Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23301) ACE- válasza Gejza1981 (#23300) üzenetére


ACE-
addikt

100-150 bekötés kis szám? Ha csak átlag 5ezer Ft-ot számolunk, amit ott hagynak, akkor az már 500-750ezer Ft havonta, szerinted mekkora összeg odaáig kihúzni az infrastruktúrát? Véleményem szerint max. 1 év alatt behozza az árát. Csak egyszerűen lehet nincs most nekik pénzük fejleszteni.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#23302) Gejza1981 válasza ACE- (#23301) üzenetére


Gejza1981
tag

a bevétel != nyereség...

a legjobb megtérülés az a 10 emeletes panelház rengeteg ahol egy tömbben van 40-50 bekötés is :)

hja és a 100-150 bekötés a várható __maximum__
jó ha a fele összejön, mert jaj nincs discovery, jaj megint fúrni akarnak a falon, jaj jó nekünk a upc mert ott meg lehet állítani a meccset...

és még egy indok: a t és a upc is előszeretettel irat alá hűségidőket, tehát ha friss költözéses a lakópark akkor a fiókokban ott lapul a 2 éves hűségnyilatkozat extraként :)

[ Szerkesztve ]

(#23303) juhi56


juhi56
tag

Most néztem a www.speedtest.net tel, a 100/50 helyett csak 10/10 jön. Fel hívjam a Digi-t, vagy karbantartás van és e miatt ilyen gyér a net. Budapest XV. ker.

(#23304) ACE- válasza Gejza1981 (#23302) üzenetére


ACE-
addikt

Nagy gazdasági szakember lehetsz...
Szerinted ha megvan az infrastruktúra, mekkora kiadás neki a jelenlegire még 100 előfizetőt rákötni? Elmondom, egy fillérbe sem. Olyan ez mintha neked van otthon egy routered, ami tud fogadni pl. 150 Wifis eszközt, Te meg a két telefonod mellé hozzá csapsz még egy tablet-et, amit most vettél meg. Többe fog kerülni a meglévő infrastruktúrád használata? Nem... ez kis példa, nagy üzemben biztos van némi különbség, mert elméletben több lehet a meghibásodás, support, stb. de jelentéktelen a kiadás.
Mintha a Telekom a 3 millió előfizetése mellé szerez még sok ezer előfizetőt. Effektív azok igénye csekély, viszont ahhoz képest a bevétel jelentős.
Szerinted miért terjeszkedik a DIGI ennyire? Mert a meglévő infrastruktúráját próbálja minél hatékonyabban kihasználni.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#23305) zoltan6 válasza ACE- (#23292) üzenetére


zoltan6
őstag

nekem megvan az admin jelszó :)) ,aki kitudja menteni a config.bin-t,az administration/backup configuration-nál az kitudja olvasni. :DD

(#23306) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
50/30 -as netem van, ami az utóbbi időkben max. 25-28/30 lett (routerrel csak 15/30, de a router le lesz cserélve gigabitesre). El lehet valamit érni a diginél, hogy csináljanak ezzel valamit, mert első körben letudták annyival, hogy megvan a garantált 25Mbps. Csak ha 50/30 -ért fizetek, akkor ne 25/30 -at adjanak. A rendszer valószínűleg képes rá, mert amikor bejelentették a nagy duplázást, akkor érdekes módon volt 55/45.

:R

(#23307) Livius válasza Gejza1981 (#23302) üzenetére


Livius
őstag

A discovery-re és a megállíthatóságra lehet egyedül nyavalyogni itt talán. 5 éve épült a lakópark, a szemben lévő 3 éve, szóval a 2 éves hűségidők már össze vissza itt-ott lejártak, így ez teljesen random már szerintem kinek mikor jár le, lehet, van egy rakás, akinek már nincs is hűség, mert nem foglalkozik ezt figyelni.

