Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#59601) bandi0000 válasza bb71 (#59597) üzenetére


bandi0000
nagyúr

köszi, igazából használtan venném, ezért lehet nem örömmel adná oda minden adatát a laptophoz, ha meg jól értem, akkor nekem ez a Retail Registration kellene ugye? beregisztrálom saját nevem alatt, és akkor tudni fogom hogy amit megadok, hogy Magyarországon van a laptop, akkor ahhoz kiírná valahol, hogy mennyi garancia él rá?

Xbox One: bandymnc

(#59602) GrotESC válasza somasz (#59600) üzenetére


GrotESC
aktív tag

Másik fejhallgatóval igen. Driver cserét javasolnak, de ahhoz nincs jogosultságom. Próbálkozom.

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#59603) somasz válasza GrotESC (#59602) üzenetére


somasz
Topikgazda

Akkor rágd a céges IT-s fülét! :)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#59604) bb71 válasza bandi0000 (#59601) üzenetére


bb71
őstag

Én angol ebayről vettem.
Kiderült, hogy cégé volt.
Az eladó megadta a cég nevét és irányítószámát.
Ezekkel az adatokkal transzferáltam a garancia jogot.
Mivel Dell Outletből lett véve - tehát a Delltől - így regisztrálni nem kellett senkinek, mert a Dell az általa eladott gépeket automatikusan regisztrálja.

Ennyit tudok.

Blue Eagle-nek: regisztrálni nem tudom, hogy van-e értelme, ha már nincs rá garancia?!

Mindnekinek: vagy egy 80-as kezdeti magyarországi telefonszám, ahol - ha tudsz Service Tag-et -, akkor megmondják, hogy ők mit látnak a rendszerben - habár ez egyezik - szerintem - a weblapon látottakkal! Viszont minden másban korrektebb infót kaphatsz - gariztatásról - mint tőlem.

Tessék felhívni...

[ Szerkesztve ]

(#59605) Wyco


Wyco
tag

Ujabb kerdes, E6440-hez keresek cpu retention bracket-et, azt, ami az alaplap hatuljan van, mert amit kaptam az alaplappal abba(n) 2 csavar bele van torve szepen es igy nem igazan hut a rendszer. Ezt vajh lehet talalni valahol (nem leltem ebayen, de az a baj h google-n se), vagy masik alaplapbol kene kiszedni?

thnx.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#59606) somasz válasza Wyco (#59605) üzenetére


somasz
Topikgazda

Keresd meg esetleg KillHates fórumtársat, lehet, kiműti neked a beletört részeket!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#59607) Wyco válasza somasz (#59606) üzenetére


Wyco
tag

Londonban lakom ;)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#59608) sebyoz


sebyoz
csendes tag

Sziasztok!

A múlt héten vásárolt Latitude 5580-as laposom (Intel® Core™ i5-7200U,8 GB DDR4,256 GB SSD,Intel® HD Graphics 620) a Windows bootolása közben produkálja a képen látható hibát.
Egy ideig rendben tölti a OS-t, majd mielőtt végezne megduplázza a screent pár másodpercre és párhuzamosan teker a két folyamatjelző.

Hasonlóval találkoztatok már? Esetleg valami hardveres hibára utalhat vagy csak a Windows fosakodik?Esetleg megoldási javaslatotok van? Nagyon köszi! (driverek naprakészek, Windows 10 PRO 64 bit)

https://drive.google.com/file/d/1Z3Gp3ciPr0tlW7WRnV9byMZ1e4MP5G2Z/view?usp=sharing

EHH

(#59609) somasz válasza Wyco (#59607) üzenetére


somasz
Topikgazda

Akkor keress egy műszerészt, sztem jobban jársz, ha kiműtik a beletört csavart, mint ha lefeszegetnéd a lapről kompletten a keretet.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#59610) kwisatz2017


kwisatz2017
kezdő

Sziasztok,

Dell Vostro 5370 és 5471 között a kijelző méretén kívül van valami különbség? Anyaghasználatra gondolok például.
Annyit vettem észre, hogy az 5370 szélei lekerekítettek, az 5471 pedig szögletesebb. Ezeket magyar billentyűzettel árulják itthon?

