Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#59751) bb71


bb71
őstag

Próbáltam hosszabításról infót kérni a Dell magyar oldalán:

"Sorry, this option is not available in your country. Please click here for information about contacting our Order Support team for additional assistance."

(#59752) #04331520


#04331520
törölt tag

Sziasztok!
Dell E6430 ujjlenyomat olvasója eszközkezelőben sárga felkiáltójeles. Letöltöttem hozzá a drivert a Dell programjával is meg manuálisan is de semmi reakció. BIOS-ban lehet valami ami le van tiltva?

(#59753) somasz válasza #04331520 (#59752) üzenetére


somasz
Topikgazda

Dell ControlVault Drivert töltötted le? Security menüpont.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#59754) tylerddd


tylerddd
veterán

Hello! Haver Inspiron 5558-as laptopjába kellene új akksi, de amíg az én Latitude gépemhez rengeteg kiszerelés van, addig az övéhez csak a gyárit és a gyárival megegyező méretű utángyártottat találtam. Lehetséges ez vagy csak nem jó helyen kerestem?! Google nem igazán dobott ki mást. Köszi!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#59755) bossvico


bossvico
senior tag

Sziasztok
Van egy Dell 1720 inspiron régi laptop, próbálom életre kelteni, sikerült is félig, csak a procija nem akar 900Mhz-nél többet menni. Lehet az a baj, hogy nem eredeti a táp ás ez nem ad le annyi kraftot amit az eredeti tudott? Biosba kikapcsoltam a speedstep meg dinamic beállításokat, de nem megy feljebb. 1,2 vagy 1,8 Ghz lenne bios szerint a proci órajele. Hol keressem a hibát?
Köszi

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#59756) Dhampir válasza somasz (#59738) üzenetére


Dhampir
félisten

Az 5-öshöz is helyszíni garancia jár.

(#59757) MasterDeeJay válasza bossvico (#59755) üzenetére

Ha nem eredeti a töltő (vagy hiányzik belőle egy elektronika ami azonosítja) akkor nem fogja tölteni az akkut és a legalacsonyabb órajelen megy.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#59758) somasz válasza Dhampir (#59756) üzenetére


somasz
Topikgazda

Járni nem jár konkrétan. :N

Soknál csak 1 év Collect and return gari van alapból, amit fel lehet bővíttetni 3 év NBD-re.
Gyors guglizással ezeket hozta CAR garival:
Latitude 5175 2-in-1, E5250, E5270, E5440, E5450, E5470, E5540, E5550, E5570

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#59759) #04331520 válasza somasz (#59753) üzenetére


#04331520
törölt tag

Már megy. Egy fórumon ajánlottak egy drivert. Dell oldaláról feltettem mindent de akkor is felkiáltójeles volt eszközkezelőben. Ilyet se láttam meg.

(#59760) bossvico válasza MasterDeeJay (#59757) üzenetére


bossvico
senior tag

Az akku az kuka, csak tápról megy, de akkor köszi, hogy megerősítetted a gyanumat.

R5 5600X AIO 240mm Cooler, MSI B550-A Pro, 32 GB Crucial DDR4, EVGA 750W, Sapphire Pulse RX 7700 XT 12GB

(#59761) Blue Eagle válasza #04331520 (#59759) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Mi volt az a a driver? Azt is elárulod? Netán ha más is jár hasonlóképpen...

[ Szerkesztve ]

(#59762) MasterDeeJay válasza bossvico (#59760) üzenetére

Van rá megoldás:
Linuxra:

Add processor.ignore_ppc=1 to GRUB_CMDLINE_LINUX in /etc/default/grub, then run update-grub. Reboot.

Vagy windows alatt rmclock, throtlestop sokféle szoftverrel kézzel csinálsz speedstepet de ekkor a bootolás ugyan úgy lassan fog menni csak a program indulásától megy jól. De meg kell nézni mert lehet hogy a noti csak jelzi a procinak hogy lassan menjen a "BD PROCHOT" jelzővel amit ki tudsz kapcsolni throtlestoppal.

