Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49801) varadigabor válasza Watt25 (#49799) üzenetére


varadigabor
senior tag

Elkezdtem Star wars Battlefrontozni, Repülön ott is fel volt cserélve a Roll meg a Jaw. Átraktam úgy ahogy a távomon van de úgy kb senkit nem tudok lelőni:D Nagyon nehéz össze hangolni a célzást úgy hogy két újjal kell..

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#49802) KaiotEch válasza IZGŐ-MOZGÓ (#49792) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Áááá, brushed gép, max 20!

(#49803) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Van aki használ folyékony szigetelőt (liquid tape)?
Szeretném meggátolni, hogy szereléskor a vékony vezetékek forrasztásnál a mozgatástól elszakadjanak. A forraszpontoknál kenném meg, hogy valamennyire fixen tartsam. Melyik típust, és hol érdemes rendelni elsősorban magyar üzletre gondolok.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#49804) cd334 válasza AMDaZERG_1 (#49803) üzenetére


cd334
tag

Egyszerűbb takonyágyút használni ehhez :)

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#49805) AMDaZERG_1 válasza cd334 (#49804) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Köszi! :)
Azzal volt gyárilag az X220s VTX antenna is, de olyan szépen szétolvad a panelon, hogy öröm volt leszedni róla. Tehát a "magas" hómérséklet közelében az véleményem szerint nem túl izmos megoldás, de minden más helyre tökéletes, és használom is, de gondoltam áttérek.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#49806) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok :)

Szerintetek ez valóban eredeti lehet? [link]

Történt Mavic-al ma egy kis baleset túl közelre jött a faág :) Szerencsére csak prop repedt el ahogy bedarálta fát.

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#49807) blueye válasza erikke17 (#49806) üzenetére


blueye
veterán

GBn nem szokott copy lenni.

(#49808) Baku válasza erikke17 (#49806) üzenetére


Baku
aktív tag

Én az Aliról vettem ilyet, de azzal sem volt semmi gond. Gyárinak tűnt és jó minőség volt.
Ekkora propikat viszont minden esetben illik balanszírozni, akár gyári, akár nem.
Kamerás gépeknél meg egyenesen kötelező .....

(#49809) mobbo válasza erikke17 (#49806) üzenetére


mobbo
senior tag

nem

(#49810) erikke17 válasza blueye (#49807) üzenetére


erikke17
őstag

Original ként írja meg ára is annyi, na jó olcsóbb 1 euróval :)

Baku - Csak eredetit akarok rátenni utángyártottal nem rizikózom :) Igazából most új van rajta, csak szeretném pótolni hogy legyen kéznél.

mobbo - Hogy érted hogy nem? Utángyártott lenne? Ezt hamarább mondanám utángyártottnak:[link]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#49811) Baku válasza erikke17 (#49810) üzenetére


Baku
aktív tag

Semmi rizikó nincs benne ....
A gép értékéhez képest filléres bagatel dolog.
Semmit nem veszítesz még akkor sem, ha utángyártottat kapsz, és kiderül, hogy használhatatlan (ami teljesen kizárt). Rendelj többet, több helyről. Úgy is fogyóeszköz ....
(Na jó, nem annyira, mint egy racernél, de bármikor történhet kisebb baleset....)

[ Szerkesztve ]

(#49812) d.tiborz válasza erikke17 (#49806) üzenetére


d.tiborz
aktív tag

Nem értem, miért kellene kínából rendelni bizonytalan minőségű (eredetű) propellert. Itt biztosan gyárit kapsz ugyanannyiért, azonnal: http://myactioncam.hu/dji-dron-kiegeszitok-84/mavic-142/mavic-8330-quick-release-folding-propeller-1975

[ Szerkesztve ]

(#49813) Allien válasza erikke17 (#49806) üzenetére


Allien
veterán

Már nem azért, de akkor miért nem itthon veszel proppot hozzá? Ennyi pénzért itthon is kapsz! :K
árgép árak

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#49814) mobbo válasza erikke17 (#49810) üzenetére


mobbo
senior tag

felejtsd el a propot kínából, meg az akkut is

(#49815) erikke17 válasza mobbo (#49814) üzenetére


erikke17
őstag

Akkor marad a hazai, nem rizikozok :)

Igazából csak arra kerestem választ, hogy eredeti e lehet. De akkor inkább tutira megyek :)

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#49816) KaiotEch válasza erikke17 (#49815) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Szerinted amit itthon veszel honnan veszik? :D

(#49817) Minstrel válasza KaiotEch (#49816) üzenetére


Minstrel
senior tag

Azt az eredeti kínából.

