Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38753) DonMaster válasza gazsiazasz (#38744) üzenetére


DonMaster
addikt

mivel?
940mbits helyet jön majd 960mbits-el? vagy mi
ugyna annyi marad a a sebessség,

ivovizx
persze csak-is olvas vissza 20oldalt és meg tudod mire irtam ezt.
annak nincs értelme hogy egymás után ugyan azok a hsz-ek vannak, kb csak más irta de ugyan azt mint elötte, kb mintha teli lenne spam-elve a topic.

(#38748) V/
lényegében ez ál a szerzödésben, 1net 1 gép. bár ha ad a digi hgw-t ami nem modem modban emgy ott megy az ipv6-is. nah de azt a tböbbség a polcra vagy a dobozba tette vagy modem modban használja mert saját routere jobb.
persze jobb csak nem megy rajta az ipv6 :D

nem kell félre réteni nekem is saját routerem van. de az ipv6 nem hoz jeleleg, 2015 dec 12-én anynit hogy megérje vele napokat cseszekedjek.
majd amikor nem csak az internet oldalak 1%-a megy ipv6-al hanem 80-90% akkor már más a helyzet meg mondjuk ha ipv6-on nem csak 940mbits lenne hanem 980-1000mbits az már megint javitana a helyzeten.
de ezekböl jeleleg egyik sincsen megvalositva, tehát gyorsabb nem lesz, jobb jeleleg semmiképen sem, majd jobb kb 3-4év mulva akkor már jobb lesz, most csak van és enyi

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#38754) szabogabor10 válasza V/ (#38748) üzenetére


szabogabor10
veterán

Pontosan ez. És pont ezért írtam nekik, hogy ha már bevezették az IPv6-ot, és továbbra is csak akkor adnak routert, ha azt a kiépítés indokolja (mondjuk jobb is így), akkor dugják össze a buksijukat szépen a népszerűbb routerek gyártóival, és próbálják már meg végre kitalálni, hol lehet a probléma. Mondjuk valamiért úgy érzem, túl nagy elvárás, és a Digi magasról szarik ránk...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#38755) gazsiazasz válasza DonMaster (#38753) üzenetére


gazsiazasz
csendes tag

940-960 Mbps-t WAN->LAN irányban azért valld be magadnak, elég kevés router tud...

és akkor arról nem is beszéltünk,ha szeretnéd bekapcsolni a QoS-t..

[ Szerkesztve ]

(#38756) MadMancs válasza slug (#38701) üzenetére


MadMancs
veterán

Nálam pl tökéletesen működik a DHCP-PD is. D-Link router. Vagyis nem (ez a ) digi gond.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#38757) front3r válasza DonMaster (#38742) üzenetére


front3r
őstag

Kérlek te NE OFF-olj, de inkább ne flame-elj! Senkit se érdekel hogy neked itt mi tetszik, vagy mi nem. Igen is folytatjuk.
Ezért van a topik, hogy az ilyen problémákat megbeszéljük, amit lát a DIGI is(tuti hogy olvassák), és ha van probléma, arra tudnak reagálni. Bár ők valszeg elvannak fórum nélkül is, hiszen látják ők is, hogy ha probléma van, de őket is érdekli azért a közösség reakciója.

Én szeretem olvasni a próbálkozásokat, milyen eszközzel megy, mivel nem stb. Ez teljesen ON-TOPIK.
Majd ha kiderül, hogy honnan ered a probléma, és megoldás is lesz, akkor az biztos bele lesz írva az összefoglalóba, és akkor nem kell annyit beszélni róla.

De az biztos, hogy a jövőben egyre többet fogsz találkozni az IPv6-al. ;]
Engem már csak azért is érdekel, mert újdonság, hasznos újítás és a jövőben nem fog ártani, ha megértjük a felépítését. Nem az lesz, hogy csak úgy pislogunk, mint hal a szatyorban, ha meglátunk egy IPv6 címet.

