Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#59151) szotadi válasza kali (#59150) üzenetére


szotadi
tag

szia,

teljesen jó kártya a 6205, a Dell 1504 (Broadcom) wifi nagyon gáz volt nem mindig tudott csatlakozni. Nálam panel lakás, routerrel egy beton falon keresztül mértem, az 5GHz már nagyon érzékeny a másik szobában már nem mindig kapcsolódik.
:C

Korábban kérdeztem, hogy Win7-hez hangerő/fényerő visszajelzéshez mit kell telepíteni?
:F

[ Szerkesztve ]

(#59152) ß3NC33 válasza szotadi (#59149) üzenetére


ß3NC33
tag

Szia!

Köszönöm szépen a gyors segítséget!
Találtam is hardveraprón megfelelőt! :)

(#59153) szotadi válasza ß3NC33 (#59152) üzenetére


szotadi
tag

Nagyon szívesen!

én korábban AliExpress-en néztem, de sikerült helyben beszerezni HP8570p-ben volt eredetileg.

(#59154) atees válasza kali (#59150) üzenetére


atees
őstag

Vajon a 6300 kártya érezhetően gyorsabb lehet??
latitude e6230-ban akarok kártyát cserélni.

Vagy intel 7260 ?

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#59155) kali válasza atees (#59154) üzenetére


kali
legenda

Az már 3*3:3 MIMO képes, 450 Mbps kapcsolatot tud mind a két frekvencián, így gyorsabb a 6250-től (ami 2*2:2 MIMO és 300 Mbps), de ahhoz persze az is kell, hogy a router (vagy bármilyen más eszköz, amire kapcsolódik) szintén tudja a jobb MIMO-t és a gyorsabb sebességet, ellenkező esetben nem lesz előnye a 6205 ellenében.
7260-ból van N szabványos (2*2:2 MIMO és mind a két sávon 300 Mbps) és AC képes is (2*2:2 MIMO és 300/867 Mbps), nekem utóbbi volt az AC tudása miatt egy ideig a 6205 helyett az 5430-ban, de aztán visszacseréltem, mert nem voltam azzal teljesen elégedett.
AC7265 ha van megfelelő csatolással, inkább azt javasolnám AC elvárás esetén.
A laptopoknál azt is érdemes figyelembe venni a wifi modul típusának a kiválasztásakor, hogy ha a modul 3 antennás, akkor a kaptopban is adott legyen az, viszont gyakran csak 2 van.

[ Szerkesztve ]

(#59156) atees válasza kali (#59155) üzenetére


atees
őstag

asus rt-87u-van. Azt nem tudom, hogy a laptopban menne e az ac-s kártya.
7265 nem is jó a laptopba, mert nincs m2 csatlakozó
Mi volt a problémád a 7260-al?

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#59157) kali válasza atees (#59156) üzenetére


kali
legenda

Az RT-AC87U 2.4 GHz-en 3*3:3, 5 GHz-en pedig 4*4:4 MIMO-s.
AC7265 nem csak M.2 csatolású van.
A megfelelő AC7260 biztosan megy az E6230-ban, mert csináltam már olyan cserét régebben ismerősnek.
Ugrált a sebesség a 7260-as modullal, nem volt stabil és a távolságot, illetve a fizikai akadályokat sem tolerálta úgy, mint a korábbi modul, pedig több routerrel is kipróbálva. (Volt nekem is RT-AC87U)

(#59158) anorche1


anorche1
őstag

Egy e6440 mennyire bírna el egy 4700mq -t? Gyári hűtés elbírná?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#59159) Frawly válasza fm! (#59095) üzenetére


Frawly
veterán

Ha nem kapod vissza a pénzed, és meg kell tartsad a cicergős gépet, akkor vidd egy elektronikai szakihoz, lehet megtalálja neked melyik alkatrész adja a hangot, lehet valami tekercs, vagy IC, vagy hasonló, és kicseréli vagy stabilizálja neked nem túl heroináron. Lehet jobban járnál, mint a harccal, főleg, hogy írtad a géppel a cicergést leszámítva meg lennél emúgy elégedve. Tényleg esélyes, hogy egyszerűbben és olcsóbban javítható, mint gondolnád. Nem állítom biztosra, de egy próbát mindenképp megérne ilyen szakit keresned.

