Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#48103) Graphics válasza yanna (#48102) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Alapvetően mivel nincs használatban, igy a NAND fizikai degradácioja sem történik meg.

Viszont apró áramköri elemek vannak, netán apró kondenzátorok, amik állásban tönkremehetnek.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48104) yanna válasza Graphics (#48103) üzenetére


yanna
őstag

Köszi szépen, ez kimerítő válasz! Tehát egy 5-6-8 évig pihenő ssd vagy működni fog, vagy nem.

(#48105) Raymond válasza yanna (#48104) üzenetére


Raymond
félisten

5-6-8 evig piheno barmilyen PC alkatresz vagy mukodni fog vagy nem.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48110) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

235 POR Recovery Count smart értékről tudtok valamit? Samsung specifikusnak tűnik és nekem fura, hogy minden boot/rebootkor növekszik az értéke, holott nem kéne neki, ez alapján sem, de ettől nem lettem sokkal okosabb: Samsung Datacenter Smart

Ha valakinek van tippje és megosztja, azt megköszönöm! :)

(#48111) Graphics válasza ubyegon2 (#48110) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48112) ubyegon2 válasza Graphics (#48111) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Köszi, ezeket meg még 8 másikat átbogarásztam, ugye nem a google használattal van most gondom! :D Inkább tapasztalati segítség jönne jól. Fura, hogy ugyanezen értek a 860 EVO-n 2 év alatt csak 11 lett. A PM883 2nap 3 órát futott és nálam egy reboot alatt is ugrott egyet az érték. Nincs rajta semmilyen OS jelenleg, két EXT4 particiót látok, nem tudni volt-e rajta egyáltalán rendszer. Debianos írásban valami érdekeset írtak arról, hogy kikapcsoláskor elveszi a rendszer az áramot, de lehet, hogy tényleg valami energiagazdálkodási beállításoknak kéne utána néznem, bár home user Linuxon teszteltem, ahol elvileg nincs ilyen gond. No majd kiderül....addig is, ha van tippetek, ne kíméljétek a topikot, mégha ez kicsit mélyebb téma is az átlagosnál. Sajna egész hétvégén meló, pedig beleástam volna magam most frissiben.

Amúgy 2nap 3óra és 60GB írással 1,92TB PM 883 50-ért igen jó vételnek tűnik! ;]

[ Szerkesztve ]

(#48113) djxp01


djxp01
senior tag

Üdv!

Mielőtt elhoznám, azért rákérdeznék Tőletek, hogy megfelelő választás lenne-e, egy 980 Pro 1TB M.2 (gyárilag heatsinkes változat) - MZ-V8P1T0CW + Asus TUF B550M-Plus lap + egy Xonar DX hangkártya, ami pont a procihoz közelebbi (gen 4-es) M.2-es slot felett helyezkedne el (az alsó M.2-es slot meg már csak gen 3-as)? A felhasználás miatt, sajnos szükségesnek érzek egy hűtőbordát az SSD-re (Illustrator / PS - gyakran nagy fájlok mozgatása / exportálása / szerkesztése (+ elég sok FPS játék).

A gyári heatsink nem olyan nagy ezen az SSD-n, hogy ne férne el miatta a hangkártya? (Nem tűnik nagynak, de a biztonság kedvéért megkérdezem.)

Jobban járnék esetleg SSD-hőfok szempontjából, ha a hűtőborda nélküli változatot venném, és utólag tennék rá valami laposabb, utólagos passzív hűtést? Ha igen, akkor milyen, utólagos bordát javasolnátok rá? (Csak egy kicsit necces, mert most itt milliméterezni, meg variálni nagyon nincs már kedvem, hogy elférne-e majd a hangkárya alatt az utólagos heatsink, vagy sem.)

Illetve a legutolsó kérdés, (tudom, nem vág túlságosan a témába, de azért reménykedem) hogy a gen 4-es sebességet (5800X a proci) minden további nélkül hozza majd az összeállítás (VGA / SSD is gen 4-es sebességen fut majd így)? Köszi a válaszokat előre is!

regisztrált: 2005-07-05

(#48114) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Most bontottam ki az új Gigabyte alaplapomat és meglepve tapasztaltam, hogy a két m.2 hely nem egymás mellett, hanem egymás fölött van kialakítva, ha tehát két SSD-t teszek be, azok egymás fölötti két rétegben helyezkednek el, minimális légréssel. Az alsóra tehát eleve nem is lehet hűtőbordát tenni, ráadásul konkrétan ugye be van szorítva a felső alá.

Van ezzel az elrendezéssel tapasztalat?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48115) Top cat válasza MaCS_70 (#48114) üzenetére


Top cat
őstag

Milyen alaplap ez?

