Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#42351) szabonagyur válasza Roxkex (#42349) üzenetére


szabonagyur
félisten

nem lehet a bios frissítés nem lett az igazi? én vakami driver hiányra gondolok, vagy rendszer hiba. milyen win van? eredeti?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42352) PTomi92 válasza szabonagyur (#42348) üzenetére


PTomi92
aktív tag

A laptopszalonon máshogy írják:\ Köszi a választ!

(#42353) Roxkex válasza szabonagyur (#42351) üzenetére


Roxkex
senior tag

Eddig tökéletesen működő WIN7 és Linux MINT kombó volt fent .. Linux alatt is csinálta !
Minden drivert felraktam ..
Név szerint :
INTEL HD 4400 DELL
AMD GRAPHICS (13.12 sg fixed)
Intel Rapid Storage Technology Driver
Dell Wireless 1704 Wi-Fi + Bluetooth Driver
Realtek LAN RTL8106E Ethernet Controller Driver
Synaptics Touchpad Driver
Realtek RTS5179 Card Reader Driver
Intel Chipset Driver
Intel USB 3.0 eXtensible Host Controller Driver
Intel Management Engine Interface Driver
Realtek ALC3223 High-Definition Audio Driver
Dell QuickSet Application
Dell Digital Delivery Application

Ezek között vannak olyanokat amiket régebben nem raktam fel és akkor nem csinálta .. (kb 2-1 hete kezdte el a jelenséget.) de most is felraktam és vele és nélküle is csinálja..

Esetleg a régi BIOS-t hogy tudom felrakni ? Valaki elmondani , esetleg linkkel mellékelve..

Szerk.: Nem egyszer lett újra húzva a W7 és mindig csinálta. Már próbáltam WIN8al is !

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#42354) szabonagyur válasza PTomi92 (#42352) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igazából mihez kell neked több mint 8gb? A gép régen elfogy mire a 8 közelébe kerülsz.

@(#42353) Roxkex: a régit ugyanúgy. Az a baj szerintem semmi baja a gépednek, szimplán többet vársz el tőle. Hangtalan sosem lesz a gép, ha meleg hangosabb a hűtés, utána halkabb.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42355) Roxkex válasza szabonagyur (#42354) üzenetére


Roxkex
senior tag

Én azt értem Szabo .. De amikor nem csinálok semmit akkor kérlek ne ordibáljon nekem .. Vagy ha hűt .. és pörög nagyon , akkor azt úgy tegye , hogy 10 percig megálás nélkül .. Ne az hogy 3-5 másodpercre hűt és pörög a proci is mint állat majd hirtelen leáll 3-4 másodpercre majd megint kezdi .. Ez kicsit abnemnormális .. És játék közben se így hűtsön már ....

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#42356) szabonagyur válasza Roxkex (#42355) üzenetére


szabonagyur
félisten

Jó ezt beszéld meg a Dell mérnökeivel, hogy neked ez nem tetszik. Mondom túl sokat vársz el tőle. Nem passzív gép, hogy ne legyen hangja. És pontosan addig hűt amíg meleg a cucc. De ha ennyire zavar, van szerviz, hívd fel őket, mond el és megnézik abnormális e.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42357) SVLaller válasza Roxkex (#42355) üzenetére


SVLaller
senior tag

meg kéne nézned hogy mi használja a procit, mert az tényleg nem normális

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#42358) Roxkex válasza SVLaller (#42357) üzenetére


Roxkex
senior tag

Néztem már , amikor beindul , akkor rögtön nézem de semmi különlegeset nem jelezi ki az a morbid ... :\
Tehát a teljesen átlagos használatot mutatja , de majd máskor amikor felbúg , le prtscreenezem és elküldöm ..

Beszélnék én a mérnökeivel .. De egy gond van , ha eddig nem volt ilyen és én nem csináltam semmit , csak tanultam rajta kb , meg nap 1-2 órát játszottam , akkor ez nem az én hibám és nem hiszem , hogy a mérnökök-é .. Egyszerűen csak nem értem , hogy mi a fene , van ezért fordultam ide :) De köszönöm szépen az ötleteket ..
Szimplán , csak nem akartam , hogy el szálljon a gép .. Hiába , van még rá gari .. De kitudja .. Magyarországon ott baszák át az embert ahol akarják .. Lásd , garizásnál rád fogják , hogy te basztad el és már pápá van dell laptop...

