Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72101) MasterMark válasza VGYke (#72100) üzenetére


MasterMark
titán

A wifis méréseid szerinted kit érdekelnek? :U

Switch Tax

(#72102) viktorhu válasza rothfb (#72094) üzenetére


viktorhu
veterán

1996-ban ugyanezt mondta az ügyintéző az otp-ben. Hogy ne fizessek az interneten kártyával, mert nem biztonságos. Aztán pár év múlva elindították a kísérleti netbankjukat.

Azóta - valószínűleg több tízezer online tranzakció után - összesen kétszer zsebeltek ki, mindkét alkalommal fizikailag, utcán lopták el a pénzemet (Olaszországban mindkét alkalom).

Ráadásul ha bankkártyás tranzakciónál csalás történik, csak be kell jelenteni a banknak, és visszakapod a pénzedet. Ha a fizikai pénzt veszíted el, ki adja vissza?

(#72103) VGYke válasza MasterMark (#72101) üzenetére


VGYke
addikt

Ez ok, de az UTP mérések ettől gyengébbek! Nem nézted az Excelt.

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#72104) MasterMark válasza VGYke (#72103) üzenetére


MasterMark
titán

Vagyis akkor ez mit árul el? Azt hogy valahol máshol van a szűk keresztmetszet.

Switch Tax

(#72105) sfdrakex válasza VGYke (#72103) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Töltsd le a speedtest appot, Antenna Hungáriára mérj.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#72106) TeeJay válasza VGYke (#72103) üzenetére


TeeJay
félisten

oprendszer?
vírusírtód?
mik futnak amik zabálhatják a netet a tudtod nélkül?
utorrent bitcoin miner verziója ami tudtod nélkül bányászta a dolgokat?
LAN-on tesztelj, win10 alatt speedtest alkalmazással antenna hungária szervere elég bika még napközben is
azon mindig csutkát tudok mérni 1000-es nettel

miközben mérsz nézd a feladatkezelőben a proci terhelés mennyire ugrik fel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#72107) sfdrakex válasza TeeJay (#72106) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

W7re, és gondolom akkor 8ra is, van már speedtest app.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#72108) mpo válasza djsilas (#72098) üzenetére


mpo
veterán

Tökéletes! :DD :C

Ha érted, akkor már elavult.

(#72109) prabhu válasza djsilas (#72098) üzenetére


prabhu
senior tag

Nagyon reális és hihető. Lehet kártyával fizetni csekket és van rá automata is.
De amúgy a lényege, hogy nem vagy rákényszerítve a bankszámlára és némi késve fizetés is megúszható, ha gondod van.

[ Szerkesztve ]

(#72110) rothfb válasza djsilas (#72098) üzenetére


rothfb
veterán

Én úgy gondolom, hogy arra, ami kézzel fogható, lehet vigyázni. Az elüt az autó pl bármikor előfordulhat csekk nélkül is, bacit is összeszedhetek bármikor. Kicseréled a csekkem? Még nem hallottam ilyesmiről, ha ez ennyire megérné bárkinek, már biztos olvastam volna ilyen bűntényről, tehát ez is kiesett. Várok a postán? Bárhová mész, várni fogsz. A büfé előtt, a fagyizónál, a bevásárlásnál, ha rendelsz valamit, a futárra, ha megállsz a pirosnál, stb stb, napestig lehetne sorolni és ezeket nem tudod kikerülni. Sorsjegyre válasz, köszönöm, nem veszek. Hazaviszem az igazoló szelvényt és elteszem, megvan, megfoghatom, lefénymásolhatom, igazolhatom vele a befizetést.
Ugyanakkor a netes bankolás a kényelmes lehetőséggel hamis illúzióban altatja a felhasználókat és ahhoz, hogy ellopják a pénzed, semmilyen kifigyelés sem kell. Kényelmes fotelből hackelnek meg és mire egyáltalán észreveszed, már körbeutazta a pénzed a Földet és te semmit sem tehetsz. És amíg a sárga csekkes cseréről még nem hallottam, internetes csalásról nap, mint nap lehet hallani kismillió esetben, formában. Mind a te pénzedre utazik.

