Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#60401) tlac válasza Ákinard (#60400) üzenetére


tlac
nagyúr

SSD: igen erre gondoltam én is, azonban jelenleg egy épp 10 éves gépet használ, Win XP-vel, ezután szerintem egy ilyen gép is hatalmas ugrás lesz

vinyóval nagyon szenvedős a win10

(#60402) Ákinard válasza tlac (#60401) üzenetére


Ákinard
aktív tag

vinyóval nagyon szenvedős a win10

Ez mit takar egészen pontosan? Lassú?

Nekem biztosan szenvedős lesz, mert 1-2 kolléga gépén kívül még soha nem láttam Win10-et, és nekem kellene majd telepítgetnem :))

(#60403) tlac válasza Ákinard (#60402) üzenetére


tlac
nagyúr

pl. frissítések az örökkévalóságig tartanak
elég sok háttérfolyamat van, amit rengeteget fogja tekerni a vinyót
nagyon idegölő

(#60404) haxxika válasza Ákinard (#60400) üzenetére


haxxika
senior tag

Bőven, még sok is. De hosszú távra tervezve legyen tényleg egy ssd bele. Amugy kb. 10k most egy ssd-t venni, beszerelni meg olyan fél óra a gépbe, mert le kell bontani a fedlapot (2x csináltam). Gari nem vész el, csak legyen meg az eredeti hdd ha baj van.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#60405) Dhampir válasza Ákinard (#60400) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha van rá lehetőséged, akkor bolti bemutatóteremben less rá a gépre. Amint megpillantod a Vostro FHD TN kijelzőjét egy IPS mellett, lehet, hogy elszomorodsz, habár ezen az árszinten talán a többi egyszerű TN panel is hasonló látványt nyújt.

(#60406) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok!

Apámnak van egy 4 éves inspiron gépe. Egyik napról a másikra nagyon, de baromira nagyon belassult. Win10 van rajta. Mi lehet a probléma. Memóriára gondolok vagy alaplapra. Nem hiszem, h a windows a baj és nem is az, h dell. Csak hirtelen ide gondoltam beírni. Köszi a válaszokat!

(#60407) Dhampir válasza Zoli1222 (#60406) üzenetére


Dhampir
félisten

Nem melegszik? Rég volt kitisztítva? A merevlemez épségét vizsgáltad (Hard Disk Sentinel)?

Esetleg még lásd az Azonnali notebookos kérdések órája topicot.

[ Szerkesztve ]

(#60408) Ákinard válasza Dhampir (#60405) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Köszi a választ Mindenkinek!

Kiállítva egy szalonban mindenképpen megnézem. Biztos vagyok benne, hogy van ennél jobb paneles is (ebben nem mélyültem el annyira) de ne feledjük, egy 10 éves gép pixeles, régi monitora a léc, amit meg kell ugrania :) (Ami amúgy korábban az én gépem volt, és az N5110 HD monitora is ég-föld volt nekem is!)

A frissítésekről tudok, hogy rém lassúak, és idegörlőek. Kollégák 2017 végén kaptak vadiúj Dell laptopokat a cégél, amennyire tudom ~400e-s árkategóriában Win10-el, és 2-3 napig szinte használhatatlan volt a gép a rengeteg frissítés miatt. Csak prüszköltek az új tulajok miatta. Meg fogom kérdezni, hogy milyen gép, nem tudom HDD vagy SSD van-e benne. (Én szerencsére '16-ban kaptam, még Win7-tel a Lenovót. )

SSD: a későbbiekben szerintem lesz bele. Saját gépbe most tervezem, szerzek vele tapasztalatot, utána bátran szerelgetem. Amúgy úgy látom (maradva egyelőre a mysoft keresőnél) náluk ugyanez a modell +40e lenne 120-as SSD-vel. Ennyiért szerintem nem éri meg így, tőlük. Amennyire képben vagyok 30e körül már 256-ost lehet venni.

(#60409) Zoli1222 válasza Dhampir (#60407) üzenetére


Zoli1222
őstag

Szia!

Meglett a hiba, ahogy te is gondoltad hdd hiba.

(#60410) Dhampir válasza Zoli1222 (#60409) üzenetére


Dhampir
félisten

Igen, a HDD be tud kavarni, remélhetőleg csak ez volt bajos.

(#60411) Zoli1222 válasza Dhampir (#60410) üzenetére


Zoli1222
őstag

Arra lennék kíváncsi, h hogy tud egyik pillanatról a másikra így behalni?

(#60412) Dhampir válasza Zoli1222 (#60411) üzenetére


Dhampir
félisten

Képes elég gyorsan tönkremenni, már tapasztaltam ilyet.