(#59160) E300TD válasza atees (#59156) üzenetére


E300TD
tag

Biztosan megy E6230-ban az intel AC-7260.

Nekem E5410-ben cirka 400Mbps-ot tud, E5440-ben 500 körül tudott Netgear X4-gyel.

De most ez van benne: [link]

750 körül megy max.

[ Szerkesztve ]

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#59161) atees válasza E300TD (#59160) üzenetére


atees
őstag

Na most elgondolkodtam egy ilyenen 😀 csak nem tudom a 3 antenna, hogy alakul.

Nalam igy vannak a kabelek.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#59162) gozso


gozso
senior tag

a jelenleg kapható vostro-k közül, van ami ajánlott vétel? :)

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#59163) PubliCat


PubliCat
tag

Sziasztok

Van valakinek tapasztalata dell 3542 világítós billentyűzettel kapcsolatban? Morfondírozom a billzet cserény, világítósra, nem.vészes az ára a dolognak, és pont emiatt érdeklődöm felőle.

[link]

Ezen a terméken agyalok.
Van valakinek ilyen tapsztalata esetleg?

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#59164) E300TD válasza atees (#59161) üzenetére


E300TD
tag

Ha jól látom, neked 3+2 antenna kábeled van. Szerintem sima ügy. Nekem anno Thinkpad T500-zal is kitűnően működött, de kell az IPEX4 átalakító. Az E5440-ben csak 2+2 antenna volt, én ez egyik dupla helyett tettem bele 3 antennát, ami már IPEX4-es csatlakozós.

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#59165) atees válasza E300TD (#59164) üzenetére


atees
őstag

😀
Na ez most nem volt teljesen tiszta😀
Bele tudnam rakni csak kell hozza atalakito a csatlakozohoz, vagy nem kell semmi hanem siman bele tudom rakni?😀

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#59166) Dolphine válasza gozso (#59162) üzenetére


Dolphine
addikt

Nekem és kollégáimnak egy 5468-as van, szeretjük.
Van egy-pár érdekessége, de együtt lehet élni vele! :D

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#59167) E300TD válasza atees (#59165) üzenetére


E300TD
tag

bele tudod tenni, de kell hozzá 3 db antenna átalakító kábel, azzal együtt kell megvenni.A te kábeleid IPEX1-esek, ezen IPEX4-es csatlakozó van.

[ Szerkesztve ]

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#59168) atees válasza E300TD (#59167) üzenetére


atees
őstag

Koszi a korrekt infokat! Keresek vmi eu-s beszerzesi forrast es megrendelem! Esetleg nemtudod 4G-s modembol melyik lenne jo valasztas? Nem igazan talalok hozza infokat!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#59169) fm! válasza Frawly (#59159) üzenetére


fm!
tag

Köszi a tippet, könnyen lehet, hogy élnem kell vele, mert végül cserélik a gépet egy ugyanolyanra, és hát 50%, hogy ez is ciceregni fog.
Aki még követi a sztorit: sikerült átlépni a mysoft felett, a disztribútor intézi a cserét! :))
Holnap jön két futár, az egyik viszi a régit, a másik hozza az újat. Meg se kell várnom míg elviszik, kivizsgálják, rögtön küldik az újat. :C Így kellett volna a mysoftnak is intéznie, a jótállási jegyen rajta is van, hogy ha 3 napon belül jelzem a hibát, akkor nem hivatkozhatnak a megadott jogszabályra. Na mindegy, ha lesz kedvem, akkor az árukeresőn és a többi oldalon írok egy szép véleményt, nehogy mások is beleszaladjanak egy ilyen (finoman fogalmazva) rugalmatlan cégbe... Ti már úgyis tudjátok, hogy honnan nem szabad venni! :K

(#59170) E300TD válasza atees (#59168) üzenetére


E300TD
tag

Szivesen. Nem használok 4G modemet, megosztom telefonról, ha kell.

