Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#59351) varkokonyi válasza atees (#59349) üzenetére


varkokonyi
csendes tag

Driver telepítve van? Nekem kellett a Dell driver manager, reboot és ment (E6440)

(#59352) atees válasza varkokonyi (#59351) üzenetére


atees
őstag

már mindent végig játszottam, egyszerűen nem akar vmi driver updatet telepíteni és az miatt semmit nem tudok felrakni hozzá :(((

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#59353) amnezia4900


amnezia4900
csendes tag

Sziasztok. Köszönöm a válaszokat. Sikerült megoldanom a garanciáztatással kapcsolatos kérdéseket.
Viszont adódott egy újjabb problémám.
Jelenleg 4gb ddr3 1600MHz-es ram van a gépemben a gyári. Szerettem volna ezt 8gb-ra bővíteni. Akadt is itthon egy 4gb-os ramom és egy 2 gb-os. Namost ha beteszem a gépbe fekete kijelző nem ad képet. Ha a gyári van benne megy. Viszont ha mellé teszem a másikat is akkor nem. Ha csak a másikat teszem mellé akkor sem megy a 2gb-ossal ugyan ez. Mi lehet az ok? Gyak egy bizonyos típust fogad a gép? Esetleg drivert kell leszedni a ram upgrade elött? Vagy bios-ban kell állítani valamit? Előre is köszi a segítséget.

(#59354) varkokonyi válasza amnezia4900 (#59353) üzenetére


varkokonyi
csendes tag

Nem sima ddr3 kell az újabb gépekbe, hanem ddr3l, ami low voltage-t jelent, 1.5V helyett 1.35-ről megy. Persze drágább is :D

(#59355) amnezia4900 válasza varkokonyi (#59354) üzenetére


amnezia4900
csendes tag

Akkor az a gond hogy az egyik 1.5V a másik 1.35?

Ilyen van benne most.

Ilyen volt itthon elfekvőben.

(#59356) varkokonyi válasza amnezia4900 (#59355) üzenetére


varkokonyi
csendes tag

Elméletem szerint nem az a baj hogy van benne ilyen is-olyan is, hanem hogy egyáltalán van benne 1.5V-s. A másodiknak ott van az adatlapján hogy feszültség:1.5V, az amazonosnak meg a címében hogy 1.35. Ettől függetlenül lehet, hogy a masinád támogatja a hagyományos 1.5V-s szabványt, de simán lehet az is, hogy nem, mint például az én E6440-esem, ami csak a drágábbal (1.35) hajlandó menni

(#59357) Frawly válasza varkokonyi (#59354) üzenetére


Frawly
veterán

Várjál, attól is függ, hogy pontosan milyen gép. Néhány Latitude-ban meg ThinkPadnél biztosan tudom, hogy megy a DDR3-as laptopos RAM is bennük, meg a DDR3L low voltage laptop RAM is, persze nem együtt kétféle, hanem vagy csak az egyik félét vagy csak a másik félét használva. DDR3 vs. DDR3L-től függetlenül is előfordulhat, hogy két különböző modellt nem szeret együtt a memóriavezérlő. Azért érdemes ezeket párban/kittel bővíteni, és lehetőleg kimaxolni, hogy később ne kelljen vele megint szenvedni.

Ahogy nézem a linkeket, mindkét modul DDR3-as, eddig passzol, de ettől még lehet nem szereti a gép őket ebben párosításban.

[ Szerkesztve ]

(#59358) szpali


szpali
addikt

Dell Support:

2017-11-20-án vettem meg használtan az XPS15-öt, 21-én zongoráztam végig a weboldalon a garancia honosítást...

...ma reggel kaptam a visszaigazoló emailt! :Y

Nem kapkodták el... :U

iPhone 13 Pro/Mi13 || MBP M1 Pro 14 || Philips 55OLED805 | Denon X2400 | Wharfedale Diamond 240+220C+220+10.GX || Signum Z28NEL & Bertone Cabrio Z18XE

(#59359) amnezia4900 válasza Frawly (#59357) üzenetére


amnezia4900
csendes tag

Egy Dell E7250 i5 5300 vPro masinám van.
Próbáltam a ramokat külön is de csak a gyárival hajlandó elindulni.