(#49818) twine válasza Minstrel (#49817) üzenetére


twine
addikt

:C :C aaz Respect pasztmek :DDD
Amúgy meg tényleg... :K Azt mondják manapság ami nem kínai az hamisítvány :D

[ Szerkesztve ]

(#49819) erikke17 válasza KaiotEch (#49816) üzenetére


erikke17
őstag

Ezen az elven vagyok én is :D Mivel maga DJI is kínai ugyebár. Meg mi magunk is.

Csak meg ingott a véleményem mivel mindenki hatraltatott :D

Kuponnal fel áron hozzá jutok eredeti prop szetthez :) Remélhetőleg nem kamuzik GB.

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#49820) KaiotEch válasza Minstrel (#49817) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Értem szóval van eredeti kínai, meg kínai kínai. Majd ha járok a piacon, megnézem, hogy egyébként a tarkójukra rá van-e tetoválva, hogy Made in China...

(#49821) AGE-T


AGE-T
senior tag

Valaki össze tudná foglalni, mi a jogi helyzet ma Magyarországon a drónozással? Én még ott lemaradtam, hogy magánszemélyként kb. sehol nem repülhetsz a saját udvarodon kívül.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#49822) FingR86 válasza AGE-T (#49821) üzenetére


FingR86
őstag

pár napja a híradóban vagy a fókuszban volt erről egy riport és ott azt említették, hogy csak a házon belül használhatod. az udvarodon lévő légtér is az állam tulajdona, oda sem viheted ki, csak engedéllyel.

(#49823) grimm2015


grimm2015
senior tag

Az a baj mindenhonnan bevételt akarnak, ezért nem korlátozott semmilyen módon a beszerzése, de azért nem használhatod sehol sem :D
Am a kutya nem foglalkozik veled, amíg valami hülyeséget nem csinálsz.

Ezek az eseti légtéri dolgok is ...

Battlenet: Grimm#22690

(#49824) Allien válasza KaiotEch (#49820) üzenetére


Allien
veterán

Csak, hogy vili legyen! Ugye, van az eredeti kínai, és ennek másolata, ami szintén kínai. Nomármost, a másolatnak is lehetnek másolatai, vagy az elsődleges másolatnak több verziója (pl színezésben eltér az "eredeti" másolattól). Jó példa erre a dji mavic propellerei. A hazai bótban kapható az "eredeti". De, BG-n példul kapható vagy 10-11 féle. Van original, van Noise Reduction, Low-Noise, Colorful (6 színválaszték), és karbonosból is van változat. ;] Ha jól sejtem, az original, ami valszeg eredeti, az 13 dolcsi körüli, a színes meg nincs 5 dolcsi. Érdekes, a karbon meg 8-9 dolcsi között. Az tuti, hogy mindre rá van írva (már a csomagolásra) a Made in China felirat! :K
No, ezen kívül lehetséges még malayzia-i, meg vietnam-i gyártású termékek is, lazán. :DDD

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#49825) lkristóf válasza lkristóf (#48535) üzenetére


lkristóf
senior tag


:B

(#49826) varadigabor válasza lkristóf (#49825) üzenetére


varadigabor
senior tag

Király :D Video antenna nem sokáig lesz úgy ott jó helyen. A vevő antennákat is valahogy gyors kötözőhöz zsugorozod oda,hogy ne tudjon bele érni a propba.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#49827) lkristóf válasza varadigabor (#49826) üzenetére


lkristóf
senior tag

Úton van már derékszögű antenna csatlakozó is, még alakítok rajta, nem sok hely volt a vevőnek. Meg odébb van a repülés is, hideg van kint. :DDD

(#49828) lkristóf válasza varadigabor (#49826) üzenetére


lkristóf
senior tag

Egyébként az x6b-t raktuk rá. Ibus csatlakozóját összekötöttük a flight controller RX csatlakozójával, ahol írta az Sbus-t is. Beállítottuk a portot, meg kiválasztottuk a serial rx + ibus-t, de nem reagált semmit a vevőre. Bindelés is sikerült. Aztán ahogy átdugtuk a ppm-be, és átállítottuk betaflight-ban, egyből ment.

