Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39201) Vhiktor válasza mc.g (#39199) üzenetére


Vhiktor
veterán

Ezt mindig leírom, hogy az ips jobb színvisszaadása városi legenda, főleg kalibrálás után. Ez az ősidőkből berögzült dolog. :R

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#39202) Dißnäëß válasza mc.g (#39199) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Köszönöm !! :R :R

Megyek tovább a Sony-ra, viszlát Philips.
Ez az exfat kukázás ez nekem tökönlövés.. remélem nekik is.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#39203) mc.g válasza Vhiktor (#39201) üzenetére


mc.g
tag

Amiket leírtam, azok saját tapasztalatok, nem tananyag, vagy nem wikipedia, stb...

Rengeteg kijelzőt figyeltem már meg, és használtam is, van most otthon 5db IPS kijelzős TV (és sok egyéb IPS kijelzős eszköz (monitorok, tabletek, mobilok, stb)), és egy VA kijelzős TV (több VA kijelzős eszköz(pl. mobilok)), illetve a családban is több VA kijelzős TV is.
(A korábbi munkahelyeimnek köszönhetően rengeteg kijelzővel volt dolgom különböző gépeken, amiket alaposan megfigyeltem).

Én most nem arról beszélek, hogy mekkora színtere van, vagy, hogy mennyire élénkek a színek.
A természetes képi világról beszélek, ami főkép a kevésbé élénk, paszteles, természetes (pl. bőr szín, stb...) színeknél jelentkezik.

Az a tapaszralatom, hogy a jobb színvisszaadással, látószögekkel rendelkező VA panelek kevésbé jó kontrasztúak, a magasabb kontraszttal rendelkezők minden másban rosszabúl szoktak szerepelni.
A "QD"/"quantum-dot" technológiás VA panelek jobb látószögekkel, és színvisszaadással rendelkeznek mint a többi, de állítólag ez a "QD"/"quantum-dot" réteg is el tud használódni/öregedni mint az OLED, ezálltal, akár beégést is produkálhat idővel...

[ Szerkesztve ]

(#39204) blg


blg
senior tag

bekrepált a 7304-es tévém. nem ad képet. hang van, ambilight világít. áramtalanítás nem segít. valami ötlet?
4 évre volt kiterjesztett garanciám, de az már letelt :-(

(#39205) Vhiktor válasza mc.g (#39203) üzenetére


Vhiktor
veterán

Értem, csak sokszor a megfigyelés nem tükrözi a valóságot és csak szubjektív vélemény.

Én sem a színtérről beszélek, hanem a helyes, szabvány szerinti színmegejelnítésről, nem szemre, hanem profi műszerekkel kimérve ami viszont már objektív.

Ismerem "szemmel" is a tvket, különböző technológiákat.

Pl. a samsung túlszínezett képe is cssak városi legenda (nem vivid képmódban kell használni.)

[ Szerkesztve ]

ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

(#39206) ad4m1337


ad4m1337
aktív tag

Sziasztok!

Vasaroltam egy 8518 -at, amit visszakuldtem ilyen vertikalis csikok miatt... elhoztam a 8818 -at, aminel ugyanez van...

Mas is befotozna plz, hogy szurke-vilagos hatternel megjelenik-e a hatterbol bevilagito csikok? Az enyem ilyen, nem tudom mit csinaljak... szokjam meg, kuldjem vissza, vegyem-e meg a mini led verziot? :F

(#39207) RVR400 válasza ad4m1337 (#39206) üzenetére


RVR400
veterán

Te is rajzolni szoktál a TV-re, hogy rajzlap háttér kell? :)

(#39208) ad4m1337 válasza RVR400 (#39207) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

Nyilvan nem igy zavaro, focimeccseknel nem tudtam a meccsre figyelni, mert a hatterben jelenlevo csikokat latom... de szurke hatternel lehet a legjobban ezt tesztelni.. TCL C645 -nel egyaltalan nem volt ilyen, viszont azt vissza kellett kuldenem a bugos rendszer es pocsek hangszoroi miatt...

(#39209) Zola885 válasza ad4m1337 (#39206) üzenetére


Zola885
csendes újonc

55-ös vagy 65-ös verziók? A 8518 esetében az 55 VA, a 65 IPS, míg a 8818 esetében pont fordítva van.

(#39210) mc.g válasza ad4m1337 (#39206) üzenetére


mc.g
tag

Bár a végeredményen nem változtat, de kíváncsi lennék, hogy a háttérvilágítás ilyen csíkos, vagy maga az LCD panel ilyen...

(#39211) ad4m1337 válasza Zola885 (#39209) üzenetére


ad4m1337
aktív tag

65" verzio, elvileg VA panel.

mc.g: én arra lennék kíváncsi, hogy másnál is ez meglévő jelenség vagy csak én nem vagyok szerencsés a tv vásárlással? :DDD Valaki dobjon már be plz egy képet 8518 / 8818 -ról

(#39212) Mzs/x válasza ad4m1337 (#39211) üzenetére


Mzs/x
csendes tag

Hali. az én 65"8818 tévém pont így néz ki, a csíkok elhelyezkedése is pont ilyen.

