Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24301) Möhe


Möhe
addikt

Üdv.

Szeretnék digis netet ( 200 v 500), de tv és telefon nélkül. Ebben az esetben milyen kábelt húznak be hozzám a lakásba? Sima szabvány LAN Cat5e ?

(#24302) Calogero válasza Möhe (#24301) üzenetére


Calogero
addikt

Igen.

(#24303) petrusz82 válasza FNZ (#24300) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Akkor úgy néz ki, muszály lesz kibékülnöm ezzel a ZTE dologgal.

Úgy tervezem, hogy a router lan portjára lesz rákötve a ZTE lan portja, a DHCP-t meg kikapcsolom a routerben.
Így marad 3 szabad lan port a routeren, az meg megy a többi gépbe. De gondolom ilyenkor a router wifije nem fog működni, csak a ZTE-ről lesz a wifi.

(#24304) wwenigma válasza petrusz82 (#24303) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Az ugy megvan hogy akkor nincs telefon ha a bejovo wan nem a ZTE-re van dugva? Bár ezt a lan-lan dolgot nem értem.

WAN -> ZTE wan
ZTE lan1 -> mostani routered WAN portja (amit DHCP-re kell tenni és elrakni a 192.168.1.x tartományból)
ZTE fxp -> telefon

Akár mindkét eszközön mehet a WiFi.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#24305) zoltan6 válasza wwenigma (#24304) üzenetére


zoltan6
őstag

szerintem az összefoglalóban leírt 1-es megoldás szerint gondolta,nekem a 2.megoldás szerint megy most.

"Hogyan kössem be a saját routerem a ZTE-vel egy hálózatba?
A legegyszerűbb ha a saját routereden kikapcsolod a DHCP-t (vagy switch módba kapcsolod, ha van ilyen opció) és a két eszközt a LAN portból LAN portba kötöd. A bejövő UTP-t pedig a ZTE WAN portjába.
Másik lehetőség, hogy a ZTE egyik LAN portjára kötöd a saját routered WAN portját és dinamikus (vagy statikus, ha érted mit csinálsz) IP-t állítasz be a saját routered WAN csatlakozásának. Ekkor a saját routered nem lehet 192.168.1.1 IP című, ezért állítsd át például 192.168.2.1-re."

(#24306) petrusz82 válasza zoltan6 (#24305) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Igen, a LAN-ból LAN-ba megoldásra gondoltam, ami az összefoglalóban is van.

Azonban az még nem világos, hogy ilyenkor működik -e a wifi a saját routeremről, vagy csak akkor, ha a 2.megoldásban felvázoltak szerint kötöm össze a két eszközt.

Ti egyébként a kettő közül melyiket javasolnátok?

(#24307) zoltan6 válasza petrusz82 (#24306) üzenetére


zoltan6
őstag

a LAN-LAN megoldásról nemtudok nyilatkozni,én a másodikat használom,mert sok port továbbítás van beállítva a saját routerembe,meg azért nem akarnám az 50 ezres routert switch-ként használmi.

(#24308) kabelmania27 válasza petrusz82 (#24306) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ha van rá mód érdemes a lan-t saját routeren keresztül forgalmazni+zoltan6 által leírtak miatt második.
FNZ és zoltan6: Az a költői kérdés, hogy majd ha valaki visszavált 100-as vagy 50-esre visszakérhető lesz-e a zte előtti állapot.

[ Szerkesztve ]

(#24309) Jackie_Chan válasza wwenigma (#24298) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

"Érdekes a sebesség. Most a garantált alatt vagyok... az ugye 300/50 és pulzál, neha a speedtest eldobja magat es megall a teszt."

Nálam is ugyanez a helyzet.( 240/108) :(

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#24310) petrusz82 válasza kabelmania27 (#24308) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Értem, és köszönöm mondenkinek a válaszokat!

(#24311) Paloczi95


Paloczi95
tag

Sziasztok!

