Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71801) Lackooo84 válasza 4Grider (#71797) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Ugye ezt nem komolyan gondoltad. :DDD

The Truth is out there...

(#71802) Livius válasza #42556672 (#71800) üzenetére


Livius
őstag

Elsőre persze megnézem most milyen neki. Ha az egyértelműen valamelyik a kettő közül akkor nincs gond. Ha teljesen össze vissza van, akkor nagy dilemma lesz.

Sajnos, nekem már volt szerencsém ahhoz, hogy régen kb 2003 körül a Telekom az ADSL bekötésnél annyira szart az egészre, hogy a CAT5e kábelben csak arra a pár érpárra figyelt, ami kellett a 10 Mbps-es modemhez és a többi össze vissza volt. Aztán évekkel később, amikor már pont azt a kábel csak simán Gigabites LAN-ra akartam használni, kiderült hogy teljesen szar. 15 percenként elment a helyi LAN hálózat, és csak 100 Mbps-re aktiválódott vissza.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#71803) #42556672 válasza Livius (#71802) üzenetére


#42556672
törölt tag

Aki tudja hogyan működik az Ethernet fizikai rétege 100/1000BAE-T nél az tudja, hogy nem a szín a lényeg hanem az, hogy egy transciever egy sodratra kerüljön. Így van akinél a párok stimmelnek de nem érdekli a színhelyes bekötés. De ez olyan ritka mint a fehér holló, szabványos lesz az.

(#71804) #86564352 válasza Lackooo84 (#71796) üzenetére


#86564352
törölt tag

Nem muszáj elhinned, nálunk se azonnal történt a váltás: nálunk egy pénteken szereltek, mondták azonnal még nincs gigabit mert a Diginél át kell állítani, várjak egy napot. Szombatra ez az átállítás megtörtént és ennyi.

(#71805) Lackooo84 válasza #86564352 (#71804) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Én nem azt mondom, hogy ilyen nem fordulhat elő, de nem ez a sztenderd eljárás. Csak lusta ügyintáző stb.

The Truth is out there...

(#71806) #86564352 válasza Lackooo84 (#71805) üzenetére


#86564352
törölt tag

Innen indultál:

"Ez a "bekötés után nincs egyből gigabit" mítosz honnan jött? Azért mert 1-2 emberkénél voltak problémák, még nem így van."

1. Nem mítosz, hanem tapasztalat többeknél.
2. Nem 1-2 emberkénél volt így. :)

Nem mintha akkora ügy lenne, esetleg 12-24 órát várni kell az átállásra csak szólunk legalább tudod most már te is nem mindenkinél azonnal történik. Ezért rendszeres kérdés a topikban is most voltak szerelni mégse tudok SPM fokozatban torrentezni típusú hozzászólások.

(#71807) VGYke


VGYke
addikt

Sziasztok! Hálózathoz értő szakértőktől kérdezném:
* Ha a Router (korrekt beállítások mellett) és rákötött NAS között nem működik a port továbbítás,
* valamint korábban a jelenlegi beállításaim mellett működött a port továbbítás
* nem vagyok NAT-olva,
* lehet-e a hiba oka a Digikabel valamilyen rajtam (lakáson) kívüli beállítás probléma (pár napja szereltek át 100-ról 500-ra...)???

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#71808) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Nem olvasgatom a fórumot, ezért kérdezem:

Amikor kijött az új ászf és egy árba került a 100-as és az 1000-es net, gondoltam uccu. Hadszaladjon! A házunk FTTB, de próba szerencse alapon megrendeltem az 1000-est, interneten (ügyfélkapun keresztül). Az automatikus válaszlevélen kívül nem történt semmi. Tegnap bementem az ügyfélszolgálatra és a nagyon kedves ügyfeles nénivel megbeszéltem, hogy... RENDELJEM MEG A NETEN KERESZTÜL! Tehát értitek! Bent az ügyfélszolgálaton! Ott állok a magam fizikai valójában, ketten az ügyfelesnénivel bármire képesek vagyunk. Az eszközök is adottak... Ez tényleg így működik?
Még annyit mosolyogva megbeszéltünk, hogy ugyan hányszor kell még megrendelnem, hogy történjen valami?
"Nem - nem. Most tényleg meg fognak keresni." Nem is érti, mert ez a művelet sima ügy. Csak át kell tenni...