A másik meg ha szeretsz barkácsolni akkor egy rossz de gyári töltőből kiforrasztod a chippet ami csinálja az azonosítást és beleforrasztod a laptopba, ekkor minden töltőt gyárinak fog hinni.
[link]

Elvben azért találták ki hogy a nagy gépekre ne dugd rá a kis töltőt. Gyakorlatban szerintem baromság mivel ha túl sok áram venne fel a gép akkor úgyis lekapcsol vagy a töltő tilt le. (próbáltam 45w-os töltővel 90w-ot igénylő gépet)
Gyakorlatban mert azért hogy tönkremenjen és cseréld ki a töltőt, eredetire mert asszem az eredetivel van garancia a gépre.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#59763) beszedestony


beszedestony
csendes tag

Üdv.
Dell E6420 gépemmel van vezetékes net problémám. Ha engedélyezve van a hálózati kártya,indítás után rövid időn belül lefagy a gép. Ugy is marad. Internet sem indul. Ha nem várom, meg hogy lefagyjon és sikerül újra indítanom, bekapcsolás után rendesen megy a net. Persze ez sok indítást jelent, mert nem biztos, hogy sikerül újra indítani lefagyás elött. Mi lehet a hiba? Ha valaki tudna segíteni mit, kell álítani benne? Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#59764) ates85


ates85
tag

Sziasztok!

Tegnap előtt vettem egy Dell Inspiron 7577 notebookot, és az lenne a kérdésem, hogy a touchpadot hol lehet letiltani mert külön FN+Funkció billentyű kombináció nincs hozzá.

Amúgy egy Asus GL752V laptopot cseréltem erre, és eddig nem bántam meg a cserét. Egyedül a kijelzőhöz kell hozzá szoknom, mert az Asus 17 colos volt ez meg "csak" 15 colos, illetve a fényereje gyengébb de ez legalább IPS paneles az Asusnak TN panelje volt. A hűtése ég és föld az Asushoz képest, az terhelés alatt throttlingolt, a Dellben meg 80°C alatt marad a cpu, a gpu meg 70°C alatt, ami már már asztali gép szintű hűtési hatékonyság. A hangszórók tisztábban és hangosabban szólnak mint az Asusban, de mély hangok szinte nincsenek, eddig a régebbi notebookom egy Dell Inspiron 7720 Skull Candy hangszóróinak minőségét egy notebook sem tudta megközelíteni sem.

[ Szerkesztve ]

Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

(#59765) PubliCat válasza ates85 (#59764) üzenetére


PubliCat
tag

Win10 alatt eger/touchpad beallitasoknak tudod tiltani a touchpadet eger satlakoztatasakor. Van ilyen beallitas benne.

Tiltani nem tudom hol lehet, nekem sem sikerult win10 alatt a 3542esemen.

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#59766) amargo


amargo
addikt

Szasztok!

van egy 5580-am ilyen garanciával:
Onsite Service After Remote Diagnosis DELL 5/4/2017 5/4/2020
Onsite Service After Remote Diagnosis DELL 5/4/2017 5/4/2018
Parts Only DELL 5/4/2017 5/4/2018
A VGA port nem megy (tudom-tudom kihasznál ilyet manapság) vagy kb 4sec után elmegy a kép és újra csatlakozik.
Driver hiba? minden default-on van. Vagy érdemes egyből megnézetni a gépet a support-al csak nem értem, hogy mi az, hogy csak alkatrészekre van garancia?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#59767) #04331520 válasza Blue Eagle (#59761) üzenetére


#04331520
törölt tag

Nem istenbizony de talán ez volt. Másik gépen kerestem úgyhogy előzményeket nem tudom megkeresni de ez rémlik.

(#59768) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Sziasztok! 12V-os autós töltőt használ valaki? Csak azért kérdem, mert tudomásom szerint a dell hárklis az utángyártott töltőkre, viszont erről azt írják, hogy dell csatija (=+azonosítóchip?) is van.

Nem valami szörnyeteg 17"-os XPS, hanem egy max 40W-ot fogyasztó E7450 alá kéne:R

Bár ha sufniban meghekkelték, feltételezem/remélem, hogy az univerzális töltőgyártó is tudott hasonlót alkotni:U

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#59769) atees válasza t72killer (#59768) üzenetére


atees
őstag

Vegyel egy invertert az a tutti😀

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#59770) t72killer válasza atees (#59769) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Van, csak ugye akkor 2x bukok a hatásfokokon. Olyankor is kéne, amikor nem megy a motor, így kicsit kevesebbet terhelném a kocsi/lakókocsi akksiját.

