Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49551) Kris87 válasza KaiotEch (#49542) üzenetére


Kris87
aktív tag

Lehet benéztem én is, gondoltam jó lesz a Diatone gt-r90-hez. Tudom, kb 3s 450mah akku "való" hozzá a kb 50 grammjával, de abból indultam ki, hogy 4s akkuval kb 250 grammal többet emel a gép, ez az előbb linkelt akku pedig csak 118 gramm, ami alig több, mint duplája az ajánlottnak, a teljes felhajtóerő és a gép összsúlyának aránya csak picit lesz rosszabb, mint a kisebb akkuval, cserébe 2x annyi ideig repkedhetek.

(#49552) Peaceliker válasza Geller72 (#49549) üzenetére


Peaceliker
őstag

Volt most akcióban 9usd/db,meg 10 ért máshol stb. Nehezen álltam meg hogy ne vegyek :D

(#49551) Kris87

Súlyt miatt szenvedni fog, melegedni, akkor romlik hatásfok, többet eszik ergo kevesebbet repül. Nem sokkal fog többet repülni vele sztem cserébe bénán fog mozogni vele nagyon.
+60g al egy olyan 3 colos gép is szenvedett ami 170g vt és 600g fölött húzott /motor

"Oh my Goa'uld!"

(#49553) syler123 válasza Peaceliker (#49548) üzenetére


syler123
veterán

Köszi!

stefi81: :R

(#49554) varadigabor válasza Peaceliker (#49548) üzenetére


varadigabor
senior tag

Én még mindig nem találtam 1806-os mocit ami 4"-on a 4s-et is szeretné:D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#49555) Peaceliker válasza varadigabor (#49554) üzenetére


Peaceliker
őstag

Havernak volt egy tarot 250es gépe vmi nem túl komoly 1806 al és 4s el hajtotta t colon :D

"Oh my Goa'uld!"

(#49556) varadigabor válasza Peaceliker (#49555) üzenetére


varadigabor
senior tag

RCX 1707 3200KV-ra gondoltam hogy az lehet jó lenne a JJPRO p175-őn (2 ágú proppal ) és átrakni arról az Emax rs2205 2600kv-s mocikat egy 5"-os gépre:D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#49557) Geller72 válasza varadigabor (#49554) üzenetére


Geller72
veterán

(#49558) Peaceliker válasza varadigabor (#49556) üzenetére


Peaceliker
őstag

Mehetne 1407 is ha könnyű lenne a gép... De nem az sajna. Falcon sem. Szal 1806 alá nem mennék vagy még az is kevés lehet. 2204 sok KV nincs? Haver gépe nem vt 300g közben beugrott.

"Oh my Goa'uld!"

(#49559) KaiotEch válasza syler123 (#49543) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Van propom(dalprop cyclone) is "feleslegbe" meg motorjaim is. Racerstar RF2205 2300kv motor. Annyit húz mint a drága emaxok. Ha érdekes lehet, akkor pm-ezz.

[ Szerkesztve ]

(#49560) varadigabor válasza Peaceliker (#49558) üzenetére


varadigabor
senior tag

3022kv hyperlite van 17 dollárért, inkább kihagyom :D

Amúgy most már jobban fog menni a repedés. Van betaflightos matricám :D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#49561) Peaceliker válasza varadigabor (#49560) üzenetére


Peaceliker
őstag

Instant 10 óra sticktime xD

"Oh my Goa'uld!"

(#49562) varadigabor válasza Peaceliker (#49561) üzenetére


varadigabor
senior tag

TeamBlackSheepes meg RotorRiotossal még lenne plusz 20 :D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#49563) Peaceliker válasza varadigabor (#49562) üzenetére


Peaceliker
őstag

Asszem nekem is kell szerezni akkor matricákat :D

"Oh my Goa'uld!"

(#49564) Tibusz00


Tibusz00
tag

Sziasztok!

