Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71501) Intruder2k5 válasza mycso (#71497) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Két dologra tippelek.

Az egyik, hogy szokták itt írni, hogy bekötés után az új sebesség csak akkor lesz aktiválva, ha a szerelők leadják a munkalapot, addig "csak van net" és kész.

A másik, hogy kaptál új szerződést is PPPoE felhasználónévvel és jelszóval, vagy az FTTB-s júzernévvel kapcsolódsz fel?

(#71502) mycso válasza Intruder2k5 (#71501) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Szia.
Uhh, a régi felhasználó/pw-vel csatlaozok, nem adtak újat.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#71503) Intruder2k5 válasza mycso (#71502) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, azért várjunk mit mond valaki aki túl van már ilyen átálláson, nekem FTTH netem van, mindjárt azzal kezdtem, felénk sosem volt FTTB, szóval csak az itt olvasottak alapján volt ez a két ötletem. Lehet marad a régi user / pass, de akkor viszont a munkalap beérkezését kell megvárnod, hogy átállítsák a profilt.

szerk.:
Amikor még nem volt bridge-ben az ONT, akkor nem mértél? Csak mert akkor gondolom az általa letöltött user / password volt használatban, nem Te állítottad be.

[ Szerkesztve ]

(#71504) mpo válasza mycso (#71500) üzenetére


mpo
veterán

Ez már sokszor előjött, holnap áttesznek a másik csomagba.

Ha érted, akkor már elavult.

(#71505) mycso válasza Intruder2k5 (#71503) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Igen, ott hibáztam, hogy akkor is kellett volna mérnem és akkor lenne összehasonlítási alap.

Ahogy bekötötték, elmentem itthonról, meg sem vártam, hogy egyáltalán működjön (ekkor mondták, hogy kb. fél-háromnegyed óra, mire lesz net).
Pár óra múlva hívtam a digit a bridge/nat miatt, mire hazaértem már át volt állítva.

És most itt tartok.

Viszont előtte 500/300-as netem volt, akkor most nem azon a sebességen kellene dolgoznia??? (délelőtt, amikor az analóg volt, akkor még tudta )

(#71504) mpo: köszi az infót, akkor várok, aztán holnap hátha minden szuper lesz.

[ Szerkesztve ]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#71506) kentucky válasza mycso (#71505) üzenetére


kentucky
őstag

Mennyi a link sebességed?

(#71507) mycso válasza kentucky (#71506) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Mármint a szolgáltatói csomagra gondolsz??? (1000/300)

Vagy a lakáson belül, hogy milyen eszközök vannak?

(vagy nem értem a kérdésed :B )

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#71508) Intruder2k5 válasza mycso (#71507) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A linksebességre gondolt, amit mondjuk a Windows kiír a helyi kapcsolat tulajdonságainál. De ahogy mpo is írta, szerintem is várj holnapig, nem a kábelekkel lesz a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#71509) Ákinard válasza WaterWave (#71451) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Amit letöltök azt visszeseedelem és nem 1:1 arányban.
De a 15-20 terás havi forgalmakat nem tudm hova tenni...

Nekem van egy NAS-om, mert azon tárolom az adataimat, és ha már ott van arra megy a letöltés is, elérik az eszközök, WDTV egyebek.
Most megnéztem, 27 Tb feltöltést csinált 69 nap alatt, visszaosztva havi 12 Tb körül jön ki.
És csak elketyeg ott magában, rá sem nézek, teszi a dolgát magától. Nem töltök orrba-szájba.
Abszolút nem lehetetlen összehozni 15-20 Tb forgalmat egy hónapban úgy, hogy oda sem nézel rá. Gőzöm sincs mekkora a garantált sebesség, és ebből mennyit kapok, azt sem nézegetem általában, hogy mennyivel töltöget. Digi 500 a net azt hiszem, és FTTH.

(#71510) forten válasza Lackooo84 (#71448) üzenetére


forten
tag

Köszi,hogy mondod.Jó ideje,nem mértem sebességet,azért nem vettem észre.

"Hol volt,hol nem volt..."

(#71511) Laccoss


Laccoss
addikt

Szerintem átkötésnél nem adnak új user/passt a PPPOE-hez. Legalábbis nekem nem adtak.

(#71512) crue válasza TeeJay (#71495) üzenetére


crue
őstag

Az FTTH sem maga a csoda, szóval lehet hogy csalódni fogsz, amilyen nagy reményekkel várod.

