Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#59501) szpali válasza allein (#59500) üzenetére


szpali
addikt

Én azzal próbálnám ;)

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#59502) tecsu válasza szpali (#59501) üzenetére


tecsu
addikt

Ha marad... ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#59503) thotzoltan válasza szpali (#59499) üzenetére


thotzoltan
tag

Reméljük,bírja az alkoholt,és nem absztinens..:P

(#59504) vwpolopg válasza allein (#59498) üzenetére


vwpolopg
őstag

WD40 ragyogóan leszedi. Rongyra fújsz egy kicsit és sika. Nyoma sem marad és ártani sem árt.

(#59505) Ringman


Ringman
nagyúr

sziasztok!

dell latitude e7440, 7450, 7470 esetén minden esetben ips az fhd panel típusa?
lassan le kellene váltanom az e6430-amat, de kizárt hogy újból tn paneles laptopot vegyek.

köszi a választ.

(#59506) allein válasza vwpolopg (#59504) üzenetére


allein
addikt

EZ most komoly vagy csak szívatsz :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59507) vwpolopg válasza allein (#59506) üzenetére


vwpolopg
őstag

Halál komoly, évek óta mindenről WD40-nel pucolom a ragasztót. Háztartási gép, üveg, laptop, egyéb. Nem okozott kárt soha semmiben. (ettől függetlenül előbb mindig mindenen próbát végzek) és hibátlanul levitte a ragasztófoltokat mindenhonnan.

(#59508) allein válasza vwpolopg (#59507) üzenetére


allein
addikt

Rendben van, köszi szépen a tippet :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59509) renatto


renatto
őstag

Heló!

Az lenne a kérdésem a Dell Vostro 3568 és az Inspiron 3567 sorozat között mi az érdemi külöbség? Tehát ha a processzor stb azonos és az ár is melyiket érdemesebb venni?

Vostro vagy Inspiron és Inspiron Radeonnal - 128k MM-ban most.

Irodai munkára kell (word, email..) szóval a videókártya nem szükséges, van érdmi különbség a Vostro
vagy az Inspiron javára? Pl hangos, melegszik, kivehető akksi, gyengébb minősgű műanyag, jobban kopik... stb vagy bármi más, ami az adatokból nem derül ki vagy akár csak nekem nem tűnt fel?

Még HP 250 G6-on gondolkodok.

Előre is köszönöm!

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#59510) wolfman


wolfman
veterán

Sziasztok!

Ide küldtek az általános notebook topikból. Vázolom a problémát!

Korábban írtam a problémáról, de akkor nem jött megoldás én pedig azóta se találtam rá, hátha most.

Van nekem egy DELL Studio XPS 1640-es laptopom. Erre a laposra telepítettem én windows 10-es rendszert (32bit). Jelentkezett pár probléma, amit nem értettem a win10 "nagyszerűségéhez" mérten, hiszen pár rendszereszközhöz nem volt megoldása. Pl tapiegér, LAN, kártyaolvasó, hangkártya. Mára már mindenre találtam megfelelő meghajtó programot, minden működik, kivéve a hangkártyát!

Jelenség az, hogy bár van hang, minden megszólal, de a laposban 2.1-es hangszórók vannak, de csak és kizárólag 2.0-ban működik, a sub-ot nem ismeri fel, így annak a jelét ráküldi a 2 elülső hangszóróra, amik recsegnek tőle. Windows 7-en ez tökéletesen működik, gyönyörű hangja van. Kerestem hozzá már drivert, van amit fel is tudtam telepíteni, látszólag hibátlannak írja, de a funkciói nem működnek a programnak, bármit állítok és akkor is csak 2.0 van.

Ilyennel találkozott már valaki?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#59511) Dhampir válasza renatto (#59509) üzenetére


Dhampir
félisten

A Vostroban Gigabites LAN-csatlakozó található, az Inspironokban csak Megabites.

A HP 250 G6 tudtommal el- és visszaszállításos garanciával rendelkezik, a Vostro és az Inspiron esetében szervizbe kell cipelni vagy saját költségen egyéb módon beküldeni.