(#60413) vwpolopg válasza Zoli1222 (#60411) üzenetére


vwpolopg
őstag

A mostani 4 éve haldoklik, az előző 3 nap alatt szállt sírba az adataimmal :D azóta minden 2 külön lemezre van mentve :D

(#60414) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Remek! Még jó, h semmi fontos nincs rajta. Akkor nincs más, mint venni egy kisebb ssd-t.

(#60415) Ablakos válasza Zoli1222 (#60414) üzenetére


Ablakos
őstag

Sebesség csodát fog tapasztalni, aki ez után dolgozik a géppel. Pedig csak a háttértár lesz cserélve.

[ Szerkesztve ]

(#60416) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Sziasztok! Másfél éve vásárolt DELL laptopom töltője megadta magát, nem tölti a gépet, azonban ha egy másik töltővel próbálkozom minden oké. Tudnátok segíteni, hogy tudom érvényesíteni a garanciámat? Kit kell hívnom, vonatkozik-e tölőre garanciia stb.?

(#60417) citkar válasza RedHarlow (#60416) üzenetére


citkar
addikt

Szerintem a töltőre már nem lesz érvényes garancia, emlékeim szerint fél, maximum 1 évet adnak rá, de hátha valaki megcáfol.

(#60418) Dhampir válasza citkar (#60417) üzenetére


Dhampir
félisten

A szerviz megmondja, de ha jól tudom, a töltőre érvényes a garancia 3 évig, csak az akkumulátorra nem (1 év után). Mindenesetre legjobb ezt letisztázni a Dell ügyfélszolgálatánál.

[ Szerkesztve ]

(#60419) lamazonia válasza citkar (#60417) üzenetére


lamazonia
tag

nekem először 2 év 9 hónap, másodszor 4 év 9 hónap után is cserélték a töltőmet. (nbd 5 éves)

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#60420) szabonagyur válasza citkar (#60417) üzenetére


szabonagyur
félisten

Töltőre annyi a gari Dell-nél mint a gépre, más gyártóknál van általában 1 éve a töltőre.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60421) citkar válasza szabonagyur (#60420) üzenetére


citkar
addikt

Nemrég volt töltő problémám Alienware gépnél, ott kérdezték és mondták ezügyben, hogy a töltőre nem tart olyan sokáig a gari, mint a gépre, de mivel pár hónapos volt, nem feszegettem a kérdést. Aztán, hogy korrekt volt e az infó nem tudom.

Előtte egy olyan cég mondta, hogy nem javítanak ilyen gépet, amelyiknél már volt, szóval ez a telefonos információ áradatnem mindig tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#60422) szabonagyur válasza citkar (#60421) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hivatalos szerviz mondta nekem amikor cserélni kellett :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60423) citkar válasza szabonagyur (#60422) üzenetére


citkar
addikt

Ezeken a telefonos információkon nem lepődöm meg ha nem tökéletesek.
A Humansoft elvileg Dell hivatalos szerviz, náluk garanciáztattam két alkalommal egy gépemet, de amikor tápproblémával idén felcsörögtem a telefonos ügyintéző szerint nem foglalkoznak Alienware gépekkel (nem tudom, hogy abbahagyták-e volna az utóbbi időben, de nem tartom valószínűnek).
Dell ügyfélszolgálat nem tudott honosításról és garanciális ügyintézésről információt adni Alienware géppel kapcsolatban, azt mondta talán nem is honosítható a gép :D Természetesen azóta honosítottam már.

(#60424) Ákinard


Ákinard
aktív tag

Mostanában böngészve a fórumokat, ráakadtam egy 3 éves hozzászólásra, amiben az volt, hogy "minden márkának vannak tévedései, ilyen tévút volt a Dellnek az N5010 N5110 sorozat" vagy valami hasonló. De a lényeg ez volt.

Mi volt a baj ezzel a két sorozattal, amiért tévútnak tekinthető, sőt egyenesen kudarcnak a Dellnél?

Nekem egy N5110 van, de az elmúlt 6 évben kiszolgált, arra amire vettem, azt tette becsülettel. 2 dolgot mondanék, ami nekem "fogyatékossága":
1) Nem lehet rendesen, könnyen szétkapni egy kiadós portalanításra, teljesen szét kell bontani a billentyűzet felől
2) A Palmrestről szinte magától bomlott a "fényezés". Mondjuk én ezt garanciában kicseréltettem, a cseredarabon egy darab "kopás-bomlás" nincsen.

Miért tekintik a dell tévútjának mégis?

(#60425) szabonagyur válasza Ákinard (#60424) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amennyire emlékszem ez a 2 sorozat eléggé forrófejű volt, aztán a meleg meg ad több alkatrésznek is, tehát sok minden előjöhet.

