Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#59551) haxxika válasza bandi0000 (#59548) üzenetére


haxxika
senior tag

Nem érdekel senkit. Másodkézből vettem az E6440-t ismeretlen előélettel, német garis, de ott se érdekelt senkit, hogy kitől van. Kértem a gariztatást, másnap jött is a cucc.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#59552) Wyco válasza somasz (#59543) üzenetére


Wyco
tag

Koszi ;)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#59553) kwisatz2017


kwisatz2017
kezdő

Sziasztok,

Dell Vostro 5471-en gondolkozom, mit tudtok mondani a házáról, az IPS paneljéről és a keyboardról?
270e Ft körül néztem [link]
Ebben az árban HP-ben vagy másik Dellben van alternatíva? Irodai munkára kellene némi nem hardware igényes játékkal.
Köszönöm előre is.

(#59554) metaksza


metaksza
tag

Sziasztok. MM-ben a Dell 5570 most 257 ezer forint. Van ebben az árkategóriában jobb vétel nála? Ami fontos lenne, a 8 giga ram, és az SSD. Leginkább netes felhasználás, de abból napi 16 óra.

(#59555) Dhampir válasza kwisatz2017 (#59553) üzenetére


Dhampir
félisten

Pár kijelző például itt is szerepel a PWM szerinti taglalásban.

Nem tudom, hogy melyik gyártónak pontosan melyik panelje kapott helyett benne, de megfigyelésem szerint vannak olyan IPS panelek, amelyek például egy fényképet nagyon szépen jelenítenek meg, de egy videót már kissé életlenebbül (ez nyilván függ az adott videó minőségétől is). Például az Inspiron 5559 panelje és az Inspiron 7746 ilyennek tűnt (utóbbi a fényes kijelzőjétől függetlenül a magas felbontású fekete-fehér fotókat gyönyörűen adta vissza), míg az Inspiron 7559 kijelzőjén szépek voltak a gyengébb videók kontúrjai is. Ám mindez szubjektív benyomás, természetesen személyesen érdemes megvizsgálni. Néha egy típust többféle kijelzővel is szerelnek, például a 7746 AUO és Chi Mei által gyártott panelekkel került forgalmazásra.

(#59556) atees


atees
őstag

Sziasztok! Ebben az eufis telepitios temaban tudna valaki segiteni?

Mit allitsak be, hogy normalisan tudjak windowst telepiteni? Mivel csinaljak win telepitot? Rufus es ott melyik tipust valasszam?
Win7 64bitet akarok!
Koszi!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#59557) somasz válasza atees (#59556) üzenetére


somasz
Topikgazda

Biosban Boot Sequence-ben Legacy-t válassz.
System config - sata configban AHCI.

Rufus:
l

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#59558) Ablakos


Ablakos
őstag

Többeknél láttam, hogy Win7 a cél oprendszer. Érdeklődöm, mi az oka, hogy ilyen őskövületet szeretne?

(#59559) atees válasza somasz (#59557) üzenetére


atees
őstag

Amikor pendrivrol bebootolok akkor is a legacybol valasszam a apent?
Koszi a segitseget.
Ablakos: mivel rosszabb a win7 mint 10? Asztalin azt hasznalok, de semmi kulonbseget nem vettem eszre. Meg a masik van egy program ami csak win7ig jo es a virtualis gepbol meg nem igazan megy jol az.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#59560) Ablakos válasza atees (#59559) üzenetére


Ablakos
őstag

Tehát van olyan program, ami nem megy win10 alatt (még win7 kompatibilitási módban sem). Renden, megértettem.

[ Szerkesztve ]

(#59561) atees válasza Ablakos (#59560) üzenetére


atees
őstag

Persze meg azert megszokas kerdese is 😀

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#59562) somasz válasza atees (#59559) üzenetére


somasz
Topikgazda

igen, legacy alól

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#59563) MasterDeeJay

Dell Inspiron 3521 bekapcsoláskor fekete kép és a speakerből kattogó hangot ad. Persze hogy lejárt a gari...
Hdd kiszedve, ramok cserélve, cmos elem kiszedve, power gomb nyomvatartva kihúzott táp/akksival... ugyan az.
Szerintem lap lesz, úgyhogy adok még egy esélyt kukába rakás előtt hőlégfúfózom ha nincs valakinek más ötlete?
Mi száll el a lapon ilyenkor?

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#59565) tibz03


tibz03
őstag

Sziasztok!

Gondolkozom egy Latitude 7480 vagy 5480 vásárlásán, de nem tudok rájönni, hogy mi a különbség a két modell között. A Google nem igazán segített.

