Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#59901) BullZeye válasza KrAt (#59898) üzenetére


BullZeye
veterán

Ha jól emlékszem 3 (bottom) + 7 (heatsink) csavar tartja a hűtőt. Ha van pasztád, és esetleg alkoholos törlőkendőd, akkor nagyjából 5 perc alatt megvan egy paszta csere, és gyorsan kiderül, hogy a kiszáradt 3 éves paszta, vagy esetleg sérült heatsink a hibás.

i7-es procitól nem nagyon fog egyik játék sem jobban futni, i5 és i7 között általános használat mellett észrevehetetlen a különbség, cserébe jobban melegszik.

(#59902) McLaca válasza bandi0000 (#59895) üzenetére


McLaca
őstag

30%-ig "sütöttem ki". A zsargonban az akku bármilyen (akár csak 1%-nyi) merítését nevezik kisütésnek, nem a 0-ra merítést. Közel 5 órát ment egyébként a 30%-ig egy 7440 HQ-val wifivel és 50% fényerőn, szóval 6-7 óra benne van, és csak ritkán használom akkuról.

Számla van természetesen. Mondjuk az elmúlt 10 évben csak Dell-em volt és sosem szorult szervizre, így annyira ezen nem aggódom, csak érdekes a helyzet.

Recon#59900: Aida64-gyel nézem (számítógép ág/energiagazdálkodás). Tervezett kapacitás 67,9Wh, jelenlegi meg 61,2 100%-on. Fenti számok alapján kb. fél óra mínusz.

A billentyűzet keretét végignyomkodtam, nálam a a bal Alt-nál zörög kicsit, meg a Del-nél, ezeknél a pontatlan billentyűleütéseknél is. Hát igen, ez nem a 6-os széria. A leütése valóban fura, kicsit nagyobb az ellenállása a megszokottnál, de elég nehéz kezem van, hamar ráálltam.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#59903) qnadam válasza McLaca (#59894) üzenetére


qnadam
veterán

az xps-ben megoldás volt, hogy egy valahova elsunnyasztott registry érték határozza meg, mennyi idő múlva menjen aludni a hangkártya. beállítottam 2 órára, azóta nem mászik az agyamra.

meg is találtam:
1. First, upgrade your WavesAudio drivers to the latest from Dell (should be revision ending in .8245 or something)

2. You will need to edit some Registry values. Do not do this if you're not computer-savvy, I take no responsibility for messing up your system!

3. We need to edit the following registry KEY with the following VALUES: (read Note #1 below)

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\ {4D36E96C-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\ 0000 \PowerSettings

"ConservationIdleTime"=hex:10,0e,00,00

"PerformanceIdleTime"=hex:10,0e,00,00

REBOOT your computer to apply the settings. After reboot CHECK the registry key to ensure they're still set correctly.
IMPORTANT NOTES:

The "0000" in the key (in bold above) will be different for every system. You basically need to find the key which refers to the Realtek audio system. It could be 0002, 0009, etc.

If you search on the internet, you'll find articles referring to a similar value named "IdlePowerState". The Realtek driver only supports a value of "3" (which is the default) for that key. If you try to set it to any value other than "3", your system will eventually BLUE SCREEN! After 3 years of using Windows 10, I got my first BSOD while playing with this value!! tl;dr: don't touch "IdlePowerState"

Also on the Internet, various articles mention we can set the 2 "idletime" values to ZERO (0) and disable power management. This is also NOT supported by the Realtek driver! That's why some people who've tried this technique before did not have success! If you change the IdleTime to 0, at next reboot the Realtek driver will change it back to 3! For this reason, it MUST have a non-zero value of some sort.

The actual IdleTimes I used above refer to 3600 seconds = 60 minutes = 1 hour. Which is reasonable to me and passed my testing. Note that DEFAULT IdleTime with the Realtek audio driver is 3 seconds (!!!)

Windows stores hex values in the registry using some weird backwards convention. Above, you see that I am setting the registry key to 10 0e 00 00. That actually refers to 0e10 in hex. 0e10 in hex = 3600 in decimal (therefore 3600 seconds).

For example, if you want to have idletime of 7200 seconds (2 hours): 7200 in decimal = 1C20 in hex.

Change the registry values above to: 20 1C 00 00

gyakorlatilag én úgy találtam meg, hogy megkerestem ezt: Computer\HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e96c-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0000\PowerSettings
a 4d36e96...10318-ból több is volt, meg kell keresni azt, ami alatt van 0000\PowerSettings, nálam ez fentről a nyolcadik volt, más gépen nem tudom. és természetesen felelősséget nem vállalok semmiért :)

[ Szerkesztve ]

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59904) bb71 válasza McLaca (#59894) üzenetére


bb71
őstag

1. _Ez gyárilag ilyen, már eleve 90%-ra van kalibrálva!

