Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24601) Wraith13 válasza Brian_GT (#24599) üzenetére


Wraith13
csendes tag

Ha valóban ilyen gázos a kábelezés lehet valóban jobban jársz ha újat húz be, mint majd valamikor ezért futod a köröket, hogy nem jó a sebesség "ellenőriztük és nincs központi hiba, megfelelő a sebesség stb"

ehhez a switch/ONT dologhoz nem tudok hozzászólni.

(#24602) DBob válasza Brian_GT (#24599) üzenetére


DBob
őstag

"gyorsan 1-2 mondattal tisztáztam is vele, hogy nem kell amatőrként kezelni"
...
"ONT-ra nem tud kötni, mert azt mondta az az alsóbb szinteken van...én meg a 7-en lakok"
...
"Én nem is tudtam ennek a hülye ONT-nak ilyen gondjai vannak, hogy bizonyos szint felett gázos"

Pedig úgy látom a végén csak sikerült neki. Mármint amatőrként kezelni. ;)
FTTB esetében hozzád nem fog bejönni az optika, csak az épületig. És nem az a gond, hogy nincs akkora nyomás az optikai szál végén hogy oda már nem nyomja fel a fényt.

(#24603) DBob


DBob
őstag

Úgy látszik ma ilyen kedvem van, vagy ez egy ilyen nap. :U

02:34:06 pppoe,ppp,info DIGI: terminating... - disconnected
02:34:06 pppoe,ppp,info DIGI: disconnected
02:34:16 pppoe,ppp,info DIGI: initializing...
02:34:16 pppoe,ppp,info DIGI: connecting...
02:34:20 pppoe,ppp,info DIGI: authenticated
02:34:20 pppoe,ppp,info DIGI: connected

Az elfogadható szintű router nálam ott kezdődik, hogy legfeljebb áramszünet esetében kerül újraindításra, és nem azért mert nem működik rendesen és "az majd megoldja".

(#24604) jobesz


jobesz
tag

üdv!

légyszi segytsetek.

utp /telefon bekötés érdekelne

5 éve bkötötték, de a lakásba 4 eser vezetéken jön a net, mert nem lehetett behozni máshogy, és 2 eres telefonkábel, kint összefutnak egy 8 eres utp be egy ilyen elosztón keresztül , a bekötést le tudnátok rajzolni, melyik szálak a telefoné és melyik 4 a neté?

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#24605) Lin3Lord válasza Brian_GT (#24599) üzenetére


Lin3Lord
tag

Nem a szint miatt gázos, hanem:
a) Ethernet hálózatban egy szegmens hossza a 185 métert nem haladhatja meg.
b) Az ONT és a switch között nincs akkora üres UTP tartalékoltság, hogy a lakás-switch-ont útvonalon toldóval "lehúzza" a végpontot a pinceszinten lévő ONT-hez.

Feltételezem az a) pont nem dől meg, hisz igen nagy táv egy panelhoz a 185m, így a b) a nyerő.

akkountvadasz

(#24606) Mate


Mate
nagyúr

4 emeletes háznál hova szokott költözni a digi? Melyik emeletre?

(#24607) Brian_GT válasza Wraith13 (#24601) üzenetére


Brian_GT
őstag

Igen, én is erre gondoltam, hogy ha már jön akkor egyszer intézzük el azt jóvan. Mint írtam minden okés a nettel, csak ki tudja mikor adja be a kulcsot a kábel. Én szépen kitekertem minden mikor beköltöztem, de amikor már össze van csavarodáskor vetemedve a szigetelés minden, azt már nem húzom szét mert az biztos szakadás lenne belül, szóval kérdés, hogy mivel több ilyen is van a kábelen mikor purcan ki. Sztem szólok neki húzza ki az előzőt és uzsgyi be egy szép újat.