Én is tudok olyat aki használja 6 éve kb. de sajna nem ez a tendencia.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60426) PubliCat válasza Ákinard (#60424) üzenetére


PubliCat
tag

Nekem 5010 volt, i3 380m, mhd 4500, én arróp cs.6oztam rendszeresen. Nem.volt túlmeelgedős, full grafon sem, pedig azt rendesen ette főleg a hd skin miatt. Nekem jó.volt, kitakarítottam , újra pasztáztam, és kishugom egyetemen használja. 7 éves most a gép. Előttem egy exem használta, 6évig, nem volt vele gondja. De a szerviz ahol takarítatta igénytelenül dolgozott, a paszta ott ia ott volt ahol nem kellene. Le kellett cserélnem mert az autocadet nem bírta, pesog alapszinten használtam.

Bnőmnek 8éves 5110e van, i5 2520m, nvidia 525m, újra pasztázás és takarítás után 10celsiussal alacsonyabb a hőmérséklet stresszteszt alatt, normál használat melett szinte hangtalan a gép. Elsőnek én takaríottam a gépet, ráfért. (asszem ez a géo nem gyári, egyszer bevinzotta a gravitáció magasról és alaplapcserre lett, nem gyári a proci benne)

Ez most persze csepp a tengerben, nyilván vannak rossz tapasztalatok is, de nálam jól működött az 5010.

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#60427) Dhampir válasza citkar (#60423) üzenetére


Dhampir
félisten

Egyébként AW itthon 3 év NBD garival kapható.
Viszont tapasztalatod megosztása alapján vajon melyik szerviz vállalja a garizását? :)

(#60428) Francia91 válasza Ákinard (#60424) üzenetére


Francia91
veterán

Az 5010-esnél rossz hűtés miatt rendszeresen elszállt az északi híd, ritkább esetben a GPU. De csak a dedikált videokártyás modelleknél volt ez típushiba, viszont aránylag ismert és gyakori.
Az 5110-esnél nem tudok ilyenekről

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#60429) citkar válasza Dhampir (#60427) üzenetére


citkar
addikt

Külföldön vettem, 4 év garanciával, közel fele annyiért, mint itthon, igaz refurbished, de a telefonos hölgy szerint, mint az akkura, a tápra is rövidebb ideig él a garancia. Mivel én most, tavaly év vége felé vásároltam, így pár hónaposan nem merült fel a kérdés, pontosan meddig is.

Az utóbbi években a Humansofttal elégedett voltam, de most nem tudom mire vélni, az elutasítást. Gondoltam megkérdezem a Dell ügyfélszolgalátat, hogy pontosítsanak, lehet már mégsem érintettek, aztán megmondják kiket kereshetek, de mivel annyira egyértelmű volt, hogy a táp lehet a ludas, kipostáztak egyet telefonos egyeztetést követően s megoldódott a problémám, így el se jutottam konkrét szervizig.

(#60430) somnia


somnia
őstag

Sziasztok!
Azt csinálja mostanában a masinám, hogy kb. 5-6 percenként felvillantja az író tálca ledjét és olyan hangot ad, mint amikor kinyílik. /klattyan/
Miért?
Nem fut tudtommal semmilyen írni akaró alkalmazás, lemez nincs benne.
Köszönöm ha valaki segít.

(#60431) atees


atees
őstag

Sziasztok! Segitseget szeretnék kérni. Megadta magat az asztali gepem(költeni már nem akarok rá) Az asztali gepen a 2,7K 60fpsben felvett gopro videokat vagtam ossze meg zenét raktam alá( családi meg hobby dolgok semmi extra) Na a lényeg, van egy 6230as kis gepem, i5, 8gb ram, ssd. Probaltam a videokat ezen szerkesztgetni ( tudom nem erre valo) de igen megterheli a gepet, kulso monitoron. Szerintetek ha dobok bele meg 8gb ramot az segithet? Ha nem akkor mit javasolnátok a 6230 helyett mondjuk 100-130 ezer kornyeken? Koszi!!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#60432) szabonagyur válasza atees (#60431) üzenetére


szabonagyur
félisten

Másik asztali gépet... vagy esetleg laptopban valami használt WS szintű gépet, de 130-ból nem sok minden jön össze.

Azért ekkora felbontásban vágni eléggé proci igényes dolog. Asztali milyen gép volt?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60433) atees válasza szabonagyur (#60432) üzenetére


atees
őstag

Semmi extra nem volt az asztali meg meg regi is volt, xeon procival siman vitte a videokat. Nem akarok asztalit mert ezen kivul jo ideje nem is hasznaltam.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#60434) RedHarlow


RedHarlow
aktív tag

Köszönöm a válaszokat a töltővel kapcsolatban. Tudtok adni elérhetőséget a magyar DELL ügyfélszolgálatához ilyen ügyben?

