Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11351) dudi6 válasza poli27 (#11347) üzenetére


dudi6
senior tag

Budapest XIV. ker. Beltéri DVB-T antenna.
Misi 007 és Pille69 köszi a tippeket, de Digi nem elérhető. Olyan fórumot keresek ahol meg tudják mondani, hogy melyik szolgáltató jobb (képminőségben, árban stb.)
Lehet maradok a MindigTv-nél és nézek mellé netet...

(#11352) Pyzoo


Pyzoo
aktív tag

Hmm. Felhívtam a Digi-t. Azt mondta a hölgy hogy csak akkor tud hibát felvenni ha rendelkezem box-al. :) Csodás

[ Szerkesztve ]

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#11353) Tacsika válasza Pyzoo (#11352) üzenetére


Tacsika
aktív tag

Ajjaj! Ne vedd el a kedvem a Digitől mert nem fogok átmenni! :F

(#11354) vinikorn


vinikorn
aktív tag

A kísérleti 3D tv, a m3D csatorna felkerül a digi tv csatornái közé? Székesfehérvári vagyok. Köszi.

(#11355) leslieke válasza vinikorn (#11354) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem. :(

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11356) danbal


danbal
csendes tag

Lincseljetek meg, ha nagy baromságot kérdezek, de a 2800ft-os digi csomagban benne vannak a kisebb csomagok is? pl. digi mini és a közszolgálati

(#11357) zhagyma válasza danbal (#11356) üzenetére


zhagyma
őstag

Igen.

(#11358) Watt25 válasza vinikorn (#11354) üzenetére


Watt25
veterán

Ahogy már válaszoltak nem, de másik fórumon írtak olyat, hogy sikerült a DVB-T-n Székesfehérváron befogni. Jó antennával meg lehet próbálni. (Persze nem szobaantennára gondolok.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#11359) zhagyma válasza Watt25 (#11358) üzenetére


zhagyma
őstag

Kedvcsináló a távolsági vételhez (Széchenyi-hegy még a 6,3 KW ERP időszakból): [link]

[ Szerkesztve ]

(#11360) M_AND_Ms válasza Pyzoo (#11352) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ne hagyd magad! Én ez ügyben átnyálaztam az Ászf-t és a saját szerződésemet és sehol sincs olyan, hogy mivel nem tőlük van a box, csak az analógra szerződtem volna. Említsd meg ezt nekik a fogyasztóvédelemmel, meg egyéb hatóságokkal együtt!

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#11361) poli27 válasza M_AND_Ms (#11360) üzenetére


poli27
veterán

Sztem itt benne van !

4.4. Az előfizetői végberendezés
csatlakoztatásának feltételei
A Szolgáltató hálózatához kizárólag a Szolgáltató
által biztosított vagy a Berendezés termékleírásában
a szolgáltatás igénybevételére megfelelőként
feltüntetett végberendezést csatlakoztathat az
Előfizető.
A Szolgáltató kizárólag az általa biztosított
Berendezések megfelelőségét garantálja, az Előfizető
által beszerzett Berendezések, illetve egyéb
eszközök megfelelőségéért az Előfizető tartozik
felelősséggel, azokat a Szolgáltató előzetesen nem
vizsgálja,
kivéve műholdas szolgáltatás igénybe
vételekor abban az esetben, ha Előfizető saját
parabolával rendelkezik (B. melléklet). A Szolgáltató
ugyanakkor fenntartja magának a jogot, hogy az
Előfizetőnek átadott eszközök, Berendezések
rendeltetésszerű használatát – az Előfizető
indokolatlan zavarása nélkül – bármikor ellenőrizze.
A Szolgáltató jogosult továbbá a nem általa
biztosított eszközöknek, Berendezéseknek a
szolgáltatás igénybevételére való alkalmasságát
vizsgálni, de erre nem köteles
.
Ha az Előfizető bármilyen módon akadályozza vagy
veszélyezteti a Szolgáltató hálózatának
rendeltetésszerű működését, így különösen, ha az
Előfizető az előfizetői hozzáférési ponthoz
megfelelőségi tanúsítvánnyal nem rendelkező
végberendezést vagy más okból nem megfelelő
végberendezést csatlakoztatott, illetve e
tevékenységét a Szolgáltató erre való felszólítását
követően sem szünteti meg, úgy a Szolgáltató
jogosult a szolgáltatást korlátozni, illetve az Egyedi
Előfizetői Szerződést megszüntetni.
Arról, hogy mely előfizetői végberendezések
használhatók az egyes szolgáltatások igénybe
vételére, illetve hogy a Szolgáltató milyen
eszközöket, milyen feltételek mellett biztosít az
Előfizetők számára, a jelen ÁSZF A.-D. Mellékletei
tartalmazzák