A dolog szépséghibája mindemellett, hogy már ezrest nem is rendelhetek, csak ötszázast!

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#71809) adika4444 válasza Lackooo84 (#71796) üzenetére


adika4444
addikt

Plusz kábel FTTB-n van. Én meg az FTTH átállásról beszélek, sztem kis félreértés van.

üdv, adika4444

(#71810) adika4444 válasza VGYke (#71807) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ha nem vagy NAT-olva, tehát a PPPoE IP-d nem 100.* formájú és egyezik az IP-lekérők címével, akkor nálad lehet valami kellemetlenség...

üdv, adika4444

(#71811) adika4444 válasza Gróf... (#71808) üzenetére


adika4444
addikt

Próbálkozz meg egy másik üfsz-on, másik ügyintézővel. Ha visszaigazolta az automatikus levél a gigásat, én futnék egy kört, hogy oldják meg a bekötés + aktiválást, elvégre te megrendelted, az ő saruk, hogy nem megy...
Meg aztán lehet az is, hogy majd visszadobják, hogy ott a hálózat csak 100 Mbps-ra képes...

üdv, adika4444

(#71812) 4Grider válasza VGYke (#71807) üzenetére


4Grider
nagyúr

Néhány portot szűr a szolgáltató. Konkrétan melyik portról van szó?

(#71813) Cr00py


Cr00py
senior tag

Üdv.

Van valami ajánlott típus hálókártyáknál? Mivel lassan jön ide hozzánk is az optika ( remélhetőleg ) ezért a másodlagos gépbe kellene nekem egy hálókártya, ami bírja a gigabitet. Nem mai technika, itthon megmaradt alkatrészekből raktam össze, Plex-re van használva többnyire. Elméletben a hw bírja majd ( i5 7600k , 16gb ram, ssd. vga gondolom mindegy, de egy 980ti van benne. ) GA-Z270P-D3 lap van benne, akárhogy próbáltam, ezen csak 100 megát tud ez az integrált stuff. Speed/Duplex settings-nél is 100M a max. Legfrissebb bios, driverek telepítve, szal passzolok. Ebbe a gépbe keresnék én egy dedikált hálókártyát, ami tudja a gigabitet. 500-as net van most ( 100 megán megy sajnos perpill) ... amire használva van ez a gép, arra elég..de ha nem aranyárban van, akkor megérné befektetni egy normális kártyába, főleg úgy, ha már FTTH hálózat lesz. nem igaz?

Nem vagyokj nagy gálózati szaki, nézegettem a kínálatot, de ennyire nem értek hozzá. Ennél a lapnál is gigabit lan van írva, erre tessék.

Cat6 kábel van bevezetve, tehát az nem lehet gond.

A saját gépen is néztem, ott jön az 500 simán. Próbáltam kábeleket cserélni, áthoztam azt a gépet, ele dugtam ezt a kábelt ami a sajátba megy, de szintén csak 100 megát tudott.

(#71814) nfsu17 válasza Cr00py (#71813) üzenetére


nfsu17
veterán

GA-Z270P-D3 lap van benne

kizárt dolog, hogy ez a lap ne tudna gigát

(#71815) Cr00py válasza nfsu17 (#71814) üzenetére


Cr00py
senior tag

Pedig tényleg nem. A weboldalon található ( 10.031.0828.2018 ) legfrissebb driver telepítve. Nethez csatlakozva a kapcsolati állapotnál is : Sebesség: 100,0 Mbps -t ír. A Speed/duplex settings-nél sincs gigabitre opció: Kép

Pont ezért kérdeztem rá a kártyákra, mert sokmindenre rá van írva, hogy 10/100/1000.. de valszeg akkor nem mind tudja valóban az 1000-t. Ennél a lapnál is az van írva, hogy : GbE LAN vezérlő cFosSpeed Internet Accelerator Szoftverrel ezutóbbi nincs telepítve, de már próbáltam azt is, hogy felrakom próbaképp, semmi nem változott.

