Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:51

LOGOUT.hu

Topiklakók, és autóik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38551) FIREBLADE78 válasza cOxeR (#38545) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

2.2 ami az ajtónál van,de a táblázatodban nem látom a gumi méretem. Ha a kisebbre 2,6 van akk :U :Y
Plusz,ha sipákol a kompjútör,akkor fújok bele oszt csá.

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#38552) negro


negro
őstag

na mar meg is jott. jopofa. illat is jo ami jart hozza.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#38553) negro válasza cOxeR (#38545) üzenetére


negro
őstag

matrica alapjan. bar mivel azok 4 szemelyes illetve 4 sz. + csomag ajanlasok es tobbnyire nem viszek 3 embert allandoan igy ajanlotthoz kepest -0,1 barral hasznalom a gumikat.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#38554) CharlieDrop válasza cOxeR (#38545) üzenetére


CharlieDrop
veterán

225/45R17-en 2,5-öt használok, már e36 óta

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#38555) cOxeR válasza FIREBLADE78 (#38551) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez z4-re vonatkozik az oldalon van táblázat minden modellhez. Itt a gyári legnagyobb felni a 18”.

(#38556) cOxeR


cOxeR
Ármester

Köszi srácok, akkor en is majd a gyári értékeket tolom. Amúgy én is pehely súly vagyok/feleségem is, csomagok meg nem nagyon vannak... :)

(#38557) cOxeR válasza negro (#38552) üzenetére


cOxeR
Ármester

Ez kifejezetten jól néz ki.

(#38558) molnarpeter válasza cOxeR (#38556) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Kúszást lehet befolyásolni még a nyomással, gyári értékeken belül játszva. Kisebb nyomással jobban kúszik, magasabb nyomásra csökken a jelenség. Túlkormányzottságot ellensúlyozandó elöl alacsony, hátul magasabb nyomás segít (alulkormányzottságnál természetesen fordítva, de tudtommal nincs a topikban 2er :D ). Minimálisan lehet ezzel befolyásolni a jármű viselkedését, de mindenki tudja módosítani az ízlésének megfelelő irányba valamennyire :) Kopást ellenőrizni nem árthat szezon végén, bár ténylegesen a gyári előírást is betartva nem szokott különösebben jelentkezni probléma.

(#38559) cOxeR válasza molnarpeter (#38558) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nálam ugye az lesz a kérdés, hogy a gyarinál szélesebb felnik mit jelentenek... előre a 225 szél pont a feltehető határ. Na mindegy, már gumikat vadászok. Yokohama neova AD08 a kiszemelt, ha minden igaz idénre futtatják ki, esett az ára is 35-40k-t. Feltéve ha le is tudja valaki szállítani.

(#38560) negro válasza cOxeR (#38559) üzenetére


negro
őstag

Az meresz. Tekinte ez szinte semi-slick. Szmotyis, nedves uton olyan lessz mintha jegen mennel majd. Nem az a baj el megy keresztbe csak nem biztos csak akkor fog ha te akarod. :)

[ Szerkesztve ]

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#38561) STC Speed


STC Speed
őstag

Nah megvan miért vacakol a hűtőrendszerem. :( hazaérkezéskor vizes volt a hűtő alatti műanyag takaró. Vizszintem volt.
Ma pedig hidegen ránéztem és csontüres volt a kiegyenlítő tartály.

Hétvégén ránézek, E46 nál hol a gyakori a folyás, kiegyenlítő tartály?

(de amugy vicc,hogy mindegyik bmw-mnél előjön vmi hiba a hűtőrendszernél)

(#38562) Cxgrav válasza STC Speed (#38561) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Kiegyenlítő tartály szeret elrepedni.

Picture me Rollin' by 2pac

(#38563) STC Speed válasza Cxgrav (#38562) üzenetére


STC Speed
őstag

Arra gyanakszom, mert kb fél literrel ujra tele volt + már más is irta, mert néha kigyulladt a szintjelzőm autopályán és arra is a tartályt irták.
Hétvégén kiszedem remélem látható lesz a repedés. de azért durva,hogy a gyári uj 20 ezer ft lesz :(

(#38564) Cxgrav válasza STC Speed (#38563) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Havernak is a tartály repedt el.
Szemben állsz az autóval, akkor bal kéz felőli részén a fröccsöntésnél repedt szét hosszanti irányba kb 10 centit.

Picture me Rollin' by 2pac

(#38565) STC Speed válasza Cxgrav (#38564) üzenetére


STC Speed
őstag

Köszi a segítséget! Remélem csak ez lesz. :R

(#38566) Cxgrav válasza STC Speed (#38565) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Igazán nincs mit ;)

Picture me Rollin' by 2pac

(#38567) CharlieDrop válasza Cxgrav (#38564) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Fiat500-nál detto...