A lakóparkon belül a kábelezés elég jó, minden lakásba van egy szabad coax a pincehelységből, ahol jelenleg a telekom és a UPC van dobozzal. Sőt, a szobákba a lakásbejárattól mindenkinek UTP megy, amin eredetileg csak két eren a telefon volt bekötve, de hipp hopp RJ45-re alakítható az fali aljzat. A Telekom telefon bekötése is a pincétől UTP-vel van, legalábbis ezt láttam mikor mostanában kötögetni kellett a telefont a bejárati feletti állmennyezetben. Szóval a lakóparkon belüli infrastruktúra eléggé jó, max egy plusz UTP-t kellene behúzni lakásonként a bejáratig és nem kell a lakásban fúrni, faragni elvileg, vagy a telekomhoz menő UTP-t egyszerűen átkötni, állítólag nem az övéké a kábel, csak ahova bevan pattintva, a doboz, ami persze csodásan 24/7-ben nyitva van mert olyan trehányak.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#23308) Gejza1981 válasza ACE- (#23304) üzenetére


Gejza1981
tag

francért okoskodsz és személyeskedsz?!
[ne minősítsd már az embereket, hogy ki milyen szakember, a témához mondd el a _véleményed_, a személyes frusztráltságod meg vezesd le máshogy...]

optikát, kábelt, switchet, oszlopdíjat, földmunkát, szerelést az ingyen adják?
az engedélyeztetéseket is csak úgy ajándékban megkapja a digi... :D

[ Szerkesztve ]

(#23309) Gejza1981 válasza Livius (#23307) üzenetére


Gejza1981
tag

igen, de a upc kedvenc húzása, hogy a hűségidő lejárta előtt 1-2 hónappal felhívja az ügyfelet, hogy jaj hát sajnos lejár mindjárt a hűség, DE! most csak ön csak most köthet újra 2 éves hűséget ugyanannyiért mint eddig és még kap egy csokimikulást is...

más kábelére meg nem fog rákötni a digi, mert arra nem vállal és nem is akar garanciát vállalni, sőt "pereskedni" se, hogy másnak az infrastruktúráját használja...
[persze van amikor a szerelő laza és ráköt más kábelre, de biztos nem a központból jön ilyenkor az utasítás]

:)

[ Szerkesztve ]

(#23310) ubyegon2 válasza juhi56 (#23303) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

X. ben ugyanez a csomag 1.5/30- al jön. :F
Ennél rosszabb, hogy egyes oldalak percekig be sem jönnek!

[ Szerkesztve ]

(#23311) Lin3Lord válasza nzozz (#23306) üzenetére


Lin3Lord
tag

Mivel a minimum meg van, igy jogosan zarjak rovidre ezzel a temat. Es velemenyem szerint nem a maximumert fizet az ember, hanem a szerzodesben garantalt minimum es a valasztott csomagban elerheto maximum kozotti savert. Maximumert a berelt vonalon szokas fizetni :) A garantalt minimumra fogni, hogy jo az ugyfelbaratilag nem a legjobb, de ez van. Esetleg ha mas es mas IP-rol mersz speedtestet a nap folyaman tobbszor is, majd a meresek eredmenyeit e-mailben jelezd, akkor talan nem raznak le ezzel az indokkal, hisz igy szamos meres eredmenyevel probalod szemleltetni, hogy nem idoszakos, hanem folyamatosan tapasztalod ezt az anomaliat ;)

[ Szerkesztve ]

akkountvadasz

(#23312) Livius válasza Gejza1981 (#23309) üzenetére


Livius
őstag

Nekünk a UPC TV-re eddig sose jött ilyen szuper ajánlat, sőt nekünk kellett fenyegetni a lemondással, mert arra se voltak hajlandóak hogy újra hűségeset kössünk olcsóbban.

Egyébként ami a mostani helyzetben jó, hogy full új az ingatlankezelő, és a két egymás melletti lakópark ingatlankezelője mostmár ugyan az. Persze elég necces lenne az hogy más UTP-jétre kössön rá, vagy coaxra, de igazából be is húzható még egy UTP minden lakásba, egy coax meg gazdátlanúl megy mindenkihez tutira. Egyébként ezek a kábelezések mind nem a Telekomtól történtek mikor volt az építkezés. Amikor egy szerelő itt volt, akkor az jött le, hogy nekik nagy közük nem nagyon van a doboztól a lakásig menő kábelhez, de plusz egy kábel simán behúzható biztosan az eddigiek mellé is.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#23313) Gejza1981 válasza Livius (#23312) üzenetére