(#72111) rothfb válasza mpo (#72108) üzenetére


rothfb
veterán

Már válaszoltam neki...😃

(#72112) mpo válasza rothfb (#72111) üzenetére


mpo
veterán

Én PC-ről végzett bankkártyás fizetést használok, mobilt nem használok fizetésre.
Regisztrált kártya van pár szolgáltatónál, be sem kell pötyögni a kártyaszámot, ha pedig be kell, akkor meg SMS-t küld a bank, hogy megerősítsd a fizetést. Ezenkívül lehetne internetes kártya is (virtuális), de olyanom nincs. Nem vagy tisztában a lehetőségekkel és a biztonsággal, hidd el, senki nem szeretné, ha ellopnák a pénzét, nem azért használom, mert meggondolatlan vagy bátor vagyok.

Ha érted, akkor már elavult.

(#72113) sfdrakex válasza rothfb (#72110) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem értesz a netes fizetéshez, de nyomod a baromságot. Nem kellene. Azért mert TE nem hallottál a csekkes csalásról, még létező dolog.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#72114) zsolt_64 válasza mpo (#72112) üzenetére


zsolt_64
senior tag

Én is paranoiás vagyok, ha pénzőr van szó, de 1-2 dologgal meg lehet oldani.
1. az *** banknál tokent adnak az internetes átutaláshoz, tehát titkosított csatorna+jelszó+hardwer eszköz.
A tokent nem viszem ki a lakásból. Tehát ha elrabolnak, hülyére verhetnek, akkor sem tudom a pénzem elutalni. Na ezért nem kell mobiltelefonos applikáció.
A sárga csekkeket ezzel fizetem be.

Sokat javult a internetes bankkártyás fizetés biztonsága azzal hogy pár hete már ellenörző kódot küldenek mobilon keresztül. Apropó hányan kapartátok le e ddig azt az ellenörző számot a bankkártyán az aláírás mellől ? :K
mert akkor simán rendelhet bárki a nevetekben cuccokat az internetről.
Amit nagyon hiányolok az hogy a paypassos fizetést nem lehet letiltani. na az aztán tényleg életveszélyes..
az 5000 huf fölött pinkódkérés limit sem vátoztatható :W

[ Szerkesztve ]

(#72115) DonMaster válasza djsilas (#72096) üzenetére


DonMaster
addikt

akkor még van hűséged , azért annyi, amitn lejár akkor már te is ftth2019 digitv 2019 és tel250-ben leszel árazva, más hgoy semmi nem változik , vagyis de papiron, mivel netnél lesz 100+ UP-od.

#72100) VGYke

pc ?
proci alaplap memo ssd?
laptop
proci ram tipus.???

wifi-n töknyolc milyen über menő wifi-d, van nem lesz 1000-res , és azt nem is fogadja el, csak kábeles mérést.

amúgy a drót igy nézki, szerintem másnál sincs,

ellenben kábel ami mindenkinél van még nálad is.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#72116) DonMaster válasza VGYke (#72100) üzenetére


DonMaster
addikt

telefonos 1272 vagy email-es panaszbejelentő-n, de kérnek mérést routernélkülit, ha ugy nincs a garantált akkor megcsinálják free, ha ugy meg van de nagyon ragaszkodsz hozzá akkor kiszálási díjas.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#72117) #86564352 válasza rothfb (#72110) üzenetére


#86564352
törölt tag

"Semmit se tehetsz." -> valószínűleg nem érzed az iróniát, csak szólok pont hogy készpénznél nem tehetsz semmit, senki nem kárpótol. Bankszámlával, bankkártyával az én oldalamon és a bank oldalán is több védelem van.

Készpénzt jobban kockára teszed. Ellopják, elveszik, megsemmisül, hamisat kapsz, senki nem kárpótol.

Bankkártya: költés és pénzfelvétel limit állítható, SMS értesítés azonnal, netes vásárláskor kódos azonosítás, ha ellopják, elveszik akkor letiltod és a bank fedez, illetve a bank is látja ha Géza bácsi kártyaszámával hirtelen Pekingben vásárolnak az nem kóser tranzakció.