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#42359) SVLaller válasza Roxkex (#42358) üzenetére


SVLaller
senior tag

Amit eredetileg felraktál képet az 40% CPU használatot, meg 31MB/s hálózati forgalmat mutat, ha ezt nem tudod mi okozza az gáz szerintem

mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

(#42360) szabonagyur válasza Roxkex (#42358) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hülyén állsz hozzá. Azért mondtam elviszed szervizbe és megmondják... lehet simán a ventiddel van valami vagy alaplap nem jól kezeli le. Ha ilyen hiba van akkor vagy elfogadod a dolgot vagy beviszed. Nem fognak rád semmit. Ha meg tényleg venti hiba inkább most derüljön ki a dolog, mint sem majd ülsz és örülsz, hogy milyen halk aztán jön a füst..

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42361) Roxkex válasza SVLaller (#42359) üzenetére


Roxkex
senior tag

40%-os még kevés volt ... Volt , hogy 70%re is felment OFFLINEBA ! .. Majd arról küldök egyet .. És akkor tüzetesebben megnézem

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#42362) SzaboZE válasza PTomi92 (#42347) üzenetére


SzaboZE
addikt

Lehet, hogy egy memória slot van benne ;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#42363) SzaboZE válasza Roxkex (#42355) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nézd meg, hogy diagnosztika alatt a ventit. (Induláskor F12, Diagnostics) Ha ott nem jelez hibát, akkor jónak számít. BIOS upgrade volt-e?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#42364) Roxkex válasza SzaboZE (#42363) üzenetére


Roxkex
senior tag

Diagnosztikára nem írt ki semmi procit .. Végig futtattam egyszer az egészet majd külön a procit és a ventit is .. Semmi

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#42365) Xelloss


Xelloss
aktív tag

DELL Ispiron 3542 kék

Intel Core i3-4030U processor (3M Cache, 1.9 GHz)
RAM: 4 GB DDR3-1600 MHz, HDD: 500GB HDD
WLAN: 802.11b/g/n, Webkamera, Bluetooth,
Grafika: Intel HD4400 integrált, HDMI
3 év szerviz garancia

Garancia: 3 év

Mit gondoltok erről a laposról? Szobatársam ilyet akar venni, megéri?

[ Szerkesztve ]

"Sometimes to achieve the world one desires, one must take regrettable measures."- Solas

(#42366) somasz válasza Xelloss (#42365) üzenetére


somasz
Topikgazda

Mire? :U

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#42367) szabonagyur válasza Xelloss (#42365) üzenetére


szabonagyur
félisten

Hali

Van az ilyenre egy jobb témakör: MIlyen notebookot vegyek? Itt kitöltöd az összefoglalós kérdőívet és lesz tökéletes válasz.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42368) Xelloss válasza somasz (#42366) üzenetére


Xelloss
aktív tag

Munkára főleg, filmek, pár játék.

szabonagyur: Oké csak ő ezt nézte ki,azért kérdem. Már majdnem el van döntve.

[ Szerkesztve ]

"Sometimes to achieve the world one desires, one must take regrettable measures."- Solas

(#42369) szabonagyur válasza Xelloss (#42368) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mit akar dolgozni rajta? Mit akar játszani rajta?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42370) Xelloss válasza szabonagyur (#42369) üzenetére


Xelloss
aktív tag

MatLab menjen. Nem akkora játék, egy-két MMO menjen. Ilyesmi nem erőmű kell neki..

"Sometimes to achieve the world one desires, one must take regrettable measures."- Solas

(#42371) somasz válasza Xelloss (#42368) üzenetére


somasz
Topikgazda

Csak akkor vennék ilyet, ha 3 év gari nélkül nem tudnék élni, nem hurcolnám heti 1-2-nél többször, és a munka kimerül az office csomagban. Továbbá ha nem zavarna, hogy nem tudok ~2-3 évnél frissebb közepes játékokat élvezhető fps-sel futtatni. Minden más esetben van jobb alternatíva, szerintem.

szerk: erre valószínűleg elég lesz.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#42372) szabonagyur válasza Xelloss (#42370) üzenetére


szabonagyur
félisten

Arra még talán használható, de mivel nem írtatok se keretet semmit, illetve úgy látszik előre lejátszott menet, így akkor ez marad.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42373) Xelloss válasza szabonagyur (#42372) üzenetére


Xelloss
aktív tag

Keret: 150k. Nem lejátszott ,csak ezt nézte ki. Azért kérdezem ,mert nem biztos benne. Most halt meg a gépe ,aztán sürgeti az idő ,mert munka,szakdoga és kellene lapos.