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#38758) kungzi válasza DonMaster (#38729) üzenetére


kungzi
veterán

most cat5e kábellel van összekötve az ont-router-gép
de kaptam próbára cat6-s kábeleket is, és azzal is ilyen volt a sebesség
a routeren legutolsó gyári firmware és hw nat be van kapcsolva :)

(#38759) DonMaster válasza gazsiazasz (#38755) üzenetére


DonMaster
addikt

1-se konkrétan max belsön de az se 100% de natolni 960-at kétlem hogy tudna, de ott példaként irtam

front3r

én offolom szlt? én flame-elek?
miért jobb lenne ha napi 5x irnák hogy nem megy most sem pedig ez meg ez.?
az nem lenen flame vagy off?
enyni erövel TJ mesély inkább mivan a neteddel emgoldották végre a problémádat,
kiváncis vagoyk most menyni a feltöltésed. stb.
igen az a baj, hogy smenyire sem érted még az ipv6-ot. kis mrétékben sem, és ez akkora sem fog változni ha elsz jo beálitás a digi-nél és mindnekienk jo lezs akkor is csak a felszint fogod érinteni a tudásoddal nem többet. jeleleg ipv6-rol annyi on megy hogy delegat meg slaac dhcpv6 és kb ennyiböl kifujt az ipv6-tudás.
ezek mind 1 mondanatba besüritve ,
Digi olvasa a forumot igen oké és? ha te leirod neked mi a probléma, utánad lévö 10hsz még kb copy paste ként leirja ugyan azt az szerinted ON topic és nem off. (spam)gratula.
többet fogok találkozni ipv6-al igen ezt tudom, de én ismerem is, nem csak a felszinét tudom hogy kell kiszámolni tudom miröl szol tudom miben különbözik az ipv4-töl. de ettöl még nem irok 10-20hsz-t napi hogy most igy probéltam és nem emyg most meg ugy probáltam és msot sem megy.
mert a weboldalak nem fognak gyorsabban betölteni, a 100gb film pack torrent röl enm fog gyorsabban lejönni, ahogy a speedtest sem fog gyorsaban betölteni,vagyis többet mutattni.
lényegében egy átlag felhasználonak semmi hazsna nincs abbol hogy naphoszakat cseszekedjen vele hogy legyen ipv6-ja mert az jo mert az uj, bár jo pár éves cucc nem pedig uj de mindegy.

kungzi
router reset , vagy gyári visszaálitás
ha ugyse jo akkor ott valami nem franko téynleg vagy a routerrel vagy az ont-vel.

talánmég emg probálnám 2 pc/laptop-al öszekötve hogy uyg mit hoz, egyiket wan-nka másiakt lan-ra routerböl evvel meglehetne tudni hogy a router lassitja vagy pedig az ont kaki.

pc1->routerWAN pc2->routerLan1
beálitva ip minden és ha 1 fálj másolás igy megy több mint 500-al akkro tuti ont-vel valmi nem okés, és a nat is müködik.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#38760) kungzi válasza DonMaster (#38759) üzenetére


kungzi
veterán

gyári reset már nem is tudom hányszor volt :D
a két notit megpróbálom holnap

ebbe az ip beállításban tudnál segíteni priviben?

(#38761) wwenigma válasza DonMaster (#38759) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Jo akkor zarassuk be a forumot meg legyen szabaly hogy egy hibat csak 1x lehet jelezni, aki utana arrol ir instapermaban. BAzz ez a forum. Elmondjak az emberek mi van naluk, errol szol. Ontopikok vagyunk. Gyulnek a peoblemas routerek amibol lesz egy lista amit lehet lobogtatni hogy Digi, valamit rosszul csinalsz!!!!