(#48116) Graphics válasza MaCS_70 (#48114) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem sok derült ki ebből... :DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48117) zizidor válasza MaCS_70 (#48114) üzenetére


zizidor
senior tag

Van tapasztalat, frankón melegítik egymást. Ha az egyik nagyon melegszíik, akkor a másik is fog. Elég szerencsétlen elrendezés.

Az intelligens ember csodákra képes. Az idióta ember bármire.

(#48118) MaCS_70 válasza Graphics (#48116) üzenetére


MaCS_70
félisten

Gondoltam, ez egy rendszeresített megoldás, nem számít a típus.

Gigabyte B660M DS3H

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48119) MaCS_70 válasza zizidor (#48117) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi, ettől tartottam én is. Erre nem számítottam, nem is tudtam erről az "emeletes" megoldásról, nem nézegettem a képeket rendelés előtt -- a specifikációnak örültem: 2 m.2 PCIe foglalat...

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48120) Graphics válasza MaCS_70 (#48118) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Most én látok valamit rosszul, de a két foglalat egymástól tavol van.

Vagy a hűtőborda alatt van két slot? :N

Mi a gond ezzel? Raksz egyikbe is , masikba is, nagyjábol hasonlóan néz ki a történet minden gyártónál ( persze nem egyseges.)

De ez már nem is ide tartozik. Alaplapos topic temaja.

Nem is értem ez miért emeletes megoldás. Hidd el, ez még mindig jobb, mint egy itx konfigban a RAM mellé eldugott slot..

Bordát ra es hasznalni. Vagy elállsz a vásárlástól és az alaplapos topicot bombázod eme kérdéssel. :DDD

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48121) Maelephant


Maelephant
aktív tag

A közelmúltban (én csak tegnap jutottam el a frissítésig) kijött egy update a Crucial Storage Executive gyári alkalmazáshoz, úgy tapasztaltam, hogy most már nem játssza el az MX500 (és esetleg más) SSD-k fel nem ismerését, firmware error hibával "takarózást".

(#48122) MaCS_70 válasza Graphics (#48120) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igazad van, én néztem be. Csúnyán.

Meg a szervizes, akit először kérdeztem.

Az nem jött le, hogy a felső fekete lap alá kerül az egyik SSD.

Elnézést kérek, köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48123) Top cat válasza MaCS_70 (#48122) üzenetére


Top cat
őstag

Én is csak néztem, hogy mi van? "Emeletes" M.2 slot? Ennek semmi értelme.

Az egy dolog, hogy te benézted, de hogy a szervizes is. Abba a szervizbe ne vigyél semmit. :D

(#48124) Pyttawrx válasza MaCS_70 (#48119) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Ha jó a ház hűtése, és van rajtuk vmi thermalpad (persze ha befér), pl: PHOBYA Thermal pad XT 7W/mk 0.5x120x20, szerintem akkor nem fog annyira melegedni.

(#48125) MaCS_70 válasza MaCS_70 (#48122) üzenetére


MaCS_70
félisten

A szervizes fickó régi kapcsolat, harminc éve már hivatásosként rakott össze gépeket, jelenleg szervereket és bányákat épít. Gondolom, hogy látott valami hasonlót, csak az adott alaplapot nem ismerte, ezért ajánlotta. Én konkrétan azt mondtam neki telefonon, hogy a lapon csak egy m.2 slotot látok, erre válaszolta, hogy a mATX-eknél előfordul, hogy helytakarékosságból emeletes megoldást alkalmaznak. Nyilván nem gondolta, hogy annyira vakegér vagyok, hogy nem veszek észre egy foglalatok -- én meg nem tudtam, hogy az le lehet fedve.

A lényeg az, hogy megint tanultam valamit. :)

Gondolom, ha egy SSD-nél tartok, akkor azt érdemes ez alá a bordás lap alá (thermal guard) illeszteni.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48126) MaCS_70 válasza Pyttawrx (#48124) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Ezt a thermal padet simán csak rátapasztom az SSD-re?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48127) Panthera


Panthera
őstag

Üdv!