Gejza1981
tag

lehet azért nem volt szuper ajánlat mert nem lohol senki a nyakukon...
ismerőst felhívták és persze megkötötte a 2 évet, mivel akkor úgy nézett ki, hogy a digi még 10 évig nem ér oda.

s minő csoda, a telefonhívás után 2 héttel már román vendégmunkások húzták az oszlopokra a digi madzagot :)

tehát nagy valószínűséggel a upc tudta, hogy a digi megkapta a papírokat a terjeszkedésre és gyorsan "lecsapott" az éppen lejáró dolgokra.

[egyébként ez kertvárosi rész, de erős önkormányzati támogatásra folytatódott a terjeszkedés, s a hangsúly az erős támogatáson van...]

[ Szerkesztve ]

(#23314) Zso11


Zso11
csendes tag

Kb. 1 hete nincs meg az eddigi 50/30-as net sebességem. Most kb. 38-43/30. speedtest-en, Dunaújvárosi szerver.
Wifivel használom, de addig megvolt simán ~53/32
És addig ha nem wifin néztem akkor a hálozati kapcsolat sebesség 1Gbs volt... most meg csak 100Mbs ha közvetlen a gépbe dugom a kábelt. Ezek szerint elvitték a gigás routert a lépcsőházból...? :W
Pécs, kertvárosi rész, panel.

[ Szerkesztve ]

(#23315) ferob válasza Zso11 (#23314) üzenetére


ferob
őstag

Elvinni nem vittek semmit, mivel nem is cseréltek semmit, így gigás kapcsolatot se láthattál, maximum csak akkor, ha a routeredbe dugtad a kábelt, de számodra teljesen lényegtelen az 50-es nettel, hogy az eszközzel való kapcsolat gigás-e, elvégre az előfizetésed nem indokolja, valamint semmilyen változást nem tapasztalnál tőle.

Mivel a garantált sebességet hozza, ezért marad az, hogy vársz, hogy helyreálljon.
Ha WiFi-vel méred az értékeket, akkor érdemes lenne közvetlen a gépbe dugni a kábelt a routered nélkül, mert szerintem inkább a routeredben beállított csatorna telített és nem a kapcsolattal van gond.

[ Szerkesztve ]

(#23316) Zso11


Zso11
csendes tag

Wifivel 150Mbs-t ir ki hálózati kapcsolatnak, Wifiből a gépbe dugva 100 Mbs és ha közvetlen a gépbe dugom a bejövő kábelt akkor mostmár 100Mbs-t ír ki. Eddig biztos hogy 1Gbs-t írt, nem csináltam sajna róla képernyőmentést, de 2-en is látták. Na mindegy, tudom h nem sok jelentősége van, de kb. azóta van ez...
Router kell mert 2 gép + 1-2 teló van rajta... Igen a garantált sebesség megvan.
Köszi a választ azért.

(#23317) ferob válasza Zso11 (#23316) üzenetére


ferob
őstag

Nem azt mondtam, hogy közvetlen a gépbe dugva használd ezentúl, hanem azt, hogy próbáld ki, csatlakozz úgy és mérd meg, mert valószínű megvan a sebesség és csak a csatorna telített.

(#23318) Zso11 válasza ferob (#23317) üzenetére


Zso11
csendes tag

Lehetséges hogy a csatorna telített. Mit lehetne beállítani hogy ne legyen? TP-Link 740-es router.
a többi cucc csak néha van a wifin.

(#23319) ferob válasza Zso11 (#23318) üzenetére


ferob
őstag

Először próbáld meg közvetlenül a gépbe dugva és mérd meg a sebességet, ha úgy megvan, akkor tegyél fel pl. egy régebbi verziós inSSIDer 3 alkalmazást, ami még ingyenes és nézd meg vele, hogy melyik csatornára érdemes beállítani a WiFi-t.

