Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#59051) szabonagyur válasza amargo (#59050) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ez egyértelmű, de ha a gépet újnak adták el teljesen mindegy mennyi idős maga a gép, mindennek működnie kell. Ezért kérdeztem milyen formában adták el neki mert az sok mindent elárul.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59052) fm! válasza xXxian (#59048) üzenetére


fm!
tag

Ha új gép, akkor az akksira van 1 év garancia, ha jól tudom.
Bár én már semmiben sem vagyok biztos, a mysoft-ot 3. hete ütjük a DELL-el és a disztribútorral közösen, hogy vegye már vissza a coil whine-os Latitude 5580-at, de csak nem... :(

[ Szerkesztve ]

(#59053) szabonagyur válasza fm! (#59052) üzenetére


szabonagyur
félisten

1 év van az akksira, de ugye megvételtől számítva. Tehát mindegy mikori gyártás a gép, ha akkor veszed meg újonnan akkor onnan van a gari. Ha azonban már ez egyszer eladott gép, stb akkor másabb a helyzet.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59054) Bandriis


Bandriis
csendes tag

Sziasztok,

februárban tervezek venni egy új gépet. A Dell 7567 és 7577 között vacillálok. Sajnos az újat élőben még nem láttam. A konfig kb hasonló lenne: i5, HDD meg 256SSD, 8GB RAM, 7567nél 1050Ti, 7577 nél 1060. Megéri az újabb verzió azt a plusz pénzt?

(#59055) jackal79


jackal79
aktív tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni.
Adott egy Dell Vostro 15 3568 laptop, amit eredetileg Windows 10-el vásároltam, de időközben áttértem Linux Mint-re. Kérdésem az lenne, hogy a BIOS frissítést, hogy tudom megoldani?
Köszi!

(#59056) Aethelstone válasza jackal79 (#59055) üzenetére


Aethelstone
addikt

https://www.dell.com/support/article/hu/hu/hubsdt1/sln171755/updating-the-dell-bios-in-linux-and-ubuntu-environments?lang=en#Flashing a Dell BIOS in a Linux Only Environment

Szerk: De ne upgradeolj, ha nem nagyon muszáj. Szvsz.

[ Szerkesztve ]

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#59057) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Dell Latitude E5430-nál a touchpad két gombja szinte egyszerre mondta be az unalmast. A jobb gombot, ha erősen lenyomom, akkor működik, de a bal nem reagál semmire. Megpróbálnék egy tisztítást, de nem tudom, h ezeket ki lehet-e pattintani úgy, mint a billentyűzet gombjait?! Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#59058) jackal79 válasza Aethelstone (#59056) üzenetére


jackal79
aktív tag

Szia!
Előszőr is köszi az infót!
Miért ne upgrade-eljek? Régebben mindig naprakészen tartottam a rendszert.
Egyébként stabilan működik minden.

(#59059) atees válasza tylerddd (#59057) üzenetére


atees
őstag

[link]
Első youtube video segít!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#59060) Aethelstone válasza jackal79 (#59058) üzenetére


Aethelstone
addikt

Ha stabil, akkor minek? :) Meg előfordul, még ha kicsi is az esély, hogy belehal a bios upgradeba a gép.

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#59061) tylerddd válasza atees (#59059) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi! Szétszedős videókat én is találtam, ill. azok nélkül is szétkapom a gépet. Ugyanakkor egyikben sem láttam olyat, h a touchpad gombjait ki lehet-e kapni. Ha nem, akkor viszont ezért nem bontom szét a gépet. 99%-ban van egér nálam, ill. a pöcökegér gombjait is tudom használni, csak azok nem állnak annyira kezemre.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#59062) Zamma


Zamma
őstag

Sziasztok!
10 éve használok naponta egy D520-as Latitude-öt WIN XP alatt teljes megelégedéssel. Most új Latitude laptop vásárláson töröm a fejem és olvastam ezt a cicergős problémát ami bizonytalanná tett.
Hol érdemes venni laptopot ahol ezt a hibát vásárlásnál ki lehet szűrni, vagy hogyan lehetne ezt a dolgot még az elején kiküszöbölni? Köszi a válaszokat/javaslatokat!

(#59063) laca891 válasza Zamma (#59062) üzenetére


laca891
aktív tag

Mennyi volt ára új korában???

