Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49601) AMDaZERG_1 válasza syler123 (#49600) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Mit kell az alatt érteni, hogy félbejön? Természetesen, ha kiszeded a zégergyűrűt le szedhető a harang, de az, hogy szétesne...? Elvileg az eachine is racestar (jól tudom?) nekem még nem akart szétjönni anélkül, hogy ne akartam volna.
Más: Valaki látott már x220s-ben RunCam Split-et? Azt nézem, hogy elvileg az FC és a VTX között az indokoltnál kicsit több rés van, így a kettő közötti műanyag távtartóból kicsit lecsiszolnék, így a split elektronikát beraknám arra az "emeletre", ahol a VTX van és fölé raknám vissza a VTX -et. Nekem még az első szériás X220s van, amiben egy matek PDB van, és nem az újabb összevissza kanyargó panellel szerelt PDB.
Amúgy amit lehet kapni mire jó így üresen? Elvileg a matek PDB is csak a karokon levő LED világítására van. Szerintem arra kicsit túlzás egy ekkora PDB, vagy tévedek? Mi lenne, ha egy BEC lenne helyette?
Ja, meg egy kis érdekesség, ami ugyan se nem drón, se nem RC, de ilyet ritkán lát az ember :D Mobil MÉH telep :D
Néhány ütődött azt hitte, hogy aminek van "szárnya" az repül is :D

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#49602) syler123 válasza AMDaZERG_1 (#49601) üzenetére


syler123
veterán

Ezeken az értékeléseket azt írják magától esett szét :D Eachine motorom nekem is van, az ilyet nem produkál :D

(#49603) AMDaZERG_1 válasza syler123 (#49602) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Akkor az Eachine-ben nem racestar motor van?

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#49604) Peaceliker válasza syler123 (#49600) üzenetére


Peaceliker
őstag

E clips lejott róluk. Lehet gagyi féle. De csapágy is hamar szét megy bennük. Szinte mindig kapni 10 dollár körül (néha alatta) emax rs2205 mocikat. Vedd azokat, marha sokat bírnak. Nekem sem azért van mert toppos motorral lenne (ma már nem az), hanem mert spúr vagyok és hosszú távon ez a kicsit drágább motor az olcsóbb.

"Oh my Goa'uld!"

(#49605) syler123 válasza Peaceliker (#49604) üzenetére


syler123
veterán

Ezen agyaltam én is, hogy ha nagyon hamar gyilkolódnak a motorok akkor sokra nem megyek azzal hogy olcsó. Az a baj hogy Emax mocikra sajnálnám ráengedni a 800ft-os vezérlőket :D Még leégeti a végén :D (mármint az ESC a motort, magát a filléres ESC-t nem sajnálom)

AMDaZERG_1: fene se tudja, árulják ezeket mindenféle márkanév alatt. Gearbest-en volt racerstar moci furibee márkanév alatt is.

[ Szerkesztve ]

(#49606) stefi81 válasza syler123 (#49602) üzenetére


stefi81
tag

Nekem nyár végén az első fpv gépem volt ilyen br2205 2300kv volt szerelve és egy motoron leesett a zéger, de repültem tovább és nem jött le a harang több napon keresztül, majd pótoltam egy bontott motorból kiszedett zégerrel. Biztos nem bír ki annyit mint drágább társai, de ahogy elnézem annyira mennek le az árak és jönnek be az új motorok, hogy max. télen hagyják meg a legtovább az emberek, de csak azért mert nem repülnek. Amúgy megy a csere-bere mindenkinél, hamarabb mielőtt gajra mennének. Én is azért vettem meg 26dolcsiba mert télen úgyis csak a vizet meg a sarat fogja enni a gép dögivel, de akkor is kimegyek repülni. Ha meg lenne egy drága mocim az sajnálnám kivinni...
Ma pl. a leader volt a soros hogy kimenjen szétnézni :D

(#49607) AMDaZERG_1 válasza stefi81 (#49606) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

A szomszéd dolgozik a kertben, te meg csak úgy repkedsz... :D

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#49608) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Nagyon agyalok a RC Split2 megvásárlásán. Jelenleg VIP5 vagyok és van a szállítási kupon, amiből természetesen nem a magas áron, de szívatós postázást választanám, hanem jó nekem a Priority direct Mail is, így 930ft lejön a szállításból, de miután VIP akcióban van a kamera 18960 nem lehet kuponozgatni az árából. Amúgy egyszerre fel tudnám használni a szállítási kupont és egyéb árcsökkentő kupont, vagy csak egyfélét enged?

