Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38651) #29810560 válasza slug (#38650) üzenetére


#29810560
törölt tag

Kösz! :R

... de, a D-Link routereket már többen "bereszelték". Többek között én is a DIR-825-öt.

A TP-Link és az ASUS SOHO routerekkel van gond. ... főleg. Azokkal mi lesz? :F

(#38652) zsolt501 válasza slug (#38650) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Szívesen kölcsönadom az Asus routeremet az ügy érdekében :)

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#38653) BenHans


BenHans
addikt

Megoldódott. Kiderült hogy nem aktiválták a GE portot.... Most újra szalad. :)

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#38654) szabogabor10 válasza zsolt501 (#38652) üzenetére


szabogabor10
veterán

Attól félek, Asus-nál ehhez tomatot vagy openwrt-t kell feltenni...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#38655) poli27 válasza BenHans (#38646) üzenetére


poli27
veterán

Kaptál egy ezer éves őskövületet, amiben csak a GE(Gigabit Ethernet) feliratú a gigabites, de lehet az le van tiltva szólj be nekik engedélyezzék...

[ Szerkesztve ]

(#38656) zsolt501 válasza szabogabor10 (#38654) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Tomato alatt próbáltam de nem ment, ma reggel írtam is.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#38657) #29810560 válasza zsolt501 (#38656) üzenetére


#29810560
törölt tag

ASUSWRT-Merlin alatt nem próbáltad véletlenül? :F

.... mert, azt talán még hajlandó lennék felreszelni az ASUS-ra, de csak, ha már tutira azzal a hírrel jön valaki, hogy megy rajta a DIGI IPv6.

(#38658) zsolt501 válasza #29810560 (#38657) üzenetére


zsolt501
nagyúr

De eredetileg azt használok, de már végigpróbáltam a palettát egyedül a DD-WRT és az OPEN-WRT maradt ki.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#38659) #29810560 válasza zsolt501 (#38658) üzenetére


#29810560
törölt tag

Kösz! Látom nem unatkozol. :D

(#38660) zsolt501 válasza #29810560 (#38657) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem tudom mennyire jó angol nyelvtudásod van, de írhatnánk a (nem magyar) Asus részlegének a hibával kapcsolatban, talán ők tudnak valamit mondani.
A magyar support felejtős, már többször próbáltam őket utolérni, de hiába, még az emailt sem méltatják válaszra.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#38661) szabogabor10 válasza zsolt501 (#38658) üzenetére


szabogabor10
veterán

OpenWRT-vel állítólag megy.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#38662) BenHans válasza poli27 (#38655) üzenetére


BenHans
addikt

Közben írtam, hogy sikerült aktiválniuk és megoldódott.

Azt mondod a nagy fekete tepsi (típusát nem tudom, talán 850a) jobb ennél a 865-ösnél? Akkor miért ezt hozták helyette?

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#38663) MadMancs


MadMancs
veterán

Nálam ez a helyzet. 10/10

Nem értek hozzá, de Ti valami /32 ről beszéltek, de itt caak /64 és /128 van. Csatolok egy képet hátha segít valamit.

>>>KÉP<<<

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#38664) szabogabor10 válasza MadMancs (#38663) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, közben kiderítettem, hogy valóban csak elírás a /32 a Digi oldalán. Tehát jól érzékelik az Asus routerek is a /64-et, csak a delegated IP tartományt nem tudják lekérni valamiért.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#38665) zsolt501 válasza szabogabor10 (#38661) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az lehet hogy megy, de még tomato-ban úgy ahogy megy a HW-NAT addig sem a DD-WRT-ben sem az OpenWRT-ben nem megy, és ez nagyon meg is érzik a sebességen, és a terhelésen.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#38666) #29810560 válasza zsolt501 (#38660) üzenetére


#29810560
törölt tag

Hááát, nem vagyok egy Shakespeare, de ha bepöccenek lehet írok az ASUS-nak. :K

... de, előbb megvárnám hátha a DIGI lép az ügyben vagy esetleg az ASUS következő firmware-ével megoldódik a probléma. Végül is nem életbe vágó a dolog, de bosszantó az biztos. (A TP-Linkek és az ASUS-ok a legkelendőbb SOHO routerek a piacon.)