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#59064) Zamma válasza laca891 (#59063) üzenetére


Zamma
őstag

250 ezer körül

[ Szerkesztve ]

(#59065) fm! válasza Zamma (#59062) üzenetére


fm!
tag

Ha magánszemélyként veszed, akkor simán visszaviheted 14 napon belül, ha cicereg. Én azért szívtam meg, mert céges számlára vettem a gépet. :((
De a laptopszalon korrekt, ott vásárlás előtt ki lehet próbálni. Ha végre vissza tudom küldeni a mostani gépet, akkor náluk veszem meg az 5580-at, mert a gép maga szerintem marha jó.
(Pont pár napja nyomkodtam egy 5570-et, hogy annak mekkora fos billentyűzete van, Inspiron szintű rettenet. Az 5580-é fényévekkel jobb.)

[ Szerkesztve ]

(#59066) Zamma válasza fm! (#59065) üzenetére


Zamma
őstag

Muszály cégként venni, mert magánszemélyként az áfa nem jár vissza. :-(

Milyen procival vetted?
Volt benne dedikált vga?
SSD?
Más kérdésem most perpill nincs... ;o)

(#59067) Zamma


Zamma
őstag

"Széria hibás a Nort Bridge hűtő rajta! A hiba jelenség az, hogy felpörög a CPU ventilátor, és magától kikapcsol!"
[link]

Ilyet írt valaki "Csaba" néven az árukeresőn véleményként a latitude 5480-as modellről.
Van erről valakinek hasonló tapasztalata? Mondjuk nem tudom mi köze a North Bridge-nek a cpu fanhoz...
... ez valszeg nálam nem is jelentkezne, mert alapból az i8kfan proggit használom, nem a bios/windows beállításait.

[ Szerkesztve ]

(#59068) fm! válasza Zamma (#59066) üzenetére


fm!
tag

Nekem is munkaeszköz a gép, marad a céges vásárlás. Ezt a típust vettem:
[link]
De még véletlenül se tőlük rendelj!
A gép marha jó, de a cicergést én nem bírom megszokni, már csak arra várok, hogy mikor küldhetem vissza. Addig nem is rendelek másikat, mert nem tudom, hogy ezt most cserélik vagy a pénzt utalják vissza.

[ Szerkesztve ]

(#59069) jeff_lynn


jeff_lynn
csendes tag

Sziasztok,
Mit javasoltok, honnan vegyek akkut az e5420 gépemhez?

(#59070) xXxian válasza szabonagyur (#59053) üzenetére


xXxian
senior tag

Szia,

Nem volt semmilyen kikötés, úgy gondolom kell, hogy legyen gari az aksira is, írtam a boltnak, ha érdekli a nagyközönséget, akkor megosztom mi lett a dolog vége.

W7 egyébként továbbra sem megy fel rá, W10 DVD-ről igen (USB-t nem próbáltam még). A jeelk szerint minden működik, csak az aksival van gond.

X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#59071) winkleer


winkleer
csendes tag

Sziasztok!
Dell Latitude 5580 as gépem van. Az a problémám, hogy lötyög a kijelzője. Fél éves a gép és nem sokkal a vásárlás után előjött ez a jelenség. Vadi újként nagyon nehezen nyílt a kijelző és nagyon stabilan állt s nyitott pozícióban. Mostanra már normálisan nyitható csak a beállitott pozícióban bárhogyan van is nyitva van egy holtjátéka. Kb 2cm-t lötyög. A fém zsanéron van 1-1 csavar. No nem ez a laza hanem a zsanér melletti a műanyag házba lévő csavarok fején érezhető mozgás amikor lötyögtetem a kijelzőt. Egyszer már meghúztam ezeket a csavarokat és ismét stabil lett a kijelző. Nyitáskor már nem annyira szoros mint új korában de nem is laza és nem lötyögött. Viszont ez nem tartott sokáig és ismét visszatért a probléma. Igazából használatban nem befolyásol semmit de ez a gép 430000Ft- ba került és picit gagyi benyomást kelt. Legfőképp pedig azért aggódom, hogy ezzel a lötyögéssel valami kikopik pl a csavar feje kikoptatja a burkolaton a helyét és az átszakad stb. Találkoztatok e ezzel a problémával? A munkahelyemen az összes 15 collos latitude kijelzője ugyanigy lötyög de a 14 collosoké nem! Mivel a csavarok meghúzása után visszatért a probléma merült fel bennem hogy megkérdezzelek titeket. Lehet hogy egy zsiványosabb probléma , tipushiba áll fent. A céges gépeknél mindenki lesz@rja de a sajátomnál szeretném körbejárni a kérdést. Köszönöm a figyelmet.

