Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#60551) z0d1@Ku$ válasza thotzoltan (#60549) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Ott az alapórajelet írja, a turbo boost órajelét mutatja az AIDA is, de egyébként automatikusan emeli, amikor szükség van a több kakaóra.

(#60552) somasz válasza z0d1@Ku$ (#60551) üzenetére


somasz
Topikgazda

ha be van kapcsolva a turbo mód biosban! ;)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#60553) z0d1@Ku$ válasza somasz (#60552) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Igen, általában be van, ezért nem említettem :B :)

(#60554) bb71


bb71
őstag

Dell Latitude 5480 M.2 SSD betéve és HDD-ről áttéve a rendszer rá...

Már harmadszor fordul elő az SSD betétel óta, hogy a HDD-n meghagyott windows indul el, mintha összekuszálódna valami és nem látná az ssd-t. Tegnap a Dell Support Assistant vagy valami hasonló nevű program jött elő magától, hogy ellenőrizni és frissíteni akarja a rendszert, a saját szememmel láttam, amikor előjött eközben a szomorú szmájli, hogy valami baj van stb... tehát nem a hagyományos kék halál (ha egyáltalán win10 alatt van még olyan).

Beléptem a BIOS-ba (az ssd nem látszófott), ott default-ra visszaállítottam a bios beállításokat, és utána elindult az ssd-ről a rendszer...

Az a problémám, hogy ezt már többedszer játszotta el, Somasz van ötleted miért?

******* 1803-as Win10 frissítést félelemmel ugyan, de ráengedtem a gépre...

Települt elindult gond nélkül.

Majd ismét Support Assistant és kiírtam, hogy 2 új drivert frissíteni lehetne, talán videó és bluetooth. Megcsinálta, majd ezek után megint nem indult el, miszerint nem lát egy eszközt, de a BIOSban látszódott az ssd.

Megint defaultra állítottam az értékeket, habár én nem állítottam el semmit, így elindult a rendszer...

Kicsit hosszú lett, de káosz van bennem, hogy miért történik mindez...

(#60555) MZsoltee válasza bb71 (#60554) üzenetére


MZsoltee
veterán

Miért hagytad meg a wint a HDD-n?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#60556) bb71 válasza MZsoltee (#60555) üzenetére


bb71
őstag

Mert féltem, hogy az ssd hogy és meddig fog élni... meg pl. az ilyen esetekben nem egy fekete boot képernyő fogad... Szerinted az (a) baj?

(#60557) yanna válasza bb71 (#60556) üzenetére


yanna
őstag

Átnevezve a régi win-t próbáltad? Telepítéskor le volt húzva a HDD?
Bocs, látom klónozva...

[ Szerkesztve ]

(#60558) somasz válasza bb71 (#60556) üzenetére


somasz
Topikgazda

Az uefi boot sorrendből eltávolítanám a vinyót, hátha segít.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#60559) Necc válasza bb71 (#60554) üzenetére


Necc
addikt

Ne defaultra állítsd, hanem kerüld meg a windows boot managert ami egyértelműen továbbra is a HDD-re mutat.

Ezt legkönnyebben korrigálni linuxon lehet, dobj be pl. egy ubuntu install pendrive-ot (van live opció, nem kell telepíteni), és terminálban az "efibootmgr" paranccsal korrigáld az EFI boot recordot, hogy az SSD-ről bootoljon.

A parancs részletes leírását a "man efibootmgr" tartalmazza, vagy google. :R

Még egyszerűbb, ha kiszeded a HDD-t a gépből, és ekkor az EFI boot fallback az SSD-n található windowst tölti be. Nem elegáns, de működni fog.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#60560) bb71 válasza Necc (#60559) üzenetére


bb71
őstag

Köszönöm mindenkinek!

Nem állítom, hogy elsőre vágom a leírtakat... de most ugye működik. Azt kellene megfejteni - lehet, hogy a válaszaitokban ez benne van -, hogy mi okoz(t)za ezeket az eseményeket.

A boot managerből mintha próbáltam volna kitörölni a HDD-t, de akkor egy ilyen esetben mi fog elindulnii - semmi...

[ Szerkesztve ]

(#60561) Necc válasza bb71 (#60560) üzenetére


Necc
addikt

Az, hogy disc clone nem írja át a windows boot managert, ami mindenáron a HDD-ről akarta betölteni a rendszert.

Részletes leírás, hosszú, de érdemes átolvasni: [link]

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#60562) bb71 válasza Necc (#60561) üzenetére


bb71
őstag

Köszönöm, este elolvasom, akkor a korábban javasolt módszerrel át kell állítanom az ssd defaultra? Jól értem a megoldást?