4. ez nem ilyen egyszerű, olvastam többször h gondot okozott a betett új modul.

(#59905) tibz03 válasza McLaca (#59902) üzenetére


tibz03
őstag

Kösz a billentyűzetes beszámolót. :) Végül is megoldottam, hogy ne zörögjön, de azért wtf már... :F

Nálam így fest az akku állapota az AIDA szerint:

(#59906) Ringman


Ringman
nagyúr

sziasztok!

A milyen notebookot vegyek topikból irányítottak át:

használt, még garanciális dell e7470 és e7480-akat nézek és tervezek egyet venni, de több tesztben és forumban olvastam, hogy a 7480-nál jelentős a coil whine előfordulási valószínűsége, így elbizonytalanodtam.

az alábbiak lennének a kérdéseim
- cpu erőben van-e jelentős különbség a 2 széria között? (elsőre nincs sok difi)
- ha gyári garral árulnak notebookokat, akkor hol lehet lecsekkolni, hogy tényleg él-e a gar itthon?
- érdemes-e közel azonos ár esetén a coil whine miatt a 7470-et megvenni?
- van-e vmi típushiba a 7470-nél, ami miatt az eggyel újabbat kellene inkább választanom?

alapvetően ha közel azonos a gar.idő, akkor a 7470-et preferálnám, mert a jelenleg használt e6430-hoz van 2 dokkolóm is, és azt még ahhoz tudnám használni - ezt ugye jól tudom?

köszi a választ!

(#59907) Bandi821 válasza Mr.C (#59878) üzenetére


Bandi821
tag

a másik laptop, ami egy inspiron és szintén jogtiszta win10 fut rajta, minden problémától mentes, pedig az kb. a xps értékének a töredéke, viszont ahhoz gyárilag nem volt Windows, azt úgy kellett külön megvennem.

(#59908) somasz


somasz
Topikgazda

Van valakinek ötlete, mitől csinálhat ehhez hasonló problémát egy m3800, szintén iphone-nal, ipaddel azonnal, xone controllerrel 10 perc után?

Pendriveokkal, usb-s egérrel nincs baja.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#59909) McLaca válasza qnadam (#59903) üzenetére


McLaca
őstag

Én erre magamtól jöttem rá, miután átnyálaztam a driver telepítő .inf fájlját és abban megtaláltam ezeket az értékeket magyarázattal.

bb71#59904: akkor az lesz, amit tanácsoltak: megy bele egy kit, és eladom a gyárit.
Viszont az akkus infó Recon hozzászólása után akkor is kérdőjeles maradt, ha nála 3%. Mondjuk az övében más gyártótól van az akku, mint az enyémben.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#59910) ariel96


ariel96
tag

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni abban, hogy ezt a notebookot össze tudom-e hozni a TV-vel HDMI vagy USB kábel segítségével, úgy, hogy a kép és a hang is átmenjen? :U

Úgy látom, ez is ugyanaz. :U

Most szeretném megvásárolni a notebookot. Jó lenne, ha tudnám, mire számíthatok. :F

Segítségeteket előre is köszönöm. :)

(#59911) allein válasza ariel96 (#59910) üzenetére


allein
addikt

Inkább HDMI mint az USB :K simán átvihető, ha jól tudom miután összekötöd a kettőt akkor a laptop audió beállításain belül át tudod állítani, hogy a hang is a menjen át.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59912) qnadam válasza McLaca (#59909) üzenetére


qnadam
veterán

én az a lusta valaki vagyok, aki először nekiáll megkeresni, hátha más már megoldotta :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59913) ariel96 válasza allein (#59911) üzenetére


ariel96
tag

Köszönöm a segítséget. :DD

Reméltem, hogy a HDMI-n keresztül átmegy a kép és a hang is, de ezt sehol nem írták le. :U

Csak ezt találtam: "Az USB Type-C 3.1... támogatja a hang- és videokimenetet is a gyors csatlakoztathatóság érdekében. Csak különálló grafikus kártyával rendelkező rendszereken érhető el."

Még egyszer köszönöm. :R

(#59914) McLaca válasza qnadam (#59912) üzenetére


McLaca
őstag

Dettó :DDD , de 5480 témában csak ugyanaz volt mindenhol, ami nem volt megoldás. Neked mázlid volt, hogy volt XPS-es infó.

Üdv!