Nem volt még Dell laptopom, nem tudom, van-e valami logika a számozások mögött (feltételezem, hogy van).

(#59566) allein válasza tibz03 (#59565) üzenetére


allein
addikt

Szia. Dell számológia:

Első szám (3,5,6,7) -> kategória, magasabb a minőségibb anyagokat jelenti,
Második szám: (2,3,4,5) -> képernyő méret, inchben (4->14, 2->12(.5)) és így tovább,
Harmadik + negyedik: generáció (30 - ix 3.gen, 40 - ix 4.gen ... bibi, hogy nem volt 60-as, és így 70 - ix 6.gen)

Elvileg a 7480 jobb minőségű laptop, nem láttam még élőben, 5480-am már volt, ugyanaz mint a mostani 5580, 14" vs 15".

Nem tudom miért de nekem a régebbi típusok 6440, 6540 minősége jobbnak tűnt mit a mostani 5... szériának, személyes tapasztalat.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59567) tibz03 válasza allein (#59566) üzenetére


tibz03
őstag

Köszönöm! :R

(#59568) vacak3600


vacak3600
csendes újonc

Üdv mindenkinek! Segítséget szeretnék kérni. A napokban vettem egy ilyen gépet: https://www.laptopszalon.hu/dell/dell-inspiron-5570-5570fi7wa1-laptop_31528-adatlap
A bill.világítást szeretném beállítani, hogy ne kapcsoljon ki...
Úgy tudom, a mobilközpontban kellene lenni, de nincs benne...valamit le kell tölteni hozzá?
Köszönöm a segítséget.

(#59569) Blue Eagle válasza vacak3600 (#59568) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Heló!
Dell Feature Enhancement Pack Application segítségével tudod ezt megoldani. Nálam működik. A bill. háttérvilágításra vonatkozó beállítás a vezérlőpult->Billentyűzet beállításaiba épül be.

(#59570) qfm


qfm
senior tag

Sziasztok!

Egy Dell Inspirion 5579 2in1 -et használok jelenleg, amivel egész jól ki is jönnénk, ha a touchpad hajlandó lenne úgy működni ahogy a Thinkpadeken megszoktam (chiral görgetés, egyujjas görgetősávok alul és oldalt egyéni méretsávban, érzékenység felvétele, véletlen benyúlások elleni védelem kikapcsolása, stb). Gyakorlatilag a Synaptics-os alap lehetőségek. Gyárilag előre telepített windows 10-en semmilyen lehetőség nem volt ezek beállítására, és az eszközkezelő is csak általános ps/2 egeret meg általános hid eszközt látott az egér/mutatóeszköz kategóriában. Mivel a géphez tartozó támogatási oldal semmilyen bemeneti eszköz drivert nem kínált fel, végül több óra alatt az i2c hid eszközhöz találtam drivert a dell-nél (hardver azonosító alapján) ami szépen fel is települt. Ezután megjelent a szokásos synaptics-os visszajelző, hogy érzékeli az érintéseket, de megnyitva egy teljes opciót kaptam, hogy letilthatom a navigációt a gombokon. Ezzel egyáltalán nem voltam kibékülve. Próbáltam a dell/touchpad mappába felrakott segéd programokat, a delltouchpad és a delltouchpad35 alatt végzett beállítások nem érvényesülnek rajta, mintha be se állítottam volna, és egyébként sincs bennük az a beállítás rész ami nekem kellene. A DellTpad azonnal meghal amint megnyitok benne egy menüpontot. A probléma a szabvány ps/2 egérnek detektált hardver lehet, amihez szintén órákon át próbáltam bármit találni, szinte az összes létező dell drivert végignézve, egyikben sem találtam meg a hardver azonosítóját.

ACPI\VEN_DELL&DEV_0808
ACPI\DELL0808
*DELL0808

Ehhez az eszközhöz szeretnék valami segítséget kérni, hogy mit rakhatnék hozzá, vagy hogyan oldhatnám meg ezt a fenti problémát. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy annyi mindent kipróbáltam, hogy egy generic synaptics drivert is kipróbáltam ezen az eszközön, ami bár nem működött vele, de engedélyezte nekem a beállító konzolt az egér részen. Azzal a beállítóval engedélyezni tudtam az áhított funkciókat a megfelelő driverrel ellátott hid eszközön. Ennek az eredménye az lett, hogy bár működött a görgetés és chiral funkció, de valamivel össze volt akadva, így egyszerre görgetett és ment a kurzor, szóval használhatatlan volt a végeredmény.