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#38762) HofiZoli válasza DonMaster (#38759) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Ha téged nem érdekel, ne olvasd. Ne akard egyedül eldönteni, hogy a másik 10-20-50-100 embert mi érdekli, és mi az ON topik. Probléma van, ami előbb-utóbb mindenkit elér aki routert használ.
Engem konkrétan zavar, hogy nem tudsz helyesen írni, a betűket össze-vissza kevered, mégsem mondogatom (írogatom) neked.
Te se tedd ezt.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#38763) Vakegérke válasza DonMaster (#38759) üzenetére


Vakegérke
veterán

Két topikgazda is van, egyiknek sincs kifogása az ellen, hogy kitárgyaljuk az IPv6-tal kapcsolatos problémákat. Ne akard megszabni, hogy mit szabad, és mit nem. Fogadatlan prókátorra semmi szükség.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38764) DonMaster válasza kungzi (#38760) üzenetére


DonMaster
addikt

pl:
abba a laposba beálitasz ip-nek ami a wan-ra dugod, annál beálitasz 192.168.5.1-et
router dynamic ip. vagy 192.168.5.2 maszk ha kell 255.255.255.0 /24-es

lan-ra csatlakoztatot gépnél, router oszthat dhcp-n kerezstül ip-t

és igy elkel érd a 192.168.5.1-es gépedet a lan csatis rol aztán a wan -on lévöröl másolj át valamit. a lan csatis-ra

wwenigma

olvastad az elmult 20oldalt ?
rosz router amin enm emgy?
persze
asusbol kb 2-3félét ahsznál a többség ahogy tp-linkböl is.
ezek kb az ajánlotakat lefedik.
nah most kb 20-oldla-al ez elött már lelet irva melyikek szarok.
azota még lelet riva kb 30hsz-ben megint,
és vna hogy leirja vlaaki hogy a tp-link wdr4300-al nem megy
alata lévö hsz
nem megy a wdr4300-al
alata kb ugyan ez.

ha nem megy az egyiknél a másiknál sem fog menni.
nincs avval baj hogy lairják hogy ez a router nem megy, de evvela vergödünk , hogy nem megy igyse uygse, pedig tudja már itt mindneki hogy
digi-által kiadot routeren megy és openwrt-n
minden máson kb 99%-ban nem müködik.
nem tudom mit kell ezen enynit szenvedni már több mitn 1hete , nem megy, nagy ügy, majd szolnak a digi-sek akik itt is olvassák a foumot pl: slug , stb. hogy most let valami javitva és msot probáljátok,
addig az hogy itt vergödünk, irunk napi 5hsz-t arrol hogy nem megy saját magunkat idegesitjük evvel. nem lesz snekise elörbb, a Digi tud a hibárol , meg lesz oldva és müködni fog addig meg annak hogy itt vergödjünk nincs értelme

Vakegérke
nicns kifogása , igen nincs de ök nem is rinálynak itt meg vergödnek naphoszat ezen, kitárgyalni a hibát?
milyen hibát? Nem megy ez a hiba csak saját(DIGI) vagy openwrt -vel minden másnál kb 1%-ával megy ennyi. ez a hiba, szarul let beálitva a diginél,
ezen mit kell heteket tárgyalni?

HofiZoli
lehet hogy nem mondod, de pont ez a lényeg,
itt mégis a mondogatás van, tudja mindneki hogy szar, de azélrt napi megtoldja plusz 5 hsz-el a forumot.hogy ma sem lett jobb.
és holnap sem lesz jobb.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#38765) Paoloo


Paoloo
tag

Engem érdekel hogy kinek mik a tapasztalatai az Ipv6-al,uh szívesen olvasom.
Bosszant hogy van egy viszonylag drága rouretem(RT-AC68U),és nem megy rajta.
Az is bosszant ha a Digi tojik az előfizetőire,és nem segít rajtuk....mondom ezt úgy,hogy nem tudom hogy az ő hibájuk-e. És ugyanez vonatkozik az Asusra is!
Egyenlőre nem izgulok,mert működik a net rendesen,de jó lenne ha az elkövetkezendő 2-3 évben nem kéne emiatt újabb routert venni.