(#59611) Wyco válasza somasz (#59609) üzenetére


Wyco
tag

Ok, koszi, utana nezek

[ Szerkesztve ]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#59612) fm! válasza sebyoz (#59608) üzenetére


fm!
tag

Ezt nekem is csinálja több Win10-es gép is, de amúgy teljesen jól működnek. Valami szoftveres gebasz lehet, én nem foglalkoztam vele. :)

(#59613) warren


warren
tag

Sziasztok,

nem tudja véletlenül valaki, hogy a Dell TC030 9 cellás aksit szét lehet szedni teljes roncsolás nélkül, ha netán cellákat szeretnék cserélni benne, vagy esélytelen?
Előre is köszönöm, ha netán tudja valaki a megoldást a szétbontásra, én nem találtam semmit róla a neten.
üdv

Gigabyte GA-MA69GM-S2H;AMD Athlon X2 BE-2350 2100Mhz;Asus HD3650 Top; Dell Latitude D630; Lenovo T430; HP DC5800;

(#59614) sarasota123


sarasota123
aktív tag

sziasztok Dell N5010 géppel van problémám. Alaplap lett benne cserélve, mivel a radeon chip valoszinuleg megdoglott rajta. Beszereles utan probaltam bekapcsolni, felporogtek a ventik, de nincs kep, nem pittyeg, semmi. Megprobaltam egy ismerosom toltojevel bekapcsolni, azzal mukodott, de kiirta, hogy 65 wattosnal erosebb tap kellene neki, mert adodhatnak egy problemak. Ettol fuggetlenul tovabb engedett es tokeletesen mukodott a gep. Aztan probaltam megint az en (utangyartott) toltommel, azzal is mukodott 1-2 orat, majd kikapcsolas utan ismet nem. Ezutan megprobaltam a gyari toltovel, es mar ott sem ment. Egyaltalan nem latom benne a logikat, vagy hogy mi lehet a baja. Evekig ezzel a 65 wattos gyari toltovel volt hasznalva es most hirtelen nem eleg neki? :F ha lenne valakinek tippje, hogy mi tevo legyek, megkoszonnem. :R

He scales the mountain because he's not afraid of it. He slays the dragon because he's not afraid of him. And he walks through hellfire because Broomhilda's worth it.

(#59615) thotzoltan válasza Ablakos (#59558) üzenetére


thotzoltan
tag

Nálam azért talán,mert én is őskövület vagyok....viccet félretéve, nekem az jobban megfelelt, és valahogy a 6 éves laptopom is jobban preferálja...driver ügyileg mindenképpen egyszerűbbnek tűnik telepítéskor..

(#59616) laca891


laca891
aktív tag

Az egyéves laptop, hátulját leveszem és kitisztítom a hűtőbordákat, akkor a garancia ugrik????

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#59617) Ablakos válasza laca891 (#59616) üzenetére


Ablakos
őstag

Dehogy. Én ssd-re cseréltem a hdd-t és egy szót sem szóltak garinál. (ventillátor csere volt).

(#59618) Brandynew válasza laca891 (#59616) üzenetére


Brandynew
őstag

Dellnél magad is felbonthatod a gépet, csak amikor viszed garanciáztatni, valószínű kérni fogják az eredeti hardvereket is, szóval ne dobd ki. Ja meg nyilván, ha valamit megsértesz, akkor ugorhat a garancia, szóval csak finoman.

(#59619) ZP67


ZP67
tag

Sziasztok,

Vostro 3568 működik simán Win7-tel?

Vannak hozzá driverek, az i3-as procinál semmi nyoma, hogy lenne inkompatibilitási probléma, de gondoltam jobb kérdezni, mint utána vakani a fejem...

Köszi a segítséget!

Üdv,
ZP

(#59620) Frawly válasza bandi0000 (#59601) üzenetére


Frawly
veterán

Ha nem akarja kiadni az eladó az adatait, akkor regisztrálja a garit a nevedre ő.

(#59621) atee_13


atee_13
őstag

Üdv!

Elképzelhető, hogy lesz lehetőségem az USA-ból laptopot beszerezni. Nézegettem 1-2 lehetőséget.

egy "karcos" 7567 1050ti vel

És 7577 1060 -al és kb 25% al drágábban.

Afelől érdeklődnék, hogy megéri e a felárat, ha elképzelhető, hogy nem nagyon lenne kihasználva a VGA?
Jobb a hűtése anyaghasználata a 7577-nek?

(#59622) atees


atees
őstag

Sziasztok! újra akarom pasztázni az e6230-at, ezt néztem hozzá coolink artic mx-4. Jó választás hozzá ?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#59623) Blue Eagle válasza atees (#59622) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Jó választás. Én is itt és ilyet vettem 3 hete. Csak ajánlani tudom.

(#59624) atees válasza Blue Eagle (#59623) üzenetére


atees
őstag

Koszi! Rendelek is!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#59625) Dhampir válasza sebyoz (#59608) üzenetére


Dhampir
félisten

Még sosem láttam Windowson (csak például Linuxon, ahol vga driver gondra szokott utalni, de általában nem integrált, hanem dedikált vga-nal találkoztam néhányszor ilyesmivel), pedig pár gépen futtattam és most is futtatok Win 10-et. Amennyiben nem a grafikus meghajtó driver problémája, akkor hardveres gond is lehetséges.

