pro M.2 PCIe M.2 2280 AP1TBAS2280P4UPRO-1 -ra 24.390Ft-ért. Ma be is operáltam az erősebb konfigomba:
[ASUS ROG CROSSHAIR VIII Impact][AMD Ryzen 9 5900X][CORSAIR VENGEANCE RGB PRO (CMW32GX4M2C3200C16)][GIGABYTE RTX 3070 GAMING OC(GV-N3070GAMING OC-8GD)][Samsung 970EVOPlus1TB][Corsair SF750Platinum][CM NR200P White]
[kép]
[kép]
AS SSD és CDM-ban vetettem össze a rendszerlemezként használt Samsung 970 EVO Plus-sal.


Az Apacer:

A Samsung 970 EVO Plus:

[ Szerkesztve ]

VESTAX QFO

(#48362) Graphics válasza MaCS_70 (#48359) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48363) MaCS_70 válasza Graphics (#48362) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Ennek az OEM Samsung SSD-nek egyébként (legalábbis számomra) érdekessége, hogy a Magician nem enged rajta Over Provisioninget állítani.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48364) Graphics válasza MaCS_70 (#48363) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az OEM SSD-k javarészt nem kommunikalnak a gyarto szoftverevel, mivel a support az oem feladata

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48365) fecus


fecus
őstag

Az alábbi SSD és ház esetén kell/lehet valamit tenni az SSD és a ház közé a hűtés miatt?
Ha igen mit?
[kép]
[kép]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#48366) Graphics válasza fecus (#48365) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Thermal padot tudsz tenni, de mivel ilyen betolós a ház, lehet nem fog teljesen odaérni.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48367) csixy


csixy
addikt

Ezt kiporoljam?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#48368) Rowon válasza csixy (#48367) üzenetére


Rowon
veterán

Valószínűleg termékenként változik, de általában 70 fok alatt jó vagy, hosszú távon lehet kéne rá valami hűtőborda. Az a 40-45 fok csak kellemesebb neki is.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#48369) csixy válasza Rowon (#48368) üzenetére


csixy
addikt

HP250G7-ben van harmadik éve. Most zselés ragacs van rajta. Megnézem , hogy mennyi a hely és kitalálok valamit. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#48370) Rowon válasza csixy (#48369) üzenetére


Rowon
veterán

Ja, hogy ez laptop... Akkor majd írnak a többiek valamit. Párszor olvasgattam a hőmérsékletekről, hogy mi a jó az m.2-nek, nekem a 70 fok az, ami rémlik maximumnak.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#48371) Graphics válasza csixy (#48367) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Aliexpressen lehet kapni m.2 heatsink néven ilyen 1mm vasrag bordát.
[link]
Hasonlóakat.

Kepek alapjan laptopba is elfér

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48372) csixy válasza Graphics (#48371) üzenetére


csixy
addikt

Köszi megnézem.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#48373) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
Érdeklődnék hogy a Samsung 980 1tb mennyi az elfogadott hőmérséklete terhelés alatt
(benchmark,másolás) MSI MAG B550 TOMAHAWK -ban felül
Nálam 40-55 C fok között van , egy jól szellőző házban

*szobahőmérséklet 19C fok,

(#48374) Graphics válasza pruzsi (#48373) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Teljesen rendben van.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48375) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Érkezett hozzám egy masina, benne egy Patriot P210-zel.

Silicon Motion SM2259XT vezérlő, és ugye DRAM-less kivitel, QLC NAND-dal.

HDS valamiért nem ismeri fel jól, vagyis írott adatmennyiséget nem ír rá a 6.0.1-es.

Atto bench-et futtattam, legnagyobb meglepetésemre 1GB-os fájlméretnél nincs beesés és lassulás egyenletes értékeket kaptam.

2GB-nál sem tapasztaltam nagyon lassulást, egy esetben picit visszaesett, de amúgy olvasás stabil, írásnál volt ez.


Nem fogom ettől ajánlani, de meglepődtem , hogy QLC létére a hétköznapi használat során semmit nem éreztem.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48376) Lauda


Lauda
félisten

Helló!

Ssd tesztelésére tudnátok ajánlani tesztprogramot? Samsung 850pro lenne az alany. Néha dob kékhalálokat a gép és próbálom egyenként kitesztelni a hardvereket, hogy hibás-e valamelyik, vagy csak illesztőprogrammal van gond.

Köszönöm szépen!

