Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23351) Calogero válasza radi8tor (#23350) üzenetére


Calogero
addikt

Szerintem nála nem kell szerelés TopNetről vált 100/50re.

(#23352) qqcqqc válasza radi8tor (#23350) üzenetére


qqcqqc
őstag

Minek kéne szerelő? A jelenleg kiépített is tudja a 100/50-es netet.

(#23353) Vakegérke válasza radi8tor (#23350) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kérdésed megválaszolták helyettem. :)

Pont azért váltottam TopNet-ről 100/50-re, mert egyrészt nekem elég ez a (többlet) sebesség egy ezressel olcsóbban, másrészt ne huzigáljanak kábelt, ZTE routert meg végképp nem akarok látni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23354) radi8tor válasza Vakegérke (#23353) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ja ok. Akkor nem szóltam. :)

⭐ Stella

(#23355) ACE- válasza Drenadar (#23348) üzenetére


ACE-
addikt

Nekem növelés mentes Topnet-em van még. 1 hónapja írtam alá a szerződést 500-asra, azóta ez a sebességem. Az üfsz-on pedig szerepel a DIGI500 és a Top Net is. Gondolom rögtön átállították 500/100-ra, csak a kábelt/switch-et kéne még cserélni.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#23356) Flashget válasza Vakegérke (#23349) üzenetére


Flashget
félisten

tegnap este nekem fel sem tűnt a dolog (nem tudom mióta netezett a családom előtte)amíg nem kezdtem egy letöltést ami csak 1megával jött le. Gyanús volt a dolog megnéztem..valami 10/3 jött ki 94-es ip.vel. No sebaj router off majd on és helyre állt a sebesség.

Realme GT Master Edition

(#23357) Flashget válasza Vakegérke (#23353) üzenetére


Flashget
félisten

Topnet értelmét vesztette..vagy 500-as vagy 100-asnak van értelme, ha a feltöltést nézi valaki.

jó ez az ügyfélkapu..kötelezik az embert az e-számlára meg miegymásra, de már jó régóta képtelenek megcsinálni.
Service Unavailable

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#23358) ToBeY válasza Flashget (#23357) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Visszafelé lehet módosítani a netet?Most top netem van,de igazából elég lenne 100/50 is.

(#23359) Calogero válasza ToBeY (#23358) üzenetére


Calogero
addikt

Ha nincs hűséged akkor igen.

(#23360) ToBeY válasza Calogero (#23359) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nincs hűségem,de ugye módosítással nem vállalok fel x hűség időt?

(#23361) Calogero válasza ToBeY (#23360) üzenetére


Calogero
addikt

Nem

(#23362) TeeJay válasza ToBeY (#23360) üzenetére


TeeJay
félisten

miért vállalnál?
DIGI-nél nincs hűség te is 3700-at fogsz fizetni mint én és 100/50-ed lesz
eddig meg 4700-at fizettél 80/25-re
sebességben is jól jársz meg éves szinten 12ezred megmarad :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#23363) Dot válasza ToBeY (#23358) üzenetére


Dot
őstag

Nekem itt múltkor azt írták, van 2500ft-s díja.(Nem jártam utána.)
Szóval 1. éveben akkor csak 9500-at spórolsz :D

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#23364) Sonja válasza Dot (#23363) üzenetére


Sonja
veterán

Évente egyszer ingyenes a lefele váltás. Ügyfélszolgálaton hétfőn kérdeztem, ott ezt mondták.

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#23365) Vakegérke válasza ToBeY (#23358) üzenetére


Vakegérke
veterán

Én is módosítottam TopNet-ről 100/50-re, elméletileg holnaptól él az új szerződés.
Bementem az ügyfélszolgálatra, 5 percbe került. Nincs hűségidő, csak egy ezres spórolás. :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23366) StarKiller89 válasza Dot (#23363) üzenetére


StarKiller89
senior tag

nincsen

Samsung Galaxy S23

(#23367) knuckle válasza Sonja (#23364) üzenetére


knuckle
aktív tag

kivéve ha van hűségidőd...

"...ki korpa közé keveredik, az beleesett a moslékosvödörbe..."

(#23368) klezzz


klezzz
tag

Hali!

A netsebességek emelése óta rendszeresen szakadozik a net csak pár másodpercre, de épp elég ahhoz hogy minden élő kapcsolat megszakadjon kezd nagyon idegesítő lenni.
Router logban semmi nincs új ip-t se kapok.
Másnál van ilyen vagy egyedi dolog lehet ebben a házban hulladék eszközt hoztak ide?