(#59626) szpali


szpali
addikt

Sziasztok!
Dell XPS 15 9560 laposom van.
Type-C porton keresztül lehet tölteni Xiaomi 20Ah-s Power Bank 2-ről?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#59627) allein


allein
addikt

Jó reggelt. Kedves Dell laptop tulajdonosok, érdekelne a véleményetek. Adott két E6440:

1. i5-4310M, 2*4 GB RAM dual channel, 250 GB Samsung SSD 840 EVO(TLC), AMD Radeon 8690 VGA, lanon csatlakoztatva a hálózatra.

2. i5-4300M, 2*4 GB RAM dual channel, 256 GB Samsung SSD 850 PRO(MLC), nincs dedikált VGA, ez a gép is lanon csatlakoztatva a hálózatra.

SSD sebességek hasonlóak, majdnem megegyeznek.

Ami egy kicsit zavar, 2. konfig ici-picivel lassúbb, minek köszönhető? CPU (pár CPU ami szóba jöhet) csere esetén, szerintetek érezhetően gyorsabb lesz a 2. konfig?

Mindkét konfigot laptophűtővel használom, 1. konfig esetében 20 cm-es ventilátor hűt, 2. konfig esetében egy 12-14 cm-es (nem emlékszem pontosan) hűt. 2. konfig esetében a CPU melegebb is, elég gyakran ellenőrzöm aida-val.

1. konfig CPU hőfoka 50 fok alatt marad, 40-50 között mozog. 2. konfig esetében gyakran felmegy 50 felé, laptophűtő csere lesz mindenképpen :DDD

Ugyanazon munkára van használva mindkét konfig, irodai: excel, skype, adobe-ban számlák készítése, gmail, google drive.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59628) somasz válasza allein (#59627) üzenetére


somasz
Topikgazda

a 4310m kicsit erősebb, kb. 4600m szint.
[link]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#59629) allein válasza somasz (#59628) üzenetére


allein
addikt

Akkor meg is van, ennyit tesz a gyengébb CPU :K meg a 4310M egy újabb kiadás, nem tudom ez számít-e bármit.

Listámból, melyik CPU-ra érdemes váltanom?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59630) somasz válasza allein (#59629) üzenetére


somasz
Topikgazda

a feladatkörét ismerve i7-4610m, i7-4600m, i5-4310m, de sokat nem költenék erre...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#59631) allein válasza somasz (#59630) üzenetére


allein
addikt

Tehát inkább a 37W-os prociban gondolkodjak.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59632) MasterDeeJay

Dell Inspiron 3521 (i3-3227u, 4gb, 500Gb)
Már a másodikat hozzák ugyan azzal a hibával, azaz alaplaphibás lett.
Mindegyik tünete az volt hogy kattogó hangot adtak ki a speakernél (nem hdd) és néha elindultak néha nem majd egyre kevésbé indultak el. Végül csak a kattogó hang maradt. A poén az hogy mindkettő a garancia lejárta után pár hónappal, tehát éppen 3 évesek múltak a gépek.
Most ebayről rendeltem egyikhez lapot mert kidobni nincs szívem a gépet. És bár nem biztos hogy megéri de lapcserét csinálok rajta. (csináltam már más notikkal) 33eFt volt posta+vám a lap. (i3-as procival, celeronos is volt 20 körül)
Hőlégfúvós melegítés megvolt, nem használt ugyan úgy kattog. Cserelap már úton van szerintem azzal jó lesz.
A kérdésem az hogy ilyenkor mi a fene adja meg magát a lapon? Gyenge a hűtés?
Mit tegyek hogy ezt valahogy megelőzzem?

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#59633) somasz válasza allein (#59631) üzenetére


somasz
Topikgazda

Mivel nincs szükséged 8 szálra, egyértelmű.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#59634) allein válasza somasz (#59633) üzenetére


allein
addikt

:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59635) qnadam válasza szpali (#59626) üzenetére


qnadam
veterán

nem, az 5 V kevés.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59636) szpali válasza qnadam (#59635) üzenetére


szpali
addikt

Tud 12V-al is tölteni 1,5A-el, az is karcsú? :F

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#59637) qnadam válasza szpali (#59636) üzenetére


qnadam
veterán

ha jól olvastam, 60 watt a minimum, így 20 volt kellene 3 amperrel. meg a pd mód ismerete, hogy ezt a gép meg tudja beszélni a töltővel :) de dugd rá, baja nem lesz tőle, valószínűleg megmondja, hogy ez így kevés.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59638) Blue Eagle válasza szpali (#59636) üzenetére


Blue Eagle
őstag

A laptopodban az akksi három cellából ill. cellapárból áll, vagyis 11,4 volt névleges feszültségű, ami (!) valamivel több mint 12 V nyugalmi feszültséggel bír feltöltött állapotban. A lényeg, hogy ennek az akksinak és a töltését vezérlő elektronikának nem lesz elég a kerek 12,0 V bemenő táp. Ha valóban 12,0 Volt a bemenő és tételezzük fel "átmenne" a töltésvezérlőn (de szerintem már itt elvérzik a dolog), akkor sem tudna soha feltöltött állapotba kerülni az akku, hiszen ahhoz 12,6 voltot kéne elérnie, de azt sosem fogja.
Nem véletlenül a gyári ill. a feladatnak megfelelő tápok 19-20 volt kimenő feszt nyújtanak.