(#11362) Kwisatzh válasza poli27 (#11361) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Hááá ez erős belemagyarázás...

"A Szolgáltató hálózatához kizárólag a Szolgáltató
által biztosított vagy a Berendezés termékleírásában
a szolgáltatás igénybevételére megfelelőként
feltüntetett végberendezést csatlakoztathat az
Előfizető."

Ezt nem vastagítottad ki, pedig ez a lényeg, hogy MÁST is csatlakoztathat a kuncsaft.

Ez alapján a digitális szolgáltatás hibájának kijavítását nem tagadhatják meg.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#11363) poli27 válasza Kwisatzh (#11362) üzenetére


poli27
veterán

Mivel te analóg tv re kötsz szerződést,nem digitálisra és nincs boxod, nem köteles rá garit vállalni,kimennek ha erősködsz megcsinálni, max kifizeted a javítást, mivel általában rossz osztó, kábel, fali aljzat a hibás.... Az hogy mást is csatlakoztathat arra miért is kéne garanciát vállalni? Nem a szolgáltató által biztosított eszköz... A Szolgáltató kizárólag az általa biztosított Berendezések megfelelőségét garantálja Lehet pl a tv-vel is probléma, az is a szolgáltató hibája ezzel az erővel... De amúgy engem nem érdekel :D De tudom hogy nem vesznek fel hibát ha nincs boxod....

[ Szerkesztve ]

(#11364) Kwisatzh válasza poli27 (#11363) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Mondom ne jogászkodjunk. Nem lenne fair részemről :DD
Ez olyan mint a foci, ebben az országban mindenki azt hiszi ért hozzá...

Egyébként nálunk Bp. VI. ker. még soha nem hajtottak el ezzel.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#11365) Mate


Mate
nagyúr

Megértem őket, ha elhajtanak emiatt, viszont ezért nem kell digit szídni. UPC, T-hom-nál nem is lehet saját eszközt használni, csak olyat amit ők adnak, viszont mediacardnál ők is csak akkor foglalkoznak a dologgal, ha listájukon lévő tv-vel használod.

(#11366) M_AND_Ms válasza poli27 (#11363) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

1. Sehol sincs leírva, hogy én CSAK analógra kötöttem volna. Sőt sehol sincs, hogy az analóg és digitális két külön szolgáltatás lenne.
2. Az a baj, hogy távolról a hibabejelentés rögzítését tagadják meg úgy, hogy nem is tudják még, hogy hol a hiba. Gyakorlatilag úgy kezelik, hogy saját vevőkészülékkel a hiba csakis abban lehet. Nem, a saját készülékem supportját kértem tőlük, hanem a szolgáltatással kapcsolatos hibabejelentést tettem. És ezzel kötelessek foglalkozni! Ezt tagadták meg.
Tehát, nem vevőkészülék hibáját jelentem be, hanem a szolgáltatásét. (az Eon-nak se azt mondom, hogy rossz a kenyérpirító, a hűtő, stb., hanem azt, hogy nincs áram)

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#11367) M_AND_Ms válasza Mate (#11365) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ha a gyufásdobozt teszem a kábel végére, akkor is jönnie kell a szolgáltatásnak a dróton. Azon ott kell lennie a jelnek, olyan paraméterekkel, amit a jogszabály és a szerződés meghatároz. Ez alól nem tud kibújni, hiába akar.