Lin3Lord: Már, hogy arra érted, hogy nincs fölös UTP kábel neki, hogy közvetlen arra kössön?? Ezt bogózd ki nekem pls :)

Dbob: Szóval elvileg simán felkéne tudnia jönni ide is, ergó elvben tudna arra kötni csak nem akar vagy, mint Lord is írta nincs rá neki kábel stb.. végig kéne húznia a házon? Csak ebből kifolyólag, akkor ONT-ra kit kötnek...földszint meg első emelet? Mert ennyi erővel mindenkit le kéne kötni a pince ONT-ra...szóval kábelezés meló. Szóval lusták vagy mi most? :)

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#24608) TeeJay válasza Brian_GT (#24599) üzenetére


TeeJay
félisten

írtam hogy kettő féle rendszerük van illetve attól is függ hogy hány lakásos a lépcsőház

nálunk 18. ker havanna 33lakásosban egy darab switch van összesen a 3.-on az óraszekrényben meg ott van a telefon meg TV elosztás is.
oda bemegy az optika, és kapásból kapja a switch az n x 2,5gigabit betápot
innen mennek tovább a LAN kábelek a lakásba tehát ha valaki itt gigásat rendel akkor tuti switch csere lesz és mindenkit átraknak.

máshol több lakás van és 1 switch nem elég így van kettő de nem visznek mindkettőbe optikát
hanem lent beraknak egy x portos ONT eszközt és arra csatlakoztatják LAN-on a switcheket értelem szerűen gigabittel bár az kérdéses hogy 1gigabittel vagy több porton egyszerre viszik a kraftot.

ha nincs sok 200 vagy nagyobb előfizető akkor megoldják ONT-ra kötéssel nálad meg valszeg kell switchet cserélniük

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24609) Brian_GT válasza TeeJay (#24608) üzenetére


Brian_GT
őstag

ahaa értem, köszönöm... igen a swich cserét rögtön mondta, meg azt is, hogy a swich meg megy az ONT-ra, mint te is írtad. Ez 10 emeletes és van 6 lakás/szint szóval itt vagyunk bőven. Viszont hála égnek egyenlőre én vagyok egyedül elvetemült a témában és csak én kértem eddig 1000-st. Remélem sokáig így is marad.

Egyébként ez a megoldás változtat valamin sebesség kérdésében vagy ez így azért korrekt megoldásnak néz elébe??

,,bár az kérdéses hogy 1gigabittel vagy több porton egyszerre viszik a kraftot."
Ezt hogy képzeljem el? Leossza az 1 gigát vagy ez miként müxik?

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#24610) kenwood


kenwood
veterán

kulfoldre is megvan amugy a gigabit?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#24611) Disque válasza Brian_GT (#24609) üzenetére


Disque
aktív tag

Ha az ONT-re kötnének, de nem fognak, mert tuti nem húz ki neked 7 emeletnyi kábelt, akkor az 1Gb-et csak az optika korlátozná, de az valószínűleg nem fogja.
A swich már neccesebb mert oda valószínűleg csak 1db 1Gb-es port van kötve amit a swich szétoszt a többi lakás között is, tehát a gyenge pont a swich és az ONT közötti kapcsolatban lesz, attól függően hogy az 5 emelet lakói éppen mennyit használnak.
Ha szerencséd van akkor több portról is meg van táplálva a swich és akkor már nem csak 1Gb a sebesség a swich és az ONT között

(#24612) Vakegérke válasza kenwood (#24610) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kétlem. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#24613) radi8tor válasza kenwood (#24610) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

6700-ért: simán!

Persze, hogy nem.

⭐ Stella

(#24614) hackeeeee válasza Brian_GT (#24599) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Valszeg közelebb vagy a switch-hez, mint az ONT-hoz, azért oldják meg így.

Vagyis, egyszerűbb switch-et cserélni, mint kábelt húzni az ONT-hoz.

@TeeJay: Van ahol fent van az ONT, és lent a switch. Változó.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#24615) Brian_GT válasza Disque (#24611) üzenetére


Brian_GT
őstag

Nah ezt nekem meg kell tudakolnom akkor holnap. Hát nehogy már annyira kib*** velem, hogy beraknak egy switchre amiről ,,esznek" mások is és mondjuk akkor ONT-ról jön 1G ami megy nekem is meg pl 10 másik embernek. Akkor vérengzés lesz :DD

Ezt legérthetőbben úgy érdemes tőle kérdezni, hogy a swich és az ONT között 1 szálon jön fel 1G vagy több szálon kapja és van tartalék is??