[ Szerkesztve ]

"Sometimes to achieve the world one desires, one must take regrettable measures."- Solas

(#42374) szabonagyur válasza Xelloss (#42373) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy mondtam van erre egy teljes téma, de 150-ért jobb gépek vannak, gyere át a másik helyre, töltsd ki és lesz válasz. Illetve ha ott visszaolvasol naponta 3szor kérdés a 150-es kategória.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42375) Xelloss válasza szabonagyur (#42374) üzenetére


Xelloss
aktív tag

Köszönjük. Úgy lesz. :R

"Sometimes to achieve the world one desires, one must take regrettable measures."- Solas

(#42376) Roxkex válasza Roxkex (#42364) üzenetére


Roxkex
senior tag

Ilyesmiket szokott csinálni .. nem hiszem , hogy ez normális ... -.-"
Illetve , az , hogy 50%os túlhajtáson van amikor semmit nem csinálok .. ?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#42377) szabonagyur válasza Roxkex (#42376) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rossz képet raksz be, nem a szálak a lényegesek.

Feladatkezelőnél a folyamatok fület kéne berakni, és azt rendezni CPU szerint.

És ahhoz képest, hogy semmit nem csinálsz megy a firefox és a flash is, az a félig eltakart folyamat.

A képed szerint a Comod fogja a gépet 21%-ban.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42378) somasz válasza Roxkex (#42376) üzenetére


somasz
Topikgazda

Comodo-t töröld le, vagy tiltsd le, jobbnak kell lennie utána. Nekem eddig csak bajom volt vele.

(de nem erről volt szó, hanem arról, hogy nincs a gépen semmi extra a drivereken kívül)

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#42379) szabonagyur válasza somasz (#42378) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ahogy írtam korábban a gépének szerintem semmi baja, többet várt a kolléga tőle de kevesebbet kap. Nagyon jól tudjuk, hogy ezek az U-s i5 és i7-ek vissza vannak fogva, de ha dolgozniuk kell egyből turbon járnak és melegednek is valamennyire. És még mindig ahogy látom a kolléga valamit csinál a gépen és ez normális, hogy flash videónál/játéknál bekapcsol a venti.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42380) somasz válasza szabonagyur (#42379) üzenetére


somasz
Topikgazda

Szerintem sincs semmi baj, majd ha végre elkészül a hőn áhított képernyőmentés, akkor leszünk még okosabbak. Azt nem tudjuk, hogy azóta pörög-e, mióta Comodót használ, vagy sem.

Továbbra is fenntartom, hogy fölösleges szopni a Comodóval.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#42381) Roxkex válasza szabonagyur (#42379) üzenetére


Roxkex
senior tag

Értem amit írtál és írtok.. De amikor megnyitok valamitt akkor EDDIG nem úgy hűtött a gép , hogy beindul mint állat majd leáll beindul leáll .. Stb .. Ezt egy játék közben eléggé érdekes , pláne, hogy EDDIG nem volt !
Képet mellékelem , ha gépről leszek

Szerk.: Comodo az eddig nem szívta le annyira , hogy emiatt legyen ILYEN a hűtés .. De leszedem párnapra és megnézem , csak mit rakjak a helyére ? Minden eszik ..

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#42382) SzaboZE válasza Roxkex (#42381) üzenetére


SzaboZE
addikt

Erről csak egy klasszikus jut eszembe, Kovácsék tévéje, aminek nem lehet nagy baja, hisz' tegnap még működött ;) Semmit nem jelent, hogy eddig hogyan működött, ha mondjuk az elmúlt órában jött le egy frissítés stb...

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#42383) Roxkex válasza Roxkex (#42381) üzenetére


Roxkex
senior tag

Meg van a ludas(matyi)...
Nem csináltam semmit , direkt kilőttem mindent ami netet használ ... Net használatom szinte 0 volt ..
unit.exe ... Ezzel mit kéne csinálni ? :\

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#42384) somasz válasza Roxkex (#42383) üzenetére


somasz
Topikgazda

[link]
Comodo. Töröld le, addig nem kell rá semmi, vagy dobj rá egy avastot, ha nagyon paranoiás vagy.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#42385) royal63


royal63
tag

Sziasztok.
Egy kis segitseget kernek.
Dell inspiron 3542-n a dvd iro programok nem latjak a dvd meghajtot.
Irni es beolvasni sem tudok a dvd meghajtoval.
Mi lehet a gond ?

(#42386) szabonagyur válasza Roxkex (#42383) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ezt írtam már az előbb is, hogy a Comodo sokat eszik...

A rendszered eredeti? Gondolom nem... Nem lehet véletlenül, hogy a Comodo éppen az aktivátorokat keresi vagy rakja karanténba minden alkalommal és azért fogja a gépet?

@(#42385) royal63: eszközkezelő látja? Ha beraksz egy sima lemezt azt sem látja? MIlyen OS?