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#11368) poli27 válasza M_AND_Ms (#11366) üzenetére


poli27
veterán

Csak a viták végett, bekereteztem a szerződésbe.... Nem értem miért kell vitatkozni

(#11369) M_AND_Ms válasza poli27 (#11368) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ez mikori, mert az enyém nem ilyen!
Nekem olyan opció van, hogy saját, vagy bérelt vevőkészülékkel veszem-e. De digit/analóg megkülönböztetésről szó sincs benne. És az ÁSZF-ben sincs.
Tehát, én egy másik szerződést kötöttem velük. Ha ebben változás történt, akkor azt nekem is alá kellett volna írni, vagy legalábbis tájékoztatást kellet volna, hogy kapjak. De ez már tényleg jogi terület.

Hogy, miért megy ebben az országban mindig a sumákolás???

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#11370) poli27 válasza M_AND_Ms (#11369) üzenetére


poli27
veterán

Január 1 től van ez az új szerződés asszem,ászf be sztem beleírták, de most nem nyomozok utánna, de mint látod ezeken már szerepel ez a kitétel, ami miatt nem mennek ki javítani...

(#11371) M_AND_Ms válasza poli27 (#11370) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Hmmm. Érdekes. Én is valamikor az év elején szerződtem hozzájuk. Az ÁSZF-ben nincs ilyen.
(mondjuk, ha annyira nem bírok majd velük, akkor bekocogok kibérlek egy boxot és máris jöhetnek hibát javítani, utána meg visszaadom a dobozukat. kenjék a hajukra)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#11372) Kwisatzh válasza poli27 (#11368) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Az enyém SEM ILYEN, ergo nem hajthatnak el. Bár mint ahogy mondtam eddig meg sem próbálták.

De egyébként meg ez az "új" szerződés pestiesen: ügyes... :DD

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#11373) Kwisatzh válasza M_AND_Ms (#11366) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

"Tehát, nem vevőkészülék hibáját jelentem be, hanem a szolgáltatásét. (az Eon-nak se azt mondom, hogy rossz a kenyérpirító, a hűtő, stb., hanem azt, hogy nincs áram)"

Pontosan! :C

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#11374) doczy_agi válasza Pyzoo (#11352) üzenetére


doczy_agi
csendes tag

Szia!

Én csak annyit szólnék hozzá ahhoz, hogy nem veszik fel a hibát, hogy én kb két hete jelentettem be, hogy akadozik a vétel a digitális adáson, és kockás a kép, és egy szó nélkül kijöttek és megnézték, pedig nem boxon jön a cucc!:D

Szerintem ember függő a dolog, mert a diszpécser akivel beszéltem egy szóval sem mondta, hogy nem jönnek ki....

Sőt a szerelő is nagyon jófej volt!

Szóval szerintem próbáld meg még egyszer, hátha egy segítőkészebb ember lesz a vonal másik végén.

Ja amúgy Pesten lakom (IV.ker)

Sok sikert, és sztem se hagyd magad!:D

(#11375) sly54 válasza dudi6 (#11351) üzenetére


sly54
tag

Ha az anyagiak megengedik akkor UPC HD csomag(nagyságrendekkel jobb)

(#11376) poli27


poli27
veterán

1999 Keravill érdekes látni ezeket az árakat :D

[ Szerkesztve ]

(#11377) M_AND_Ms válasza doczy_agi (#11374) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Pontosan. Nem úgy kell kezdeni, hogy nem tudom beállítani a tv-met, hanem úgy, hogy nem jönnek az adók.
Mert a vevőkészülék beállítás valóban nem az ő dolga, csak a digis box esetében. De az, hogy legyen jel a kábel végén az kötelező dolog. Még akkor is, ha én csak nyalogatni akarom a koaxdugót. Én dolgom. Há' nem? :DDD :DDD

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#11378) Kwisatzh válasza M_AND_Ms (#11377) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

"Még akkor is, ha én csak nyalogatni akarom a koaxdugót. Én dolgom. Há' nem? :DDD :DDD"

és olyankor mit tolsz? jó anyag lehet.....:DD

[moderálva]

(#11379) Pyzoo válasza doczy_agi (#11374) üzenetére


Pyzoo
aktív tag

Köszi! Megpróbálom még1x hátha bejön. A helyzet azóta se változott. Nagy ritkán 1-2 másodpercre feltűnik a kép de akkor is kockás szét van hullva jelminőség 40% jelerősség 50%, de fél nap alatt csak 1x kaptam el így.