Tisztában vagyok vele az úristen se győzne meg érvekkel, mert ragaszkodsz a régi kp-csekk módszerhez, azért mégse ilyen téves állításokkal kéne indokolni miért idegenkedsz a modern, jobb módszertől.

(#72118) djsilas válasza DonMaster (#72115) üzenetére


djsilas
tag

Pontosan meg nem mondom az idejét, de kb. 1-2 hónapja a 200as uploadomat 300-ra emelték.
Az viszont igaz lehet, hogy valószínűleg van még hűségem. Korábban nem volt, de mikor az UTP-t lecserélték optikára, akkor lett. Meg egy felesleges HD boxom is, amit fentebb már írtam... :D Igazából egyiket se kértem, de ezt kaptam. Azt viszont (még) tényleg nem tudom, hogy mi lesz, ha letelik a hűségidőm.

(#72119) kungzi


kungzi
veterán

Debrecen FTTH

(#72120) djsilas válasza kungzi (#72119) üzenetére


djsilas
tag

Szerencsések vagyunk, az ország egy jelentős részén igencsak örülnének kettőnk mérésének különbségének (30/10) is, gondoljunk csak bele az ADSL-es küzdelmekbe, meg a kis helyi szolgáltatók ajánlataiba...

(#72121) rothfb válasza sfdrakex (#72113) üzenetére


rothfb
veterán

Ezzel most jól megcáfoltál... :C
Tudod kinek a pap, kinek a paplan. Fogadd el és ne baromságozz. Lépjünk túl ezen. Informatikusként mihez értek, mihez nem, szerintem fogalmad sincs, de baromságozol.
Részemről befejeztem.

(#72122) rothfb válasza zsolt_64 (#72114) üzenetére


rothfb
veterán

Erről van szó. :R

(#72123) rothfb válasza #86564352 (#72117) üzenetére


rothfb
veterán

Ki miben hisz és mit gondol biztonságosnak.
Én senkit nem akarok meggyőzni sem a csekkről, sem az internetes bankolásról. Csak leírtam, én mit csinálok és miért.

(#72124) rothfb válasza mpo (#72112) üzenetére


rothfb
veterán

Téged sem akarlak meggyőzni. Csak válaszoltam. Én tiszteletben tartom, ha valaki másképp gondolkodik. Ellenben egyesek (nem Te) csak baromságoznak. Szerintem lezárhatjuk.

(#72125) Geth válasza rothfb (#72121) üzenetére


Geth
addikt

Előre elnézést az offért, alusisak ajánlott :)

Még nem hallottam ilyesmiről, ha ez ennyire megérné bárkinek, már biztos olvastam volna ilyen bűntényről, tehát ez is kiesett.
Tehát amiről nem hallottál, az nincs. Elég egyszerű világkép, de hamis.

Várok a postán? Bárhová mész, várni fogsz.
Tehát ha valahol muszáj várni, akkor máshol is muszáj, ahol elkerülhető lenne. Ez baromi körülményesnek hangzik, ráadásul nem látom az összefüggést.

Hazaviszem az igazoló szelvényt és elteszem, megvan, megfoghatom, lefénymásolhatom, igazolhatom vele a befizetést.
Valljuk be, szereted fogdosni, fénymásolni a fizikai bizonylatot. De azért ne felejtsük el, hogy a neten rendezett számlák is eltehetők, sőt offsite backupnál több helyen létezhet egyszerre. Gondolom Nálad a posta után irány a fénymásoló, majd elutazol legalább egy offsite helyre, hogy ott biztonságba helyezd a másolatot (fénymásolást írtál nem scannelést). Már ha párhuzamot szeretnénk vonni a kétfajta fizetés között :)

Kényelmes fotelből hackelnek meg
Bár nem sikerült érvelned a csekk mellett, aránytalanul könnyű dolognak állítod be a neten keresztül történő hekkelést. Esetleg jobban kifejthetnéd tanítási célzattal hogy mennyire könnyű/nehéz a hekkelés, milyen technikai feltételek szükségesek hozzá, stb. Nem hiszem hogy a hekker ülőalkalmatossága az egyetlen kiemelendő szempont.
Ahhoz képest hogy informatikus vagy, ijesztően sok a csúsztatás a magyarázataidban, ez veszélyes :(
És ahogy Te, úgy én se meggyőzni akarlak, csak szerettem volna felhívni a figyelmet ezekre az apróságokra.