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#49609) stefi81


stefi81
tag

Valaki repül HGLRC BS28A BLHeli esc-vel?
Már láttam a yt videót ahol szétégtek és most meg ezt olvastam:

BEWARE: Just got mine in and installed and one was faulty and ended up smoking one of my motors. Before you connect any motors to these things run power to them for a minute or two and make sure they don't get hot. The esc that was hotter than the others is the one that smoked the motor, the esc itself didn't smoke so figured it was ok...nope. All seemed fine with a smoke stopper on initial plug in but as soon as i started to throttle up in betflight one of my motors burst to flames. The burnt coils are from the middle pad.

ui.: nme érdekel valakit olcsón BS28A esc? :D

(#49610) kriszbon válasza syler123 (#49600) üzenetére


kriszbon
őstag

Azért Racerstar név alatt elég sokfajta motor fut, így nem tudható hogy melyikek esnek szét.
Már ha igaz, és esetleg nem szétszedés majd hibás összerakás miatt jött szét, vagy lágy nem acélos az E clips(seeger gyűrű).
Vannak motorok amin hagyományosak vannak, nem ezek a vackok.
Amiket én használok(igaz nem sokat futnak) [link] azokból 1 sem esett szét, nem túl pörgős motorok, elég csendesek és 25g-os.
Van pár videóm [link], ami ZMR 250 azon olyan motorok vannak, meg a Martian II is azt kapott, és az uj ZMR 250 vázas projekt is olyannal készül.
De sajnos ezzel el is fogytak, kellene vennem még tartaléknak, csak most nem 6,5K 4db mint amennyiért én vettem őket.

Mod. Nem látott valaki valahol rettentő olcsón 3-4S motorokat(mondom olcsón)? :F
Nem hűde szuper meg semmi, csak olcsó legyen, még olcsóbb mint amennyiért a fent írtat szoktam venni. :D

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#49611) syler123 válasza stefi81 (#49609) üzenetére


syler123
veterán

Ezt olvastam, viszont ez az ESC ugyanaz, mint a Racerstar 28a és arról kb ódákat zengenek. Én lehet kipróbálom a 2204 mocikon, aztán ha nincs vele gáz, megy rá a normális motor.

(#49612) kriszbon


kriszbon
őstag

Ezt meg csak úgy [link] jó lenne egy ilyen nekem is, mármint nem a dron. :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#49613) Peaceliker válasza stefi81 (#49609) üzenetére


Peaceliker
őstag

Sokan meg jól megvannak vele. Lehet nem kalibralta(bár ez ilyen hibát nem okozhatna) , vagy motorba túl hosszú csavar vt, esetleg több mint 4s el küldte (persze tudom hogy elvileg 5s t bír) vagy fene tudja.
Mondjuk én is agyaltam hogy eladom, de csak mert másik szabikat nem akarják megvenni és most marha sok pót szabim van így :D

"Oh my Goa'uld!"

(#49614) molnigee


molnigee
aktív tag

Egyem meg de cuki lett :)
Próbáltam vele indoor repülni, és nem az erejével van bajom hogy sok lenne, hanem még így is sok a kamera dőlés és zavar hogy nem látom mi van alattam, kicsi a fov, nem tudok a szobában pontosan tájékozódni.
De amúgy gond nélkül mentem pár kört (3S)

--> http://dronearena.hu/ <--

(#49615) NightLord válasza stefi81 (#49609) üzenetére


NightLord
tag

Én most installáltam be 4-et beloluk, iroasztalon pörgettem a motorokat, semmi gond.
A 2 dollaros akcioban tetemes mennyiseget vasaroltam ezekbol.. :)

(#49616) Baku válasza david335 (#49599) üzenetére


Baku
aktív tag

Azért nem.írtam a HC verziót, mert akinek gopro- ja van, annak nincs szüksége arra a szutyok kamerára .....
Ja, és a G tényleg erősebb. Sokkal izmosabbak a motorok, és ezt már akkor is érezni, ha a kiszerelt motorok tengelyét kézzel megforgatod ..

[ Szerkesztve ]

(#49617) duc válasza stefi81 (#49609) üzenetére


duc
aktív tag

Vettem én is egy marékkal. Tesztnek beleraktam a kraken-be, dshot600, 2206 2400KV RCX motorok elé. Tegnap kint voltam és 3 akksin keresztül nyeleztem tesztnek, mondom hulljon a férgese, ami gyenge az most égjen szét. Langyos volt az ESC mikor leszálltam, szóval eddig jók. Az akksi rohadt meleg volt, de jó volt a zsebembe, melegített. Ha félsz tőle beszerzési áron jöhet, legalább lesz tartalék :)

[ Szerkesztve ]

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#49618) syler123 válasza duc (#49617) üzenetére


syler123
veterán

Frissítetted rajta a firmware-t, vagy hagytad amivel küldték?

