Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#60301) csaba1203 válasza z0d1@Ku$ (#60300) üzenetére


csaba1203
addikt

Újonnan vetted?
I5-ös vagy I7-e proci?

[ Szerkesztve ]

(#60302) z0d1@Ku$ válasza csaba1203 (#60301) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Nem, használtan, de kb mintha új lenne. i7-es, 8 gb ram (még)

[ Szerkesztve ]

(#60303) csaba1203 válasza z0d1@Ku$ (#60302) üzenetére


csaba1203
addikt

Én is ilyet kapok majd remélem.

(#60304) bandi0000


bandi0000
nagyúr

ha már úgy is ez a téme akkor én is írnék 1-2 szösszenetet az 5580-ról

nekem nagyok voltak az elvárásaim mivel mindenki azt szajkózza, hogy üzletit kell venni mert az a fasza

ahhoz képest csalódtam én is, többek között az anyagminőség, nálam is benyomható a billentyűzet, a kijelző nem a legvilágosabb, de az nem zavar, inkább az, hogy 2-szer volt benne cserélve, pixelhiba miatt, most ugyan nincs pixelhiba de egy kis helyen foltban világosabb a képernyő, ez nem a standard bevilágítás, hanem kijelző hiba de már nem érdekel inkább

régi Latitudok tényleg elpusztíthatatlanok ezekhez képest, de a súlyuk illetve az aksijuk miatt én nem vennék, ez kb 9-10 órát ki bír, én full fényerőn és állandó bill világítással használom, így ez kb 6 óra

igaz ebbe csak egy 7300u van, de nagyon halk,szinte meg se szólal a hűtés , a gép hangja elég bitang, az eddig nálam lévő 5-6 laposhoz képest

összességbe nem vagyok elégedetlen, de azért többet vártam tőle minőségben

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#60305) z0d1@Ku$ válasza csaba1203 (#60303) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Meg leszel vele elégedve, ha i5-tel is kapod (édesapám is ilyet nyúz már 3 éve). Egyébként a kijelző keretnél a műanyagra vigyázz, mert az könnyen "kiszakadhat" a helyéről ennél a típusnál.

(#60306) allein válasza bandi0000 (#60304) üzenetére


allein
addikt

5580-al én is így jártam, vásárlás után kiderült hibás a kijelző. Visszaküldtem az eladónak, kicserélte és bármennyire FHD IPS kijelző került bele, mostani 6540-es FHD IPS kijelzője sokkal szebb. Nem is kérdés, hogy nekem a 6540 jobban bejön, nálam más a helyzet mert egyáltalán nem hordozom a gépet, így nem zavar, hogy masszív és vastag gép.

Összességében nem rossz az 5580 :U de maradok a régebbi szériánál.

Volt már 5480, 5470, ugyanaz a gagyi műanyag, nincs benne minőség. Ezért inkább 6440, 6540 :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#60307) bandi0000 válasza allein (#60306) üzenetére


bandi0000
nagyúr

amennyire utána néztem

a 7470 magnézium ötvözet
7480 unbody alu

szal ezek jobb minőségűek, de kicsi kijelző miatt vetettem el a dolgot, nem is értem mért nincs 15"-ba ilyen minőség, vagyis gondolom a súlya miatt

Xbox One: bandymnc

(#60308) csaba1203 válasza z0d1@Ku$ (#60305) üzenetére


csaba1203
addikt

Gondolom ha sokat van hordozva,ami nálam havi 2 max :D :DD
A 6540 egy más világ az a hardcore userek gépe rájöttem.
Bitang erős jól összerakott gép.
A villodzást,ami miatt visszaküldtem ATI driver frissítés megoldotta azt mondták.
A lényeg ez a gép elég kell legyen számomra.
A kijelző biztos szokatlan lesz a mérete miatt a 15-ös után.