[ Szerkesztve ]

(#71816) 4Grider válasza Cr00py (#71815) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez az alaplap gigás. De amíg 100-as eszközhöz csatlakoztatod, addig nem állíthatsz rajta gigás sebességet.

(#71817) nfsu17 válasza Cr00py (#71815) üzenetére


nfsu17
veterán

mit jelent az, hogy nethez csatlakozva?

routerhez?
a lépcsőházból jövő kábelhez?

szerintem kábelgond lesz csak.

(#71818) Lackooo84 válasza adika4444 (#71809) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nem nincs, az teljesen mindegy milyen okból, de itt most a végpont jelszó sebesség növelése volt a lényeg.

The Truth is out there...

(#71819) Cr00py válasza nfsu17 (#71817) üzenetére


Cr00py
senior tag

A router tudja a gigabitet, ahogy a kábelek is elvileg ( cat 6 ) . gigabit porthoz van csatlakoztatva a fő kábel.

Mint már picit fentebb is írtam. 2 gép van, van egy amit használok + van ez ami a plex-nek lett összerakva.

2 külön helységben van, de átvittem a saját gépet oda, próbaképp megnézni azzal a kábellel, azon jött az 500 simán - tehát a kábel rendben van.. ( 500-as net van , perpill FTTB ) , illetve azt a gépet hoztam át ide, de itt is csak 100-t tudott.

Közvetlen a főkábelt rádugva sem változott a helyzet, ezért is gyanakodtam az alaplapi lan-ra.

Synology RT2600AC router van egyébként. A routeren is jön az 500 a webadminban mérve is.

[ Szerkesztve ]

(#71820) poli27 válasza 4Grider (#71797) üzenetére


poli27
veterán

hülyeséget ne írjunk.... a B szerint kell bekötni!!

(#71821) Jorus


Jorus
nagyúr

Úgy néz ki kezd megkotlani az ONT-nk. Ez egy ZTE ZXA10 F625G típus, és amikor kihozták, a szerelő elmondta, hogy ez egy használt darab, de ettől függetlenül 4 éve használjuk minden probléma nélkül - áramszünetek esetén kívül még újraindítva sem volt.
Most azonban a héten már másodszor poccad meg. Helyszín: Érd-Parkváros, FTTH bekötés, 1000/200 (500/100 garantált), fix IP, bridge módban dolgozó ONT.

A hibajelenségek:
- töredékére visszaeső sávszélesség
- 80-as port látszólagos működése (néhány oldal betölt, néhány oldal nem, ami betölt, az is sokszor hiányos), pl. TeamVieweren látszanak a gépek kívülről, de nem lehet hozzájuk kapcsolódni
- egyéb portok használhatatlanok (FTP, SFTP, SCP, TLS, stb.)
- pingelni szinte minden lehet, kivéve a digit
- traceroute nagyjából megy, de az ONT-nél látványosan lelassul
- névfeloldás működik rendben (mindkét DNS Google)
- netkapcsolat a router és a (tesztre) közvetlenül ONT-re kötött gép szerint is van, IP-t kapnak

Az itthoni hálózat nem túl bonyolult, az ONT bridge módban van, azon lóg egy ASUS RT-AX88U, azon kábelen egy NAS, egy PC, egy PowerLine hub és egy PoE switch, minden más ezekhez, illetve a 4 db WLAN-hoz csatlakozik (médialejátszók, tv-k, hifi-k, nyomtatók, notik, telefonok, notik, stb.). A belső hálón egyébként minden rendben levőnek látszik, mivel a backup WAN-ra (T-Mobile Hipernet) csatlakozva nincs probléma.