(#72114) zsolt_64:
Reméljük ha tényleg elrabolnak, nem jut eszükbe majd a házadba/lakásodba is eljutni (ami ezek után már nem tűnik elképzelhetetlennek), hiszen akkor a token is meglesz :(
Apropó hányan kapartátok le e ddig azt az ellenörző számot a bankkártyán az aláírás mellől ?
Apropó, webkártyáról hallottál?
Egyébként nyilván nem lengeted mások orra előtt hosszasan a kártyát, illetve ld. lentebb.
a paypassos fizetést nem lehet letiltani. na az aztán tényleg életveszélyes..
Ez már ránézésre kicsit erősnek tűnik, én pl. nem is tudtam hogy évek óta életveszélynek teszem ki magam a tudtom nélkül, elárulod miben nyilvánul meg ez az életveszély?
Nem szeretném ha szívrohamot kapnál, de pont a héten vásároltam 5k-nál nagyobb értékben PIN nélkül, ujjlenyomattal :DDD A telefonnak megvan az az előnye, hogy kikapcsolhatom az NFC-t (a kártyával ellentétben), ha esetleg ez javít az életveszély elkerülésében :)

(#72126) sfdrakex válasza rothfb (#72121) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem lehet vitatkozni a logikus érveiddel. 😂🤣

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#72127) rothfb válasza Geth (#72125) üzenetére


rothfb
veterán

Bocsánatot kérek tőled, tényleg!
Köszönöm, hogy megvilágítottad a sötét, kicsiny életemet, most már tényleg tudom, hol a helyem, hogy mi a fontos és mi a nem fontos. Én nem vagyok ennyire okos, hogy ilyen szinten megvilágosítsak bárkit is és megmondjam a tutit.
Geth. Te most egy idegenről állítgatsz dolgokat (gondolod rólam ezt, azt, személyeskedsz), amikor egyáltalán nem ismersz.
Most mondhatnám, hogy ha rólam leszálltál, gondolom átmész egy másik fórumba és ott találsz valakit és kiforgatod a szavait, elmondod, hogy totál ismeretlenként mit gondolsz róla...
Tételesen cáfolhatnám a bekezdéseidet, de minek?

Ahogy már elmondtam, én leírtam, én hogy csinálom, miért úgy csinálom. Nem a net ellen beszéltem, de a legtöbben itt mindjárt úgy veszik, hogy támadtam és kiforgatják a szavaim. Teljesen parttalan a vita (ami nincs).

(#72128) rothfb válasza sfdrakex (#72126) üzenetére


rothfb
veterán

:C
Jól megaszontad.
Még valami? :DDD

Hahóó. Intruder, Watt hol vagytok? Gyomlálni kellene... :U

[ Szerkesztve ]

(#72129) Geth válasza rothfb (#72127) üzenetére


Geth
addikt

Semmi gond :)

(#72130) Soma01


Soma01
veterán

Az ONT webes felületét el tudom érni valahogyan akkor is ha bridge módba van már? Ha igen, akkor hogyan?

(#72131) adika4444 válasza Soma01 (#72130) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Nem. Nézd meg a 192.168.100.1 címet, hátha változott, de szerintem még mindig nem lehet.

üdv, adika4444

(#72132) zsolt_64 válasza Geth (#72125) üzenetére


zsolt_64
senior tag

1.Remélem nem rabolnak el ,de ha mégis és nincs nálam a token akkor bonyolultabb elszedni a pénzem
2.Webkártyáról hallottam már, de én most a sima mezei kártyáról beszélek , amit ha ellopnak tőled , a következő percben már plazmtv-t vesznek rajta. Szerencsére ez már nem igaz.a nemrég bevezetett sms alapú ellenörző kód miatt...
3. semmi bajom nem volna a paypassal_al , ha be lehetne állítani hogy milyen összegtől kérjen pin-kódot, ugyanúgy mint a vásárlási és kp felvételi limitet.