Egy Kinsgton SSD-t nem tudok beolvasni, a lemezkezelő I/O hibát ír ki a lemez inicializáláskor.
KingstonSSDManager csak "teker".
A BIOS-ban Satafirm S11 az eszköz "neve". Leírást találtam arról, hogy lehet használhatóvá tenni, de valamit le kellett volna menteni róla. Utóbbi lehetséges otthoni módszerrel?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#48128) PROTRON


PROTRON
addikt

Bocs hogy ilyen alap dolgot kérdezek.
Régebben szó volt arról hogy az SSD-nek jót tesz ha van valamennyi szabad hely rajta.
Elvileg 10-15% kellene összesen, beleértve azt hogy ha a gyártó 5-7 %-ot gyárilag "láthatatlanná" tesz.
Biztosra szeretnék menni:
Samsung 860 EVO 500 GB esetén van ilyen 7% gyári paraméter, tehát ha mellette mondjuk 26GB szabad hely van rajta akkor rendben vagyok igaz?
Bár winfos intéző szerint még mindig "piros".

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#48129) koby11h válasza PROTRON (#48128) üzenetére


koby11h
aktív tag

Elvileg 10% alatt minden meghajtónál piros, nem függ össze az ssd-vel.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#48130) Pyttawrx válasza PROTRON (#48128) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!
10% minimum kell neki, de jobb a 15 szerintem

(#48131) Armagedown válasza Panthera (#48127) üzenetére


Armagedown
őstag

Így helyrehozható.
Az adataid viszont házilag nem állíthatóak vissza, ha kellenek, még a helyreállítási kísérlet előtt vidd el egy adatmentésre szakosodott céghez.
Az viszont nem olcsó.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#48132) PROTRON válasza Pyttawrx (#48130) üzenetére


PROTRON
addikt

Ez eddig is világos, a kérdés:
Hanem hogy Ti akik ismeritek ezeket a típusokat, az adott típus esetében van-e gyárilag lezárt terület és ha van akkor konkrétan mi az a határ ameddig feltölthetem biztonsággal? Pl 440GB foglalt terület elfogadható?

[ Szerkesztve ]

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#48133) Panthera válasza Armagedown (#48131) üzenetére


Panthera
őstag

Köszönöm az infókat!

(#48134) ubyegon2 válasza PROTRON (#48132) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

az adott típus esetében van-e gyárilag lezárt terület és ha van akkor konkrétan mi az a határ ameddig feltölthetem biztonsággal

Ezt tudod, hiszen leírtad a méretet! :D 500GB az 512-ből, mert ugye minden NAND adott méretű, az EVO M.2-n láthatod is, hogy két-két NAND van rajta minden méretben, 1TB-on nem 2x500GB van, hanem 2x512GB etc. Különben a Samsung a DC SSD-nél 6,7%-ot hagy meg gyárilag overprovisioning-ra, konzumer SSD-nél ez jóval kevesebb. Viszont azt nyilván tudod, hogy a meghajtón bárhol lévő üres hely hasznosul ilyenkor, nem kell egy külön particionálatlan területet hagyni az SSD-n, sajna sokan értelmetlenül ezt teszik. Lényegében a vezérlő úgysem lát sem fs-t sem particiókat, ez lenne a lényeg! Persze a user tudja, hogy mennyire képes totál teleírni a particionált területeket....bár szerintem egy OS-nek is fontos, hogy a saját particióin legyen azért bőven szabad hely, no ez a hely megfelel overprovisioning célra is teljesen!

Mutatok egy példát is:

Itt nincs külön particionálatlan hely az 1terás meghajtón(van, de az más okból és pici helyek ezek), de mint látod, elég sok szabad hely van a használt particiókon, no azt a vezérlő simán alkalmazza is overprovisioning céljaira!

[ Szerkesztve ]

(#48135) Pyttawrx válasza MaCS_70 (#48126) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Igen

(#48136) Graphics válasza MaCS_70 (#48122) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Néha meglepődök a kérdéseiden, mert régóta vagy itt már Te is :D.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48137) Doky586 válasza PROTRON (#48132) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Azért azt is jó tudnod hogy nincs éles határ. Nincs olyan hogy ha 'csak' 400-at írsz rá akkor minden rendben, de ha 401-et akkor szétpukkan elfüstöl.. :D
Főleg az ilyen egész számra végződő ssd-k esetén. Még az se baj ha néha megáll a másolás hogy 'betelt a lemez'. Csak ne maradjon úgy sokáig. Ha nem használod sokszor a piros tartományban akkor minden rendben lesz. :K

(#48138) Graphics válasza PROTRON (#48128) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ugye itt két dologról beszélünk, van a gyári overprovising, amit mondjuk egy SSD-ből lecsíp a gyártó, és számunkra sosem látott területről beszélünk.

Régen pl. iparibb SSD-knél tegyük fel egy 180GB-os SSD valójában akár 192GB-nyi NAND-ot is tartalmazott, de a tartósság okán kisebb tárhelymérettel indult a piacra.