Ma voltak a digisek nálunk mókolni a korábbi topnetről, 200-as netre való gyorsítás miatt. A lépcsőházi dobozban csinált valamit, feljött a lakásba, bekapcsolta a gépet, megnézte a sebességet, látta hogy 100/25 jön kb, azt mondta a routert cserélni kell, mert kevés hozzá, majd elment. TV és telefon előfizetésem is van, a routerem pedig egy v1-es tp-link 1043nd. Ha közvetlenül a géphez csatlakoztatom a bejövő kábelt, akkor is ugyanezt a sebességet produkálja. Mi lehet a gond, milyen lehetőségeim vannak? Kérjem a ZTE router-t? (De miért nem hozott automatikusan magával a szerelő...?!) Esetleg lehet, hogy megoldható lenne új kábel behúzása, vagy valamilyen módon a meglévő kábelek "átszervezése"? Ezt hol lehetne igényelni? Vagy lehet, hogy még a központban állítaniuk kell valamit, és holnapra nagyobb lesz a sebesség? Köszi előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#24312) kabelmania27 válasza Paloczi95 (#24311) üzenetére


kabelmania27
félisten

A telefonos elosztót iktasd ki és úgy nézd meg a sebességet.

[ Szerkesztve ]

(#24313) Paloczi95 válasza kabelmania27 (#24312) üzenetére


Paloczi95
tag

Eszközkezelőben a hálókártyánál beállítottam az automatikus helyett kézzel a gigabites full duplexet, így gigabites kapcsolatot ír, automatán 100mbps volt. Akkor a központra kell várnom ezek szerint?

Hogyan iktassam ki? A bejövő kábel annyira rövid, hogy arra nem tudok rákötni semmilyen eszközt szerintem. Összekötni a két UTP kábelt meg nem tudom. Vagy igen?

[ Szerkesztve ]

(#24314) kabelmania27 válasza Paloczi95 (#24313) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ha veszel egy utp toldót összetudod kötni.
Lakásba bejövő utp kábelen ezek szerint meghagyták a telefonos elosztót?

[ Szerkesztve ]

(#24315) Paloczi95 válasza kabelmania27 (#24314) üzenetére


Paloczi95
tag

Így van, kábelezésileg a lakáson belül minden maradt ugyanaz. Ha egyszerűen kihúzom az elosztóból a telefonvonalat, azzal nem érem el ugyanazt a hatást, igaz?
Valamit lehetne ezzel házilag mókolni, vagy valamilyen hivatalos megoldás rá?

(#24316) Nexux1


Nexux1
csendes tag

Akinek problémája van a zte routerrel ajánlom hogy rakja el mélyre a szekrény belsejébe és ruházzon be egy asus rt-n56u vagy a most kijött rt-n18u típusú routert.

Miért ajánlom őket?

- TP linkeket és hasonló kategóriás routereket odaveri
- 1000 Kapcsolatot gond nélkül kezeli
- Hardveres NAT (RT-N56U)
- Erős processzor + sok ram
- Profi kezelő felület és lehet rá rakni gond nélkül akár custom firmwaret
- + szolgáltatások (VPN Server stb...)
- 1x kell beruházni és biztosan nem bánod meg.
- 3 év gyártói garancia

Elsősorban a RT-N56U ajánlom mert nekem is ilyen van.

RT-N56U: http://www.edigital.hu/Dual-band_Router/Asus_RT-N56U_Black_Diamond_Dual_band_600Mbps_Gigabit_wireless_router-p90025.html
RT-N18U: http://www.edigital.hu/Single-band_Router/Asus_RT-N18U_600Mbps_vezeteknelkuli_router-p419252.html

Remélem tudtam segíteni!
Ez saját vélemény volt és kérném feleslegesen ne kössenek bele. :R

[ Szerkesztve ]

Email: becsiakos@gtsystems.hu Tel: +36303601772

(#24317) Gejza1981 válasza Paloczi95 (#24315) üzenetére


Gejza1981
tag

azért ez elég meredeknek tűnik, hogy
- nem szedte le a kábelről a net-telefon elosztó dobozkát...
- se routert nem hozott
- s az egészet a saját routeredre fogta

mindenképpen jelentsd hibára, mert ez a szerelő maximum körülnézett nálatok, értelmes munkát nem végzett :)

[ Szerkesztve ]

(#24318) PeterPH válasza kabelmania27 (#24312) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ne írj már butaságokat. Ha van telefonja, és működik is, akkor az továbbra is lefoglal egy érpárt, és nem lesz 100MBit feletti sebessége.

(#24319) kabelmania27 válasza Paloczi95 (#24315) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ha működik a telefonvolnal akkor nem, jelentsd be nem csinálták meg rendesen a bekötést zte routert kellett volna kapnod.
PeterPH: Bocs elnéztem, úgy értettem hogy a szekrényben gigabitre kapcsolták. Elfelejtettem rákérdezni hogy megy-e a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#24320) Paloczi95 válasza Gejza1981 (#24317) üzenetére


Paloczi95
tag

Sajnos én nem voltam itthon, csak édesanyám, aki szépen beengedte, végignézte a "munkálatokat", majd megköszönte és kész. És valóban nem történt semmi, tehát se új router, se a fali net-telefon elosztó dobozka eltávolítása, semmi. Ki kellene hívni őket újra?