A routert újraindítottuk természetesen, de nem oldotta meg a gondot. Digi ügyfélszolgálatot hívtuk, szerintük az ONT-ig minden rendben van. Az ONT-t újraindítva a probléma megszűnik. Ez volt szerdán, azóta nem volt gond, de ma reggel újra előjöttek a fentiek. Az újraindítás megoldotta.

A kérdésem: kért már vki ONT cserét? Nagy gondot okoz ez a Diginek, vagy relatíve egyszerűen el lehet intézni? Ügyfélszolgálaton mennyire nehéz ezt végignyomni? Mert biztos az elején kezdik majd - teljesen jogosan - a hibafelderítést, hogy ha van saját routerem, akkor indítsam újra, meg ilyenek.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#71822) Geth válasza Cr00py (#71813) üzenetére


Geth
addikt

De, ez bőven mai technika, örülnék ha nekem ilyen megmaradt alkatrészeim lennének, egy kicsit el vagy tájolva :) Bőven tudja a hw gyakorlatilag is a gigabitet.
Az uefi-ben (nem bios) lehet elgányolva valami (green ethernet, smart lan, ilyesmik), illetve amit írtál opciók azok nem így szerepelnek a generic realtek driverben, egy próbát megér arra cserélni.
Az OS-re első körben (szinte biztos, hogy később sem érdemes) ne rakj semmi hálózatoptimalizáló csodát (cFos és társai).
Ha mindenképp másik NIC-et szeretnél, tudok adni ingyen egy dobozos tp-linket :DDD

(#71823) Cr00py válasza Geth (#71822) üzenetére


Cr00py
senior tag

A mostanihoz képest ( ami egyébként eléggé "overkill" ) nem mai technika. Egyébként valóban, nem egy gyenge gép ez most sem. Kellett még 1 asztali, ezért dobtam össze a régebbi dolgokból, amik megmaradtak.:D

Nincs most telepítve semmilyen optimalizáló. Korábban próbáltam ki teszt jelleggel, hogy nem-e amiatt lenne. A gyárilag mellékelt cd-n is rajta van, gondoltam hátha..de nem.

uefi-ben nem találtam ilyen beállításokat, Pheripherals fül alatt van egy : Onboard lan controller : Ez enabled , illetve Realtek PCIe GBE Family controller ( + a mac cím ) - ezen belül pedig a driver neve, verziója, megjelenési dátuma.

Ó ugyan, ha van egy biztosan működő típus, akkor beszerzem én azt hamar, nem ezen múlik, csak azt nem tudom, hogy melyiket érdemes/kellene megvenni, mert sokféle van.

[ Szerkesztve ]

(#71824) Geth válasza Cr00py (#71823) üzenetére


Geth
addikt

De, mai technika (bármihez képest), bőven overkill, ez nem vita tárgya, de most mellékes :)
User error, az a lap biztosan gigabites. Generic driver csere után még nem tudjuk mi történik.
Amit írtam hogy van ingyér, az biztosan gigabites, mert használtam. Amúgy szinte bármelyik jó, például az a realtek is amin ugyanaz a chip van, mint az alaplapodon :DDD

[ Szerkesztve ]

(#71825) west76 válasza Cr00py (#71823) üzenetére


west76
aktív tag

Nem lehet, hogy esetleg az aljzatod kontakthibás? Mondjuk elengedte az egyik lábat forrasztása? Ez simán okozhatja, hogy nem épül fel a Gb kapcslat csak a 100 Mb. Szerintem. Erre meg 2 megoldás van, vagy ha tudod javítod, vagy beleteszel egy új hálókártyát.

(#71826) Cr00py válasza Geth (#71824) üzenetére


Cr00py
senior tag

Megpróbálom, hátha.

UEFI UNDI Driver-t töltöttem le, viszont nem frissít, mivel elvileg már a legfrissebb van telepítve :F :D

(#71827) VGYke válasza 4Grider (#71812) üzenetére


VGYke
addikt

Port: 16881.

Itt látom hogy nem megy:

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#71828) M@Db0Y válasza VGYke (#71827) üzenetére


M@Db0Y
senior tag

Fut a torrent kliens miközben ellenőrzöd a portot? Mert ha nincs mögötte szolgáltatás akkor mindig zártnak mutatja.

