Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#59951) atees válasza allein (#59950) üzenetére


atees
őstag

Köszi akkor írok nekik!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#59952) Raruh válasza 426os (#59944) üzenetére


Raruh
tag

Köszönöm szépen a gyors és részletes választ :R Nincs semmilyen háttérben futó alkalmazás, csak a böngésző 2-3 megnyitott lapja, és már ez is 70-80 fokos hőmérsékletet eredményez, amit nem gondolnék normálisnak egy ultrabooknál.

Meg fogok kísérelni egy heatpipe=heatsink cserét, ahogy javasoltad!

További szép napot!

Üdv: Raruh

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#59953) Ringman


Ringman
nagyúr

sziasztok!

dell e6430-be/e6440-be valahogy be lehet építeni fhd (ips vagy va) panelt?

(#59954) allein válasza Ringman (#59953) üzenetére


allein
addikt

Szia, szerintem igen. Ebben az van :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59955) 426os válasza Ringman (#59953) üzenetére


426os
őstag

6430-ban tudomásom szerint HD+ TN volt a max.

.

(#59956) Ringman válasza allein (#59954) üzenetére


Ringman
nagyúr

nem tudtam, hogy gyárilag is volt fhd az e6440-ből. vagy ez aftermarket kijelző lenne?

itt sem látom, hogy opció volt az fhd kijelző.

szerk:
(#59955) 426os
gyárilag biztos, az enyémben is az van, csak ha ebbe lehetne fhd-t rakni, akkor még egy darabig ellennék ezzel, ellenkező esetben már akkor inkább egy e7470-et fogok venni - bár az aprós 6440 is felkeltette most az érdeklődésemet

[ Szerkesztve ]

(#59957) 426os válasza Ringman (#59956) üzenetére


426os
őstag

6440-ből biztosan volt gyárilag FHD, egy ismerősömnek is az van.
Bár most ezzel a tech. sheet-el elbizonytalanítottál kicsit, hogy nem-e csak HD+ volt az is.

[ Szerkesztve ]

.

(#59958) Ringman válasza 426os (#59957) üzenetére


Ringman
nagyúr

fhd 6540-ben biztos volt, de fhd-s e6440-ről semmilyen tesztet nem találtam.

azt tudom elképzelni, hogy egy e7440-hez tartozó panel van benne, mert arra látok lehetőséget, h ua. kijelzőkábel van mindkét modellhez, így a panelek felcserélhetők.

(#59959) haxxika válasza Ringman (#59956) üzenetére


haxxika
senior tag

Volt egy új revision, akkor jött az FHD kiadás is, ehhez azonban lapcsere is szükséges (amennyiben nem újabb féle a gép), továbbá kábel és természetesen kijelző.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#59960) LandRo86


LandRo86
újonc

Sziasztok,

Nem tudom jó helyen kérdezem e, de hátha.

Mi okozhatja azt, hogy egy Dell Inspiron 5737 típusú laptopnál a kijelző villog, kikapcsol, de ha HDMI-vel rákötöm monitorra, akkor a monitoron teljesen jó a kép, miközben a laptop kijelzője továbbra is villog, kikapcsol.

Már két szervizben voltam vele, egyikben kicserélték a videókártyát, de a probléma továbbra is fenn állt. Teljes takarításon is átesett, újra lett pasztázva minden hűtés benne, de semmi nem hozott megoldást. Több memória tesztet lefuttattam, hibát egyik sem jelzett.

Igazából meg szeretnék válni a géptől, de így hibásan esélytelen eladni, így jó lenne valami megoldást találni rá.

Sajnos garancia már 2 éve nincs rá.

Bármilyen ötletet szívesen veszek, nem akarom apróért "elengedni" :(

(#59961) szpali válasza LandRo86 (#59960) üzenetére


szpali
addikt

Szerintem kontakt hibás lehet a szalagkábel

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#59962) LandRo86 válasza szpali (#59961) üzenetére


LandRo86
újonc

Az a legszebb, hogy mind a két helyen mutattam nekik egy videót, hogy mit művel, mondtam is hogy nézzék meg a szalagkábelt, de egyik sem tette meg. Hát akkor ebből harmadik szeriz lesz már, kérdés garancia nélkül melyik vállalná még el.

Esetleg erre lenne valami tipped, vagy tapasztalatod?
Vagy valaki másnak?

(#59963) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok

E6420

rádugom a töltőt elsötétül a kijelző, kihúzom világít, kihúzom, vissza és vibrál...
mi lehet a gondja? néztem az LCD flex kábel mindkét oldalon jól csatlakozik, lehet ennyit bírt?