(#59360) varkokonyi válasza Frawly (#59357) üzenetére


varkokonyi
csendes tag

Nem mindkettő ddr3-as, az eredeti ddr3l, az amazonon a termék nevében ott van hogy 1.35V

(#59361) szaszandras válasza szpali (#59358) üzenetére


szaszandras
csendes tag

Szerintem pedig egész gyorsak voltak. Nekem másfél éve majdnem egy évbe került ugyanez, pedig minden adat rendelkezésre állt... :-)

(#59362) T 1000


T 1000
aktív tag

Sziasztok! E6330-asban szeretném újrapasztázni a hűtőt és nézegettem a Youtube videókat. Tényleg rommá kell szedni az egészet és még az alaplapot is ki kell venni, vagy van valami egyszerűbb megoldás?

(#59363) tecsu válasza allein (#59317) üzenetére


tecsu
addikt

Másik SSD-t raktál bele? Az előzővel is lemérted?

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#59364) tecsu válasza fm! (#59333) üzenetére


tecsu
addikt

Ja, köszi. :))

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#59365) allein válasza tecsu (#59363) üzenetére


allein
addikt

Lemértem azzal ami most az 5470-ben van, hozza a gyári 500 MB/S értékeket :DDD

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59366) amnezia4900


amnezia4900
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a gyors válaszokat és segítséget.

(#59367) tecsu válasza traktorgumi (#59332) üzenetére


tecsu
addikt

A Kaby Lake G-t érdemes megfontolnod.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#59368) tecsu válasza fm! (#59335) üzenetére


tecsu
addikt

Mostanában az Intel biztonságot érintő fiaskói miatt megy a kapkodás a patch-ekkel, update-ekkel.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#59369) Zamma


Zamma
őstag

Szasztok!
Már egy ideje új laptop vásárláson töröm a fejem, ki is néztem a latitude 5580-as szériából az i5-7440HQ procival szerelteket 350 000 Ft környékén, de egy komoly gondom van, hogy teljesen kikoptak a palettáról. A dell.com-on i5-7300HQ procis konfigok vannak. Érdemes-e várnom egy kicsit, vagy ez a széria már teljesen kifutott?
Előre is köszönöm a hozzáértő fórumtársak segítségét, hozzászólását.

(#59370) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

dell xps 15 9560 hd vagy 4k kijelzovel erdemes valasztani?
grafikai+video munkara

(#59371) szoke12


szoke12
őstag

Sziasztok!

Ezzel esetleg találkozott már valaki?
Előre is köszönöm ha valaki tud útmutatást adni! :R

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#59372) nyaflaty


nyaflaty
tag

Sziasztok!

Ma érkezett meg a 7577-es masinám, és érdeklődnék, hogy a kijelzőt a win általános pnp képernyőként ismeri. Ez így normális, vagy van valamilyen driver hozzá? Azt esetleg tudja valaki hogy mit tud ez a kijelző? Mert nem találtam róla infót. (válaszidő, képfrissítés, stb)

Sötétben minden tehén fekete kivéve a kéket mert az zöld

(#59373) khalox válasza nyaflaty (#59372) üzenetére


khalox
őstag

Igen, normális. A képernyő tesztjéről pl. itt találsz leírást.

(#59374) laca891 válasza nyaflaty (#59372) üzenetére


laca891
aktív tag

Nálam azt írja ki, hogy beépített megjelenítő.
Kell driver az integrált és a dedikált videokártyának is.
Az eszközkezelőben nézd meg, hogy milyen driverek vannak a videokártyánál.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#59375) nyaflaty válasza laca891 (#59374) üzenetére


nyaflaty
tag

Azok rendben vannak, csak nem tudtam a kijelzőnek kell e valami spec.