(#38766) kungzi válasza DonMaster (#38764) üzenetére


kungzi
veterán

köszi szépen :R

(#38767) zsolt501 válasza Paoloo (#38765) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ugyan ez a helyzet nálam is.
Az mondjuk érdekes, hogy több szolgáltató IPv6 hálózatával nincs gondja ennek a routernek, de a Digi IPv6 szolgáltatásával viszont nem szeretik egymást, de ugyan ez a helyzet több Tp-Link routerrel is, de cisco routerrel sem szeretik egymást.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#38768) front3r válasza DonMaster (#38759) üzenetére


front3r
őstag

"én offolom szlt? én flame-elek?"
Igen, mert ahogy látod többen szeretnének erről a problémáról tudni, és te pont szembemész velük, és egy ide tartozó témát akarsz te nem ide valónak nyilvánítani.

"miért jobb lenne ha napi 5x irnák hogy nem megy most sem pedig ez meg ez.?"
Mert abból egyértelműen látszik, hogy hány féle eszköznél jelentkezik a probléma, és másrészt nem egyedi hiba, plusz ha válaszolunk nekik értelmesen, akkor meg a fórumozó legközelebb is visszanéz, és lehet ő is tud majd érdemben hozzászólni más témában.

"az nem lenen flame vagy off?"
Nem.

"enyni erövel TJ mesély inkább mivan a neteddel emgoldották végre a problémádat,
kiváncis vagoyk most menyni a feltöltésed. stb."

Ez nem a te fórumod, és nem te mondod meg, hogy ki, mit meséljen itt. Ahogy én sem(!).
(Ez most lehet érzékenyen érintett, viszont ez tény.) Sőt, talán még ha moderátor lennél, akkor se biztos hogy megmondhatnád, ha egyértelműen ON-TOPIK a téma, és ezt többen is annak veszik, nem csak én. Na meg egy kis gondolkozással.

"igen az a baj, hogy smenyire sem érted még az ipv6-ot. kis mrétékben sem, és ez akkora sem fog változni ha elsz jo beálitás a digi-nél és mindnekienk jo lezs akkor is csak a felszint fogod érinteni a tudásoddal nem többet. jeleleg ipv6-rol annyi on megy hogy delegat meg slaac dhcpv6 és kb ennyiböl kifujt az ipv6-tudás.
ezek mind 1 mondanatba besüritve ,"

Miért, te érted? Ha igen, akkor tudsz megoldást nyújtani a router problémákra? Nem? Akkor mire vágsz fel? Ha igen, akkor miért tartod magadban?
Amúgy már ez is több mint a semmi. Senki se mondta, hogy itt IPv6 oktatást fog tartani, azért az OFF lenne, de viszont belinkelheti, vagy röviden elmondhatja hogy mi miért van, és hol lehet a probléma.

Digi olvasa a forumot igen oké és? ha te leirod neked mi a probléma, utánad lévö 10hsz még kb copy paste ként leirja ugyan azt az szerinted ON topic és nem off. (spam)gratula.
Nem copy-paste módon szokták beírni az emberek, és ez a fórumozás egyik tulajdonsága, hogy vannak ismétlődő kérdések, hozzászólások, amiket nem igen lehet elkerülni, egy ilyen fórumon, mint a PH!
Majd ha átalakul a fórummotor és teljesen más elven működik a fórum, akkor, talán. Addig meg el kell viselni.
Másik topikban pl. hiába van valami kiemelve, és jó szájbarágósan elmagyarázva, mégis ugyanúgy megkérdezik ugyanazt többször. Ez ilyen. Nem robotok vagyunk, nem mindenki olvassa át az összefoglalót. Lehet pl. hogy ingerült, és gyorsan leírja a kérdését és elküldi. Persze lehet rá utalni, hogy igen is olvassa el az összefoglalót, de azt is szépen, ehhez egy jó házigazda kell, akinek van az ilyesmihez türelme és ideje..
Sőt, itt még az is lehet, hogy nincs benne az összefoglalóban a válasz, amit keres, majd benne lesz.