Olyan problémám támadt, hogy nem tudom telepíteni a stm32 vcp drivert. Mert valamilyen úton eltűnt a gépemről. Cleanflight 1.2.4. verziót használtam. Fel volt telepítve, látszott az eszközkezelőben. Aztán Betaflight 3.2.2-vel akartam használni az új repvezérlőmet. Nem kapcsolódott. Eszközkezelőt ellenőrizve már csak 1 db COM1 port látszik. Telepítettem újra, kiírja hogy feltelepült,de nincs az eszközkezelőben. A Matek oldaláról letöltöttel is próbáltam illetve a STM.com oldalról letöltött sem működik. Találkoztatok már ilyennel? Tanácstalan vagyok........... :F

(#49565) rokarudi


rokarudi
aktív tag

Szerintetek ha a bfight tetőlemezére szeretnék antennát rakni melyik bírja tovább a gyűrődést? Ha derékszögű csatolóval megy hátrafelé, vagy egy rövidebb antenna rendes csatlakozóval felfelé? A vételt befolyásolja, hogy az antenna felfelé vagy hátra áll?

(#49566) varadigabor válasza rokarudi (#49565) üzenetére


varadigabor
senior tag


Így nem tudod felrakni? Nekem így még nem tört le soha. Felfelé tuti lefog, mikor úgy próbáltam a vétel se volt az igazi.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#49567) kriszbon válasza varadigabor (#49566) üzenetére


kriszbon
őstag

Szia!

Lemérnéd nekem mennyit nyom így aksi nélkül a géped? :F :R
Ahogy látom te nem használsz motorvédőket sem.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#49568) varadigabor válasza kriszbon (#49567) üzenetére


varadigabor
senior tag

Szia!
Múltkor mértem elég dagi, 360 gramm volt. Most is ott körül lehet. Motor védő volt régebben rajta de le vettem. Tele is ment egyből sárral... :D

Most átalakítás lesz, új Fc-t kap és másik vtx-et. Ez csak 200mw-t tud ami rajta van.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#49569) kriszbon válasza varadigabor (#49568) üzenetére


kriszbon
őstag

Köszönöm, akkor nem is annyira gáz a Martian II 250-es gépem.
Igaz 430-440g körül van, de már rajta van minden földi jó, még motorvédő is.
Ráadásul a gyári PDB is benne van hogy legalább összetartsa valami középen, de kapott másikat amire kötözhettem minden mást. :D

Most nemrég kezdtem egy másikat ZMR 250 vázból, az talán könnyebb lesz valamivel, meg azért az is átesett jó kis átszabáson, tehát még laposabbra tervezve mint az eddigiek.
Kap [ilyen] ESC-t, már meg is jöttek, meg rendes F3 vezérlőt(nemrég írtam róluk), mert először ilyen minimál és mini vezérlővel akartam, de az a pár gramm nem ér annyit hogy lemondjak a sok portról.
A VTX lehetne könnyebb, mert fémházas 600mW-os(15g körüli), de most nem akarok költeni arra is.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#49570) varadigabor válasza kriszbon (#49569) üzenetére


varadigabor
senior tag

Pdb-t lehet ki lehetne dobni, csak rendelni kellene olyan műanyagot ami alatta van és azt duplán rakni :D

Más : új Emax Babyhawk R, nem sok minden látszik belőle. Szerintem nehéz :Y
Features:
-High Speed power system featuring RS1106 and the Avan Micro
-FC/ESC AIO - Mini Magnum Tower
-112mm Carbon Fiber Frame weighing
-Only weighs 82.5 grams
-Customizable Shell Canopy with adjustable camera positions
-Pre-tuned Betaflight Firmware for optimized flight performance
-OSD intergrated with Low-Voltage detection
-40 Channel 5.8g VTX switchable 25/200mw

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#49571) kriszbon válasza varadigabor (#49570) üzenetére


kriszbon
őstag

Az édeskevés lenne a gyári PDB helyett ami ha minden igaz üvegszálas nyák fémborítással, és elég erősnek tűnik(szerintem az is).
Néztem én is azt a műanyagszerű vackot, de rettentő gyenge, ha meg valami carbon lapot használnék, akkor közel ott lennék mint a gyárival.