(#38667) szabogabor10 válasza #29810560 (#38666) üzenetére


szabogabor10
veterán

Attól félek, hogy ha tényleg a router oldalán van a probléma, akkor szerintem nem fogják pont most, kifejezetten a Digi miatt javítani, megtették volna eddig.
Ha tényleg így lesz, következő routerem tuti nem Asus vagy TP-Link lesz.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#38668) #29810560 válasza szabogabor10 (#38667) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Ha tényleg így lesz, következő routerem tuti nem Asus vagy TP-Link lesz."

Pedig mind az új TP-Linkek, mind az új ASUS-ok bitang jó routerek, elhiheted. Ez a kis IPv6 inkompatibilitás csak apró pötty a pedigréjükön. :)

(Valószinüleg túlságosan is ragaszkodnak a szabványhoz és van itt valami "apróság", ami miatt a DIGI DHCP-PD-jét nem tolerálják.)

[ Szerkesztve ]

(#38669) Jorus válasza #29810560 (#38649) üzenetére


Jorus
nagyúr

LAN-on belül ULA-ból, vagy publikusat?

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#38670) szabogabor10 válasza #29810560 (#38668) üzenetére


szabogabor10
veterán

Tudom, ezért is sajnálom a dolgot. Először a Diginek kellene kiadnia egy közleményt, hogy mi az ő álláspontjuk. Ilyen eset egyszerűen nem maradhat visszhang nélkül.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#38671) #29810560 válasza Jorus (#38669) üzenetére


#29810560
törölt tag

Szerintem nem publikus. A prefix utáni részt a router generálja.

(#38672) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Ahogy nézem, az amerikai IPv6 szolgáltatóknál teljesen rendben vannak az Asus routerek. Akkor most jön az, hogy addig nem hagyom békén a Digit, amíg nem csinálják meg normálisan a DHCP-PD-t.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#38673) XZoli


XZoli
aktív tag

Megékezett a IPV6 hozzám is természetesen a router nem jó Asus RTN66U, nem szeretnék router cserélni :W

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#38674) #29810560 válasza XZoli (#38673) üzenetére


#29810560
törölt tag

A router maradhat. Cserélj szolgáltatót! Amerikaira, ott megy az ASUS-okon az IPv6. :DD

(#38675) zsolt501 válasza XZoli (#38673) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Akinek csak a számítógéppel megy az IPv6 és routerrel az szerintem írjon a router gyártójának, mert ha a digi nem oldja meg a problémát akkor csak a gyártó felől lehet segítséget kapni, de ha csak 1-2 ember jelzi a gyár felé, akkor lehet hogy nem fognak vele foglalkozni, ezért nem árt ha több visszajelzést kapnak.

Mr. Janó Lehet nem is rossz ötlet, költözzünk :)

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#38676) wwenigma válasza zsolt501 (#38675) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

A masodik ticketemet zárta le válasz nélkül a TP Link. A kovetkezo az lesz hogy jovo heten felhivom a global supportot és nehany fakk keretében beszélgetünk. :W