Khalox: Köszi, hasznos kis oldal :) :R

Sötétben minden tehén fekete kivéve a kéket mert az zöld

(#59376) BullKoxa


BullKoxa
őstag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem, mi lehet a baja a gépnek? Dell Studio-ban kijelzőt cseréltem össze tettem a kijelző Wifi touchpad működik, de a billentyűzet nem ! Többször is újra ki és betettem a helyére a szalagkábelt de nem jó, még a Biosba sem tudok belépni. Szerintetek mi lehet vele, szerelés előtt jó volt, ne hogy már a szalag kábelt ne tudtam volna kivenni :) .

(#59377) allein válasza Zamma (#59369) üzenetére


allein
addikt

Ment privát :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59378) Glatius


Glatius
őstag

Egy dühítő problémával kapcsolatban kérek tanácsot.
Dell laptop hiba nélkül működik, akár egész nap is, csak az összecsukásakor vágja magát hanyatt: visszanyitáskor szétesett kép van (csíkos pixeles, a képernyőtartalom nem is sejthető, csak az egér mozgatásakor egy viszonylag nagy négyzet alakú folt mozgása látszik.
Billentyűkre úgy tűnik nem reagál, de újraindítás után azonnal tökéletesen működik.
Driver frissítések megvoltak, BIOS-hoz még nem nyúltam.
Kérdésem csak annyi, hogy tapasztalt-e már valaki hasonlót, ha igen, akkor szoftveres, vagy hardveres probléma volt-e? Garanciális, ezért fizikailag nemigen nyúlnék hozzá, de ha csak szoftveres, akkor nem szívesen nélkülözném napokig, míg szervizben van.

[ Szerkesztve ]

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#59379) BullKoxa válasza BullKoxa (#59376) üzenetére


BullKoxa
őstag

A Problémám megoldódott, izomból betettem a helyére 2 óra szórakozás után,mikor eldöntögettem hogy befejeztem vele a bajlódást .

[ Szerkesztve ]

(#59380) Sordoran válasza Glatius (#59378) üzenetére


Sordoran
addikt

BIOS frissítést neki. Őszi win10 frissítés ugyanezt eljátszotta pl. Dell 7567 esetén. BIOS frissítés megoldja a problémát.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#59381) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Adott egy Dell E7440 laptop a legfrissebb driver-ekkel. Audio: Realtek High-Definition Audio Driver, Version: 6.0.1.6070 ,A00, Release Date: 22 Jul 2015.

Azt a bug-ot tapasztalom, hogy a Win 10 esetében a médiák hangereje "lejátszási szünetek" után magától visszaáll az 50-es értéknek megfelelő hangerőre (tehát maga a csúszka nem mozdul el az eredeti értékről, de a hangerő mégis megváltozik magától és az 50-esnek megfelelő hangerővel szól tovább a hang).

Példa: a Win hangerő 30-asra van belőve, és nézek egy youtube videót. Leállítom a videót és megnézek egy másik honlapot (vagy egy másik szoftvert használok, tök mindegy). Visszamegyek a youtube-re és folytatom a videó lejátszását, és a hangerő jóval hangosabb. Megnézem a win hangerőt, az továbbra is 30-ason áll. Na most, ha a pont a csúszkára kattintok (mintha pont az eredeti 30-as szintre kattintanék), akkor nem történik semmi, továbbra is hangosan szól. De ha csak egy nagyon picit átállítom 29-re vagy 31-re, akkor egyből leugrik a hangerő arra a szintre.

Valakinek tapasztalt hasonlót? Van ötlet, hogy javítható?

(#59382) soldi3r válasza Glatius (#59378) üzenetére


soldi3r
veterán

Hibernacio kikapcsolva?

E30 (oo=[][]=oo)

(#59383) soldi3r válasza szoke12 (#59371) üzenetére


soldi3r
veterán

Tiltsd le a pockot a driverebol.

E30 (oo=[][]=oo)

(#59384) soldi3r válasza T 1000 (#59362) üzenetére


soldi3r
veterán

Nincs. Az alalapot ki kell forditani.

