Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38951) wwenigma válasza Jorus (#38947) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Megnézték a 11órási postom amiben a TP Link support válaszolt és utána 1 óra alatt rájöttek hogy nem csak egy "Enable IPv6" gombot kell megnyomni, hanem van alatta egy checkbox is PPPoEv6 over PPPoE-ra. ;]

Szóltam TP Linknek hogy elismerte es javitotta a DIGI, max az SLAAC fagyast kell javitani a v3 firmben.

Sonja: Ha van ilyen beallitas akkor probald meg. Emulator tul regi firmware-t tartalmaz. HA nincs es nem csatlakozik, akkor az egy support kör lesz.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#38952) xray_ válasza szabogabor10 (#38941) üzenetére


xray_
tag

Asus AC68U asuswrt-merlin minden műküdik a javítás után :C

A windows olyan, ahogyan Bill Gates szeretnél látni a számítástechnikát, a Linux meg olyan mint amilyennek te!

(#38953) slug válasza wwenigma (#38951) üzenetére


slug
senior tag

Ez milyen hw es sw verzio? 4300 legujabb fw-ben nincs shared opcio

(#38954) Sonja válasza wwenigma (#38951) üzenetére


Sonja
veterán

Nincs ilyen. :( DHCPv6-al meg nem kapok IPv6-ot.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#38955) FF23 válasza szabogabor10 (#38938) üzenetére


FF23
senior tag

Miről beszélsz? 2009-es a regem.

Nem! Nem te vagy a szolgáltató dolgozója, de nyyílván nem várhatod el ott mindenkitől, hogy ilyen szintű tudással bírjon. Mintahogy itt sem olvastam még egy "szakember"-t sem, hogy hogy miként is zajlik az ilyen.
Valószínűleg úgy történik, hogy bevezetnek egy friss IPv6 protokolt, szabványt vagy mit, majd ezt stabilizálják és utána(közben) konfigolják előre-vissza a kompabilitást. Egyébként is, a kuponrendszerből úgy tűnik, hogy a digi TP-link partner.

Ez a hisztisp.csás: mindenazonnalkell, vehetekújrútert, szaradigi hsz-ek az irritálóak, nem a szakmai, vagy tapasztalatiak.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#38956) m0ski


m0ski
aktív tag

ASUS RT-N16 Tomato-val szintén megy az IPv6. Néztem is nagyot, hogy a DHCP listán a tablet a korábban fixre állított IPv4 cím helyett már IPv6-t vett fel.

szerk: ilyen esetekben mi lesz a megoldás, ha egy router mögött levő eszközre volt port forward? Mert a tablet látszólag most csak az IPv6-ot veszi fel. PC megkapja mindkettőt?

[ Szerkesztve ]

(#38957) wwenigma válasza slug (#38953) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

1043ND v3 , pontosabban v2 -> v3-ra flashelve. Akkor 4300-nál lesz egy kör supporton mégis. Syslog mit mond?

FF23: jólvan vegyélvissza kérlek. DIGI volt a hibas megis, el kell ismerni. Nincs olyan hogy stabilizalodik magatol, egyszer kell jol beallitani... Ha nem futjuk ezeket a köröket nem oldodik meg.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#38958) zoltan6


zoltan6
őstag

na most hogy megvan az ipv6,mit kellene látnom pozitívumnak?van olyan oldal ami használja az ipv6-ot?

(#38959) Sonja válasza wwenigma (#38957) üzenetére


Sonja
veterán

Nekem ez nem mond semmit. :B Pastebin

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#38960) kungzi


kungzi
veterán

WDR3600-n én se kaptam még ipv6-t :(

(#38961) Jorus válasza m0ski (#38956) üzenetére


Jorus
nagyúr

PC/router nálam megkapta mindkettőt, szerintem a tableted is. Ha Global unicast címe van a belső eszköznek, akkor nincs szükség port forwardra, mert routolható kívülről. Ha link-local cím (fe80::/64), akkor elvileg kell a port forward, de ennek majd utánanézek délután, mert valszeg emiatt konfigolni kell kicsit a tűzfalon a portok szabályait. RT-AC68U-ban külön van az IPv6-ra vonatkozó tűzfal - alapból minden tiltott, csak az nem, amit te magad engedélyezel, épp amiatt, mert a belső háló címezhető kívülről is.