(#60309) szabo.csabi


szabo.csabi
tag

Kezdetben Inspiron 7773-ban gondolkodtam, mellette jónak tűnt a Vostro 5568 is de aztán képbe került egy HP Envy x360 majd néhány Asus és legutóbb a Latitude 5580 és a Vostro 7570. Utóbbit nehéz hazai webshopokban megtalálni, az 5580 esetében már HQ-s processzorban gondolkodtam de az árát kiadni a kezeim közül már szinte fizikai fájdalmat okozna ... :Y

Külsőre az efféle noteszgépek jönnek be, viszont szeretnék egy még egy jó ideig korszerűnek mondható processzorral, minimum 8 GB memóriával és egy valamire való "alap-gamer" videókártyával, netán 3.0 vagy 3.1-es USB-kel + Type C-vel, IPS kijelzővel, kb. max 2 kg-ig.

Ötlet? Javaslat? :R :))

(#60310) z0d1@Ku$ válasza csaba1203 (#60308) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Én is 15-ről váltottam, nagyon szokatlan volt egy ideig a méretcsökkenés, még a gépelésben is, de hamar szokható (szerintem), pedig programozásra is használom és nem külső kijelzővel. :)

(#60311) csaba1203 válasza z0d1@Ku$ (#60310) üzenetére


csaba1203
addikt

Mostani gépem előtt évekig egy 13.3-as Acer volt szerettem a kompaktsága miatt.
Íróasztalom amúgy sem nagy 14-es mellett több helyem marad :D

(#60312) DarknessHope válasza tuareg85 (#60283) üzenetére


DarknessHope
senior tag

hát igen én is ezt látom a gyengéjének.. de 14-es gép lenne jobb.. 15,6-ba könnyebben találok dedikált kártyást.

ez lenne az igazi csak ere gyűjteni kell még :)

[ Szerkesztve ]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#60313) DarknessHope válasza DarknessHope (#60312) üzenetére


DarknessHope
senior tag

bocs lemaradt : https://www.mysoft.hu/details.aspx?pn=5471_246914_32GB_S :))

[ Szerkesztve ]

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#60314) csaba1203 válasza DarknessHope (#60313) üzenetére


csaba1203
addikt

Azért ez már egy használt autó ára :D
Végül is ha kibír 6-7 évet akkor nem sok érte.
Kérdés kibírja-e?

(#60315) szabo.csabi válasza szabo.csabi (#60309) üzenetére


szabo.csabi
tag

Per pillanat ezzel szemezek, szerintetek 3-5 éves távlatokban gondolkodva jó vétel lenne?

(#60316) DarknessHope válasza csaba1203 (#60314) üzenetére


DarknessHope
senior tag

a hasonlatod nagyon találó kicsit többért azért, de most veszek autót is :D a noti igazából utána lesz pár hónapra :D

már decemberben amúgy fotós cuccal eljátszottam ezt az összeget :D

Mások álma akármilyen, Tisztelni kell!

(#60317) csaba1203


csaba1203
addikt

Megjött a 7440-em.
Ez tényleg nagyon jó a hűtése szinte be sem kapcsol csak ha valami videót vagy filmet nézek rajta.
Kijelző nagyon szép a gép gyors szóval nekem bejön és nem bántam meg,hogy a 6540 visszament.
Nagyon egyben van,amit kaptam a Laptopszalonból,mintha új lenne.

(#60318) z0d1@Ku$ válasza csaba1203 (#60317) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Esetleg valaki tud ajánlani egy oldalt/helyet/embert, aki elviselhető áron ad E7440 fedlapot védő skint/fóliát?

(#60319) csaba1203 válasza z0d1@Ku$ (#60318) üzenetére


csaba1203
addikt

Laptopszalon-t tudom ajánlani hivatalos Dell szerviz partner.
Árat nem tudok mondani de ők korrekt cég.