" Google a barátod, TINA a csajod "

(#59072) Dhampir válasza winkleer (#59071) üzenetére


Dhampir
félisten

Szerviz? Helyszíni garancia jár arra a gépre.

(#59073) tecsu válasza winkleer (#59071) üzenetére


tecsu
addikt

Már a Dell sem a régi. :((

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#59074) szabonagyur válasza xXxian (#59070) üzenetére


szabonagyur
félisten

Azért kérdeztem, hogy milyen formában vetted meg mivel ennyire régi gépeket ritkán adnak el teljesen újként.

Win7 csak legacy módban fog felmenni rá.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59075) fm! válasza winkleer (#59071) üzenetére


fm!
tag

Én simán kihívnám a szervizt, akár 1-2 havonta, úgyis házhoz jönnek Latitude esetén. Ha meg nem tudják javítani a hibát, akkor úgyis cserélnek, vagy visszatérítik a gép árát.
Én is pont 5580-as gépet vettem (amit 3 hete nem bírok visszaküldeni, de nem a DELL hibájából), neked nem cicereg?

[ Szerkesztve ]

(#59076) allein válasza fm! (#59075) üzenetére


allein
addikt

Pedig én is éppen gondolkodom mire cseréljem a mostani 5470-et: 5570 vagy 5580 :F

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59077) fm! válasza allein (#59076) üzenetére


fm!
tag

Az 5570-nek olyan a billentyűzete, mint egy Inspiron-nak: rövid úton jár, nem is érezni, hogy megnyomtad-e, alig van visszajelzés, szerintem nagyon rossz.
Az 5580 viszont egy álom: hosszú úton jár, érzed, hogy lenyomtad, nagyon jó használni. De ez meg cicereg. :(( Legalábbis az én példányom. Neten inkább az XPS széria hibája, de Latitude-okon is előjön. Mielőtt megvettem a gépet, nem is hallottam erről a hibáról, most olvastam utána. Viszont a DELL simán visszaadja az árát, de csak a forgalmazón keresztül. Én teszek még egy próbát a géppel (i5-7440HQ, 8GB RAM, 256GB SSD), de csak úgy, ha előtte az üzletben ki tudom próbálni. (Laptopszalon-ban elvileg megoldható.)
Nekem pl. csak akkor cicereg, ha hálózaton van, de már nem tölti az akksit. De akkor nagyon. :O

(#59078) allein válasza fm! (#59077) üzenetére


allein
addikt

Mondjuk nekem nem sürgős :N de lehet akkor más irányba indulok el, talán Precision :K

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59079) fm! válasza allein (#59078) üzenetére


fm!
tag

Nem biztos, hogy jobb, azt olvastam valahol, hogy a 7. generációs Intel procikkal van valami gond, ezért nyomják a coil whine-t. Lehet, hogy meg kellene várni a 8. generációt... :F

(#59080) allein válasza fm! (#59079) üzenetére


allein
addikt

Vagy akkor inkább olyan gépet amiben 6th gen. CPU van :K az sem piskóta :DDD mondjuk a mostani 5470-es gépemben 6th gen HQ proci van, szóval nem is tudom mit akarok :DDD SSD-t nem tudom kihajtani ebben a gépben :U más gondom nincs :DDD nem figyeltem, hogy van-e cicergés, laptopot hűtővel használom. Szóval ha lenne amúgy sem tűnt volna fel :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59081) winkleer válasza fm! (#59075) üzenetére


winkleer
csendes tag

Nekem csendben van hála. Miféle cicergést hallasz? A vinyóból jövőt? Enyémbe 500G SSD van. Vagy afféle kapcsolóüzemű táp zajt? Melyik tipusod van pontosan?

" Google a barátod, TINA a csajod "

(#59082) szabonagyur válasza allein (#59076) üzenetére


szabonagyur
félisten

5470-et 5570-re váltani minek? Ugyanaz a 2 gép csak méret más.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59083) allein válasza szabonagyur (#59082) üzenetére


allein
addikt

Mostani samu SSD-M + nem gond ha nagyobb a kijelző mérete :DDD

Dell M.2 / NVME Specifications:

E5470 with H processor supports 2X, E5470 with U processor supports 2X.

E5570 with H processor supports 4X vagy 5580 with H processor supports 4X.

Nálam ez ilyen SSD betegség. 5480 is 4X tudott és érezhetően gyorsabb a mostani 5470-nél.