Elnézést a regényért, de talán így érthető a probléma :R

[ Szerkesztve ]

(#59571) scabiosa82


scabiosa82
tag

Sziasztok! 150-ig keresek a keresztlányomnak dell notebookot, de kiakadtam, hogy a megjelenített képeken angol billentyű van, a leírásban pedig magyar billentyűt ír. Most akkor mi a valóság? Iponon nézelődtem, a gagyi 80 ezres vackokon elvétve van magyar billentyű, a drágákon nincs. Hol vagy hogyan keressek?

(#59572) dugo_ válasza scabiosa82 (#59571) üzenetére


dugo_
veterán

A leírás a valóság. A gyártók nem készítenek prospektusfotókat külön minden egyes piacra.

A Mysofton saját fotók is vannak az adott modellről.

(#59573) scabiosa82 válasza dugo_ (#59572) üzenetére


scabiosa82
tag

Köszi a segítséget!

(#59574) Dhampir válasza scabiosa82 (#59571) üzenetére


Dhampir
félisten

Észrevételem szerint az Usanotebook is közöl saját képeket egyes gépekről.

(#59575) bandi0000


bandi0000
nagyúr

az 5 ös és 7 es szêria között van számottevő különbség? 240 ért lenne egy 5480 7 es szériás i5 el, 256 giga ssd, 8 giga ram, 2020 ig gari, vagy ugyan ennyiért 7480 ami 2019 végéig garis, ugyan ezzekkel, csak qhd ami nem kell, és 6 os szériás i5 el

mennyire jó árak ezek? ph n keresek, csak nem igen vannak ezek, viszonteladó adná ennyiért

esetleg még 5580 van, abba is 6300u van, 8 giga ram, 500 giga vinyó, 150 ért, ebbe kellene raknom egy ssd t, de ez nehezebb, és ezért néztem alapból 14" t , meg szkeptikus vagyk hogy ez is kibïrná e a 10 órát netezéssel mint ahogy reklámozzák

szerintetek mivel járnék jobban ?

Xbox One: bandymnc

(#59576) odrif válasza bandi0000 (#59575) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Szerintem arra ügyelj a leginkább hogy ezek a viszonteladótól származó gépek küldöldről vannak behozva.
Így a billentyűzet sem magyar, csak esetleg magyarított.
Ezáltal, a garancia úgy érvényes Magyarországon, hogy 1 alkalommal szervizelik és kész.
Amennyiben honosítva lesz a gép, az már másik kérdés, de van olyan eladó aki a honosítást csak plusz pénzér csinálja, ha egyáltalán csinálja.
Én a hétvégén vettem egy 7470-es gépet, amit kb 6 órája nyomkodok kisebb nagyobb szünetekkel és most van 50%-on az akksija (kikapcsolt bill. világítással, és visszavett fényerővel)
Szóval azt gondolom, hogy ha a 8 órát nem is, de a 5-6 órát biztosan tudod majd internetezésre használni.

20 éve a Prohardveren

(#59577) Benir8


Benir8
senior tag

Gondolom megosztom itt nektek. Barátom vett egy Dell Inspiron 7567-et Edigitalról és IPS-es kijelző van rajta.

(#59578) tibz03 válasza odrif (#59576) üzenetére


tibz03
őstag

Én gondolkozom rajta, hogy külföldről veszek, és én magam cserélek benne billentyűzetet magyarra, mert még így is olcsóbbnak tűnik az egész, mint itthonról venni. Szóval akkor jól értem, hogy ebben az esetben is van rá gari, de csak egyszer szervizelik? És ezt a garancia-honosítást én meg tudom oldani?

(#59579) tecsu válasza odrif (#59576) üzenetére


tecsu
addikt

Dehát a honosítás csak egy regisztráció a Dell honlapján, nem? Miért kellene fizetni érte?
(És van egy olyan pletyka, hogy a Dell megelégelte a sok nyűglődést, így már bárhol lehet gariztatni.)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#59580) soldi3r válasza tibz03 (#59578) üzenetére


soldi3r
veterán

Ha tudod a tulaj adatait, akkor tudod honositani, kulonben csak 1x szervizelik. Billzetet cserelhetsz, csak arra nyilvan nem lesz gari.

E30 (oo=[][]=oo)

(#59581) tibz03 válasza soldi3r (#59580) üzenetére


tibz03
őstag

Értem, köszi. :) Tehát a gari (még ha csak 1 alkalomra is szól) marad akkor is, ha én cserélem a billentyűzetet? Az oké, hogy magára a billentyűzetre nem lesz érvényes, de a gép többi részére az marad?

