Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39401) erdey_a válasza doc (#39400) üzenetére


erdey_a
őstag

a Google tv újabb mint az android tv, de ugyanannak a kutyának a kölyke.
Viszont minden tv okosító, ami plug and play vagy az egyiket, vagy a másikat futtatja. Lehet a kodival szórakozni, de az nem a szülőknek való.

Nekem is philips tv van Android tv-vel. Nem látom, mi gond lenne vele. Kiválasztom az appot (hbo, skyshowtime, disney, stb.) és elindul. Nem kell semmi hókuszpókusz.

Vérboci

(#39402) doc válasza erdey_a (#39401) üzenetére


doc
nagyúr

koszi, akkor szerintem vadaszok egy ilyet :)

Nem szeretem az Android TV-t, az osszes eszkozom kozul messze a leggyengebb :( Eleve a kezdokepernyo is tulzsufolt, tulbonyolitott, csomoszor instabil (parhavonta ugy beakad hogy konkretan aramtalanitva kell ujrainditani a TV-t), nem egyszer elofordult hogy frissiteni kezdte az appot amitol nem lehet elinditani, vagy ha benne vagyok akkor kidob, van hogy be is ragad es csomo ideig nem hasznalhato az adott app, stb. Kezelhetosegre sem valami jo, egyszeruen nem all kezre egy csomo minden, az Apple TV-hez vagy a Samsunghoz kepest egy nagysagrenddel kenyelmetlenebb :(

Majd megprobalom a leheto legjobban le/kipucolni hogy tenyleg csak a leheto legminimalisabb dolgok latszanak.

(#39403) golya32 válasza doc (#39402) üzenetére


golya32
aktív tag

Nekem apple tv van qva jó de drága.
Másik kérdés az okos tv-n elment a wifi, ez javítható estleg egy usb-s stickel?

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#39404) PociAti válasza golya32 (#39403) üzenetére


PociAti
senior tag

A kérdésre nem tudom a helyes választ.
Viszont ha nem jönne össze, akkor még ott van lehetőségként az, raksz a TV közelébe egy wi-fi-s routert, ami vezeték nélkül kapja a jelet, de a TV-nek kábelen adja át. A jel valószínűleg erősebb lenne, mint stick esetén.

(#39405) tserrof77 válasza golya32 (#39403) üzenetére


tserrof77
senior tag

Nem, mert csak a sajátjaival hajlandó menni, horrorpluszáfáért... :U :U

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#39406) Semin válasza PociAti (#39404) üzenetére


Semin
senior tag

Inkább egy TV okosító, mert a mai TV-k lanja 10/100 ami a kínszenvedés szinonímája. Inkább egy használt régi apple TV wifivel.

(#39407) PociAti válasza Semin (#39406) üzenetére


PociAti
senior tag

Mégis milyen adatfolyamhoz nem elég a gyári 10/100-as csatlakozó?
Gondolom egy olyan felbontáshoz, ami meghaladja a készülék felbontását. Egy Full HD TV-nél elégnek kell lennie. Ha már annyira modern készülékről lenne szó, akkor nem 10/100-as csatlakozója lenne.

A célt kiszolgáló használt router megvan 5k-ból. TV okosító lényegesen drágábbak, és a tudásukat nézve nem szoktak jól öregedni. Vagy meglehetősen drágát kell választani.

[ Szerkesztve ]

(#39408) Semin válasza PociAti (#39407) üzenetére


Semin
senior tag

Nem tesznek gigabitet még a 2024-es 800k-s OLED TV-kre sem, mert az AX wifi a többszörösét tudja és az a prio.
(nem tudom miért döntöttek így a gyártók)

Nekem anno a LAN egy LG TV-n már 1080p-s anyagokhoz is kevés volt. Sok volt a töltögetés, betöltési idő. Amint átálltam a beépített wifire megszűntek a problémák.

[ Szerkesztve ]

(#39409) kbhuinfo


kbhuinfo
tag

Odroid C4 + kodi + CEC. Ezt egyszer megcsinaltam es azota orul a csalad. Rajta van a hazimozi is, egy organikus rendszer az egesz. Viszont streaming nem tudom milyen lenne rajta, nem tudom hogyan kezeli - de eroforrasban nem lenne hiany.