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#24616) Soma01 válasza Disque (#24611) üzenetére


Soma01
veterán

Én nem vagyok otthon ebben. De szerintem nem úgy van az, hogy egy sima gigabites switch van ott. Hanem egy olyan, minek a betápja (SFP) optika, több gigabittel. (valahol olvastam, hogy 2,5Gbps/SFP)
Vagy az SFP is csak 1 Gbps lenne?

(#24617) TomBond


TomBond
aktív tag

Tegnap elhalálozott a routerem, és azóta nem tudok csatlakozni a nethez egyik gépen sem ami kábellel volt a routerre kötve. Win7-en és 8.1-en is 651-es hibakódot kapok.
Tud valaki segíteni ennek megoldásában?

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#24618) jobesz


jobesz
tag

létezik egy ilyen dolog hogy beég az ip, lefrissítik és utána menni szokott

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#24619) TeeJay válasza Soma01 (#24616) üzenetére


TeeJay
félisten

nálunk mivel 1 switch van ott kapásból megkapja az optikát 2,5gigabittel (GPON) így értelem szerűen a switchen lógó összes előfizető jókora kraftból csipegeti a sajátját
ahol szomszéd tömbben 60lakás van egy lépcsőházra ott értelem szerűen 2darab 24portos switch biztos kell és ott nem fognak mindkettőhöz optikát húzni, hanem beviszik, rá egy ONT 2,5gigabittel majd abból gigabites LAN-on a két switch-hez

most viszont érdekes lesz így a téma mert hiába cserélnek switch-et ha azok az ONT-ig nem kapnak n-szer 2,5gigabitet csak mondjuk 1gigabitet
persze majd aki jobban tudja megmondja a frankót

én szerencséje jó lépcsőházban lakom, sosem volt lassulás, 0-24-ben megy felfelé maxon az áldás
havi 10-12TB összejön feltöltésre :))

egyedül ami idegesít hogy 100-as switch-en vagyok és ha csutkán van feltöltés (54megabit max)
akkor lefelé nem igazán akar kijönni az a 94megabit sem hanem csak jóval kevesebb
igen tudom van veszteség is az egyidejű le és feltöltéskor
de akkor sem 15megabájt körül kellett volna mérnem a fel+letöltést (120megabit összesen) hanem legalább 150megabit körül...
szóval olyan mintha a 100-as switch-ek nem bírnának egyidejűleg ekkora le és feltöltést

ha esetleg más is megnézné ezt hogy nála is ilyen-e illetve akinek már gigabites switch van hogy ott is fenáll-e ez a korlát akkor okosabbak leszünk

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24620) Disque válasza Soma01 (#24616) üzenetére


Disque
aktív tag

Én sem tudom, hogy van kiépítve a rendszer, hogy az ONT-t mire használják ha a swich-be is optika megy?
Családi házas kivitelnél az ONT adja a netet a telefont és a TV adást is, de a lakótelepi kiépítésnél akkor mi a szerepe?

(#24621) poli27 válasza Disque (#24611) üzenetére


poli27
veterán

Az ont-t úgy kezelitek, mintha azon nem lenne limit :D Gpon technologiával 2,5gbit a betápja,de ezen se ez az egy ont osztozik ez tuti mivel az olt és az ont között nem minden lépcsőháznak van dedkilált otikai szála,és ennyi amit eloszthat a 4 portján!Kivétel lehet ha a Digi 10gpont használ ugye ott 10gbit!

(#24622) TomBond válasza jobesz (#24618) üzenetére


TomBond
aktív tag

Ezt nekem írtad? Hogy frissítik le?

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#24623) Multibit válasza kenwood (#24610) üzenetére


Multibit
veterán

Igaz nem gigabit, csak 0.5Gb/s, de ilyeneket mérek ;)

és végül hazai vizeken:

Nincs ebben semmi meglepetés.