A másra reagálva, nálam/szerintem 250mm alatt nem igen van gép, már a 210-es Falcon vázasat is kicsinek tartom, pedig nem is olyan rossz a 360g-al(prop nélkül), mikor mindennel fel van szerelve, amivel én szoktam. :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#49572) Peaceliker válasza varadigabor (#49570) üzenetére


Peaceliker
őstag

Amennyit látni belőle annyiból pofás :D
Súly az valóban nem olyan kevés, de gondolom 2.5 colos lesz, meg azért 1106 van rajta, nem ilyen vézna 04 es moci. Persze 2 colos 04 es gépeket 60g körül össze lehet rakni. Érdekelne melyik motor lesz rajta, de gondolom 6 vagy 7500kv. Bár azt írta emax egyik komment alá hogy 3-4s...akkor lehet hogy 4500KV? De mondjuk az 2 colon sem olyan vészes 4s el, bár 3al sem gyalázat.

Súlya meg ahogy most gondolom (közben haverral beszélgetek) 1106 miatt lesz annyira sok.

Összeállt Falconom 3 colon. Neki 75g 1104 sunnysky al, nekem 88g 1106 al (nekem mondjuk 2g csati adapter még van rajta :) )

3s 65c akkuval

nem olyan könnyű, mint jó lett volna, de örülök neki. er130 volt eddig a kedvenc mondhatni, az 150gvt és fele ennyit sem emelt elvileg mint ez :)

ez ha igaz 271g ot tud/motor, ami 8,5 emelési arány...és menne 4s el ha nagyon kell :)

"Oh my Goa'uld!"

(#49573) rokarudi válasza varadigabor (#49566) üzenetére


rokarudi
aktív tag

Sajnos nem, mert a vtx UFl csatlakozós, így csak egy pigtail-lel tudom az antennát a tetejére rakni. De ha derékszögű csatlakozóval veszem, azzal majdnem ilyen lesz 🙂.

(#49574) stefi81 válasza rokarudi (#49573) üzenetére


stefi81
tag

Nem MMCX csatis, mert multkor olyan antennát ajánlottam neked!?

(#49575) rokarudi válasza stefi81 (#49574) üzenetére


rokarudi
aktív tag

De, bocsánat, igazad van. Tényleg MMCX. Megtaláltam azt a lengyel céget, akiket ajánlottál, szerintem onnan rendelek egy pár pagodát. Elvileg belövik a frekvenciát, és 20 dollárból kijön postaköltséggel együtt. Csak valahogy úgy kellene felrakni a gépre, hogy minél tovább tartson.

[ Szerkesztve ]

(#49576) NightLord válasza syler123 (#49540) üzenetére


NightLord
tag

Én 1050mah -s TATTU-t használok az 5"-os gépemhez, aminek a 320g a súlya akksi nélkül (így 450g körül van a teljes felszállósúly), és 3-4 perc közötti repidőt tud.

(#49577) NightLord válasza syler123 (#49543) üzenetére


NightLord
tag

Erre a vázra fogok 4"-os gépet építeni, nem túl drága, és könnyű.

Motor RS1306-3300KV lesz rajta. De ha olcsó motort akarsz, bepróbálkozhatsz ezekkel is, 4S-en szerintem használható buildet adna.

[ Szerkesztve ]

(#49578) syler123 válasza NightLord (#49577) üzenetére


syler123
veterán

Köszi! :R

Jól néz ki ez a váz, lehet ebbe átköltöztetem a Falcont, amíg nincs másik motor, addig meg majd megy a 2204-el (várjunk a motor furatok gondolom ahhoz nem stimmelnek). Igen, emaxok árai elég húzósak.

