Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#47551) Werkly


Werkly
őstag

Nyilván alaplapfüggő de kb. mi a norma egy NVME SSD-nek a power gomb megnyomásától a W10 betöltéséig? Fast boot nélkül. Kösz!

(#47552) Graphics válasza Werkly (#47551) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs ilyen norma.

Beállítás,rendszer, alaplap, ssd, stbsrb függő.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47553) Doky586 válasza Werkly (#47551) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nálam sata3 ssd esetén bios pittyenéstől asztal megjelenéséig 14s

(#47554) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Sziasztok.
2021. nov. 15.-én vásároltam.
Samsung 2.5 870 EVO 1TB SATA3 (MZ-77E1T0B)

A HDS szerint igen csak esik a kondicíója.
2022.07.15.-2022.07.26. 98% >>> 87%
Jelen állás szerint: Teljesítmény: Kíváló
Kondíció: Kíváló

A lemez felületén található 19 hibás szektor, mely(ek) tartalma a tartalék területre lett áthelyezve.
379 hiba fordult elő adatátvitel során.
19 hiba fordult elő a lemezre írás során.
Ezen a ponton a merevlemez garanciális cseréje még nem lehetséges, csak ha a kondíció tovább csökken.
A lemez és a számítógép közötti adatkapcsolatban előfordultak problémák 184 alkalommal.
Hirtelen rendszerleállás, összeomlás, újraindulás, "kékhalál" esetén vagy ha fájlok/mappák nem érhetőek el, érdemes ellenőrizni a csatlakozásokat, adat- és tápkábeleket. Ha megoldható, érdemes kábeleket cserélni az újabb problémák elkerülése végett.

Működési idő: 94 nap 1 óra
Becsült hátralévő élettartam: több mint 1000 nap
Összes írt adatmennyiség: 3.39 TB

HDS verzió: 6.01 PRO (ingyenes verzió)

Sosem találkoztam még ilyen hibaüzenettel. Van bekötve még 2 SSD és 1 HDD + 2 HDD külső rackben. Azokkal semmi gond. Lehet nem kellett volna erre nyomni a torrentet :F
A 860-as széria (250GB) 384 napos 1.29 TB írással és 100%
Adata SX930 (240GB) 692 napos 20.35 TB írással 100% >>> erről megy a rendszer

https://ibb.co/G9dWFT0
https://ibb.co/t8Ld8k6

Nagyrészt sorozatok/filmek vannak rajta. Áttudom menteni ha úgy van, de akkor is bosszantó :(

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#47555) Graphics válasza Roland8622 (#47554) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Adatkapcsolati hiba oka: tápkábel, vagy adatkábel lehet.
"Ha megoldható, érdemes kábeleket cserélni az újabb problémák elkerülése végett."

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47556) Roland8622 válasza Graphics (#47555) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Rendben.Köszönöm. Megnézem ezt az opciót.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#47557) Roland8622 válasza Graphics (#47555) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Mivel nem volt itthon másik kábel, kíváncsiságból beleraktam egy külső rackbe. Úgyenez a helyzet. Tehát ez a %-os romlás már akkor megmarad ?

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#47558) Visormail válasza Roland8622 (#47557) üzenetére


Visormail
addikt

Vegyél egy új sata kábelt és figyeld, hogy nő e tovább az adatátviteli hibák száma, vagy nem. A múltbeliek nem fognak törlődni, a kondíció se nagyon szokott felfelé menni, az az elhasználódás, de a hibák nem normálisak.

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#47559) Roland8622 válasza Visormail (#47558) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Szia. Elkezdtem átmásolni egy hdd-re amit fontosnak tartok. 250GB-nyi adat. Eddig másolásnál 2x akadt meg. Kihagytam, ment továb a másolás. HDS-el közben ránéztem, már 80%-os a kondició :((( fél órája másol. Szóval mint a villám mentek le mindent. Ez így kuka. Mivel van még rá garancia, megpróbálom kicseréltetni.

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#47560) ElektrikusDE válasza Roland8622 (#47559) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Igen, már a Samu sem a régi...

"Mivel van még rá garancia, megpróbálom kicseréltetni."

Sok szerencsét kívánok hozzá!

Mert amig a saját szoftverje szerint "Good" addig szóba sem állnak veled!

Pl. az én tegnap érkezett használt SSD-m:


Szerintük megfelelő...