(#71513) TeeJay válasza crue (#71512) üzenetére


TeeJay
félisten

azért nagyon nem mindegy hogy 10-12éve az FTTB-nél 20-30-40lépcsőházi ONT-t raktak egy portra majd azokat még osztották 20-40előfizetőre/lépcsőház vagy FTTH-nál 64 vagy max 128 végpont lesz egy portra kötve és ott sem biztos hogy mind aktívan be is lesz üzemelve
a kettő közt jó nagy különbség van
persze 10-12éve akkori 10-20megás csomagokhoz bőven elég volt de azóta úgy százszorosára nőtt a sebesség az osztás meg maradt ugyanúgy
van 140lépcsőház a telepen simán kinézem hogy 8portos kártyával az egészet letudták 12éve és akkor 1porton lóg 18-20lépcsőház és annyiszor 20-40előfizető. sőt lehet 4portos kártyával 64-es osztással csinálták az még keményebb de simán lehet mert 12éve az volt a lényeg hogy olcsó legyen és minden lépcsőházba vigyenek optikai szálat meg egy ONT-t úgyis akkor csak 10-20megabit volt rajta az meg 2,4gbit-ből 120-240usert is elbírt egyidőben

ez olyan mintha most egy GPON portot 32-64 vagy 128-as osztás helyett 512végpontra osztanák
hidd el azon is lenne akkor ugyanilyen de mivel ott csak 64-re osztják máris 8x annyi kapacitás van illetve amit dchard írt FTTH-n már jobban lehet szabályozni azt a 64 végpontot mint FTTB-n sok sok lépcsőházi ONT-t

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#71514) Livius válasza mycso (#71507) üzenetére


Livius
őstag

Gigabites linket ír ki a windows? A szükséges gigabites eszközök mint pl router, PC LAN megvannak?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#71515) MasterDeeJay

Költözés miatt új lakcímre szerettem volna vinni a Digi előfizetésemet. Ügyfélszolgálat nem tudja megcsinálni mert aktív szolgáltatás (és tartozás) van a címen. Írjak levelet. Írtam és csatoltam az adásvételit hogy én nem az vagyok aki az előző tulaj. 10 nap után nem jött válasz, felhívtam az ügyfélszolgálatot hogy a tartozás kifizetéséig nem vihetem át az előfizetésemet. Na mondom akkor szeretném felmondani, de kérték hogy várjam meg a hivatalos levelet.
Megérkezett a levél a 28. napon hogy ha bemutatok tulajdoni lapot akkor átvihetem a szerződést.
Persze mivel folyamatban van éppen a lakáscsere az lehet hogy egy két hét mire a földhivatal bejegyzi. (bonyoltult, van benne lakáshitel..)
Na mondom nekem elég volt egy hónap csökkentett net és kábeltv nélkül. Bementem hogy vagy elfogadják az adásvételit vagy elköszönünk.
Bezzeg ilyenkor egyből átíratták. De úgy hogy teljesen új szerződést kellett csinálni.
(Ezt sem igazán értem) Eddig 5300Ft-ot fizettem az okos csomagért gigás net, tv, telefon. Most 6200-at fogok az 500-asért elvileg addig amíg az optika nem jön és akkor válthatok új csomagra. (bár az előző helyen is utp ment és nem optika) Pénteken jönnek beköti, mert persze csak egy kábel van az is sérült 60mbit jön át rajta és a koax is ki van kötve.
Most hogy van akkor ez? Ha giga netem lesz optikával akkor visszaáll az eredeti csomag ára?

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#71516) adika4444 válasza MasterDeeJay (#71515) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Mivel új a szerződés, szerintem a honlapon lévő FTTB árakat alkalmazzák rá. Ha FTTH lesz, akkor az FTTH gigás netet kell fizetned, minek ára fenntvan az oldalon.

A lényeg, hogy mivel új szerződés, ezért a mostani feltételek szerint megy.

üdv, adika4444

(#71517) Lackooo84 válasza KurtCobain (#71482) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Pár hónapja?? Pár éve... :DDD

The Truth is out there...

(#71518) MasterDeeJay válasza adika4444 (#71516) üzenetére

Na már látom..Úgy lesz 6000Ft...szóval ár emelés volt...Mindegy belefér csak a szolgáltatás remélem hozza az eddig szintet, mert a gigásra panaszom még nem volt a régi helyen. Ott két utp-vel oldották meg.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#71519) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Dchard

Tudom, hogy olvasod ezt a fórumot. Torrent topikban meg lett említve a NAT a Flip kapcsán.