Én egy ilyet szeretnék kipróbálni, és ez csak a WWAN helyére menne, ha műküdne, meg kellene egy Netgear X4S router, hogy ki lehessen használni a 160 (80+80) MHz-es sávszélt. :D

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#59171) atees válasza E300TD (#59170) üzenetére


atees
őstag

Ez nagyon beteg mar😀😀

Esetleg ha valaki hasznal 4g modemet megosztana velem hogy milyet?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#59172) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Sziasztok!
Van a családban két Dell (E7440 és E6430), mindkettő néha lecsatlakozik a wifiről tök random és nem nagyon jövök rá a megoldásra. Asus RT-N18U router van itthon, de nem valószínű hogy annak lenne baja, mivel ezeken kívül még legalább 6 gép és 8-9 telefon csatlakozik folyamatosan és egyik sem produkálja ugyanezt, minden más gépen folyamatos netkapcsolat van. A driverekkel is próbálkoztam, de akármelyiket rakom fel, ugyanaz a helyzet. Valakinek van valami ötlete?
Előre is köszi

(#59173) Frawly válasza atees (#59161) üzenetére


Frawly
veterán

Egyszerű, a szürke kábelt nem kötöd rá, a fehéret, feketét meg oda kötöd, ahova jelzi. Nem lehet elrontani, nem kell hozzá agysebésznek lenni.

(#59174) Rocko007 válasza atees (#59171) üzenetére


Rocko007
aktív tag

E7270-ben egy DW5811E-t hasznalok.

(#59175) Ablakos


Ablakos
őstag

Van tapasztalt, hogy az AMD dedikált gpu-ra a DELL által preferáltat vagy az amd oldali laptop adrenallin drivert használjátok? (R7 M445 gpu)

(#59176) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Sziasztok,

Latitude E6540 venti problémám van még mindig, a szokásos dolgokon már túl vagyok: takarítás, pasztázás, frissítgetés, stb. Folyamatosan pörög a venti, 2%-os proci terhelésnél, mindkét mag 32-36 fokos, semmi terhelés. Intel HD4xxx integrált grafika van benne, nem Radeon.
Van erre valami megoldás?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#59177) atees válasza Rocko007 (#59174) üzenetére


atees
őstag

Nem gyenge az ara ennek a modemnek, inkabb megosztom a telomrol ennyiert ha kell 😀😀😬😬

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#59178) alpihun


alpihun
senior tag

Hali

Van megoldás arra, hogy a w10-es 5558 gépem ne 10 perc és 3 troubleshooting után tudjon csatlakozni egy bármilyen wifire?
Mert ezt csinálja, akármennyire jó a jel, ilyeneket hoz elő, hogy nincs internet vagy nem sikerült csatlakozni s nyomogatom a hibaelhárítást s 2-3 után megindul. Onnantól megy jól, de nagyon idegesítő.

Bagoly mondja verébnek, hogy nagy a feje, búsuljon a ló.

(#59179) atees válasza E300TD (#59170) üzenetére


atees
őstag

Na meg is rendeltem, talaltam ebayen olyat amihez meg kabel adapter is volt. Remelem jo lesz egy 10ért😬😀

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#59180) E300TD válasza atees (#59179) üzenetére


E300TD
tag

:C

Kiváncsi leszek a sebességre az ASUS "vadállattal".

Nekem a 7.35.340.0 driver vált be hozzá, külön kellett feltenni, mert a W10 nem ezt találta meg.

[ Szerkesztve ]

Amikor a szeretet hatalma legyőzi a hatalom szeretetét, akkor a világ megismerheti a BÉKÉT. (Jimi Hendrix) A vallás akkor keletkezett, amikor az első csaló találkozott az első ostobával. "Voltaire"

(#59181) atees válasza E300TD (#59180) üzenetére


atees
őstag

Win7el vagyok, van olyan progi amit hasznalok, amihez csak az jo!
Hat en is kivancsi leszek az asusra, mert igen kenyes joszag a sebesség terén. 😀
Az mar szep tempo wifin 😀

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#59182) allein válasza fm! (#59169) üzenetére


allein
addikt

Szia. Mi újság van, voltak a futárok?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59183) anorche1


anorche1
őstag

NBD -s garis géppel, melyik telefonszámot is kell hívni gariztatás miatt? A dell oldalán nem találom :(

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#59184) szabonagyur válasza anorche1 (#59183) üzenetére


szabonagyur
félisten

Elvben még ez: 06 (80) 016157

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59185) anorche1 válasza szabonagyur (#59184) üzenetére


anorche1
őstag

:R

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#59186) Dhampir válasza fm! (#59169) üzenetére