Szerencsére ez az állapot nem az én saram, remélem hogy nálam már nem fog tovább romlani! :)

[ Szerkesztve ]

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#47561) ElektrikusDE válasza ElektrikusDE (#47560) üzenetére


ElektrikusDE
senior tag

Ui:

Persze ha a HDS-t a gyártói ajánlás (pl. most a SAMSUNG) szerint állítanám be, egyből nem lenne problémája vele:

Gyorsan vissza is állítom a HDS ajánlott beállítását, mert ez igy nem elég informatív! :)

“Lex malla, lex nulla. A bad law is no law.” A rossz törvény, nem törvény! DW: The Moment is Coming || Doctor Who BBC www.youtube.com/watch?v=uZAO6E2x9xs

(#47562) Roland8622 válasza ElektrikusDE (#47560) üzenetére


Roland8622
aktív tag

Igen ez nekem is megfordult a fejemben, hogy ezzel a szöveggel elhajtanak.
Lementettem mindent és lassú formázás után is maradt ez az állapot.
Holnap majd írok rá nagyobb adatot, kíváncsi leszek, hogy így is romlani fog-e ezután a kondíció. Külső rackben van, tehát itt még azt sem lehet mondani, hogy a gépházban lévő kábel a ludas, mert ebben a felállásban is romlott a formázás előtt. Na majd holnap kiderül, hogy ért-e valamit. Jó éjt.

Ui.: lehet az SSD még sem komálja a p2p-rt ? :F

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#47563) M0RGI


M0RGI
őstag

Sziasztok!

Van egy 1 TB Samsung EVO 970 plus SSD-m.
Haverom segített az új gép összerakásában, telepítésében, mert én beteg voltam. Váltig állította, hogy jobb nem több részre partícionálni inkább egészben hagyja.
Engem viszont zavar, mert a rendszeren, játékokon telepített programokon kívül másra is használnám, képszerkesztés, stb. és ahhoz jobban szeretném elkülönítve kezelni a fájlokat.

Ha jól tudom nincs semmi hátránya a több partíciónak, ez igaz?

Utólag fel lehet osztani a C:-t két részre?

(#47564) Graphics válasza M0RGI (#47563) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mindent lehet.

Minitool Partition Wizard

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47565) varmi2 válasza M0RGI (#47563) üzenetére


varmi2
nagyúr

Az ssd pont ugyan úgy lehet partícionálni, mint a hdd-ket. Régen azért nem ajánlották, mert alapból kis kapacitásuak voltak, és ha azt még ketté vágod, nem marad semmi. Manapság a 1-2-3Tb ssd-ket bátran lehet partícionálni több felé is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#47566) dugo_ válasza M0RGI (#47563) üzenetére


dugo_
veterán

Ha jól tudom nincs semmi hátránya a több partíciónak, ez igaz?

Nincs.

Utólag fel lehet osztani a C:-t két részre?

Igen. Én Minitool Partition Wizard-ot használok, az megcsinálja futó rendszer alatt is, de biztos bármilyen normális program is tudja.

(#47567) M0RGI


M0RGI
őstag

Köszi mindenkinek!

Közben rákérdeztem miért gondolja ezt. Azt mondja hogy a kisebb SSD-k lassabbak.
És ez akkor is igaz ha partícionálva van, ergo lassul, hamarabb tönkre megy két kisebb partíció, mint egy nagy...
Kérdeztem hogy hol van erről valami cikk? Azt mondta ez evidencia.
Hát én próbálom megérteni, de nem hiszem el.

(#47568) Sir Riccio válasza M0RGI (#47567) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Pedig tényleg evidencia. Ha két vagy több partíciós táblád van, de csak egy vezérlőd/HDD fejed és ennek egyszerre kell kiszolgálnia a két partíciós táblát, akkor lassabb lesz. Nem tudom, hogy egy SSD-nél ez mennyire számottevő, illetve nyilván főleg akkor jön ki amikor egyszerre kellene mindkét partíciós táblához nyúlnia a vezérlőnek/fejnek, de én sem voltam soha osztogatáspárti. Kicsit olyan mint a chiptuning, ha erős autó kell, erős autót kell venni, nem okosabbnak hinni magad a sokszáz mérnöknél aki úgy állította be a kocsid, hogy annak nagy biztonsággal minden eleme elbírja a specifikációban megadottakat. Ha több meghajtó kell, többet kell venni. Írom ezt úgy, hogy én is főleg munkára használom a PC-met és nincs szétosztogatva egyik háttértár sem. Meg hát, erre valók a könyvtárak. A játékokat a játékok mappába teszed, a képeket, grafikákat, videókat, projekteket meg a képek, grafikák,videók,projektek mappákba. :)

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#47569) Raymond válasza M0RGI (#47567) üzenetére


Raymond
félisten

Az SSD sebesseget a particiok szama nem befolyasolja. Az hogy fizikailag hol vannak az adatok a NAND-on fuggetlen attol hogy mennyi es milyen particiod van, ez egy ettol fuggetlen low level reteg amit a firmware wear leveling algoritmusa ural.