Erről jut eszembe. Pár éve annyira mondták, hogy elfogynak az IPV4 címek és, hogy IPV6. Erről azóta én nem hallottam semmit, vagy mivan? Mégsem fogynak el?

Nálam a 8247 router módban megy, rendesen van IPV6 is, semmi gondom, csak kíváncsi lettem.

(#71520) iMaverick válasza Gézengúz (#71519) üzenetére


iMaverick
addikt

Volt valami, hogy (jó)pár, különböző intézményeknek lefoglalt IP tartományt felszabadítottak + a szolgáltatók elkezdtek aktívan NAT-olgatni (mint teszi pl. a Digi is). Szerintem kicsit felfújták ezt annó (persze azt nem vonom kétségbe, hogy előbb vagy utóbb tényleg elfogynak az IP-k).

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#71521) KurtCobain válasza Lackooo84 (#71517) üzenetére


KurtCobain
őstag

Úgy értettem, hogy pár hónapja még. Azóta elköltözött, és nem olvastam tőle sírást. Emiatt. ;]

Mmm'kay?

(#71522) crue válasza TeeJay (#71513) üzenetére


crue
őstag

Az én esetemből indultam ki (kertes ház, FTTH). Idén januárig minden jó volt, aztán elkezdték nyomni a bekötéseket orrba-szájba (és megemelni a havidíjat), azóta a legjobb esetben sem érem el a felét, többnyire kb a harmadát a kínált sávszélességnek.

[ Szerkesztve ]

(#71523) TeeJay válasza crue (#71522) üzenetére


TeeJay
félisten

Akkor ott más gond lesz szerintem. Ha hajnalban sem tudsz maxot mérni akkor egyértelmű

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#71524) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok!

Kettő kérdésem volna.

Az első:
Tesómmal játszanánk GTV V-ben, és mindkettőnknél nat type: moderate hiba van. Emiatt szétkapcsol a session ledobál küldikből, nem csatlakozik, játszhatatlan. Portokat nyitottunk, rádugtuk a kábelt natúrba, de úgy sem. Szolgáltatót kell hívni, vagy mit tudunk tenni?

Router amivel használom:
TP-Link Archer C7

Game módot nem találtam.

Másik kérdés:

Lefelé megvan gyönyörűen routeren keresztül a 800-900 stabilan , de felfelé
csak átlag 200 körül. Csúcsidőn kívül 250 nagy nehezen, csúcsidőn belül akár 200 alá is bemegy a feltöltés. Nem kevés ez egy kicsit? Garantált megvan így szolgáltatót nem kerestem.

Előre is köszönöm az érdemi segítséget!

Szerk: UPC netünk is van otthon, azzal nat type open és minden tökéletes 10/10!

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#71525) #29810560 válasza Gézengúz (#71519) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Erről jut eszembe. Pár éve annyira mondták, hogy elfogynak az IPV4 címek és, hogy IPV6. Erről azóta én nem hallottam semmit, vagy mivan? Mégsem fogynak el?"

Már elfogytak. Ezért használja minden Internet szolgáltató egyre "intenzívebben" IPv4-en a NAT-ot. ... és ezért vezette be a dual-stack IPv6-ot.

[ Szerkesztve ]

(#71526) dchard válasza Gézengúz (#71519) üzenetére


dchard
veterán

A többiektől korrekt választ kaptál, de ha már így megszólítottál:

a címek fogyása alapvetően a (CG) NAT miatt állt meg, a legtöbb szolgáltató az elmúlt 2-3 évben masszívan NAT-ol. A felszabadított tartományok kevésbé játszanak ebben szerepet.