(#59964) Gyulu25


Gyulu25
tag

Sziasztok!

Ez mennyire ajánlott (vagy sem)?

5570

Köszi

(#59965) szpali válasza LandRo86 (#59962) üzenetére


szpali
addikt

Vagy:
ebay-ről rendelsz egyet cikkszám alapján és youtube videó szerint kicseréled :U
(már ha találsz ilyen videót)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#59966) LandRo86 válasza szpali (#59965) üzenetére


LandRo86
újonc

Az lenne még szép :DDD

De utána nézek azért, ki tudja, még lehet szaki leszek :)

(#59967) Wyco válasza Gyulu25 (#59964) üzenetére


Wyco
tag

...mire használni?
Ha csak auto kell Trabant is megteszi...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#59968) szpali válasza LandRo86 (#59966) üzenetére


szpali
addikt

Youtube-on ezt találtam:
https://youtu.be/9NyIb6jlQ9o
ebay-en pedig ezt:
https://www.ebay.com/itm/273086819106

Aztán persze lehet, hogy nem ilyen alkatrészre van szükséged, vagy nem ez a baja. de 8€+free shipping nem a világ, a videó elég egyértelmű, 1 óra alatt meg is lehet :U

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#59969) LandRo86 válasza szpali (#59968) üzenetére


LandRo86
újonc

Pont ezeket néztem én is :)

Annyira nem vagyok magabiztos hogy én ezt meg tudom e csinálni, még ha eléggé szájbarágós is a videó, de megrendelem a kábelt, aztán ha nem is én, de egy hozzá értőbb majd kicseréli, és meglátjuk, sokat nem vesztek vele :)

Újra köszi, hogy rászántad az időt a keresésre ;)

(#59970) Gyulu25 válasza Wyco (#59967) üzenetére


Gyulu25
tag

Bocsi, jogos.
Szóval tudás alapján megfelelő, netezésre, filmnézésre, kép-, videoszerkesztésre kellene. No meg hogy azért gép legyen még 5-6 év múlva is.
igazán a minősége érdekelne, mennyire gagyi műanyag esetleg, alu van-e pl a billentyűzet körül, stb. ilyenek érdeklenének.
Köszi

(#59971) 426os válasza Gyulu25 (#59970) üzenetére


426os
őstag

"..meg hogy azért gép legyen még 5-6 év múlva is."
Csak akkor számolj vele 5-6 évre, ha kettőt veszel belőle és az egyiket elteszed tartalékba. 3 év a garancia rá, onnantól minden nap ajándék. Ezt nem erre a konkrét modellre mondom, hanem bármilyen konzumer laptopra. Az üzleti gépeket is kb 3 évre tervezik, csak sokkal nagyobb igénybevételre és megbízhatóságra, ezért azok jó eséllyel tényleg elmennek még sokat a gariidőn felül (a jobban sikerült szériák).
Tűnhet ez most bármilyen strapabírónak, simán lehet valamilyen típushibája, ami csak később derül ki.
Nem utolsó sorban 3-4 éves korára nagy eséllyel kuka az akksi és a hardver is elavult, lassú lesz. Na jó, az utolsó érv túlzás, mert átlagos használatra elég lesz, de videót szerkeszteni már nem hiszem.

[ Szerkesztve ]

.

(#59972) bandi0000


bandi0000
nagyúr

gondolom 1 db pixel hiba miatt nem cserélik ki a kijelzőt vagy igen? NBD prosupport gari van a gépen

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#59973) Gyulu25 válasza 426os (#59971) üzenetére


Gyulu25
tag

Van egy 6 éves Samsungom most, i5-3210M-el, vígan él és virul, csak jobb lenne már újabb proci, SSD, több RAM, akksija is simán bírja még kb 3 órát, tehát abszolut rendben van. Szóval azért 3 év után nem hinném, hogy minden nap ajándék, bár azért 6 év eltelt, mióta ezt vettem, nem tudom mennyire változott a noti gyártók gyártásfelfogása...

(#59974) 426os válasza Gyulu25 (#59973) üzenetére


426os
őstag

Nem is gyárt már laptopokat a Samsung :))
De viccet félretéve: nem építenék arra, hogy következő is biztosan bír majd ennyit.

.

(#59975) Gyulu25 válasza 426os (#59974) üzenetére


Gyulu25
tag

Dehogynem, csak Európából kivonult sajnos...

Samsung

De értem amit írsz, csak nehéz elfogadni, mert csak nem 500 Ft-ról van szó...