(#48377) Graphics válasza Lauda (#48376) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nézd meg mit ír a kékhalálra.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48378) Lauda válasza Graphics (#48377) üzenetére


Lauda
félisten

PSHED.dll

PSHED.dll+15b0

Szóval bármi lehet. Hardverhiba, illesztőprogram. Sajna végig kell menni mindenen. :R

(#48379) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Pár hete cseréltem le az utolsó HDD-t egy SSD-re amire főlek letölteni szoktam, de konkrétan a HDD fogta már visza a netet, papíron jött volna szépen le 200-250mb/sec tempoval, de HDD miatt olyan 50 körül tetőzött.
Oké, akkor 2TB sima sata SSD, lett egy Crucial BX, gondoltam célnak megfelel. bekerült a gépbe, kb 1TB átment róla a régi HDD-ről 3 óra alatt, aztán azóta különösebben nem volt használva. Ma filmezésnél az volt a fura, hogy tekerésnél van egy pillanatnyi gondolkodás, még HDD-nél sem igazán tapasztaltam így.
Aztán próbaképp nekiálltam rámásolni egy pár GB-os filmet, elején villámgyors és konkrétan ilyen 10-15mb/sec körülre esett le a tempo... Itt már gyanus volt a dolog.
Megpróbáltam letölteni rá, 100-ig felment aztán hamar leesett 20-ra...
Mértem egyet Crystal-al és hát siralmas. Dobok be róla képet. Bal oldalt miközben letöltöttem, az elérési idő is kicsit érdekes nekem.

Lekaptam a gyári Crucial cuccost, firmware a legfrissebb, olvastam hogy van valami sajat garbage collection cuccosa is a crucial-nak, ami rendezgeti rajta a dolgokat, viszont elvileg kell neki több óra idle tima, bár nem tudom mi tolódhatott volna el rajta, hisz mióta rámásoltam HDD-ről a dolgokat semmi nem történt vele. Mindenesetre kikapcsoltam energiagazdálkodásban hogy 20 perc után kikapcsolja, aztán meglátjuk mit alkot, ha egyáltalán javít valamit.

Valakinek amúgy van erre valami ötlete, hogy msot beletenyereltem és ez tényleg ennyire lassú - kétlem, jóformán egy HDD gyorsabb - vagy simán valami hiba. Van egy másik SATA HDD is a gépben, az hozza az elvárhatót, pedig az egy WD Green szériás, csak úgy benn hagytam a gépben ne a fiókban porosodjon, de csak 120GB szóval kevés.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#48380) Pyttawrx válasza laceszgamer (#48379) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. A BX az ilyen igen, melegedhet és be is lassulhat. Nem arra való, mint amire vetted.
Az mondás, hogy bármilyen SSD jobb, mint egy HDD.... Nem mindig jön be. Értem ezalatt, hogy akkor igaz, ha a megfelelő SSD-t vesszük, a megfelelő felhasználásra, akkor maximálisan igaz

(#48381) laceszgamer válasza Pyttawrx (#48380) üzenetére


laceszgamer
addikt

De ennyire kegyetlenül? Meg elején még mikor HDD-rol másoltam rá így szamolgatva az 1TB 3 óra alatt akkor még egy stabil 100-120 körüli írást hozott átlagosan.
Olvastam ezt kozben:
https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/xgvjge/crucial_bx500_ssd_slow_4k_readwrite_speeds/
Vajon lenne értelme eSata módba tennem nekem is? Egy Giga Z590-és lap van nálam de ahogy néztem nálam is van ilyen opció csak más néven.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#48382) Graphics válasza laceszgamer (#48379) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

DRAM cache nélküli modell, tehát nagy fájlok másolása során ez az "elvárt" működés.

Ezt bármely, Dram nélküli így fogja csinálni.

Erre a célra inkább egy WD Blue 3D, SA510, MX500 a nyerőbb.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48383) laceszgamer


laceszgamer
addikt

[link] itt egy grammra ugyanolyan SSD tesztje. Itt teljesen normális értékeket hoz. Melegedessel sincs gond, első tálcán van közvetlen kapja a levegőt bár a műanyag ház vmit biztos szigetel belőle de Sentinel szerint sosem volt igazán meleg. Meg ez a közel 4000ms latency ami Win ablakban van az gyanús hogy még ha be is lassul a vezerlojet akkor is pár ms alatt el kéne érnie nem?

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#48384) Graphics válasza laceszgamer (#48383) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Kerdes melyik verzió van neked.

[link]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48385) laceszgamer válasza Graphics (#48384) üzenetére


laceszgamer
addikt

Meg tudom szoftveres lesni vmivel ezt vagy csak ha kikapom gépből?