Megneztem a ticketet, levelet nem kuldte ki de annyi van hogy majd keresnek...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#38677) zsolt501 válasza wwenigma (#38676) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ugye nem a magyar support?
Ahogy nézem akkor ez a hozzáállás nem csak a magyar Asus sajátossága.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#38678) szabogabor10 válasza zsolt501 (#38675) üzenetére


szabogabor10
veterán

Írtam is az Asus-nak angolul, screenshot-ot is csatoltam az IPv6 beállításokról és a logról, állítólag 48 órán belül válaszolnak. Tuti le akarnak majd rázni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#38679) wwenigma válasza zsolt501 (#38677) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Global. A masodik ticketre annyit irtak hogy tovabbitottak - a WDR3600 HW NAT problémánál (amit megoldottak uj firmware-ben) megkeresett egy magyar supportos anno - szoval mégis van remény. Csak a levél nem jött ki hogy volt reply a ticketre.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#38680) csabi10


csabi10
senior tag

Ma bekötötték hozzánk is, viszont boxot és smartcam-t nem hoztak mert nincs. Azt mondta a szerelő hogy majd hívnak a digitől ha lesz. Remelem hogy a havi bérleti dijjat se számolják fel.

(#38681) 57 Varieties válasza wwenigma (#38679) üzenetére


57 Varieties
csendes újonc

Erre nincs tipped esetleg? #38645

Valahogy nem nagyon akarja a DD-WRT az igazságot. Valami apró kis beállítás lesz a ludas, csak nem tudom, mi. Kínomban már "factory" reseteltem az egészet, de így így sem jó. Nálad hogyan működött?

[ Szerkesztve ]

(#38682) wwenigma válasza 57 Varieties (#38681) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Sajnos nincs. :( Van valami idozites amig ujra oszt IPv6 cimet, lehet ez szivat meg, dd-wrt utan raktam fel uj CC Openwrt-t, ott elsore kaptam aztan miutan elkezdtem csesztetni többet nem.... esetleg MAC csere segithet hogy uj azonositot kapj.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#38683) HZoli87


HZoli87
veterán

Salgótarjánban is már működik az IPv6, digis eszközzel nincs gond (ZTE H298N).

(#38684) 57 Varieties válasza wwenigma (#38682) üzenetére


57 Varieties
csendes újonc

Sajnos így sem jó. : (

(#38685) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Tbányára is megjött az IPv6, de az Asus-szal nem megy. IP-t már kapok.

The Truth is out there...

(#38686) XZoli válasza #29810560 (#38674) üzenetére


XZoli
aktív tag

migráns leszek a Digi miatt, kapok zöld kártyát :DDD

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#38687) zsolt501 válasza Lackooo84 (#38685) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Neked is ugyan az a bajod, mint a többi Asus tulajnak, vagyis az Asus nem szereti a Digi IPv6 szolgáltatását.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#38688) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Egy javaslat: aki tud angolul, írjon az Asus support-nak. Legyünk minél többen, hátha akkor nem szarnak le minket.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#38689) Jorus válasza szabogabor10 (#38688) üzenetére


Jorus
nagyúr

Inkább a Diginek, az Asusnak ehhez kevesebb köze van. Szerintem annyi van, hogy a Digi még nem oszt prefixeket, amit a router kinyomhatna advertisementben LAN oldalon. Az első eszköz, ami kapcsolódik a DHCPv6-jukhoz (a PC vagy a router) kap egy saját IP-t, és itt megáll a dolog, nem megy a DHCP-PD. Idővel szentem megoldódik ez ISP oldalról.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#38690) szabogabor10 válasza Jorus (#38689) üzenetére


szabogabor10
veterán

De akkor miért működik néhány router-rel mégis?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#38691) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Közben írtam a magyarországi Asus képviseletnek, és a Diginek is. Nem hagyom annyiban a dolgot.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#38692) kali válasza szabogabor10 (#38691) üzenetére


kali
legenda

kíváncsi leszek a válaszokra.
a korábbi asus rt-ac56u és rt-ac87u (ez a jelenlegi saját, ezzel fogom sűrűbben próbálgatni eztán), majd tp-link tl-wr1043nd v3 után, ma volt lehetőségem kipróbálni egy linksys ea6400 routerrel is, ahogy a korábbi háromnak, az utóbbinak sem tetszik a digi féle ipv6 - a notikkal direktben okés az ipv6 adott netes kapcsolaton.