E30 (oo=[][]=oo)

(#59385) tuareg85 válasza Mauzes (#59381) üzenetére

Ez nekem is van, de megoldást nem nagyon kerestem, mert leginkább BT fülessel használom.

(#59386) Mauzes válasza tuareg85 (#59385) üzenetére


Mauzes
őstag

És ott már nem él ez a bug? Az hogy lehet?

(#59387) varkokonyi válasza Mauzes (#59386) üzenetére


varkokonyi
csendes tag

E6440, szinte ugyanez. És nem, BT fülessel nekem is jó.

(#59388) anorche1 válasza Mauzes (#59381) üzenetére


anorche1
őstag

E6440 -nel ez nalam is jelen van, de nem csak fulessel, hanem a gep hanszorojaval is.

Megoldasnak azt talaltam, hogy nem a dell oldalarol, hanem a gyarto oldalarol (fejbol mostmnem tudod a tipust) toltottem le a drivert.
Azzal viszont nagyban romlott a hangminoseg, es a hangero is, ezert inkabb vissza alltam.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#59390) Glatius válasza Sordoran (#59380) üzenetére


Glatius
őstag

Úrrá tettél!
Köszi! )

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#59391) Mauzes válasza anorche1 (#59388) üzenetére


Mauzes
őstag

Amúgy ez valami vicc? Évek óta rossz egy fontos driver, és a Dell leszarja?

(#59392) karesz1978


karesz1978
tag

Sziasztok!
Tegnap meghalt a processzor hűtésem, és a jobb oldali usb csatik is döglődnek. Lassan kuka a gép? Vagy megéri költeni rá? Vagy kibelezzem ami használható? Nemtudom...

Dell inspiron n7110, Intel Core i5-2430M 3ghz turbo CPU, nVidia GeForce 525M 2GB, 8GB RAM, 128GB ssd, 17,3 LED 1600*900 +Hd.

(#59393) laca891 válasza Mauzes (#59391) üzenetére


laca891
aktív tag

Ez nem újdonság.
Nálam a legfrissebb driver ( Intel HD Graphics 620) szar volt a Dell honlápján, közel 3 hónapig.

Szükségem van egy erős PC-re, mint gyenge Téesznek az erős traktorra!!!!!

(#59394) tecsu


tecsu
addikt

Elkeserítő, amit itt írtok. Pedig már a Dell Latitude volt a befutó. Most nézelődöm inkább a Fujitsu és a HP között - persze lehet, hogy ott sem jobb a helyzet. :(
Durva, hogy ma már nincs jól működő termék.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#59395) szabonagyur válasza Mauzes (#59381) üzenetére


szabonagyur
félisten

Érdekes bug... nekünk pár 100 7440, 7450 meg 7470 is van és egyiknél sincs ez a bug.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59396) Mauzes válasza szabonagyur (#59395) üzenetére


Mauzes
őstag

Lehet eltérő az audio chip? Látod, itt is többen írták, hogy náluk is szar, illetve külföldi fórumokon is látom.

(#59397) szabonagyur válasza Mauzes (#59396) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ugyanaz van benne az összesben, ebben nincs különbség. Meg az Audio chipnek mi köze ahhoz, hogy magától állítja magát a driver/szoftver? Pontosan semmi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#59398) soldi3r válasza Mauzes (#59381) üzenetére


soldi3r
veterán

Ne telepitsd fel a drivert, csak bontsd ki es az eszkozkezelobol tallozd be az audio eszkozhoz.

E30 (oo=[][]=oo)

(#59399) soldi3r válasza tecsu (#59394) üzenetére


soldi3r
veterán

Egy 2570p-n W10-zel meg a kamerat is muveszet volt mukodesre birni.

E30 (oo=[][]=oo)

(#59400) anorche1 válasza soldi3r (#59398) üzenetére


anorche1
őstag

De emiatt nem lesz felrakva a maxx voice pro2, ami nélkül halk, és rosszabb minőségű lesz a hang. Valamit valamiért.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.