Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49901) stefi81 válasza atus72 (#49900) üzenetére


stefi81
tag

Ez egy balance/főtáp csatlakozó elosztó ami párhuzamosan van kötve.
A lényeg hogy pont egyformán legyenek lemerítve az aksik, csak akkor szabad így tölteni őket.

Én inkább egy ilyet vettem a meglévő töltő mellé és így 3db különálló aksit tudok ölteni.

(#49902) varadigabor válasza Watt25 (#49898) üzenetére


varadigabor
senior tag

Hát ha szerelni meg építeni akarsz akkor építs racert :D

(#49899) twine Nem kell azt olyan sűrűn szerelni :D Nekem eddig csak 1 kamera halt le meg 1 fc.:D

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#49903) Watt25 válasza varadigabor (#49902) üzenetére


Watt25
veterán

Hát ha szerelni meg építeni akarsz akkor építs racert
Eljön majd annak is az ideje!

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#49904) varadigabor


varadigabor
senior tag

Hobbykingen felül ott van a banner hogy ingyen szállítanak, de engem csak le akarnak húzni 7.24 euróra? Most akkor ez hogy van?

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#49905) syler123 válasza syler123 (#49873) üzenetére


syler123
veterán

Ne az angolomat nézzétek :D

Your original question is "This motors are the same as Racerstar br2205?"

Here is the answer from Our Customer service Team:

"
Hello Customer,

No,they are not same.

"

Szóval elvileg nem ugyanazok a motorok, mármint ha hozzáértő adta a választ. Az a baj hogy nem merem így bevállalni, mert ha nem egyszerre pörögnek fel vagy nem tudom, akkor a sprórolásból megint pénzkidobás lenne :D

[ Szerkesztve ]

(#49906) Peaceliker válasza varadigabor (#49904) üzenetére


Peaceliker
őstag

Asszem 50usd felett

"Oh my Goa'uld!"

(#49907) Destr4ct


Destr4ct
aktív tag

Sziasztok!
Az összefoglalóban lévő "Ismertebb és ajánlott multikopterek" szekció naprakész?

A Syma drónokat nézegetem, az összefoglalóban az X5C és X8C szerepel, de mindkettőről találok 2-3 évvel ezelőtti hozzászólásokat is, tehát úgy néz ki, hogy nem éppen friss modellek.
Árukeresőn és webshopokban körülnézve lehet találni rengeteg más X5 és X8 típust is, különféle betűkombinációkkal a típusjelzésben. Nem találtam egyértelmű leírást, hogy ezek közül melyik mit jelenthet.

35-40eFt-ig keresnék drónt. Azt hiszem, nincsenek irreális elvárásaim (illetve konkrét elvárásaim sem nagyon), csak azt szeretném kideríteni, hogy ezzel a költségvetéssel mi a legjobb opció jelenleg a piacon. (Itthoni boltból szeretnék vásárolni.)
Szóval más ajánlást is szívesen fogadok.

Köszönöm!

What can change the nature of a man?

(#49908) fape válasza AMDaZERG_1 (#49888) üzenetére


fape
senior tag

Most már végre gépről és jobban utána olvasva.
Elvileg a 31.25mm lenne az ideális a 2.4Ghz-hez vákuumban egy ideális sugárzóból. De egyrészt nem pont ha 2.4ghz-t hanem kicsit nagyobbat használunk, másrészt a kábelben nem olyan jó a hullám terjedés. Ezért a tényleges antenna hossza rövidebb szokott lenni. Pl coax-ban 83% a hullám terjedési sebessége. Ami kb 26mm eredményez. (31.25*0.83=25.93)
Ezzel ki is merítettem a mai okoskodás adagot ;)

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#49909) grimm2015


grimm2015
senior tag

MJX Bug 3 mini

És erről semmi hír nem is volt az mjx oldalán, ha ezt tudom akkor nem veszek "nagyot" :D

Battlenet: Grimm#22690

(#49910) Tibusz00


Tibusz00
tag

Ismerkedtem ma a DLR szimulátor acro módjával, és a ReLive-val.
Az eredmény! :)
Hát hazudnék ha azt mondanám mindig arra mentem amerre akartam! :D

[ Szerkesztve ]

(#49911) varadigabor


varadigabor
senior tag

Van még pár darab ilyen olcsó aksi 16.5 dollárra jön ki. Nem tudom mennyire hulladék de vettem 1et.