A profiknak így is jó a video antenna , mert ők nem törik össze. ;]

(#49829) lpb válasza lkristóf (#49828) üzenetére


lpb
csendes tag

Ugyan ezzel szenvedtem szintén most jött meg a darkmaxom ibus sehogy sem akart menni nekem végül sbus működött ia6c vevővel

(#49830) Watt25


Watt25
veterán

Itt olvasgatva, sokszor olyan érzésem van, mintha nem lenne felső tagozat... Pedig megnéztem, van... ;]

Nekem ide illő kérdésem lenne: Most, hogy kiderült számomra, hogy a sokak által birtokolt X5C nem a legelterjettebb Mode 2 irányítást használ, felmerült, hogy akinek több drónja van, az hogyan kezeli ezt a helyzetet? Hogyan lehet megszokni azt, hogy ha mondjuk az X5C-vel repül, akkor Mode 4-ben kell irányítani (oldalazás, gázkar baloldalon), a többit meg nagyrészt Mode 2-ben. Én nehezen tudom elképzelni, hogy erre mindig be tud állni az agyunk...

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#49831) vandor01 válasza Watt25 (#49830) üzenetére


vandor01
őstag

hat igen mi meg csak a kis csoportosok vagyunk es 99%kunk mode2-el nyomul ha veletlen vmi kavaras van akkor addig allitgatjuk szetszedjuk mire mode2 nem lesz! 1xuen nem is akarjuk hogy az agyunk atalljon vagy varialodjon mas beallitasra mert a megszokott vezetessel tudunk ugy nagyjabol kozkekedni repkedni,,,, akarmilyen valtozas van akkor egy pillanat alatt odaverjuk a gepet foleg amelyik 50-70-100km/h is képes szaguldozni....
ha te azt a modit szoktad meg mode4 vagy mi? akkor ha kapsz egy masikat ami nem olyan akkor szedd szet azt probald osszehozni magadnak.... ha nem megy mert nem lehet akkor felejtsd el es jobb ha atállsz agyilag mode2-re.... de ha mar allni kell? akkor nehogy mode1-re!!! MODE2 legyen a célont! :C

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#49832) Watt25 válasza vandor01 (#49831) üzenetére


Watt25
veterán

A problémát még ugye az adja, hogy ha megnézed bármelyik webshopot, mindenhol azt írják az X5C-re, hogy Mode 2-es. Ami ezek szerint nem igaz, viszont én ezért azt hittem, hogy az X5C, mint minden kopterek keresztapja (nem én találtam ki) ugyanolyan irányítást alkalmaz, mint a legtöbb másik... És tök jó lesz, hogy ezen betanulom az irányítást, ami már egész jól sikerült...
De ez baromira nem igaz, és nem emlékszem, hogy ezt valaki más megemlítette már volna.

Szerk.: Oké, közben keresgélek, és azt megtaláltam, hogy az X5C távján lehet módot kapcsolni, tehát az X5C-t be tudom állítani úgy, ahogy az X21-en van most. De továbbra is igaz az, hogy ha jól látom, amit az X5C távja Mode 1-nek hív, az igazából Mode 4. (Mode 1 esetén jobb oldalon van a gázkar, nem?)

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#49833) molnigee válasza Watt25 (#49832) üzenetére


molnigee
aktív tag

Nekem is volt x5c, mode 2es volt. Én még senkitől sem hallottam hogy mode 4es x5c-je lett volna.
Szóval a helyzet az, hogy neked lett valahogy olyan. Másrészt lehet a tavon állítani hogy milyen módban legyen, igaz csak mode 1-2t elvileg.
Ki is írja a táv hogy milyenben van...