Még azon agyalok, hogy az 5 colhoz milyen propok kellenének. 5040 vagy 5045 kingkong, esetleg dalprop, de az pofátlanul drága, nem tudom jobb-e egyáltalán, mint a kingkong.

[ Szerkesztve ]

(#49579) Peaceliker válasza syler123 (#49578) üzenetére


Peaceliker
őstag

Motor függő. Ha gyengébb motor akkor kk/geprc 5040x3. Ha vmi izmos akkor mehet 45. Jobb a dal, nem csak drágább, de én is kk t használok amúgy, nekünk sztem jó az :)

"Oh my Goa'uld!"

(#49580) syler123 válasza Peaceliker (#49579) üzenetére


syler123
veterán

Köszi, akkor Kingkong lesz. Racerstar br2205-ös motorokat fogok venni. Arra mehet a 45-ös?

(#49581) Peaceliker válasza syler123 (#49580) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem tenném rá. Én emax rs2205 ön sem érzem hogy erősebb lenne, de azt igen hogy többet eszik. És racerstar mocik gyengébbek

"Oh my Goa'uld!"

(#49582) mazso26


mazso26
tag

Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni egy roppant kellemetlen problémával kapcsolatban:

FlySky FS-i6S táv, bal stick 45-55% throttle pozíció között zajt/jelet küld a rudder csatornára.
Ez többnyire 100% szélsőértékig is elkúszik, tehát repülés közben (egyelőre csak sim) elég kellemetlen az akaratlan balkanyar:(
Szétkaptam, semmi látható hardverhiba. Ezt leszámítva egy egész jó kis táv lenne (pláne amennyiért sikerült megvenni) ezért még nem engedném el a kezét.
Csere Gimbal-ra sajnos nem sok találatot dobott Ali BG GB... i6-hoz van de amennyire tudom az 1024 felbontású, ez meg 4096 - így az nem játszik.
Ötleteket, javaslatokat, segítséget nagyon szívesen vennék, ez az egyetlen távom, így a megoldásig nincs repülés... :O

(#49583) Peaceliker válasza mazso26 (#49582) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem szim kábel csinálja? Channel monitoron is látszik?

"Oh my Goa'uld!"

(#49584) mazso26 válasza Peaceliker (#49583) üzenetére


mazso26
tag

Igen látszik a táv saját channel monitorján is sajnos...

(#49585) Peaceliker válasza mazso26 (#49584) üzenetére


Peaceliker
őstag

Akkor tényleg odavan szegény. Gimbalt még sosem láttam hozzá, persze lehet van. De olyan olcsó a táv hogy valszeg vennék egy másikat és akkor ez alkatrész.

Annyit tehetsz hogy kontakt spray vel atfujod. Vagy vmi kábel nem sérült?

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#49586) varadigabor válasza NightLord (#49576) üzenetére


varadigabor
senior tag

Nem kicsi az?:D Én 1500 mah használok, az tud le adni elég áramot :)

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#49587) NightLord válasza varadigabor (#49586) üzenetére


NightLord
tag

Kicsi a terhelés, volt rajta 12A ESC, azt se sütötte meg. De nem agressziv propokkal nyomom.

(#49588) twine


twine
addikt

[Féligoff]
Egy kis év végi összefoglaló...
Phantom4 at work :) hátha érdekel valakit a tereprally is :B

[ Szerkesztve ]

(#49589) syler123 válasza Peaceliker (#49581) üzenetére


syler123
veterán

Okés, köszi, jó hogy megkérdeztem :)

Akkor a 5040-es lesz. (Már ha lesz készleten értelmes színben)

[ Szerkesztve ]

(#49590) duc válasza mazso26 (#49582) üzenetére


duc
aktív tag

A gimbalban van két poti ami analóg. A felbontás nem ezen múlik, hanem az ADC-n amire kötve van. Ha fizikailag egyezik az i6 és az i6s gimbal, akkor opció lehet.