(#49910) Tibusz00 Mikor kanyarodsz akkor Yaw irányban akkor nyomnod kell rá egy kis dőlést is mert akkor fél oldalasan fogsz menni. Szokni kell, de megy majd az. Utolsó Tutorialt csináltam sokszor meg, elsőnek nagyon kínlódás volt, de az sokat segít.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#49912) Tibusz00 válasza varadigabor (#49911) üzenetére


Tibusz00
tag

Hát más mint a stabil mód.
Nagyon elsodródok a kanyarokban, erre a gondomra kaptam tanácsot tőled :) Köszi!
És ami még szokatlan, hogy az előre döntés után, ha elengedem a kart ami visszaáll középre, akkor a kopter repül tovább abban a pozicióban ahol volt. Csak akkor tér vissza a vízszintesbe hátra felé döntöm. Ez így van a jobbra-balra döntésnél is. De nincs így a forgásnál. Ott ha elengedem a kart a forgás megáll. Ez így van a valóságban is?

(#49913) stefi81 válasza Tibusz00 (#49912) üzenetére


stefi81
tag

Így van a valóságban is az irűnyítás, de az a drl nem valamí élethű. Inkább a liftoff vagy a velocidrone.

(#49914) varadigabor válasza Tibusz00 (#49912) üzenetére


varadigabor
senior tag

Igen, acroban neked kell vissza hozni. Forgásnál is felveszi azt a szöget ahova fordítód és úgy marad.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#49915) Peaceliker válasza Tibusz00 (#49912) üzenetére


Peaceliker
őstag

Persze így van. Ugyanis acro ban a motorok fordulat száma annak függvényében annyi amennyi hogy azt a szöget tartsa amit utoljára parancsba kapott. Forgás viszont az átellenes motorok fordulat számának különbségéből jön létre, ezt nem tartja tovább ha nincs input, értelme nem is lenne sztem.

"Oh my Goa'uld!"

(#49916) Allien válasza grimm2015 (#49909) üzenetére


Allien
veterán

De mire is lesz ez jó? :F Árban annyi, mint a nagy tesó...Bár, tud acrot is, ami azért nem rossz. De, ennek is vannak hibái (pl kamera nem állítható). :B Persze, ezt jó lenne leellenőrizni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#49917) Tibusz00


Tibusz00
tag

stefi81,varadigabor,Peaceliker köszönöm a felvilágosítást! :R

(#49918) Jackal2 válasza Destr4ct (#49907) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szia, nem igazán, már többször volt róla szó, hogy felfrissítjük.

Az hogy 30-40K mire elég, attól függ, hogy mit szeretnél csinálni? Mi vonz?:
- kamerázás
- csak úgy repkednél
- versenyzés

Mi a fontos?:
- megbízhatóság
- flexibilitás
- üzemidő

App alapú legyen vagy távirányítóval akarsz kavarni?

Ha ezek megvannak, akkor tudok szűkíteni a körön:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#49919) twine


twine
addikt

Hogyan változik egy gép viselkedése ha ugyanolyan "alapokon", 3s 70c akksival , 1940es helyett 2040 propot használok? :F

(#49920) Destr4ct válasza Jackal2 (#49918) üzenetére


Destr4ct
aktív tag

A 3 felsoroltból a versenyzést azt hiszem, egyértelműen kizárhatjuk. A másik kettőből inkább a kamerázás lenne érdekesebb. Habár arról van fogalmam, hogy ebben a kategóriában enyhén szólva nem lehet elvárni eget rengető képminőséget. De mindenképpen kamerásat szeretnék.

1. megbízhatóság.
2. üzemidő
3. flexibilitás, habár ezt lehet, hogy jobban ki lehetne fejteni, hogy mit is értesz alatta pontosan.

App alapú alatt azt kell érteni, hogy csak okostelefon kell hozzá? Nem tudtam, hogy van ilyen is. De gondolom, hogy ez csak WiFi alapon mehet, aminek feltételezem kisebb a hatótávolsága is. Másrészről valószínűleg ergonomikusabb egy dedikált kontroller, mint érintőképernyőn szerencsétlenkedni.