A sebesseg a vezerlotol a NAND-okhoz vezeto csatornak szamatol, a NAND package-ek szamatol es a NAND tipusatol fugg. Ezert lehet hogy egy 256GB ugyanabbol a modellbol lassabb mint egy 512GB vagy 1TB.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47570) Graphics válasza M0RGI (#47567) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ismerős nem szakértő, de csak nem is hozzáértő.Engedd el.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47571) Graphics válasza Sir Riccio (#47568) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az SSD nem HDD.

Az SSD-nek mindegy,hol van az adat.

Az evidencia itt most nem húzható rá....

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47572) varmi2 válasza Sir Riccio (#47568) üzenetére


varmi2
nagyúr

A vezérlő chip nem is lát partíciókat. Ugyhogy annak teljesen mindegy, hogy mennyi felé van osztva az ssd. És a sebességet sem befolyássolja. Azonos ssd típuson belül a nagyobb tárhelyű ssd gyorsabb, az oké, ez attól függ, hogy a vezérlőhöz hány csatornán kapcsolódnak a nandok.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#47573) Sir Riccio válasza varmi2 (#47572) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Akkor nem volt jó a logikám (HDD-nél ez még valid volt, teszteltem), ettől függetlenül tartom azt a véleményemet, hogy ha ennyire külön akarja választani a munkát és a játékot akkor jobb ha két külön SSD-t használ, elkülönítve, két külön rendszerrel (ismertem fotóst akinél a munkára használt OS-en még a hálózati kapcsolat is le volt tiltva biztos ami biztos :D ).

De ha már itt vagyok. Feljebb volt gondom az ADATA SSD-mmel, azóta kicseréltem ugye egy Samsung 980-asra és egy csapásra minden gondom megoldódott, viszont jött egy másik. Azóta a PUBG folyamatosan kifagy, hol Unknown crash-re hol pedig a játékfájlok korrupciójára hivatkozva. Már újratelepítettem a játékot, majd újratelepítettem másik könyvtárba is, mégis ugyanaz a hibajelenség. Tuti, hogy a klónozás óta csinálja, előtte nem volt ilyen gond. Van valami tippetek, hogy mi lehet?

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#47574) PROTRON válasza Sir Riccio (#47573) üzenetére


PROTRON
addikt

Az én tapasztalataim alapján klónozás sose egyenlő a tiszta telepítéssel, óhatatlanul 1-2 fájl-sor "megsérül".
Ilyeneken fenn se akadok, ha ennyire zavar akkor teljes rendszer reinstall kell és akkor már minden az ezer százalékos helyén lesz.
Én valószínüsítem hogy az 1-2 fájl sor nálad pont valamelyik központi windows fájlt érinti, ezért nem lehet kiszűrni.
Cégnél az egyik gépre pl semmilyen nyomtató vezérlő programot nem lehet telepíteni a klónozás óta, maga a startmenüben/vezérlőpultban hiába nyomkodom a gombot, nem reagál a gép és van még pár mellékes windows funkció ami nem működik azóta...aztán ez elkezdett begyűrűzni, most már az acrobat professional progrgam normál ikonnal indításra nem reagál, csak ha az adott pdf-re rányomva jobb egérrel szerkesztésre kattint a kollegina.

Csak hogy klónozáskor a géphez eredetileg kapott HP telepítő meghajtó sem sikerült tökéletesre, szóval még csak az sincs hogy gyári állapotra visszaállítás. Persze a HDD-t már kidobták.
Éreztem hogy nem okés ha másfél órán át 70 fokon jár az a Transcend 42mm-es sata SSD (ts256gmts430s). :D

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#47575) Sir Riccio válasza PROTRON (#47574) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Nekem fura, mert sose jártam még így, ráadásul teljesen újratelepítettem az adott játékot, ráadásul máshova. :/

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#47576) PROTRON válasza Sir Riccio (#47575) üzenetére