[ Szerkesztve ]

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#49591) david335


david335
tag

Leaderhez melyik 3s gaoneng akksi ideálisabb 450, vagy az 550mAh?

(#49592) Bogyó78


Bogyó78
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy gopro kamerához milyen drónt ajánlanátok kezdőnek?

köszi

(#49593) Peaceliker válasza david335 (#49591) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ha súlyban nincs nagy difi a nagyobbat venném. Ezek a kis gépek különösen érzékenyek súlya, szal ettől tenném függővé

"Oh my Goa'uld!"

(#49594) david335 válasza Peaceliker (#49593) üzenetére


david335
tag

Akkor az utolsót elmarkoltam Aliról:) köszi.

(#49595) david335 válasza Bogyó78 (#49592) üzenetére


david335
tag

Kezdésnek egy syma x8-at:)

(#49596) AMDaZERG_1 válasza Bogyó78 (#49592) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Igazából az a baj, hogy kezdőnek a repülést kellene megtanulni, hogy a GoPro ne menjen tönkre a zuhanásoktól. Amúgy előttem szólónak valamilyen szinten igaza van, mert bár nem egy kimondottan kameraplatform gép, de elbirkózik a kamerával az Syma X8. Viszont, ha merül az akku nem nagyon áll meg lefele jövet, mert sanszos, hogy nem tudja már megfékezni a magasságvesztést, mivel nem teherre van szabályozva. Azt hiszi van még elég energia az akkuban, ami igaz is, de mint írtam nem plusz tömeghez súlyához mérik. Megjegyzem vittem már X8 -al GoProval egyenértékű kamerát, és nagy gondok nem voltak. Talán kétszer nem tudtam az ereszkedést kontrollálni, aztán megtanultam, hogy bőven kell hagyni az akkuba, ha magasabbról hozod le.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#49597) Baku válasza david335 (#49595) üzenetére


Baku
aktív tag

Pontosítanék: Syma X8HG (erősebb, magaságtartó + headless funkció)

(#49598) Baku válasza AMDaZERG_1 (#49596) üzenetére


Baku
aktív tag

Az X8HG- ben 2400-as akkuval goproval kb. bő 10 perc repidő van. Be kell állítani egy timert 8 percre, és ha kakukkol, akkor le kell hozni. Ez akkor igaz, ha 40-50m-en belül körözöl a fejed felett. Ha egy adott távolságra repülsz el, akkor a visszautat is be kell kalkulálni, tehát 4perc oda, 4perc vissza. Bár ez utóbbi gyári állapotában irreleváns, mert a hatótáv mókolás nélkül 150m kb. Viszont LOS - ban (szabad szemmel repülve ) egyébként sem tanácsos 40-50m - nél messzebb merészkedni akkor sem, ha már megy az irányítás. Gyakorláshoz meg max. 10m....
De 100 szónak is egy a vége: A kezdő (buta) gépekhez ajánlott a timer használata ...
(Szerintem. ....)

És természetesen gyakorlás kamera nélkül, akku teszt szintén, egy kamerával megegyező súlyú ballaszttal (pl. Fakocka)..

(#49599) david335 válasza Baku (#49597) üzenetére


david335
tag

Jogos. Az x8 családra gondoltam:) már a hc modell is elég jó.

(#49600) syler123


syler123
veterán

Használ itt valaki racerstar motorokat? Az újabb review-kban olvasok olyanokat, hogy félbejön a motor, ezt így hogy a fenébe?? Rakok is be képet. Szerintetek ettől még vehető ez a motor vagy teljesen megbízhatatlan? Esetleg más márka ebben az árban? (max 30-35$ a 4 motorra).
Régebben ilyen hibáról nem olvastam. Mellette van kis millió pozitív komment, ezért érdekelne esetleg egy itteni fórumozó véleménye, aki esetleg használta hosszútávon.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.