(#59639) AaronOS


AaronOS
tag

Sziasztok,

Dell E6440-hez nézek új akkut. Egy 87Wh-s akksival szerintetek kb. milyen átlagos üzemidő lenne a várható? Proci az 4300M a gépben.

Illetve a kijelző alatti hátsó takaró fémcsík csúnyán megsérült, kicsit meg is hajlott. Olyat honnan tudnék vásárolni? Kerestem aliexpressen, de nem jártam eddig sikerrel. Bár az is igaz, hogy nem tudom mi lenne az igazán megfelelő keresőszó.

So Long, and Thanks for All the Fish

(#59640) somasz válasza AaronOS (#59639) üzenetére


somasz
Topikgazda

hinge cover

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#59641) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok! Nemrég érdeklődtem nálatok akku problémával kapcsolatban és azóta változott a helyzet. Felraktam kíváncsiságból a dell power managementet, és azóta ha feldugom töltőre a gépet, ezt a hibaüzenet írja ki: A következőhöz csatlakoztatott tápadaptert nem ismeri fel a rendszer: rendszer. Csatlakoztasson egy legalább 65W-teljesítményű támogatott tápadaptert.
Na ilyen üzenetet még nem kaptam és eddig feltöltötte az akkut is. A laptop tud üzemelni csak a töltőről, és nem volt mostanában áramkimaradás vagy ilyesmi. Ez akkor azt jelenti hogy a töltőm is rossz és újat kellene vennem, vagy az elöregedett akku miatt írja ki?

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#59642) somasz válasza oszi666 (#59641) üzenetére


somasz
Topikgazda

Nézd meg, mekkora frekin megy a proci töltőről! Ha alacsonyabban fut, akkor a táppal lehet a baj.
Esetleg a tápcsatiban levő tüske tört el.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#59643) laca891


laca891
aktív tag

Milyen gyakran kell újra pasztázni a hűtőbordát???
1 éves lesz a gépem, ha nem kell évente, akkor nem bántanám csak tisztítom. (porszívó és sűrített levegő)

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#59644) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Beszéltem a dell ügyfélszolgálattal, ez az egyszeri javítás csak régen volt, ha külföldi a gép akkor honosítani kellene, de ha nem lehetséges akkor sincs gond elvileg a gariztatással

egy latitude e5580 ba hol lehetne kicseréltetni a billt magyarra garivesztés nélkül?

Xbox One: bandymnc

(#59645) allein válasza bandi0000 (#59644) üzenetére


allein
addikt

Szerintem garianciavesztés nélkül úgy lehet megoldani ha a DELL-en keresztül csináltatod. Másképp nem megy.

Szerk: igen szerviz partner.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59646) bandi0000 válasza allein (#59645) üzenetére


bandi0000
nagyúr

csak azokon keresztül hogy lehet? vagy szerviz partnerre gondolsz?

Xbox One: bandymnc

(#59647) bb71 válasza bandi0000 (#59646) üzenetére


bb71
őstag

Én magamnak csináltam, ezzel azt mondjátok, hogy elveszett a garancia?

(#59648) soldi3r válasza bb71 (#59647) üzenetére


soldi3r
veterán

Dehogyis, mar ha nem szurtad at az alaplapot a csavarhuzoval csere kozben. Nyilvan a cserelt alkatreszre a Dell nem vallal garanciat.

(#59644) bandi0000, Nehany hete meg maskepp volt. https://prohardver.hu/tema/dell_notebookok/hsz_59544-59544.html
De az itt olvasottak alapjan, mar nem kell az elozo tulaj neve sem. Szoval valoszinuleg csak azt nezik, hogy lopott e a motyo.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#59649) tecsu válasza soldi3r (#59648) üzenetére


tecsu
addikt

"Szoval valoszinuleg csak azt nezik, hogy lopott e a motyo."

Miért, mi mást néznének? Eddig is "csak" ezt kellett nézniük.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#59650) bandi0000


bandi0000
nagyúr

másik dell szervizbe is azt mondták hogy addig van gari amíg, honosítani se kell mert egy rendszert használnak már

viszont van ötletetek hogy hol lehet szerezni gyári világítós billentyűzetet latitude 5580 hoz?

Xbox One: bandymnc

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.