PROTRON
addikt

Ez már off lesz szerintem.
STEAM-es játék?
Próbáltad magát a STEAM-et újra rakni más meghajtóra? Lehet annak sérült meg valamilye.
Mert ezen kívül más elképzelhetőt nem tudok, csak hogy valami a rendszer mélyén, tehát sima végfelhasználói software újratelepítéssel nem fog menni a helyrehozás. Még azt megpróbálhatod hogy keresni valami rendes tisztítót, hogy ne csak újratelepítsd a játékot, hanem a rendszer mélyében lévő fájljait is letakarítani...de ezekből a tisztítókból sem mindegyik megbízható, sok példány meg egyszerűen nem használ.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#47577) Sir Riccio válasza PROTRON (#47576) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Megpróbálom más meghajtóra újrarakni a steam-et is meg a játékot is. Ilyen tisztítókkal kapcsolatban meg pont azért vagyok szektpikus mert vagy működnek vagy nem és nem tudok olyat ami biztosan igen. Mindenesetre köszi!

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#47578) M0RGI válasza Graphics (#47571) üzenetére


M0RGI
őstag

Még egyszer köszönöm mindegyikőtöknek! ;)

Akkor ha két partíció van és az egyik tele lesz, gondolom nem fogja befolyásolni az SSD "lélegzését", mert a másik partíción van hely és neki tök mindegy hol van, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#47579) Raymond válasza Sir Riccio (#47577) üzenetére


Raymond
félisten

Ez szerintem felesleges. Game jobb klikk, Properties -> Local Files -> Verify Integrity of Game Files es ha valamelyik file nem OK azt leszedi ujra.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47580) Sir Riccio válasza Raymond (#47579) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Megvolt, ki is írta, hogy 3 fájl nem oké, ezért azokat letölti újra, aztán megint kifagyott, akkor 4 fájl nem volt oké, azokat is letöltötte újra, aztán kíváncsiságból még a játék elindítása előtt futattam mégegy ellenőrzést akkor már 25 fájl nem volt oké, azokat is leszedte újra, és továbbra sem működött. Itt egyszer úrjatelepítettem, de nem oldódott meg, aztán újratelepítettem másik mappába kihagyva a Program Files-t, de ugyanaz volt. Most rommá frissítettem mindent (Windows, GPU driver reinstall, játékfájlok megint ellenőriz) és most kopp-kopp jónak tűnik, de majd este kiderül, mert most muszáj dolgoznom mert kimiskárolnak a menyasszonyok. Ha este marad időm játszani akkor kiderül, hogy tudok-e több meccset is játszani anélkül, hogy fagyna.

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#47581) dugo_ válasza M0RGI (#47578) üzenetére


dugo_
veterán

Mindegy. Akár particionálatlan területet is hagyhatsz neki, ha nem akarod figyelgetni.

(#47582) Roland8622 válasza Roland8622 (#47562) üzenetére


Roland8622
aktív tag

250GB-nyi írás után a kondíció nem esett, maradt 78%. Teljesítmény 97%. Majd még másolok rá vissza, hogy lássam mozdul-e ez az érték.
Na majd nem megy rá torrent többet, csak tényleg átmásolok rá sorozatot és filmeket mint adattároló. Bár többet nem tudok megbízni már ebben az SSD-ben.
Több dologra is gondoltam ami nyírhatta:
- sok volt rá a folyamatos p2p
- kifogtam egy gyengébb darabot/szériát
- vagy szimplán ez már nem az a Samsung minőség mint a 860-asnál

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#47583) Parallaxis válasza PROTRON (#47574) üzenetére


Parallaxis
addikt

Csak hogy klónozáskor a géphez eredetileg kapott HP telepítő meghajtó sem sikerült tökéletesre, szóval még csak az sincs hogy gyári állapotra visszaállítás.

Töltsd le a HP-től a Cloud Recovery Client-et, az a gépet felismerve létrehoz pendrive-re egy gép specifikus új telepítőt, azzal simán újra tudod húzni.

[ Szerkesztve ]

(#47584) PROTRON válasza Parallaxis (#47583) üzenetére


PROTRON
addikt

Uhh, majd ránézek irodában, köszi a tippet. :)

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#47585) xDarkBoyx


xDarkBoyx
csendes tag

Üdv!
Beépítve egy Samu 970 Evo plus 500 GB M.2 SSD. 850 Evorol áttükröztem a rendszer, sikerült is bootolni M.2ről. Viszont a neten és a dobozon is 3500MB/s sebességet írnak, a gépen mérve meg csak olyan 1800MB/s alját karcolja. Biosban kellene még állítanom dolgokat? Ez az első M.2 SSD-m. Asus Rog Strix B450 F gaming lapom van. :R [kép]

(#47586) Pyttawrx válasza xDarkBoyx (#47585) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Innen töltsd le az nvme drivert, plusz nézd meg, hog az eszközkezekőbe fent van.e ez az új sdd. :)

(#47587) xDarkBoyx válasza Pyttawrx (#47586) üzenetére


xDarkBoyx
csendes tag

Szia!