többet fogok találkozni ipv6-al igen ezt tudom, de én ismerem is, nem csak a felszinét tudom hogy kell kiszámolni tudom miröl szol tudom miben különbözik az ipv4-töl. de ettöl még nem irok 10-20hsz-t napi hogy most igy probéltam és nem emyg most meg ugy probáltam és msot sem megy.
Miért ne írhatnák le ezt az emberek? Ők nem állnak tudásban ezen a szinten, és még akár megoldás sülhet ki a dologból. Oké, most nem lett belőle megoldás, és ezt lehet te is tudod, hogy felesleges próbálkozni, de akkor vagy leírod szépen, hogy hiába próbálkoztok - mert itt és itt van a probléma, és sajnos nem fog menni, és meg kell várni az XY cég válaszát - de nem azt csinálod hogy kicsit sértően leszólsz itt mindenkit, hogy minek írkáltok IPv6 témában, mert téged idegesít.

mert a weboldalak nem fognak gyorsabban betölteni, a 100gb film pack torrent röl enm fog gyorsabban lejönni, ahogy a speedtest sem fog gyorsaban betölteni,vagyis többet mutattni.
lényegében egy átlag felhasználonak semmi hazsna nincs abbol hogy naphoszakat cseszekedjen vele hogy legyen ipv6-ja mert az jo mert az uj, bár jo pár éves cucc nem pedig uj de mindegy.

- Új, mert eddig nem volt, és most lesz, és mindenképpen előrelépés, és nem vissza.
Az egy dolog, hogy mikor találták ki.
- Nem lesz gyorsabb szinte semmi, ez OK. Ezt szerintem tudjuk is. Viszont ha nem most, de később problémát okozhat, ha ugyanezt a routert használjuk 10 év múlva, mert miért ne, ha ugye nem romlik el??
Ha akkor meg ez miatt nem érünk el egy only IPv6 oldalt, és azonnal el kellene érnünk, akkor meg csak tátjuk a szánkat, hogy most mi van.
Másrészt meg jelen állás szerint hivatalosan jelenleg az az álláspont, hogy ennek bizony működnie kellene.
Biztos kiderül előbb-utóbb mi a probléma, de most még 100%-osan nem tudjuk.

Az emberek meg szeretik kibeszélni magukat, és szeretnék tudni a legapróbb változásokat, és még kisérletezni is szeretnek. Plusz mindenki úgy van azzal, hogy aminek működnie kellene, az úgy jó, ha működik is, ahogy ez elvárható. Ha ez sérül, akkor bizony pörögnek a hozzászólások a topikokban, ami természetes.

Így már más a meglátásod? Vagy csak idegesítelek, mi? Pedig ezzel többen is egyet értenek. Régebben még a gigabites sebességméregetés körül ment a vita, ott is volt akinek ez nem tetszett... mégis el kellett viselnie.

[ Szerkesztve ]

PS5, PSVR2 -  iPhone 14 Plus, Watch S7, iPad Pro(2021)

(#38769) Paoloo válasza zsolt501 (#38767) üzenetére


Paoloo
tag

Sajna nem tudok érdemben hozzászólni a témához,uh csak olvasgatok,és várom az okosabbak tippjeit :B

(#38770) zsolt501 válasza Paoloo (#38769) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ha tudsz angolul, akkor írhatsz te is a nemzetközi Asus supportnak, de ne a magyarnak, mert az 0-val egyenlő.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#38771) wwenigma válasza zsolt501 (#38770) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Melyik van neked? Csinalsz screenshotot a beallitasokrol meg a logrol hogy nemmegy? Irok nekik.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#38772) DonMaster válasza front3r (#38768) üzenetére


DonMaster
addikt

páran leirták, már hogy open wrt-s firm-el müködik asus és tp-link nél is, persze ott nincs NAT max a 200-vagy annél kisseb cosmagal rendelkezöknke megoldás ez. az 500 vagy 1000-reseknek nem.