5480 SSD teszt, 5470 ugyanaz az SSD teszt(bal oldali fotó).

Egyébként a boot időben, kikapcsolási időben is érezhető a különbség. Tudom, hogy ezek apró dolgok, de engem zavarnak :K

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59084) Aethelstone válasza allein (#59080) üzenetére


Aethelstone
addikt

Én a 4700mq-t sem tudom :)

MI 10T Pro 8/256 , Arsenal FC - Go Gunnarz...

(#59085) szotadi


szotadi
tag

Üdv,
szeretnék segítséget kérni. E6230 noti win7 minden driver megvan (eszközkezelőben minden ok) egyedül a hangerő, világítás visszajelzés nem megy, mit kell még felrakni? mit érdemes még felrakni a Dell programok közül?

(#59086) fm! válasza winkleer (#59081) üzenetére


fm!
tag

Sajnos mindent hallok:
- ha olvas/ír az SSD
- ha scrollozok weben (ez a legidegesítőbb)
- ha számol a proci (stress test)
- ha memóriát kezel (stress test)
- ha VGA-t kezel (stress test)
Ezen a linken teljesen jól hallani: [link]
De nem mindenki hallja, de ha egyszer meghallod, akkor vége. Olyan mint egy nyári éjjel a szobában rekedt szúnyog. Ha egyszer meghallod, addig nem alszol el, amíg le nem ütöd. :D

(#59087) szabonagyur válasza fm! (#59086) üzenetére


szabonagyur
félisten

SSD-t hallod? Rossz neked...

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59088) haxxika válasza fm! (#59086) üzenetére


haxxika
senior tag

Egy picikét nem fújod fel túlságosan? Amióta előjött nálad a probléma, azóta minden nap megejted, hogy még mindig van, még mindig nem jutottál dűlőre, és még mindig zavar. Ne haragudj, de szerintem másoknak már picit sok nap mint nap hallgatni. A mysoftos problémát megértem, abszolút nulla a cég ügyfélkezelésben, de más nem kerít ekkora feneket egy ilyen gondnak.
Nekem is folyamatosan felpörög a gépem, megszoktam, nem zavar. Cincogás lehet engem is zavarna, de úgy gondolom túltenném magam azért, amilyen gépet kapok és használhatok.
Félre ne érts, nem akarlak megbántani, csak elmondtam a véleményemet. Kitartás a céggel való harchoz, de talán a külföldi fórumokban (vagy pl. redditen) tudnak segíteni neked, hogy mivel lehetne enyhíteni a dolgot/megszűntetni, mivel a felhasználók nagyobb tábora rendelkezhet ilyen számítógéppel angolban jártas nyelvterületen, mint mi magyarok.
Még egyszer elnézést ha rossznak érezted ezt.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#59089) allein válasza Aethelstone (#59084) üzenetére


allein
addikt

Hát pedig HQ CPU kell ahhoz, hogy ki tudjam használni az M.2 / NVME 4X csatis SSD-t :K

#59088) haxxika - mondjuk azért én is agyf@szt kapnék ha cincegne a gép, lehet eddig már kidobtam volna az ablakon :W

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59090) anorche1 válasza fm! (#59086) üzenetére


anorche1
őstag

Nekem a 6440 -em is cicereg, ha töltőn van, és már nem tölt tovább. A gépet én leginkább asztalon felnyitva másodlagos kijelzőként, monitorra kötve használom. Úgy oldottam meg, hogy lefedtem a gépet (palmrest+billentyűzet) egy törülközővel, amin nem szűrődik át a cicergés. Nem szép megoldás, de működik.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#59091) somasz válasza allein (#59089) üzenetére


somasz
Topikgazda

Azért a kihasználás elég erős kifejezés az esetedben. ;]
Teszten nem megy maxon, sach schon!

Ha egész nap fájlokat mozgatnál hardcore felhasználásban, indokolt lehetne. ;)
Szerintem így is éppen elég gyors a géped a feladatára.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#59092) Dhampir válasza haxxika (#59088) üzenetére


Dhampir
félisten

Az a webshop mióta lett ilyen? Régen jó híre volt, jó tapasztalatokkal.