Feltelepítve, eszközkezelőben megjelent. Sztem bios beállításokkal lesz majd valami.

(#47588) Pyttawrx válasza xDarkBoyx (#47587) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nagyon max bios frissíttés, de elvileg nem kéne állítani semmit, hacsak előtte el nem állítottad. Mik a lehetőségek az nvme bállításoknál?

(#47589) xDarkBoyx válasza Pyttawrx (#47588) üzenetére


xDarkBoyx
csendes tag

Majd délelőtt megnézem jobban, most pihi van. 10-22 ig volt meló, holnap szerencsére elég lesz du2re menni, így lesz időm délelőtt. :D

(#47590) Graphics válasza xDarkBoyx (#47585) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem úgy tűnik , mintha x2-es módban menne az SSD.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47591) Raymond válasza Graphics (#47590) üzenetére


Raymond
félisten

Ott a pont. Vagyis a slot megy x2 modban.

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#47592) xDarkBoyx válasza Graphics (#47590) üzenetére


xDarkBoyx
csendes tag

Igen, X2-re volt beállítva Biosban. Volt Auto és Sata5-6 mode beállítási lehetőség. X2/X4 helyett és kicsit összezavart. Auto Mode-->X4 és Sata5,6 tíltva, Sata5-6 mode--> X2 és Sata5-6 port engedélyezve :D

Driver segítségeket is nagyon szépen köszönöm! :R

(#47593) Pyttawrx válasza xDarkBoyx (#47592) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Akkor csak biosban volt a megoldás. :C

(#47594) xDarkBoyx válasza Pyttawrx (#47593) üzenetére


xDarkBoyx
csendes tag

Meg az alaplapi könnyvecskében :C

(#47595) zsoltip


zsoltip
őstag

Üdv Fórumtársak!
Kingston - FURY Renegade PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD 1TB - SFYRS/1000G
került megrendelésre.
Egy oldalas.
Lenovo ThinkPad P53 laposba.

Az, hogy van-e a gépemben gap-pad, miként látom, mit kell keressek? :F
Google egyelőre nem segített...
Köszönöm.

(#47596) varmi2 válasza zsoltip (#47595) üzenetére


varmi2
nagyúr

Mit kell keresni? gap padot...... :W
Laptopba biztos nem lesz. Vegyél magadnak, és tedd bele.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#47597) Pyttawrx válasza zsoltip (#47595) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Lehet nincs ami hűtse: [link] de az ssd van vmi alu megoldás, talán elég lesz.

[ Szerkesztve ]

(#47598) Graphics válasza zsoltip (#47595) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Öööö, akkor tisztázzuk mi is az a gap-pad, vagy thermal pad.
Az SSD-n, amit vettél van egy vékony alu lapka.
Ez segít egy kicsit a hőmérséklet kapcsán.
Feladat, beletenni és használni.

@varmi2: P53-asban van thermal pad gyarilag elvileg

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47599) Sir Riccio válasza Sir Riccio (#47580) üzenetére


Sir Riccio
addikt

Továbbra is szenvedek. Egy napig jó volt, párat tudtam játszani következő nap újrakezdődtek ugyanazok a problémák, most már konkrétan azért nem indul el fagyás után a PUBG mert "corrupted exe file" szóval, konkrétan a játékfájlok sérülnek játék közben/valamikor bármikor máskor. Minden más (Lightroom,Photoshop,Chrome, DaVinci Resolve,Thunderbird, Windows) fut egy hibaüzenet nélkül, fájlok a helyükön. Én ilyet még nem b@sztam, már bocsánat. Próbáltam az összes létező netes tippet, hogy kapcsoljam ki a különböző teljes képernyős optimalizálásokat, frissítettem az AMD chipset drivert, a vga drivert újratettem, újratelepítettem a Steam-et (másik mappába), újratelepítettem a PUBG-t (másik mappába).

[ Szerkesztve ]

Deutsch Richárd Fotográfia - https://www.riccio.hu/ / https://instagr.am/deutsch.richard/

(#47600) Raymond válasza Sir Riccio (#47599) üzenetére


Raymond
félisten

Ennek semmi koze az SSD-hez. Ha raguglizol arra hogy "PUBG corrupted exe file" akkor ott van kismillio talalat evekre visszamenoleg.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.