10év mulva evvel a routerrel? ne viccelj már.IT-nél ha 5évet lehuz 1 eszköz már jo. nem hogy 10év mulva .
általánosan 2évente lehet cserélni ezeket
5év már tényleg egy nagyon jo és szép életkor egy router nek, de 10év? ne már. 10év mulva már gigás lesz a legkisseb csomag. nem pedig 100/50-es.

másik TJ szerepköre miért is nem lenne ON ? digi-hálozati problémával kapcsoaltos dolog ami kihat a feltöltési sebességre , sokkal fontosabb és jobban kapcsolodik a témához mint a miért nem megy evvel a routerel az ipv6 rákövetkezö hsz copy paste ugyan az, más embertöl még a router is az, mint ha mindenki write only-ban lenne. ha kell vissza keresek neked ilyet volt nem 1.

abbol látszik hogy hányféle eszközön nem megy? ha én napi 5x leirom hogy most evvel a beálitással en megy, rá 2percre nah evvel sem mgey, rá 30percre evvela firm-el sem megy ..
ebböl aztán téynleg látszik.

igen perze van az, hogy ingerült az ember és nem olvasa el legalább az utolso 10hsz-t hanem leirja ugyan azt amit elötte lévö 10ben leirtak, de ez nem mindenkire mindig igaz, 10böl 1-re attol még a maradék 9 ugyan ezt csinálja csak ök ......

nem tévedsz nem idegesit az ipv6 téma, viszont az zavaro és átláthatatlaná teszi a forumot hogy egymás utáni hsz-ek majdnem szorolszora ugyan az van leirva, routerel spcifikácio minden, csak más sorrendben a szavak.

más részröl amikor a digi növelte a speed-et ment mindehol elsöre? nem, akkor itt mirét gondolja mindenki hogy elsöre pöcre fog menni az ipv6? menynit kelelt várni a növeléssel volt aki várt vele 3-4honapot, nah ugyan ez van az ipv6-al is, majd jövö tavaszal 2016 tavaszal, lesz érdemes rolla beszélni addig a digi rezseli hogy menjen mindenhol frankon, addig meg nincs értelme nem lesznek elörébb tudnak a hibárol, de ez nem olyan amit egyikpercröl a másirka megoldhato, mivel nem soho hálozat , sokal bonyolultabb . idö kell hozzá.
menni fog, lehet 10év mulva lesz ipv6only weboldal, de 2015 dec 12-én még ilyen nincs vagy ha van nem több 1-2nél.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#38773) zsolt501 válasza wwenigma (#38771) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem Asus RT-AC68U-van.

Elküldöm privátban. a beállítást és a logot is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#38774) 57 Varieties válasza DonMaster (#38764) üzenetére


57 Varieties
csendes újonc

ÉS eyte adna dm de hasd nem cnsaxn o tot as d fv??? :F asdn JAYGD séeey cvásm asddu d!!!!!!! :C

Van mód rá, hogy valakinek a hozzászólásait blokkoljam/ne lássam? Ettől a DonMastertől hülyét kapok.

[ Szerkesztve ]

(#38775) Vakegérke válasza 57 Varieties (#38774) üzenetére


Vakegérke
veterán

Ignoráld, passz. Más lehetőség nincs.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38776) szabogabor10 válasza zsolt501 (#38770) üzenetére


szabogabor10
veterán

Én küldtem a fő supportnak és a magyarnak is, a magyarnak konkrétan megemlítettem a Digit, és mindkét helyre csatoltam a IPv6 beállításokat és a logot. Hogy az angol support mit tud ezzel kezdeni...passz. Bár arra se látok sok reményt, hogy a magyar Asus meg a Digi olyan nagyon együttműködne majd.
Ne legyen így, de a Digitől el tudom képzelni, hogy azt mondják majd, hogy ha kell az IPv6, kérj tőlünk egy routert, azzal biztosan menni fog...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#38777) #29810560 válasza DonMaster (#38772) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ha ekkora májer vagy minden témakörben, mint korábban olvastam az IPv6 témakörben is, miért nem írod le nekünk szegény tévelygő lúzereknek, hogy mi a megoldás, hogy a jelenleg nem működő SOHO routereken is működjön a DIGI IPv6 DHCP-PD, ne csak a szolgáltatói (CPE) eszközökön és egy-két router típuson?