Személyes véleményem az, hogy amelyik előfizetéshez nem tartozik egyetlen publikusan elérhető IP cím sem, az nem tekinthető teljes értékű internet előfizetésnek. De ez az emberek többségét jól láthatóan nem zavarja :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#71527) Geth válasza dchard (#71526) üzenetére


Geth
addikt

nem tartozik egyetlen publikusan elérhető IP cím sem
IPv6 smafu? :DDD (jó csak kötekedtem).
Anyámék CGNAT mögött vannak, de őket ez nem zavarja (se kamera, se torrent, se távoli elérés, se semmi).
De ha kell, IPv6-on elérem a hálózatukat. Szándékosan nem kértük vissza nekik a publikus IPv4-et, jó lesz az másnak, szívesen :)

(#71528) iMaverick válasza dchard (#71526) üzenetére


iMaverick
addikt

Ha valaki nem üzemeltet otthon valamilyen kívülről elérendő rendszert (NAS, okosotthon, stb.) vagy torrent és/vagy játék miatt sem kell a "publikus" IP, akkor miért is zavarná?

Pl. apámat biztos nem érdekli, hogy NAT-olt-e a szolgáltatótól kapott címünk. Működik a F@sz@@k? Igen. Akkor minden rendben. :D

(Nekem ott van az erzsébeti lakásban is az FTTH, de ott sem probléma a NAT /tudom, hogy NAT-olt, 100-assal kezdődő IP-je van az ONT-nek/. De ott is csak "netezés" van. Nem is kérem át publikusba, minek?)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#71529) Geth válasza iMaverick (#71528) üzenetére


Geth
addikt

Azt hiszem volt korábban olyan, hogy egy bizonyos DIGI publikus címen üzemelő oldalt nem tudtak megnézni DIGI CGNAT mögött lévő felhasználók (talán egy sulinak az oldala volt?).
Az oldalt üzemelők oldalán egy tűzfalszabály megoldotta a problémát, de ennek mintájára hébehóba belefuthat az ember furcsaságokba CGNAT mögül úgy hogy nem nála van a probléma.

(#71530) prabhu válasza HartgeH3-2.8 (#71524) üzenetére


prabhu
senior tag

A NATolást a szolgáltató tudja megszüntetni. Hívni kell őket.
A sebesség szerintem nem rossz.

[ Szerkesztve ]

(#71531) trebrona válasza crue (#71522) üzenetére


trebrona
nagyúr

Szóval Kecskeméten a hiba valóban a digi-nél volt. Volt az előbb egy rövidebb kimaradás, azóta:

Ez meg wifi, telefonon:

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#71532) HartgeH3-2.8 válasza prabhu (#71530) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Köszönöm válaszod.

Tesóm hívta őket, azt mondták az 1..-el kezdődő ip a natolt ami alatta van az nem. Központilag ennyit mondtak, használjon hamachit játékhoz. Nonszensz, ilyen nincs.
Kik ezek..

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#71533) M@Db0Y válasza HartgeH3-2.8 (#71532) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

A routerben milyen IP-t látsz? Ha nem natolt akkor nem a diginél lesz a hiba valószínűleg.

(#71534) dchard válasza Geth (#71527) üzenetére


dchard
veterán

Azzal amit írtam, nem zártam ki az IPv6-ot (természetesen).

Szerintem nem az a kérdés, hogy használja-e valaki, vagy sem. A szolgáltatásnak szerves része, mivel nélküle nem lehet teljes körűen használni a szolgáltatást. A bevezetés módja is erősen kérdéses: suttyomban, mindenféle értesítés nélkül átrakok mindenkit, majd azt a pár százalékot aki reklamál, visszarakom. Miközben elvileg minden a szolgáltatást érintő kérdésről előre tájékoztatni kell az ügyfelet. A szolgáltató ezzel tetemés pénzt is megspórol. Ez úgy volna korrekt, hogy jön a levél: döntsd el, kell a publikus v4 cím és akkor megmarad, vagy nem kell és akkor elengedünk 200 Forintot a számládból. Mert ugye a szolgáltatásnak nem csak sávszélesség paramétere van :)

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#71535) Klown


Klown
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!
Múlthét kedden bekötötték végre a szolgáltatást, amire úgy vágytam, viszont "beleköptek" a palacsintába! :(

A történet nagyjából annyi, hogy a TV szolgáltatás bizonyos multiplexeken használhatatlan. Ez érinti az 6000 SR-es alsó sávot (pl. M1 HD) és a felső sávot is 770 MHz körül. (pl. RTL+) Egy korosabb L32B530-as Samsung TV-vel nézném a szolgáltatást. A jelerősség 70-80% körül mozog a bithiba viszont minden csatornán megvan. Az M1 HD-nál 4-6, tehát nézhetetlen, az RTL+-nál 2-4 körüli. Az csak meg-megáll és pixelesedik. Van egy Amikor 8260+-os box-om is. Ott is látni, hogy a quality indőnkét 84%-ról hirtelen 16%-ra esik, s bekockáz.