(#60563) Necc válasza bb71 (#60562) üzenetére


Necc
addikt

Papírforma szerint ha az UEFI menüben az SSD-t rakod a boot sorrend tetejére, és kiveszed a HDD-t, akkor az EFI boot fallback életbe kell hogy lépjen: nem találja a rendszer a HDD-t, így alapértelmezetten a \EFI\BOOT\BOOTx64.EFI fájlt kell hogy betöltse következőnek az SSD dedikált EFI partíciójáról.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#60564) bb71 válasza Necc (#60563) üzenetére


bb71
őstag

Este kipróbálom a törlést.

[ Szerkesztve ]

(#60565) allein válasza Necc (#60539) üzenetére


allein
addikt

Mi az EFI és mire jó?

Egy másik kérdés. Nagy sietségemben miután már tegnap megvolt a telepítés, win10 frissítés és programok telepítése, BIOS-ban feltűnt, hogy nem volt AHCI mód, helyette a RAID volt kijelölve. Maradhat így, vagy telepítsem újra és ezúttal AHCI mód ON legyen? Mire jó az AHCI egyébként?

Tudom, hogy google a barátom :U de ha valaki vágja ezeket a dolgokat akkor legyen kedves leírni :R

Mindig úgy szoktam telepíteni, hogy UEFI és AHCI, de tegnap valahogy kimaradt az AHCI.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#60566) hsgg16


hsgg16
újonc

Sziasztok,Dell E5440 laptop billentyűzetébe víz került.
Azonnali áramtalanítás, és pár nap pihentetés után sem működnek bizonyos karakterek.
Gyógyítható a dolog házilag esetleg?

(#60567) bb71 válasza Necc (#60561) üzenetére


bb71
őstag

De akkor miért ritkán rossza, és miért nem mindig van boot probléma?

(#60568) z0d1@Ku$ válasza allein (#60565) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

két adattároló van a gépben? Ha mindkettő bent volt amikor telepítettél, akkor valószínűleg RAID-be rakta a lemezeket. Ha nem direkt volt, akkor egyik lemez ki, ahci bekapcs, telepit, ha végzett akkor lemez vissza.

(#60569) egykori válasza csaba1203 (#60546) üzenetére


egykori
őstag

A megnyugtatásodra írom, hogy már 13 mp az új Boot idő. Tegnap óta elég sok programot, drivert, két nyomtatót is telepítettem, úgyhogy ennek érződik azért a hatása, de így csodálatos idő!!!
Csináltam erről egy macriumos backupot és egy másik SSD-re klónozást, hogyha későbbiekben belassul vagy esetleg ismét fatális hiba jönne, legyen lehetőség ezt a kiváló állapotot visszaállítani.

De a nyavalyás Wifi-led még mindig világít, pedig nem kellene - nincs bekapcsolva!

(#60570) allein válasza z0d1@Ku$ (#60568) üzenetére


allein
addikt

Kivettem a 2.5-ös SSD-t, beraktam az mSATA-t és így telepítettem.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#60571) csaba1203 válasza egykori (#60569) üzenetére


csaba1203
addikt

Nem idegeskedtem egyáltalán :D
Az előző notimhoz képest ez fénysebesség most.

(#60572) bb71


bb71
őstag

Necc-nek köszönöm az iránymutatást! Megoldottam!

Rém egyszerű ok miatt nem működött: hiányzott egy "\" jel...
EasyUEFI Trial mutatott rá a hiányra: [link]
Mivel trial, ezért ezzel nem tudtam átírni.
Majd a BIOSban sikerült megértenem, hogy lehet felvenni új boot elemet és rámutattam az efi fájlra és viola...

De azért azt nem értem, hogy ha Windows Boot Manager volt az első helyen és csak így indul(t) a gép el SSD-ről, akkor miért esett ki időnként a ritmusból és nem indult el...????

A hibás link az SSD-hez:
[link]

Így alakítottam ki most:
[link]
Az "SSD"-t én hoztam létre.

MAjd végül a Windows Boot MAnager-t is letiltottam.

[ Szerkesztve ]

(#60573) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Üdv
Dell latitude 6540 kezelheti a 2 tb vinyókat?
Konkrétan ezt néztem ki: Seagate BarraCuda 2TB 128MB SATA3 ST2000LM015
Valakinek tapasztalat?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#60574) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Habár ahogy nézem a barracuda nem javasolt.... msata mellé menne adatra...
Mit keresek?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#60575) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

Van egy Dell xps 9560 laptopom. Friss Windows 10 és laptop drivere fent vant vannak.
Problémám az hogy miközben dolgozok egy külső hddról egy idő után eldobja.
Lehet hogy az energiaséma van rosszul beállítva?
Tudnátok tippeket adni?