... akár a DIGI beállításai, akár a router firmwarek hibája okozza a gondot. Biztos vagyok benne, hogy tudod a megoldást. Egy ekkora ász, mint Te vagy nem engedheti meg magának, hogy ne tudja.

Így ezzel Önmagad elvárásainak is eleget tehetnél, hiszen az IPv6 hozzászólás áradatnak is egycsapásra véget vethetnél.

Nos? Mit állítsunk, hogy állítsunk? ... akár mi, akár a DIGI.

Előre is köszönöm a segítséget. :R

(#38778) zoltan6


zoltan6
őstag

én is szívesen olvasom az ipv6-tal kapcsolatos fejleményeket,erre van a fórum .nekem is asus rt-ac68-am van.

(#38779) ddt500hu válasza ddt500hu (#37699) üzenetére


ddt500hu
veterán

Jelentem eltelt 1 hónap és se hírük se hamvuk! :Y :C Routert itt hagyták, én nemrég kihúztam nehogy online legyen és ennyi. :(((
Még jó, hogy májusig él a T-s internet. :U

(#38780) #29810560 válasza ddt500hu (#38779) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ez már a DIGI új 'Szereld magad!' szolgáltatása? :F / :DDD

(#38781) ddt500hu válasza #29810560 (#38780) üzenetére


ddt500hu
veterán

Úgy tűnik! :DD

(#38783) DonMaster válasza #29810560 (#38777) üzenetére


DonMaster
addikt

már leírtam olvasd el újra.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#38784) 57 Varieties válasza DonMaster (#38783) üzenetére


57 Varieties
csendes újonc

Írtál itt mindenfélét tört magyarsággal, csak éppen nem mondtál semmit.

Azt írod:

>nem kell félre réteni nekem is saját routerem van. de az ipv6 nem hoz jeleleg, 2015 dec 12-én anynit hogy megérje vele napokat cseszekedjek.

De miért cseszekednél? Pont te? Aki nem csak felszínét érti az IPv6-nak, hanem ki is tudja számolni (WTF!)?

Fáradj már át valami másik témába, légyszi.

(#38785) #29810560 válasza DonMaster (#38783) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ugye! Tudtam én, hogy Te tudod a megoldást. ... és a DIGI-nek kell módosítani a rule-t, vagy nekünk kell a routereken másik beállítást eszközölni? :F

Szerk.:

Pontosan melyik hozzászólásban is írtad?
Kérlek segíts! ... keresem, keresem, de nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#38786) Flashget


Flashget
félisten

Bocs, hogy bele offolok az ipv6-ba, de van itt egy hír (amennyiben igaz) ami alátámasztja a bürokrácia reges útjait miért nincs szolgáltatása sok helyen a Diginek, annak ellenére, hogy éveken át csak lógtak a kanócai az oszlopokon szolgáltatás meg semmi.

Megszűnik a T egyeduralma Sorin

Realme GT Master Edition

(#38787) zsolt501 válasza Flashget (#38786) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az országban több olyan város van ahol ugyan ez a helyzet, a képviselő testületet szépen tömte ki a T, hogy ne lehessen más szolgáltatónak indulni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#38788) Flashget válasza zsolt501 (#38787) üzenetére


Flashget
félisten

Ebben a kerületben is van olyan rész ahol a kanócok már 2-3. éve lettek kihúzva..

Realme GT Master Edition

(#38789) #29810560 válasza Flashget (#38786) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ez mióta IPv6 OFF? :F

Fogalmazd meg így a linket!

Soroksáron a DIGI az optikai szolgáltatását már az új IPv6 szolgáltatással kibővítve építi ki.