(#23320) TeeJay válasza Zso11 (#23318) üzenetére


TeeJay
félisten

az egy sima 1x1:1 N-es wifivel operál tehát 40MHz módban lesz 150megabites linked ami legjobb esetben 40-50megabit ha minden oké és nincs sok zaj.
amint már nem stabil és visszavesz a 150-es linkből rohamosan csökken a sebesség

tessék lecserélni értelmes routerre
legalább WR841ND az már 2x2:2 MIMO-s tehát 300megabit linket tudsz kialakítani
én persze a LAN-t preferálom inkább :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#23321) juhi56 válasza ubyegon2 (#23310) üzenetére


juhi56
tag

Megoldódott. Kihúztam a switch betápját, visszadugtam és jó lett. 91.10 / 53.70. Kapcsold ki a modemet és a router ha van switch-ed akkor azt is és mérd újra a sebességet. Ha jó, akkor nem adiginél volt a hiba. Ha nem jó, akkor hívd fel a digit.

(#23322) ACE- válasza Gejza1981 (#23308) üzenetére


ACE-
addikt

Jó lenne ha értelmeznéd is amit írok, mert leírtam, ha már ki van építve az infrastruktúra, akkor már minimális a kiadás a meglévőre, amiket Te felsoroltál egyszeri költségek, de ha az megvan, már minimális a költség, a bevétel viszont jön. A befektetéstől függően pedig hamar behozza az árát a kiépítés költsége...

A másik dolog hogy csak kijelentesz, de semmilyen háttérinformációd nincs. Honnan tudnád hogy hány megrendelés lesz egy háztömbben, ez sok mindentől függ, de leginkább a reklámtól (főleg ha ár-érték arányban a legkedvezőbb a DIGI). Ha meg megvan bizonyos előfizetői szám, akkor már megéri nekik odamenni. Vannak erre hozzáértő embereik, akik kiszámolják megéri-e vagy nem.

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#23323) Zso11 válasza ferob (#23319) üzenetére


Zso11
csendes tag

Mértem egyet az inSSIDer alkalmazással. Ha jól értelmezem akkor a 6 és 10-es csatorna lenne a legoptimálisabb jelen pillanatban?

(#23324) zsolt501 válasza Zso11 (#23323) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ott már optimális lehetőség nem nagyon van, már ahogy nézem a 2,4GHz telítettnek mondható.
Neked is javasolt az 5GHz alkalmazása ha lehet, és az eszközeid tudják, mert így vagy úgy de folyamatos lesz az egymás hálózatának zavarása 2,4GHz-n

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#23325) ferob válasza Zso11 (#23323) üzenetére


ferob
őstag

Ez csak annyit jelent, hogy most ezt használod, de ettől jobbat talán nem is nagyon lehetne elérni a grafikon alapján, viszont azt még nem írtad le, hogy közvetlenül a gépbe dugva megvan-e a sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#23326) Zso11 válasza ferob (#23325) üzenetére


Zso11
csendes tag

igen, közvetlen a gépbe dugva megvan a sebesség.
Dunaújvárosi szerver, 94..IP :
wifi :35-39/32
közvetlen a gépbe dugva: 53-54/32-33

Köszi mindenkinek válaszokat.
Akkor karácsonyra lehet meglepem magam olyan routerrel ami 5GHz-et is tud.

[ Szerkesztve ]

(#23327) Dot válasza Zso11 (#23326) üzenetére


Dot
őstag

Csak a vevő(k) is tudják az 5GHz-et! :D

Ha android-od van akkor ajnálom a Wifi Analyzer-t ki írja melyik a jobb(nem zajosabb) csatorna.

[ Szerkesztve ]

élj a mának! sz@rd le a holnapot! szidd a tegnapot!!

(#23328) DonMaster válasza Zso11 (#23326) üzenetére


DonMaster
addikt

azért nem árt ha a wifi vevök is tudnak 5ghz-et mert anélkül a hajadra kenheted az 5ghz-es routeredet

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#23329) szili.tamas1 válasza ACE- (#23322) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Anno 2009 kornyeken mikor hazaltak errefele a digitol, a holgy meg volt teljesen rokonyodve hogy a fiatalok koreben is mennyire foldhoz vannak ragadva. Hiaba mondta hogy 15 ezer helyett 5 ezret kellene fizetni huseg nelkul, egyszeruen nem valtottak (upcrol). Nem tudom mennyire helyfuggo ez, illetve azota mennyire valtozott a helyzet. Itt, van digi optika, upc, meg t optika es megis alig van aki digis. Pedig 5 vagy 6 eve szolgaltatja a digi a josagot...