(#59512) atees


atees
őstag

Sziasztok!
e6230 hddt cseréltem ssd ment a helyére, szűz win 7 64 prof.
Olyan gondom lenne, hogy a win felismeri a benne lévő 3g modemet, de nem tudom használni. Előző rendszeren ment simán. Valaki nem találkozott már hasonló problémával?
Driver meg van:

Kapcsolatoknál látszik a telekom:

Viszont a Dell-es proginál most nincs meg a kártya:

Lehet, hogy kellene neki még vmi, de kb mindent felraktam a dell driver updaterrel.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#59513) Ispy válasza vwpolopg (#59507) üzenetére


Ispy
veterán

Az étolaj és papírtörlő kombo is jó, ha nagyon masszív a ragasztó, akkor előtte egy kis hajszárítózás kell neki, csak finoman felmelegíteni kell.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#59514) allein válasza Ispy (#59513) üzenetére


allein
addikt

Na mindegy, asszonyt elküldtem vásárolja meg a WD-40-et, este nekilátok :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59515) qnadam


qnadam
veterán

helló,
bont esetleg valaki inspiron 1525-öt? kellene vinyótálca és takarólemez.

köszi :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59516) the.odzsy válasza atees (#59512) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Ugyanezt játszom én is. Ez engem is érdekelne.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#59517) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!
Egy ismerősöm szerint a Dell besokallt a sok honosítási eljárás miatt, és ennek okán bárhol vásárolok laptopot a világon, honosítás nélkül is lehet többször is garanciáztatni.
Ez valóban így van?

[ Szerkesztve ]

20 éve a Prohardveren

(#59518) qnadam válasza odrif (#59517) üzenetére


qnadam
veterán

nekem a múlt héten azt mondták, hogy egy javítás mehet honosítás nélkül.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59519) odrif válasza qnadam (#59518) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

egy javításról én is tudok, hogy régen honosítás nélkül ment, de most azt hallottam hogy több is mehet.
Mindenesetre holnap felhívom a Dell-t.

20 éve a Prohardveren

(#59520) somasz válasza odrif (#59519) üzenetére


somasz
Topikgazda

Eltűntek az ország pontok a warranty fülekről, erre is rákérdezhetsz, miért?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#59521) haxxika válasza somasz (#59520) üzenetére


haxxika
senior tag

Az utóbbi hetekben ahogy észrevettem végbement egy nagyobb volumenű frissítés a dell honlapján. Más a supportos letöltés, illetve néhány dolog is változott. Lehetséges, hogy most már világgarancia az NBD? :)

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#59522) thotzoltan


thotzoltan
tag

Sziasztok!am
Dell N7110-re próbálok windows7 64 bit oprendszert telepíteni,sikertelenül..particionáltam,a telepítés elmegy odáig,hogy a pendrive-ról..felrakja a windowst,aztán újra indulás..és aztán semmi...egyszer kiírta,hogy valami hiányol a telepítéshez,és telepítsem...de a pendivot nem látta,lehetőségként,a gépen meg nem találta...mi lehet a megoldás..?

(#59523) haxxika válasza thotzoltan (#59522) üzenetére


haxxika
senior tag

Indítás típusa át van állítva? Legacy/UEFI módot nézd meg, hogy melyiken van, és melyik szerint telepítetted.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#59524) thotzoltan válasza haxxika (#59523) üzenetére


thotzoltan
tag

ata..ahci van és az utóbbin

[ Szerkesztve ]

(#59525) renatto válasza Dhampir (#59511) üzenetére


renatto
őstag

Köszönöm.

KLIPSCH DOLBY ATMOS 5.1.4 - RP-280F - RP-450C - RP-150M - RP-140SA - Monoprice Monolith 12 THX Epson TW9400 4K HDR - Yamaha RX-A2080 - Zidoo Z9X - XBOX SERIES X - ASUS TUF DASH F15

(#59526) allein válasza vwpolopg (#59507) üzenetére


allein
addikt

Jó lett nagyon :C :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59527) Picturemaker


Picturemaker
őstag

Üdv!