Bp. 10.ker

(#23369) ferob válasza klezzz (#23368) üzenetére


ferob
őstag

Ha nem kapcsolódik újra, akkor megszakadni se tud, tehát a gondot magadnál keresd.

(#23370) zsolt501 válasza klezzz (#23368) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nézd át a kábelezést a lakásban, mert az is lehet hogy időközben megsérült egy takarítás alkalmával akár, de ha nálad a kábelezés biztos jó, akkor szólj be a diginek, hogy milyen problémád van.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#23371) ToBeY válasza Vakegérke (#23365) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Azt akartam megkérdezni még,hogy online nem lehet valahogy módosítani a szerződést?

(#23372) klezzz válasza ferob (#23369) üzenetére


klezzz
tag

újrakapcsolódik, azt írtam hogy a routerben semmi változás nem látszik a régi ip marad csak a net megy el

(#23373) Gejza1981 válasza ToBeY (#23371) üzenetére


Gejza1981
tag

nem

(#23374) kungzi


kungzi
veterán

családi házas részen lehet úgy kérni 500-s vagy 1000-s netet, hogy nem kérek zte "csodát"?

(#23375) zsolt501 válasza kungzi (#23374) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Persze, mert ott ha jól tudom ONT-t osztanak

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#23376) DBob válasza zsolt501 (#23375) üzenetére


DBob
őstag

Ami megint csak egy másik "csoda".
Nem csak egy HW-es GPON - 1000Base-T bridge.

(#23377) Flashget válasza Dot (#23363) üzenetére


Flashget
félisten

Én írtam és másoltam be a díjtételt, de az arra vonatkozott, hogy 2 havonta váltasz fel és le és azt nem lehet ingyért tenni csak 1x/év.

Realme GT Master Edition

(#23378) zsolt501 válasza DBob (#23376) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Viszont legalább optikán megy hozzá a net, és olyan routert tesz be amilyet akar az ONT után.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#23379) Flashget válasza ToBeY (#23371) üzenetére


Flashget
félisten

Nem mert minden szerződés módosítást személyesen kell aláírni.
Ha nem te vagy az ingatlan tulaja/szerződő fél akkor lehet letölteni digi oldalról tulaj meghatalmazást. és hozzájárulás sablonokat.

Realme GT Master Edition

(#23380) kungzi válasza zsolt501 (#23375) üzenetére


kungzi
veterán

és a tv hogy jön be az oszlopról? az is az optikán vagy az koaxon?

(#23381) DBob válasza zsolt501 (#23378) üzenetére


DBob
őstag

Nem érted.

Mert most nem olyan eszközt tesz be a ZTE eszköz után amit szeretne?
És most se az a problémájuk egyeseknek hogy a lakás ajtónál, vagy a lakástól 30 méterre van vége az optikai szálnak.

Hanem hogy a kivitt eszköz olyan funkciókat is el akar látni amikre nekik nincs szükségük.
SOHO eszköznél pedig biztosra veszem hogy ugyanúgy egybe van vonva a GPON eszköz, a router, VoIP eszköz, switch és a WiFi mint ma már minden más szolgáltatásnál. Mert már minden egybe van integrálva SoC szinten, és különben is ez imponál a lakosság többségének.

Nem hiszem hogy egy csupasz ADSL modemet kapnak csak GPON formában, mint anno a szélessáv hajnalában.

[ Szerkesztve ]

(#23382) Flashget válasza zsolt501 (#23378) üzenetére


Flashget
félisten

Nem tudom most milyen ONT-t raknak ki, de mikor elkezdték ZTE volt az is. ;)

Realme GT Master Edition

(#23383) ToBeY válasza Flashget (#23379) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Így már túl sok a macera, inkább marad minden a régiben.

[ Szerkesztve ]

(#23384) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Kerepes és környékéről van valakinek infója? Kb. fél órája elment az összes szolgáltatás. Nem tudom, hogy az ONT eszközön mely ledeknek kell zölden világítania, viszont egy LOS feliratú pirosan világít, ami szerintem nem jó jel. Ügyfélszolgálatnak már jeleztem.

(#23385) Laslow


Laslow
senior tag

Megnézné valaki, hogy DIGI hálózatról bejön-e a www.tavszamla.hu oldal? Nekem most nem, böngészőfüggetlenül, de belépve egy Telekom hálózaton lévő gépre már rendben betöltődik.