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#23330) Zso11 válasza DonMaster (#23328) üzenetére


Zso11
csendes tag

igen, tudom... :) erre figyelek. utánanézek és ha nem tudják akkor felesleges az 5GHz-es router.

(#23331) zsolt501 válasza DonMaster (#23328) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Jelenleg a 2,4GHz-t is hajára kenheti, mert annyira telített, amúgy egy jövőbeni befektetésnek sem rossz egy olyan router ami tudja az 5GHz-t, mert egyre több telefon és laptop is tudja már az 5GHz-t.

Mondjuk kérdés hogy azokon a környékben lévő 2,4GHz-s wifik-nek vannak e használva, és ha igen mennyire, mert ha csak ott vannak akkor nem annyira zavarnak, de ha van is rajtuk forgalom akkor már bizony tudnak zavarni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#23332) TeeJay válasza zsolt501 (#23331) üzenetére


TeeJay
félisten

már nem azért de a grafikonon az összes hálózat -80dB alatt volt azt én nem nevezném telítettnek
a saját jele ezerszer erősebb volt (-25dB)minden mástól itt lazán lehet jó wifit működtetni 2,4GHz-en
majd akkor lesz baj ha van a sajátomtól erősebb wifi 5-10darab és mindegyiken masszívan forgalmaznak is adatot. azt is elfelejtitek hogy az SSID nem egyenlő azzal hogy folyamatosan megy rajta forgalom

szóval szerintem 1-6-11csatornák közül kipróbálhatja mind a hármat és kiderül hol a legjobb
ja és azért lassú neki mert 40MHz-en is csak 150megabitje van
venni kéne egy 2x2:2 MIMO-s routert, többre menne vele 300megabites linken ;)
ilyen erős saját hálózat tökéletesen jó

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#23333) Flashget válasza g0dl (#23280) üzenetére


Flashget
félisten

vagy ez [link] amit belinkelt valaki a kép alá.

Realme GT Master Edition

(#23334) zsolt501 válasza TeeJay (#23332) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Bizony azok a kicsik is be tudnak elég rendesen zavarni, sőt a gyenge jel néha még rosszabb, mert nehezebben tudja alákülöníteni az eszköz a be be ugró jelet, mint azt ami stabilan ott van.
Ha a digitális jelátvitelt, és a rádiótechnikát ismered akkor érted miről is van szó, mert sokszor a mobil telefon is kellemetlen tud lenni illetve egy rossz mikrohullámú sütő is ami nem rendesen szigetelt, bizony ezek mind keményen tudják zavarni a 2,4GHz-s frekvenciát és ezeket az inSSIDer sajnos nem jelzi, azt bizony spektrum analizátorral ki lehet mérni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#23335) Flashget válasza zsolt501 (#23331) üzenetére


Flashget
félisten

mert egyre több telefon és laptop is tudja már az 5GHz-t.

ezt honnan lehetne megtudni, mielőtt az ember vesz egy ilyen routert? semmi leírás nem tartalmazza milyen wifi van az adott készülékben, csak leírják a sablont / wifi - van /
laptop gondolom nem az amelyik csak 10/100 van megadva eleve hálókártyának.

Realme GT Master Edition

(#23336) zsolt501 válasza Flashget (#23335) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Laptop esetén könnyebb a dolog, pl a wifi modul típusából, vagy a rajta lévő chipből, telefon esetén már más a helyzet ott a gyártó oldala, vagy tesztekből tudható meg.
A TV-m is tudja az 5GHz-t wifin, ott viszont csak úgy derült ki, hogy kipróbáltam, mert sem a gyári leírásban nincs, sem tesztekben nem találkoztam vele.
Mióta meg van az új routerem azóta nem is használom a 2,4GHz-t otthon, mert minden eszköz támogatja, és még gyorsabb is.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#23337) Flashget válasza zsolt501 (#23336) üzenetére