(#71829) szente


szente
addikt

Sziasztok!

Kicsit off a kérdés, de ez a topik jobban pörög. Van egy Digis telefonvonal, amihez szeretnénk 2 db telefont, hogy ha az egyik foglalt, akkor a másikon tudjunk beszélni. Ezt hogyan tudnánk kivitelezni? Felhívtuk a Digit, azt mondták, hogy létezik hozzá elosztó, de gondolom nem a sima telefonvonal elosztóra gondoltak.
Köszi!

Üdv.

(#71830) Gyurka6 válasza szente (#71829) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Valoszinuleg csak 2 tel.szam/elofizetessel lehetseges...

Gyurka

(#71831) ttt


ttt
senior tag

Lehet, hogy csak képzelődök, de mintha a Digi trükközne. Gigabites optikai hozzáférésem van.
Úgy egy hónapja teszteltem a hálózati sebességet (egy új switch-et raktam a belső hálóba) és azt vettem észre, hogy csak 300/300 a sebesség. Annyira nem érdekelt, mert ez is elég általában, de ránéztem másnap, harmad-negyed nap és ez a sebesség "állandósult".
Írtam a Diginek egy mailt, hogy azért fizetek, hogy legalább a garantáltat szíveskedjenek biztosítani. 1-2 nap múlva jött is gyógyválasz, hogy mivel teszteljek, meg hogyan print screeneljek, tegyem paintba, stb :D Egyébként szerintük nincs baj a hálózattal. Gyorsan csináltam is egy újabb tesztet és lőn 700/300, leírtam, hogy köszönöm, minden rendben. :)
Eltelt egy hét, tegnap megint rápróbáltam és megint 300/300 ;)
Elképzelhető, hogy a forgalomhoz igazítják a hálózati sebességet? Mi a véleményetek?

(#71832) prabhu válasza Gyurka6 (#71830) üzenetére


prabhu
senior tag

Azt próbáltuk, nem sikerült nekik összehozni. Amúgy külön kellett engedélyt kérni hozzá, hogy egy helyen/előfizuval legyen két telószám is.

[ Szerkesztve ]

(#71833) szente válasza Gyurka6 (#71830) üzenetére


szente
addikt

Akkor erről az elosztóról amit említettek, nem tudunk semmit?

(#71834) 4Grider válasza ttt (#71831) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mennyi a garantált?

(#71835) sfdrakex válasza szente (#71833) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Elosztóval lehet 2 telód, de szerintem egyidőben csak egy hívás mehet.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#71836) 4Grider válasza ttt (#71831) üzenetére


4Grider
nagyúr

Most látom: 300/75. Akkor 300/300-al hogy nem biztosítják a garantáltat?

(#71837) ttt válasza 4Grider (#71836) üzenetére


ttt
senior tag

Biztosítják, nem ez volt a lényeg, hanem az, hogy amikor bekötöttem 900+/200 körüli volt. Azóta többen is áttértek itt a környéken és azt találgatnám, hogy esetleg figyelik az átlagos terhelést és ahoz szabályoznak. Nyilván ez nem tilos, sőt bevett gyakorlat - terhelés elosztás, ergo egyidejűség - csak kérdeztem volna, hogy tapasztalt-e más is ilyet, vagy hiba esetleg.

(#71838) 4Grider válasza ttt (#71837) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ehhez egy elég komoly rendszert kellene kiépíteni, gondolj bele, monitorozás legalább node-onként, és az alapján beavatkozás az adott node felhasználóinál, mindezt úgy, hogy a felhasználók nincsenek is node-okhoz kötve...
Szerinted megéri ilyesmivel szórakozni?

(#71839) forten válasza szente (#71829) üzenetére


forten
tag

Hello.

Nem mindegy ,hogy most pontosan mit is szeretnél.
Ketté osztani a meglévő telefon vonalad,vagy két különböző telefon vonalat szeretnél?!