[ Szerkesztve ]

(#59976) Raruh válasza Raruh (#59943) üzenetére


Raruh
tag

Esetleg van itt valaki, aki jelenleg is ilyen gépet használ és tudna visszajelzést adni, hogy neki milyen hőfokokat produkál a gép?
Idle módban
Böngésző (3 lap nyitva mely mondjuk legyen Youtube, PH, Google)
Illetve 100% terhelés alatt Everest Stress teszttel?

:R

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#59977) allein


allein
addikt

Sziasztok. Adott egy laptop amit kinéztem, sajnos az eladó nem hajlandó megosztani velem a service TAG számot, nehogy visszaéljek vele. Elmondása szerint volt már problémája belőle.

Hirdetés szerint FHD IPS kijelző van benne, elmegyek megnézem a laptopot, miből derül ki számomra, hogy a kijelző valóban IPS :U

Azért merül fel a kérdés mert a laptop vidéken van, vonatoznom kellene, oda-vissza 3 óra :U szóval ha odaérek, hogyan tudom leellenőrizni, hogy valóban IPS?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59978) Misu2002


Misu2002
csendes tag

Sziasztok!

Boldogan használok egy 2014-es E7440-est. A gyári töltő mellett van egy utángyártott töltőm is, ez máig remekül működött (kb. fél éves), de most csak táplál és nem tölt. Elég erős a gyanúm, hogy a legutóbbi BIOS frissítés miatt történt valami, ezt tegnap tettem fel. Érdeklődni szeretnék, hogy tudtok esetleg olyan beállításról, amivel ismét működésre lehet bírni az utángyártott töltőt is?

Előre is köszönöm!

Üdv,

Viktor

(#59979) Raruh válasza Misu2002 (#59978) üzenetére


Raruh
tag

Üdv!
Én a helyedben a Dell Command: Power Managager programban néznék szét, ott 4-5 féle töltési beállítás is van, és lehet, hogy mondjuk a fast charge opciót most valamiért nem támogatja az utángyártott töltővel ( :F ), vagy esetleg be van állítva egy bizonyos határérték, ami felé nem tölt.

Erre tudnék tippelni! :O

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#59980) tecsu


tecsu
addikt

Az új Latitude-okbe (pl. 5590) már választható jobb kijelző is, mint az elődé? Mert az borzalmas, ahogy hallom, olvasom. Egy alsó kategóriás Acerben jobb van.
Persze, tudom, mert ez "üzleti" és ott az alsó szegmensben nem kell jó display.
De b@ssza + hát, ez lenne az ideális mindenes laptop, ha jó lenne a kijelzője!
Szóval mi hír az újabbakról?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#59981) Misu2002 válasza Raruh (#59979) üzenetére


Misu2002
csendes tag

Szia!

Nagyon köszi a választ, főleg ilyen későn. :) Szerintem más lehet a gond, mert csatlakoztatáskor hibaüzenet jelenik meg: "The power adapter attached to your system is not recognized. Attach a supported power adapter with at least 65 watts." Tavaly ősz óta használom ezt a töltőt, ez most új infó. :)

Egyébként az előző posztom óta fogta magát és se szó, se beszéd, visszatöltött 80%-ig. Lehet, hogy abbahagyom a kísérletezést, nehogy kárt tegyen a gépben.

(#59982) z0d1@Ku$ válasza Misu2002 (#59981) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Ha van gyári töltőd, akkor miért az utángyártottat használod? :U :F Vagy a gyárival is ugyan ezt csinálja? :F

(#59983) somasz válasza tecsu (#59980) üzenetére


somasz
Topikgazda

5580 fhd kijelzője fasza IPS/AHVA, a hd-t kell elfelejteni.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#59984) Misu2002 válasza z0d1@Ku$ (#59982) üzenetére


Misu2002
csendes tag

Gyárival jó, most véletlenül pont ugyanott van mindkét töltőm, de egyébként nem hurcolom magammal őket.

(#59985) tecsu válasza somasz (#59983) üzenetére


tecsu
addikt

Én a FHD felbontású Philips paneles rettenetről beszéltem. A másikat, a TN-t meg sem említem...