Azon is töröm a fejem, hogy így nagyobb napelem 12v-os kimenetére is rá lehetne kötni pusztába kiszálláskor (pl)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#59771) somasz válasza amargo (#59766) üzenetére


somasz
Topikgazda

A parts only garid van kiterjesztve NBD helyszínire.
Először úgy is végig fogják veled elvileg próbáltatni a szoftveres dolgokat, csak aztán küldenek szerelőt.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#59772) Dhampir válasza somasz (#59758) üzenetére


Dhampir
félisten

Igaz, ami igaz, nem szakemberként csak az itthoni korábbi E5540, E5570 és az 5580-asoknál láttam NBD-t, bizonnyal sokkal jobban átlátod a palettát összességében. :)

(#59764)ates85

Ha szépen megkérlek, akkor megtudnál osztani egy fényképet a 7577 BIOS menüjéről?
Szeretném látni, hogyan néz ki, mennyiben hasonlít a 7559-hez és a még egyszerűbb Inspironokhoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#59773) amargo válasza somasz (#59771) üzenetére


amargo
addikt

Rendben, köszönöm.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#59774) zsoltip válasza zsoltip (#59743) üzenetére


zsoltip
őstag

A C Szerviz Kft. részéről (akiket személyes tapasztalat alapján ajánlok is) az alábbi válaszok érkeztek:
1. A WWAN kártyának aktívnak kell lennie (eszközkezelőben engedélyezve) és Helymeghatározást Windowson belül szintén engedélyezni kell.
2. A GSP működik HSPA+ nélkül (SIM kártya nélkül), ekkor csak a GPS aktív és csak offline navigáció lehetséges ahol a térképek a készülékre vannak telepítve. pl. iGO, Sygic.
3. A WWAN kártya eszközkezelőben való letiltásával a GPS-t is letiltja, ugyanis a kártya része.

[ Szerkesztve ]

(#59775) qtasó


qtasó
csendes tag

Sziasztok!
Van egy Dell Latitude 3580 laptopom amin a billentyűzet világítás tökéletesen működött. Aztán a Dell Command Update felajánlott valami frissítést és frissítettem.
Ezeket frissítette: - Dell Latitude 3480/3580System Bios
- Realtek USb Memory Card Reader Driver
- Intel Management Engine Components Installer.
Most már kikapcsol pár másodperc múlva ha nem használom. Eddig csak akkor csinálta ezt ha akksiról működött.
Érdeklődnék,hogy lehet ezt valahol állítani,hogy ne kapcsoljon ki mert én sehol nem találom a beállításokban?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#59776) tylerddd válasza qtasó (#59775) üzenetére


tylerddd
veterán

Utólag már mindegy, de én tapasztalatból mondom, h BIOS-t nem érdemes frissíteni, ha egyébként nincs probléma, amit megoldhatna a frissítés. Én beleszaladtam és azóta a Latitude E5430 a HDD környékén nagyon melegszik. Az ott lévő HDD a HDSentinel szerint közel 50 fokon üzemel, ami előtte harmincegynéhány volt. Downgrade nem lehetséges sajnos arra a verzióra, ami eredetileg rajta volt.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#59777) tibz03 válasza qtasó (#59775) üzenetére


tibz03
őstag

BIOS-ba belépsz -> System Configuration -> Keyboard Backlight Timeout on AC (hálózatról), Keyboard Backlight Timeout on Battery (akksiról)

(Legalábbis nálam 5480-on így van.)

Lehet, hogy a friss BIOS-odba lett beletéve ez a funkció, azért módosult a beállítás.

(#59776) tylerddd: Senki ne frissítsen BIOS-t, mert te egyszer rosszul jártál vele? :U A Spectre és Meltdown ellen BIOS-frissítéssel lehet (majd) védekezni, máshogy nem igazán.