... és olyan IPv6 ON, hogy a fal adja a másikat. :D

[ Szerkesztve ]

(#38791) J3LLyF!sH


J3LLyF!sH
tag

Sziasztok! Az lehetséges, hogy amikor beszerelték a netet nem kaptam routert? Mert az tuti, hogy nem kaptam, de nem tudom ez normális-e? (Ne öljetek meg légyszi, ha nagyon láma kérdés).

Összeadás ergo sum | Ah, teenagers. Known for dealing with shit in a stoic manner.

(#38792) kali válasza Vakegérke (#38763) üzenetére


kali
legenda

miért lenne?!?!
az ipv6 képében a digi szolgáltatását befolyásoló változ(tat)ásról van szó, maga a szolgáltató is adott ki róla hivatalos tájékoztatást a honlapján, hiszen érinti az előfizetőket, ráadásul sokakat különösen/részleteiben érdekel is a téma.
a fentiek alapján nem off itt a digi ipv6 tárgykör, az esetleges probléma megoldásában is segíthet a kitárgyalása és a (gyakorlati) tapasztalatok megosztása.
nem mellesleg, többször is volt már rá példa, hogy egy nyilvános fórum kitartó közössége miatt lépett gyorsabban a probléma megoldása érdekében egy szolgáltató vagy gyártó, úgy meg pláne van/lehet jelentősége, hiszen ideális esetben a szolgáltatók, gyártók és előfizetők/felhasználók kölcsönös megelégedettsége a célja minden részesnek.

(B)J3LLyF!sH(/B); szia, fttb területen nem feltétlenül szükséges - több tényező függvénye -, bizonyos esetekben csak a lan kábel megy be a lakásba, arra csatlakoztatva pedig működik saját munkaállomás, router...stb.

[ Szerkesztve ]

(#38793) #29810560 válasza DonMaster (#38790) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ezt megtaláltam, de ez nekem nem tűnik konkrét megoldásnak.

... de, segítek mire gondolok:

A konkrét beállításokat nem találom, amiket állítólag már leírtál. Tudod olyanokat vagy ahhoz hasonlókat, amiket Slug már két routertípusra is belinkelt, csak a többi router esetén. No, az lenne az igazi segítség.
... vagy a DIGI config módosítására. ... hogy, mit javasolsz nekik?

No, ezeket nem találom. :( Bocs!

Az meg, hogy mihez kezdek az IPv6 DHCP-PD címekkel had döntsem el én. Megengeded? Kösz! :R

[ Szerkesztve ]

(#38795) Mate


Mate
nagyúr

A személyeskedést jó lenne befejezni. Akit nem érdekel egy on téma (jelen pillanatban Digi IPv6 szolgáltatás), az ugorja át és kész. Nem kell elkezdeni offolni és személyeskedni.

(#38796) TeeJay válasza DonMaster (#38772) üzenetére


TeeJay
félisten

héten két este volt 1+ óra kiesés "karbantartás" miatt és sajnos semmi sem változott...
azt hiszem jövőhéten ismét csinálok bejelentést mert hétvége továbbra is 40-50megabit este csúcsidőben a max feltöltés és biza az garantált minimum alatt van továbbra is, 200 mindig csak hajnalban érhető el
letöltés nem érdekel az mindig 900megabit körül azzal nincs baj

vagy a másik verzió hogy pár tömbbel tovább költözök és kiderül ott van-e gáz :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#38798) Szeszkazán


Szeszkazán
senior tag

Hát azért Érden most nincs a toppon a hálózat mit ne mondjak, 1000-es csomag és most 200/200 at mérek fixen, eddig 750/200 volt.

(#38799) Jorus válasza Szeszkazán (#38798) üzenetére


Jorus
nagyúr

+1, bár itt azért megvan a 600-620/190-210. Múlt héten jobb volt, de gondolom, ahogy mennek sorba a bekötések, úgy lesz lassan terheltebb és lassabb a hálózat.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#38800) Flashget válasza Szeszkazán (#38798) üzenetére


Flashget
félisten

Egy zsír új hálózaton hónapok is eltelhetnek mire beáll..türelem.

Realme GT Master Edition

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.