Dhampir
félisten

Várom a beszámolót az új gépről. :)

(#59187) fm! válasza allein (#59182) üzenetére


fm!
tag

@allein, @Mirr Murr
Sziasztok!
Volt a futár, végül csak egy jött, ő vitte a régit és hozta az újat. Először is a lényeg: a coil whine sajnos ebben a gépben is ott van. Viszont, szerintem halkabb, számomra már elviselhető szinten van. A régit 2 méterről is hallottam úgy, hogy egy asztali gép be volt kapcsolva a szobában. A mostanit akkor hallom, ha a gép előtt vagyok, de akkor is inkább egy HDD hangjára hasonlít, jóval alacsonyabb a frekvenciája. Szintén csak akkor jön elő, hogy ha 100%-ra tölt az akksi (vagy amire beállítom) és átvált hálózatra. A beépített GPU lehet itt is a ludas, ha XTU-ban Graphic stress test-et nyomok, akkor a leghangosabb.
Driverekből a legújabbakat raktam fel, egyedül BIOS-t nem merek frissíteni, mert hiába volt ott az előző gépnél is a downgrade lehetőség, nem engedte a rendszer. Végigmegyek még egyszer a reddit.com-os lehetőségeken (van vagy 20 féle), hátha még halkabb lesz (vagy megszűnik). Azt pedig elfogadtam, hogy nem fogok kapni tökéletes laptop-ot (ugyanúgy, ahogy ma már semmilyen műszaki cikkből nem lehet 10 évre venni semmit), pedig mindig a közép vagy felső kategóriát veszem mindenből, ha van rá lehetőségem.
A lényeg, hogy a DELL és a disztribútor maximálisan korrekt és segítőkész volt, 3 napos cserével megoldották a dolgot, csak az ünnepek, leállások miatt ennyi ideig tartott átverni a dolgot a mysoft-on. (A disztribútor küldte a futárt, ki is hagytuk az egész cseréből őket.)

[ Szerkesztve ]

(#59188) allein válasza fm! (#59187) üzenetére


allein
addikt

Köszi szépen az infókat. Nálam is éppen tervben van egy 5580 vásárlása, rákérdeztem a coil whine jelenségre, eladó azt mondta nincs ilyen.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59189) fm! válasza allein (#59188) üzenetére


fm!
tag

Azért vásárlás előtt kipróbálnám, pláne ha az i5-7440HQ procival veszed. Szerintem ez lehet a ludas, mert az egyik cégnél, akinek bedolgozok, ott van vagy 500 db Latitude 5580 és egyik sem csinálja ezt, de azok tudtommal mind U procisak.

(#59190) allein válasza fm! (#59189) üzenetére


allein
addikt

Elvileg i5 7740HQ van benne :U te budapesti vagy amúgy? Jó lenne meghallgatni élőben ezt a jelenséget :K

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59191) fm! válasza allein (#59190) üzenetére


fm!
tag

Szombathelyi vagyok, de Győrben járok többször. Viszont a youtube-on sok videót találsz: dell coil whine és lesz találat bőven. :((( Főleg az XPS széria hibája (amiben legtöbbször szintén HQ proci van), de Latitude-nál is előfordul. Viszont erősen gépfüggő, valamelyiknél jobban hallani, valamelyiknél kevésbé. Az előző gépnél engem akkor idegesített a legjobban, amikor görgettem egy weboldalt. Ennél csak akkor hallom, ha 10 centire van a fülem a képernyőtől. :U

(#59192) allein válasza fm! (#59191) üzenetére


allein
addikt

Érdekes. Volt már 5480 ami HQ procis, mostani 5470 is HQ procis, szerencsére nem hallok ilyen jellegű hangot.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59193) november


november
tag

Sziasztok!

Közel 3 hónapja egy Dell Latitude 7480 boldog tulajdonosa vagyok. S lenne pár kérdésem amiben a segítségeteket kérném.

1. A gépet használtan vettem de gyári garanciával. Igaz hogy ebben az esetben a garancia érvényesítésekor elég a számla amit a boltban kiállítottak? Vagy kell a garancia papír is?