(#38693) V/ válasza Jorus (#38689) üzenetére


V/
titán

Ha megmagyaráznád a prefix témát és a DIGI felelősségét, mert ez alapján (IPv6 Wikipédia) a DIGI az előírtak szerint szolgáltatja az IPv6-ot, az hogy bizonyos eszközök nem képesek még IPv6-ra, miért a szolgáltató lenne érte felelős?

(#38694) kali válasza V/ (#38693) üzenetére


kali
legenda

ezzel - a gyakorlatban - két bajom van; ipv6 képes routerekről beszélünk, ráadásul más szolgáltatónál prezentálható adott eszközök megfelelő működése.

(#38695) HoryThePooh


HoryThePooh
aktív tag

Vecsésiek. Itt már kell legyen IPv6? Köszi

The one who has a true friend doesn't need a mirror :)

(#38696) bhonti


bhonti
tag

Debrecenben megy már az IPv6?

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#38697) Jorus válasza V/ (#38693) üzenetére


Jorus
nagyúr

A topicban említett routerek mind képesek az IPv6 kezelésére, más szolgáltatónál nincs velük probléma. IPv4-nél elég volt egy külső cím a routernek, a belső címeket a saját DHCP adta ki az adott belső tartományból. IPv6-nál nem feltétlenül ULA-ból kerülnek ki a belső címek, hanem az ISP delegál egy prefixet, amit a router kioszt LAN oldalon. A probléma szerintem az, hogy a Digi - egyelőre - nem biztosít delegálható prefix tartományt, amit a router oszthatna ki az otthoni hálózaton. Ez lenne a DHCP-PD lényege, mint prefix delegation. A dolog itt akad el a topicba feltöltött képek alapján legalábbis. USA-ban is volt sok ilyen "probléma" az ISP-k átállásánál, hogy IPv6 cím már volt, delegálható prefix tartomány még nem - ebből gondolom, hogy itt is ez lesz, szép lassan, szolgáltatási területenként.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#38698) superecneB


superecneB
őstag

Sziasztok,
Ahogy visszaolvastam jó pár hozzászólást, felfigyeltem arra hogy néhány Asus és TPLink routerrel is vannak gondok.
Ezek a korábban (összefoglalóban) ajánlott típusok?
Pont beköltözés előtt állunk a párommal és lassan meg kell rendelnem a netet és tv-t. WiFi-t szeretnék használni elsősorban a lakásban (kicsi 54 m^2), viszont gőzölt vasbeton falak vannak. Ennek ellenére első körben nem szeretnék UTP kábelt elvezetni sem az 1 szem asztlai géphez, sem a TV-hez.
Ha nagyon rossz, majd jövőre játszom kábelesdit. :)

(#38699) kali válasza superecneB (#38698) üzenetére


kali
legenda

szia,

ipv6 gondok vannak, de nem a routerek miatt, viszont nem is olyan probléma, amivel különösebben foglalkoznod kellene.

(#38700) V/ válasza Jorus (#38697) üzenetére


V/
titán

nem biztosít delegálható prefix tartományt, amit a router oszthatna ki az otthoni hálózaton.
Akkor jól értelmezem, hogy mivel saját eszközeinek -a szolgáltatás igénybevételéhez- biztosítja az IPv6-ot, de mi elvárjuk tőle, hogy a biztosítson más, a felhasználó ad-hoc beszerzett eszközeinek is megfelelő IPv6 szolgáltatást, bár ez nincs benne a velünk megkötött szerződésében.
Jogos elvárás :F
Szerintem meg a routerek gyártóinak kellene lépni.

(#38698) superecneB Csatlakozva kali hsz-éhez nem router gondok, azok amiről szó van tökéletesen használhatóak, főleg arra amire te szeretnéd használni. De WIFI-vel azért nem igazán lesz 500 Mbps elérésed.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.