(#49619) stefi81 válasza Peaceliker (#49613) üzenetére


stefi81
tag

dshot-nál is kell kalibrálni?
Igából egy esc sem örök és ha megdöglik akkor lehet kicsit megpörkölődik ez minden esc-nél előfordulhat elvileg.
Az meg hogy több millió db-ból több ilyen eset lesz, hogy leég az csak annak is betudható szerintem hogy egy 20dolcsi/esc-ből alig adnak el és arról nincs ennyi infó/tapasztalat.

duc
Én a másik olcsó 30A dshot1200-vel repültem már vagy 40 aksit és hibátlan, BH R4-el, pedig 5040x4-es csavarokkal nyúzom. :)

(#49620) NightLord válasza syler123 (#49618) üzenetére


NightLord
tag

Én nem nyúltam az FW-hez, működik szépen out of the box, dshot 600-on.

stefi81: nem kell kalibrálni.

[ Szerkesztve ]

(#49621) Peaceliker válasza stefi81 (#49619) üzenetére


Peaceliker
őstag

valóban, annál nem kell...

igen az is lehet, hogy ebből ennyiért (meg amúgy sem drága) végtelen darab talált gazdára :)

"Oh my Goa'uld!"

(#49622) duc válasza syler123 (#49618) üzenetére


duc
aktív tag

Nem emlékszem melyik volt rajta, de az első dolgom az volt miután összekötöttem a cuccot hogy flasheltem a legújabbra.

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#49623) FingR86


FingR86
őstag

2017 New LS-800D
2017 New LS-800D Receiver with DVR 128GB Storage 5.8GHz Double Module 854x480 Mini USB Built-in 2000mAh Battery 5 Inch HD LCD VR Goggles for RC Drone Model

ez már vmi frissített verzió lenne normális lcd panellel ?

(#49624) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Urak segítsetek nekem plíz a Diatone GT-r90-hez, Lizard-hoz (1104 motor)
kb. mekkora súlyra/grammra a max. 3S aksi amit még fürgén tud cipelni magával?

Nézegetem az egyéb vásárolni valókat a géphez, és itt megjelent egy kérdőjel a fejemben...nincs gyakorlatom ebben sajnos :(
Köszönettel! :R

Üdv

(#49625) Kris87 válasza twine (#49624) üzenetére


Kris87
aktív tag

Szia!

Kb. 50 grammot tud cipelni úgy, hogy fickós maradjon. Az 550-est is elbírja még elvileg.

Szerk: Ha most kell, akkor a 450-esből van is készleten, néhányszor 10 mp-cel mehet kevesebbet / többet a gép egyikkel másikkal.

[ Szerkesztve ]

(#49626) Peaceliker válasza twine (#49624) üzenetére


Peaceliker
őstag

Kezdesnek 1-2 2s akkut is vennék ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#49627) molnigee válasza twine (#49624) üzenetére


molnigee
aktív tag

Nekem 550es van, meg se érzi, láthatod, mármint a lizard :)
2s szerintem feles, minek?

--> http://dronearena.hu/ <--

(#49628) twine


twine
addikt

Köszönöm mindenkinek a válaszokat :R

(#49629) Jackal2


Jackal2
senior tag

En is 550es ganonenggel tolom a pici gepeken.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#49630) Peaceliker válasza molnigee (#49627) üzenetére


Peaceliker
őstag

Én kertben repülök 2 colos géppel, oda nem kell 2s nél több, ezt sem hajtom ki belőle. Mondjuk az másik gép, könnyebb.

"Oh my Goa'uld!"

(#49631) twine


twine
addikt

ÓÓÓkéééé!
SZóval rákerestem erre a Gaoneng "márkára" a topicban! Hát nem könyítitek meg a dolgom! :D
Igaz nem is túl nehéz, mert ahogy olvasom, megbízható, és jól működő aksikról van szó, csak egy pöppet kamu...pld a ráírt "C" érték....
Ettől függetlenül fogok venni, mert sok topictárs elégedetten használja, tehát ez nekem már megfelelő! :R

Nem is hitvitát indítanék, csak egy kérdés a témában ismét:
Melyik gyártók aksijai számítanak minőséginek, értem ezalatt, hogy pld. a ráírt érték is annyi amennyi, megbízható, tartós( :F ) és elismert gyártónak számít európai/világ viszonylatban is!?

Mielőtt esetleg valaki félre érti a sok "minőségi" kérdésemet! Nem vagyok sem sznob, sem végtelenített bankkártyám nincs,,,,csak ha már elkezdett húzni ez a hobby, szeretnék tisztában lenni a piaccal...