(#59778) mdccclx


mdccclx
csendes tag

Sziasztok! Kis segítséget kérnék.
Adott egy Dell precision m4800-as gép, majd egy éve vettem használtan. Két napja vettem észre hogy összecsukott állapotban a monitor bal szélén a zsanérnál mintha fel lenne feszítve a monitor burkolata, látványosan máshogy áll mint a másik oldalon. Tegnap teljesen szétkaptam a gépet, monitort leszereltem, zsanérokat teljesen kiszereltem, de semmi rendelleneset nem láttam alkatrészeken, látszólag nincs elhajolva, repedve semmi, minden csavar a helyén volt, nem voltak fellazulva. Letakarítottam, visszaépítettem az egészet, de ugyanúgy áll. Monitor hajtogatása közben nincs semmi furcsa, nem szorul, nem lötyög stb, szóval működésben nincs semmi gond, csak nem értem miért áll úgy ahogy. Felhajtva is láthatóan másképp van a monitor sarka, nagyobb a hézag a jobb oldalhoz képest.
Találkozott már valaki ilyennel? El tud görbülni a zsanér? (Zsanéron kívül nem tudok másra tippelni) Van esetleg valakinek tippje miért, mitől lehet ez?
Köszönöm.


további képek

(#59779) somasz válasza mdccclx (#59778) üzenetére


somasz
Topikgazda

M4700-nál. Amibe belecsavarod a zsanért a fedlapon, az válik el a fedlaptól, ha jól emlékszem.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#59780) mdccclx válasza somasz (#59779) üzenetére


mdccclx
csendes tag

De akkor széleken is látszódnia kéne hézagnak nem? Illetve nem "lötyög" a fedlap, nem érezni hogy a széle levegőben lóg, tök stabil az egész. Nemértem.
Ha viszont az a hiba, akkor javítható valahogy szerinted?

(#59781) tylerddd válasza tibz03 (#59777) üzenetére


tylerddd
veterán

Amikor kerestem a megoldást, h mit lehetne tenni, mindenki azt mondta, h felesleges volt frissíteni, ha nem volt gond vele ...

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#59782) tibz03 válasza tylerddd (#59781) üzenetére


tibz03
őstag

Írtad, hogy downgrade-elni nem lehetett arra a verzióra, ami rajta volt. És más verzióra? Az én BIOS-omban van egy kapcsoló, ami engedélyezi/letiltja a BIOS-downgrade lehetőséget.

(#59783) tylerddd válasza tibz03 (#59782) üzenetére


tylerddd
veterán

Mivel kb. mindegy volt, kipróbáltam többet azok közül, amik akkor elérhetőek voltak. Volt olyan, amivel még rosszabb volt a helyzet. Jelenleg a legfrissebb, 2017 februári van rajta, de ez sem jobb, de legalább nem rosszabb.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#59784) qtasó válasza tibz03 (#59777) üzenetére


qtasó
csendes tag

Köszi szépen a segítséget :R :R :R ,ott kellett átállítani :) :) :)

(#59785) Immy


Immy
őstag

Sziasztok,

Annak idején 6430-as szériából készítettek 3 fajtát:
E6430
E6430S
E6430U

Annyit sikerült kideríteni a keresések alapján, hogy az "S" verzió annyival tért el a simától, hogy a 13colos házba tették bele a kijelzőt, emiatt kisebb lett. Azonban az "U" verziónál még vékonyabb készülékházat kisebb fogyasztású intel procit és más fajta billentyűzetet használtak.
Árban az "U" verzió a legdrágább, csak a kérdés, hogy megéri-e érte a felár vagy sem.

Ha a fenti típusok között kellene dönteni, akkor melyiket választanátok? Mik a tapasztalatok? Még keresem azokat a verziókat, ahol 1366*768-nál nagyobb és fullHD-nál kisebb felbontású kijelzővel szerelték.

Üdv:
I.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#59786) somasz válasza Immy (#59785) üzenetére


somasz
Topikgazda

S-ből csak HD van.
U nagyon ritka és nem az igazi.