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#39410) Viperator válasza Semin (#39408) üzenetére


Viperator
őstag

Tudsz ajánlani kábeles jelerősítőt?

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#39411) Coyot válasza kbhuinfo (#39409) üzenetére


Coyot
őstag

Nálam a kodi azért 4-5 havonta dobálta el a scrapereket, elfelejtette updatelni a plugineket, tele volt buggal. Aztán verziót is már magandak kell fordtgatni rá sajnos.

Má' nem

(#39412) Balinov válasza Coyot (#39411) üzenetére


Balinov
félisten

Én anno a kodit akkor engedtem el mikor nem tudtam az iptvt sehogyan beloni, ugyanakkor ugyanazt a providert webos 3as tv 10 perc volt beloni, úgy hogy ebbe még az fizetős appnak az 5euros aktucalasa is benne volt

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#39413) erdey_a válasza Semin (#39406) üzenetére


erdey_a
őstag

btw minek kábel a tévébe, ha van wifi?

Vérboci

(#39414) erdey_a válasza doc (#39402) üzenetére


erdey_a
őstag

őszintén szólva nem tudom, mi tud túlzsófolt lenni egy android tv kezdőképernyőn...
lehet hogy nem ugyanarról beszélünk?

Vérboci

(#39415) PociAti válasza erdey_a (#39413) üzenetére


PociAti
senior tag

Én a ház felújításakor minden TV mellé behúzattam a Cat 6-os kábelt is.
A TV sem vezeték nélkül kapja az áramot, akkor már nem mindegy, hogy a hálózati kábel melletti csatlakozóból egy UTP kábel megy a TV-be?

A TV-t nem szoktuk felkapni, és elvinni magunkkal a WC-re. Jól van az úgy a helyén 1 helyett 2 kábellel.

(#39416) doc válasza erdey_a (#39414) üzenetére


doc
nagyúr

Hasonlitsd ossze peldaul egy AppleTv-vel vagy Samsungos Tizennel. Ott van mondjuk 5 ikonod az 5 streaminghez (vagy egyeb apphoz) szepen egymas mellett sorban es kesz.
Android TV-n a kepernyo teteje fele egy sorban ott vannak ezek, felette menu, alatta ajanlott/felbehagyott/stb filmek/videok, settings, inputok, keresomezo, ora, balra kulon app fiokok es linkek, minden szirszar.


[ Szerkesztve ]

(#39417) doc válasza PociAti (#39415) üzenetére


doc
nagyúr

Nalunk, tekintve hogy az idekoltozesem elott kb 1 evvel lett teljesen szetverve es osszerakva a haz, nem volt opcio behuzni ket helyiseggel arrebbrol a kabelt, igy beuzemeltem egy PowerLink adaptert (marmint egy parat nyilvan) az Apple TV-hez, nem sok remenyem volt benne de azota (evek ota) is tokeletesen mukodik :C

(#39418) erdey_a válasza PociAti (#39415) üzenetére


erdey_a
őstag

ez természetesen igaz, ha a tévé köré építed / újitod a házat.
egyéb esetben nem látom értelmét keresztül húzni a szobákon a tyúkbelet.
szerencsés az, akinek közel a modem / router.
5Ghz wifivel amúgy problémamentes minden.

Vérboci

(#39419) erdey_a válasza doc (#39416) üzenetére


erdey_a
őstag

ha nem kellenek a félbehagyott filmek, meg minden szirszar, akkor kapcsold ki.
balra rég nincs semmi, ami a képen van az egy régi design.
így néz ki (mint jeleztem, a filmajánló csatorna / folytatás, stb. kikapcsolható most is).

Nem akarlak meggyőzni semmiről, csak továbbra sem látom be, hogy bonyolultabb lenne elindítani egy appot android tévén, mint bármely más platformon. Designról lehet vitatkozni (mert én pl. szeretem az ajánló sávot), de a funkcionalitás azonos: jobbra balra lépve kiválasztom ami kell, oszt oké gomb.