(#59093) allein válasza somasz (#59091) üzenetére


allein
addikt

:R tudod, hogy ez nálam egy rossz tulajdonság :DDD

#59090) anorche1 - kíváncsi lennék az én 6440-es gépemre, hogy van cicergés vagy nem. Ha van akkor sem hallom mert monitorra van kötve és a gép alatt 20 cm.-es laptop hűtő duruzsol :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59094) Ablakos


Ablakos
őstag

Rövid helyzet jelentés: Inspiron 5767 1 éves. Garanciában visszavittem, mert elkezdett morogni a cpu hűtő, nagyobb hőterhelésen kávédaráló effektus. Boldogan elhoztam a szervízből, és most egy nap után, hangosabb, mint amikor elvittem december végén. (Cpu hűtő csere volt, papíron. Persze kurva élet hogy nem lett cserélve esetleg befujva, WD40-el ) Rövid összegzés: 2 X 4000ft utiköltség a semmiért.

Tudtok magyar beszerzési helyet, ahol alkatrészt tudok rendelni? (külföldi webshop nem érdekel)

(#59095) fm! válasza haxxika (#59088) üzenetére


fm!
tag

Semmi gond, nem vagyok az a sértődős fajta. :N
Az ügy elején, decemberben kisírtam magam (és hát hol máshol, mint egy DELL fórumban? :F ), most már csak a jelenlegi/jövőbeli Latitude tulajokkal értekezem, hogy náluk mi a helyzet ill. hogy bele ne fussanak ebbe a problémába. Én speciel marhára örültem volna, ha tudok egyáltalán a problémáról, mielőtt megrendelem a gépet. Először azt se tudtam, hogy neten hogyan keressek rá a cicergésre angolul, de aztán megtaláltam a kulcsszót: coil whine. Innentől 3 napig olvastam a reddit.com-ot, minden lehetőségen kétszer is végigmentem (BIOS frissítés előtt-után), de egyik sem segített. Valaki ezt nem is hallja, valaki meg agyf@szt kap tőle. Mivel egy tök csendes szobában programozok elég összetett dolgokat, így gondolkodni sem tudok ettől a hangtól, szóval nekem ebben a formában a gép használhatatlan.
Ez nem is gond, gondoltam visszaküldöm és cserélik. Hát nem, és fogalmazhatnék szebben is. :) Így most itt van egy (számomra) használhatatlan gép, újat rendelni se tudok, mert nem tudom, hogy ezt most cserélik vagy pénz vissza vagy szétverem egy 12 kilós falbontó kalapáccsal. :W

@anorche1
A törölközős megoldáson behaltam, nagyon tetszik. Elképzeltem, hogy megyek ki egy céghez, kipakolok, aztán leterítem a gépet egy vastag Micimackós törölközővel... :D

@szabonagyur
Gondolhatod, hogy meglepődtem én is...

[ Szerkesztve ]

(#59096) somasz válasza fm! (#59095) üzenetére


somasz
Topikgazda

fogyasztóvédelemnél nem próbálkoztál még?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#59097) adika4444 válasza allein (#59089) üzenetére


adika4444
addikt

Nekem a HP 2570P-m töltője cicergett, egészen sokáig, kb fél napig viseltem el, utána gariztattam.
Megérte, ez már nem sikoltozik...
Úgyhogy maximálisan megértem a panaszos kollégát, tényleg irdatlan idegesítő tud lenni ez a ciripelés...
(#59090)anorche1:
Nincs annak a gépnek egy kicsikét melege?

üdv, adika4444

(#59098) fm! válasza somasz (#59096) üzenetére


fm!
tag

Egyelőre nem, az ilyen ügyeket felülről lehet szerintem megoldani. A DELL-nek és a disztribútornak küldtem át épp a teljes email beszélgetést december közepe óta. Elég abszurd, hogy a DELL visszavenné a gépet, a disztribútor intézné az ügyet, a mysoft meg aláírt, pecsétes papírt kér. A DELL-nél azt mondta az ügyintéző, hogy ő 10 éve van ott, de még senkinek nem csináltak ilyet. Visszavették a gépet RMA-ban aztán kész. Nem is érti, hogy a mysoft mit akadékoskodik ennyit... :F

(#59099) laca891 válasza fm! (#59098) üzenetére


laca891
aktív tag

gondolom helyszíni garancia van rá.
Miért nem hívsz ki egy szerelőt, hátha valami apró hiba vagy egy részegység amit könnyű cserélni.
Aztán ha nem jó két naponta hívogatni a szervizt...

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#59100) tecsu válasza laca891 (#59099) üzenetére


tecsu
addikt

Ez már bőven ki lett tárgyalva. Nem, a Dell nem tudja javítani.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.