Ja és a csekkes befizetés a Postán ? :( :F :O
Szvsz: egy token/sms stb.. biztonsági eszközzel megtámogatott internetes átutalás BIZTONSÁGOSABB

[ Szerkesztve ]

(#72133) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok,

A hibaelhárításra vonatkozó 72 órás határidő túllépése milyen szankcióval jár, mi történik, ha nem javítják időn belül a hibát?

(#72134) prabhu válasza adika4444 (#72131) üzenetére


prabhu
senior tag

Az újabb kütyük alján 192.168.1.1 szerepel.

(#72135) DonMaster válasza Geth (#72125) üzenetére


DonMaster
addikt

1. mobilodat ellophatják
2. postán lehet kártyával is fieztni, ha rendelsz külföldről, akkor sajnos 2019-töl 5cm-nél nagyobb csomag stb-ért úgy is bekel menned, de még mindig olcsóbb mint futárral.
3. bár elsőben leírtam, hogy a mobilod ellophatják ahogy az ujjlenyomatod is, nah mindegy, de paypass kártyáról 5e alalt simán lehuzhatnak hogy max akkor veszed észre ha jön azonnal az sms, bár ez nem mindig azonnali sajnos még.

4. tesco-ba sem kell elmenni van futtárja,

5. amúgy a kezdetleges hsz amire megy ez a fight hát, kb maradj otthon kise mozduéj mert kirabolnak elütnek meghalsz, bár az igaz hogy ha otthonrol dolgozol akkor bármit eltdusz intézni otthon ugy hogy honapokon keresztül nem kell átlépned a küszöböt. De akkor is ez Magyarország , még az USA-ban ok ott van ilyen, de itt nem nagyon hiszem, de az 100% hogy az itteni fórumozok tuti nem ilyen sose megyek ki emberek.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#72136) 1m1s válasza VinoRosso (#72133) üzenetére


1m1s
tag

Csak nem szintén Győrből?

(#72137) VinoRosso válasza 1m1s (#72136) üzenetére


VinoRosso
veterán

De, hogy verné egy vagon kanmajom a román anyjukba :W

(#72138) 1m1s válasza VinoRosso (#72137) üzenetére


1m1s
tag

Akkor nem csak én gyanakszom a románokra. 😀 Mármint hogy múlt héten elözönlötték az egész várost, és nálam azóta szarakodik a telefon. Aztán jött a net elel ment majd egyszer csak minden. Félek keddig nem történik semmi változás.

[ Szerkesztve ]

(#72139) Geth válasza DonMaster (#72135) üzenetére


Geth
addikt

1. Nyilván letiltom, kicsit lassítja a tolvajt ha nincs nála az ujjam.
2. Nem érint, ez a posta ami itt van talán a legutolsó amin keresztül vásárolnék.
3. Ha nincs bekapcsolva az NFC, dörgölőzhet, max. szájon lesz vágva. Ha mégis tudna paypass lehúzni, az ugye megvan hogy ilyenkor nem csendben sírsz a sarokban, hanem bejelented hogy a lehúzós vásárlás nem Te voltál, vissza fogod kapni a pénzt ráadásul a terminál nem a réten nő (beazonosítható). SMS-hez: nem tudom az azonnal miért ilyen fontos, ha azonnal jön az SMS, akkor se jár vele undo gomb :DDD
4-5. Nem tudom ezek honnan jönnek, a ki se mozdulj dolgot egyikünk se említette/erőltette.