Vérboci

(#39420) Semin válasza erdey_a (#39413) üzenetére


Semin
senior tag

Az eredeti thread arról szólt hogy meghibásodott egy TV-ben a wifi, és hogy a kábel helyettesítheti -e …

[ Szerkesztve ]

(#39421) doc válasza erdey_a (#39419) üzenetére


doc
nagyúr

"a funkcionalitás azonos: jobbra balra lépve kiválasztom ami kell, oszt oké gomb." - ha egyszer veletlenul felfele/lefele nyomsz, mar teljesen mashol vagy. Anyamek atlagban 65 evesek, egyszer tevednek rossz oldalra aztan jon a fejvakaras meg nekem az uzenetek hogy jajj baj van :DDD
Na mind1, megprobalom a leheto legjobban lebutitani, aztan remeljuk hogy megbirkoznak vele :)

(#39422) erdey_a válasza Semin (#39420) üzenetére


erdey_a
őstag

jogos. bocs. összemostam a tévéokosítás témával. :B

Vérboci

(#39423) erdey_a válasza doc (#39421) üzenetére


erdey_a
őstag

ha eltévednek, a home gombbal mindig a főképernyőre jutnak. nagy baj nem lehet. ;)

Vérboci

(#39424) doc válasza doc (#39421) üzenetére


doc
nagyúr

egyebkent hogy ne csak az android tv-t kopkodjem: a masik amitol agy@szt kapok amikor nem lehet normalisan latni hogy pontosan mi van kijelolve. Ilyen pl. az Apple TV (marmint az appon belul), egy picivel nagyobb annak a musornak a thumbnail-e amin a 'kurzor' eppen van :W francer nem lehet hogy vastag piros kerettel kijelolni hogy a hulye is lassa azonnal? :D

[ Szerkesztve ]

(#39425) doc válasza erdey_a (#39423) üzenetére


doc
nagyúr

en jartam mar ugy hogy veletlenul az 'apps' fulre keveredtem, ami nagyon hasonlo, csak nehany app egyszeruen nincs ott ami a fokepernyon igen, neztem hogy miert torlodtek le... jo, gyorsan leesett hogy mi van, de azert annak aki technikalag kevesbe naprakesz, ez eleg "ijeszto" lehet...

(#39426) Coyot válasza doc (#39421) üzenetére


Coyot
őstag

Egyébként osztom a megállapitásodat, volt:
- kodi raspberryn, odoridon ami rendes nerd cucc, folyamatosan lehet henkölni ha akarod hogy jó legyen
- droid tv, okositoval előtte sony tvos nativan, itt már jók az appok meg lehet konfigolni, de sok gond volt vele, legfökébb az állandó brutál belasulásokkal igényelte a restartot
- almás tévé, ezzel most hepi vagyok, gondtalan megy, többi almás eszközzel félelmetes milyen sebességgel működik együtt, screen mirror olyan fluid hogy öröm nézni, marha egyszerű, és nincs olyan hogy félrekattintva nem tudod mi van

nvidia shield tv amit megnéznék még de drágább mint az almás tévé igy kihagytam a sorból.

Má' nem

(#39427) kbhuinfo válasza Coyot (#39426) üzenetére


kbhuinfo
tag

Persze, nem gyenged leleknek valo a kodi, de tenyleg 2x telepitettem eddig eletemben: 2018-ban az odroid c2-t, aztan 2022-ben a c4-et, mikor megjelent kb. Azota megy es dolgozik szepen, csendben, nem vesznek ossze egyszer sem HDR, OLED es atmos.

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#39428) PociAti válasza erdey_a (#39418) üzenetére


PociAti
senior tag

Azért nem olyan ritka dolog, hogy a TV köré építik az emberek a házat.
Főleg a nappali esetében az emberek előre eltervezik melyik falon kell nagy felületet hagyni a TV-nek, vele szemben pedig helyet az ülőgarnitúrának.
Hálószoba szokott a másik ilyen helyiség lenni.

Tényleg nem nagy tétel még egy tyúkbelet kérni a falba ha már építkezés / felújítás zajlik.

Az volt inkább extra, amit én kértem. Nálunk nem csak 1 router van, hanem van egy szerver is, ami részben médiaszerverként, részben tűzfalként működik, ami megszűri a reklámokat (és a social médiát). Ezért kellett 2 független kábel.

Leginkább választási időszak környékén szoktak már annyira idegesítőek lenni a YouTube reklámok, hogy sokan áttérnek a fizetős szolgáltatása. Vagy lehet küzdeni ellenük.