(#59582) qnadam válasza soldi3r (#59580) üzenetére


qnadam
veterán

le vagyon írva, hogy ha nem tudjuk az előző tulaj nevét, akkor azt kell írni, hogy unkown.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59583) Morisy


Morisy
csendes tag

Sziasztok!

Felhívtam a Dell ügyfélszolgálatot!
Nekem azt mondták a gépre amit vettem DELL E7470 készülékre hogy mivel Ausztria-ból származik, így él rá a 3 év garancia,nem kell honosítanom, igaz nem is tudom mert nem tudom a nevét akitől vettem, csak a céget.
Elég ha a géppel valami baj van, az aljára a service tag után egy kis cetlire a nevem és telefonszámom.
Teljes körü garancia.

(#59584) bb71 válasza Morisy (#59583) üzenetére


bb71
őstag

De csak azért, mert az eredeti tulaj megfizette a 3 év garancia árát!?

(#59585) Morisy válasza bb71 (#59584) üzenetére


Morisy
csendes tag

Passz, ezt nem tudhatom! :)

(#59586) Wyco


Wyco
tag

Hello

Ezeknek a csavaroknak van valami hivatalos nevuk? (marmint ebayen szeretnek venni párat de nem ennyiert, csak nem tudom mit keressek...)

https://www.ebay.co.uk/itm/Dell-Latitude-E5430-E6420-CPU-Screws/202195165484?hash=item2f13c5612c:g:JwkAAOSwSRlZ3dsV

[ Szerkesztve ]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#59587) szpali válasza Morisy (#59583) üzenetére


szpali
addikt

Én se tudtam a nevét az eredeti tulajnak, ennek ellenére honosították

(#59586) Wyco
Talán Dell Latitude E5430/E6420 CPU Screws :F

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#59588) bandi0000


bandi0000
nagyúr

azt hogyan tudom kideríteni hogy rendes gari van a laptophoz nem pedig ilyen egyszer garizós téma?

Xbox One: bandymnc

(#59589) odrif válasza bandi0000 (#59588) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

én felhívnám a Dell ügyfélszolgálatot és bediktálnám a Service Tag-et.

20 éve a Prohardveren

(#59590) bb71 válasza bandi0000 (#59588) üzenetére


bb71
őstag

Lekérdezhető a dell oldalán ...

(#59591) bandi0000 válasza bb71 (#59590) üzenetére


bandi0000
nagyúr

igen ezt tudom, de konkrétan mit ír ha minden rendben van a garanciával?

Xbox One: bandymnc

(#59592) Wyco válasza szpali (#59587) üzenetére


Wyco
tag

Kosz, gondoltam van valami tomegneve mint a tobbi fajta csavarnak....:)

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#59593) bb71 válasza bandi0000 (#59591) üzenetére


bb71
őstag

A dátumát, a típusát meddig érvényes és milyen formában.

(#59594) bandi0000 válasza bb71 (#59593) üzenetére


bandi0000
nagyúr

na megkérdeztem, küldött egy képet, de ebből számomra nem derül ki, hogy itthon is rendesen él e a gari

Xbox One: bandymnc

(#59595) bb71 válasza bandi0000 (#59594) üzenetére


bb71
őstag

Gondoltam honosítod a garit...

(#59596) bandi0000 válasza bb71 (#59595) üzenetére


bandi0000
nagyúr

bocs de nem igazán vágom ezt hogy lehet honosítani?

Xbox One: bandymnc

(#59597) bb71 válasza bandi0000 (#59596) üzenetére


bb71
őstag

(#59598) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

És mi van azokkal az új tulajokkal akik nevükre szeretnék tudni megszerzett gépjüket, de a garancia idő már lejárt? Érdemes megpróbálni a transzfert?

[ Szerkesztve ]

(#59599) GrotESC


GrotESC
aktív tag

Sziasztok!

Céges gépemen, amely egy Dell Latitude E5480 Windows 10-el nem sikerül működésre bírnom a fejhallgatót. Amikor csatlakoztatom a géphez, vagy a dokkolóhoz feldobja "Melyik eszközt csatlakoztatta ablakot", amely a színvilága alapján Dell-es programnak tűnik, de nem tudja a fejhalgatót/headsetet megszólaltatni. Valami ötlet, mi lehet a probléma?

Brit tudósok megállapították, hogy tíz emberből négy az hat.

(#59600) somasz válasza GrotESC (#59599) üzenetére


somasz
Topikgazda

Másik fülhallgatóval próbáltad?
Dell Audio progi nélkül?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.