Inspiron 3567 - Win7/64

Drivereket hol lehet letölteni?
A Dell oldala finoman szólva is szánalmas.

VGA driver letölt, futtat, azután kiírja, hogy ez a gép nem jó hozzá. USB3 driver nincs is fenn hozzá, Wi-Fi szintén. Lehet ezt egyáltalán Win 7-tel használni? Mert nincs odaírva, hogy nem.

Köszönöm előre is a segítséget.

A számítógép rendkívül alkalmas olyan feladatok megoldására, amelyek számítógép nélkül nem is léteznének!

(#59528) haxxika válasza thotzoltan (#59524) üzenetére


haxxika
senior tag

Állítsd át legacyre, a 7 nem jó barátja az UEFI módnak. AHCI maradhat.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#59529) bandi0000


bandi0000
nagyúr

sziasztok

Dell E5480 vásárlásán töröm a fejem, mivel nekem 2 anyag létezik, a fém és műanyag :D így kérdésem az lenne, hogy mennyire minőségi, recsegős ropogós stb ez a típus?

Láttam hogy elvileg lehetne a 3 év garit kiterjeszteni még? Ez mennyibe kerül? Mik a feltételek? Nem újonnan venném, hanem találtam egy fél éves darabot

A garanciát lehet valahol ellenőrizni hogy tényleg annyi van e rá?

Xbox One: bandymnc

(#59530) thotzoltan válasza haxxika (#59528) üzenetére


thotzoltan
tag

Ata,és AHCI van..Uefinek nyomát nem látom a BOOT-ban.. odáig elmegy a telepítés,hogy a win 10 telepítő első újra indulása..aztán semmi..:(

(#59531) soldi3r válasza thotzoltan (#59530) üzenetére


soldi3r
veterán

BIOS-t allitsd defaultra, aztan nezd meg, hogy AHCI-n van e. Secure BOOT legyen kikapcsolva. Valami utalasnak kellene lennie UEFI modra.
A particiot torold telepiteskor es hozz letre ujat. Ha mar W10, akkor en GPT-re raknam fel a rendszert. A telepitot Rufus-szal csinald.
De ahogy nezem, csak A13-as BIOS felett van UEFI mod. Ha korabbi, akkor minden ugyanigy, csak GPT helyett MBR-re csinalnam, tennek fel egy uj BIOS-t es ujratelepitenem az elso modszer szerint.

E30 (oo=[][]=oo)

(#59532) bb71 válasza bandi0000 (#59529) üzenetére


bb71
őstag

Minőségi darab, én karácsonyra vettem egyet angliából.
Ha elkéred a Service Tag-jét az eladótól - ha rajta van az alján matricán -, akkor a Dell oldalán lekérdezhető a Warranty.

(#59533) atees válasza the.odzsy (#59516) üzenetére


atees
őstag

Neked lett megoldasod? En nem talaltam meg 😱

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#59534) the.odzsy válasza atees (#59533) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Sajnos én is küzdök. Sőt elég lassan bootol be valószínű a driver miatt. Nem tudom mi lehet a gond. Bios-t is átdurtam, a legfrissebb van fenn, drivereket is cseréltem de semmi, a window 7-nél nem lát eszközt. Friss driver telepítőnél benn van a hálózati kártyáknál, a com portoknál is, majd reboot, hálókártyáknál eltűnik csak a com portoknál marad.
halvány lila dunsztom sincs. :W

[ Szerkesztve ]

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#59535) the.odzsy válasza the.odzsy (#59534) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Igazából csak kíváncsi lennék rá, nem nagyon fontos úgy is beteszek a helyére egy msata-s SSd-t. Ha kell dugok bele USB-s adaptert. De azért bosszant, hogy nem működik. Németországból vettem, ott rajta volt a Windows 7 egy 500 Gb-s Hdd-n, de nem néztem meg. Csak beleraktam az SSD-t, biost frissítettem és állítottam át, és itt szembesültem a dologgal. Vissza tettem a HDD-t de a Widows nem indul el, akárhogy állítgatom a biost.
Szét vet az ideg!!!! :W