[ Szerkesztve ]

(#24624) TeeJay válasza poli27 (#24621) üzenetére


TeeJay
félisten

az szép is lenne ha egy egész tömbre jutna csak 2,5giga dedikált...
7lépcsőház 33lakás csak nálunk 231 potenciális lakás lenne egy tömbön belül és az egész Havannán van 140lépcsőház
itt kérem minden lépcsőházra kell legalább 2,5gigabit mert amúgy igencsak gázban lennének a mostani csomagokkal. persze az összes 140lépcsőházat nem 140x2,5gigabitre fogják össze hanem mondjuk 10-20-ra csak kell a dedikált sáv mert amúgy dugulás lenne gyorsan
egy OLT-re amúgy mennyi szálat lehet kötni?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24625) Mate válasza Mate (#24606) üzenetére


Mate
nagyúr

UP! :B

(#24626) zoltan6


zoltan6
őstag

de jó hogy én nem rágódtam ezen hogy ont-ba (azt sem tudom mi az :) )vagy switch-be kötötték,hozza a sebességet,még kicsit többet is.aztán örülök :DD

(#24627) Brian_GT válasza zoltan6 (#24626) üzenetére


Brian_GT
őstag

remélem kedves névrokon holnap én is ezt mondhatom el :)

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#24628) Flashget válasza zoltan6 (#24626) üzenetére


Flashget
félisten

e jó hogy én nem rágódtam ezen hogy ont-ba (azt sem tudom mi az :) )

kérlek szépen az ONT olyan mint az FTTH vagy FTTB esetleg FTC, MTK :DDD

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#24629) zsolt501 válasza Flashget (#24628) üzenetére


zsolt501
nagyúr

+1 :C :DD

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#24630) mlinus


mlinus
őstag

én mondjuk nem értem miért ilyen marha fontos megtudni hogy pontosan mi hogyan és hol van kötve, lépcsőházanként :U nyilván megoldják ahogy tudják, és ha szar akkor hívni kell őket és megcsinálják.

(#24631) Flashget


Flashget
félisten

Hihetetlen, de igaz az 56. napon, hétfőn délután jönnek kötni az 500-as netet.
Fel vagyok készülve lelkileg, Gollam drágaszágára a ZTE csodára is. ;)

Realme GT Master Edition

(#24632) TeeJay válasza mlinus (#24630) üzenetére


TeeJay
félisten

ekkora sebességeknél nem mindegy hogy kapásból egy olyan eszközre vagy-e kötve ami 1-2x 2,5gigabit betápot kap, vagy olyan switch-en vagy amit a földszintről egy sima gigabites LAN tápolja az ONT-ról...
utóbbi esetében már egy 500-as csomagnál is érhetnek meglepetések mivel sok emelet többi előfizetője is ugyanezen switchen lóg mint te és a gigás betáp elfogyhat.

főleg a gigás előfizetők hőbörögnek pedig bőven elég lenne egy 500-as csomag azok szépen szoktak menni
feltöltés meg azonos úgyis :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24633) Lin3Lord válasza TeeJay (#24632) üzenetére


Lin3Lord
tag

Azért aggregálni lehet ám a linket két eszköz között. Persze ettől még mindig nem tudjuk tisztán, hogy hogyan is van megoldva az ilyen helyszíneken.

akkountvadasz

(#24634) TeeJay válasza Lin3Lord (#24633) üzenetére


TeeJay
félisten

ez már a DIGI gondja lesz majd
azért kell fél év mire rendberakják mindenhol a hálózatot a sok switch cseréről nem beszélve
lehet valahol rákötnek valakit ONT-ra aztán utána héten jön 3 darab gigás megrendelő és mehetnek ki újra de már switch csere meg átalakítás mert kevés lesz a link az ONT meg a switch között

legjobb lenne ha mindenhova már olyat tennének be aminek van optikai bemenete :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24635) Gejza1981 válasza TeeJay (#24634) üzenetére


Gejza1981
tag

szerintem erősen eszközhiány és/vagy spórolás is van ezekben a megoldásokban...
valamint szerelői kapacitásból sem állnak túl jól

(#24638) Brian_GT


Brian_GT
őstag

Sziasztok!

Nah megtörtént a kötés...egyenlőre ilyet mértem pár perce. Szerintetek ez a gépemet nézve elfogadható és szerintetek nem is lesz több amíg nem újítok be egy jobb vasat, de legalább egy SSD-t?? HDD-m nincs ott az infóban, majd beírom ( nem tudom miért maradt ki :) ) WD 7200rpm 64MB ... csak ugye annyi a hdd is sata3-at tud de a lap csak 2-t így szerintem sokat nem dobna rajta egyenlőre az ssd sem, mert az is csak sata2n menne. Szóval szerintetek ez így korrekt a helyzetet nézve?