Flashget
félisten

na majd ha lesz kedvem szétszedem a laptopot :)

Realme GT Master Edition

(#23338) zsolt501 válasza Flashget (#23337) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nem kell szétszedni, az Aida64 kiír mindent a laptopban lévő WIFI-röl majd ezek után rá lehet keresni hogy mit tud.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#23339) Flashget válasza zsolt501 (#23338) üzenetére


Flashget
félisten

Ja tényleg..akkor majd azzal nézem meg, de azt a család hölgy tagjai használják így nehéz megszerezni tőlük :D

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#23340) Multibit válasza Flashget (#23339) üzenetére


Multibit
veterán

A Piriform Speccy is megmutatja a hardvereszközöket.
A laptopok e tekintetben fejleszthetők is. Nemrég cseréltem a lányom notebookjában az Intel Wi-Fi Link 5100 kártyát Intel Centrino Advanced-N 6205-re. Igaz, ez nem 2.4 GHz -> 5 GHz upgrade volt, hanem MIMO fejlesztés, de mutatja, hogy egy elavult eszköz is korszerűsíthető.

[ Szerkesztve ]

(#23341) Flashget válasza Multibit (#23340) üzenetére


Flashget
félisten

:R

Realme GT Master Edition

(#23342) Maarki


Maarki
aktív tag

Hellotok!

Lenne hozatok egy olyan kerdesem , hogy nemsokara koltozok a 3. Keruletbe es az lenne vegulis a kerdes, hogy most a sok fejlesztestol sav novelestol mennyire lett stabil a cuc a 3. Kerben valaki tapasztalat eszrevetel ?

Valaszotok elore is koszi

Udv Maarki

[ Szerkesztve ]

(#23343) radi8tor válasza Maarki (#23342) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem tapasztaltam változást. :N

⭐ Stella

(#23344) ToBeY válasza Maarki (#23342) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Nálam stabilan hozza a 94/26-7mbit-et jelenleg.
(Top net még nem volt emelés)

[ Szerkesztve ]

(#23345) ACE-


ACE-
addikt

Én örülök mert nekem TopNet-em van, 500-as megrendelve, elvileg szept 5.-ig kell bekötniük, de már egy hónapja stabil 93/95-ös netem van ingyé'. Maradhatna így és már nem is kell az 500-as csomag... :D
Ja, nálam megint szar az ügyfélkapu...

[ Szerkesztve ]

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#23346) akicsrak


akicsrak
csendes tag

Nos, Bp X. ker....
Csakis speedtest.net mérések...(Budapesti szerverrel)
85....... ip címmel 700-780Mb letöltés, 90-110 fel, és 3-5 ms pinggel..."Mondhatni" tökéletes...
Minden más ip címmel, piszkos ingadozó, 200-400 között a le, de általában legalább 30! másodperc mire pinget kapok, a letöltés mérés közben kifagy, feltöltési sebesség mérhetetlen (megáll, kifagy) ha nem 85-el indul az ip címem...
Valószínű megoldódik...

(#23347) ACE- válasza akicsrak (#23346) üzenetére


ACE-
addikt

Én bármikor, bármilyen IP-vel mérek, mindig 93/95 lesz az eredmény... elvileg péntek 18 óráig kéne tudnom tesztelni az 500/100-ast is, meglátjuk az milyen lesz, de még időpont miatt sem hívtak...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#23348) Drenadar válasza ACE- (#23347) üzenetére


Drenadar
veterán

ezek az értékek olyanok, mint ha csak 100/100-as eszközök lennének... gondolom nem nálad van ez a hiba...

(#23349) Vakegérke válasza Drenadar (#23348) üzenetére


Vakegérke
veterán

Haladunk. Már csak egyet alszom, és élednie kell a 100/50-es kapcsolatnak.

Az aktív csomagok alatt ez szerepel: Digifon, Digi+ budapest
Net nuku. Pedig van. Gondolom, reggel már a DIGINet 100 is ott fog díszelegni.

A sebességem jelenleg az eddig megszokott.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#23350) radi8tor válasza Vakegérke (#23349) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Remény hal meg utoljára. :)

Szerelők már hívtak időpont egyeztetés miatt?

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.