zoltan6: nem származik belőle jelenleg semmi előnyöd. Itt egy lista az only IPv6 site-okról (tesztelés okán), amiket IPv6 cím/hálózati eszköz nélkül nem tudnál megnézni: ipv6.cybernode.com/list-of-ipv6-only-sites

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#38962) szabogabor10 válasza zoltan6 (#38958) üzenetére


szabogabor10
veterán

Facebook, Google, Youtube, Wikipedia pl.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#38963) FF23 válasza wwenigma (#38957) üzenetére


FF23
senior tag

Miből vegyek vissza? Bevezették országosan, most stabilizálják, konfigolják, javítják a hibákat...Van, ami megoldódott és van, ami meg fog.

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#38964) Smktrooper válasza FF23 (#38963) üzenetére


Smktrooper
senior tag

Az agresszorkodásból abból...

Reboot

(#38965) Mentolka


Mentolka
senior tag

Az nem előny, hogy a csomagok mérete jóval nagyobb IPv6 esetén? (laikusként: gyorsabb, nem?)

(#38966) lizakattila


lizakattila
senior tag

1043ND v2 -> v3-ra flashelve:
Akkor ez így már ok, mert nálam ez látszik?

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#38967) Vakegérke válasza slug (#38940) üzenetére


Vakegérke
veterán

Örülünk, Vincent! :K

Egyedül a Lifetime értéket kellett átírnom, (1440 lett,) és 10/10-es értéket kaptam.
Asus RT-N15U routerről van szó.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#38968) #29810560


#29810560
törölt tag

Hoppácska, hoppácska!!!

Működik az IPv6 native módon az ASUS RT-AC87U-n. DHCP-PD rendben. IPv6 teszt 10/10 OK! Belső gépek kapnak IPv6 címet.

Gratula DIGI! :C

(#38969) szabogabor10 válasza lizakattila (#38966) üzenetére


szabogabor10
veterán

Rendben vagy. :)

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#38970) zoltan6 válasza Jorus (#38961) üzenetére


zoltan6
őstag

ja hogy elé kell írni hogy v6,így már jó,tehát www.v6.facebook.com,így már mutatja az ipv6 címét.
:C

(#38971) Jorus válasza Mentolka (#38965) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az MTU teteje ugyanúgy 64kB maradt, az alja viszont emelkedett, így ritkábban kell fragmentálni az adatokat, és igen, valszeg gyorsabb is, de end userként ebből nem sokat lehet egyelőre érezni, mivel a magasabb szintű protokollok nem változnak, csak az IP - PPPoE-n pl. marad nyilván az 1492-es MTU.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#38972) lnemes


lnemes
csendes tag

Sziasztok, Egy 11 éve épült társasházban lakom, megigényeltem az 1000-s netet. 60 nap várakozás után kijöttek, de nem értesítettek hogy jönnek, csak amikor a szerelő már kész volt, telefonáltak. Közölte, hogy kicserélték az ONT-t gigásra és hogy szerinte a lakáson belül nincs mind a nyolc ér bekötve, a mérés alapján ezt látja.. Mondtam, hogy persze nincs, mert annak idején telefonom is volt és a régi kábel illetve faliajzat annak megfelelően van bekötve. Mondta OK, akkor majd azt csináljam meg.
Este hazamegyek és megnézem mit csináltak, gondoltam az új kábelt egyszerűen rádugta a régi lakás kábelre. (A bejárati ajtóm felett a folyóson az álmennyezet felett van összedugva). Nem cserélték ki a kábelt az ONT-ól a lakásig, maradt a régi. Nem tudom 11 évvel ezelőtt már 5e kábelt használtak-e mert bár próbáltam keresni nem láttam a kábelen semmilyen megjelölést. Mindenesetre gyanús. A lakásban behúztam új kábelt, vettem új CAT 6-os fali aljzatok, kicsengettem a kábelt hogy minden OK-e és összedugtam a régi bejövő kábellel, amin az 1000-nek kellene jönnie.
Nem tudok 500-600 nál nagyobb letöltést mérni. Nem tudom, hogy most ez a régi kábel hibája vagy ez van. Mivel a garantált sávszélesség 300 még nagyon reklamálni sem tudok. Szerintetek lehet, hogy ez a 11 évvel ezelőtti kábel hibája vagy az kizárt mert 500-600 azért bejön? Köszi a segítséget előre is.