What can change the nature of a man?

(#49921) Peaceliker válasza twine (#49919) üzenetére


Peaceliker
őstag

Elvileg erősebb lesz vmivel, éles kanyarban jobban tart, kisebb repidő.
És ez mind igaz akkor is ha más fajta prop, akár azonos méretben is :D

"Oh my Goa'uld!"

(#49922) twine válasza Peaceliker (#49921) üzenetére


twine
addikt

:R
Motort mennyire nyírja az ilyesmi? (Mondjuk egy ilyen 1940-2040 mértékű változatásnál...)Nagyon, vagy elenyésző az élettartamot tekintve?
(Hulkie 1940 és 2040-et rendeltem a gt-r90-re, azt ajánlgatják a review-ban) kíváncsi leszek a különbségre...

[ Szerkesztve ]

(#49923) AMDaZERG_1 válasza fape (#49908) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Köszönöm, hogy utánajártál! "okoskodás" Bár mindenki "okoskodna" :D
Majd csinálok egy olyat, hogy 32mm hosszal távval a kezemben megnézem a jelerősséget, és 26mm -re visszavágom és úgy is elsétálok. Amúgy is akartam csinálni egy ilyen VTX antenna és egy vevő tesztet.
Csak nagyon lusta vagyok hozzá, valamint kell ehhez egy partner is, aki vigyáz nehogy megdurrantsák a cuccot :D

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#49924) Jackal2 válasza Destr4ct (#49920) üzenetére


Jackal2
senior tag

A kamerázásnak az a rákfenéje, hogy ami jó felvételt csinál, az mindig drága, ugyanis ezek gyakorlatilag repülő kamerák és nem drónok. Ez a kategória olyan 50-60K-nál kezdődik fix kamerával, a határ pedig a csillagos ég.

Alternatíva lehet, hogy ha van akciókamerád, akkor felrakod egy gépre ami elbírja, ilyen a feljebb említett MJX Bugs 3, ami egy tök jó gép, csak nincs rajta FPV és kamera. ÉS itt kezdődnek a bonyodalmak, hogy ha ezt mind akarod, akkor valamiből engedni kell:
- szolgáltatás
- képminőség
- visszalépni brushless motoros gépekről szénkefésre

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#49925) vandor01 válasza Jackal2 (#49924) üzenetére


vandor01
őstag

lesz már vmi jo kis cikk? ket hete mar csak a kuponokat lesem :DD :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#49926) Peaceliker


Peaceliker
őstag

Napi dron :O

"Oh my Goa'uld!"

(#49927) Jackal2 válasza vandor01 (#49925) üzenetére


Jackal2
senior tag

Lesz:D Akciókamerás, aztán töltős.

Addig meg egy kis képanyag:

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#49928) varadigabor


varadigabor
senior tag

Valakit érdekel Thunderpower aksi jövőre? Elvileg ha rendelünk 50-et akkor kapunk 10% kedvezményt. Eu-s szóval erre nem kellene rá jönnie semminek. (már ha nem értettem félre)
Ezt írta: Due to all the VAT and import fees we can offer you an additional discount of 10%. I will have to work with our warehouse to get the cost of shipping the large amounts of batteries.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#49929) SpydeR3412 válasza Jackal2 (#49927) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Erre a gépre nagyon kíváncsi vagyok.
Ugyan tele vagyok kefés vazakkal, nem akarok többet rendelni, de ma is sokáig nézegettem ezt a vázat....
A súlyát egy kicsit soknak tartom (meg az 55-ös propp is elég karcsú), de lehet ezt kiküszöböli a hv aksi, meg a Black Edition motorok. Amik mellesleg olcsóbbak, mint az RS-ek.
Ez BG-on nem látszódik, de itt úgy látom, hogy a propellerek a frame fölött vannak. Vajon ráférne a 65mm-es propeller?
És ha van még 260as Turnigy-d, letesztelnéd azt, hogy többet tud-e nála az a hv aksi?
Filózok nagyon azon is egy ideje, csak nem tudom hogy megéri e, mert 30c-vel kevesebb és 2x akkora súlyú.