2. Észrevettem hogy ha külső merevlemezt csatlakoztatok (pl: a 2,5 WD My Passport) és azon dolgozok mondjuk jegyzettömbe egy idő után hogyha mentek akkor pár másodpercig gondolkozik és utána ment. Ilyenkor fel is pörög a winyó is. Szal olyan mintha használaton kívül közbe alvó módba tenné a külső háttértárat. Meg azt vettem észre (szintén a wd-l) hogy néha mappa váltásnál idő kell míg betölt. Igaz hogy csak pár másodperc, de akkor is furcsa. Megnéztem a Windows-ban az USB szelektív felfüggesztés mindkét esetben tiltva van. Mi okozhatja ezt a jelenséget?

3. Azt figyeltem meg ha rácsatlakoztatom a külső monitoromat és lehajtom a kijelzőt (mondjuk film nézés közben). Aztán fel akkor elmegy a kép a külső monitorról. Azt megtaláltam Windowsban hogy a képernyő lehajtásakor ne csináljon semmit. De olyan nincs amikor felhajtom hogy ne menjen el a kép?

4. Milyen drivereket, hivatalos gyártói szoftvereket érdemes felrakni? Tudom függ a felhasználói szokástól is, de mégis hogy zökkenőmentesen menjen a gép. BIOS-t érdemes mindig napra készen tartani?

És még annyi hogy én is megosztanám a tapasztalatomat a coil whine jelenséggel kapcsolatban. Nekem is szokott ciceregni a gép. De erre számítottam, mert a tesztek is kiemelték. De nem zavaró mértékben szerencsére, meg halkan és ritkán csinálja.

(#59194) allein válasza allein (#59192) üzenetére


allein
addikt

Mikor hallható amúgy ez a jelenség? Mert most már engem is izgat és meg akarom hallgatni a mostani 5470-et :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59195) fm! válasza allein (#59194) üzenetére


fm!
tag

Az előző gépen szinte mindig hallottam: böngészés, bármilyen képernyő frissítés, SSD műveletkor (olvasás/írás). :( A legegyszerűbb, ha felteszel egy XTU-t (Intel Extreme Tuning Utility), abban van CPU, Memory, Graphic stress test. Ha ott nem hallasz semmit, akkor okés a gép! (És ebben a progiban lehet is állítgatni sok mindent, elvileg a coil whine-t is csillapítja pár beállítás. Az előző gépnél nem segített, a mostanival még tesztelem.)
De vigyázz, ha egyszer meghallod, akkor már pillanatok alatt rááll a füled és csak ezt fogod hallani! :DDD

(#59196) allein válasza fm! (#59195) üzenetére


allein
addikt

Hány perces tesztet indítottál el?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59197) Dhampir válasza fm! (#59187) üzenetére


Dhampir
félisten

Szuper, ez már elfogadható így. A DELL-nek és a disztribútornak egyaránt jó nagy pirospont jár. :)

(#59198) haxxika válasza november (#59193) üzenetére


haxxika
senior tag

1) Service tag alapján azonosítják főként, elég csak ezt bemondani ha baj van, és már tudják (dell honlapjáról lekérhető, hogy meddig van rajta gari).
4) Csak a SupportAssistot hagytam fent minden esetre, ez elég a driver frissítésekhez. Más szoftvert nem raknék, mert fölösleges. Szerintem érdemes frissen tartani a BIOS-t, Dellék frissítik 2-3 havonta. Tud a gépen gyorsítani, illetve a teljesítményt optimalizálni. Illetve egyes esetekben szükséges is a frissítés. Jártam már úgy, hogy a Bitlocker titkosítás nem akart lefutni normálisan, mert szükséges volt hozzá egy BIOS frissítés.
2-3 ponthoz sajnos nem tudok mit mondani, nekem a monitorom mindig éber ha felhajtom a gépet. Az, hogy a vinyó lekapcsol egy idő után pedig megszokás, ha nem megy, akkor minek egye az áramot fölöslegesen?

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#59199) Timer


Timer
veterán

Sziasztok!

Ebben a gépben milyen panel lehet, TN vagy IPS?

https://ipon.hu/webshop/product/dell_vostro_14_5468_24501_szurke/1602057

Van ezzel a géppel valami probléma, van vele tapasztalat?

Köszi! ;)

(#59200) somasz válasza Timer (#59199) üzenetére


somasz
Topikgazda

A HD kijelző mindig TN (ezekben).

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.