Pl. a Kingston A400 hírhedt SSD 240GB-os verzióján is két 128GB-os pakk található, de nem férünk hozzá a teljes 256GB-hoz, ugyanígy a 120GB-os verzión is, legalábbis a régebbi szériákon 4x32GB volt, ma már ezt egy NAND-dal is megoldják.

Meg van, amit a user csippent le, ha úgy gondolja.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48139) PROTRON válasza ubyegon2 (#48134) üzenetére


PROTRON
addikt

Nos azt nem tudtam hogy csak 512.000.000 byte-ot lehet előállítani fizikailag a gyártósoron, mert ugye árukeresőn azt látom hogy van 512-es meg 500-as típusok. Feltételeztem csak simán gyártók a profibb eszközök esetében szándékosan kisebbnek gyártják hogy többet kelljen venned.

Egyébként a disk management 465-öt lát maximálisan összesen, holott 500.000.000/ 1024 /1024-el legalább 476-nak kéne lennie, de lehet inkább 488-öt kéne látnom provisioning nélkül. Ha hihetek az 512.000.000-nek...

De Így végül csak megkaptam a válaszomat (bár nekem kellett utánaszámolnom)
512.000.000 x 0,85 = 435.200.000 / 1024 / 1024 = 415 GB - os elvi határt érdemes szem előtt tartani ebben a méretkategóriában (ezekszerint gyártótól és típustól függetlenül) ha hosszabb távon projekt fileok kezeléséhez használja az ember másodlagos meghajtóként.
A winfos 10%-os határa az 418 lenne, szal lehet megelégszem ezzel a számmal, csak ehhez még küzdeni kell 20GB-ot. :)

Eszem ágában se volt szórakozni azzal hogy partícionálatlanul hagyok x mennyiségű területet, simán lehet másolás közben épp kelleni fog. Nem is Írtam olyat ami alapján ilyenre lehetett volna következtetni.

48137 Doky586
Tudom hogy nem fog fizikailag tönkremenni 100MB ide-oda, csak érdekelt a keretszám.

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#48140) Raymond válasza PROTRON (#48139) üzenetére


Raymond
félisten

"Egyébként a disk management 465-öt lát maximálisan összesen, holott 500.000.000/ 1024 /1024-el legalább 476-nak kéne lennie, de lehet inkább 488-öt kéne látnom provisioning nélkül. Ha hihetek az 512.000.000-nek..."

Nem jo a matek, egy lepest kihagytal:

500 000 000 000 = 465.6612873.....
M K B

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#48141) ubyegon2 válasza PROTRON (#48139) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

mert ugye árukeresőn azt látom hogy van 512-es meg 500-as típusok

Meg 480-as is van, de az is 512 fizikailag. ;)

Egyébként a disk management 465-öt lát maximálisan összesen, holott 500.000.000/ 1024 /1024-el legalább 476-nak kéne lennie, de lehet inkább 488-öt kéne látnom provisioning nélkül. Ha hihetek az 512.000.000-nek...

A disk management programok nem marketing céllal működnek, ezért nem is GB-ban, hanem GiB-ben mutatják a méreteket, szóval amit látsz abban, az 500 GB = 465.661287308 GiB, ahogy az iménti screnshot-om jobb felső sarkában is látod, hogy az 1TB 860 EVO az valójában 931,51GiB.

Ilyen calculator-ral nézegetheted, ha érdekel! ;] Ha diskmanagement alapján nézel, akkor számolnod is GiB-ben(MiB-ben akár) célszerű.

Eszem ágában se volt szórakozni azzal hogy partícionálatlanul hagyok x mennyiségű területet, simán lehet másolás közben épp kelleni fog. Nem is Írtam olyat ami alapján ilyenre lehetett volna következtetni.

Általánosságban írtam, hogy sokan hiszik azt, hogy hagyni kell külön particionálatlan helyet, de semmi nem tiltja persze, ártani sem árt....

[ Szerkesztve ]

(#48142) King Unique válasza PROTRON (#48128) üzenetére


King Unique
titán

Windows 7/8/10 SSD-vel! Hogyan is?

"Az SSD-n az optimális működéséhez körülbelül 10-15% szabad helyet kell hagynunk. Ezt a szabad helyet mindegy, hogy particionált, vagy a nélküli helyen hagyjuk meg, a lényeg az, hogy az SSD kapacitásának 10-15%-a legyen szabadon. Ha több ez a szabad hely, az nem baj, az csak jót tesz az élettartamnak.
Egyes meghajtókon a gyártók már eleve hagytak elkülönített részt, általában ez a kapacitás 7%-a, melyet természetesen nem lát semmilyen operációs rendszer, és a BIOS sem. Ezeknél az SSD-knél elég kb. 3-5% szabad helyet hagynunk."