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#48386) Raymond válasza Graphics (#48384) üzenetére


Raymond
félisten

En 100MB/s olvasast latok a kepen, aranylag mindegy melyik verzio mert ez nem normalis.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48387) Graphics válasza laceszgamer (#48385) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

HDS lehet irja az információk fülön

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48388) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Saját szoftverében aFirmware van kinn, nem tudomabból elhet-e a vezérlőre következtetni. M6CR060, mértem most reggel is egyet, ugyanaz mint amit éjjel betettem képet. Közben 26-30 fok között mozgott a hőmérséklete.
Próbáltam az éjjel linkelt External Sata dolgot, Hot Swap disableden volt, Enabled-re téve is ugyanaz, bár amúgy is kételkedtem benne hogy bármi köze lenne hozzá.
Másik Sata SSD is grammra ugyanazokat beállításokat használja, azzal semmi gond.
Még ez a garbage collector nevű cucc maradt, hogy annak elvileg pár óra után kell működésbe lépnie, de kételkedek abban is hogy ezen változtatna drasztikusan.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#48389) laceszgamer


laceszgamer
addikt


Elsőnek egy M2 SSD-re másolok egy kb másfél gigás filmet, 100mb-ot sem éri el a tempo, pedig elvileg csak olvasnia kell a kérdéses SSD-ről.
Utána ugyanez történik visszafelé. Kemény 20-at ér el, illetve 500ms fölött ez az elérési idő, igaz tegnap letöltés közben a majd 4000-hez képest alacsony, bár sokat nem javít a helyzeten.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#48390) zizidor válasza laceszgamer (#48389) üzenetére


zizidor
senior tag

4000 ms nem lehet az elérési idő, ott akkor valami nagyon brutál hiba van.
Átviteli hiba okozhat ilyesmit. SATA-kábel csere volt? Eseménynapló nincs tele hibákkal?
Disk I/O meg lapozási hibaként szokott megjelenni.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#48391) laceszgamer válasza zizidor (#48390) üzenetére


laceszgamer
addikt

Eseménynaplóban nincs semmi rá vonatkozó, most néztem. Sata kábel egy teljesen új kábel, direkt cseréltem mikor a HDD-t kivettem, gondoltam úgy is öreg.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#48392) zizidor válasza laceszgamer (#48391) üzenetére


zizidor
senior tag

SSDOK-t próbáltad? Sok technikai részletet elárul.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#48393) laceszgamer válasza zizidor (#48392) üzenetére


laceszgamer
addikt

Megpróbálom elküldeni a report részét, hátha tud segíteni, amúgy ennyit mutat:

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#48394) zizidor válasza laceszgamer (#48393) üzenetére


zizidor
senior tag

Az SSD-k melyik portokra csatlakoznak? Nincs esetleg emiatt valami ütközés?
Az alaplap kézikönyve szerint vannak tiltott kombinációk.

Partícionálást mivel csináltad? A Win10 nem szokta eltolni az igazítást. Mondjuk ez az olvasási sebességet nem annyira, de az írást befolyásolhatja.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#48395) laceszgamer válasza zizidor (#48394) üzenetére


laceszgamer
addikt

Ja az M2 miatti tiltásra gondolsz? PCI-E mindettő M2-es SSD a gépben, elvileg ilyenkor nem tilt egyetlen portot sem le.
Win 10 Lemezkezelőjében hoztam létre.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#48396) laceszgamer


laceszgamer
addikt

https://forum.level1techs.com/t/solved-new-ssd-has-intermittent-poor-performance-cause/156351/9

Pár helyen már találtam hasonló problémákkal bejegyzéseket, de sajnos eddig emgoldás sehol.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#48397) zizidor válasza laceszgamer (#48395) üzenetére


zizidor
senior tag

Hát, per pillanat nincs jobb ötletem. Első körben megpróbálnám kiigazítani a partíciót, az javíthat az írási teljesítményen, bár ez több dologtól is függ. Ha ez sem segít, akkor - ha van rá lehetőség - ki kellene próbálni egy másik gépben is. Ha ott is ilyen, akkor valószínűleg kifogtál egy gyenge példányt.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#48398) laceszgamer válasza zizidor (#48397) üzenetére


laceszgamer
addikt

Kiigazítani miként lehet?
SSDOk válaszára várok még, hátha lát valamit az elküldött reportban, aztán ha kifogtam akkor megpóbálom cseréltetni, bár biztos ami biztos akkor egy nem teljesen ilyenre.

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#48399) King Unique válasza laceszgamer (#48393) üzenetére


King Unique
titán

Ilyenkor szokás a "details" opcióra kattintva arról is betenni screenshotot, hogy konkrétan melyik partíció igazítása nem stimmel. Ahol ha adatlemezként van használva az SSD és GPT-re inicializálva, akkor ott az MSR partíció eltolásával nem kell foglalkozni, amiről már volt szó itt többször (példa).

[ Szerkesztve ]

(#48400) PiriRC


PiriRC
csendes tag

Sziasztok,
Tudnátok segíteni. Vettem egy új Samsung SSD-t majd migráltam a régiről a WIN-t és még egy particiót, ami volt rajta, ez sikerült, felállt az új SSD-ről a rendszer, de a ezután nem tudom a lemezkezelőbe egy kötetté egyesíteni a régi SSD-t. (lemez0) A helyreállítási particiót nem tudom törölni. A két lefoglalt particiót se engedi egyesíteni.
Hogy kellene ezt csinálni?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.