(#60435) Dhampir válasza RedHarlow (#60434) üzenetére


Dhampir
félisten

Hirtelenjében csak ezt találtam:
06 80 016 157

Forrás

(#60429) citkar

Értem, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#60436) szabonagyur válasza atees (#60433) üzenetére


szabonagyur
félisten

Csak a Xeon proci oda vissza veri a 130e Ft-s gépek 99%-át.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60437) Francia91 válasza atees (#60431) üzenetére


Francia91
veterán

A keretbe beleférhet egy QM i7-es Precision M4600-as, az jó lehet szerintem
Nekem M6600-asom van 2720QM i7-essel, aránylag szépen boldogul a videoszerkesztéssel, mondjuk én 1080p 60 FPS videókat piszkálgatok vele

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#60438) atees válasza szabonagyur (#60436) üzenetére


atees
őstag

Na varj de ez meg LGA 775-os foglalatban volt am :)

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#60439) allein


allein
addikt

Sziasztok. Szerintetek ez az aksi így rendben van, elvileg zsír új gép.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#60440) Necc válasza allein (#60439) üzenetére


Necc
addikt

Profi tipp: a kamerádat könnyebb forgatni, mint nekünk a monitort :U
Az hogy vezetékek mennek a külső burkolat alatt normális. Amit piszkálgattál nem egy hermetikusan elzárt borítás.
Az üzemidő lenne a kérdés, mennyi az annyi? Ha gyári hibásan jött ki, az nagyon hamar ki fog derülni.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#60441) allein válasza Necc (#60440) üzenetére


allein
addikt

Igen, köszi a tippet. Amúgy mindig elfordítom a kamerát :U Üzemidőre ránézek otthon újra. Hirdetésben az egyik képen 17 óra szerepelt :U este megnéztem és ha jól emlékszem 3-4 órát mutatott.

Nem a vezetékekkel van a gond, hanem azzal amit piszkáltam. Kicsit fúra, hogy egy felső kategóriás laptopba ilyen állapotba kerül bele egy aksi :U

Videó nem sokára nézhető lesz, elforgattam.

(#60442) z0d1@Ku$ - hirdetésben lévő fotókon lehet látni, hogy a képek januárban készültek. Valószínű több gép volt, állítólag ez volt az utolsó és gondolom azóta a szekrényben vagy fiókban tárolva lett. Nem volt használatban.

Mennyit bír az aksi majd hétvégén kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#60442) z0d1@Ku$ válasza allein (#60441) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Szerintem ezeknél a 7-8 óra reális(talán több), attól függ az akku mennyire elhasználódott. Nekem most az e7440 80%-os akkuval simán hoz 4-5 órát munkával együtt.

(#60443) allein válasza allein (#60441) üzenetére


allein
addikt

Kijelzője szép, de a 6540-es gépemben a kijelző valamiért még szebb. Mindkettő FHD IPS, nyilván nem ugyanaz a két kijelző.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#60444) csaba1203 válasza z0d1@Ku$ (#60442) üzenetére


csaba1203
addikt

Monitor fényereje a legnagyobb akksi zabáló.
Ha visszaveszem nálam is 5-6 óra simán megvan 7440-el.

(#60445) z0d1@Ku$ válasza csaba1203 (#60444) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Általában közepes fényerőn használom, mert amúgy kiégeti a retinám akkora ereje van :D

(#60446) csaba1203 válasza z0d1@Ku$ (#60445) üzenetére


csaba1203
addikt

Nálam teljesen visszavéve kb 20-30%-on van :D

(#60447) szabonagyur válasza allein (#60443) üzenetére


szabonagyur
félisten

6540-ben IPS van? Úgy rémlett abba nem volt kérhető, csak a FHD panel simán.

(#60438) atees: attól még lehet erős ;) Amúgy ahogy írtam WS kell neked használtan, olyasmi mint előttem írták. Ide valószínűleg nyers erő kell, mivel laptop vonalon nem nagyon van olyan ami VGA-ból gyorsítana, ha a program tud egyáltalán ilyet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60448) allein válasza szabonagyur (#60447) üzenetére


allein
addikt

Az van benne, FHD IPS kijelző :K

Már leírtam tegnap is. 7480 kijelzője is szép, de a 6540 kijelzője gyönyörű :K

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#60449) szabonagyur válasza allein (#60448) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tényleg az, akkor nem tudom anno miért mondták Dell-nél is, hogy ha IPS kell felső szériából akkor 7440-et kell venni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#60450) z0d1@Ku$ válasza allein (#60448) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

A 7480-asban is Samsung kijelző van? Vagy abban LG?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.