+ Mivel a rendszermeghajtóról van szó, ezért nyilván a Windows megfelelő működéséhez is kell megfelelő méretű szabad terület, vagyis nyilván nem szimplán csak az Over Provisioning (OP) területtel kell számolni. A Windowsokban ha a meghajtó szabad területe az össz kapacitás kb. 10%-nál kisebb, akkor jelzi pirossal a fájlkezelőben. De az elvileg kikapcsolható, ahogyan a kevés szabad lemezterületre figyelmeztető üzenet is, ha esetleg annyira zavarná a felhasználót. Bár normál esetben nem szokás ezeket kikapcsolni, hanem értelemszerűen inkább megfelelő méretű szabad területet kell hagyni. :))

Az meg ugye nem újdonság a decimális és bináris prefixumok okán, hogy a gyártók SI szerint adják meg az SSD tárolókapacitását, ellenben az operációs rendszer helyesen IEC szerint számol, azért van az 500 vs. 465 GB (illetve GiB) eltérés.

[ Szerkesztve ]

(#48143) Graphics válasza PROTRON (#48139) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

holott 500.000.000/ 1024 /1024-el legalább 476-nak kéne lennie, de lehet inkább 488-öt kéne látnom provisioning nélkül. Ha hihetek az 512.000.000-nek...

Azért az 500GB-os lemezek évek óta 465GB-osak... ;] Nincs az az infláció meg matekóra, hogy 476 jöjjön ki.

Az 512GB-os SSD-k mérete jön ki kb: ~476,9GB-ra

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#48144) gbart123


gbart123
csendes tag

Sziasztok!

Windows telepítés megszakadt és a Crucial 120GB-os SSD-n keletkezett particiókat, istennek sem tudom letörölni, még azokon lévő file-okat sem (Disk 1 a lényeg).
Próbáltam már minden féle programot, módszert és utasítást, amik hiba üzenet nélkül lefutnak, ellenben a particiók/file-ok ugyan úgy továbbra is megmaradnak.
Kérdésem mi a csudát próbálhatnék még, hogy kapjak egy teljesen üres, particinálatlan (RAW) SSD-t kapjak?

Köszönöm

(#48145) Doky586 válasza gbart123 (#48144) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#48146) Allihoppa válasza Doky586 (#48145) üzenetére


Allihoppa
aktív tag

Ha itt sem engedi, akkor helyreállítási opcióknál parancssorban:
diskpart
select disk 0 // ha disk 1 -nek írja nálad értelemszerűen select disk 1, ha több háttértár van a gépben figyelj oda, hogy a jót válaszd ki, nehogy véletlen rosszat törölj a list disk paranccsal kilistázhatod.
clean
és ezzel kész is vagy. :)

[ Szerkesztve ]

(#48147) King Unique válasza gbart123 (#48144) üzenetére


King Unique
titán

A másik topikban ugye már le lett írva, hogy ellenőrizni kellene a SATA fizikai csatlakozást - ha SATA SSD-ről van szó - , megnézni nem-e lett a Windowsban tárolóhelyként beállítva az SSD, stb. Ha az előbbiek stimmelnek, ellenben a telepítésnél nem lehet grafikus felületen / parancssorban rendesen törölni az SSD-t, akkor az SSD hibája is felmerülhet, aminél adja magát a garanciális csere, ha még garanciális.

(#48148) gbart123 válasza Doky586 (#48145) üzenetére


gbart123
csendes tag

Köszönöm, a windows telepítőben nem egyik funkciót sem kijelőlni (new, delete, format)

(#48149) gbart123 válasza Allihoppa (#48146) üzenetére


gbart123
csendes tag

Köszönöm, minden diskpart (del, clear, clear all, override) parancs is ki lett próbálva, lefutnak hiba nélkül, de marad minden partició.

Törölhetetlen particiókról beszélek, már mindent kipróbáltam, de egyszerűen nem hiszem el, hogy ilyenre nincs megoldás.

(#48150) King Unique válasza gbart123 (#48149) üzenetére


King Unique
titán

Ha a másikban és ebben a topikban felsorolt egyéb dolgok (pl. fizikai csatlakozás, tárolóhelyek) okozta hiba kizárása után marad az, hogy az SSD hibásodott meg és azért nem működnek olyan módszerek, amiknek normál esetben nyilván működni kellene, akkor mégis milyen megoldást vársz a garanciális cserén kívül? :)
Bár esetleg egy Secure Erase megpróbálható, de ha meghibásodott az SSD, akkor sokat az sem ér, sőt rossz esetben akár még ronthat is rajta.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.