[ Szerkesztve ]

(#60576) bb71 válasza bb71 (#60572) üzenetére


bb71
őstag

Storno az egész történet!!!!

Amit létrehoztam SSD névvel, az tkp. ugyanaz, mint a Windows Boot Manager, mivel nem vettem észre, hogy a HDD első partícióján választottam ki a bootmgfw.efi fájlt.... így adtam magamnak egy pofont, egy jottányit sem jutottam előre.

Sikerült egy cr@ckelt progival átírni a windows alatt a UEFI adatokat - és most ténylegesen az SSD-n található .efi fájlt jelöltem ki - de így sem bootol be a windows... csak ha visszaállítom a WBM-re...

Nem értem. Ha az SSD-n lévő bootmgfw.efi fájlt kijelöltem, akkor miért nem indul el?

************
Ha "\EFI\BOOT\BOOTx64.EFI fájlt kell hogy betöltse következőnek az SSD dedikált EFI partíciójáról."
erre a BOOTx64.EFI fájlra mutattam az SSD-n, akkor sem bootol be a windows...

************
Szerintem - elolvasva a javaslataidat 10x is - nem egy hajóban evezünk! Csak akkor működik, ha a WBM van kijelölva az UEFI boot sorrendben és a BIOS látja is az SSD-t. Mintha- amikor nem bootolt be SSD-ről, akkor nem látta a BIOS az ssd-t, de már összemosódik minden.

[ Szerkesztve ]

(#60577) 7Heads Drago válasza bb71 (#60576) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nem lenne egyszerűbb kivenni minden vinyót a gépből és úgy felrakni a wint? A normál vinyón meg tök felesleg fenthagyni a wint. 15mp boot után tutti hogy nem megy az ember vissza 2 percesre.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#60578) soldi3r


soldi3r
veterán

Jelenleg melyik a legajanlottabb garancilais szerviz?

E30 (oo=[][]=oo)

(#60579) PubliCat


PubliCat
tag

Csao

Egyhonapos dell lati 5480asomat tegnap elraktam alvo allapotba, ma meg nem tudom bekapcsolni. Toltest veszi, legalabbis a led isszajelzes megvan.

Bekapcsgomb vagy alaplap lehet a ludas? Bekapcs gomb nem.volt szethasznalva, mert dokkolorol hasznaltam.

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#60580) soldi3r válasza PubliCat (#60579) üzenetére


soldi3r
veterán

Bekapcsgomb hosszan nyomva? Esetleg lehuznam az akksit rola, csak le kell pattintani az aljat.

[ Szerkesztve ]

E30 (oo=[][]=oo)

(#60581) brsdnl92


brsdnl92
tag

Sziasztok!

Dell Inspiron N5010 notebook-on a Windows 10 64 bit elfut rendesen? Intel Core i3 M380 proci, 4 GB ram van benne. Vagy inkább Windows 7 ajánlott? Alap dolgokra lenne használva a gép (internet, szövegszerkesztés).

Köszi.

(#60582) PubliCat válasza soldi3r (#60580) üzenetére


PubliCat
tag

Lehuztam az akksit, indultpöccre.

Szerintem frissítés közben volt valami gebasz vele, mert ahogy elindult, egyből frissített, szal esélyes szeirntem

Köszi a segétséget!

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#60583) z0d1@Ku$ válasza brsdnl92 (#60581) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Erre szoktam azt mondani, hogy próba cseresznye. Egyébként a 10-es biztos jobb lenne, ssd-vel még a sebessége is elfogadhatóbb, a win7-nek a 4giga ram kicsit kevés.

(#60584) jeff_lynn


jeff_lynn
csendes tag

Sziasztok,
szerintetek egy E5420 i5 2.4Ghz esetében üresjáratban az 50 fok körüli CPU hőmérséklet normális? A hűtés kitakarítva, pasztázás nem volt még, a gépben SSD van, az szobában 24 fok körül. Nem is a hőmérséklet zavar, hanem az, hogy bármit is csinálok a gépen, indul a ventilátor, és eszi az áramot, és az üzemidőt.

(#60585) z0d1@Ku$ válasza jeff_lynn (#60584) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Igazából, mivel egy 35W TDP-s proci van benne, ezért nem csoda hogy folyton megy a hűtése, kell is neki. Az 50 fok rendben van, takarítás és pasztázás talán segíthet rajta 3-4 fokot, de ha kicsit is erőigényesebb feladatba fogsz, úgyis bekapcsol majd. Az újabb generációs procik, amik U végződésűek már jobbak ebből a szempontból (ezeknek a venti hangja sem olyan éles-sivító-idegesítő).