Ha jól értem, akkor úgy kellett volna megcsinálnia, hogy a dobozkát eltávolítja, a helyére pedig beteszi a ZTE routert. A router-nek pedig van egy telefonos kimenete is (mint a UPC-s modemeknek?!), arra köti rá a telefont, az egyik kimenő LAN portra pedig a kábelt, ami eddig a dobozkába volt kötve. Jól gondolom? Csak mert nekünk:
- egyrészt a dobozka a szekrény mögött van, tehát oda nehéz lenne routert tenni
- másrészt a telefon és a mostani router (és a gép, ami vezetéken csatlakozik) két külön szobában vannak és ezt a kiosztást nem szívesen bolygatnám meg.

[ Szerkesztve ]

(#24321) kabelmania27 válasza Paloczi95 (#24320) üzenetére


kabelmania27
félisten

Igen, bocs belezavarodtam kicsit, úgy tűnik nem csinálták meg rendesen, ha 100/50-es csomagot kérsz minden marad a régiben, se zte router nem kell és még új routert sem kell venned.

[ Szerkesztve ]

(#24322) Gejza1981 válasza Paloczi95 (#24320) üzenetére


Gejza1981
tag

ha maradsz a digi 100-on (100/50) akkor pont jó ahogy most van, főleg ha meg van a sebességed is...

ha d200-t szeretnél telefonvonallal akkor szerelő ezt csinálja: fehér elosztó levág, csatlakozó rárak, zte modem beizzít, abból megy ki a telefon és a net 1-1 csatlakozóval...

lásd: http://digi.hu/lakossagi/internet

d100 3700,-
d200 4700,-
(hűség nélküli listaárak, de ha már digis vagy és van telefonod és tv-d is, akkor nem köthetsz újra okos csomagot, csak akkor ha a tv-t legalább 91 napig szünetelteted...)

[ Szerkesztve ]

(#24323) Paloczi95 válasza Gejza1981 (#24322) üzenetére


Paloczi95
tag

És ez havidíj csökkenéssel is járna?

(#24324) Paloczi95 válasza Paloczi95 (#24323) üzenetére


Paloczi95
tag

Értem, köszönöm a kimerítő választ!

Tehát rám a listaár vonatkozik mindenképpen, ami egy ezressel kevesebb. Jól gondolom, igaz?
Ha most ezt módosítom d100-ra, az a többi szolgáltatást nem befolyásolja, igaz? Csak mert még digifon 500-as előfizetésünk van, amivel minden időben minden belföldi vezetékes számot korlátlanul ingyen hívunk és ezt nem nagyon áldoznánk fel semmiért.

(#24325) wwenigma válasza Nexux1 (#24316) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Telefont hova dugom? ^^ Egyébként meg 16 a WDR3600 ugyanott, 1043nD v2 meg még olcsóbb... Van itthon egy 3600-as szoval...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#24326) betyarr válasza Nexux1 (#24316) üzenetére


betyarr
veterán

jó router ez,de közel dupla annyi mint egy tplink 1043v2,és a tplink is tudja ezeket,amiket felsoroltál.szóval,ha ezt nézzük,akkor meg lehetne ajánlgatni az Asus RT-AC68U routert is,mert az meg még a tiédnél is sokkal jobb.dehátugyena...

(#24327) Gejza1981 válasza Paloczi95 (#24324) üzenetére


Gejza1981
tag

1272-n megmondják, hogy mi a helyzet a telefonnal mindkét variációban...

(#24328) Flashget


Flashget
félisten

Másik lehetőség, hogy a ZTE egyik LAN portjára kötöd a saját routered WAN portját és dinamikus (vagy statikus, ha érted mit csinálsz) IP-t állítasz be a saját routered WAN csatlakozásának. Ekkor a saját routered nem lehet 192.168.1.1 IP című, ezért állítsd át például 192.168.2.1-re."

Írjátok ezeket az ip cím átírásokat, nos a TL 1043 V2 alapból 192.168.0.1 a gyári beállítása...gondolom ez így jó is.