(#72140) DonMaster válasza Geth (#72139) üzenetére


DonMaster
addikt

kártáyn mindig megy a paypass,

1.-est hogy tiltod le? meg miaz hgoy nincs nála az ujjad? azt nem lehet ellopni? vagy mi? bankártyát letildod, és a sim-et telefont nem tudod, offline funkcioi ugyan ugy müködnek ha imei zárat kapna.

az sms azért fontos mert tudod hgoy épen lehuznak ha késve jön késön tudod meg persze bejelentjheted és vissza kapod csak akkor is lehuztak,. ha azonnal jön azonnal hivod a bankott vagy bemész és tiltod, ha késve akkor késve tudod meg hogy mi történt, ennyi.

4-5 , kb az első aki emlitete hogy ne csekkel mert akkro megvernek kirabolnka elüt az autó stb. ez szoszerint kise mozdulj, mert vagy csak postára menet csekk befizetéskor üthetnek el rabolhatnak ki, vicces is lenne, lehuzhatná a rollot a posta . :D.

de szerintem már nagyon offba mentünk a digi topicban evvel,

amúgy én se adtam meg a bankszámla számot digi-nek, küld csekket bár attol függetlenül mindent neten fizetek kártyával.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#72141) Geth válasza DonMaster (#72140) üzenetére


Geth
addikt

Nem kártyáról volt szó :)
Távolról lehet lockolni/törölni ha online a teló. Ettől függetlenül ha nem tudja feloldani az ujjlenyomatot (újraindítás nyilván nem játszik, zárva marad), akkor fizetni sem tud vele, sőt, elég kevés dologra tudja használni (nehezék), a háttértár is encryptelt.
Eközben nyilván lehet tiltani a kártyát, a sim-et, a telót leválasztani a netbankról, stb.

(#72142) dorgan


dorgan
csendes tag

Hello Mindenki!

Tudtok arról valamit, hogy Óbudán (egészen pontosan a Kiskorona utcában) mikor kezdi el a DIGI az átállást FTTB-ről FTTH-ra? Hatodik-hetedik igénybejelentésemet teszem 100-as csomagról 500-as vagy 1000-es csomagra, de valahogy sosem írnak vissza semmiféle értékelhető választ, és az ügyfélszolgálat sem segítőkészebb. Előre is köszönöm!

D.

(#72143) DonMaster válasza Geth (#72141) üzenetére


DonMaster
addikt

ujlenyomat elliophato és máris feltudja oldani.

bár durva de szerintem nem érted, leirom inkább.
szoval ellopja a telod és az ujjad is (érsd: csipöfogoval amputálja az ujjad és feltudja oldani(akár mind a 10-et és akkor hogy locokolod távolról törlöd nah mindegy. )) ekkor te elsőre korházba mész hogy beköttenek nehogy elvérez, addig ö lenyulja a pénzed. ) durva tudom, de ha már azt irja itt valaki, hogy ha csekken fizetsz akkro elüthetnek kirabolhatnak meg a csekekt kicserélhetik, akkor ez miért csak filmekben létezhet , és valoságban nem? .

és kártyáról volt szó nem telefon nfc-jéröl, bár a telot ahogy irtam ellopható utána átlehet nyomni másra a kodott telon és máris problem solved van, ott már se az ujjad nem kell, és mire letiltod a procedurában a telott szolgáltatónál, meg a banknál a kártyádat, mind ezt az után hogy megjárod a korházat és a rendörségen is tulesel ahol ime szerint betudják azonositani, bár ezek nem 5perc legalább 30p leggyorsabban, addig simán lenyul minden pénzt a kártyádról telodról hivd aminek akarod.
de szeriuntem most már hanyagoljuk ezt mert nagyon eltértünk a digi témától.

#72142) dorgan

még a Digi sem tudja ezt, várj türelmesen, ha weboldalon elérhető vagy jön reklám lift postaládában vagy kopog a digis akkortól.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#72144) rothfb válasza DonMaster (#72140) üzenetére


rothfb
veterán

Van amit én sem csekken fizetek, van elektronikus bankszámlám, lehet, hogy már akkor volt, amikor itt egyesek még meg sem születtek.
De nem láttam értelmét tovább a vitának, mert egyrészt full OFF, másrészt meg bármit írok, olyat látnak bele egyesek a szavaimba, ami ott sincs, ami nem úgy van és nekem semmi kedvem ismeretleneknek magyarázkodni, nem is tartozom senkinek magyarázattal. Meggyőzni meg senkit semmiről nem akartam.