(#60586) 7Heads Drago válasza jeff_lynn (#60584) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Egy 14 collos notiba nem hiszem, hogy komoly hűtés férne.
Annak már az i5 is túl erős.
Noti hűtő kéne alá, meg ha zavar be kell állítani hogy ne menjen 100%-on a proci.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#60587) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Külső házba kellene egy 3,5 vinyó. Ez a két jelölt:
WESTERN DIGITAL 3TB 64MB SATA3 WD30EZRZ
Toshiba P300 3TB 64MB 7200rpm SATA 3 HDWD130UZSVA
Melyik van rá felkészítve jobban?

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#60588) z0d1@Ku$ válasza 7Heads Drago (#60586) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

A külső hűtő teljesen felesleges, semmit nem használ. Ez ennyit tud és kész sajnos.

(#60589) jeff_lynn


jeff_lynn
csendes tag

Köszönöm a válaszokat, ettől tartottam, hogy ez ilyen és kész, nincs mit tenni. A külső hűtő egyébként nem hülyeség, nem mondanám hogy semmit nem ér, de ha viszem a gépet külső helyszínre dolgozni, nem fogom vele a hűtőt is vinni...

(#60590) Necc válasza 7Heads Drago (#60587) üzenetére


Necc
addikt

En a 7200rpm-est vennem a joval nagyobb adatatviteli tempo miatt.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#60591) haxxika válasza 7Heads Drago (#60587) üzenetére


haxxika
senior tag

Szintén a Toshiba-ra szavaznék a nagyobb fordulat miatt. Hasonlóm van csak 2TB-s, kb. 4 éve megy de nem volt vele eddig gond, most is külső tárként üzemel dokkolóra kötve eSata kábellel.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#60592) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

errol mi a véleményetek? Kiprobálta már valaki?
(Nekem is dell xps 9560)
How to UNDERVOLT your Laptop CPU! | Reduce HEAT & Increase Performance

https://www.youtube.com/watch?v=vfIxf73RGEg

(#60593) soldi3r válasza 7Heads Drago (#60587) üzenetére


soldi3r
veterán

Nem a HDD sebessege lesz a szuk keresztmetszet. En inkabb egy WD Redet vagy Purplet neznek. De kerdezz ra a topikjaban.

E30 (oo=[][]=oo)

(#60594) soldi3r válasza jeff_lynn (#60584) üzenetére


soldi3r
veterán

A gyari paszta alapbol ratyi. Kell bele valami jobb minosegu cucc, pl MX4

E30 (oo=[][]=oo)

(#60595) soldi3r válasza traktorgumi (#60592) üzenetére


soldi3r
veterán

Utoljara C2D-s gepen, ott erezheto volt a kulonbseg.

E30 (oo=[][]=oo)

(#60596) 7Heads Drago válasza z0d1@Ku$ (#60588) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Érdekes mert én nem ezt tapasztaltam. Nekem be se volt kapcsolva a venti, mégis megoldotta anno a packard-bell noti melegedését, és a sűrű takarításokat is ki hagyhattam.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#60597) traktorgumi


traktorgumi
aktív tag

Amióta friss windows 10 van fent a dell xps 9560 laptopon munka közben eldobja külső hhd.
Lecsatlakozik majd vissza.....vagy eldobja és már nem jön vissza.
A hdd biztos hogy jó. Megörülök hogy itt az az ölemben ez a drága laptop és nem tudok dolgozni. :W :W

(#60598) traktorgumi válasza traktorgumi (#60597) üzenetére


traktorgumi
aktív tag

Megtaláltam a problémat:)
Belinkelem ha esetleg más is szenvedett ettől.........

[link]

(#60599) Mamuska


Mamuska
őstag

Sziasztok!

Sajnos valami baj történt a Dell E6540-es laptopommal. Nagyon kéne mert még egy hétig nyaralok, és most csak mobilom van.

Be volt kapcsolva, 1-2 óra múlva ránézek már meg se mukkan. A töltő világít kéken, de amint bedugom a gépbe kialszik a fény a töltőn és nem történik semmi. Lehetséges, hogy csak akku ment tönkre, és nem kuka az egész gép?

Köszönöm a segítséget!

(#60600) haxxika válasza Mamuska (#60599) üzenetére


haxxika
senior tag

Akksi ki és úgy indít?

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.