A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

(#59915) qnadam válasza McLaca (#59914) üzenetére


qnadam
veterán

nekem több szempontból is szerencsém volt, kb egy héttel azelőtt jött ki a cabc-mentes kijelző fw, hogy megvettem a gépet :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#59916) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Most telepítenék Windowst egy új Dell laptopra. A gyári partíciók között van ESP nevű és egy pár kisebb partíció. Mire szolgálnak ezek? Törölhetem mindet?

(#59917) Glatius válasza Chosen (#59916) üzenetére


Glatius
őstag

Linux volt rajta?

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#59918) z0d1@Ku$


z0d1@Ku$
senior tag

Dell E7440-ben a wan csatlakozó helyén sata2-es, vagy sata3-as csati van? msata SSD-t raknék a helyére.

(#59919) Chosen válasza Glatius (#59917) üzenetére


Chosen
addikt

Igen. Közben tovább kellett lépnem az ügyben, ezért töröltem minden partíciót és felment a Windows. Kopp-kopp, eddig működik minden rendben. :)

(#59920) Glatius válasza Chosen (#59919) üzenetére


Glatius
őstag

A Windows elég önálló, csupasz HDD-re is megcsinál magának minden szükségeset, jelentős hozzáértés hiányában (vagyis nekünk, a felhasználók 99,99%-ának) jobb rábízni.

Mérnökkel vitatkozni olyan, mint varacskos disznóval iszapbirkózni. Hamar rájössz, hogy piszokul élvezi! :-P

(#59921) mghltm válasza z0d1@Ku$ (#59918) üzenetére


mghltm
addikt

3-as

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#59922) z0d1@Ku$ válasza mghltm (#59921) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Köszi! :)

(#59923) Gabbana


Gabbana
aktív tag

Sziasztok!

Nagy segítségre lenne szűkségem ha ráér valaki...

Dell Inspiron 15R 5537 laptopom nem tölt.

Töltökábel közepén az adapteren a led világit, de se akkuval se anelkul nem indul el, laptop a toltest nem jelzi...

Szerintek? :(

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#59924) 426os


426os
őstag

Sziasztok!
E6430 E6430s és E6440 között mennyire legózhatók az alkatrészek? Most egy NVS-es e6430-am van HD+kijelzővel, magyar billentyűvel. Az NVS-re nincs szükségem, feleslegesen melegszik és fogyaszt, ezért gondolkodom egy sima intelesre váltáson, lehetőleg költséghatékony módon. A kijelző és a billentyűzet átrakható valamelyik másikba? 6440-re hajlok, mivel az kicsit újabb, de igazából mindegy.

.

(#59925) gilfoyle válasza 426os (#59924) üzenetére


gilfoyle
őstag

A billentyűzet átrakható.

(#59926) 426os


426os
őstag

Köszönöm.
A kijelző esélytelen?

.

(#59927) 426os válasza 426os (#59926) üzenetére


426os
őstag

Még egy kérdés:
E6430-on belül maradva NVS-es alaplap csere integrált vga-s alaplapra sima ügy vagy mást is kellene cserélni a heatsink-en kívül?

.

(#59928) Blue Eagle


Blue Eagle
őstag

Sziasztok! Van ez a (szerintem) hulladék Dell Command Power Manager. Szegény ócska alkalmazás sehol sincs a Lenovo ThinkPad Power Manager-hez képest! :W
Valaki árulja el nekem, hogy kell a dell-nél beállítani, hogy ne töltse fel 100%-ra ezt a nyomorult akkut? Új akku, és sokat van tápon. Az tudva lévő, hogy nem jó az akksinak ha mindig 100%-on van. Az a 60%-on körüli tartás az igazi. Ez a Dell ilyen ostoba? Mert nem IQ bölény az biztos! Csodálkozom is nagyon.
Van ez az Advanced Charge meg Peak Shift. Most akkor melyik mit csinál ha bekapcsolom? Mert bármelyiket állítom szanaszét, én a kívánt eredményt nem tudom elérni. :( Időt negyedóránként azt bezzeg lehet állítgatni, de azt, hogy mondjuk 50 és 60 % között tartsa az akkuszintet naná nem lehet. :F

(#59929) Wyco válasza Blue Eagle (#59928) üzenetére


Wyco
tag

Nem igazan a kerdesedre valasz (mert azt nem tudom), de a BIOS-ban lehet allitani hogy Primarily AC Use legyen az akksi, akkor 95% korul tartja.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#59930) Wyco válasza 426os (#59927) üzenetére


Wyco
tag

Nem lenne egyszerubb egy masik gepet venni ebayen mint teljesen szetszedni azt amid van?

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#59931) Blue Eagle válasza Wyco (#59929) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Nálam ilyen lehetőség nincs. Viszont van Standard meg ExpressCharge.