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#23386) sfdrakex válasza Laslow (#23385) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nálam megy, (Kecskemét).

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#23387) FNZ válasza Laslow (#23385) üzenetére


FNZ
őstag

itt megy: bp. x. kerület

(#23388) TomBond válasza Laslow (#23385) üzenetére


TomBond
aktív tag

Nálam is megy! Szolnok

Enermax 850w; ASUS PRIME H770-PLUS; Intel i5-13600K; 64GB RAM; ASUS RX 6750XT 12GB; Sams 970EVO+ 250GB; SoundBlaster Zx; Win11 Pro x64

(#23389) Laslow


Laslow
senior tag

Köszönöm.
Itt is bejön, csak aktív VPN kapcsolat mellett nem jött be. Azt kikapcsolva már OK. Fura, mert más oldalnál nem tapasztaltam, hogy nem töltődne be közben...

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#23390) Arni9010 válasza Laslow (#23385) üzenetére


Arni9010
aktív tag

Nálam is, III. ker.

(#23391) zsolt501 válasza DBob (#23381) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Én értem, csak egy kicsit ONT esetén más a helyzet, mert ott az ONT nem helyettesíti a routert, míg a a másik esetben routert visznek ki, ami megint más, mert az a nethez és a telefonhoz van, amit mostanában kivisznek ONT viszont ad TV-t és telefont is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#23392) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

A TV+NET számla 09.01. -09.30-ig szól. Mi van akkor, ha én felmondanám a szolgáltatást 15-ével? Fél hónapot kifizetek a felmondásnál és kész, igaz?

═════════════════════════════════════════

(#23393) Flashget válasza ToBeY (#23383) üzenetére


Flashget
félisten

mi a túl sok macera? nem a Te neveden van a szolgáltatás?

Realme GT Master Edition

(#23394) Flashget válasza RootRulez (#23392) üzenetére


Flashget
félisten

8 nap felmondási idő van ezt kalkuláld be!

Realme GT Master Edition

(#23395) RootRulez válasza Flashget (#23394) üzenetére


RootRulez
félisten

Tehát, ha 15-én már nem ott lakok ahol eddig és az új helyen nincs DIGI, akkor már 6-7-én nyilatkoznom kell a felmondási szándékomról, hogy ne tudják rámverni az egész havi díjat?

Illetve 8 nap vagy 8 munkanap? :F

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#23396) Gejza1981 válasza RootRulez (#23395) üzenetére


Gejza1981
tag

ászf idevágó passzusainak átolvasása sokat segít a megértésben és/vagy az ügyfélszolgálat felhívása

[ Szerkesztve ]

(#23397) Flashget válasza RootRulez (#23395) üzenetére


Flashget
félisten

azt nem tudom mennyit vernek rád, de egyértelmű, hogy ha 15 napig volt szolgáltatás nem kérhet 30 napot. a gond annyi lehet csak, hogy előre kell kifizetni a havi díjat és ilyen esetben vissza kell adniuk a hónap felkét egy megadott számlára vagy címre.
ezért ne fizesd ki előre a szeptembert ha még nem tetted meg (30 napot késhetsz addig nincs felszólítás) mond fel 6-án vagy 7-én és 15-én akkor jelzik elmaradásban vagy és kiszámolnak 15 napot.

Realme GT Master Edition

(#23398) RootRulez válasza Flashget (#23397) üzenetére


RootRulez
félisten

Igen, azt terveztem, hogy nem fizetem be a számlát és a felmondásnál elvileg kapok majd egy módosítottat. :K

═════════════════════════════════════════

(#23399) poli27 válasza Jim74 (#23384) üzenetére


poli27
veterán

Nem kap jelet az ont, valamelyik csatit szarul szerelték fel vagy gyárilag szar volt és ennyit bírt sztem!

(#23400) Jim74 válasza poli27 (#23399) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszönöm a választ :R. Nem lehetek ennyire peches... :O
Eleve csúszott a bekötés, mert az előző alvállalkozó leegyeztetett egy csomó címet és b*szott kimenni, megcsinálni. Végre sikerül másik szerelőkkel (akikkel egyébként teljesen meg voltam elégedve) beköttetni, erre két napot bírt az egész??? Komolyan, valami átok ül rajtam :O
Ez milyen sűrűn szokott előfordulni? Vagy tényleg csak rám jár a rúd? :O

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.