(#60320) z0d1@Ku$ válasza csaba1203 (#60319) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Igen, erről tudok, de ilyesmivel nem foglalkoznak, vagy ha igen, borzasztó drágán.

(#60321) PubliCat


PubliCat
tag

Sziasztok,

Barátnőmnek van egy N5110 (I5-2d10M, Nvidia gt525m). Mikor kitakarítottam és újra pasztáztam, láttam, hogy a proci nem feltétlen forrasztva van.

A kérdésem az lenne, hogy lehetséges ebben a procit cserélni? ÉRdemes benne lecserélni valami magasabb jelű i5-i7 második genre? a hűtése bírhatja ezt a fokú terhelést, megelegedést?

Válaszotok előre is köszi.

Üdv

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#60322) somasz válasza PubliCat (#60321) üzenetére


somasz
Topikgazda

Ssd-t bele, procival nem érdemes babrálni.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#60323) PubliCat válasza somasz (#60322) üzenetére


PubliCat
tag

köszi az infót

"Bátorkodjunk a következőket megfelelően használni: , . ; ? ! - "

(#60324) geza844


geza844
aktív tag

Sziasztok!

Vagy egy Dell Latitude E5440 laptopom. Egyszercsak nem akart elindulni. Jó sokáig csesztettem mire egyszer elindult, és még jó sokáig tartott rájönni, hogy milyen körülmények között indul el.

Arra jutottam, hogy csak akkor indul el, ha
- csak az alsó memóriafoglalatba teszek memóriát (mert amúgy 2x4GB volt benne)
- az előző indításkor egyáltalán nem volt benne memória, egyik foglalatban se

Tehát ha kiveszem mindkét memóriát, elindítom a gépet, nem csinál semmit se, sötét marad a képernyő, és úgy 5-10 másodperccel a bekapcsolás után magától ki is kapcsol. Nem csipog, semmi. Ezután ha beteszek 1 db memóriát az alsó foglalatba, és elindítom, akkor bekapcsol a monitor, bejön a DELL logó, majd kiírja, hogy az előző indításkor nem érzékelt memóriát, és felajánl valami opciókat, hogy F1-el folytatom, meg még pár másikat. F1-re így elindul a gép, rendesen működik, de újraindítani nem tudom.

Ahhoz, hogy megint elindítsam, megint ki kell vennem a bent lévő 1 db memóriát, elindítanom, majd miután így magától leállt, visszateni (csak az alsóba, a felső foglalatba szintén nem jó), és akkor ismét hibaüzenettel (hogy az előző indításkor nem volt bent memória) elindul. Sehogy máshogy nem indul el. Vagyis én másra nem jöttem rá.

Valami ötlet?

Vagy egy ennél megfelelőbb topic?

[ Szerkesztve ]

(#60325) geza844 válasza geza844 (#60324) üzenetére


geza844
aktív tag

Kiderül, hogy a felső memória foglalatba csak rosszúl tettem bele a memóriát.

Tehát a helyzet most a következő:

A laptop csak akkor indul el, ha a korábbi indítási kísárlet során nem volt benne memória. Ez esetben kiírja, hogy az előző indítás során nem volt benne memória, és F1-el el lehet indítani.

Ezután újraindítani már nem lehet. Kikapcsolás után csak úgy indul, ha ismét kiveszem a memóriákat, megpróbálom bekapcsolni, majd visszarakom a memóriákat, és ezután bekapcsolva hibával (hogy előtte nem talált memóriát), de szépen elindul.

Így viszont minden egyes bekapcsolás előtt szét kel szedni a gépet, ami nem állapot.

Másik memóriákkal is próbáltam, ugyanez a helyzet.

Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

(#60326) degec


degec
senior tag

ÜDV !

Végül meg lenne a végleges kiszemelt..mondana rá valaki egy áment...
[link]

Mivel eddig sosem volt laptopom, nem nagyon tudom elképzelni a kijelző minőségét, élőben láttam pár vostro kijelző,t szép volt full hd 15,6 ban..
Van egyáltalán különbség vostro és lattitude kijelzők között? paneltipus ezekben mi? A Lati-ban ?