Realme GT Master Edition

(#24329) Mr Bond 007 válasza betyarr (#24326) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Iponon elolvastam a kommenteket 55 ropi és van aki harmadszorra kapott használhatót. Inkább ne! :D

(#24330) FNZ válasza kabelmania27 (#24308) üzenetére


FNZ
őstag

nem hiszem, hogy elviszik a zte-t, mert akkor ki kell jönniük, leszerelni a zte-t és telefon csatlakozót bekötni, stb. ez mind sok-sok munka és idő.
ja és ha meggondolod magad és 1 év múlva és 100-nál nagyobb net kell ,akkor visszacsinálni mindent megint sok meló lenne, ezért szerintem csak bentről kattintanak egyet 100-ra és marad a zte.

(#24333) dorika87 válasza Paloczi95 (#24311) üzenetére


dorika87
őstag

Szia. Még nekünk is 80/25-ös netünk van.
Az lenne a kérdésem, hogy gondolom eddig te is topnetes voltál, és neked szóltak, hogy fognak jönni a 200as net miatti sebességnövélés miatt a digis szerelők? Vagy milyen módon működött ez?
Mert nálunk is még a 10. kerületben 80-as net van, és nem tudom hogy én szóljak be a központba és kérdezzem meg, hogy mikor várható, hogy a sebességnövelés?
Mert a te esetedet olvasva nem szeretnénk mi is abba beleesni, hogy nem hoznak ZTE-t, mivel szintúgy net+tv+telefon (digifon500) van és mellette egy tp-link 1043nd v1-es router. Most hozza a várt 80/25 ill. néha 90/25-öt speedtest szerint. Tudom, hogy ha növelik a sebességet 200-ra akkor a v1-es nem fogja elbírni, de az már más kérdés. Itt most az a lényeg, hogy akkor vajon nekem kell szólnom, hogy ha jönnek a szerelők hozzanak már magukkal zte-t, mert nálunk mindhárom szolgáltatás van. Pedig ez tényleg nekik kell tudniuk. Ha most én sem olvasnám a fórumot, ahogy sokan mások sem, nem tudnám, hogy ezt így kell csinálni. Közben lehet, hogy már több száz helyen jártak ahova kellett volna vinniük és nem vittek, közben az átlagembernek aki a szolgáltatást igénybe veszi fogalma sincs arról, hogy ezt így kellene csinálni...

Mi is ugyanígy vagyunk vele, a digifon500 miatt nem módosítunk, legalább is a telefont semmiképp sem, mert nagy áldás ez az ingyenes hívás minden vezetések irányba havi 500ft-ért.

Calogero:
Értem. Remélem attól még a voip adaptert router mögé tudom majd kötni, mert most a vezetékes telefonunk mögött van egy voip adapter, így kimenő hívásokat tudunk indítani a voip account-ról, és a digi-ről is. Nem tudom itt ki mennyire használ ilyesmit, de félek, hogy annyira le van butítva a ZTE, hogy ez nem fog menni vele. Mert most van egy tp-link wr1043nd router azon egy cisco spa122 voip adapter, és abba megy a telefonkábel.
Vagy a ZTE mögé be tudjuk még tenni a saját routerünket? Vagy ilyenkor már egyáltalán nem kell a saját router hanem a ZTE-ről megy majd minden?
Szóval lényeg a lényeg, hogy úgy is kiderül ha 200ra emelik a netet majd szólnak, hogy akarják hozni a ZTE-t. Azokután már úgy is párom fog ezzel a részével foglalkozni, mert é nem értek hozzá.

[ Módosította: radi8tor ]

(#24334) FNZ válasza dorika87 (#24333) üzenetére


FNZ
őstag

azt mondták, hogy amikor ránk esik a sor a bővítésben, akkor lekérdezik közontilag, hogy kinek van topnete és felhívják majd őket a bővítés miatt

(#24335) kabelmania27 válasza dorika87 (#24333) üzenetére


kabelmania27
félisten

Ha 100/50-est (vagy 50/30-as) kérsz semmit sem kell változtatni, se ZTE-re se új routerre nem lesz szükséged.

[ Szerkesztve ]

(#24336) dorika87 válasza FNZ (#24334) üzenetére


dorika87
őstag

Hát remélem is, mert ezek szerint nem mindenhol így működik ahogy olvashattuk.

Még nem döntöttem el. 1 vagy 2 hét múlva tudok bemenni hozzájuk és addigra eldöntöm.