Ha,meglévőt szeretnéd elosztani,akkor egy sima telefonos T elosztót kapsz a villanyszerelő boltba.
Viszont,ha még egy külön telefonvonalat szeretnél,akkor ha nem olyan eszközöd van,aminek 2 telefon portja van,cserélik, vagy kiegészítik.
Bár abban nem vagyok biztos,hogy magánszemélyeknek biztosítanak több vonalat, vagy csak cégeknek?!

"Hol volt,hol nem volt..."

(#71840) szente válasza forten (#71839) üzenetére


szente
addikt

Hali!

Cèg vagyunk. A cèl az lenne, hogy ha hív egy vásárló, akkor ne legyen foglalt, hanem egy másik kèszülèken tudjunk telefonálni. Mindezt egy telefonszámmal.

[ Szerkesztve ]

(#71841) sfdrakex válasza szente (#71840) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ahhoz nem egy elosztó kell az tuti, oda valami komolyabb cucc kell.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#71842) Gyurka6 válasza sfdrakex (#71841) üzenetére


Gyurka6
őstag

Elvileg a kütyük zöme 2 telefon portos fizikailag, két számmal mennie kellene, egy szám esetén, mikor az egyik foglalt és akkor a másik csörögjön, nehezen tudom elképzelni, hogy meg tudják/akarják oldani. Bár a mobiloknál van hívás átirányítás...

[ Szerkesztve ]

Gyurka

(#71843) 4Grider válasza szente (#71840) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azt cégként úgy tudod megoldani, hogy annyi fővonalra fizetsz elő, amennyi hívást maximálisan egy időben fogadni tudsz, ezt a szolgáltatónál egy főszám alá bekötteted, és a cég vesz egy annyi fővonalas telefonközpontot, amivel ezt az egyidejű hívást le is lehet kezelni.
Ez tehát nem két filléres elosztó kérdése...

(#71844) forten válasza szente (#71840) üzenetére


forten
tag

Értem.Akkor,ehhez a diginek semmi köze.
Egy alközpontra van szükséged,meg egy emberre ,aki beállítja.😊

"Hol volt,hol nem volt..."

(#71845) SybenX


SybenX
őstag

Sziasztok!
Jelenleg FTTB 1000 net van, de minap láttam a digi honlapján már FTTH szerepel a címen, mint rendelhető csomag. Kell-e nekem tenni valamit az átálláshoz? Kérnem kell vagy majd keresnek?

(#71846) TeeJay válasza SybenX (#71845) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem ők fognak keresni hogy FTTB-t le akarják majd lőni és átraknak FTTH-ra és mikor mehetnek az optikai szálat behúzni ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#71847) ttt válasza 4Grider (#71838) üzenetére


ttt
senior tag

Úgy igazából az ár-szintet se tudnám belőni. Viszont azt gondolom, hogy alapból olyanra építik ki a hálózatot, amin bizonyos szinten lehet terhelést elosztani. Persze csak gondolom :D De mindegy is, részemről zárom.

(#71848) iMaverick válasza SybenX (#71845) üzenetére


iMaverick
addikt

Esetleg "meggyorsíthatod" az átállásodat. Én is ezt csináltam annó. Az utcában először hozzánk jött ki a Digi-s szerelő. (Néztek is a szomszédok, hogy mit ügyködünk?) :DDD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#71849) SybenX válasza iMaverick (#71848) üzenetére


SybenX
őstag

Lehet az lesz. Ha lesz időm, benézek hozzájuk a héten és kérek egy időpontot.

(#71850) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Nem rég kötötték be nálunk a 1000-es netet (FTTH), én nem voltam otthon és a feleségem hívott, hogy kettő eszközt is hagytak ott egymás után kötve. Mi lehet az első eszköz? A másodikról küldött képet, az egy Huawei EchoLife. Sajnos elment dolgozni, így nem csinált már ez elsőről képet. Mit köthettek be elé? Telefon nincs, DigiTV (analóg) van még. Esetleg ahhoz kell valami?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.