(#38973) #29810560 válasza slug (#38940) üzenetére


#29810560
törölt tag

Kösz! :C

(#38974) Keckix


Keckix
tag

Ezt én nem értem. Át állítottam az IPv4 és IPv6 dns címeket Google dns-re, és az IPv 6 testen már meg is bukott..... :W De a routeren minden rendben van és belső gépek is meg kapják az IPv6-ot! :W

Erre mi a magyarázat/megoldás?

(#38975) dzsolt74 válasza kungzi (#38960) üzenetére


dzsolt74
újonc

Szia! A WDR3600-nál sajnos nincs még meg a Share with PPPoEv4 opció, ezért csak úgy tudsz IPv6-tal csatlakozni, ha először bontod az IPv4-es PPPoE-t, majd az IPv6 Setup alatt PPPeEv6-nál megadod újra az adataidat. Így viszont nincs IPv4 címed.

Már elküldtem egy üzenetet a TP-nek, hogy módosítsanak a firmware-en. Ha lehet, küld el te is és minél többen, akinek 3600-asa van, hogy minél előbb javítsanak rajta.

Üdv.

(#38976) wwenigma válasza Sonja (#38959) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Ez support, kulon kapcsolatot akar letrehozni, igy nem fog mukodni. DHCPv6-ra allitva se jo?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#38977) Jorus válasza lnemes (#38972) üzenetére


Jorus
nagyúr

Cat5-ös kábel 100Mbps-t tud, tehát biztos, hogy minimum Cat5e van nálad, és az nem korlátoz, mert nálam is azon megy 850-880Mbps. Közvetlenül az ONT-re a bejövő kábelre van kötve a gép? Társasházban egyébként nem rossz a 600Mbps.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#38978) Sonja válasza wwenigma (#38976) üzenetére


Sonja
veterán

Arra van most állítva, de semmi.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#38979) Klara_ válasza slug (#38940) üzenetére


Klara_
őstag

IPv6 tuzfal menuben az engedelyezesen kivul kell mast csinalni?

(#38980) ferob válasza dzsolt74 (#38975) üzenetére


ferob
őstag

Nem csak a TL-WDR3600, TL-WDR4300 érintett, hanem több egyéb TP-LINK eszköz is, így pl. az Archer család legtöbb tagja, mint a C2, C5, C7, C8, C9 stb., de több más IPv6-ra felkészített típus is, mivel a TL-WR1043NDv3 és még talán egy vagy két típuson kívül egyik sem rendelkezik a bővített IPv6 beállítási lehetőségekkel.

[ Szerkesztve ]

(#38981) lnemes válasza Jorus (#38977) üzenetére


lnemes
csendes tag

Igen, közvetlenül is kipróbáltam. Szóval akkor úgy tűnik ez OK. Kösz a választ.

(#38982) dzsolt74 válasza ferob (#38980) üzenetére


dzsolt74
újonc

Köszi az infót.

Remélem, ha a hardware bírja, akkor megoldják frissítéssel. E miatt most biztos nem akarok új routert venni. :(((

(#38983) ivovizx válasza dzsolt74 (#38982) üzenetére


ivovizx
csendes tag

Bírni bírja, az nem is kérdés. Inkább attól félek, hogy hajlandóság nem lesz rá sajnos.