(#59932) 426os válasza Wyco (#59930) üzenetére


426os
őstag

Nem találtam megfelelő áron olyan állapotút, amilyen az enyém. Ha valami leharcoltat veszek olcsón, akkor ugyanúgy szét kell szednem, hogy átpakoljam a cuccokat. Inkább rendeltem egy alaplapot és veszek még egy új heatsinket is, aztán megejtem a szívátültetést. Egy nagytakarítás amúgy is ráfér.

.

(#59933) Wyco válasza Blue Eagle (#59931) üzenetére


Wyco
tag

Asszem amit te nezel az mas cucc, most nem vagyok otthon de emlekszem h olyan is van mint amit te irtal, de az mas. Milyen gep is?

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#59934) Wyco válasza 426os (#59932) üzenetére


Wyco
tag

Ok cask vigyazz a heatsink csavarok konnyen tornek aztan ugy is maradnak beletorve az alaplapba. Volt hozzajuk szerencsem :/

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#59935) gilfoyle válasza Wyco (#59934) üzenetére


gilfoyle
őstag

A 6440-ben elég erősek a csavarok, azzal nem lesz baj.

(#59936) Wyco válasza gilfoyle (#59935) üzenetére


Wyco
tag

Nekem is az van :/ - ha ezek az erosek akkor nem tudom a tobbi milyen de nem is szeretnem tudni. Kb ugy kaptam h 3 bele volt torve, ebbol egyet ki tudtam halaszni, kettot meg valahogy megoldottam.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#59937) 426os válasza gilfoyle (#59935) üzenetére


426os
őstag

6430. Szedtem már szét korábban, nem rémlik, hogy bajos lett volna, de majd figyelek.

.

(#59938) Blue Eagle válasza Wyco (#59933) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Precision M6800

(#59939) Wyco válasza Blue Eagle (#59938) üzenetére


Wyco
tag

http://www.dell.com/support/manuals/uk/en/ukbsdt1/precision-m6800-workstation/precm6800om/system-setup-options?guid=guid-fafcef15-7de3-4df2-a3f1-00e66aba9d3a&lang=en-us

Primary Battery Configuration Allows you to define how to use the battery charge, when AC is plugged in. The options are:
•Adaptive
•Standard Charge
•Express Charge
•Primarily AC use
•Custom Charge - You can set the percentage to which the battery must charge .

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#59940) Blue Eagle válasza Wyco (#59939) üzenetére


Blue Eagle
őstag

Ok, köszi! Linkelted nekem a manuált. Viszont abban van rögtön az elején egy ilyen megjegyzés:
NOTE: Depending on your computer and its installed devices, the items listed in this section may or may not appear.

Hidd el kérlek, hogy az én gépem BIOS beállításában nincsenek az általad említett opciók. Csak a Standard és az ExpressCharge van.
Ezek szerint a kutya itt van elásva, azaz vagy a gép, vagy a BIOS, vagy a töltésvezérlő, vagy az akkumulátor nem támogatja azt amit szeretnék.

(#59941) Wyco válasza Blue Eagle (#59940) üzenetére


Wyco
tag

Igen ez igy van....BIOS frissitest ha nem tetted eddig esetleg erdemes megnezni - ha valakinek a kornyezetedben van origin dell akksija erdemes megnezni azzal - ha sehogy nem, akkor a gep a furcsa.

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#59942) gilfoyle válasza Wyco (#59936) üzenetére


gilfoyle
őstag

Pl Latitude E7250: M2x3. Na, ha az meg van húzva, nyíródik a feje rendesen...
Ahhoz képest a 6440 csavarjai nagyon erősek, ráadásul rugósak is.

Azt meg valami szép nagy állat húzhatta meg, mert ha meghúzod, határozottan felütközik az összenyomott rugóra, lehet érezni, hogy eddig és ne tovább.

[ Szerkesztve ]

(#59943) Raruh


Raruh
tag

Üdv Urak!

Nemrégiben hozzájutottam egy Dell Latitude E7240-es gépezethez, viszont mivel korábban nem volt még ilyen a birtokomban, bizonytalan vagyok több dolgot illetőleg, ezért fordulok a tapasztaltabbakhoz, hátha jelentkezett már nálatok hasonló hiba, vagy tudtok bármilyen más hibáról, esetleg annak megoldásáról is.