A DIGI már 4x volt kint, de nem tudnak vele érdemben mit kezdeni. Társasházról van szó FTTH-s bekötéssel. Már a 3. Luster mininode van betéve, de mindnél ugyanez a helyzet. Az optikát már többször újraheggesztették az oszlopon és a házban lévő csillagpontban is. Így -11-12 dB-ről -6-ra sikerült leküzdeni a csillapítást az optikán, de a TV továbbra is szar. A net hasít a FiberHome ONT-vel, 890/330-at mértem Speedtest-en.

A DIGI azt mondta, hogy árnyékolatlanságból fakad a hiba. De az érdekes az, hogy ha az általuk csinált 5m-es koax-szal kötöm össze a TV-t a mininode-dal, akkor is ugyanaz van! Tehát nem a falban lévő vezetékekkel és a 4-es osztó a hibás!

Ami érdekes, hogy levittem az alattam lakó szomszédhoz, s tökéletes az adás az érintett csatornákon.
Itt egy kép, amit a szomszédnál lőttem:

Itt egy kép, amit otthon:

Ugyan más csatorna, de higyjétek el, hogy alattunk az összes csatorna tökéletes volt, nálam meg szinte mindnél van valamilyen bithiba és a jelerősség is ugrál.

Bosszús vagyok a helyzet miatt! :(((

A szerelők váltig állítják, hogy a TV a szar. Egy DIGI-s set top box-szal tényleg nem volt hiba, amit hozott magával - mivel valószínűleg hibatűrőbb a tuner-ja -, de könyörgöm, hogyhogy a szomszédnál tökéletesek azok a csatornák, amik nálam rosszak?!

Próbáltuk azt is, hogy egy másik konnektorba dugtuk a TV-t, de azzal se változott érdemben semmi.

Kértem, hogy mérjük a koax-ra BER-t, de olyan műszerük nincs, csak csillapítást tudnak vele mérni. Érzésem szerint a DVB-C stream bithibás, akár zajbetörés, vagy akármi miatt. Érdekes, hogy közvetlen mininode -> TV koaxkábellal is.

Van-e ötletetek, hogy mit csináljak? Kihez fordulhatok? Van-e a DIGI-nek olyan szakembere, aki ki tudná mérni és nem rázna le a problémával?

Előre is köszönöm!

Üdv:
Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#71536) viktorhu válasza Klown (#71535) üzenetére


viktorhu
veterán

Ennek a témának kabelmania a nagy szakértője, de ő nemigen olvas digit, a koaxos szolgáltatók fórumán megtalálod (pl. UPC).

(#71537) dchard válasza Klown (#71535) üzenetére


dchard
veterán

Amikor a szomszédhoz levitted és jó volt, ott is beraktad a saját 4-es osztódat?

Mert a képed szerint a szomszédnál jó a jelszint is és bithiba arány sincs, míg otthon baromi gyenge a vételi szint is.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#71538) crue válasza trebrona (#71531) üzenetére


crue
őstag

Na erre kíváncsi vagyok, egy óra múlva letesztelem.

(#71539) Klown válasza dchard (#71537) üzenetére


Klown
aktív tag

Szia!

Nem volt betéve, mivel ott csak 1 vételi pont van.
Sajnos közvetlen mininode -> TV koax-szal is hasonlóan siralmas az eredmény. Kicsit erősebb a jel, de közel sincs 100. De kimérték, hogy az osztó (Well márkájú) 8 dB-t csillapít, szóval az rendben van, nem azzal van a gond.

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#71540) bigdigit


bigdigit
addikt

Ma kötöttek be 1000/300-as netet.Router módban sebesség rendben volt.Átkértem bridgbe és mire leraktam a telefont már át is állították és sebesség úgyis meg volt..Ez kb 4 órája történt most viszont ping 28ms és 5/51-et mérek.
wtf?

(#71541) MrCsiT válasza Klown (#71539) üzenetére


MrCsiT
addikt

A TV-t is vidd le az alattad lakóhoz (ezzel ugye azt látnád meg, hogy ott mi a helyzet a tévéddel? )..vagy méginkább: az ÖVÉT vidd fel a tiéd helyére! - azzal rögtön kiderülne, hogy annak a szerelőnek aki a TV-d hibájára gyanakszik, igaza van-e, vagy sem? :F

bigdigit: szerintem, ha a szolgáltatói eszköz és a router újraindítása (ebben a sorrendben) után is fennáll ugyanez a hiba akkor vagy vársz valamennyit, hátha magához tér a szolgáltatás, vagy felhívod őket, hogy valami még nem egészen van rendben, ők mit látnak távolról?