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#38568) cOxeR válasza negro (#38560) üzenetére


cOxeR
Ármester

Nézd csak meg a teszteket, meglepően jó vizes úton. :)

(#38569) CharlieDrop válasza CharlieDrop (#38567) üzenetére


CharlieDrop
veterán

mármint a sajátomnál detto ugyanez a baj :D

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#38570) malacka87


malacka87
senior tag

Lámpa párásodásra van valami megoldás? [link] 6-os számú az gumitömítés vagy csak az a műanyag takaró?

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#38571) szőröscica válasza malacka87 (#38570) üzenetére


szőröscica
addikt

Van: bele kell torodni.

Vagy a mobilgumitol veszel egy szett burat tomitesestol 90-ert, es megsutod a fenyszorot. De elobb-utobb ujra parasodni fog. Hitvany mind.

(#38572) Anubris válasza szőröscica (#38571) üzenetére


Anubris
őstag

Az Origo-n imádnak minket. :)

(#38573) FIREBLADE78 válasza Anubris (#38572) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Kva anyjukat. Ezen már rég túl kéne lépni. Nem az autó márka a lényeg hanem aki vezeti. Egy trabis is lehet paraszt,agresszív állat.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#38574) negro válasza cOxeR (#38568) üzenetére


negro
őstag

Kerestem ra de nem talaltam osszehasonlitost. En nekem ugyan sose volt egymas utan 2x ugyan azt vegyek de most maradok a P Zero -nal megint nyarra.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#38575) negro válasza Anubris (#38572) üzenetére


negro
őstag

na majd errol kesobb...

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#38576) Anubris válasza negro (#38574) üzenetére


Anubris
őstag

Rft vagy hagyományos változatot használsz P Zero-ból. Nyári nekem is az, de RFT nem tudom maradjon-e, ha majd elkopik.

(#38577) balajti válasza negro (#38574) üzenetére


balajti
tag

Nekem is idén lesz cserélve a nyári gumi. Kértem tanácsot a gumis csoportba és úgy néz ki Michelin Pilot Sport 4 lesz. Ez a P Zero mennyivel jobb/rosszabb :F Árban nem sok különbség van köztük, de azért négy darabnál majdnem 8k a diffi

(#38578) lali81


lali81
tag

Búék mindenkinek. Kérdésem volna:
vettem 2 új téli gumit 525d-re, hová tennétek: előre vagy hátra? A másik kettő még jónak mondható 2014 év végi.

(#38579) balajti válasza lali81 (#38578) üzenetére


balajti
tag

Én hajtott kerékre tenném, a zsír újat. Úgy is jobban kopik hátul.

(#38580) szőröscica válasza lali81 (#38578) üzenetére


szőröscica
addikt

Mindenképp hátra, és ebben lényegtelen, hogy elöl vagy hátul hajt az autó. Ha a hátulja megindul, sokkal nehezebben szeded össze, mintha csak eltúrja az orrát.

(#38581) Gsx-rr válasza szőröscica (#38580) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Fekezesnel viszont ha elol van akkor jobb!

(#38582) cOxeR


cOxeR
Ármester

Én meg megint hozok képet. :D - és persze megint csak mobil volt nálam... :))

(#38583) cOxeR válasza negro (#38574) üzenetére


cOxeR
Ármester

Egy YT videó van, pont a versenytársaival összevetve. Viszont nem igazán találok forrást, P Zero-val is szemeztem még. :)

(#38584) majestic


majestic
őstag

Van valakinek tapasztalata a Carly diagnosztikai eszközzel, illetve a külön megvásárólható programmal? A kérdésem az, hogy az univerzális ELM327 OBD2 adapter kapható már 5000.- Ft-ért is, a Carly odalán viszont 72 €. A kérdésem, hogy a kettő ugyanaz-e vagy a Carlynak specko adatere van ami csak vele kompatibilis?

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#38585) Gabesz25 válasza majestic (#38584) üzenetére


Gabesz25
tag

nekem az univerzális elm327-tel nem akart működni. úgy használom, hogy van egy K+DCAN kábelem, arra van OTG kábel rádugva, ami megy bele a telefonba. Így működik a kapcsolat, minden kiolvasás hibátlanul megy.

(#38586) Anubris


Anubris
őstag

Anthracit festésű felnit szerintetek lelehet fújni fényes gun metal vagy sima ezüst színre úgy, hogy tartós maradjon?
Nagyon macerás+költséges művelet?