(#38984) ferob válasza ivovizx (#38983) üzenetére


ferob
őstag

Mivel újabban a TP-LINK weblapjának van magyar nyelvű és egyben magyar régiós oldala, ezért a régebbi mintákra, ahogy egyéb régiókban is történt már, vásárlói nyomásra, a magyar oldalon közzétehetnek éppen egy direkt a DIGI miatt módosított firmwaret.
Persze ehhez nagyobb igény is szükséges és aggasztóan sok hibajelentés, mert ellenkező esetben az történik, amit te is írsz, hogy hajlandóság hiányában nem foglalkoznak vele.

[ Szerkesztve ]

(#38985) slug válasza wwenigma (#38976) üzenetére


slug
senior tag

dhcpv6 nem a ppp interfeszen menne hanem az etherneten, nem lehet az fw-be turni ennyire.. sajnos

[ Szerkesztve ]

(#38986) slug válasza Klara_ (#38979) üzenetére


slug
senior tag

semmi mast nem kell

(#38987) gazsiazasz válasza xray_ (#38952) üzenetére


gazsiazasz
csendes tag

Linksys EA6300-on is működik: IPv6 (Automatic) beállítással.

(#38988) XZoli


XZoli
aktív tag

XVII kerület rendben működik a az ipv6 az Asus RTN66U routeren

Asus TUF Gaming X570-PLUS (Wi-Fi) AMD Ryzen 7 5700G 3.8GHz Sapphire Radeon RX 6600 XT 8GB GDDR6 PULSE 32GB Ram

(#38989) 57 Varieties


57 Varieties
csendes újonc

DD-WRT-vel is működik már. :K

(#38990) PeterPH


PeterPH
senior tag

Most hogy szinte mindenki boldog az új IPv6 címével, érdeklődnék, hogy ez mennyiben érinti például a dinamikus DNS szolgáltatásokat, illetve a házon belüli tűzfalak alkalmazását (akár a router-ben, akár a router-re kötött eszközön)?
Van-e valami teendő ezekkel, illetve van-e valami biztonsági hátulütője annak, hogy ettől kezdve gyakorlatilag minden eszköznek publikus IPv6 címe van?

(#38991) DarQb


DarQb
csendes tag

sziasztok!
Eddig passzív megfigyelője voltam a témának, de most hogy "működik", gondoltam megosztom a tapasztalataimat.

TP-LINK WR1043ND routerünk van, gyárilag 2.1 volt, de leírás alapján frissítve v3-ra
Eddig itt is timeout-olta a kéréseket, tehát routeren belül egy gépen sem, és a router külső interfésze sem kapott IPv6 címet. Ha viszont egy gépet telibe a bejövő kábelre kötöttem, volt cím, meg minden mi jó :DDD

Ma többeknél is elkezdett működni a v6, ahogy itt is... csak nem igazán úgy, ahogy azt vártam. Konkrétan van internet a Winfos szerint v4-es címmel is, meg v6-os címmel is, be is tölti az oldalakat, de valami nem az igazi. Viszonylag sokat hallgatok zenét innen , viszont amíg csak v4 volt (google-ös DNS ip-kkel), addig ment tökéletesen, megállás nélkül. Belőttem a v6-ot elméletileg jól (bár szakmám, de nyugodtan bizonytalanítson el benne valaki :D ), és a gond az, hogy megy 3-4mp-ig, aztán elkezd tölteni, ami eltarthat 20-30mp-ig is, majd ismét csak pár mp-ig megy. Nézzetek már rá légyszi, hogy ez csak nálam gond, vagy másnál is akad?!?! (A DNS senkit ne zavarjon meg, google féle v6, de a digissel is ugyan ezt műveli)

Köszi a segítséget!

(#38992) toto2700reg válasza slug (#38944) üzenetére


toto2700reg
aktív tag

Köszönöm szépen. Most már nekem is megy. :C
:R :R :R :R :R

(#38993) Charx


Charx
senior tag

Az ipv6 cím is hetente változik, mint eddig? Vagyis, 1 dyndns kellhet ugyanúgy? És ha jól értem, a routerre kötött eszközök saját ip-t kapnak, akkor nem kell portolgatni? ill az ipv6 jobban terheli a routert?