[ Szerkesztve ]

A teve egy olyan ló, amit a Microsoft tervezett.

(#11380) doczy_agi válasza Pyzoo (#11379) üzenetére


doczy_agi
csendes tag

Azt gondolom mindenképpen megér egy újbóli próbát!:) Hátrébb biztosan nem leszel tőle!!!:D

Nekem a Discovery csatornák voltak nagyon kockásak, és kiderült (a fórum elképesztően kedves és segítőkész tagjainak köszönhetően.... :)) ), hogy egy elosztót kellett kiiktatni a jó képminőséghez...

Szóval csak hajrá!!:D

(#11381) M_AND_Ms válasza Kwisatzh (#11378) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Koaxin-t :O :O :O

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#11382) Kantorpe válasza Pyzoo (#11379) üzenetére


Kantorpe
tag

Nem fognak segiteni a telefonosok. Szemelyesen az UFSZ meglatogatasat kelett nekemis megtenni, akkor kijott a szerelo.

Lecserelt par dugot, es megbeszeltuk, hogy joldetektaltam ki a hibat a WIFI jeleit szedte ossze a TV. Tavolabb helyeztem 20 centit es azota bekesseg.
Gyerekek, csooodaaalatooos dolog a fizikaaa! :DD

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#11383) petir


petir
senior tag

Sziasztok!

Egy kis segítseget szeretnek kerni DIGI TV-vel kapcsolatban elég speciális a dolog azt hittem egyszerű lesz de nem...
Szóval a képen látszik mi is történt azért pár szóban leírom!
Ez egy hatalmas aula a végén két TV-vel a cél, hogy mindkét TV-n ugyanazt lássam
A képnek megfelelően van minden tehát bal oldalt bejön a DIGI kábele ez meg van hosszabbítva és elmegy a jobb oldali TV-be ahol is az LNB In.be belemegy a kábel majd egy scarton bele a TV-be. Idáig jó is minden a jobb oldali TV-n szépen lehet nézni mindent.
Most jön a dolog pikantériája az LNB outóból elimdul a kábel visszafele és bele megy a bal oldali tvbe ahol is ugye ugyanazt szeretném látni mint a jobb oldalin.
De mégse látom :(

Pár info:
A kábelezés végig RG11 kivéve azt az 50cm-t ahol vissza van alakitva mert ugye a TV-be azt nem tudom bedugni.
LCD TV-k bár ez sokat nem jelent..
a beltéri típusa HUMAX Digi+ IV

Van valakinek valami ötlete, hogy a bal oldali TV-re hogy tudnám rávarázsolni az adást?
Avagy két beltérire lesz szükségem?

(#11384) poli27 válasza petir (#11383) üzenetére


poli27
veterán

Ez Digi kábeltv topik nem Műhold... Miért nem tudnak az emberek olvasni és értelmezni ... :W

[ Szerkesztve ]

(#11385) petir válasza poli27 (#11384) üzenetére


petir
senior tag

Benéztem csak elsőre megörültem, hogy végre egy hely ahol foglalkoznak vele. Sorry

(#11386) krystman


krystman
őstag

Ma bekötötték nekem is a kábeles Digit, eddig a műholdas volt. 1hétig analógként kell néznem, mert nem tudtak SD beltérit hozni mert nem volt nekik. Hát így analógként nekem nagyon pocsék a minősége, tiszta szemcsés a parabolás után. Gondolom a SD beltérivel már szép tiszta lesz a minősége. Azt mondta a szerelő, hogy a parabolástól szebb a Digitális kábeles Digi. Van valakinek ilyennel tapasztalata? De analógon tényleg ennyire rossz lenne a minősége? Mert nekem olyan mintha egy sima antenna nem lenne jó beállítva az adóra. A szerelő annyit mondott, amikor kötötte be, hogy a jelszint 53Decibel. Ez mond itt valakinek valamit esetleg? Mennyire jó lehet ez az érték?