(#39429) Coyot válasza kbhuinfo (#39427) üzenetére


Coyot
őstag

Nálam 4-5-6 havonta kellett ujrapakolni minden scraper elérhetőséget, mert egyszerűen megszüntek működni, de amint tévé adást youtube-t vagy több plugin összességét kellett használni elég sok configolás, meg log túrás lett a vége. Egyébkétn persze geek cucc kurva menő, de inkább a terepjáróval küzdök mint egy köcsög tévéalátéttel :D

Má' nem

(#39430) erdey_a válasza PociAti (#39428) üzenetére


erdey_a
őstag

pont annyira ritka, mint a házépítés :)

Vérboci

(#39431) kbhuinfo válasza Coyot (#39429) üzenetére


kbhuinfo
tag

Hozzáteszem, hogy nálam elsődleges a webos és csak akkor kodizok, ha az nem boldogul. Ez kb. ritkaság... fontosabb szolgáltatása kodinak a tárhely és dlna a tv felé.

Van egy szint, ami felett nem mész egy bizonyos szint alá...

(#39432) Coyot válasza kbhuinfo (#39431) üzenetére


Coyot
őstag

Jaa nálad rémlik hogy más az elrendezés. Nálam most a szerver maradt ugy, meg az almás tv van ami képet szolgáltat és nagyon faszán megy minden. Már csak a samu s95c hiányzik :D

Má' nem

(#39433) miningboy


miningboy
csendes tag

Sziasztok,

megbízható, jó szakember villanyszerelő nincs valakinek az ismeretségi körében?
Ha igen, itt vagy privátban kérnék elérhetőséget.
Köszönöm!

(#39434) ladopapa72 válasza miningboy (#39433) üzenetére


ladopapa72
csendes tag

Ment mp

üdv Ladopapa72

(#39435) taylorp


taylorp
senior tag

Sziasztok! 1,5-2 m CAT6 kábelre lenne szükségem, csatlakozókkal (készen), hogy csak be kelljen dugnom. Lenne valakinek? Hol lehet beszerezni? Köszönöm. :R

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#39436) ladopapa72 válasza taylorp (#39435) üzenetére


ladopapa72
csendes tag

Szia
https://www.eledbolt.hu/ugreen-ethernet-patchcord-kabel-rj45-cat-6-utp-1000mbps-2m-kek-nw10211202

üdv Ladopapa72

(#39437) taylorp válasza ladopapa72 (#39436) üzenetére


taylorp
senior tag

Köszi, rendeltem is.

Ez kizárt dolog, mer nemtudom. XBOX Gamertag:taylorp79

(#39438) ladopapa72 válasza taylorp (#39437) üzenetére


ladopapa72
csendes tag

Szívesen

üdv Ladopapa72

(#39439) Jazzos


Jazzos
tag

Lumia 640 akkut keresek kölcsönbe, amíg lementem a telefonszámokat. BV-T5C, köszi! :D

(#39440) golya32


golya32
aktív tag

Van eladó lakásom Szigetben a Beér közben 54m2 1 szoba nappalis, felújított lakás, esetleg érdekelhet valakit?

Vélemény olyan mint a segglyuk mindenkinek van, de senki nem kiváncsi a másikéra.

(#39441) okiDoki válasza golya32 (#39440) üzenetére


okiDoki
tag

Nyelvtanilag helyesebb lenne, hogy közben beér! :DDD

0,0

(#39442) Dorien válasza okiDoki (#39441) üzenetére


Dorien
veterán

Izé... Amíg csukod be az ajtót, 2 c***ny közben beér. :))

"Wherever you go - go with all your heart." --- Eladó iBasso SR3 high-end nyitott fejhallgató 189.900Ft --- https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/dorien/index.html

(#39443) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!

Megadta magát a NEFF sütőnk, nem belépőszintű volt amíg forgalmazták.
Ez az alkatrész ment tönkre, egyébként teljesen jól üzemel(ne) a mai napig.
Egy 115°C 10A 250V-os hőmérsékletkorlátozó.
Már nem forgalmazzák. Hol lehetne ilyet szerezni? Esetleg nincs itt senkinek ilyen alkatrészek a fiók mélyén?
Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy egy több 100K-s gépet ilyenért keljen kukázni.....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.