Köszönöm... :R

(#60327) anorche1 válasza geza844 (#60325) üzenetére


anorche1
őstag

Bios update es/vagy bios reset?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#60328) geza844 válasza anorche1 (#60327) üzenetére


geza844
aktív tag

BIOS reset megvolt, nem segített. BIOS update nem, de beadtam egy szervízbe.

(#60329) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

A véleményetekre van szükségem.
Iskolai (EFOP) programon belül kaptunk Dell Latitude 5480-as gépet. Egyetlen hátránya van, hogy SSD-n kívül nincs benne semmi.
Bővítésre két lehetőség van:
1. Saját pénzen teszek bele HDD-t, viszont ezt a Központ (Klebelsberg) nem ajánlja, ha gond van a géppel, akkor ugorhat a garancia. Vagy beletörődök, vagy kockáztatok :DDD
2. Pendrive kis méretű + SD kártya állandóan a gépben. A kérdés, hogy ezt mennyire tűrik jól az eszközök?

Szerintetek?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#60330) Wyco


Wyco
tag

Hali,

Anyamek laptopjaban (e6230) ujabban elojon a 'fan malfunciton' hiba bootolaskor - anyamek nem tul technikai emberek es nem igazan akarnak belenyulni a gepbe. Sajat allitasuk szerint a laptop rendesen mukodik es a ventilator is megy. Adott h nem igazan egy orszagban elek az illetekesekkel, nincs lehetosegem ranezni rendesen...
Erdemes foglalkozni a temaval, vagy mindegy?

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2019/09/05: Brexitgráf IV — őrültek és csirkék háza

(#60331) cidalain válasza Dolphine (#60329) üzenetére


cidalain
veterán

A bovitestol nem ugrik a gari. Viszont nem tudni belefer e az ssd melle a hdd? Milyen ssd van benne? Odd nincs, igy ahelyett nem tehetsz hdd-t.
Kulso hdd nem jatszik? Jobb mint a pendrive/sd kartya. Tartossag szempontbol mindenkeppen.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#60332) Dolphine válasza cidalain (#60331) üzenetére


Dolphine
addikt

M2 SSD van benne én úgy tudom. Hogyan lehet ezt pontosan kideríteni?
Játszik a külső HDD, de az a baj, hogy ha bármit letöltök azaz SSD-re megy, ami nem éppen ideális.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#60333) gozso válasza Dolphine (#60332) üzenetére


gozso
senior tag

nem fog beleférni...:(

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#60334) somasz válasza Dolphine (#60332) üzenetére


somasz
Topikgazda

csak 2242-es ssd mellé fér hdd

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#60335) Dolphine válasza gozso (#60333) üzenetére


Dolphine
addikt

Tehát vagy az egyik, vagy a másik? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#60336) cidalain válasza Dolphine (#60332) üzenetére


cidalain
veterán

Nyilvan egy everesttel koderitheto szetszedes nelkul hogy milyen van benne. Meg talan a win lemez vagy eszkozkezelobol is. Ha M2 van benne akkor meg kell nezni hogy befer e a hdd. Lattam olyat valahol vmelyik dellnel hogy vagy ez vagy az van benne mert nem fer el (hiaba van csati mindegyiknek)
A garit nem befolyasolja, ha belemegy akkor beleteheted. Ha garis ugyintezes lenne, akkor elotte kiveszed. Ertelemszeruen a be es kivetel kozbe ne legyen baja masnak.
(Alapertelmezett download hely lehet kulso winyo is, illetve az SSD-nek tenyleg nem jo a sok iras. Ha 0-24-ben irsz ra, akkor kb 25 ev mulva el is eri a tervezett irasi ciklust, szoval letojhato a dolog)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#60337) Dolphine válasza cidalain (#60336) üzenetére


Dolphine
addikt

Értem. Akkor próba szerencse. Vagy összejön vagy nem.
Köszönöm! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#60338) somasz válasza Dolphine (#60337) üzenetére


somasz
Topikgazda

nem fér bele máshogy, gyárilag biztosan nem 2242-vel jött, ne is bontsd szét

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#60339) haxxika válasza Dolphine (#60332) üzenetére


haxxika
senior tag

Miért menne minden letöltés az SSD-re? El tudod helyezni ugyanúgy a külső HDD-n is.