Ha bárki visszanézi, csak segíteni akartam itt bárkinek, akinek nem jött csekk, pontosabban KI SEM SZÁMLÁZTÁK a havidíjat (tehát elektronikusan sem tudta volna senki kifizetni számla nélkül). Elmondtam, hogy megoldódott majdnem egy hónap után és elmondtam, hogy ilyen esetekben az a legjobb, ha minél előbb felismerjük a helyzetet és cselekszünk, szólunk, jelezzük, bejelentjük. Mert magától nem oldódik meg. Ennyi. Levontam a tanulságot és megosztottam. Mpo kérdezte, miért nem máshogy fizetem a Digi díjait, én erre válaszoltam, erre nekem estek páran.
A lényeg, hogy ahogy előbb említettem, elektronikusan sem tudtam volna fizetni, mert nem volt mi alapján, nem volt kiszámlázva. Sem utalással, sem E-számlával, sem csoportos beszedéssel, sehogy. De itt egyesek egyből véres szájjal fröcsögtek.

(#72145) DonMaster válasza rothfb (#72144) üzenetére


DonMaster
addikt

többek között nekem se jött csekk,

nem mellékesen felhívtam őket, és azt mondta látja hogy nincs legenerálva a csekk és hogy a ügyfélkapuban sem látni, de orvosolják, kb 2hét és jön az ápri május és közben az ügyfélkapus, ez már több mint 72orája volt, de még mindig semmi sehol. Sokan jártak így, hogy nem generálódott le a számla és így se csekk se ügyfélkapuban fizetendő.

érthető és köszi az info-t. töknyolc hogy automatikusan lenen a levonás vagy bármi más modon ami nem csekk, bár automatikusnál azt sem tudja az ember hogy nem vonta le mert ugye nem volt mitt, de mivel auton van igy nem nézi majd fiezti a büntetést , akkro megérte automatizálni nah mindegy .

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#72146) sfdrakex válasza DonMaster (#72145) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Ha levonják is látod a számládon hogy nem vonták le. Persze ha nem nézed, nem látod, de van aki azt se veszi észre ha csekk nem jön.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#72147) DonMaster válasza sfdrakex (#72146) üzenetére


DonMaster
addikt

jogos, de azért utobbi ritkább aki a csekekt nem veszi észre hgoy nem jött, bár valoszinü, hgoy van ilyen, de aki alapjáraton csekk után fizet akár neten , az észre veszi hogy van vagy nincs, azért a többség minimálbérböl vagy éphogy többöl él, és ott kikel számolni és számitani hogy mi mikor jön, de persze a kivétel erősití a szabály-t, mer tmindig van kivétel, ahogy irtad.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#72148) sfdrakex válasza DonMaster (#72147) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Akinek kevés a pénze, miért a drágább csekket használja? Ha kevés a pénze, azt is észreveszi ha több a pénz a számlán, mert nem vonták le.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#72149) rothfb válasza DonMaster (#72145) üzenetére


rothfb
veterán

Ha 72 órája szóltál, akkor még sokára fognak reagálni. Én március 22-én telefonon szóltam, majd 25-én emailben írtam meg a problémám és tegnap, április 18-án reagáltak emailben, ahogy leírtam. Ügyfélkapumon is megjelentek a számlák, április, május hónapokra.
Egyébként kártya esetében nekem azonnal jön az sms, bármilyen mozgás, levonás vagy ráutalás történik. Így tudom, ha nem vonnak valamit. Kedves biztosítómmal már jártam így...

(#72150) DonMaster válasza sfdrakex (#72148) üzenetére


DonMaster
addikt

csekk miért lenne drágább? digi-nél nincs olyan hogy e-pack hogy csekknélkül olcsobb,
még telenor t-home upc-nél van

vagy miben drágább a csekk? nem értelek, a csekk és az ügyfélkapus számok megegyeznek akkor miért drágább a csekk? wtf?

#72149) rothfb

több mint 72orája.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.