[ Szerkesztve ]

(#49930) Baku válasza Destr4ct (#49907) üzenetére


Baku
aktív tag

Sajnos ezen az értékhatáron belül, és a hazai vásárláshoz ragaszkodva nem fog menni.

Az én példám röviden:
Syma X8G + 5 akksi + normális töltő + gimbal + akciókamera a 100-at súrolja KÍNÁBÓL rendelve ....
És ez még mindig csak egy "buta" (értsd: no GPS, no magnetométer, no fpv) és brushed (kefés motoros ) gép. Bár ezzel így már elfogadható képeket és videókat lehet csinálni a levegőből ....

(#49931) Baku válasza grimm2015 (#49909) üzenetére


Baku
aktív tag

Ez nem is olyan nagyon "mini" a maga 22x22 cm-ével....
Akkor inkább a nagy ...
Ha már mini, akkor férjen a zsebembe! .... :DD

(#49932) grimm2015 válasza Baku (#49931) üzenetére


grimm2015
senior tag

De ennyi lovéért acroval... szerintem ez gearon cuponnal 70-80közt simán lehet majd venni. Az lesz csak kérdés, mennyi lové a moduláris aksi hozzá. (Én is szeretnék már egy olyan drónt, ahol eltudom törni a propokat :D)

Battlenet: Grimm#22690

(#49933) Allien válasza Baku (#49931) üzenetére


Allien
veterán

No de ez éppenséggel a súly határ alatt van, egy kicsivel. :K Ráadásul, van benne hely kamerának, ha kibakkod az első lámpát belőle! :DDD Annak jó lehet, aki nem akar építeni, de a túl nagy méret elrettenti.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#49934) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Ma RC börze a XXI. kerület (régi Csepel Művek területén).
Cím: 1211 Lakatos utca
10 órától 17 óráig.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#49935) varadigabor válasza grimm2015 (#49932) üzenetére


varadigabor
senior tag

Ez karbon vázas? Mert ha nem akkor szerintem a karokat törőd el nem a propokat :D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#49936) Jackal2 válasza varadigabor (#49928) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ez konkrétan úgy néz ki, mintha a kutya szájából szedték volna ki:D Tudunk valamit erről a TP-ről? Nekem nem ismerős...

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#49937) Jackal2 válasza SpydeR3412 (#49929) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szia, persze le, bár nem tudom milyen állapotban vannak, egy éve nem repültem velük....Viszont ehhez 500-as jár, szóval nem hiszem hogy 260-asakkal annyira hasítana:D

(#49930) Baku: jah azt nem is láttam, hogy itthonról kell, akkor mindent lehet felezni, vagy az árakat duplázni :(

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#49938) stefi81


stefi81
tag

Ez a EMAX Babyhawk mennyivel lehet jobb mint a leader120? Gondolom a kamera meg a vtx jobb benne és akkor nem kell cserélni már megéri.
Kuponnal $111.99

(#49939) Peaceliker válasza stefi81 (#49938) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem kicsit komolyabb motor is van benne ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#49940) ADAM1337 válasza AMDaZERG_1 (#49934) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

A csepel műveknél merrefelé esik ?

(#49941) AMDaZERG_1 válasza ADAM1337 (#49940) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

A hozzászólásomban ott a konkrét hely térképpel.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#49942) Baku válasza Allien (#49933) üzenetére


Baku
aktív tag

Ha egyáltalán létezik (vagy lesz) súlyhatár. Merthogy a tervezetben volt ugyan, de azt elfújta a szél. Jelenleg nagy kussolás van, törvény sehol (nem is lesz egyhamar), és van ugye az eseti légtérhasználat, (alkalmanként 3000 Ft), amit elvileg egy 2.400Ft-os F36-ra - is meg kell venned, ahányszor csak felszállsz vele az udvarodban....

(#49943) stefi81 válasza Baku (#49942) üzenetére


stefi81
tag

Csak egy törvényre lenne szükség. Emberek felett nem repülünk!
Ha ezt betartanák nem lennének balesetek. De ez törvény sem azok miatt szükséges akik itt vannak és kimennek repülni egy nagy pusztába/rétre és ott max 50m-ig emelkednek jó messze egy reptértől. Hanem azokról akik 1-10kg-os gépeket reptetnek a több 100 vagy 1000 fős tömegek felett egy sétáló utcában és meggyőződésük hogy a gépükben lévő gps és feszültség határ jelző megóvja azoknak az embereknek a fejét ha kimegy egy esc, motor vagy csak egy aprócska ellenállás vagy bármi más. De sajnos ott kezdődik a dolog hogy van sok sok eladó hiper szuper drón és van egy eladó aki elhiteti a vevővel hogy az a szar 1millát érő gép azért olyan drága mert az nem tud lezuhanni.