[ Szerkesztve ]

(#38994) DarQb válasza Charx (#38993) üzenetére


DarQb
csendes tag

igen, az ipv6-nál nincs se portolás, se nat, egy pool-t kapsz (ip-tartomány), amiből bőven jutnia kell minden eszközödre ip-nek

(#38995) #29810560 válasza PeterPH (#38990) üzenetére


#29810560
törölt tag

A Synology DDNS rendben. Mind a két IP címet (IPv4-et és IPv6-ot is) regisztrálja/látja. :K

Az IPv6 tűzfalat bekapcsoltam az ASUS-on és egyelőre semmi sincs engedélyezve befele, de az IPv4 alatt a dual-stack miatt megy minden, mint eddig. Épp most néztem végig.

Az IPv6 tűzfalnál ez szerepel megjegyzésként:

"A LAN-on lévő IPv6 gépekről származó kimenő forgalom engedélyezett, a kapcsolódó bejövő forgalommal egyetemben. Minden egyéb bejövő forgalmat kifejezetten engedélyezni kell itt."

Mivel ebben a pillanatba nem lehet tiltani a routeren az IPv4-et nem tudom megmondani mi lenne nélküle. Gondolom az új firmwarekben majd lesz ilyen opció, de az még odébb van. Egyelőre az IPv4 a "vezér ló".

Ráadásul még csak pislogok, olyan új ez az IPv6 világ számomra. :U

[ Szerkesztve ]

(#38996) Charx válasza DarQb (#38994) üzenetére


Charx
senior tag

Akkor hogyan lehet elérni távolról, tudnom kéne mindegyiknek az ipv6 címét, mert a dyndns-el csak 1-et tudok hozzá adni. Vagy csak a végük változik?

(#38997) DarQb válasza Charx (#38996) üzenetére


DarQb
csendes tag

Gyakorlatilag minden eszközödnek egyedi címe van, és gondolom úgy lesz, hogy a v6-os pool-okat is váltogatják, nem mindig ugyan azt kapod.. de ezt passzolom. A lényeg, hogy a konkrét gépednek (amiről megy mondjuk egy weboldal) a címét kell dyndns-be megadni.

És igen, a poolnak ez a lényege, hogy a "vége" változik. Mivel egy v6-os cím 128 bites, mi meg /64-es poolt kapunk, az első 64 bit ugyan az, a maradék fog változni. V4-nél ez úgy nézett ki, hogy a szolgáltató /32-es címet adott, amiből nem volt mit tovább osztani, ezért kellett a NAT (ami igazából PAT.. de ebbe ne menjünk bele :D ). Router alatt meg /24-es címek vannak általában v4-nél, ergó pl 192.168.0.x minden gép (így talán könnyen érthető).

[ Szerkesztve ]

(#38998) adika4444 válasza #29810560 (#38995) üzenetére


adika4444
addikt

gépen tilthatod a v4-es címet, és akkor kipróbálhatod csak v6-tal.
(#38996) Charx:
Sztem egyenlőre vagy mindegyik gépnek regelsz egy DDNS-t, vagy ha csak az IP vége változik akkor ping, ip megnéz, vége átír bár ez eléggé macerás.

üdv, adika4444

(#38999) zoltan6 válasza DarQb (#38997) üzenetére


zoltan6
őstag

Hát ez az ipv6 nekem nagyon kínai,de gondolom másnak is,beírom a 192.168.1.250 cimet és bejön a nasom így is.vagy ezentúl nem így kell? ipv6 címet kell majd beírni. :F

(#39000) DarQb válasza zoltan6 (#38999) üzenetére


DarQb
csendes tag

A v4 v6 párhuzamosan működik, szóval nem meglepő, hogy eléred. Amennyiben ki tudnád kapcsolni teljesen a v4-et, akkor lenne más. Ha van 2 géped, ott a legszemléletesebb ez a dolog, mert a nasod valószínű nem is tud v6-os ip-t. 2 gép között tudsz ipv4-es címekkel is pingelni, meg a v6-osokkal is.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.