Konfigom:
Dell Latitude E7240
12,5" HD matt panellal
i5 4310u
4gb DDR3
128GB ssd

-Az első furcsa dolog számomra, hogy a notebook hihetetlenül melegszik. Már csak ha egy Youtube videót lejátszok, akkor is felmegy 60-65 fokra a processzor, és beállítás függő, de van, hogy csak 75 foknál kezd el hűteni. Hihetetlen számomra, hogy ilyen alacsony terheléstől is ilyen magasba szökjenek a hőfokok.
Persze szűk a keresztmetszet, mert nagyon vékonyka a hővezető cső és a bordák felülete is, de nem igazán sikerül hűvösen tartani a notebookot, ami a hordozhatóságát eléggé lerontja.
Természetesen ki lett takarítva a gép, újra is pasztáztam minőségi Arctic MX-2 pasztával, de sajnos ez a jelenség továbbra is fenn áll.
Telepítettem a Dell Command Power Management programot is, azonban ott még sarkalatosabb beállítások vannak (cool mód, ami alapból 1,6ghz-re limitálja a processzort, és 50 fok fölött maxon pörgeti a ventiket).
Próbáltam megoldást keresni, hogy saját CPU fan graph-ot tudjak beállítani, de speedfan, i8kfanGUI nem működött.

-Ezen kívül egy furcsaság amit tapasztaltam, hogy a jobb klikk mint fizikai gomb, nem igazán akar működni. Időnként tökéletes, van, hogy csak bizonyos állásban működik, és van, hogy egyáltalán nem.
Persze ez lehet fizikai probléma, sőtt arra is gondolok főként, de gondoltam, inkább rákérdezek, hátha tapasztaltál már ilyet.
(Azért furcsa, mert az egyik windows telepítésnél még tökéletesen működött végig, talán amíg a Dell touchpad programot fel nem tettem, de annak már több verzióját is próbáltam, plusz anélkül is, de nem sikerült visszanyernem mindezidáig a tökéletes működést.)

Előre is köszönöm, ha időt szántál rám, és esetleg valamilyen válasszal is szolgálni tudsz segítségképpen.

Egy kétségbeesett Dell user :(

Raruh

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#59944) 426os válasza Raruh (#59943) üzenetére


426os
őstag

Szia,
a melegedés témához: Nekem eddig 3-ból két laptopnál előjött az általad is tapasztalt jelenség. A probléma mindkét esetben a heatsink "fáradása" volt, pontosabban megszökött belőle a gáz. Az egyik laptop egy hp 625 volt, ott olyan súlyos volt a gond, hogy ha megnyitottam a Google Maps-et fél perc múlva kikapcsolt a gép (a forrófejű AMD proci 100 fokra melegedett). Amikor vettem használtan az e6430-at, az is melegebb volt folyamatosan a kelleténél, a venti is ment egyfolytában. Gariban kapott egy új heatsink-et és azonnal rendbejött. Pasztázás egyik gépnél sem segített, pedig én is vettem jó minőségű pasztát és hővezető párnákat is a megfelelő helyekre. A Delles szervizes emberke szerint kb. 3 év után jellemző ez a hiba, főleg az enyémnél, ahol az NVS vga folyamatosan megy és termeli a hőt, mint az állat. Ezért is váltok integrált vga-ra, mert már nincs szükségem rá.
Ha a pasztázás és a takarítás nem segített és nincs beragadva valami háttérben futó program, ami tudtodon kívül pörgeti a cpu-t, akkor valószínűleg nálad is cserés lesz a hűtő.

.

(#59945) allein válasza Raruh (#59943) üzenetére


allein
addikt

Szia. Annó a 6430-as gépem esetében, heatsink csere segített. Szerintem hiába pasztázod újra, valóban úgy van ahogy a kolléga leírta, elfogyott a gáz belőle és már nincs rendesen hűtésed.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59946) atees válasza allein (#59945) üzenetére


atees
őstag

Par sor olvasasa utan elgondolkodtam, hogy nekem is a 6230on ki kellene cserélnem a heatsinket meg a ventillatort. Lehet ilyeneket ujonnan venni??

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#59947) allein válasza atees (#59946) üzenetére


allein
addikt

Igen, én újat rendeltem. Humansoft kft az illetékes.

(#59948) 426os - Én olyan 8-10k körül fizettem, nem emlékszem pontosan.

Tehát reális az ár amit kaptál.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#59948) 426os válasza allein (#59947) üzenetére


426os
őstag

Náluk mennyi egy heatsink? Én most kaptam máshonnan ajánlatot (e6430, integrált vga: 8k)

.

(#59949) atees válasza allein (#59947) üzenetére


atees
őstag

Úgy is értékesítik az alkatrészt, ha nem ők szerelik be?

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#59950) allein válasza atees (#59949) üzenetére


allein
addikt

Persze, nekem se ők szerelték be.

(#59951) atees - :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.