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#60340) Dolphine válasza haxxika (#60339) üzenetére


Dolphine
addikt

Állandóan cipelve van, így egy kicsit macerás.

somasz
Értettem! :R

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#60341) haxxika válasza Dolphine (#60340) üzenetére


haxxika
senior tag

A szigetelőszalag csodákat tud tenni :)

OnePlus 10 Pro | Eladó cuccaim: https://hardverapro.hu/tag/haxxika

(#60342) gozso válasza Dolphine (#60340) üzenetére


gozso
senior tag

tárgytalan amit írni akartam :) somasz megírta :)

[ Szerkesztve ]

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#60343) Dolphine válasza gozso (#60342) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Akkor ez van. :)

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#60344) Necc válasza Dolphine (#60343) üzenetére


Necc
addikt

Ha van benne kártyaolvasó, csak dobj bele egy (micro)SD-t állandóra és jónapot.

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#60345) Dolphine válasza Necc (#60344) üzenetére


Dolphine
addikt

Az van benne. :K
Eredetileg én is erre gondoltam, hogy állandóra egy SD kártya. Kérdeztem is itt a többieket, de nem javasolták. :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#60346) z0d1@Ku$ válasza Dolphine (#60345) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Azért nem ajánlják, mert az sd kártya nem visel el annyi írást és olvasást, amennyit egy hdd vagy ssd elvisel. Ha sokat torrentezel/töltesz le, és ezt külső egységre szeretnéd, akkor ugyanúgy be lehet állítani a letöltés helyét. A mai ssd-k is bírják már a strapát egyébként, én sem kímélem a sajátjaimat.

(#60347) Dolphine válasza z0d1@Ku$ (#60346) üzenetére


Dolphine
addikt

Dehogy akarok én torrentezni munkahelyi gépen! :)
Amire eredetileg terveztem, hogy ha letöltök egy képet, vagy programot, akkor ne a fő SSD-re, amin a rendszer van, hanem egy SD-re, vagy pendrivera. Vagy videókat tárolnék rajta és alkalomadtán indítanám el.
Nem folyamatos letöltés, csak néha. A folyamatosság azt jelenti jelen esetben, hogy állandóan benn lenne a gépben.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#60348) z0d1@Ku$ válasza Dolphine (#60347) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Ilyen felhasználástól semmit nem fog romlani az ssd, én torrentezek is, semmi baja nem lesz attól ha néha letöltesz rá pár képet/videót/programot. Az ssd arra van hogy használd. A lényeg hogy legyen biztonsági mentésed és kész. Én is 128gigás ssd-t használok, egyetem miatt elég sok programmal, és még sose volt olyan hogy kevés lett volna a hely.

(#60349) Dolphine válasza z0d1@Ku$ (#60348) üzenetére


Dolphine
addikt

Nem egy malomban őrlünk :F
Van M.2 SSD a gépben 256GB. Ezen van OS. Bővítésre viszont nincs lehetőség, csak SD (memóriakártya) + pendrive (fit). Erre kérdeztem, hogy ezek lehetnek-e folyamatosan a gépben.

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#60350) z0d1@Ku$ válasza Dolphine (#60349) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Bocsi, nem teljesen olvastam vissza a sztorit. :/ Lehetnek, ha nem zavarnak. Sebességben kevés lesz a tudásuk.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.