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#59536) somasz válasza the.odzsy (#59535) üzenetére


somasz
Topikgazda

Win7 Legacyban volt telepítve, vagy AHCI módban, vagy Raid On módban. Ezeket kellene csak visszaállítanod a vinyóhoz.

thotzoltan:
Most akkor 7 vagy 10? Ha 10, akkor kapcsold ki a virtualizációt, az tud még bezavarni. (Intel VT)

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#59537) atees válasza somasz (#59536) üzenetére


atees
őstag

Nekem az elozo hddn ment most ssd nem megy a 3g modem, de a gep meg latja. Nem értem mi lehet. Kb semmit nem allitottam uefibe volt/van telepítve ugyanaz a win7 64bit. De este berakom a régi hddt meglesem ugy a kártyát.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#59538) sebyoz


sebyoz
csendes tag

Sziasztok!

Vásárolta, egy Latitude 5580-as gépet. (http://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=1815580I5UBU9)

Az lenne a kérdésem, hogy kell-e / van-e lehetőség a Dell-nél regisztrálni a gépet, mondjuk a gari érvényesítése vagy bármi más miatt?

Köszi és bocsi, ha láma a kérdés!

t

EHH

(#59539) somasz válasza sebyoz (#59538) üzenetére


somasz
Topikgazda

Őrizd meg a számlát! Az alapján lesz érvényes a garanciád.
Dell Support oldalon regisztrálhatsz felhasználót és magadhoz veheted a gépet virtuálisan.

atees: nem próbáltad a Dell Mobile Broadband Manager nélkül? tehát driver legyen, de app ne.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#59540) Wyco


Wyco
tag

Vki aki ert hozzá...E6430 -as keyboard belemegy rendesen E6440-be?
Koszi

ui: tudom probaljam ki, csak az uj nincs még itt...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#59541) odrif


odrif
MODERÁTOR

A 7470-es készülékek wwan fogadására elő vannak készítve?
Itt is kell lennie 2 db kábelnek?

20 éve a Prohardveren

(#59542) the.odzsy válasza atees (#59537) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Ok, kíváncsi vagyok mit mutat majd. Az én gépemen a win 7 sem látja, nem is kiabált, hogy drivert keresett volna rá. Nézd megy légyszíves a bios beállítást is.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#59543) somasz válasza Wyco (#59540) üzenetére


somasz
Topikgazda

belemegy!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#59544) qnadam válasza odrif (#59519) üzenetére


qnadam
veterán

megkérdeztem a szervizes srácot aki nálunk volt ma, ő is úgy tudja, hogy az első megy honosítás nélkül.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59545) atees válasza the.odzsy (#59542) üzenetére


atees
őstag

Akkor ott más lesz a baj

Somasz letöröltem úgy sem jó

Majd lövök pár képet a biosról és win7 újra telepítéshez segítséget kérek. Lehet, hogy ebbe az uefi dologba belehibáztam valahol.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#59546) bandi0000 válasza bb71 (#59532) üzenetére


bandi0000
nagyúr

köszi, és azt nem tudod, hogy kell e papír a garanciáztatáshoz? vagy csak SN alapján megy?

Xbox One: bandymnc

(#59547) haxxika válasza bandi0000 (#59546) üzenetére


haxxika
senior tag

Service tag szükséges csak mindösszesen. Ha esetleg lejárna a gari, de a kiskeres számla tovább szól, akkor szükséges a papír.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#59548) bandi0000 válasza haxxika (#59547) üzenetére


bandi0000
nagyúr

na még a bónusz kérdés, hogy mennyire nézhetik, hogy ki adta el? ergó ha jóska pista számtech boltja adta el nekem, akkor mondhatják, hogy nem hivatalos forrásból vagy bármiből van és ezért nem él rá?

Xbox One: bandymnc

(#59549) qnadam válasza bandi0000 (#59546) üzenetére


qnadam
veterán

friss tapasztalatként: igen, elég a service tag, senki semmi másra nem volt kíváncsi.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59550) the.odzsy válasza atees (#59545) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Erre gondoltam én is. Még küzdök vele, megpróbálom átrakni a 6330-somba.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.