Max 1-2 hónap és új gépet veszek kompletten és nem akartam már vacakolni 500 és 1000 között ezért egyből az 1000et kértem be. Ahogy látom ha helyeseltek, hogy ez a konfig ennyit tud, akkor még az 500 is sok neki :) Egyenlőre :D

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#24639) PeterPH válasza Brian_GT (#24638) üzenetére


PeterPH
senior tag

A diszk sebessége a speedtest esetén aligha számít.
Ellenben érdekesebb lenne megtudni, hogy milyen router-t használsz, ha használsz.

(#24640) atees


atees
őstag

Sziasztok!
Használ valaki az 1000 nethez tplink 4300at? nálam 550 körül jön vele a net, 800 körül meg nélküle. Mi lehet a gond?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#24641) Brian_GT válasza PeterPH (#24639) üzenetére


Brian_GT
őstag

Semmilyet jelenleg, mert a korábbi 100/50-es nethez ami volt oda volt még tp-link-em, de az csak 150-es így majd kell vennem 1-et.
Gyanúsan kevés azért kérded??? Amúgy igazad van hülye vagyok, mert speedtestnél semmit nem másol hdd-re...akkor gyakorlatban speedtestnél hoznia is kellene azt a 900-930 körülit? Mert attól akkor marha messze vagyok :D

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#24642) TeeJay válasza Brian_GT (#24641) üzenetére


TeeJay
félisten

gyorsan pár kérdés
gépedben milyen proci van? mennyi RAM?
milyen böngészőben és flash verzió mellett mértél?
LAN vezérlő típusa? driver legfrissebb?
vírusírtó is be tud nagyon kavarni ha mérés közben folyamatosan ellenőrzi a netes adatforgalmadat ugyebár

ha router nélkül nézted akkor kb. ennyi kérdésem van csak
speedtest.net-en mérj Budapesten Telenor szerver vagy Dunaújváros (gyengébbek kedvéért Budapest alatt van a térképen) mert az DIGI hosting szerver.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#24643) Brian_GT válasza TeeJay (#24642) üzenetére


Brian_GT
őstag

gépedben milyen proci van? mennyi RAM?
Infóban ott van de leírom nem gond. Core2Quad 6700 ; DDR2 4GB 800MHz

milyen böngészőben és flash verzió mellett mértél?
Chrome-ban néztem, de mire válaszolsz ismét lemérem majd Firefox-ban is.... flash verzió pass én úgy tudom chrome-nak nem kell, firefoxra meg ment a legfrissebb

LAN vezérlő típusa? driver legfrissebb?
Marvel Yukon Gigabit Ethernet és hát ami egy Asus P5K-Pro-nál friss lehet nos az friss igen :D
Win7 szed le mindig hozzá drivert mikor újrarakom az oppot így annál sokkal újabb gondolom nincs, meg nem volt gondom eddig, semmivel ilyen téren

vírusírtó is be tud nagyon kavarni ha mérés közben folyamatosan ellenőrzi a netes adatforgalmadat ugyebár
NOD-ot használok, amin be is van állítva ne nézze a gépet óránként stb. + sohasem nyúlt bele a sebességbe, ezért is szeretem

ha router nélkül nézted akkor kb. ennyi kérdésem van csak
speedtest.net-en mérj Budapesten Telenor szerver vagy Dunaújváros (gyengébbek kedvéért Budapest alatt van a térképen) mert az DIGI hosting szerver.

Ott néztem elsőnek, én a digi mérőjét nem szeretem annyira, félek hogy mivel belsős mérő van benne ferdítés a javukra kicsit....én ott mértem előtte és 300 alig volt meg, felfele meg 82 körül... szóval jóval kevesebbet mértem, de mérek újra...

UP: Chrome: Budapest - Ping: 3 Le: 335,24 Fel: 108.87
Chrome DunaÚj - Ping 1 Le: 352,89 Fel: 108,64

Firefox: Budapest - Ping: 2 Le: 273,16 Fel: 108,83
Chrome DunaÚj - Ping 1 Le: 228,56 Fel: 108,38

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#24644) Brian_GT válasza TeeJay (#24642) üzenetére


Brian_GT
őstag

Nem tudtam már szerkeszteni bocsi.
Egyrészt köszi, hogy segítesz kinyomozni a diginél nem stimm valami vagy nekem bír csak ennyit a vas.