Ezelőtt sok sok éve is voltak drónok amikor egy átlag ember azt sem tudta hogy mi a fene az, mert a modellező nem a város közepén reptette a gépét.

[ Szerkesztve ]

(#49944) SpydeR3412 válasza Jackal2 (#49937) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Köszi! :)
:DDD Valóban 450mAh van hozzá... :DDD Annyi hv aksit néztem mostanában, hogy összekavarodtam köztük... a c értékre is rosszul emlékeztem, csak 10 a különbség.
De ennek is mennie kell a 260assal rendesen, csak a repidő fog feleződni elvileg. :F
Ha nem lenne ilyen fos idő, megnézhetnénk a 350es Gaoneng-el is, vagy a nemsoká érkező 450essel...
Papíron a hv-nak kellene győznie (bár az meg Eachine). Így jártam a Turnigy 260mAh/40-70c/7.6g vs Gaoneng 350mAh/80-160c/12.3g párharcban, ahol az jött ki, hogy egy picivel jobban húz a GNB, hiába a majd +5g. De mivel 2-3x-os az árkülönbség, nem mindenkinek éri meg szerintem.
Ez a méret, meglátásom szerint olyan max. 50-55g-al még fürge. Bár én nem használom az 55-ös proppokat, csak a 65-ösöket, papíron nagyon mennie kell a qx95s-nek (x100 kategória). :)
................
Közben találtam videót a gép fpv repüléséről és mintha egy leheletnyivel verné 350GNB aksit. És mivel az én gépem 5.5g-al (260as Turnigy esetén 10g-al) könnyebb mint ez.... jövőre rendelek 2-3db-ot.
De azért a tesztet nagyon várom. :)

(#49945) stefi81


stefi81
tag

leader 120-ra ki milyen proppot használ? A gyári szerintem nem erre a mocira való.

(#49946) vandor01 válasza stefi81 (#49945) üzenetére


vandor01
őstag

en raktam ra vagy 4 félét kisebb 3agu, kisebb 4 vagy 5 agut.... (2030 3ag, 2040 3ag. 2030 4ag, 2035 5ag, 2435 4ag, azonkivul, hogy visit es tolni kell neki.... na es tobb áramot zabal jobban porog sok hasznat EN nem vettem.... de nem akrobatikazok 1000x-el! Szerintem 2840-el a legjobb de még beprobalom 3035-öt 3agu meg 3025 2agut (de meg nincs belole) ... csak kivancsisagbol.... :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#49947) stefi81 válasza vandor01 (#49946) üzenetére


stefi81
tag

30-as nem fog rámenni. Én most vágtam le a gemfan 3025x2-ből vagy 1,5mm-t és úgy jó. Szobában teszteltem 2s 500mah HK HV-val a gyárival 2840-el 6:30 percet ment a 3025-el meg 8p-t 3,6v-ig merítve. A neten 3s-re a Gemfan 2025x4-et mondja a srác jónak. Olyat keresek de senki nem ad el. Szerintem a 6000kv moci is elég lett volna bele. Persze ez cella számtól is függ ki milyen aksival akarja tekerni, de a légcsavarokkal sokat lehet kompenzálni ez tény.

(#49948) stefi81


stefi81
tag

Liftoff-ot nem akarjátok multiban nyomni? Én nyomnám de nincs kivel...

(#49949) ADAM1337 válasza AMDaZERG_1 (#49941) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Meglestem, nem nagyon volt kint sok minden.
A pálya elég jó méretileg bent drónozni simán lehet egy nagy hangár az egész, a tulajok normálisak voltak.

(#49950) AMDaZERG_1 válasza ADAM1337 (#49949) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Úgy volt megyek én is, de kicsit szarul vagyok, így kihagytam. Meg szerintem főként autóról szól.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.