--> http://dronearena.hu/ <--

(#49834) Saccco


Saccco
nagyúr

STORM Racing Drone (Loki-X16)

Storm Loki-X16 features :

One of the smallest brushless motor FPV racer
Micro class (75mm) with 1.6" (40mm) prop
Fly with both 2S or 3S LiPo to get different flight experience
Due to its micro size, the Loki-X16 is incredibly safe to operate
Excellent handling, extremely agile, fast roll and stable pitch
Under 250 g, it does not require UAS registration to fly (necessary for pilots in the US)
2mm carbon fiber main frame makes it very durable!
Super light setup, all-up-weigh 49 g only

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#49835) Watt25 válasza molnigee (#49833) üzenetére


Watt25
veterán

Tisztázzuk most már, hogy melyik mit jelent. Én a netes keresésekből ezt vontam le:
Mode 1: Előre és forgás a bal oldalon. Gázkar és oldalazás jobb oldalon.
Mode 2: Gázkar és fordulás bal oldalon. Előre és oldalazás jobb oldalon.
Mode 3: Előre és oldalazás a bal oldalon. Gázkar és fordulás a jobb oldalon.
Mode 4: Gázkar és oldalazás a bal oldalon. Előre és fordulás a jobb oldalon.

Namost, ha a fenti felsorolás igaz, akkor nekem az X5C távja out of the box Mode 4-ben van. (Bár az X5C leírása ezt Mode 1-nek hívja.) Találtam most olyan videót, ami megmutatja, hogy hogyan kell Mode 2-be kapcsolni az X5C távját, de ezt majd csak este tudom kipróbálni. Remélem, hogy valóban Mode 2-es lesz, amit az Mode 2-nek hív.
Vagy hibás a felsorolásom?

[ Szerkesztve ]

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#49836) Baku válasza Saccco (#49834) üzenetére


Baku
aktív tag

Lehet, hogy ez lesz az első racerem??? :DD
(Majd ha 100 dodóért is odaadják.... :DD )

(#49837) Peaceliker válasza Baku (#49836) üzenetére


Peaceliker
őstag

Helipal nem az a hely ahol olyan olcsón veszel majd bmit is sztem :D

"Oh my Goa'uld!"

(#49838) varadigabor válasza Baku (#49836) üzenetére


varadigabor
senior tag

Akkor inkább Emax Babyhawk R, vagy a Leader 120:D

Peacliker: Pedig ez a vázuk nekem nagyon tetszik :D Az ára nem:D

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#49839) FingR86


FingR86
őstag

TS100 65W Digital OLED Programmable Soldering Iron - TS-B2 BLACK
Temperature Adjustment Built-in STM32 Chip for Electronic Worker / Engineer etc.

JDJADQ
72.84-->>45.99$

(#49840) Saccco válasza varadigabor (#49838) üzenetére


Saccco
nagyúr

Kíváncsi lennék mit bírna nyomtatva. :DDD

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#49841) twine


twine
addikt

Urak ismét szeretnék egy kis gyakorlati infót kérni!

(Gearbesten visszakértem a pénzem, mert a 8 napja megrendelt 550mAh 3S Gaoneng még mindig "proceed", és folyamatosan csak tolódik a shipping dátum a terméknél)

Ha pontosan ugyanolyan gépet és repülési alapot veszünk...(elméletben)

Akkor vajon mennyivel csökkenhet a levegőben töltött idő egy Tattu 11.1V 450mAh 75C 3S1P Lipo aksival egy

Gaoneng GNB 11.1V 550mAh 80/160C 3S Lipo aksihoz képest?
Tehát 450mAh vs. 550mAh!
Minőségi elismert márka! vs. "feltörekvő" (kicsit kamuzós) :) márka...

Tetszenek nekem ezek a "hosszúkás" tattu aksik....csak ebből nincs550mAh, ezért rendelnék 450-est, de az amúgy is karcsú repidőt(550mAh) nem szeretném jelentősen csökkenteni...

Köszönöm előre is... :R

[ Szerkesztve ]

(#49842) Peaceliker válasza varadigabor (#49838) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nekem sok cuccok tetszik, de az árak erősen túlzóak sztem.