(#39213) stefi68


stefi68
addikt

Használ valaki fizikai billentyűzetet a tv-hez?
Magyar kiosztású, de használatkor angol szerint jelennek meg a karakterek.
Régebben tv-boxhoz External Keyboard Helpert használtam.
Az pont ezt a problémát oldaná meg, de itt hatástalan valamiért.
Valami ötlet?

◄--- A vaknál is vakabb az, aki nem lát a szemétől ---►

(#39214) DarkChild


DarkChild
senior tag

Van egy 48OLED806-om, ami pont most lesz 2 éves.
Vásárláskor volt a panelen egy piros subpixel hiba, de úgy gondoltam ennyivel még együtt tudok élni, így nem forszíroztam a 14 napos elállást.

Kb. egy éve csekkoltam utoljára a panelt TFT teszt videóval és akkor is csak azt az 1 döglött subpixelt láttam rajta.

Ma kíváncsiságból ismét erre vetemedtem és legnagyobb megdöbbenésemre minimum 12 hibás pixelt találtam.
A szokásos nézési távolságból természetesen nem látható egyik sem, de azért mégis eléggé bosszant a romlás üteme. :(((
Érdemes szerintetek ezzel a szervizhez fordulni?

Nem tudom hány üzemóra lehet a készülékben, de kb. 4 órát megy naponta, szóval olyan 3000 körül saccolom.

Valaki más, aki ilyen készüléket használ, tapasztalt hasonló mértékű pixel romlást?

(#39215) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Az 50PUS8118 TV-bol a hangot csak optikai kimeneten lehet kulso eszkozre varazsolni? A hangero szabalyozas vegett akkor gondolom ket taviranyito kell, nem lehet egybol megoldani.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#39216) tvamos válasza ad4m1337 (#39206) üzenetére


tvamos
nagyúr

A TV-d mogott az hangelnyelo? Hol lehet ilyet kapni? Nekunk iszonyu hangot produkal a TV, gondolom valami ilyesmi segitene. Obiban lattam, de jo sokba kerul, nem tudom mashol olcsobb-e.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#39217) blg válasza tvamos (#39215) üzenetére


blg
senior tag

HDMI eARC csatlakozó is van rajta, azon is kimegy a hang

(#39218) migabi24 válasza tvamos (#39216) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ez dekoráció, nem hangelnyelő, és mindenhol drága, mert most divatos :D

(#39219) tvamos válasza blg (#39217) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ez az eARC, nem tudom, pontosan, hogy micsoda. Nem ugy van, hogy ez csak a HDM1-es csatlakozon van? Mert, ha jol emlekszem, a szamitogepet is oda kellett kotni, hogy menjen a gyors HDMI. Vagy ez megy a tobbi porton is? Nekunk csak egy regi HIFI erositonk van, ami nem tud ilyen firle-francokat, csak jol szol. Igy gondolom Toslinkes DAC-t vennem egyszerubb/celszerubb nem? Vagy van valami elonye a HDMI eARC-nek? Ha ilyenbe ruhazunk, akkor eleg a TV taviranyitoja a hangerot allitani?

Esetleg tudsz/tudtok ilyet eARC konvertert ajanlani? (2 RCA van az erositon.)

#39218 migabi24
Hat vilagos. De viszont valami kell, mert szar a hang. Persze lehet, hogy a kulso hangfal megoldja, akkor nem kell ilyen.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#39220) pjen válasza tvamos (#39219) üzenetére


pjen
félisten

Bt van a Tv n . Egy Bt bemenetű DAC ot kéne venned a bt kimenetét tudod szabályozni a tv saját távjával. Legalábbis a PUS 8545/12 tv n működik, most próbáltam.

(#39221) migabi24 válasza tvamos (#39219) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem tudom nálunk jó a hang, pedig itt sincs hangelnyelő :D :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39222) tvamos válasza migabi24 (#39221) üzenetére


tvamos
nagyúr

Van ott az a ket nagy hangfal... vagy nem az szol? Meg a ko felulete nem tok sima, nalunk meg sima. Mondjuk, ha lesz par butor a szobaban, lehet, hogy akkor jobb lesz.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#39223) tvamos válasza pjen (#39220) üzenetére


tvamos
nagyúr

Van bluetoothos hangfalunk, de nem szeretjuk, mert kesik a hang... ezert az ilyen DAC-tol is felek kicsit.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#39224) migabi24 válasza tvamos (#39222) üzenetére


migabi24
nagyúr

Dehogynem, poénnak szántam :D

(#39225) tvamos válasza migabi24 (#39224) üzenetére


tvamos
nagyúr

Mennyire jok ezek a Magnat hangfalak? Vannak meg hatter sugarzok is?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#39226) migabi24 válasza tvamos (#39225) üzenetére


migabi24
nagyúr

Ezek nem a média márktos akciós Magnatok :D ezeknek az új ára 1 milla körlül volt, szóval elég jók.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.