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#71542) sfdrakex válasza trebrona (#71531) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kecskeméten tuti volt gond, én hetek óta 400-450/120 körüli értékeket mértem, saját routerrel, és közvetlen gépre kötve is. Most az előbb ránéztem és simán ment 800-900/320 körülit egymás után többször.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#71543) dchard válasza Klown (#71539) üzenetére


dchard
veterán

Én levinném a TV-t az osztóval együtt, és kipróbálnám úgy is.

És legközelebb a szomszédnál és otthon is pontosan ugyanazt a csatornát (vagy legalább frekit) mérd. Különösen, ha szolgáltatói hibára gyanakszol.

A Digi-s szerelő set top boxával mért jelszint nálad milyen volt? A Digi-s szerelő a saját STB-s mérését osztóval. vagy anélkül végezte?

Ezektől a százalékos jelszint kijelzésektől ölni tudnék egyébként...

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#71544) bigdigit válasza MrCsiT (#71541) üzenetére


bigdigit
addikt

Már megtörtént a telefon. Pc modem közvetlen kapcsolat esetén is hasonló szar értékek vannak. Persze egyből a saját eszközt zártuk ki. Különben automata kiesést mond tv-re 21 kerbe de az meg megy. De ki tudja lehet a netnek is odatesz.

(#71545) Klown válasza dchard (#71543) üzenetére


Klown
aktív tag

A Digis gyári STB-szal ha jól emlékszem 100 volt a jelerő, de minőséget nem mért. Azon jó volt a kép.

Nincs pofám a szomszédot traktálni az osztóval. Főleg, hogy neki csak 1 végpontja van, ami nem F csatlakozós, hanem sima, roppantott.

Ami érdekes, hogy ha a szél feltámad, akkor nagyobb a bithiba. Viszont a szerelők váltig állítják, hogy semmi köze a szélhez. (Szerintem meg csak nincs kedvük, meg eszközük nyomozni a hiba iránt.)

Üdv: Klown

[ Szerkesztve ]

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#71546) dchard válasza Klown (#71545) üzenetére


dchard
veterán

"A Digis gyári STB-szal ha jól emlékszem 100 volt a jelerő, de minőséget nem mért. "

És ezt osztóval vagy anélkül mérte?

A szélnek szerintem sincs köze hozzá (akkor mindenkinél szar lenne).

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#71547) Klown válasza dchard (#71546) üzenetére


Klown
aktív tag

Osztóval.

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#71548) HartgeH3-2.8 válasza M@Db0Y (#71533) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Tesóm 8-al kezdődő ip-t lát tehát elvileg nem natolt, én most nem vagyok otthon. Natúr is rádugta ,de ugyan az, nincs open nat. Ameddig nem open addig nem tudunk játszani abszolút. Kidobál.

Eddig van egy internet ami játékra alkalmatlan.

Ipv4 , Ipv6 között nem lehet difi?

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#71549) Geth válasza dchard (#71534) üzenetére


Geth
addikt

Tehát ha van IPv6, de CGNAT IPv4 van, akkor már tekinthető teljes értékű internet előfizetésnek definíciód szerint (publikus IP cím pipa) :)

Egyébként az ötlet szép és jó, már korábban is előkerült.
Egyetlen bökkenő, hogy egy csomó embernek fogalma nem lenne mit válaszoljon erre a kérdésre. Nem még akkor sem, ha szájbarágósan lenne leírva :)
Vagy indokolatlanul sokan benyomnák a KELL!!4!-t, akkor meg az okozna gondot.
Vagy sokan spórolni akarnak és (időben jóval) később derül ki hogy nem kellett volna (de eszükbe sem jut, hogy ez a baj).
Szóval ezeket már mind végigvettük régebben, én nem érzem életszerűnek ezt (anno nem tudott senki hasonló példát mutatni a világból).

(#71550) ekkold


ekkold
őstag

1000/300 FTTH, XX. kerület, lefelé 3Mbps, felfelé 120Mbps.
Másnál is ilyen a környéken?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.