+ Budapestnél nálam DTS Hungary van nem Telenor...de lényegtelen gondolom. De firefox alatt vmi szörnyű a letöltés...

Közben kapok majd kölcsön jövő héten egy ssd-t próbának, bár ugye az is max sata2-n fog tudni menni. Jó lenne kideríteni majd mert gépet csak január körül veszek és nem hittem ennyire de ennyire tré sebesség lesz belőle. Mert feltöltés szép nagyon de 930-hoz képest ez az alig több, mint 300 elég gyér. Ehhez elég lenne az 500-as is. ( Ha kiderül ennyit tud a vas a csomagváltás lefele kerül vmibe??? )

UP: Én voltam a hülye sorry, ma már túl fáradt vagyok. Átváltottam Telenor szeróra BP-en de vmi förtelem: 215/83

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#24645) Mate válasza Brian_GT (#24644) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem mindegy, hogy mivel mérsz Budapesten. 1-2 szerver 120-as netet alig méri ki.

(#24646) kisbalazs83 válasza Brian_GT (#24643) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Szia!
Egy jó router sok terhet le tud venni a proci válláról (PPPOE) Nálam i3-330M laptop, router nélkül 270Mbps-et tudott, ASUS RT-N18U routerrel pedig 500Mbps körül. Ha Eset smart security-t használsz, nézz egy tesztet Protokollszűrés nélkül: Beállítások->Web és e-mail->Protokollszűrés engedélyezése itt vedd ki a pipát és nézhetnél egy tesztet teljes tűzfal kikapcsolással is: Beállítások->Rendszerintegritás->A személyi tűzfal ki van kapcsolva opcióval.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#24647) gxyb


gxyb
aktív tag

ASUS RT-N18U-t vettem TP-Link 4300-as helyett.
1000-es csomagom van, Asusal 930-930-et mérek, TP-vel 760-800 volt.

(#24648) kisbalazs83 válasza gxyb (#24647) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Reggel én is tudok mérni 930Mbps-et:kép, kép Szóval a router bírná, de napközben csak 700Mbps körül tud a Digi errefelé. Csak a kíváncsiságból kértem az 1000-res csomagot, az 500 is elég lesz.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#24649) Brian_GT válasza kisbalazs83 (#24646) üzenetére


Brian_GT
őstag

Protkollszűrés ott volt ahol írtad, de a tűzfal könnyebb volt kikapcsolni rögtön a nod ,,főablakán" ... ekkori mérés...

Dunaújváros: 433,73 / 108,96

Budapest Telekom: 413,45 / 107,57

Hmmm...nemár a nod is ennyit lefog??!! De ha ezeket kikapcsolom mi értelme a nodnak? vagy szerinted lessem meg hogy a protokoll marad off és visszanyomom a tűzfalat? Mondjuk nem is nagyon néztem utána mi ez a protokoll védelem nodban de be volt kapcsolva :) Jah látom a webhozzáférés védelmet ilyenkor kilövi meg az adathasználatot is. Hmm mondjuk az azért mehetne. Router persze itt is lesz, csak amíg nem volt ekkora netem kiszolgált a 150es tp-linkem is. Ez a router amit vettél ez 500as vagy gigás router már?

kisbalazs: Igen nekem is valami ilyesmi volt, valszeg főleg azért a technika miatt is elég lesz az 500. Nem tudod, van valami korlátja, hogy szóljak ok szép volt rossz volt :) 500-ra visszakérném? Elvileg csak egy egyszerű ügyfélszoli látogatás nem? Onnantól nem is kell szerelő csak átállítják rendszerben nem?

[ Szerkesztve ]

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#24650) gxyb válasza kisbalazs83 (#24648) üzenetére


gxyb
aktív tag

Nálam sajnos nem bírta, itt viszont szinte mindíg megvan a sebeség napszaktól függetlenül.
Nekem meg elég lesz a 100-as csomag ottóber 1-től :)
Én is kíváncsi voltam, de rá kellett jönnöm, hogy nem használom ki :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.