EZért is érdekelnek a szakmaiságon kívül az ilyen kérdések is...

(#49632) vandor01 válasza twine (#49631) üzenetére


vandor01
őstag

azt mondjak az infinity az jo :D [link]
vettem parat a fele meg uton a masik fele ma jott meg...

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#49633) vandor01 válasza FingR86 (#49623) üzenetére


vandor01
őstag

szerintem ugyanaz a panel!
mert a meret maradt! 854x480
mig az eachines az 800x480...

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#49634) david335 válasza twine (#49631) üzenetére


david335
tag

Infinity, Dinogy, Tattu:)

(#49635) david335 válasza stefi81 (#49619) üzenetére


david335
tag

Nem kell, mert digitális, elektronika szabályozza.:)

(#49636) twine válasza david335 (#49634) üzenetére


twine
addikt

+(#49632) vandor01

:R :R

(#49637) molnigee válasza twine (#49631) üzenetére


molnigee
aktív tag

Igen a ráírt C érték kamu, de ezt tudja is mindenki :) A tattu is csak 75C, GNB is kb ezt tudhatja.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#49638) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Sziasztok!
Tudnátok gépet ajánlani nekem ?
Olcsóbb szegmensből szemeznék.
Elvárásaim.
RTF, 720P FPV, wifi, kontroller/telo app mindegy igazából. 7perc játék idő vagy több.
-Lehetőleg élvezhető legyen a wifi-hez képest az adatátvitel a kép terén, ne legyen kuka minőség.

Parrottal volt tapasztalatom, talán az AR drone-al az tetszett viszont annyit nem szánnék rá.

[ Szerkesztve ]

(#49639) wazo válasza NightLord (#49615) üzenetére


wazo
aktív tag

Lemaradtam az akcióról, várható meg hogy lesz vagy vegyem 5$-ert? Így is elég jó árnak tűnik.

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#49640) Peaceliker válasza wazo (#49639) üzenetére


Peaceliker
őstag

Asszem most is 3usd

"Oh my Goa'uld!"

(#49641) Geller72 válasza ADAM1337 (#49638) üzenetére


Geller72
veterán

Szerintem te RTH-t akartál írni. (Return to Home) Nem jól gondolom? :F

(#49642) duc válasza Geller72 (#49641) üzenetére


duc
aktív tag

Ready To Fly, mindennel együtt (táv pl)

[ Szerkesztve ]

üdvöske, redmondi óriás, tetszetős, rendre, légkavaró, akár, megoldás, kicsike, ipar.

(#49643) Geller72 válasza duc (#49642) üzenetére


Geller72
veterán

Én azt tudom. De nézd csak meg, mit írt:

"Elvárásaim.
RTF, 720P FPV, wifi, kontroller/telo app mindegy igazából."

Ezért gondolom, hogy nem a kiszerelés érdekli. De lehet, hogy igazad van. :R

(#49644) NightLord válasza Peaceliker (#49640) üzenetére


NightLord
tag

Igen, lásd Randy Gamage FB csoportját.

(#49645) syler123


syler123
veterán

Na végül maradtam a Racerstar motoroknál, fele annyiba kerül, mint az Emax. Ráadásul az első építésem, ha megsütök valamit legalább ne égessem a pénzt :D

Valami olcsó VTX-et tudtok ajánlani, ami rendesen teszi a dolgát? Nagy extra nem kell, pl a Falcon 180 VTX-el megvagyok elégedve, régóta üzemel hibátlanul.(Már nem kapható)
200mw vagy 600mw jó lenne, esetleg ha kapcsolható. Erre a vázra lesz szerelve.

TX801 megfelelő lehet a célra?

(#49646) Peaceliker válasza syler123 (#49645) üzenetére


Peaceliker
őstag

Vtx03? 200as de sztem elég jó. Kicsi könnyű, olcsó. Annyi hogy 5v kell neki

"Oh my Goa'uld!"

(#49647) ADAM1337 válasza Geller72 (#49643) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

ready to fly-ra gondoltam.

(#49648) NightLord válasza syler123 (#49645) üzenetére


NightLord
tag

Ez

[ Szerkesztve ]

(#49649) Peaceliker válasza NightLord (#49648) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nálam van is egy ilyen fölös be :)

"Oh my Goa'uld!"

(#49650) Zotyafpv


Zotyafpv
csendes tag

Skacok!

Van itt közülünk aki esküvőre vállal sima videózást vagy drón videózást?

kontaktokat kérnék pü ben :R

A kezdők elszállhatnak maguktól :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.