(#11387) Misi 007 válasza krystman (#11386) üzenetére


Misi 007
Közösségépítő

A tvdben nincs véletlen DVB-C tuner?

(#11388) krystman válasza Misi 007 (#11387) üzenetére


krystman
őstag

Nincs! Sima hagyományos TV! Azért is csak SD BOX-ot rendeltem hozzá!

(#11389) Watt25 válasza krystman (#11386) üzenetére


Watt25
veterán

Ismét csak magamat tudom ismételni. :) Ha ezt megnézed, már ebből is várható a minőségkülönbség.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#11390) Morris válasza petir (#11383) üzenetére


Morris
veterán

A box-ból kijövő jeltet egyből oszd ketté és úgy menjen bele mindkét tévébe.
Például scart elosztóval, vagy koax elosztóval attól függően, hogy milyen kábel menjen be a tévébe.

tehát: parabola - koax - beltéri - kimenő koax (vagy scart vagy amit be tudsz dugni a tévébe) - elosztó- és innen egy-egy kábel a tévékhez! :U

(#11392) Watt25 válasza Morris (#11391) üzenetére


Watt25
veterán

Nem igazán függnek össze az általad leírt mondatok logikailag és nem is gond a cél szempontjából, hogy egy tuner van, hiszen a célja pont az, hogy ugyanazt nézze mindkét TV-n.
Önmagában az igaz, hogy az LNB kimenet kivételével valamely más kimenetet kell elosztani... (Az eredetileg javasolt távolabbi TV RF OUT kimenetre kötése a legésszerűbb megoldás.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#11393) Morris válasza Watt25 (#11392) üzenetére


Morris
veterán

jah, így utólag visszaolvasva tényleg baromság. :DDD
Én arra gondoltam, hogy vmi miatt nem megy ki egy tuneren egyszerre két (azonos) jel.
így jobb ha a egy kimenetet oszt ketté :B

(#11394) Mate válasza Morris (#11393) üzenetére


Mate
nagyúr

Már segítettünk neki műholdas topicba, miután rájött, hogy oda kell írni, oda is írt :)

(#11395) Kantorpe válasza krystman (#11386) üzenetére


Kantorpe
tag

Kevesnek tartom azt az 53 erteket nagyon, nekem a szerelo 72-74 korul mert es a TV szerint 9x% a jelszint. A te erteked kevesnek tunik, emlekeim szerint - elojellel megy. Az en meglatasom szerint az analog es a digit adas kozott kicsi kulonbseg van minosegileg. Az viszont biztos, hogy a digitalis jobb.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#11396) danbal


danbal
csendes tag

Üdv!

Ma végre megrendeltem a Digi-től a digi+ csomagot. Digitális adást rendeltem, két c tunerrel rendelkező tévéhez. STB-t értelem szerűen nem kértem. A szerződésben az analóg van írva, mert azt mondta az eladó, hogy STB nélkül nem írhatják a szerződésbe csak az analógot, de digitális adás lesz.

Tényleg digitális lesz vagy csak le akart rázni?

(#11397) dh66e válasza danbal (#11396) üzenetére


dh66e
veterán

Ne aggódj lesz digitális adásod,ha minden optimális.

(#11398) Multibit válasza Kantorpe (#11395) üzenetére


Multibit
veterán

Az en meglatasom szerint az analog es a digit adas kozott kicsi kulonbseg van minosegileg.
Jó neked, ha így látod. Nálam borzalmas az analog adás. Az SD digit minősége sokkal jobb, de adónként változó (pl. Spektrum katasztrófa). A HD adásokkal nincs bajom.
Egy szál kábel jön a lakásba közvetlenül a TV-be, elágazás nélkül.

(#11399) delig


delig
tag

Sziasztok!

Valaki tapasztalat olyat ma reggel, hogy M1 HD nem volt? A tv azt mondja a szolgáltatás nem elérhető.
Debrecenben történt. Újrakereste, de úgy se volt jó.

(#11400) Morris válasza Kantorpe (#11395) üzenetére


Morris
veterán

csak nem analóg tévét nézel? :F ott elképzelhető hogy minimális a különbség. :U

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.