E7440-est vennék, IPS kijelzővel.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#59787) thotzoltan válasza somasz (#55004) üzenetére


thotzoltan
tag

szia! Ha nem lenne nagy kérés,valamikor feltennéd képekben,pontosan hogyan illene egy UEFI beállításnak kinéznie? :) Gondolok itt a BIOS-ra ... ne rettenj meg,én csak műkedvelő ,saját gépemen gyakorló felhasználó vagyok...:) .Nem sértődöm meg a szájbarágós magyarázaton...Mitől van a Precision M6600-nál,hogy írom a szöveget,és a gép az egeret ,a szöveg egy részét át teszi tök máshova a megírt részben..:( PL:

írom a szövegy részét át teszi töget,és a gép az egeret ,a szöveg ek máshova a megírt részben
így összekeveri...
Köszönöm a türelmet...

(#59788) haxxika válasza thotzoltan (#59787) üzenetére


haxxika
senior tag

Boot optionsben mindösszesen a Legacy elől a pöttyöt át kell rakni az UEFI elé, illetve a lemeznek AHCI módban kell lennie.
Nem lehet hogy véletlen beleérsz a touchpadba amikor gépelsz? Velem is megesik párszor.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#59789) tylerddd válasza haxxika (#59788) üzenetére


tylerddd
veterán

A Dell TouchPad alkalmazásban be lehet a TouchGuard-ot állítani, amivel a véletlen touchpad bevitelt lehet elkerülni. Gyakorlatilag is működik a dolog, mert velem 5 éve, mióta megvan a gép, soha nem történt ilyen.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#59790) haxxika válasza tylerddd (#59789) üzenetére


haxxika
senior tag

Az esetek 99%-ban dokkon használom az E6440-et külön monitorral külső videokártyán, billentyűvel és egérrel, de legközelebb majd megnézem én is, köszönöm :)

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#59791) Immy válasza somasz (#59786) üzenetére


Immy
őstag

Itt HD+ verziót árulnak: [link]
Akkor ebben lehet hogy utólag cserélték?

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#59792) atees válasza haxxika (#59790) üzenetére


atees
őstag

Milyen kulso videokartyat használsz?

Masik:
Egyik baratomnak tetszik a gepem e6230, gondolkodom h eladom neki, ebben a meretben vagy 13asban milyet lenne érdemes venni helyette, ami jobb?

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#59793) haxxika válasza atees (#59792) üzenetére


haxxika
senior tag

PE4C-V3.0 adapter, azon pedig egy Radeon R9 380 4GB. Egy sima ATX tápról kap életet.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#59794) somasz válasza atees (#59792) üzenetére


somasz
Topikgazda

7270, 7280 elég jó gép. Főleg, ha a képminőséget (FHD IPS), ssd sebességet és az akkuidőt előrébb tartod a masszivitásnál (6230-hoz képest).

Immy: úgy tudtam, hogy nincs HD+ belőle, mert nem kezelné a gyári kijelzőkábel. Lehet, hogy volt másik kábel, vagy téves infót kaptam.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#59795) atees válasza somasz (#59794) üzenetére


atees
őstag

huu árba is már jóval előrébb vannak ezek sajnos. e6230 is lehet jobb kijelzőt rakni ? :)
lehet nem éri meg lecserélnem a gépet :)

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#59796) Wyco


Wyco
tag

Hali, uj kerdes. E6230-ba i5-3340M mellé mehet DDR3 [non-L] 1333 mhz-s RAM vagy muszaj neki 1600-as?
Koszi!

[ Szerkesztve ]

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#59797) atees válasza Wyco (#59796) üzenetére


atees
őstag

Nem próbáltam, de 1600 a max, szóval alatta simán mehet. De ha 2 modul lesz arra figyelj, hogy egyformák legyenek.

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#59798) McLaca válasza mdccclx (#59778) üzenetére


McLaca
őstag

Abból kiindulva, hogy felnyitva pont az a rész van a hűtő felett, szerintem deformálta a felfelé áramló hő. Egy apró konstrukciós baki...

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#59799) Blue Eagle válasza McLaca (#59798) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Az a baki amit most írtál!
1. A fedél lap fémből van,
2. A Precision fent nem melegszik, inkább az alja.

(#59800) Immy válasza somasz (#59794) üzenetére


Immy
őstag

Amit ajánlottál E7440 egyre szimpatikusabb, azonban ezt is csak HD vagy FullHD kijelzővel adták?! 14colon a fullHD-t túlságosan soknak találom és már nagyon kicsik a betűk :/

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.