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#59986) somasz válasza tecsu (#59985) üzenetére


somasz
Topikgazda

mi a pn-je?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#59987) tecsu válasza somasz (#59986) üzenetére


tecsu
addikt

Pn?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#59988) somasz


somasz
Topikgazda

product number, vagy bármi azonosító, esetleg panelook.com linkje?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#59989) Uzi74


Uzi74
senior tag

XPS 13-ra (9360) rádugtam egy 20V PD-t tudó power bankot ([link])
Az elején minden ok, ugyan a gép kiírja, hogy 45W-nál kevesebbet kap, de tölti egy ideig (1-2%-ot). Egy idő után viszont megfordul a helyzet és a gép kezdi tölteni a power bankot.... (amin az USB-C port szintén in és out is egyben)
Mi alapján döntik el mikor ki tölt kit, lehet ezt a gépen valahol befolyásolni? (usb-c charge off?)

(#59990) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Dell E7440-em van. Ha 30-40% alatt van a fényerő, olyan, mintha automatikusan szabályozni akarná, mint a telefonoknál, de nagyon idegesítő, fel alá növeli a fényerőt. Az energiabeállításokban ki van kapcsolva az adaptív fényerő. Valakinek van ötlete, hogy lehet ezt megszüntetni? (win10, minden driver friss és üde)

(#59991) bandi0000


bandi0000
nagyúr

nbd szerviz hogy működik? mit kellene csinálnom? néztem a pixel hiba gari táblázatukat, elvileg 1 db fényes pixel miatt már cserélnék a kijelzőt, de a technikai támogatás nem erősített meg ebben, szóval hogy tudnám én ezt kideríteni?

Xbox One: bandymnc

(#59992) tlac válasza z0d1@Ku$ (#59990) üzenetére


tlac
nagyúr

intel grafikus vezérlőpultjában is kapcsold ki

(#59993) z0d1@Ku$ válasza tlac (#59992) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Az a durva, hogy hiába telepítem az Intel programját, egyszerűen újraindítás után olyan, mintha semmit nem csinált volna. Ez azért is fura, mert mikor újratelepítettem a gépet vásárlás után, utána megjelent a tálcán is az ikon, a programba is be tudtam lépni, most viszont sehol nem találom.

(#59994) tlac válasza z0d1@Ku$ (#59993) üzenetére


tlac
nagyúr

régi vezérlőpultban nézd meg, hogy ott van-e

(#59995) z0d1@Ku$ válasza tlac (#59994) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Nem tudom mi az a "régi" vezérlőpult, de ha az eszközkezelőre gondolsz, ott látszik minden, a helyes driver száma is ott van, a program maga mintha fel se települt volna.

(#59996) tlac válasza z0d1@Ku$ (#59995) üzenetére


tlac
nagyúr

nem arra, hanem a vezérlőpultra, control panel-ra gondolok

(#59997) z0d1@Ku$ válasza tlac (#59996) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Nem sajnos ott nem látom, majd ha rendes net közelben leszek, leszedem a teljes pakkot újra, és majd akkor megpróbálom. Köszi a segítséget :)

(#59998) tecsu válasza somasz (#59988) üzenetére


tecsu
addikt

Adatok a Notebookcheck (nem egy ismeretlen oldal) mérései alapján:

X-Rite i1Pro 2
Maximum: 243 cd/m² Average: 223.6 cd/m² Minimum: 11 cd/m²
Brightness Distribution: 84 %
Center on Battery: 234 cd/m²
Contrast: 1300:1 (Black: 0.18 cd/m²)
ΔE Color 5.3 | 0.8-23.34 Ø6.4
ΔE Greyscale 4 | 0.64-98 Ø6.7
60% sRGB (Argyll) 39% AdobeRGB 1998 (Argyll)
Gamma: 2.46
Rádásul PWM-es.

De abszolút mindegy, éppen melyik panelt rakta a robot, mert ebenguba. A Dell a legaljából válogat ebbe a kategóriába. Az igaz, hogy ezek már jobbak, mint az elődben szereplők.
Itt is írnak a korábban felmerült problémáról az 5480 esetében, amit nem igazán sikerült javítania a Dellnek.
Tele van a net panaszokkal. (Csak a FHD-ról beszélek.)
Persze, jobb kijelzővel valamivel drágább lenne, de mégsem kéne a jóval drágább Precisiont venni csak a kijlező miatt - ami szerintem alapelvárás.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#59999) Galahed


Galahed
senior tag

Sziasztok!

Eladó lenne egy dell noti, szeretném megkérdezni, hogy van-e vhol beárazós topik. (Kerestem kerestem kevés sikerrel.) Vagy hol tudnám megkérdezni, hogy kb mennyit kérhetek érte, hogy ne utáljanak ki? :)
Egy Dell7559 -es kerek egy éves notiról lenne szó.

[ Szerkesztve ]

(#60000) 426os válasza Galahed (#59999) üzenetére


426os
őstag

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.