"Oh my Goa'uld!"

(#49843) vandor01 válasza twine (#49841) üzenetére


vandor01
őstag

nos a kamuzost osztod 2-el akkor lesz 40/80C-es DE 54gramm
a tattu ha nem kamuzik akkor 75C.... viszont csak 42gramm
elkepzelheto hogy egyforman fognak teljesiteni!

ha a hosszukas aksi tetszik akkor vegyel TATTUt....
de en tuti vennek 2x 1+1 et azt tesztelnem majd kiderulni melyik a jobb :F
:D :D

de mondjuk.... 450-st csak kicsi gepre (dino) vennek 50-60gramm kornyekig
ha mar nagyobb 70gramm+ (leader/Egg130) akkor inkabb 550-st

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#49844) Peaceliker válasza twine (#49841) üzenetére


Peaceliker
őstag

kisebb súlyút vedd ;) főleg ha ilyen jelentős a különbség

"Oh my Goa'uld!"

(#49845) twine válasza vandor01 (#49843) üzenetére


twine
addikt

:R Köszönöm
Igen, hasonló logika alapján gondolkodtam én is...(550"kamu" vs. 450Tattu =kb. ugyanaz )
De gondoltam megkérdem ;)
Diatone GT-R90-hez venném őket...

molnigee-t várnám még tisztelettel egy véleményezésre, mert infó gyűjtés közben az ő videói alatt láttam,hogy használja a Lizardhoz mindkettőt..."Ugyanolyan" gép, ugyanezekkel az aksikkal...egyik videójában az osd-n 5perc feletti fly time-ot is láttam! Azzal már bőven elégedett lennék...
Szét feszít a kíváncsiság Dzsííí jelentkezz plííz :D :R

(#49844) Peaceliker: :R

[ Szerkesztve ]

(#49846) Baku válasza Peaceliker (#49837) üzenetére


Baku
aktív tag

Nem ragaszkodom a helyhez.... majd lekkoppintják, és az aliról vagy a bg-ről megveszem....
Én ráérek.... :DD

(#49847) molnigee válasza twine (#49845) üzenetére


molnigee
aktív tag

Ne várd, csak gnb van nekem. Illetve azt se tudom negmondani mennyit megy... Attól függ hogy nyomod, mikor rakod le stb. Én amúgy tökre nem nézem ezeket. Megy amennyit megy, ha kifogy jön a kövi aksi.
Olyan 4 percet tud amúgy. Fb lizard csoportban mindkettőt ajánlják általában. Vegyél vagy 10at, aztán téged sem fog érdekelni :)

--> http://dronearena.hu/ <--

(#49848) twine válasza molnigee (#49847) üzenetére


twine
addikt

Pasztmek... :D
Jó ,egy pillanat mindjárt rendelek tízet...! :DDD Főleg Tattu-ból :P
A racert is alig tudtam "kiizzadni", még kontrollerem sincs csak a vevő van úton...
De egy ötvenest forintban most azonnal bedobok aksira :P
Csak viccelek,nehogy támadásnak vedd ;) :R
Köszönöm a segítséget...
Majd egyszer a jövőben úgy lesz ahogy mondod,, de most egyelőre a "kezdő csomag" összerakása a cél minőségi alapokból!
Később gondolkodok mennyiségben :B :B

[ Szerkesztve ]

(#49849) vandor01 válasza twine (#49848) üzenetére


vandor01
őstag

haat akkor? meg nincs megrendelve? 1+1 azt mehet teszt :) :DD :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#49850) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Leader 120... :D
Ismét kénytelen voltam levelet írni néhányak kedvencének, a gearbest nevű hazug bandának, melyben megkértem őket, hogy ne játszanak velem, ha lehet.
Röhej, nem? 2017.11.11 -én adtam le raktárkészleten levő termékre megrendelést. A mai napig annyi történt, hogy 11.27-én fejemhez vágtak egy követőkódot, ami azóta sem változott semmit. Mikor lehet PayPal-t bevonni a problémába?
Viszont némi öröm is ért, mert most hozta meg a posta 2pár tarcsi 2206 2300KV motorom (30-án adtam le a rendelést BG) :D

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.