[ Módosította: radi8tor ]

(#24338) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Hello

Ügyfélszolgálattól azt kaptam, hogy FTTH hálózatot építik ki a címen. Ez, hogy nézne ki valójában? Amit rögtönözve utánanéztem azt jelentené, hogy a lakásokig optika lenne behúzva. Ez valahol el is kellene húzniuk, nem? Mert én nem vettem észre változást a környéken.

(#24339) Lin3Lord válasza F_Zolee (#24338) üzenetére


Lin3Lord
tag

igen, a FTTx az optika, a H a home-ot jelöli, tehát lakásig megy az optika. Kertvárosi rész vagy lakótelep? Telepen földkábelek vannak, kertvárosba általában az áramszolgáltató oszlopsorán bérelnek helyet az optikának (méterrel lejjebb a nagyfesztől, akárcsak a catv), tehát nem kell vakondtúrást látnod.

akkountvadasz

(#24340) TeeJay válasza Lin3Lord (#24339) üzenetére


TeeJay
félisten

FTTH az kertváros lesz
itt 18. kerületben jó pár utca végig van nekik optikázva
panelban csak FTTB+LAN van és szinte minden pesti lépcsőházat lefedtek már

ha nyernék a lottón panelből kiköltöznék olyan családi házas övezetbe ahol van DIGI FTTH aztán lenne értelmes netem is :DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24341) F_Zolee válasza Lin3Lord (#24339) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ahol én vagyok az lakótelep.

(#24342) TeeJay válasza F_Zolee (#24341) üzenetére


TeeJay
félisten

ott minek optikáznának
az FTTB+LAN lesz szerintem
hol található az országban hogy még csak most megy oda a DIGI?
újépítésű vagy sima panel?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24343) Lin3Lord válasza TeeJay (#24342) üzenetére


Lin3Lord
tag

nagyon sok helyen nincs még kiépített digi hálózat. 800 ezeres ügyfélbázis az igen kicsi még, de szépen fejlődik. sok helyen bekábelezett lakótelepek egy-egy háztömbjei maradtak ki eddig a buliból például.

akkountvadasz

(#24344) F_Zolee válasza TeeJay (#24342) üzenetére


F_Zolee
veterán

Újépítésű. Azért is furcsa, mert pont addig a számig van az elérhető címeken szolgáltatásuk ami még családi ház...de a miénk már lakótelep.

(#24345) Mate válasza TeeJay (#24342) üzenetére


Mate
nagyúr

Pl. itt :D Utcában van vagy 20 lépcsőház. 17-ben van digi, maradék 3-ban nincs. Remek mód én pont olyanban lakom, ahol nincs :)

(#24346) TeeJay válasza Lin3Lord (#24343) üzenetére


TeeJay
félisten

"Magyarországon közel 788 000 panellakás található, ezekben él a lakosság ötöde."
[link]

azt gondoltam már legalább ezeket lefedték
bár érthető módon a szegényebb települések panel tömbjeit később vagy sosem fogják lefedni
pedig lenne igény olcsó netre.
rokonaim Ózdon élnek de ott sincs panelben DIGI
mondjuk fizetőképes lakosság sem igen van sajnos...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24347) ACE-


ACE-
addikt

Ha valaki esetleg rájött már, hogy hogyan kell saját router mögé kapcsolni a ZTE-t, hogy legyen telefon, az megoszthatná. VLAN-on megy, az már kiderül, azt kéne valahogy a saját routeren "átvinni".

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#24348) Flashget válasza F_Zolee (#24344) üzenetére


Flashget
félisten

optikát elviszik a lépcsőházig, ott adnak újabban egy ONT-t meg switchet és a lakásokig UTP.n viszik a netet..lakótelepen.
FTTB - panel
FTTH - családi ház

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#24349) F_Zolee válasza Flashget (#24348) üzenetére


F_Zolee
veterán

Na majd kiderül ha betévedek egyszer az ügyfélszolgálatukra.

(#24350) Gejza1981 válasza TeeJay (#24346) üzenetére


Gejza1981
tag

nagyon sok helyen lokális probléma van:
- főleg a közös képviselőkkel
- pest belső kerületeiben műemléknek nyilvánított házakkal
- önkormányzattal
- engedélyekkel
- egyéb okosság

nem véletlenül nem szokott lenni egy társasház tömbben vagy lakótelepi lépcsőházban digi, s legtöbbször nem is a szolgáltató tehet róla..

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.