(#38587) chess001 válasza szőröscica (#38580) üzenetére


chess001
aktív tag

Neked kevés a 200 paci? Az a lényege a BMW-nek, hogy meginduljon a segge! Gondolom ilyen hülye sportot, mint a drfit hírből sem ismersz?!
Menj bele egy kanyarba, úgy hogy nem fordul be az eleje!
Jó gumit előre, ott kormányzol, ott fékezel!

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#38588) chess001 válasza Anubris (#38586) üzenetére


chess001
aktív tag

Festékre festeni nem lesz tartós. Ha tartósra szeretnéd, akkor homokszórás, porfestés (ráégetés), nem egy nagy összeg, 1 új felni ára kb.

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#38589) cOxeR válasza chess001 (#38587) üzenetére


cOxeR
Ármester

Első a fontos, pontosan. Defekt esetén is inkább a hátulja szálljon el, mint az eleje...

(#38590) malacka87 válasza Anubris (#38586) üzenetére


malacka87
senior tag

Nekem a 19-es felnit 4db 59K-ba hozta ki a srác javítás, szórás, porfestes.

btag:Sveryn#2510 uplay:MoRu_PManiac87 Origin:partymaniac87 World of Warships:partymaniac87 E60 520I

(#38591) szőröscica válasza chess001 (#38587) üzenetére


szőröscica
addikt

Az a lényege, hogy akkor induljon meg, mikor te akarod. Nem váratlanul.

(#38592) Anubris válasza chess001 (#38588) üzenetére


Anubris
őstag

Hát ahonnan veszem pont most szinterezték le ilyen antracitra. :DD
Gondolom ezüst volt alapból.
Ilyenkor azt le kell szedetni, vagy újra rámegy a porfestés?

(#38593) Gsx-rr válasza szőröscica (#38591) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Kerdezz meg egy gumist, egyik se fogja azt mondani ,hogy rakd hatra a jobb teligumit

(#38594) chess001 válasza Anubris (#38592) üzenetére


chess001
aktív tag

Miért nem olyat veszel, amilyen tetszik? Ha új a szín és olcsó veszed, akkor hirdesd meg hátha másnak az tetszik...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#38595) chess001 válasza szőröscica (#38591) üzenetére


chess001
aktív tag

A hátsó kerék nem fogja váratlanul lehagyni az elejét, hacsak nem felejted el berakni a kerékcsavarokat... Ha hátul megindul ott a gáz, fék, kormány korrigálni, ha az eleje megcsúszik, akkor bhatod, beállsz a fékbe és imádkozhatsz...

A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.

(#38596) STC Speed válasza Cxgrav (#38564) üzenetére


STC Speed
őstag

Nagyon nehezen de sikerült észrevennem, egy alig észrevehető helyen spriccelt a viz,természetesen a tartályon :) Rendeltem is gyári újat+ kupakot is.

Még lenne kérdésem a kedvenc légtelenítéssel kapcsolatban (E46), hidegen tudom,hogyan kell,de tűzforró motornál ha kinyitom egy kicsit a légtelenítőcsavart,spriccel ki a viz,tehát nem tudom megmondani,hogy levegő is jön e :(

[ Szerkesztve ]

(#38597) szőröscica válasza chess001 (#38595) üzenetére


szőröscica
addikt

En azt tapasztaltam, hogy ha az eleje megindul, akkor nem a feket kell nyomni, hanem epp felengedni, nyitni a kormanyszogon, hogy ujra megtapadjon, es utana be tudod venni a kanyart. Vezetestechnikai treningeken is igy oktatjak.

Nyilvan nem az a helyzet itt, hogy 4 slickre kopott gumibol kettot lecserel most a kollega. Ha van eleg minta es nem oreg a regi gumi, szerintem azok menjenek elore (nem egy gumis tesztben az ujakkal egy szinten teljesitettek a hasznalt gumik pl fektavon), hatra pedig az ujak. A BMW ugyis a hatsokat eszi jobban. Nekem egy szezon alatt szemmel lathatoan tobb fogyott a hatsokbol, tavasszal fel is fogom cserelni oket. Pedig elhiheted, hogy ezt a kocsit nem teszem keresztbe minden korforgalomban. :)

(#38598) Gsx-rr válasza szőröscica (#38597) üzenetére


Gsx-rr
veterán

Rosszul csinalod! Fekezes fontosabb es tobbszor van olyan eset ,ami miatt szukseges veszfekezni. Az,hogy a hatulja meginduljon a kisseb teljesitmenyu autoknal elhanyagolhato

[ Szerkesztve ]

(#38599) lali81 válasza chess001 (#38595) üzenetére


lali81
tag

köszi az infókat mindenkinek a gumis témában, előre rakatom.

[ Szerkesztve ]

(#38600) negro válasza Anubris (#38576) üzenetére


negro
őstag

Simat. Nekem nagyon bejott.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  BMW topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.