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42387) Roxkex válasza szabonagyur (#42386) üzenetére


Roxkex
senior tag

Pedig eredeti , iskola szolgáltatja nekünk

Szerk.: De most comodo nélkül ez az unit.exe sincs ... Lekopogom de egyenlőre jó az egész ... Eddig nem fogta ennyire a comodo

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#42388) szabonagyur válasza Roxkex (#42387) üzenetére


szabonagyur
félisten

Eddig lehet máshogy volt beállítva.. de ahogy mások is mondták 2 ugyanolyan telepítés nincsen, illetve ahogy használódik a gép hangja is nagyobb lesz akár.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42389) Roxkex válasza szabonagyur (#42388) üzenetére


Roxkex
senior tag

Jogos ..
De olyat is produkált már win 8 alatt 2-3szor , meg most win7 alatt is hogy kékhalállal kikapcsolt , majd amikor újra bekapcsol akkor az AMD drivert halottnak mondja .. Telepítsem újra .. (13.12 sg fixed)

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#42390) szabonagyur válasza Roxkex (#42389) üzenetére


szabonagyur
félisten

Vagy csak simán sz@r ez a moddolt driver, nem lepne meg. Gyárival tuti hibátlan a dolog.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#42391) Roxkex válasza szabonagyur (#42390) üzenetére


Roxkex
senior tag

Hát , no .. Gyárikkal eléggé rosszak az FPS-ek .. És arra is használom , ha már vettem .. De majd kipróbálom ..
Te melyiket használod ? Vagy használnád ?

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#42392) somasz válasza Roxkex (#42391) üzenetére


somasz
Topikgazda

Kipróbálhatod frissebb mókolt driverrel is, ha fps-vadász vagy.

[ Szerkesztve ]

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#42393) Roxkex válasza somasz (#42392) üzenetére


Roxkex
senior tag

Felraktam !
Mind ezek mellé minden frissítést(win7) mindent teszteltem hibákat nem ír ki a diagnosztika vizsgálata ..
Comodo törölve .. Meglátjuk most produkál-e érdekességeket ..

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#42394) SzaboZE válasza royal63 (#42385) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ha biosban látszik a meghajtó, akkor windows hiba.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#42395) soldi3r válasza PTomi92 (#42345) üzenetére


soldi3r
veterán

Sulihoz egy HD4000 is eleg. Viszont ha napi szinten hordoznad, akkor inkabb egy E6520/E6530 vagy M4500/M4600 mellett dontenek (meg mondjuk ha nem kellene hordozni, en akkor is)

E30 (oo=[][]=oo)

(#42396) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Van nálam egy Latitude E5520M alap bios-al (A00), ha ST alapján kerestem a support oldalon akkor csak az A01-es Bios-t dobta ki, viszont ha a típusra google-zok akkor talált A02-es verziót is. Szerintetek ezt is felrakhatom vagy csak a 01-et? Ha mehet akkor ugye nem kell előtte felrakni a 01-et is, ugye?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#42397) somasz válasza TheProb (#42396) üzenetére


somasz
Topikgazda

Majd kiírja, ha kell neki az A01.

Egyébként amit linkeltél nem ehhez való, hanem az E5520-hoz, úgyhogy ne flasheld!!

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#42398) TheProb válasza somasz (#42397) üzenetére


TheProb
veterán

Rendben, köszi. (amúgy mért nem jó? Azt írja az 5520as szériához jó.)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#42399) somasz válasza TheProb (#42398) üzenetére


somasz
Topikgazda

Mert ez egy lebutított Latitude, teljesen más hardverrel, mint az E5520.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#42400) j.la


j.la
tag

Sziasztok!

Rég jártam erre a fórumban, mert nem volt szerencsére hibám a gépemmel. Eddig.
Van egy Dell Inspiron M5010-es gépem Athlon II P320-as konfiggal, van egy 120 GB-os Samsuns SSD-m is benne. Windows 7 Home Premium x64 van felrakva. Tudom, hogy a windows élményindex nem mérvadó, de nem 2,9 pontot kellene kapni ennek a procinak, ha jól emlékszem olyan 4-5 közöttit.

A hibajelenség a következő. A processzor nem hajlandó 800 MHz-nél gyorsabb sebességre, bármilyen terhelés éri a gépet, legyen az mp3 tömörítés, youtube mindegy mi. Már újratelepítettem az egész gépet. Legutolsó BIOS van felrakva, Csak a DELL oldalán található drivereket raktam fel.

A ventilátor nem hajlandó bekapcsolni mikor terhelem, néha magától beindul max 1 percre majd elhallgat.

Van erre valamilyen tippek, hogy mit lehetne kezdeni ezzel?
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.